Přípravy velkého indiánského dne…

6.5.2016 in Oslavy, Přání - 11 Comments
Přišlo mi to nedávno, co jsem nosila velký pupek a odpočítávala ty poslední dny do porodu a přitom už je to…rok? Nene, dokonce tři roky! Tří roky od „pupan no.1“ a rok od toho posledního. Miminka jsou definitivně pryč a já místo truchlení nad oblečky velikosti 56, začala raději s přípravami na oslavu. Však narozeniny si tu velkou parádu zaslouží… a protože máme dva jarní beránky, oslava byla jedna společná….

Téma. To je vždy velké téma :-D. Když byl Nelince 1 rok, říkala jsem si, že to je nejhorší na vymýšlení, protože vlastně dítko ještě k ničemu až tak netíhne, takže zvolit oblíbené téma byl dost problém. No, nevím proč jsem si myslela, že to teď ve třech letech bude snazší :-D. Na televizi nekoukáme, knížky čteme z každého trochu a ještě nepřišlo období, ve kterém by doma zavládlo oblíbené téma. Kittyna nás naštěstí minula, dětské pohádky taky a Krtek, to byla párty loňská. Nezbylo než abych zakročila já. Možná trochu atypicky, zvolila jsem téma indiánské, protože k tomu směřoval hlavní a společný dárek pro holky :-). A aby nám to trochu ladilo, připravili jsme si pár drobností, u kterých si vystačíte s málem…

Pozvánky

Tak aby někdo vůbec dorazil a bylo s kým slavit, bylo třeba všechny řádně pozvat. To už jste měli možnost vidět v jednom z mých předešlých článků, dnes je to tu jen pro pořádek, aby to bylo hezky pohromadě… kdyby náhodou někdo hledal inspiraci na aztéckou párty :-).
Uvnitř otevírací pozvánky byla vlepená pozvánka v barvách, ve kterých se konala celá oslava. 

Na stůl

A jak jsem říkala, s málem hodně muziky… pomocí razítkové abecedy jsem nadepsala kartičky ke stolu, aby bylo jasné, po čem naši indiáni sahají a dobrého mají na výběr… Diakritiku jsem později dopsala klasickou černou gelovkou.

V Tigeru (obchod se serepetičkama za pár kaček 😀 ) jsem sehnala dřevěné lžičky. Okamžitě jsem věděla co s nimi. Sehnala jsem si balíček dekoračního peří, vytáhla z šuplíku pár bavlnek a každou lžíci jsem ozdobila efektivně a hodně snadno a rychle.

Protože byly v plánu i muffiny, nesměly chybět divoké šípy, které by přistály v každém jednom lahodném bochánku. Vše je dělané z papíru silnější gramáže (200g/ metr čtvereční), nalepeno lepidle glossy accent na klasickou špejli.

K pití

A když už indiánská párty, nesmí chybět i pořádné teepee a skleničky, ze kterých se bude na párty pít. Ano, i pivo se u nás pilo z přesnídavkovek a překvapivě nikdo nic nenamítal :-D. Zase jen dozdobené peříčkem, přivázané bavlnkami…

Oslavenkyním

Pro malou i velkou, každá správná indiánka má mít prďáckou čelenku, takže tady jsou ty naše. Pro Nelinku i Julču jsou nachystané…

Do pokoje

Tak jídlo, pití a oslavenkyně bychom měli…ještě trochu pošolíchat místnost a divoký západ je na světě. Ze silnějšího papíru jsem vystříhala teepka, ty navlékla na světle žlutou bavlnku a…

…pak už jen zavěsila mezi dva závěsy v dětském pokojíčku.

Máme nachystáno a můžeme jít čekat na hosty :-).
Spíchnuto běhen jednoho dvou dnů, i když psychická příprava byla samozřejmě mnoooohem delší :-D.
Mějte se krásně a oslavujte dny, i když zrovna neslavíte.
MUDr. Michala Knězková

All posts

11 Comments

 • jaroslava morová 6.5.2016 at 6:16

  No Míšo Ty jsis teda vyhrála … super …. to bude parádní indiánská show ….

  • Míša 6.5.2016 at 6:27

   Jaru dekuju moc 🙂 Cele to dostane jiný rozměr az to budou party s kamarády ze školky a školy 😀

 • Lucie 6.5.2016 at 6:26

  nadhera, tesim se na fotky z party 🙂

  • Míša 6.5.2016 at 6:28

   Luci dekuju :-). Fotit jsem se snažila, ted jen to množství fotek probrat :-).

 • Proprepiaf 6.5.2016 at 7:18

  Míšo, to je naprosto úžasné!

  • Míša 6.5.2016 at 10:39

   Danči moc děkuju…tohle by mě tááák bavilo dělat :-). Tak zase za rok 😀

 • Tana Chladkova 7.5.2016 at 9:30

  Vkusne, mile a hrave! Taky uz se moc tesim na fotky z oslavy.. Holkam preji vse nejlepsi, zdravi nejvic, ale taky mamincinu kreativitu 🙂

  • Míša 7.5.2016 at 20:43

   Tani dekujeme a holkam prani moc rada vyridim :-). Uz mam promazano, tak fotky snad brzy budou i zde…hezky vecer 🙂

 • Anonymní 28.5.2017 at 21:21

  Krásný dobrý večer Míšo,
  nádherné dekorace, skvělá práce.
  Zrovna taky chystám oslavu pro roční dcerušku a chtěla jsem se Vás zeptat, kde jste sehnala barevné papíry k výrobě girlandy? Hledám pastelové (mint, peach, vanila, apod.) a na internetu nemohu nikde najít. Děkuji za tip.
  Hezký den,
  Vendula 🙂

  • Míša 28.5.2017 at 21:52

   Dobrý večer, Vendul. Bohužel jsem také nesehnala, takže jsem nakonec nechala girlandu vytisknout. Stačí vytvořit co chcete na pc a v barvach jaké chcete, pak tisk. S papíry je všeobecně v tomto odstínů potíž a já potřebovala gramáž alespoň 250.At se oslava krásně vydaří 😊

  • Anonymní 28.5.2017 at 22:03

   To je vlastně skvělé řešení. Moc Vám děkuji za tip i rychlou odpověď.
   🙂 V.

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×