První slet vinohradských čarodějek

Nedělní večer a já jsem plná dojmů z celého úžasného víkendu! Utekl jako voda, asi hlavně proto, že jsem si sedla před deseti minutama. I tak mám ale chuť psát. Klasický nedělní rituál, přetahování fotek z celého týdne, mazání a upravování…a teď mi došlo, že v životě holek tu je další poprvé. Poprvé se vydaly na slet čarodějek a přede mnou byl poprvé ten úkol kostimérky. Řekla jsem si, že pokud to jen půjde, budu se snažit holkám na takové akce dětem kostýmky vyrábět. Samozřejmě ego stranou, jakmile já nebo manžel usoudíme, že holky jdou za chudáky (princezna chuďačka, čarodějka šmudlanka nebo snad andělská šmucka), okamžitě beru peněženku a jde se na nákupy. 😀 Tentokrát jsme měli na výrobu jen jeden den, ale zvládli jsme ji a vydali se na rodinné první sletování…

Netuším jak vy, ale já až realativně nedávno zjistila, kolik akcí pro děti pořádají samotné městské části Prahy. Nějak jsem měla v podvědomí, že akce pro děti mám hledat v rodinných centrech, klubech, hernách. Problém přišel, když jsem zjistila, že ani jedna naše oblíbená herna či centrum, nedělá čarodějnice pro děti. Na poslední chvíli však zavolala kamarádka a my honem museli vymyslet něco na sebe a do pár hodin se vypravit. Nelča už si slet užije a Juli bude šťastná, že si může obcházet ploty a taky moc dobře ví, že z každého výletu vzejde kus žvance…a ten ona tedy tuze ráda :-D.
Obětovala jsem své černé triko, dala ho naruby a na rameno Nelinkce přišila myšku z IKEA. Asi zná každá nadšenec do vkusného, ale cenově dostupného nábytku. 
Myš skončila na rameni a pomocí chalk markeru (téměř stříbrný permanent) jsem dokreslila pavučinu a cosi, co mělo imitovat pavouka. Pokud jsou mezi Vámi tací, co vědí jak přesně pavouk vypadá, buďte shovívaví 😀 Jsem ráda, že jsem se dopočítala nohou. A mimochodem…tohle triko mám v plánu i nadále nosit, takže až mě uvidíte v černém triku, je na jeho druhé straně možná pěkný křižák v pavučině :-D.
Co je nejpodstatnější, oblečení se líbilo hlavně Nelince :-). Jen co holky vylezly z peřin, vyrazili jsme směr Pražačka na jejich vůbec první slet čarodějek :-).
Na začátku týdne nám padal sníh a dnes se můžeme válet v trávě v triku. Že by už fakt začalo to pravé letní jaro? 

Celé odpolko jsme strávili společně, Nelča si konečně zkusila i nějaké to dovádění pro „velké“ a já byla strašně hrdá, jak zvládala i aktivity, ve kterých bych jí vůbec nevěřila, že dokáže :-). Přeci jen mám doma hlavně zpěvanku než atleta, ale motivace v podobě lítání cizích dětí je prostě neuvěřitelná.

Ale pozoooor, ani Julinka nám na sletu nechyběla a své první pálení si absolvovala už v 13 měsících. Byla rozhodně nejobletovanější čarodějkou a byla dokonalá :-D. Stačilo vyhrabat černé bóďo a trochu černidla a byla spokojená. Pohled do zrcadla ji bavil úctyhodnou chvíli :-D.
Sice si Juli nemohla zakousnout do buřta, ale trávu, ploty, děti, louku a kufr domácí svačiny si užila :-D. První tvoření „masky“ je za mnou a jsem ráda, že jsem se z toho tak nějak vylhala :-D. Málo kreativity a stejně to bohatě stačilo :-D. Co ale až Nela přijde, že chce jít za princeznu? 😀
Prohlídli jsme si průvod čarodějek, snědli i posledního buřta a pak si všimli, že je šest hodin. Čas, kdy jsou holky běžně už ve vaně. Balíme a frčíme dom. To zas bude vybírání, která fotka si zaslouží své místo v rodinném albu :-).

Krásnou prvomájovou neděli přejeme a doufám, že alespoň Vás dnes někdo pod tou třešní políbil :-D. Já mám lásky čas tolikrát do roka, že jsem to dnes přežila i bez té třešně.
   
Dobrou noc :-).
MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Stanislava Bicková 1.5.2016 at 19:52

  palec nahoru Míšo, opět super :), holky k sežrání i jako čarodějnice 🙂 a spokojenost z vás všech září na míle daleko… krásná rodinka 🙂

  • Míša 1.5.2016 at 20:18

   Stani moc děkujeme. Tak trochu se s holkama vracíme do dětství, takže jim vděčíme za to, že se zas můžeme chovat jako děti :-). Moc si to uzivam 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×