Kterak mě Heidi za srdce chytla!

6.5.2015 in Project Live - 5 Comments
Jsou tu! Konečně jsou opravdu tady! Řeč není o ničem jiném, než o luxusních sprejích od Heidi Swapp Color shine Spritz. Dlouho si doma skladuji celou řadu produktů z dílny Heidi Swapp, především jsem byla namlsaná na řadu Color magic, ale copak to šlo, když nebylo to nejdůležitější? Ať jsem hledala kdekoli, spreje Color shine Spritz nikde k dostání. Teď už ale dorazily a nic nebrání hrátkám s barvičkami. Něco málo jsem si zkusila o víkendu. Výsledek? Pojďte se mrknout a řekněte sami.

 

Spreje asi netřeba dlouze představovat, ale pro případ, že jste o nich ještě neslyšeli, jedná se o barevné spreje s leskem. Jsou určeny na papír, dřevo, látku, karton a jiné porézní povrchy a projektům dodají intenzivní lesk. Jsou na vodní bázi, po zaschnutí již s vodou nereagují a mixovat je lze tedy pouze za mokra. Barvy jsou vskutku zářivé, pokusila jsem se to zachytit i na fotkách, ale ne vždy se zadařilo. Každý asi víte, jak těžké je projekty vyfotit, aby fotografie vystihla detaily. No, snažila jsem se :-).
Jak bude reagovat sprej s papírem jsem tušila, nějaký ten sprej jiných značek jsem již v ruce měla… ale jaká bude práce s papíry z kolekce Color Magic Resist Paper Pack? Jedná se o papíry se speciálním povrchem. Pomocí sprejů je lze libovolně dotvářet. Pro práci s těmito papíry budete tedy potřebovat barevné spreje, kuchyňské utěrky a hooodně místa, pokud nechcete mít pracovnu komplet zářivě barevnou :-).
Vybrala jsem jeden z papírů a dva odstíny, které se mi zdály ladící. V mém případě odstín Tropical Teal a Gold Lame. Pomocí sprejů naneste barvu na papír, je jen na Vás, kterou barvu kam – nebojte se experimentovat a hrát si. Míchat můžete barev i více. Jakmile barvu nanesete, nechte alespoň 10 vteřin barvy reagovat a pak vemte k ruce kuchyňské utěrky. Pokud jste míchaly více barev, utěrky nejprve na papír položte a přimáčkněte rukou tak, aby se vám do utěrky vpilo co nejvíce barvy. Pak už stačí jen vzít čistou utěrku a pořádně papír přetřít. Pokud jste tvořili papír je jednobarevný, můžete rovnou barvu utěrkou setřít. Upozorňuji jen, že utěrkou nepřejíždějte po papírech příliš velkou silou, protože by se papír mohl poničit. To se mi bohužel stalo, ale vše se jednou učíme a tak se s nějakou tou ztrátou počítalo :-). Papír se sprejem trochu rozmočí a pokud budete přejíždět velkou silou, můžete poškodit povrch papíru a bude působit „chlupatým“ dojmem a to neocení nikdo z nás ;-).

A tady je výsledek. Ze dvou barev vznikly vlastně tři. V levém rohu je papír modrý, v pravém zlatý a přechodová zóna je zajímavým mixem. Takto připravenou stránku můžete použít jako podklad pro scrapbookovou stránku, můžete ji využít na tvorbu přáníček, případně z nich jednoduše uděláte kartičky pro Project Life a přesně tak jsem je využila já :-).

 

Pokusila jsem se o téměř nemožné a moc doufám, že je na fotce alespoň trochu vidět, jak barvy září. Bohužel to zdaleka nevystihuje realitu. Doporučuji si vyzkoušet a uvidíte sami.

 

Tak první stránka je za mnou. Už jsem trochu zkušenější, vím co a jak a tak zkouším další barevnou kombinaci. Tentokrát jsem si vzala osvědčený odstín Tropical Teal a doplnila ho odstínem Primrose. Zajímalo mě, jak bude vypadat náhodné posprejování papíru. Sprejem jsem tedy párkrát stříkla na několik míst a náhodně pak to samé s druhým odstínem. Opět jsem dala barvám 10 vteřin vydechnout, překryla papírovou utěrkou, aby se odsálo co nejvíce barvy a poté jsem povrch jemně setřela kuchyňskou utěrkou.

Druhý výtvor je tu! Tato stránka je v barvách blízkých mému srdci a pravidelní čtenáři mých článků v nich možná poznávají mou Serendipity závislost :-). Ano a jakmile jsem výsledek viděla, okamžitě jsem věděla, že tato stránka „padne“ na tvorbu PL kartiček a tak se také stalo.

 

Řezačka,výseková raznice Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins a kartičky jsou hotové. Někdo by mohl namítat, že takto barevné kartičky buď překryjete fotkou a tak nebude podklad vidět nebo je přelepíte bílou kartičkou, aby se na ně vešel journaling a taktéž podklad zanikne…a máte naprostou pravdu. Proto jsem tentokrát sáhla po populárním pergamenovém papíru a vytvořila plochu pro journaling pomocí tohoto jemného papíru. Nezanikne tak samotný podklad a na journaling místo zbude. A protože nejsem vlastníkem speciálního lepidla na vellum, přilepila jsem papír v místě ozdob. Tedy pod enamelkami, nápisem, případně dřevěnou hvězdičkou. A je to! Kartičky uložím k ostatním a jakmile k nim budou vhodné fotky, budou připravené k použití a já se na ně vážně těším :-).

 

Stejné vlastnosti papíru mají i výseky z dílny Heidi Swapp September Skies Resist Die-Cuts a práce s nimi je stejná. Snadno si tak vytvoříte barevně ladící ozdoby pro Vaše projekty. Vyzkoušela jsem si to na jedné z květin a za 2 minuty máte hotovo. Můžete si však vzít do ruky i štětec a kytičku si vystínovat. Stříknete si barvu na akrylový bloček a štětcem snadno nanesete na výsek. Můžete barvy i míchat a vytvořit tak nádherné pestrobarevné ozdoby, které budou díky speciálním sprejům opravdu zářit.

 

A protože byl o víkendu Mezinárodní den scrapbooku, dala jsem tomu tvoření více času (tímto děkuji ochotnému manželovi, že zvládl obě naše ratolesti) a sáhla jsem ještě po Color Magic Value Kit. Na tenhle kit jsem byla vskutku zvědavá. Všechny kartičky představují bílé plátno, které si dotvoříte dle vlastní fantazie pomocí barevných sprejů, inkoustů, ale i vodových a temperových barev. Vše je na Vaší fantazii. A protože já si přála, aby se kartičky leskly, použila jsem opět spreje Color shine Spritz. Součástí kitu jsou jednak tzv. Color magic kartičky, které se upravují stejně jako velké papíry a výseky, o kterých jsem dnes již psala, jednak karty potažené látkou a v neposlední řadě ještě wood veneer ozdoby, které můžete též barevně dotvářet. Nezní to jako výzva? Konečně si můžete vytvořit takové kartičky, které budou přesně podle Vašich představ! Případně můžete své oblíbené kolekce kartiček doplnit o další, Vámi vyrobenou a použít ji jako zpestření kolekce ve Vašich PL.

 

Na zkoušku jsem vytáhla pár kartiček a vyzkoušela si práci s nimi. Opět jsem mixovala dvě barvičky, tentokrát pastelový odstín Coral a opět krásný modrý  Tropical Teal. Podklad malých karet jsem udělala Coral-ový a pomocí šablony a houbičky jsem na kartičky vytvořila modře vzor plástve.

Velké kartičky jsou z Color magic papíru, ty jsem tedy posprejovala, setřela kuchyňskou utěrkou a práce byla hotová. Jednu z velkých karet jsem pak rozpůlila, aby vznikly kartičky malé. Mám v albu dost koláží a jen výjimečně používám velké kartičky na journaling.

 

Wood veneer ozdobu jsem pak pomocí houbičky přetřela modrým odstínem, aby ladila k této sadě kartiček a musím říct, že pro dnešek jsem spokojena.

Kouzlení s tímto kitem bylo otázkou 20 minut, protože víc prostě nebylo, ale potenciál kitu je obrovský. Sprejem lze obarvit i gesso, pasty, cokoli se Vám bude hodit k použití. Jsem moc zvědavá na Vaše zkušenosti a výtvory.

A protože byl ten dnešní článek opravdu dlouhý a já si vážím každého čtenáře, mám pro Vás maličkost. Napište do komentáře, který z odstínů sprejů Color shine Spritz je pro Vás ten NEJ a v neděli večer vylosuje Nelinka jednoho z Vás, a tomu pošleme pro radost právě meruňkovoý pokus práce s Color Magic Value Kit.

Už teď se těším na další středu s Vámi!
Míša

MUDr. Michala Knězková

All posts

5 Comments

 • Stanislava Bicková 6.5.2015 at 6:30

  Já to věděla, Míšo, že to bude zase super práce :)…. nádhera, krásné kartičky sis připravila a hrála sis nádherně 🙂

 • Monika Pestrová 6.5.2015 at 6:52

  Nááááádhera!! Škoda, že na mě tyto kartičky nezbyly :(( Ale já už mám v plánu alternativní řešení :-))

 • Inmynécessaire 6.5.2015 at 9:41

  Super Míšo, nevěděla jsem, jak to asi v reálu může vypadat a jak krásně se 2 barvičky spojí, takže jen nakoupit papírové utěrky a můžu začít tvořit, mám doma odstín teal a rose, mohly by spolu vypadat hezky.

 • Adéla Vlasáková 6.5.2015 at 18:28

  To vypadá úžasně! Myslela jsem, že spreje nebudou nic pro mě,ale myslím, že v mé příští objednávce bude Blush a Citron 🙂

 • Denisa Vyslouzilova 6.5.2015 at 21:40

  Krasa! Moc rada ctu tve clanky, je to pro me velka inspirace! Spreje jsou uzasne, uz se tesim az taky nejaky vyzkousim, favority mam zatim zlaty a tyrkysovy 🙂

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×