MAXImálně inspirující MINI

26.11.2016 in Pozvánky, Tipy - 23 Comments
My už byli taky :-). A jaké to bylo? Plné. Plné nákupů, překvapení, zážitků a originálních výrobků. Nestačil mi na ně ani foťák. Doslova :-D. Jen naprostý bloger mimoň může totiž vyrazit na festival s vybitým foťákem. Nevím kde tu hlavu mám, ale zkusím ji v nejbližší době objevit :-). Co jsem ale stihla, to tu dnes máte a já vás hlavně všechny znovu zvu. Litovala jsem, že jsem nestihla svou účast v pátek, kvůli davům, ale ve výsledku jsme jásali, protože s víkendovými davy počítal každý a my měli dokonale příjemně.

Na festival jsem šla zčásti najisto, za svými oblíbenci, u kterých jsem chtěla vidět oblečení či hračky „face to face“. Konečně jsem se chtěla seznámit s těmi, které znám i měsíce virtuálně, ale nikdy jsem neměla možnost se s nimi potkat a v neposlední řadě jsem šla za inspirací a překvapením. A toho tam nebylo vůbec málo.
Vzali jsme to s holkama a tátou v sobotu ráno hezky odshora. V Kavkově domě jsme vyjeli výtahem až do třetího patra (ve čtvrtém jsou workshopy a programy pro děti) a já byla tuze ráda, že jsme přišli brzy. Nikde nikdo, jen my a vystavovatelé :-). První kroky holek vedly k designově nádherným stavebnicím z dubového dřeva, které na festival dovezly „My dvě“. Projekt dvou mladých absolventek umprum vzal hlavně Nelinku a originální stavebnice za pozornost určitě stála.

 

 

Aaaaaa pamatujete na mou pozvánku na tento festival, kde jsem psala proč že sem jdeme? Ano, plánujeme v příštím roce kompletně předělat holkám pokojíček, Julinku přestěhovat do svého a Atelier Girafa byl jedním z top vystavovatelů, na které jsem se stran pokojíčků moc těšila. Právem. Jejich hnízdo na festivalu je jedna místnost, která je komplet poseta originální tvorbou. Všechno bych brala 😀

 

 

Juli osedlala mamuta, uvařila nám nějaké to volské oko a já si mohla vše očíhnout. V hlavě už si pomalu sumíruju, kde co pořídit, čím se vybavit a až to celé jednou proběhne, určitě vám to sem nafotím a dám. Doufám, že vybereme dobře. Holky už se zapojují, samy rozhodují a my jim necháváme volnou ruku, i když finální předvýběr jim vždy děláme my :-).

 

Obě holky opět v úžasných kompletech od Mirau.sk

 

Z žirafího ateliéru je to jen kousíček k sousedům, kde najdete Chytrou opičku. Lucky obchůdek, který srší hlavně hračkami značky Djeco. Jsou kvalitní, designově krásně vymakané a vždy dětem něco přidají. Já byla dnes nenápadná jak sněhulák v létě. Manžel – dnešní profi hlídač dvou dětí 🙂 – holky odlákal a já vybrala další Djeco kousek.

 

 

Jsou to tyhle krásné podlahové puzzle. Jestli všeobecně podlahovky neznáte, určitě se na nějaké podívejte – TADY. Jsou z pevného kartonu, jsou vážně veliké a vytvoříte s nimi doslova obrovský obraz. Já vybrala tuhle mapu světa, na které jsou zvířátka typická pro daný kontinent. Už teď vím, že Nela z ní bude nadšená!

 

 

Jelo se dál, foťák začal hlásit brzké vybití baterie, takže honeeeem :-D. Pepe Tete. Určitě už je znáte, protože oblétly hodně blogů a právem se jim věnuje pozornost. Viděla jsem je tu prvně a moc se mi tyhle rodinky líbí :-). Třeba do domečků pro panenky, který časem Nele pořídíme, tam bych si dokázala jednu z rodinek zabydlet :-). Manžel se nejprve ptal co to má být (netuším co figurky dělaly s jeho fantazií 😀 ), ale s mým výkladem se srovnal a uznal, že jsou stylové :-).

 

 

Tady jsem si mohla dát kafíčko a posedět, protože v koutku Done by deer si holky vyhlídly tuhle zelenou žirafu, která se vozila na svém vlastním vozíčku. Co na ní ale bylo super, žirafa má v nožičkách zabudované magnety, které jsou i ve vozíčku, takže s žirafou možno metelit o 106 a větší pravděpodobnost upadnutí je u mých holek než u ní :-).

 

Obě holky opět v úžasných kompletech od Mirau.sk
Další pokojíčková inspirace splněna a díky laskavé paní mám úsměv na tváři ještě teď. Ve stánečku Lavmi byla neskutečně příjemná dáma, která dokonale vystihla název Dětský festival. Ona tu totiž byla pro děti. Ačkoli je Lavmi obchod s designové originálními tapetami a doplňky, což je hlavně na výběru rodičů, paní se ujala Nelinky a ukazovala jí krásné dětské tapety a sortiment.

 

Bylo to úúúžasný, pozorovat jak Nela vypadá dospěle, jak si sama vybírá (ehm, to s ní ještě proberu 😀 ) a nakonec k sobě přibrala i Julču a dát jim kreditku, asi by si zvládly zařídit komplet pokoj :-). Na web téhle firmičky určitě mrknu. Další favorit na vymazlení pokojíčku mých malých dam.

 

 

Kutulu znám dnes již osobně a na první ohmatání prý podle holek super. Máme moc rády dřevěné hračky a to víc, když jsou takhle krásně koukatelné :-). Nela s Julčou zasedly na zem, borčus neborčus a Juli ržála jako bujný oř, Nela pípala jako pták letící do teplých krajin a já cvakala foťákem, abych stihla vyfotit dost než se ráčí usnout a počkat na šťávu nabíječky. Kutululu přidávám na seznam těch, kde budu koukat po výbavě pokojíku.

 

Obě holky opět v úžasných kompletech od Mirau.sk

 

Nooo a tady to bylo jasné. Zásek jako vepř :-D. Nešlo jinak. Můj oblíbený Vanda store to měl hodně vychytaný :-). Ve Vandě jsme pořídili kočár, oběma holkám jsem tu kdysi koupila Stokke židličky a dnes jsme se tu kochali zas a znovu. Barvy showroomu jsou prostě můj top a Nely výběr káry taky :-D.

 

 

A že jsem psala o festivalu na jistotu? Tak to pochopíte tady. Poprvé je na festivalu Mini možné potkat osobně dámy s neskutečným oblečení Little people by special dress. A tady rozhodně neplýtvám chválou zbytečně. Pokud jste tohle oblečení někdy viděly, dáte mi zapravdu. Ano cenově je dražší, ale jakmile to máte v ruce… :-).
Já se tady zasekla z více důvodů. Jedním z nich byla jedna z vás 😀 (Kde jste, koukejte mi to tu okomentovat ať vím :-D). U stánku paní vedle prohlásila „Míšo?“ 😀 a bylo to. Já vás znám, tedy váš blog… no není náhoda, že své čtenářky potkám u tohoto stánku – skvělý vkus :-).

 

 

Usměvavé dámy neměly chvíli klidu, neustále vybírající maminky a ubývající zboží. Takže věřte, že jsem měla víc než štěstí, že jsem tu vybrala oběma holkám oblečení a ještě jsme našly správné velikosti. U kalhot pro Nelinku to bohužel nevyšlo, ty už byly vyprodané, ale bez jediného slova mi slečna nabídla, že mi je ušijí a zašlou.
Jeden článek, kde jsem měla Julinku oblečenou v tomto oblečení jsem psala TADY. A dnes jsem si odsud odnesla další, takže vám ho zase ukážu a doufám, že se vám budou holky líbit :-). Má milá čtenářka, se kterou jsme se potkaly, ta už přesně ví, pro ostatní zatím tajemství :-). Poradím vám ale, že jsem vybrala oběma něco krásného, zimního 🙂

 

 

Pardon, ale mít tohle ve velkém, beru to pro sebe i pro holky :-D. Božííí a ještě lepší je jejich jméno – Zimné gačky na 2 tračky 😀 To je prostě ještě vymazlenější než pudláky (harémky) :-D. Manžel je nazval „jééé zimní montérky“, ale tátové na tohle prostě kapacitu nemají, pardon jestli to nějaký čte (ale to spíš ne 😀 ).

 

 

Naproti stánečku Litlle people se mi ještě moc zalíbily výrobky rodinné firmy The three trees. Krásně malované, originální a hravé. Vkládačky, polštářky, hračky…moc milé a líbivé :-). Razí si heslo, že děti nepotřebují hory hraček, stačí pár kvalitních, drobných a trvanlivých, které mohou zdědit třeba i jejich děti.

 

 

Strašně jsem se držela, abych nekoukala moc po oblečení, protože jsem věděla, že si razím pro várku Litlle people, ale stejně jsem jich hned několik navštívila. Nádhernou místnost tu má ale obchod Petit bateau, který si tu na malém prostoru vykouzlil hotové Vánoce. Je tam vánoční stromek, nechybí sáňky, kopa nádherného oblečení a také uměle vytvořený mráz na oknech, aby to mělo tu pravou atmošku – a ono mělo, moc děkujeme za tu krásu :-).
Lov po výbavě pokojíčku pokračoval a my zapluly do místnůstky, která byla obsazena stánkem Devoto. Tady jsem se hodně těšila na palandy, které mají a moc jsem doufala, že tu třeba jedna bude a já si ji očíhnu. Bohužel nebyla, tak bude muset postačit katalog.
Nelinka se vyřádila na velikém polštáři, Juli si nedůvěřivě prohlížela paní sedící u stánečku, ale…

 

 

…pak se odhodlala vkročila dál :-D. Krom palandy dělá Devoto ještě designově povedenou kolíbku, která tu byla k vidění, pro holky spíš k pohoupání. Byla plná krásných Devoto mazlíků, takže si kočky moje řekly, že houpat se bude, dokud to tam všechno neusne.

 

 

Pokojíčková jízda jede dál. Space4kids. Další z velkých favoritů výstavy a rozhodně nezklamal ani kouskem. To byl ráj hlavně pro Julinku. Bavilo ji tu úplně vše a my rychle zjistily, že nejbezpečnější ji bude strčit buď do teepka nebo na káru. Juli zvolila káru a ostatní vymazlenosti byly zachráněny (nohy okolních návštěvníků hůř).
To už by bylo skoro vše, kde jsem hledala insipraci po pokojíčkách, ale abych nezapomněla, ještě tu je známá značka Nordic Day. Hodně krásná, hodně originální a tady budu holkám do pokoje vybírat rozhodně. To už bohužel nezvládal foťák a rozhodl se vypovědět službu, takže jsem musela baterku trochu zahřívat a oživovat v ruce, abych vám pak mohla vyfotit ještě žrádelničku :-D.

 

 

Aaaaa je tu :-D. Poslední vzdechy mého foťáku si zasloužily ony, luxusní cupcaky milé Leli. Kdo nezná Leli´s cupcakes, o hodně přichází. A kdo zná a neochutnal, přichází o ještě víc. Manžel vybral dva, protože jsme přeci dva, ale dostalo se mu leda dvou drobků.

 

 

Bylo to krásné, bylo toho hodně a cesta domů byla ještě náročnější, protože udržet Juli při životě, aby mi to nezahnípla hned při vlezu do metra, to byl úkol nadlidský. Nakonec jsem ji musela na Floře vyndat z kočáru a tramvají jela Nela, Julie, já, táta a kočár. Alespoň že nám kočár vezl úlovky z festivalu :-).

 

 

Mějte se krásně, zkuste si najít chvilku na návštěvu, protože na třech podlažích bych dokázala z fleku nakoupit veškeré dárečky pod Jedličku! Vystavovatelé mají i festivalové ceny a snadno tu ušetříte oproti nákupu přes net, kde se přibere ještě i pošta. Nicméně kdo to máte daleko nebo to prostě nedáte, tak všichni jsou na netu a sortiment všech snadno dohledáte přes webové stránky Dětského festivalu Mini.
Já dostala propustku a na festival se vydám zítra ještě jednou, sama. Nakoupím pár věcí, které jsem nechtěla, aby holky zahlédly a také si konečně důkladně prohlédnu VŠE, co pod střechou je :-).
Pááá a moc se těším, že zas někde uslyším „Míšo?“ a poznáme další z vás.
Hezký večer a nezapomeňte, že na blogu běží advent a první soutěže dnes v noci končí 🙂

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

23 Comments

 • Anonymní 26.11.2016 at 20:01

  Moc krasny clanek,skoda ze je to pro nas daleko,hned bych se sla podivat,tak alespon mrknu na odkazy,protoze vse vypada hodne zajimave!

  • Míša 26.11.2016 at 23:33

   Děkuju za komentar :-). Je pravda, ze kdo to ma dal, tak o hodne prijde. Mam moc rada, kdyz si na veci muzu sahnout nebo je videt v realu. Tak snad bude nejaka akce i blize k vam 🙂 Hezky vecer

 • Lenka 26.11.2016 at 20:13

  Holky krasne zladene. Musel to byt zazitok, ja by som slintala pri kazdom stanku…. Inak LAVMI ma dostalo, waw…. Diky za clanok Misi.

  • Míša 26.11.2016 at 23:34

   Leni moc diky za komentar. Bylo to skvele. Prostory jsou nadherne, navic velice fotogenicke a na kazdem rohu ciha nekdo se zajimavou tvorbou. Nutnost je znasilnit bankomat a nemyslet na vycitky 😀 😀 😀 Bylo to skvele a jsem rada, ze se Lavmi libi.

 • vit sembol 26.11.2016 at 20:19

  Super prispevek a krasne fotky.Mas holcicky porad krasne vyoblikane.Jsou uzasne. A teda cucim,ze zvladnes takovou akci,jeste s detmi a pak mas jeste chut sepsat takovy dlouhy a vyzivny clanek. (Verca S.)

  • Míša 26.11.2016 at 23:35

   Juuuu Verca ma profil 🙂 Veru bylo tam moc krasne a dekuju za mily komentar, vzdy te tu moc rada "vidim". Hezky vecer

  • vit sembol 28.11.2016 at 14:58

   Pres mobil mi to nabizi manzeluv profil,tak tu budes mit obcas komentar pod chlapskym jmenem 😆

  • vit sembol 28.11.2016 at 15:01

   A nebo pod mym osobnim Asmeena 😉

 • Aneta Švábová 26.11.2016 at 21:00

  Tak já bych vás asi nepoznala ale spíš holčičky. 😁 a krásné fotky a report z akce kam se nedostanu. Díky! Krásný adverts.

  • Míša 26.11.2016 at 23:36

   Anet, ze? Ja si prave take rikam, ze holky jsou takove me poznavaci znameni :-D. A to jsem je vubec nemela u sebe, poletovaly s manzelem kdesi a stejne 😀 no ziram. Krasny advent prejeme 🙂

 • Petra Stárková 26.11.2016 at 22:24

  Míšo, díky za tip na to puzzle!!! Krásné Vánoce tobě, holčičkám i celé rodině!

  • Míša 26.11.2016 at 23:36

   Peti puzzle jsou super a kdyz ne mapa, tak vseobecne ty podlahove jsou skvele. Vysledny obraz ma i 60cm 🙂

 • Lucie Kučerová 26.11.2016 at 22:39

  Děkuji za tipy, mám na festival daleko, tak aspoń takto nakouknu.

  • Míša 26.11.2016 at 23:37

   Luci moc dekuji za komentar a ze jsem mohla alespon pokochat oko :-). Hezky vecer

 • Jitka Křížková 27.11.2016 at 9:29

  Jéé, Míšo, tys mě úplně navnadila, děkuji za malé virtuální nahlédnutí, alespoň pár minut jsem se cítila jako kdybych byla přímo tam 🙂 Mám strašně moc ráda tvé články, fotky a pokaždé se moc inspiruji. Díky díky Jitka

 • Michaela Hofericová 27.11.2016 at 11:27

  Taky jsme byli a byla jsem unešená! Hlavně ochotou všech okolo… Nakonec jsme nic nekoupili, ale inspirace mám hromadu a zřejmě budu objednávat. Junior se zamiloval do kalhot a čepice Be Birdie. 🙂 Tak jsem myslela, že když už, vezmu oběma stejný. Byl to úžasný výlet, i když už jsme měli namále, nějak nebyl spoj zpátky do Liberce, ale naštěstí přidali další posilový spoj. Zážitek jak hrom.

 • Anonymní 27.11.2016 at 12:46

  Miso děkuji, že jsem mohla díky vašemu článku na festival nakouknout.. Taky se chystáme zařizovat pokojíček, tak se mi spousta tipů hodila.. ☺
  Iva C.

 • Jana Patočková 27.11.2016 at 13:15

  Míšo, krásný článek. Holkám to moc sluší, jako vždy. Teď mě mrzí, že jsme nebyli, ale s Matějem bych to nezvládla. Tak snad příště. Jana

 • Anonymní 27.11.2016 at 13:51

  Krásný článek a spousta inspirace, díky, Míšo. Chtěla jsem se tam taky vydat, nemáme to zas až tak daleko (Jihlava), ale necháme to na příště. Díky za zprostředkování atmosféry a skvělé typy…určitě využiji a pořídím. Hezkou neděli. Zuzka

 • Petra 27.11.2016 at 15:00

  Teda vypadá to parádně, letos jsme to nestihli, tak snad příští rok 🙂 A moc se mi líbí, jak máš holčičky krásně sladěný 🙂 Hlavně to Nelinky sáčko je naprosto boží!!

 • Anonymní 27.11.2016 at 19:09

  My to taky nedali, tak snad příští rok.. Moc ráda čtu tvůj blog, určitě bych poznala celou tvou rodinku, ikdyž možná kromě Juli 🙂 – stala se z ní nějak rychle blondýnka 🙂 Radka

 • Učitelka Hanička 28.11.2016 at 15:26

  Já tam byla dvakrát a klíďo bych to dala znovu, prostě se jen kochat. Pokoupila jsem dárečky, na chvíli jsem vypustila Rózu, najedla se, príma to bylo!

 • Ziii 28.11.2016 at 19:56

  Ach jo, kdyz ctu clanek i komentare, tak me fakt hodne mrzi, ze jsem tam nemohla jit…snad treba za rok…

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×