Mimi a Líza | Záhada vánočního světla

3.1.2019 in Hraní, Knihovna - 4 Comments

Včera jsme ji dočetli. Novinková Mimi a Líza od Slovartu je suprovým příběhem, který s námi trávil letošní Vánoce 🙂 . A že neznáte první dva díly je úplně jedno. Nejedná se o pokračování, ale o milý detektivní příběh s názvem Záhada vánočního světla 🙂 .

Mimi a Líza: Záhada vánočního světla

Mimi a Líza jsou opravdu nevšední kamarádky. Jedna má oči stále zavřené 🙂 (černovláska Mimi) a druhá je má otevřené dokořán (blonďatá sousedka Líza). Ale obě se umí dívat a společně vidět. Protože svět se dá vidět i rukama i ušima, někdy dokonce i nosem a jazykem 🙂 , jen to zkusit.

A konečně to přišlo. Rok se s rokem sešel, Vánoce jsou tady a na nejlepší kamarádky čeká další velká záhada. Při zdobení vánočního stromečku, se kterého se pustili společně se sousedy, zjistí, že světýlka na stromečku ne a ne svítit.

Uteklo? Ztratilo se? Nebo ho snad někdo ukradl?

Kam zmizelo to kouzelné světlo Vánoc? Vzal ho někdo? Nebo se snad schovalo či dokonce uteklo? A co takhle Viliam? Sousedský kluk, který se s nikým nekamarádí. nevzal ho náhodou on?

Odpověď na všechny tyhle otázky se nachází v dětství dospělých sousedů Mimi a Lízy. A jak jinak se vrátit do dětství sousedů než dobrodružnou cestou časem 🙂 .

Cíl mise je jasný. Vrátit letošním Vánocům ztracené světlo a tím i kouzlo celých Vánoc 🙂 .

Milý příběh, který se bude líbit i dospělým a všeobecně všechny tři díly Mimi a Líza jsou knížkami, které moc rádi čteme i my, i když už je máme projeté několikrát sem i tam 🙂 .

V loňském prosinci (to je jak kdyby to bylo dááávno 😀 ) byl dokonce tenhle příběh v podobě rodinného filmu pro malé děti v kinech. A na ČSFD si vysloužil hned 72%, takže i film byl jistě povedenou verzí příběhu a pokud jste ho někdo viděl, budu ráda za zmínku o něm.

Mějte se krásně a máváme z pražské chumelenice, na kterou koukáme skrz okno, protože Nelinka ještě pořád není fit.

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Tatana 3.1.2019 at 20:27

  Diky za knihu,zname pribeh jen jako pohadku a letosni Vanoce ji syn zkouknul uz ctyrikrat:)

 • Martina 3.1.2019 at 20:58

  Jé nová Mimi a Líza :o) Ani jsem si nevšimla, že vyšla. Mimi a Lízu mám s dcerkami moc ráda. Obě knížky jsme velmi rychle přečetli. Zatím jsme je měli vždy z knihovny ale přemýšlím, že je asi pořídíme domů. Myslím že jsou to knížky k nimž se budeme vracet. Aktuálně čteme Chaloupku na vršku, kterou nám nadělil Ježíšek a z knihovny Kosprd a Telecí u té se taky výborně bavíme. Dcerky mám stejně staré jako vy, tak jestli neznáte, zkuste na ně kouknout.

 • Lenča 3.1.2019 at 21:02

  Míšo, filmík dávali 23. prosince na Dvojke… a pak myslím ještě dvakrát…v kině jsme na něm bohužel nebyly, u nás v okolí jej nedávali.. koukala jsem, už je i na uložto.. 😉 je přesně podle knížky… při pohádce jsme s holkami v knížce listovaly.. Mimi a Líza jsou u nás TOP… 🙂 Pevné zdraví a báječný rok 2019!

 • Tereza Krestova 3.1.2019 at 22:44

  Pro me novy pribeh a urcite skvely tip, protoze ty ilustrace jsou nadherne!!!!! 👍⭐

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×