výlet s tajenkou | do Žďáru s dětmi

Dnes začínám s výčitkami, protože jsem za poslední dva týdny nestihla přidat ani řádek, a to se často nestává. Jenže vy víte. Hory, začátek nového roku a vůbec tooolik fotek, že jsem ani nevěděla co dřív.  A tak dnes začnu výletem. Pokud by se vám náhodou zdálo, že jsou holky nějaké víc roztomilé 😀 , tak je to prosím pěkně rok starý článek. Jen ještě pořád nosí stejné oblečení, tak to není poznat 😀 .

Boty a gatě tedy mají větší, ale stejné. Takže dnes přicházím s krásným tipem na výlet. Loni jsem ho nestihla dát a sníh slezl nějak rychle, že už se to nehodilo. Teď to bude to pravé 🙂 .

Veldo – další výlet s tajenkou

Kurzy dětské první pomoci mě minulou zimu zavedly do Žďáru nad Sázavou, takže bylo jasné, že si tam najdeme i nějaké ubytování a zůstaneme všichni na víkend. A jaká byla radost, když jsem zjistila, že přímo ve městě má hezký výlet s tajenkou i VELDO alias Velké dobrodružství 🙂 . Ještě doma jsem nám proto připravila mapy, instrukce a otázky, zabalila pořádně teplé oblečení, protože hlásily mráz a hurá za dobrodružstvím 🙂 .

VELDO výlet – Za mamlasem a pokladem UNESCO – tady klik

Jen se ukážeš, zobou ti z ruky 😀

Pokud do Žďáru zamíříte, bude se vám tenhle výlet líbit. Dětem teda určitě. V každou roční dobu tady jsou totiž tyhle krásné „vítačky“. Nevím, zda si je sem objednala a „vysadila“ Lucka z VELDO, ale je to skvělé a jen co vás uvidí, pomažou za vámi 😀 .

Chvilkama jsem si říkala, zda jsou po nás, po dětech nebo jídle a ono jim šlo od začátku jen o papíry 😀 . Tady počítejte, že se zaseknete na chvilku nemalou. Holky odsud dostat úplně snadno nešlo 🙂 .

Vzhůru k vrcholu

Byli už jste někdy ve Žďáru? Pokud ano, určitě jste nepřehlídli dominantu, která se tyčí nad městem –  Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A ta radost, jakou jsem měla při zjištění, že výlet s tajenkou nás přímo tímhle místem provede 🙂 !

Kdo má děti větší nebo menší, které rády naučné stezky a tabule, můžete si tady toho nemálo přečíst. My si v té zimě četli spíš příběh s tajenkou, takže cedule jsme prolítli pohledem jen my s tátou. Ehm, a já si ji vyfotila, že si jí URČITĚ pak přečtu doma na počítači 😀 . Jo, fakt byla kosa.

Poutní místo na Zelené hoře

Chápu, proč je tohle místo pro žďárské nevěsty atraktivní. A s letním sluncem a modrou oblohou to chápu dvojnásob 🙂 . Krásný výhled nejen na město, klídek a atmosféra, kterou jen tak někde nepotkáte.

Nakoukli jsme dovnitř, splnili si další řádek do tajenky, ke které jsme tu našli řešení, odpověděli holkám na všechny zvídavé otázky a rychle zase dolů. Protože ač byla zima, tady byla fukeř a arktida ještě větší. Loňská zima byla totiž dost vydařená a asi si pamatujete na těch -15°C 😀 .

Zámek Žďár nad Sázavou a Muzeum nové generace

Krom Zelené hory nabízí město i krásný zámek. Ten není jen tak obyčejným místem. Jak někdo slyší zámek, bere nohy na ramena, protože „tohle ti naši nevydrží“ 😀 . Jenže na tomhle místě najdete dokonalé Muzeum nové generace. Jedinečnou zážitkovou expozice, která se díky ocenění ŽIVA 2016 zařadila mezi nejkreativnější muzea ve střední Evropě.

Muzeum nové generace – kuk tady

Na recepci dostanete sluchátka s audioprůvodcem a příjemné hlasy cisterciáckého mnicha a holčičky ze naší doby vás budou provázet celou expozicí. Jedinečné multimediální prvky vás doslova vtáhnou do děje! Budete se těšit na další a další a další exponát…

Hry a klamy z Liberce

My jsme bohužel neměli moc času (a na tohle chcem celý den), takže si holky vybraly výstavu vláčků a Hry a klamy z Liebereckého IQ parku. Stihli jsme se díky tomu ohřát, holky pojaly hlavolamy jako takový koutek a Zemské muzeum jsme si rozhodně slíbili na příště.

Plánujeme se sem totiž vrátit na přelomu jara a léta, protože jsme toho stihli jen polovinu. Navíc se těšíme, že nám konečně nějaké rodinné fotky udělá fotografka Verča – Veronika Kovačková photography, jejíž fotky mám moc ráda 🙂 .

A taky konečně budu na některé i já 😀 .

Jo, štěstí, že my dva nejsme sourozenci 😀 Míchání obličejů nás všechny bavilo asi nejvíc. Já bych byla s bradkou vážně kus 😀 .

Takže dnešní inspirací budiž určitě Žďár nad Sázavou. Na výlety, na kulturu, za zážitky. Moc se mi tu líbilo, maminky byly strašně fajn a v letošním roce sem vezmeme i kola, protože terén je moc příznivý a určitě toho stihneme ještě víc. Včetně interaktivního muzea 🙂 .

Do článku jsem se snažila zapojit i odkazy, takže se určitě podívejte. VELDO výlet je super – vymyslí za vás krásnou procházku tím nej, co tu je a muzeum, to prostě musíte 🙂 . Klidně i s menšími dětmi. Však mrkněte na webové stránky.

Mějte se krásně a brzy výlet v kraťasech, protože jsem vám sem ještě nedala celé naše loňské léto.

Míša, ony dvě a ON 🙂

MUDr. Michala Knězková

All posts

4 Comments

 • Jana 18.1.2019 at 10:55

  Tak tento výlet s Veldo jsme si s dětmi prošli vloni v létě a bylo to moc fajn. Můžu jenom doporučit.
  Mám malou otázku z jiného „soudku“. Není v plánu nějaká možnost slevy na Unuo (např. koncem zimy)? Děkuji 🙂

 • Michaela 18.1.2019 at 11:00

  Doporučím Wagon Polnička (v první vesnici těsně za Ždárem) a taky Pilskou vodní nádrž a herní prvky okolo ní, kolem které se právě na Polničku jede..

 • Martina H. 18.1.2019 at 13:08

  Skvělý článek z mého rodného města a místa, kde jsem před 3,5 lety řekla ano svému muži ❤️ díky za krásnou reklamu, v poslední pár letech se má Žďár k světu 🤗

 • Verča 26.1.2019 at 0:14

  Děkuji za super tip na další výlet, a to i Michaeli. Doporučila byste ubytování, kde jste přebývali?

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×