na procházce Prahou | zima v Gutovce

Krásný den 🙂 . Dnes je venku tááák báječně, teplo a sluníčko a já si dávám několik hodin v pendolinu směr pediatrický kongres. Ale protože jsou holky dnes už zdravé (ťuk ťuk ťuk), přijedou za mnou do Ostravy vlakem už v sobotu. A rozhodně těch x hodin bude legrace, protože se nám podařilo zarezervovat dětské kupé 🙂 . Jeli jste? Znáte?

Veřejné bruslení v Gutovce

Letošní zima si s námi zase zahrává. Hory jsme museli zrušit, protože jedna z holek si to přinudlala ze školky, druhá pro změnu ve tři ráno štěkala na balkóně. Joo na lyže nám to teď úplně nevyšlo. Ale protože Juli na tom byla líp a vynudlila se relativně statečně a brzy, vyrazili jsme si připomenout zimu do Gutovky 🙂 .

Gutovka je v Praze senzačním místem, kam s dětmi za každého ročního období. Moc mě proto těší, že je tu v zimě k dispozici i kluziště, kde jsou děti vítány a kde jsou na ně vybavení 🙂 . Julince budou na jaře čtyři roky a na bruslích stála letos druhou zimu.

Nohy se jí vrglaly jak po dvojce červenýho a nastydlá Nelča jí alespoň od srdce fandila 🙂 .

Na místě si můžete vše zapůjčit, takže netřeba mít své brusle, třeba jen vědět, na jak velkou nohu sháníte matroš 🙂 . Vypůjčili jsme a vedle kluzistě využili „šatní stan“, kde se Juli obula do závodního a vyrazila.

Lední branky – velcí pomocníčci na Gutovce

Branky. Děkujeme za ně. Minulý rok jsme chodili bruslit pod Žižkovskou televizní věž, kde je to pro nás taková nostalgie a máme to tam moc rádi, ale chyběly nám tam právě branky. V Gutovce jich byl dostatek, a to je to bruslení hned jiná 🙂 .

Chcete mrknou na článek z bruslení pod Žižkovskou věží? – kuk sem

Vycpat zadek a bude to fajn

Ne každého sice donutí stát, ale hlavní je, že se to bere s humorem 😀 . Julinku jsem navlíkla, aby padala do měkkého. Jen jsem úplně nedomyslela to zvedání a k tomu adekvátní rukavice. Říkám si, že v tenkých se jí bude dobře držet a zima velká není, ale tohle zvedání mi nedošlo a za 20 minut byly rukavice durch a ruce jako led.

Na náladě to ale neubralo a Juli už ujela nějaký ten metr i sama 🙂 . Kluziště zavírá v 17 hodin, takže za nás super, že jsme to stihli až po práci, a pak jsme se ještě chvilku dívali na hokej, který na ledě začínal po veřejném bruslení 🙂 .

Vrátili jsme zapůjčený matroš a už už se klepali na restauraci. Přímo v Gutovce je jedna moc příjemná a obzvlášť v létě si tady na terásce užívám moc dobré kafe, když holky lítaj po hřišti. Tentokrát jsme ale zašli na teplou polívku a táta na burgr 🙂 .

No je tohle normální?

Tohle mi do hlavy nejde. Taky maj vaše děti potřebu zapíjet polívku 😀 ? Dělával to jako malej můj bratr, který zapíjel i čokoládu 😀 , ale přišel mi tím jako značný exot. Teď, když to vidím u Julinky, začínám přemýšlet, jestli to není normální 😀 .

V Gutovce si můžete užít krásný den. A když se vám podaří ještě letošní zima, stihnete tady i bruslení. Joo a kdybych si nesmazala všechny fotky z Gutovky z léta, dala bych vám je sem, abyste viděli, jak fajn místo to je. Tak o důvod víc se tam s holkama na jaře zase vypravit a pak dávat bacha kdy formátuju kartu s fotkama.

Sportovní areál Gutovka – praktické info

webová stránka – http://www.gutovka.cz
Facebook fun page – tady klik
adresa areálu – Gutova 39, 100 00 Praha 10 – Strašnice-Strašnice
vstupné do areálu – zdrama po celý rok
vstupné na kluziště – děti 30 Kč / hod nebo 60 Kč / celý den, dospělý 60 Kč / hod nebo 120 Kč / den
restaurace rezervace – +420 702 232 356, langova@majetkova.cz

Cestuj po Praze s mapou plnou článků

Hledáte ještě další fajn místa v Praze, kde by se mohlo dětem líbit? Třeba najdete to pravé v naší mapě 🙂 . Ta mapuje všechny články na blogu, které se fajn míst týkají, tak se snadno proklikněte skrz vlaječku do dalšího článku 🙂 Modrá vlaječka vás nasměruje za zábavou, kulturou a sportem. Zelená vlaječka vás vezme do přírody a červený domeček je tip na ubytování, kde se nám líbí 🙂 .

A pozor pozor 🙂

Ještě do neděle 17.2. můžete soutěžit o krásnou knížku ÁĎA SPADLA DO KANÁLU, tak se zapojte.

V komentářích se inspirujte, co nejraději čtou ostatní maminky 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Jana 14.2.2019 at 14:34

  Dobrý den, Míšo, to spojení v Gutovce mi trhá uši, jsem z okolí a říká se tu „na Gutovce“ 😉 pěkný den!

  • Míša 14.2.2019 at 19:33

   Dobrý den Jani 🙂

   děkujeme za komentář. Vidíte, asi jsme jiný kraj 😀 . Bydlíme “od Vás” 15 minut a ani v našem okolí neříká nikdo jinak než my. S maminkama ze školky se scházíme v Gutovce a jedeme do Gutovky a zavedla mě sem prvně kamarádka, která mi tohle místo představila jako Gutovku, tak spojení Na Gutovce je zas zvlástní pro uši mé. Nikdy jsem ještě neslyšela říct tomu jinak 🙂 . Ale máte pravdu, že i na jejich webu se sem tam objeví výraz „na Gutovce“. Ale to přeci nevadí.

   Hlavní je, že víme, kde to super místo je 🙂 .
   Mějte krásný den i Valentýna, pokud slavíte.

   Míša a holky

 • Šárka 14.2.2019 at 14:47

  Musím se Jůlinky zastat. Já se bez pití také nenajím a ano, zapíjím i polévku. 🙂 A dělají to i mé děti. Ale je pravda, že manžel na nás kouká, jako bychom spadli kdoví odkud. Takže s tou „normálností“, těžko říct. 🙂 🙂 🙂

  • Míša 14.2.2019 at 19:37

   Milá Šárko, Julinka Vám moc děkuje 😀 . Já se jí zkusím přestat smát, i když jí to spíš baví než uráží 😀 .

   Mějte krásný zamilovaný den
   Míša a holky

 • Verča R 20.2.2019 at 0:09

  Moje dcera taky zapíjí polévku :). Má to asi po svém tatínkovi, který to jako malý dělal taky. Na druhou stranu, někdy v restauracích bývají polévky dost slané a doma ji téměř nesolím, tak se tak úplně nedivím.

 • Daniela 20.2.2019 at 14:55

  Já čokoládu bez zapíjení, nebo namáčení do vařícho čaje taky nesním 😉 Sleduji Váš blok teprve krátce a moc se mi tady líbí 👍

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×