rozdávání z knihovničky | Áďa spadla do kanálu

11.2.2019 in Hraní, Knihovna - 216 Comments

Vítejte u dalšího knižního okýnka 🙂 . Dnešní kousek už možná mnozí znáte, protože se mu podařilo dát o sobě poměrně vědět na nejrůznějších sociálních sítí, ale to vůbec nevadí. Patří do naší oblíbené sbírky, takže si zaslouží i své místo v naší virtuální knihovničce na blogu 🙂 .

Kniha Sylvy Francové dostala naprosto parádní název, který přitáhne nejedno dětské či dospělácké oko 😀 . No uznejte, pojmenovat knížku Áďa spadla do kanálu aneb Putování dávnou Prahou, je docela dobrý marketingový tah. A pokud vás knížka zatím míjela, můžete si ji tu s námi dnes prolistovat. Spolu s Áďou vás provedeme Prahou, protože právě o té dnešní kniha je.

Na kompletní knihovničku na blogu kuk sem – tady klik

Příběh Ádi, Niky, krysy Emana a racka Fera

Áďa je dívka s hlavou v oblacích. Má svůj tajný svět, ve kterém si listuje knihou, co má v hlavě a sní o všem, co by chtěla, aby bylo 🙂 . Co způsobí její zvědavost, kam až jí dostane, koho na cestě potká a dokáže se vrátit zase zpět?

Áďa a Nika jsou dvojčata, která spolu vyrostla, ale každá je úplně jiná. Zatímco Áďa je o minutu mladší rebelka, která chce mít vše podle svého světa, Nika je vzorňačka, která dělá všechno, jak se má a ségru neustále napomíná. A ono je taky proč.

Když vás doma uvězní bacil, je to slušný vopruz (joo o tom teď můžeme vyprávět 😀 ). Jenže tohle je Ádě docela jedno. Rozhodne se opustit byt a vydat se ven na průzkum okolí.

Teda Áďo! Kam utíkáš? Musíme být doma! Ani boty nemáš! volala marně Nika na Áďu vzdalující se od jejich paneláku.

A tak Áďa spadla do kanálu

Áďa se vypravila ven, a protože její děda je vášnivým fotografem, který si oblíbil i kanály, rozhodla se je z průzkumu nevynechat. Děda vždy vyprávěl, co vše v nich žije, a protože jedno víko kanálu bylo pootevřené, rozhodla se Áďa nakouknout. A bylo to 😀 !

Zahučela do kanálu, padala tmou, zimou, nelibým zápachem až konečně dopadla na zem 😀 .

A máme tady prvního průvodce na cestě za dobrodružstvím, krysáka Emana 😀 .

Eman je prostě borec a sympoš 😀 .Jeho velkou předností jsou průvodcovské schopnosti, protože zná v kanalizaci každou chodbičku a každé zákoutí 🙂 . Když ale Áďu dovede k poklopu, kterým se dá vylézt ven, zjišťuje Áďa, že je něco špatně. Lidé tu vypadají jak z pohlednic, jsou oblečení jak z doby, o které jí vyprávěla prababička 🙂 .

Kanalizační výlet po staré Praze začíná

A k nám se přidává další kámoš do party. Na kašně sedí racek Fero. Je to strašně chytrý racek, a jak strašně rád se poslouchá 😀 . A díky Ferovi si z čtení téhle knížky odnesete spoustu nového. Dozvíte se, co to jsou kašny a k čemu slouží, poslechnete si žádost o ruku služtičky Klárky a vůbec moc krásně vás knížka vtáhne do doby, kdy nás nezajímaly ajfony, ajpody nebo snad počítače 🙂 .

Čím je mi knížka strašně sympatická, to jsou její ilustrace. Baví jak děti, tak dospělé a text je přes ně rozesetý tak akorátně. Pořád je tedy v knížce víc obrázků, ale ta informativní hodnota textu je skvělá, zábavně podaná. Tahle knížka je momentálně Nelinky (na jaře bude 6 let) a táty 😀 jednou z nejoblíbenějších.

A jak dopadne rozhovor Ádi se starodávnou holčičkou? Legračně. Holčička se lekne krysáka, představí se jako „šla sem“, která slouží u milostpaní a Áďu potěší, že i holčička si očividně zapomněla boty doma 😀 .

„Hmm a je fuč. To nechápu… Ta je nějaká ustrašená, skoro jako ségra. A ona je jako služka? Na to si rády hrajeme. To je teda síla! Ale aspoň nemusí do školy, co?“

Popovídáte si o orloji, nejchytřejší racek všech racků vám o něm povypráví každičký detail a představíte si postavy z orloje. Upřímně, neznala jsem ani já 😀 . Takže díky Fero!

S humorem a nadsázkou se projdete židovským hřbitovem, skrz okno nakouknete na rabína, a tady je prostor pro vás. Vím, že ne každý rodič chce dětem vykládat o náboženství, ale pro nás to byla hezká příležitost, kterou knížka nenásilně a vtipně podala. Co je to Davidova hvězda, Menora, Chanuka, co to má rabín za mrňavou čepku nebo třeba co to je za čarodějné písmo, kterým píše 🙂 ?

Ze hřbitova hurá k Vltavě a dobrodružství pokračuje. Áďa hledá léčivý lektvar pro sestřičku Niku, aby už mohla ven a jak rabín poradil, někde se ukrývá alchymista s léčivými schopnostmi. Poplujete proti proudu ke Kamennému mostu, který je tou dobou jedinou cestou přes Vltavu 🙂 .

Jak teď najdu cestu domů?

A toho cestování a poznávání v knížce zažijete mraky. Malé děti si z toho vezmou legraci, ty větší už si zapamatují nějaké ty novoty. Na třetí čtení už toho ale budou vědět víc než vy 😀 . A když už Áďa sežene „lektvar“ pro ségru a začne jí škrundat v bříšku, dojde jí, že má vše, až na cestu domů 🙁 .

A tak honem přes hostinec, ať zaženete hlad. Nejsou to sice jídla jako od maminky a k pití je jen pivo nebo medovina, ale co už 😀 . Vezměte to kolem Vyšehradu, kde si Fero neodpustí trochu té Libuše, Přemysla Oráče, Horymíra nebo snad Šemíka. Vytáhněte klíč a hurá chodbičkami do doby, kde je Nika nemocná čeká doma.

Sláva nazdar výletu…

Ťuk, ťuk vrz. Co to? A jsme zpátky doma. Jak se měli vzájemně dost a ještě víc, jeden den bez sebe a jak si holky padly do náruče 🙂 . Náhrdelník pomohl z nemoci a na tváři je jeden úsměv vedle druhého. A co procházka Prahou? Třeba zase potkáme Fera a kámoše krysáka.

Knížku můžete zakoupit se selvou na Albatrosmedia – tady klik

No je skvělá. Ne pro dvouleté děti, ale Julinka ji ve třech letech prohlíží ráda. Ta si z ní bere samozřejmě „to nejlepší“ a spíš se řechtá, ale s Nelčou už je tohle čtení o něčem víc 🙂 .

SOUTĚŽ ukončena: gratulujeme Věra Srbová

Pokud se vám knížka líbí a doma ještě své místo nemá, určitě si ji můžete přinést z knihovny nebo si tady od nás jednu vyhrát v soutěži. Děkuji Albatrosmedia za hezký dárek do soutěže a jdeme na ní 🙂 .

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jáká knížka se vám, rodičům, čte dětem nejlépe?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 17.2.2019,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

216 Comments

 • Iveta 11.2.2019 at 16:06

  Rádi čteme knihy ještě po mně, momentálně tu o Koblížkovi a z těch nových Kosprd a telecí.
  Iveta

 • iveta vojáčková 11.2.2019 at 16:09

  protoze bydlim u dcery ,ktera ma 2 kluky a hned vedle bydli syn ktery ma 3 kluky tak cteme hodne bud ja nebo rodice ale uz i nejstarsi vnuk-8lety ktery si rad cte encyklopedie uz sam od svych 4 let ,ostni kluci maji radi vse o dinosaurech,autech nebo taky hodne basnicky-frant.hrubina a jeho spalicek

 • Lenka 11.2.2019 at 16:14

  Ideální jsou knížky, kde je hodně obrázķů a málo textu 🙂 Se synem teď nejraději čteme Papuchalk Petr a Dřív, než půjdem spát.

 • Katka Sramkova 11.2.2019 at 16:16

  Nejlépe se mi čtou knížky, které mě bavi 🙂 většinou ty, které mají hezké ilustrace, často i milý dej… teď třeba kniha cesta časem 🙂
  Děkuji, katka

 • Petra 11.2.2019 at 16:21

  Papuchalk Petr – i když ji čteme každý den, ještě mi neleze krkem. 😀 A je krátká.

 • Lucie Košťálková 11.2.2019 at 16:24

  Já mám strašně ráda Dědečku, vyprávěj od Ladislava Špačka… Chystám se koupit i pokračování pro předškolní děti. Četly jsme ji s dcerkou už x-krát a zatím nás neomrzela, protože vždycky probereme i popisované situace atd… 😉 Tak ta je za nás TOP 😉

 • Nikol 11.2.2019 at 16:24

  Mame princeznovske obdobi a cteme Pokladnici prekrasnych pohadek

 • Edita 11.2.2019 at 16:25

  Mě jako rodiče, samozřejmně baví už něco s větším příběhem, ale to se dá až s většima dětma. A díky Tobě u nás fičí svojtka takže například sbírka pohádky pro kluky – konkrétně pak robinson Crusoe:).
  Jinak Jo Nesbo – dr. Prokotor. Šedík a Bubi od Ester Staré, klasické mongolské pohádky – ty miluju. A syn pak má jako TOP komiksy – Čtyřlístek, rychlé šípy, hoši od bobří řeky.
  A malé holčičce před spaním – vyprávění na dobrou noc, pokladnice překrásných pohádek, a včelí medvídky.

 • Marcela 11.2.2019 at 16:27

  Nejlépe ty laskavé, s pěknými obrázky. Zrovna včera si syn před spaním vybral pohádku o medvídkovi Pú a čtyřech ročních obdobích…

 • Edita 11.2.2019 at 16:34

  Tak ještě jednou protože poprvé se mi to smazalo:(
  Jako rodič čtu nejraději něco s příběhem, ale to jde až s většími posluchači – syn má 7 tak už to jde.
  Svojtka – pohádky pro kluky konkrétně robinson Crusoe.
  Jo Nesbo – dr. Proktor. Šedík a Bubi od Ester Stará a co miluji úplně nejvíc to jsou Mongolské pohádky. U syna vedou zase komiksy – Čtyřlístek, rychlé šípy, hoši od bobří řeky.
  A malé holčičce – včelí medvídky, jak to žije v úlu, čaroděj ze země you. A sbírky pohádek od svojtky.

  • Edita 11.2.2019 at 22:17

   Jaj omlouvám se za dvakrát vložené 🙁

 • Jana Dopitová 11.2.2019 at 16:35

  Tatínek i holky mají nejraději knížku V říši pohádek, kterou jsem měla nejraději já, když jsem se učila číst 🙂

 • Hanka 11.2.2019 at 16:46

  Emušáci, Ferda a jeho mouchy

 • Míša 11.2.2019 at 16:46

  Knížek máme hromadu, když jsem četla jen staršímu, tak mě nejvíc bavila Zlatá kniha pohádek- i když už sem se ke konci těšila na tu stranu sedm set a něco až už ty české pohádky skončí. Ač si člověk řekne, že třeba moc pohádek nezná, tak u téhle knížky člověk zjistí, že je všechny v dětství slyšel od babičky, z rádia, z kazety…. Teď už se do čtení plete mladší, tak je třeba něco kratšího s obrázky, tak střídáme knížky z knihovny, aktuálně Jde sem lesem.

 • Věra 11.2.2019 at 16:48

  Míšo, miluji vaše doporučování knížek 🙂
  My teď čteme novou knížku Kamarádi z paseky – Jsou k ní nádherné reálné ilustrace 🙂 Tu bych zase ráda doporučila já Vám a třeba na ní také uděláte takovouto ,,recenzi“ 🙂
  https://www.knizniklub.cz/knihy/357136-kamaradi-z-paseky.html

  • Míša 16.4.2019 at 14:31

   Mílá Věrko,
   moc gratulujeme a posíláme Áďu k Vám 🙂
   Míša a holky

 • Karolina N. 11.2.2019 at 16:52

  Já i syn zbožnujeme krtečka, je to i takové malé zpátky do minulosti 🙂

 • Lucie 11.2.2019 at 16:54

  Nejlépe se mi čtou knížky, které mají krásné ilustrace a příběh je zajímavý i pro mě 🙂

 • Zdenka 11.2.2019 at 16:57

  Nejraději čtu knížky, u kterých se bavím i já, třeba Jezevec Chrujda 🙂

 • Eliška Gřešková 11.2.2019 at 16:58

  Krásný den Míšo, no to je parádní knížka. 😍 U nás je to teď těžké. 2 léta dcera miluje písničky, takže se u nás pořád zpívá. Syn miluje rymovaci knížky a dobře se nám čtou i pamatují Jede vláček motoráček, O veselé mašince…

 • Eliška Gřešková 11.2.2019 at 17:03

  Mé děti miluji a mně se dobře čtou knihy rýmovací. Momentálně u nás frčí O veselé mašince a Jede vláček motoráček…

 • Eva Hamplová 11.2.2019 at 17:07

  Já osobně zatím mezi knížkami vyloženě favoritama nemám, mám je ráda všechny, na každé čtení si syn vybírá, co mám číst a teď právě u něj vede docela stará knížka Pavouček Provazníček, která je ještě po mém manželovi.

 • Maky 11.2.2019 at 17:07

  Určitě pohádky a nejlepší jsou ty staré😀 starší dcerka si teď odlíbila Harry Pottera,kterého mam taky rada.

 • Lucie Mokrejsova Zmundova 11.2.2019 at 17:11

  Když si čteme s detma, tak je super málo textu, ale když čtu večer, mám rada zajímavé příběhy s málo obrázky, protože se malej furt zvedá a chce vidět obrázky, tak je dobrý, když tam nejsou 🙂 naposledy se mi super četla kniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema 🙂

 • Lucie Skřejpková 11.2.2019 at 17:14

  Děkujeme za soutěž! 🙂 Dobře se nám čte Gruffalo.

 • Lenka 11.2.2019 at 17:22

  Moc hezká kniha! Naší knihovničce by slušela 😍. Momentálně se nám velmi dobře ctou Veršované pohádky.

 • Petra M 11.2.2019 at 17:23

  Mě se čte dobře ta, která baví i mě. Ale děti jsou bohužel na tento druh humoru ještě malé. No Děti z Bullerbinu, Mikulášovi patálie, Karkulín 🙂

 • Petra D. 11.2.2019 at 17:26

  Zatim vedou pribehy o Krteckovi a Versovane pohadky.

 • Adéla 11.2.2019 at 17:28

  Čtu zatím hlavně staršímu synovi a ten jako každý kluk zbožňuje auta a různé dopravní prostředky, takže u nás vedou Hasičské pohádky, Pohádky z parkoviště… Já dávám přednost spíše starým klasickým pohádkám, ale ty zatím prosadim jen málokdy 🙂

 • Zuza 11.2.2019 at 17:29

  Jednoznačně Pohadkopsani pro klidne spani! 😉

 • Irena Doktorová 11.2.2019 at 17:47

  Teď aktuálně Flandil u doktora 🙂 a spíš kratší příběh se zajímavými obrázky, protože mi malý kouká přes rameno a furt chce nějaký vidět 🙂

 • kata 11.2.2019 at 17:51

  hodně rádi máme se synem okénkové knížky, hodně frčí svojtka a karkulka 🙂

 • Veronika 11.2.2019 at 17:55

  Cetl se mi dobre Harry Potter, protoze kniha bavila i me a nebyla to vylozene pohadka pro deti 🙂

 • Alžběta 11.2.2019 at 18:06

  Milujeme knížku o Grufallovi. Předvádím u toho i ty jeho vlastnosti, synovi se moc líbí a ani po skoro roce nás neomrzela. Jinak mi obecně vyhovují knížky s méně textem,který se rýmuje. Naučím se je po pár přečteních zpaměti a pak mi nevadí,když synek pořád přetáčí stránky 😀

 • Maru Formánková 11.2.2019 at 18:09

  Momentálně u nás vedou Veršované pohádky. Dobře se čtou i poslouchají a dcera vydrží vnímat. 🙂

 • Jana 11.2.2019 at 18:17

  U nas (3roky a 1 a pul) leti nejvic vypravěcí knížky od Anne Suez, jakekoliv písničky a basnicky, cokoliv kde je Krtek a taky okynkové knížky, třeba o hovinku, ale v knihovně uz na holky ceka cela prehlidka knizek i na vase doporuceni, tak by se nam tam hodila i tahle. 😀

 • Jana 11.2.2019 at 18:32

  My máme rády knížky Jaro,léto,podzim,zima, protože jsou bez textu a vymýšlíme příběh, ale večer musí být vždy pohádka a ty nej co u nás jdou stále dokola, i když máme hromadu knížek, jsou tyto:

  https://knihy.heureka.cz/pokladnice-prekrasnych-pohadek/

  https://knihy.heureka.cz/vypraveni-na-dobrou-noc/

 • Zuzka P. 11.2.2019 at 18:37

  U nás teď vedou malované knížky s bublinami přímé řeči hlavně s Lízou Pupíkem z Puntíku 😊

 • Jana 11.2.2019 at 18:52

  Takové, které děti baví 😊 Jinak já mám rada takové knížky, jak se čtou pred spaním a příběhy jsou krátké 😊

 • Kateřina Klimentová 11.2.2019 at 18:56

  Moc rádi si čteme, hlavně před spaním. Oblíbené máme o princeznach či nějakých holičkách. Když zrovna necteme tak prohlíží a to jsou nej svojtkoviny 😉 🙂

 • Sarka 11.2.2019 at 18:57

  Me se dobre ctou knizky, ketre maji misto nekterych slov obrazky.

 • Markéta 11.2.2019 at 18:59

  U mé skoro tříleté dcerky frčí Ježíšek od Hany Skácelové (trochu se bojím, že ho budeme číst minimálně do léta) a Dům myšek.

 • Hanka jonakova 11.2.2019 at 19:00

  My zatím hlavně projlizime, máme radi ty velké knihy co se děje… kolem nás nebo po cely rok či o Vánocích. Starší dceru teď chytla elsi mánie, tak jsme v knihovně půjčili snad vše o else😂 ale tesim se až nejedeme na děti z Bullerbynu nebo Lottu z rostacke ulicky😉

 • Jana 11.2.2019 at 19:18

  My milujeme všechny knížky o skřítkovi Medovníčkovi.

 • Lenka 11.2.2019 at 19:21

  Momentalne u nas leti Dlouha cesta, Papulchar Petr a Potulky.

 • Martina 11.2.2019 at 19:26

  U nás zrovna frčí Povídání o pejskovi a kočičce a můžu říci, že mě to zatím neomrzelo číst stále dokola. Jinak z posledních co jsem neznala mě moc bavila Chaloupka na vršku a Kosprd a Telecí.

 • Soňa Radilova 11.2.2019 at 19:29

  U nas je oblibeba momentalne Husa Liza. Nekdy i 10 x opakovane pred spanim.

 • Janka 11.2.2019 at 19:34

  U nas ed frci A pak se to stalo 🙂

 • Radka H 11.2.2019 at 19:38

  Mně se nejlépe čtou klasické pohádky, ale i ty nové jsou velice hezké např. Anička, žabičky a jejich přátelé. Prostě mám ráda takové ty napínavé a hezké příběhy s poučením ideálně s hezkými ilustracemi.

 • Jitka 11.2.2019 at 19:38

  Milujeme všechny knihy, a mě se čtou dobře téměř všechny. Poslední dobou mají úspěch Pišlické příběhy.
  A ačkoliv milujeme Dům myšek, tak ten se mi čte hůře. A synovi 1.tr se nejlépe čtou knihy po nás, teď čte Vítka :-).

 • Veronika Mlejnková 11.2.2019 at 19:40

  U nás Versovane pohádky od Svojtky, délka tak akorát, málo textu, spousta obrázků 🙂
  Áďa by se nám taky hodila, když už jsme z té Prahy 🙂

 • Daniela Fišerová 11.2.2019 at 19:43

  My zatím moc nečteme, ale o to víc u nás frčí veršované Hrubínovy pohádky, z nichž 3 umím zpaměti a jedeme je stále dokola 😂😂😂 Synkovi by ale stačila jen jedna – O Palečkovi – třeba klidně 10x za sebou 🤣🤣🤣 Knížku bych věnovala kamarádce a její dcerce (naší nevěstě) Adélce ❤️

 • Zuzana 11.2.2019 at 19:44

  Nejlépe se mi čte Alenčina čítanka. Máme ji ještě po mně a i jako dítě jsem jí měla nejraději. Náš tatínek ale není moc rád, když je na nočním stolku. Ten by dětem už nejraději naservíroval Káju Maříka (Už to asi nebude tak dlouho trvat. A je pravda, že dcerce čtu od tří měsíců a začínala jsem právě Kájou – to jí bylo srdečně jedno, co čtu. Takže ona ho uslyší už podruhé. 😀 ).

 • Lenka Pěnkava Kotroušová 11.2.2019 at 19:46

  Teď čteme už druhou Mimi a Lizu a jsou to krásne příběhy 🙂

 • lucie Ku 11.2.2019 at 19:48

  Ráda čtu Draka je lepší pozdravit, Andělské pohádky, Kvak a Žbluňk a svoji nostalgickou Bráška Lajdáček.

 • Pavlína R 11.2.2019 at 19:49

  No to je dokonalý. Áďu máme doma holčičku a Emana psa. 🙂 my zatím nejvíc jedeme Jaro, Léto, Podzim a Zima. Ale myslím, že do budoucna se bude hodit i tahle.

 • Barbora H. 11.2.2019 at 19:52

  Ja jsem se dloooouho tesila, az budu moct dcerce zacit cist Harryho Pottera. Pro me je to srdcovka a vypada to, ze bude i pro ni. Jelikoz ma teprve 5 a pul, davkujeme postupne- nedavno jsme zacali cist jednicku a ke dvojce se jeste dloooouho nedostaneme. A taky Lindgrenova- Deti z Bullerbynu a Karkulina ze strechy jsem si vylozene uzivala.

 • Adéla Moravcová 11.2.2019 at 19:53

  Krtečkova dobrodružství, hlavně strana 101, kde kluk rozbil autíčko:D

 • Anna Slavíková 11.2.2019 at 19:53

  No tak já bych ráda četla o princeznách. Popelka,šaty,plesy ách ❤️ ale po prvním pokusu mi syn řekl : no bylo to pěkné mami,ale příště už mi o holkách nečti. Čteme hodně o zvířatech, ale kupuju i klasiku,Rakosnicka, Křemílek a Vochomůrka, Malou čarodějnici…

 • Veronika 11.2.2019 at 19:55

  Papuchalk Petr
  Husa Líza
  Knížka (Tullet)
  Barvy
  Dvakrát 7 pohádek (Hrubin)
  Každá knížka se mi čte dobře, pokud dítě baví 😊

 • Tereza Audy 11.2.2019 at 19:56

  My čteme už potřetí Neználka ve Slunečním městě. Schovávala jsem si všechny Neználky na dobu, až budou kluci větší. Ale oni je objevili už okolo 5. narozenin staršího syna a moc rádi se k nim vrací.

 • Petra 11.2.2019 at 19:59

  Devatero pohádek od Čapka, Medvídka Pú od Milne jsou aktuálně nejoblíbenější. U mladší (skoro 4r) „frčí“ Krteček a kalhotky, Krtek a paraplíčko. Tuto neznám, ale vypadá jako super společné čtení.

 • Jana N. 11.2.2019 at 19:59

  U nás se nám nejlíp čte Honzíkova cesta, Kluk jako jehla, Krysáci, Český Honza a Paní Láryfáry.

 • Lenka Richterová 11.2.2019 at 20:00

  Moje nároky se poslední dobou dost snížily. Nejradši tedy čtu jakékoli knížky, co mají text 😁 Dcera si totiž na uspávání oblíbila prohlížečí knížky jako Jaro/Léto/Podzim/Zima/Rok ve školce apod. a z nich mě zaprvé bolí ruce (držím je nad hlavou) a taky se u nich dost těžko přesvědčuje dítě, aby už zavřelo oči a jenom poslouchalo 😂

 • Simona Šenkýřová 11.2.2019 at 20:06

  Nejlépe se mi čtou knížky, které si děti sami vyndají z knihovničky a přinesou mi je :-)..mají o ně skutečný zájem ♥

 • Zuzana 11.2.2019 at 20:07

  Ja mam moc rada basnicky od Jiriho Zacka. A vubec klasiku, na ktere jsme vyrostli i my. Ilustrace od Zmatlikove a tak..proste nejaky zivotni jistoty 😉

 • Jana Kunešová 11.2.2019 at 20:07

  Můj syn (1,5r) momentálně miluje oboustrannou knížku o poslušných a neposlušných kůzlátkách s ilustracemi Vladimíra Krále. Ačkoliv je určitě psána pro děti starší, vyžaduje jí pořád a pořád dokola. Texty jsou v ní sice krátké, ale už je nečtu a pokaždé si vymýšlím jiné, s novými intonacemi i zápletkou…a chechtáme se u toho oba 🙂

 • Adéla Urbancová 11.2.2019 at 20:11

  Ja zatím malé čtu minipohadky od Svojtky. Ještě nemá ani rok a baví nás veršovaný příběh a všechny ty pohyblivé obrázky 🙂

 • Eva Mezerová 11.2.2019 at 20:11

  Zatim mame nejradeji Krtecka a celkove knizky, kde je vice obrazku, o kterych se da povidat, nez textu.

 • Lenka K. 11.2.2019 at 20:12

  Také máme oblíbené obrázkové : Husa Líza, Karkulka od Svojtky s pohyblivými obrázky, a další s odklápěcími okýnky. A pro starší Čtyřlístek, i když u toho trochu rostu, protože to se mi zdá dost genderově nevyvážené.

 • Markéta K. 11.2.2019 at 20:13

  Aktuálně u nás vede série knížek – Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc. Tím, že tam není žádný text, můžeme si o tom vyprávět co se nám zrovna líbí a na co máme chuť.

 • Aneta 11.2.2019 at 20:13

  Dobře se mi čtou pohádky,kdy je část textu nahrazena obrázkem.Dcera tak může číst se mnou

 • Helena 11.2.2019 at 20:16

  Aktualne Neznalek 😉

 • Lucie 11.2.2019 at 20:16

  Ráda čtu knížky po mě, ale také půjčujeme knihy v knihovně, které mě zaujmou obálkou, nebo tiráží nebo obrázky. Právě čteme Bronzový meč – kniha po mě 🙂

 • Petra 11.2.2019 at 20:19

  U nás vedou především ty, které se rýmují 😊

 • Marie Gregorová 11.2.2019 at 20:19

  Já nejradši čtu pohádky, které jsou proloženy básničkami, to má u syna nejvetsi úspěch.

 • Anežka 11.2.2019 at 20:21

  U nás vede encyklopedie s okénky „Jak to funguje“.

 • LucieRei 11.2.2019 at 20:22

  Ráda čtu knížky Hádej, jak moc tě mám rád, Mám tě ráda a malé krátké Disneyovky.

 • Kača M. 11.2.2019 at 20:25

  Ráda čtu dceři Louskáčka. Už ho mám totiž načteného:-) ale dobře se mi čtou veršované příběhy

 • Barbora 11.2.2019 at 20:29

  Moc ráda čtu synovi před spaním třeba Obejmi mě, prosím. Bohužel pro mě teď víc frčí knížka o Blesku McQueenovi 😂.

 • Michaela Kratochvílová 11.2.2019 at 20:29

  U nás nejvíce oblíbena Kmotra liška a Mikeš 🙂

 • Verca Sembolova 11.2.2019 at 20:30

  U nas jsou oblibene knizky o Medovnickovi, moc dobre se mi ctou, protoze je tam spousta veci ze skutecneho zivota v prirode a moc krasne vsazeno do formy pohadky.

 • Rienka 11.2.2019 at 20:30

  Ahoj, najlepsie sa mi citaju knihy, ktore ma bavia, alebo su niecim zaujimave, nastastie mam celkom stastie pri vybere (inspirovana niekedy i vasim blogom) a knihy sa pacia nie len mne, ale aj dcere. Dufam, ze aj z druhej vyrastie taka citatelka, ako je prva.
  Napr. z kniznice cerstvo prinesena Jitřenka, alebo vianocne darceky Mimi a Liza (mame uz vsetky su uzastne), Gerda, …. velaaaaaa 😀

 • Aneta 11.2.2019 at 20:31

  Od Svojtky Pohádky na dobrou noc pro holky anebo knížku od Ježíška- Pohádky H.Chr.Andersena,v krásnem formátu…,a nemůžu zapomenout na nejoblíbenější čtení od táty-Babička drsňačka:)

 • Verca Sembolova 11.2.2019 at 20:32

  U nas jsou oblibene knizky o Medovnickovi, moc dobre se mi ctou, protoze je tam spousta veci ze skutecneho zivota v prirode a moc krasne vsazeno do formy pohadky

 • Pavlína 11.2.2019 at 20:33

  Nejlépe se mi dětem čte Dvakrát sedm pohádek od Hrubína.
  A pak taky Obejmi mě, prosím, Hádej, jak moc tě mám rád, Mám tě rád, sestřičko a Co mi řekl táta.
  Brzy by nám měla dorazit i knížka Mám tě ráda, tak se těším, až ji budu taky číst dětem 🙂

 • Soňa 11.2.2019 at 20:38

  nejoblíbenější jsou u nás knížky od Petra Horáčka, škoda, že v češtině jich je tak málo 🙁

 • Jana 11.2.2019 at 20:42

  U nás jedou Husy Lízy u syna (2) a Kamilky z Levných knih u dcery (4). Na mém výběru úplně nezáleží 😉

 • Jiřina 11.2.2019 at 20:44

  Dcerka je ještě hodně malinká, tak my si zatím prohlížíme jednoduchá leporela a ona je ožužlává. 😀

 • Verča S 11.2.2019 at 20:45

  U nás moc rádi čteme, každý večer před spaním je to proste rituál. A co nejraději čteme. Oblíbené byly deti deti z Bullerbynu ve vydání ještě po babičce a taky máme moc rádi čtení o Viktorce z etikety od Ladislava Špačka.

 • Jana Habaskova 11.2.2019 at 20:45

  U nas ted vedou Svojtkovi minipohadky. Pak mame moc radi ty velke obrazkove knihy bez textu, kde mala sama vymysli dej.:)

 • veronika 11.2.2019 at 20:50

  mě se nejlépe čte knížka z deníku kocoura modroočky a nádherná je Ella jde do školy, ale ta není na spaní, protože se u ní strašně nasmějeme, moc ji doporučuji

 • Kateřina Vítů 11.2.2019 at 20:52

  Momentálně u nás vede Dědečku, vyprávěj od Špačka. Poučné a hezky se to čte i poslouchá 🙂

 • Lenka 11.2.2019 at 20:53

  Cokoliv od Zuzany Pospíšilové

 • Helena 11.2.2019 at 20:56

  U mladší vedou knížky se zvířátky. Spíš si chce ukazovat, než číst. Ale když už poslouchá, tsk její oblibená (a moje vlastně taky) je Ti otravní králíci (mne se moc líbí jednoduchý příběh).

  Se synem si pak čteme cokoliv co vytáhne z knihovničky. Ale teď máme rozečteného Človíčka. Předtím knihu pohádek a bajek.

 • Alena 11.2.2019 at 21:02

  U nás frčí děti z bulerbinu, snad jako dítě jsem ji nečetla tolikrát :). A Ema naopak a Ema ve skolce

 • Iva Sedláčková 11.2.2019 at 21:03

  Nyni mají děti neštovice, tak pořád dokola čteme Bacily od Svojtky a jinak ještě vede Nemo 🙂

 • Pavla 11.2.2019 at 21:03

  O PEJSKOVI A KOČIČCE 😊

 • Michaela Giercuszkiewiczová 11.2.2019 at 21:03

  Dcera má 3,5 roku a čteme Pohádky o skřítkovi Medovnickovi, akorát dlouhé a moc krásné, i poučné. Potom má ráda jednu knížku ještě z mého mládí, no name ale oblíbila si jednu …o medvídkovi, Tom slaví narozeniny

 • Pavla 11.2.2019 at 21:03

  Nám se teď krásně čte knížka Rok na venkově. Obě holky ji mají moc rády a mně se dobře čte, protože nechává hodně prostoru pro fantazii a každý den máme nový příběh.

 • Lucie 11.2.2019 at 21:09

  Medovníček všechny díly od Jan Lebeda.

 • Petra 11.2.2019 at 21:12

  U nás má úspěch Flandil a Křemílek a Vochomůrka

 • Věra Šimůnková 11.2.2019 at 21:13

  Teď má tříletá dcera období Krtečka. Máme několik knížek. Čtou se dobře, nebo si knížku prohlížíme a vyprávíme příběh dle obrázků. 🙂

 • Jindřiška 11.2.2019 at 21:18

  Mala ma nejradeji rymovane basnicky a pohadky.Ty se mi ctou skvele.A vzhledem ke svemu veku ma rada knizku-Maly nocnik,mala hovinka 😂.Ma necele 2 roky.

 • Nikol Červinková 11.2.2019 at 21:20

  Koloušek Bambi nebo klasické pohadky

 • Petra Bogarová 11.2.2019 at 21:21

  My milujeme Pohádkového dědečka, jak děti, tak rodičové. Hold, Eduard Petiška je klasika!

 • Jana Seidlová 11.2.2019 at 21:29

  Já žádného favorita na čtení dětem nemám, čtu ráda knihy pro ně všechny. moc mě baví, že ti moji kluci vždycky něco nového v příběhu objeví, nebo vydedukují nějakou super věc, která by mě v životě nenapadla.

 • Jana 11.2.2019 at 21:30

  Ukolébavky Hajej- dadej od Jiřího Zdeňka Nováka 🙂

 • Hana 11.2.2019 at 21:31

  Mám ráda ruské Pohádky a obrázky 🙂 asi mi to připomíná moje dětství 🙂

 • Aneta 11.2.2019 at 21:31

  Bavi me vsechny, ale vetsinou tak prvnich 20 cteni. Pak uz bych rada prostridala. Ale moje asi nejoblibenejsi knihy jsou Rabbit and Bear (julian gough), ktere ale zatim myslim v cestine nevysly

 • Jana Seidlová 11.2.2019 at 21:33

  Já čtu dětem ráda asi všechny knihy. Moc mě baví, co u nich vymyslí a vydedukují.

 • Alena Hájková 11.2.2019 at 21:34

  určitě ta kde jsou obrázky, protože si pak o nich povídáme a vydrží déle zaujaté, třeba teď čteme knihu o Máše a míšovi a holky to znají z videí, takže je to moc baví a samy ten příběh vypráví podle toho co si pamatují

 • Jana Seidlová 11.2.2019 at 21:36

  Já čtu dětem ráda asi všechny knihy. Moc mě baví, na co vše u čtení přijdou a vydedukují.

 • Veronika Lencová 11.2.2019 at 21:38

  Momentálně čteme vetšinou říkanky, ale když na to dojde, tak Medvěda Wrr a Logopedické pohádky 🙂

 • Libka 11.2.2019 at 21:43

  U nás je momentálně nejoblíbenější Obrázkový svět.

 • Eva Vokounová 11.2.2019 at 21:47

  U nás je nyní nejoblíbenější Z deníku kocoura Modroočka. Čteme ji pořád dokola 🙂

 • Lenka Hermanová 11.2.2019 at 21:51

  U nás pořád vedou ty obrázkové nejvíc Jaro, Léto… Kluci se naučili skvěle vyprávět 😉

 • Lenka Kovařčíková 11.2.2019 at 21:55

  Nejraději máme knihy, kde jsou krásné ilustrace a kratší kapitoly. U delších by děti nevydržely. A tak naposledy u nás zazářila kniha Strašidýlko Stráša nebo Chytré pohádky pro malé rozumbrady. Oblíbená je také audiokniha Povídání o pejskovi a kočičce.

 • Alena 11.2.2019 at 21:57

  Ráda čtu Povídání o pejskovi a kočičce a také knížky od Petra Horáčka.

 • Hanka 11.2.2019 at 21:59

  Poslední dobou jsme si s dcerou obě oblíbily knížku Velké dobrodružství Polky a Hortenzie

 • Vendula Janků 11.2.2019 at 22:00

  Nejraději čtu dcerce knihy které mají hlavu a patu 🙂 protože některé knihy jsou opravdu capiny 🙂

 • Eva H. 11.2.2019 at 22:01

  Já i děti naprosto propadáme knihám Pavla Čecha plné poetiky, fantazie, dětského světa a nádherných ilustrací. Pokud jste ještě neměli tu čest, určitě do nich nahlédněte, nebudete litovat. Namatkou např.: O čertovi, O pavouku Čendovi, O klíči, Dobrodružství Pepíka Střechy. Knihy se líbí přirozeně klukům, ale stejně tak i holčičkám.

 • Alice 11.2.2019 at 22:01

  U nás se teď čtou večerníčkové knížky z Alberta..děkuju za krásný tip na knížku

 • Zuzana Křížová 11.2.2019 at 22:10

  Mam rada knížky, které jsou zajímavé i pro dospělé, tak třeba Bety McDonaldova nebo Jan Werich

 • Romana Ferdanová 11.2.2019 at 22:11

  U syna teď nejvíc frčí příběhy o Človíčkovi, tak je čteme nejčastěji. Příběhy jsou poučné i vtipné, tak akorát dlouhé. Teď se mi podařilo sehnat druhý díl, ten dostane syn k svátku, už se těším, jak bude nadšený 🙂

 • Petra 11.2.2019 at 22:13

  Já mám pár oblíbenců – Ptáček a lev, Ti otravní králíci a nejvíc Rok v lese, kde hledáme zásadně jen bažanta. Myslím, že některé máme v knihovně i díky Vám.

 • Vendula 11.2.2019 at 22:19

  Aktuálně se nám moc pěkně čtou Chytré pohádky pro malé rozumbrady od Žáčka.

 • Eva Vidlakova 11.2.2019 at 22:19

  Nám se momentálně nejvíc líbí Indigove pohádky. Text i ilustrace jsou skvělé. Jak pro velké, tak i pro malé.

 • Eva Vidlakova 11.2.2019 at 22:26

  My teď nejraději čteme Indigove pohádky. Líbí se nám jak ilustrace, tak i poučné a milé texty pohádek.☺

 • Jolana Hrubá 11.2.2019 at 22:26

  Ráda čtu dětem Indigové pohádky, Pohádky a pověsti z Rychlebských hor a mnoho dalších.

 • Veronika 11.2.2019 at 22:30

  Rada ctu vsechno, co nectu po padesate po sobe 😀 coz se moc casto nestava. U nas vzdycky frci jedna knizka nekolik tydnu. Momentalne je to Neptacek, pripadne Dedecku, vypravej.

 • Michaela 11.2.2019 at 22:46

  Na FCB sdilim….

  Nejlip se mi čte to co mne samotnou zajima 😀 😀

 • Kamila 11.2.2019 at 22:50

  Nejraději čteme knížky o princeznách. Dcera si v knihovně vybírá knihy sama a mám podezření, že je jí jedno co si vypujci, hlavně že to má růžový obal😊.

 • Jana 11.2.2019 at 23:00

  Tak ta je super! U nas jedou nejvic Pejsek a kocicka, prohlizeci knizky typu Jaro, Leto.. a taky Flandil ve skolce 🙂 vsechny tyhle knizky me bavi taky 🙂

 • Monika 11.2.2019 at 23:09

  Nejlépe se mi čtou klasické pohádky, pak dcery miluji Markétka a Bojar, Heidi, Emu naopak a rady si vypravime obrazové Jaro, Léto….Noc.

 • Hana Procházková 11.2.2019 at 23:36

  Jihu,jaká se mi cte nejlépe? Ta audio. :-))
  Teď právě je to Medovníček. Nádherné příběhy, poučné a krásné ilustrace.

 • Martina 11.2.2019 at 23:41

  Knížka vypadá moc hezky. Na jaře se chystáme na víkend do Prahy. Už je nejvyšší čas. Když jsme tam byli na skok minule, dcera (7) ukazovala na tramvaj a povídá „Co je to za divný autobus?“. Vesničani ve velkoměstě:-) Momentálně „čteme“ Zima, Noc, Jaro… (to nikdy neomrzí) a s dcerou Orlické pohádky.

 • Adéla 11.2.2019 at 23:53

  Momentálně rádi čteme knížku Birlibán, kterou si vzpomínám ze svého dětství.

 • Verča R 11.2.2019 at 23:53

  Díky tomu, že dceři ještě nečtu příliš sofistikované pohádky a je třeba, aby obrázky převažovaly, tak se mi čte cokolik dobře, pokud dochází k nějakým obměnám knih. Číst ale 3 týdny v kuse furt Grufala nebo Hádej, jak moc Tě mám rád, mě už po 5 večerech přestane bavit, ale co se dá dělat :). Ještě je u nás populární Dřív než půjdem spát. Mám pocit, že čím míň textu kniha má, tím dříve přestane bavit mě. Třeba Krtčí sestry byly u dcery top, ale po dvou týdnech jsem knihu musela zašantročit, protože to už bylo na mě moc. Díky za tip na další super knihu.

 • Lucie Kilianova 12.2.2019 at 0:20

  Tak seznam oblíbených by asi sám vydal na knihu. Starší syn knížky miluje. Třeba poněkolikáté Ferda Mravenec, nebo třeba Děti z Bullerbynu, Pohádky z pařezové chaloupky, Neznalek, Malý Bobeš a teď objevil kouzlo Sherlocka Holmese. Mladší poslouchá, co čtu staršímu, ale jinak má rád zvířátkové knížky Pejsek Vipo apod. Áďu bychom zhltli určitě s nadšením, teď jsme se o jarních prázdninách potulovali trochu i Prahou…. Jinak jsem si přečetla i komentáře a objevila spoustu knížek, které asi taky budeme potřebovat 😂

 • Jana 12.2.2019 at 0:28

  U nas se uz asi dva měsíce čte před spaním Rok v lese – nic jiného dcerka nechce…

 • Lenka 12.2.2019 at 0:30

  My zatim cteme prvni knizku: Nejkrasnejsi ceske pohadky, tudiz nemohu porovnavat.

 • Štěpánka 12.2.2019 at 2:56

  Dceři je pět let, ale už ji nadchl Harry Potter a Kámen mudrců, Tajemná komnata a tam se ponořím do textu hned i sama:-)

 • Petra 12.2.2019 at 6:56

  Dcerka si ráda knížky prohlíží a vypráví nám příběhy sama, takže zatím u nás vedou velkoformátová leporela. Od nás dospělých má ráda veršované pohádky, které už doplňuje. Často sáhnu po Špalíčkovi.

 • Jana 12.2.2019 at 7:31

  U nás teď vedou okýnkovky, jsou super 🙂

 • Katka 12.2.2019 at 7:45

  Hezký den!
  Já s dětmi nejraději čtu ty, kde si můžem sami příběh vymýšlet – Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc, Rok v lese a podobné. Před spaním ale čteme a prohlížíme i klasické. Z těch co nás teď zaujali třeba O čertovi, Louskáček nebo Příběhy králíčka Petra… Krásných knížek je strašně moc.

 • Adéla Vejvodová 12.2.2019 at 7:55

  Mně se vcelku dobře teď čtou Pohádky o Sofii první. Největší problém je, když musím číst jednu knížku třeba 14 dní, to mi pak leze fakt krkem 🙂

 • SLÁVKA 12.2.2019 at 8:10

  U nas su v podstate oblubene vsetky knihy. Len na tie encyklopédie sme este nedozreli. Vecer, ked sa vsetko a vsetci skludnia, je ten spravny a najkrajsi cas pre nas-spolocne citanie. To nas naplnuje a tesi navzajom !❤

 • Lucie 12.2.2019 at 8:26

  Nás baví číst Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc. Vždy tam najdeme něco nového. Jinak čteme různé pohádky. Dcerka má ráda princezny a knížku z mého dětství – Heidi, děvčátko z hor. Syn samozřejmě miluje vše o autech, ale i o zvířátkách.

 • Michala 12.2.2019 at 8:49

  Knížek máme doma opravdu hodně a většinou vybírají děti, co budeme číst. Zrovna teď se oběma líbí Příběhy pro malé rebelky. Osobně mám radši kratší příběhy nebo pohádky.

 • Tereza Vykydalová 12.2.2019 at 8:56

  Mě se strašně dobře čtou hlavně pohádkové knížky od Zuzany Pospíšilové. Ale rádi čteme i jakékoliv jiné pohádky. Starší dcerka je hodně na knížky, mám moc ráda, když ji čtu asi cokoliv.

 • Ivona 12.2.2019 at 9:00

  U starší teď hodně dlouho vede Pipi Dlouhá punčocha a mladšímu „čteme“ Dobrý den, autíčko a Jak to žije na statku 🙂

 • Jana 12.2.2019 at 9:03

  Nejvíc mně baví knihy, ve kterých se i já něco zajímavého dozvím. V současnosti je to YOUCAT pro děti – katolický katechismus pro děti. Zdařilá kniha – zjednodušená „církevní“ teorie 🙂

 • Marie 12.2.2019 at 9:24

  Zatím čteme pro nejmenší Gruffala

 • Pavla 12.2.2019 at 9:37

  Nejčastěji čteme Jak krtek uzdravil myšku, ale já mám nejradši z dětských knížek Obejmi mě, prosím. Ta je prostě úžasná.

 • Pavla 12.2.2019 at 9:52

  Já mám ráda knížky s hezkým příběhem a souvislým textem 🙂 naštěstí už minula doba kdy jsem musela číst stále jednu knížku dokola, takže u mě dobrý 😀

 • Anna Mayerová 12.2.2019 at 9:57

  Pipi Dlouhá punčocha

 • Erika 12.2.2019 at 10:03

  Ja mam strasnou radost, protoze se syn konecne dostal do obdobi pohadek :), uz jsem se na to strasne tesila. Nejvic ho ted bavi klasicke pohadky (vede Karkulka, Tri prasatka a cokoli kde je Jezibaba :)) a Ezopovy bajky.

 • Květa 12.2.2019 at 10:19

  Nejlépe se čtou příběhy, které nepostrádají trošku tajemna a spoustu napětí, to nám pak děti visí na rtech a škemrají o další kapitolu – čerstvě máme přečtené Skleněné děti a momentálně se čte Dědictví rodu Trnhofů. Holky mají vyhraněný vkus, nejmladšímu zatím stačí, když má po ruce knížku se spoustou obrázků, ten miluje Dobrodružství pana Kolečka.

 • Šárka 12.2.2019 at 10:43

  Momentálně Jaro, Léto, Podzim, Zima. Ještě zbývá dokoupit noc.

 • Martina 12.2.2019 at 10:58

  Naše holky knížky milují (od 2 let mají průkazku do knihovny). Aktuálně u nás frčí Dům myšek, ale krásně si počteme i na klasice Fr. Hrubína.

 • Mária Kučerová 12.2.2019 at 12:05

  U nás teď frčí O Palečkovi

 • Katka 12.2.2019 at 12:31

  Syn je vláčkomil, takže rádi čteme o mašinkách a oblíbení jsou i Včelí medvídci.

 • Denisa 12.2.2019 at 12:40

  U nás teď frčí Co je to hovinko 😀 ať žije SVOJTKA 🙂

 • Lenka 12.2.2019 at 12:52

  Dceři je rok a půl, takže zatím vyhrávají básničky, které si po pár přečteních zamapatuju a nevadí mi dcery zběsilé listování napříč knihou 😀 momentálně vede Pavel Šrut a klasické říkanky s ilustracemi od Lady. Jinak už se těším až budeme číst skutečné pohádky, těch mám velikou sbírku ještě po mně.

 • PetraD. 12.2.2019 at 13:11

  Krasne se mi cetl Jakub a Jachym 1 i 2.dil a deti hodne bavil. Dcera ma ted rada 3D leporela od Vojtecha Kubasty a synovi ctu Harryho P.

 • Jana Lipovská 12.2.2019 at 13:34

  Všechno od Josefa Lady, asi nejvíc milujeme Mikeše a Kmotru Lišku.

 • Martina O. 12.2.2019 at 13:36

  U nás se nejvíce čte O pejskovi a kočičce, Broučci, Papuchalk Petr, Okénkové lidské tělo od Svojtky a Rok ve školce který jsme pořídili na základě vaší recenze.

 • Simona 12.2.2019 at 13:49

  Dcera má 2 roky a nejlíp se mi čtou knížky kde jsou velké obrázky a tak akorát textu. Teď je u nás nejoblíbenější Lední medvídku vezmi mě s sebou a Sněhová královna od Svojtky.

 • Zdena B 12.2.2019 at 13:54

  O lakomém křečkovi, poučná a humorná kniha s příběhy o nejčastějších českých přirovnáních. =)

 • Luca 12.2.2019 at 14:01

  Příběhy na dobrou noc 🙂

 • Adéla 12.2.2019 at 14:47

  Nám se teď, hlavně před spaním, čte velmi dobře „svojtkovina“ Veršované pohádky…jsou krátké a vtipné 😉

 • Klára 12.2.2019 at 14:55