oslava narozenin | Když ségry slaví spolu

Tak moc se mi ten dnešní článek nechce psát 😀 . Zas si totiž připomenu, jak velké už holky jsou. Na stranu druhou ale vím, že ten jejich den D jsme oslavili přesně tak, jak si ony přály a nemohlo to být lepší.

Původní plán byl takový, že si týden předem nachystám výzdobu, včas nakoupíme dostatek jídla, abych stihla vše pořádně napéct a uklohnit, dopoledne zmizí táta s holkama ven a já doma připravím vše na oslavu. No, nic nebylo podle plánu, ale je to strašně dobře!

Půlnoční chystání a start v divadle

Plány se začaly bortit v den, kdy jsem chytila poslední lístky do divadla Minor – na představení Mimino (mně osobně trochu zklamalo). To totiž bylo přesně v den naší oslavy, takže místo dopoledního chystání oslavy jsme byli do 12 hodin v divadle 🙂 . Domů jsme dojeli na oběd, holky rychle zalehly a nás napadlo, že když je venku tak nádherně a já stejně nemám doma nachystanou oslavu, mohli bychom ji celou přesunout ven, ideálně na hřiště 🙂 .

Oslava narozenin

Zavolali jsme, domluvili jsme a začala velká improvizace. Největší problém byl transport jídla a příprava na místě tak, aby to nebyl úplně styl piknik. Sbírat totiž prababičku, které je téměř 90 roků ze země a babičky i dědy hodit na deky, to by nebyl dobrý nápad. A tak jsme rozebrali dětem stůl v pokojíčku (zlatá Ikea:-D ) a odvezli desku na hřiště.

Táta jel připravit na hřiště stůl, já zabalila holky a na kolech jsme odjely na hřiště. Je větší než fotbalové hřiště, na oslavu je jak dělané, ale máme ho 30 minut chůze. 

Oslava narozenin

Jak jsme ozdobili hřbitovní zeď

Deska stolu je na místě a i jsme našli krásné zákoutíčko u hřbitovní zdi 😀 . Ano, ano dětské hřiště s ním sousedí. Lavičky nám podržely desku a výzdobu celé oslavy udělalo vlastně jen jídlo, které se ani extra nepeče.

Ovoce a zelenina, dort a nějaké kytičky. Narychlo jsem skočila do papírnictví pro kelímky a tácky (zázrak, že se barevně vcelku hodí), vzali jsme s sebou malou bombu helia, kterou jsem jako jedinou stihla objednat dřív a díky 4 balónkům to vypadá dost „vytuněně“ a připraveně 😀

Oslava narozenin

O výzdobu se nám (aniž by o tom věděla) postarala maminka Eva, která mi napsala, že holkám vyrobila k narozeninám dáreček a ráda by nám ho poslala. Když jsem pak doma krabici otevřela, byla v něm tahle nádherná písmenka, ke kterým ušila ještě mentolové polštářky, protože se prý budou hezky hodit do pokojíčku 🙂 ! Neskutečný a moc Evi děkujeme. No a vzhledem k tomu, že jsem neměla nic hotové, díky vám jsem dozdobila stůl a úplně to stačilo 🙂 .

Písmenka a hezkou práci maminky Evy můžete najít zde – ES DEKOR

Oslava narozenin

Tip: Velkou službu vždy udělají kytky. Nemusí být na stole moc ani věcí, stačí do prostoru poházet libovolnou květenu a rázem budíte dojem, že toho máte vážně fůru 😀 . Já cestou z papírnictví skočila do květinářství, kde jsem za 40 Kč koupila „ten bordel do kytic“, který se dává mezi kytičky – svatební / nevěstin závoj?

Za pět dvanáct aneb oslava venku!

A tak jsme jako místo pro oslavu vybrali právě hřiště. Nebylo to žádné velké překvapení, holky mi pomáhaly oslavu si nachystat, a když jsem potřebovala, aby nekoukaly (příprava dárků, dortu…), vždy si je někdo z rodiny odvedl na houpajdy nebo jiné prolézačky 🙂 .

Oslava narozenin na hřišti

Maminko, my chceme tenhle aneb z časopisu…

Narozeninový dort byl překvapením jen z poloviny. Tak dlouho jsem vybírala a plánovala, že nějaký objednám, ale nikde to nebylo dle mých představ. Potahované dorty, které dobře vypadají na fotce, ale děti jimi krmit nechci a rodina to slupuje, páč je to děsně sladký jsem zavrhla, a pak přišly holky s časopisem Albert 😀 . Maminko mi chceme tenhle dort. Hmm, jen kdyby nepřišly v šest večer den před oslavou 😀 .

Narozeninový dort podle časopisu

A tak jsem v 23.30 začala péct dort, mezi 00:30 a 1:30 kdy byl dort v troubě jsem zabalila dárky a honem spát, protože ráno vstáváme do divadla 😀 . Oslava sfouknutá za 3 hodiny, za minimum peněz a ještě poměrně zdravě.

Hoky si vybraly dort ze špaldové mouky a tvarohu, dávku cukru jsem dala napůl a část nahradila javorovým sirupem. Oproti receptu jsem dala do dortu navíc ještě jahody. Recept najdete na netu dokonce s videonávodem – hodina a půl, zvládne i dítě 🙂 . Chutnal MOC.

Oslava narozenin

Čím nacpat pupky na oslavě

S jídlem to bylo moc fajn a já tady chci poděkovat hlavně rodině. Každý rok se ptají čeho se mají ujmout a s čím pomoci, já vždy poprosím o cokoli „slané“. Sladké nám bohatě stačí dort a čerstvé ovoce, které báječně vypadá i chutná.

Babička nám pak dovezla zeleninovou roládu a jednu kuřecí, náš táta udělal zeleninový salát a na zbytek jídla byla stopka :-).

Oslava narozenin

Naše holky totiž jídlo milují a u stolu stojí tak dlouho dokud na něm něco je 😀 . Vy se možná smějete jenže ony celé odpoledne jedly, všichni nechápali kam to dávají a když jsme přijeli domů, vykoupaly se a sedly si ke stolu v domnění, že jako bude večeře 😀 .

Chcete se podívat na starší oslavy holek? Jednu indiánskou najdete tady – klik.

Oslava narozenin

Bylo to super. Doma na mě nečekal po oslavě úklid, jídla a všeho bylo tak akorát, holky se na hřišti tak unavily, že doma doslova odpadly a já si poprvé užila oslavu bez nějaké povinnosti a pocitu, že musím pořád kontrolovat jestli je dost čistého nádobí a všichni mají co pít.

Oslava narozenin

Fouk a hurá na dárky

Holky jsme vyslali s rodinou si pohrát, přinesli jsme dort a dárky a hurá foukat. Celou dobu bylo bezvětří a jak se zapálily svíčky, vítr je hned sfoukl 😀 . Takže foukání svíček bylo tentokrát asi na desetkrát 😀 . Úskalí venkovní party. Kdyby byl duben každý rok tak krásný, tak bych oslavu plánovala ven rovnou. Jenže loni nám v dubnu sněžilo 😀 .

Tak to asi i za rok bude zase kdo s koho. Já už ale budu počítat s tím, že se možná zase „za pět dvanáct“ hneme ven .

Oslava narozenin

Všude se mě ptáte na dárky a já vám k nim napíšu ještě jeden samostatný článek, ale nečekejte záplavu inspirace. Poprosili jsme babičky, aby letos opravdu dodržely pravidlo jednoho dárečku a úplně ideálně, aby byl jedlý a z domu nám brzy zmizel.

Oslava narozenin

Hračku tedy nedostaly holky ani jednu, rozbalily si jeden hlavní dárek, jednu knížku a dobroty, které jsou zdravé a dají se sníst 🙂 . Ani jednu by ale nenapadlo, že by bylo něčeho málo nebo jim něco chybělo.

Oslava narozenin

K dárečkům tedy můžete čekat něco zase příště. Vím, že už je venku krásně a nikdo z nás nechce vysedávat na internetu, takže se chci snažit psát články dýlkou tak akorátní (prd, jsem jen líná a nemám zpracované fotky z oslavy 😀 ), aby tu nemusel být nikdo půl dne :-D. Na druhý díl tedy chviličku vydržte, určitě se brzy ukáže.

Oslava narozenin

Hlavně nesmí býti smutno, natož…

To bylanaše oslava. Zbytek dne jsme prolítali na hřišti, dojídaly víno a hrozny, schovali si kousek dortu na snídani a k večeru jsme nacpali auto stolem a zbytkama, holky nasedly na kola a spolehlivě se „dodělaly“ cestou domů 😀 .

Oslava narozenin

Děkuju vám ještě jednou za všechna přání, za milé komentáře a omlouvám se návštěvníkům sousedního hřbitova, na který nám odlétly balónky s nápisem „krásné narozeniny“ 😀 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Helča 23.4.2018 at 14:26

  Dort podle receptu z Albertu známe 🙂 A chutná všem.
  Oslavu měly holky parádní (dodatečně oběma všechno nejlepší 😉 )Občas je to neplánované to nejlepší 🙂
  Já to moc neumím, všechno plánuji do detailu x týdnů před událostí 😀 Vyrábím tématické dekorace, dětem aktivity (taky tématické. Aktuálně třeba na Den dětí v rytířském stylu🙈). Ale vnímám, že syn si nejvíc užívá to, že to všechno vyrábíme spolu. Že ho baví plnit úkoly ať jsou jakékoliv a nejvíc, že se těší na kamarády.

  • Míša 23.4.2018 at 14:29

   Heli moc děkuju za krásný komentář.
   Já samotná jsem od narození plánovač, takže jsem to hůř nesla, ale když vidím výsledek, tak to příště uděláme hodně podobně. Holky si to užily víc než kdybych po nocích stříhala kartičky na stůl nebo zápichy do muffinů 😀 .
   Jinak pokladovky už jim taky chystám, takže to je prostě taková radost i pro mě 😀 .
   Den dětí po vašem zní peckově 🙂

   • Helča 23.4.2018 at 16:27

    Já jsem hračička, takže se v tom chystání vysloveně vyžívám 🙂 (loni den děti jako piráti a mořské panny a dětem jsem vyrobila velkou loď z kartonu i s kormidlem :D) a letos už jsme se synem vyrobili plnou krabici různých věcí 🙂 (úkoly, hry, šablonky na tvoření)

 • Eliška Gřešková 23.4.2018 at 15:13

  Míšo, připravila jste to parádně 😉. Jste velmi šikovná, když dokážete něco tak krásného v tak kratkou chvíli vyrobit. 🍰
  Jelikož nám tady zrovna prší, tak jsem si ráda početla a už se těším na další článek.

 • Anna 23.4.2018 at 19:02

  Tak s těmi balónky na hřbitově jste mě Míšo dostala :-))))

 • Veronika 23.4.2018 at 21:08

  Parada 🙂 Ocenuji „minimalismus“ v darcich i obcerstveni, mam to take tak 😉 Lonskou oslavu 3. narozenin syna jsme take meli venku, mame velky dvur a zahradu a hlavnim hrebem bylo hledani „pokladu“, darecku, podle mapy 🙂 Obe deti mame letni, tak se zase tesim na venkovni oslavy! A urcite mrknu na dort, diky za inspiraci! Minule jsem pekla, take z Alberta, Krtkuv a super!!!

 • Jana 24.4.2018 at 7:21

  Hezke,mohu poprosit o tip na korunky, co maji holcicky na hlavach? Ty by se nasim princeznam take libily …

 • Kateřina Bednářová 27.4.2018 at 23:41

  To je taaaak boží! Oslava vypadá skvěle, mi tleskám 🙂 My jsme letos dcerky první narozeniny oslavili výletem a pak jen kávou s dortem a předáním dárků doma a musím říct, že to byl jeden z našich majstrstychu za poslední dobu. Plánuju to tak dělat každý následující rok, dokud se nám nezačne oslavenkyne vzpírat 😀 Holkám přeji opožděně hodně všeho dobrého, ať je dětská radost ze života neopouští ani s příchodem prvních střetů s ‚krutou‘ realitou…

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×