Po roce svátkuje, táta!

10.3.2017 in Přání, Pro táty - 6 Comments
Krásný pátek z Hradce preju :-). Tenhle článek je historicky první, který píšu z telefonu. Není to žádný med a trvá to asi desetkrát tak dlouho, ale všechno je poprvé. Tenhle týden oslavil táta holek své jmeniny, a tak jsme a holkama udělaly jedno odpoledne tvořivé a popřály se vší parádou. Pojďte mrknout na přání, které zvládla i téměř dvouletá Julinka.
 Dlouho jsem přemýšlela, jestli budeme malovat, lepit nebo patlat. Jak už ale vidíte, dala jsem na nejoblíbenější činnost dětí a pustila se s nimi do patlačky. 🙂

Jestli si chcete vytvořit jedno takové přání s námi, budete potřebovat pár pomůcek, které ale jistě doma dávno máte.

Co k tomu?

Přáníčkový základ
Čtvrtka
Akrylové nebo jiné barvy
Houbička – čím hrubší, tím lepší
Lepidlo a nůžky 

Všechno máme takže vesele do toho :-).
Nejoblíbenější a nejšpinavější činností se začíná. Holkám jsem dala čtvrtku, na talířek akrylové barvy a nastříhaly jsme houbičku, ktera nám přišla v balíku jako výplň místo bublinkové fólie.
Pak už holky patlaly o 106. Julinka celou činnost popisovala a dělá to ještě dnes 🙂 Ďup Ďup Ďup :-D. Zatímco Juli barvu hlavně roztírala, Nelince se dařilo hezky využít strukturu houby a na papíře se tvořil krásný vzorek.
A tohle je moment, kdy já si můžu dát nohy hore, protože tímhle jsou holky vždycky v tranzu. Nakonec zapatlaly tři velke čtvrtky a my si pak jen vybíraly ty nejpovedenější části, které využijeme dál.

Po zaschnutí veledíla jsme odstřihly čtverec a nalepily ho na přáníčkový základ. Já už chtěla jen nalepit výsek Všechno nejlepší, ale nakonec jsem se zeptala Nelinky, jak výtvor dozdobíme. Vůbec nevěděla:-) tak jsem pomáhala. „Co má táta rád?“ Myslela jsem, že řekne třeba auta nebo něco, co vyberu že samolepek, ale Nely odpověď neměla konkurenci 😀 SNÍDANI! :-D.A tak tam je. Přání jsem potřela lepidlem a dala holkám vločky a oblíbené kousky sušeného ovoce. Holky lepily a já se musela smát.

A i když o vůbec nebylo v plánu, tématicky se dokonale hodilo snídaňové zrní, takže jsme vytáhly ze špajzu pixlu müssli a všechno nachystaly na příchod oslavence :-).
 
To bylo radosti. Táta má každý výtvor holek moc rád a ještě raději se pak dívá na fotky ze samotného tvoření. O tyhle chvíle přichází, protože musí do práce, na druhou stranu ale ví, že mu každou akci nezapomenu zdokumentovat :-).
Mate taky nějaké originální výtvory, které jsou z dílny vašich nejmenších? Už se nemůžu dočkat, až vyrobí něco samy i mamince 🙂
Krásný víkend všem!
MUDr. Michala Knězková

All posts

6 Comments

 • Anna Blažková 10.3.2017 at 14:10

  to je supeeer, holky jsou teda jedničky

  • Míša 15.3.2017 at 13:33

   Ann děkuju moc 🙂 Už se ale necítím tak bezpečí, jako když měla tehdy barvy v ruce sama Nela 😀

 • Učitelka Hanča 10.3.2017 at 19:39

  Ja mam zdokumentovane vanocni patlani me treperendy (pred par dny mela rok)
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/12/vanocni-prasarnickapranicka.html
  Holkam se to moc povedlo a to snidanove zrni je supr napad 😀

  • Míša 15.3.2017 at 13:34

   Hani moc děkuju za inspiraci, moc hezké to máte! 🙂

 • mala_janka 14.3.2017 at 14:00

  Tohle je super nápad!!!!Holky jsou skvělé!

  • Míša 15.3.2017 at 13:34

   Nic nevymyslíme líp než děti 😀 Děkujeme za komentář 🙂

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×