rozdáváme | Řez kočkou a spoustou dalšího

15.3.2018 in Hraní, Knihovna - 240 Comments

Vítejte u nás, konkrétně to bude dnes zase návštěva knihovničky. Další boží dětská knížka, která toho neskutečně moc naučí i vás. Už jste někdy řízli kočku? 😀 Tohle byla prosím jen řečnická otázka. Řez kočkou je nová kniha, která vám bude podvědomě připomínat Hravouku a vydalo ji v roce 2017 nakladatelství Běžíliška. Dnes si ji tady můžete prohlédnou a když zaujme, můžete si o ní na konci článku zasoutěžit 🙂 .

Řez kočkou - T.Vostradovská

Hned v úvodu říkám „konečně“! Konečně napadlo někoho vychytat to otravné „lámání, ohýbání, přehýbání“ stránek. U téhle knížky je to obzvlášť super, protože jak sami uvidíte, Řez kočkou je taková nenápadná velkoformátová knížka, která se na první pohled vůbec nezdá. Hned po prvním otevření ale zjistíte, že tenhle volný hřbet knihy je dokonalá vychytávka.

Poznat kočku, sopku, oko, skafandr astronauta nebo třeba parník asi těžké nebude. Dokážete si ale představit, co se skrývá na jejich průřezu? Jak vypadá kočka uvnitř, jaké chodbičky a tajnosti ukrývá Národní divadlo nebo třeba masožravka?

Díky rozkládacím stránkám se tohle všechno s dětmi dovíte. Uvidíte, že je v knize vtipně a nádherně znázorněno, jak co vypadá. Stačí si jednotlivé stránky rozkládat a vydat se spolu s dětmi na průzkum 🙂 .

Mezi rozkládací stránky jsou vloženy krátké verše, které vás naladí na další téma, takže přeskočíme sopku a skočíme spolu k …kdo uhodl podle básně?

Je to masožravka 🙂 . A tady už je cítit podoba s Hravoukou víc a víc. Ona ji má totiž zase na svědomí Tereza Vostradovská, jako tomu bylo právě u Hravouky. Na Řezu kočkou se navíc podíleli ještě Robin Král, jehož tvorbu můžete znát nejen z knih, ale třeba časopisu Sluníčko, a Šárka Svobodná.

A na ukázku tady máme první „rozklad: 🙂 . Pokud se podíváte pod kapotu velké a krásné masožravky, zjistíte jak ta kráska vlastně vůbec není tak milá a pěkná jako zvenčí. Boží hlášky hmyzu jsou doplněny o fakta, takže se z knihy dovíte šíleně moc informací formou dětem blízkou.

Podle nakladatelství je kniha určená dětem od 7 let. Je pravda, že využitelnost a uchopitelnost informací bude pro děti starší, ale já ji mít musela 😀 . Většina z vás to rozhodně pochopí. My si zatím ukazujeme stránky postupně.

V březnu se chystáme na další představení do Národního divadla (které si tady za moment řízneme), v létě pak na parník a já mám v plánu před nástupem do práce odstranit všechnu tu kopu dioptrií, které mám, takže i to oko bude nejspíš brzy aktuální 🙂 .

A to by bylo, aby nebylo 🙂 …jediným jasným řezem v knize je pochopitelně kočka. Ta naše kolem mě kroužila celé focení 😀 , ale pak radši vzala do zaječích. Na kočku na průřezu mrknete s dětmi s nadšením. U nás se to všechno zkoumá. Možná je to hodně tím, že doma jednu takovou micku máme.

Největší úspěch sklidil překvapivě konečník, který se dá spojit s pusou prstem, jak když v časopise děti projíždí cestičku v bludišti 😀 . Věřím (tedy doufám), že čase z toho děti chytne mnohem víc.

Pro mě asi nejkrásnější je ale dvoustrana následující. Řez okem je zase nádherně ilustrovaný, je v něm tak akorát informací a je to jediná stránka, kde jsem vše znala 😀 .

Pro malé doktůrky to bude zajímavý pohled, dětem starším pak ještě dlouho bude pomáhat opravdu porozumět tomu, jak oko na průřezu vypadá. Za další rok pak pomůže ve fyzice a Řez kočkou se tak řadí k dalším knihám, které nezahrnují jen nějaký ten dětský rok v knihovně. Tahle u nás bude dlouho 🙂 .

A jak to funguje s okuláry, kdo vynalezl kontaktní čočky, proč nám tečou slzy nebo jak je možné, že se oko hýbe? Zprvu jde hlavně o obrázky. My si ji momentálně prohlížíme a vybíráme jen některé části. Postupně toho ale budeme víc a víc číst, víc si odpovídat na otázky a jednou (achjo ty rostou 😀 ) ji přečteme celou.

My si doma můžeme říznout leda tak kytaru (to ať si zkusí 😀 ), ale i trubku už holky znají od mého bratra, dokonce si do ní zkoušely fouknout a v knize Řez kočkou si uděláte i vlastní řez trumpetou.

A ač knihu zvládnou i ěti menší, už je to klasická knížka, která není leporelem a to rozkládání stránek pro nejmenší prstíky prostě není. Proto je u nás zatím v poličce kam děti nedosáhnou a taháme ji spolu 🙂 .

Co jsou to cuky (žádné cukry), dusítko nebo roztrub? No, to se mě neptejte 😀 . Já mám sice hudební základní školu úspěšně za sebou, ale k teorii hudebky mám ještě dneska vytrénovanou husí kůži 😀 . V každém případě se v knize dočtete i tohle.

A tady už je naše březnové téma. Tenhle domeček si právě doma řežeme a těšení do divadla je tak zase větší. Ono poznat Národní divadlo není pro pražské děti asi moc problém. Když ale ukážete pohled na jeho řez, ne každý hned pozná o co jde. 

Mazec! A takhle přesně to funguje a vypadá. Kde najdete maskérny, kudy za orchestrem a kde je třeba takové prezidentské lóže? Nové pojmy, nový rozměr a spousta zajímavostí.

A jako pro mě je známá věc lidské oko a láká mě třeba právě řez divadlem nebo parníkem, je jasné, že uvaděčky, herečky a zaměstnance divadel daleko víc chytne třeba právě masožravka s kočkou. Děti ale civí s otevřenou pusou na vše a ono celé to čtení pak vlastně vůbec není o čtení.

Pamatujte na školu a děják? Rozhodně tady můžete oprášit ty důležité okamžiky. Ač vy se pravděpodobně vžijete do smutné události a dětem budou zářit oči radostí, že vohéň, hasičiii 😀 .

Mám tu milovníky vesmíru? Rozhodně mám. Už dávno to není téma, které by se líbilo jen klukům, tak představa nakouknout astronautům pod skafandr…hmmm ta se líbí i mně 😀 .

Jen jsem doufala, že tam bude spíš atraktivní kosmonaut v negližé místo chlápka s plínou 😀 . Super pohled a hlavně skvělý nápad! Naprosto originální a snadno přenesitelné do běžného života, kdy budou chtít děti říznout vše nač se podívají 😀 .

Knihu Běžíliška objednáte přímo u nakladatelství nebo v jiných obchodech, má ji i mé oblíbené Arki.

Vyhraj knihu Řez kočkou

Moc děkuji autorce Tereze Vostradovské, že mi knihu věnovala a navíc mi dala i jednu pro vás, abych mohla potěšit někoho z řad čtenářů. Jsem si naprosto jistá, že na knihy jsme tady všechny dost podobná krevní skupina, takže se bude líbit 🙂 . I když třeba nějaký čas na děti počká v dárkové skříni 🙂 .

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Stačí nám sem na blogu nebo na facebooku odpovědět na otázku: Co byste řízli, kdybyste měli napsat druhý díl téhle knihy?  🙂 .

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu 21.3.2018 ve 12:00,  výherce vyhlásíme na blogu zde pod článkem a na Facebooku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

240 Comments

 • Hana 15.3.2018 at 10:45

  Tak ja bych rizla asi slona, ten by mel u nas uspech 😀

 • Gisela 15.3.2018 at 10:53

  Řízla bych popelářské auto a nějkou fontánu.

 • Karolina 15.3.2018 at 10:57

  Já bych řízla včelí úl. Ta souhra a pracovitost včel mě fascinuje.

 • Petulla 15.3.2018 at 11:05

  To je krásná knížka. Děkujeme za soutěž.
  Asi bychom řízly s dcerou auto 🙂 nebo nějaké velké zvíře-dinosaura.
  Hezký den. Petra

 • Lenka Hráčková 15.3.2018 at 11:05

  Asi bych udělala řez mraveništěm termitištěm nebo prostě nějakým přírodním společenstvím 🙂

 • Irena 15.3.2018 at 11:05

  my bychom rozřízli úl. Včeličky, čmeláčci to u nás letí. Nebo mšici.

 • Eva Hruba 15.3.2018 at 11:06

  Je to je zase parada, potrebujeme nutne do knihovnicky! Ja osobne asi delfina, syn mravence odhaduji.

 • Maia Soukupová 15.3.2018 at 11:07

  Rizla bych motory letadla, auta, lode…

 • Sylva Sejpková 15.3.2018 at 11:08

  Paráda 🙂 u nás by určitě uspělo říznutí hodin – holky jsou obě hodinama fascinované od mala 🙂

 • Renata 15.3.2018 at 11:08

  Knížka vypadá krásně! A já bych řízla sršní hnízdo. Těch včeliček a mravenců je všude fůra, ale nedávno jsme na zahradě objevili opuštěné sršní hnízdo a byla to docela výzva, jestli odolat a neříznout. 😀

 • Jana Herrmannova 15.3.2018 at 11:13

  Me nejvic zaujalo to Narodni divadlo, takze ja bych rizla zase nejakou zajimavou budovu, kterou muzeme tady v Cesku navstivit.. co treba Jested? 🙂

 • Barbora Heděncová 15.3.2018 at 11:13

  Ja bych řízla něco velkého- třeba dinosaura nebo velrybu… Dcera by prý rozřezala raketu (myšleno raketoplán) a synovi je to zatím šumák, ale řekla bych, že by ho zaujal řez prsem 😀

 • Kristýna Ďuďová 15.3.2018 at 11:16

  To je skvělý nápad. Líbí se mi hlavně to národní divadlo! To je fakt povedené. Škoda, že knihu nemají v knihovně. 🙁 Já bych příště řízla sluneční soustavu – ne jen Zemi, ale třeba i Slunce a Měsíc či nějaké planety. 🙂

 • lucie 15.3.2018 at 11:16

  Nám by se líbilo nakouknot pod řez želvě 😀

 • Magda 15.3.2018 at 11:17

  Děkuji za inspiraci, knížka je nádherná. Řízla bych do stromu, ale pěkně od kořenů až po korunu a pak taky do zemské kůry.

 • Hanka Kju 15.3.2018 at 11:17

  zajímavé by bylo mraveniště 😉

 • Lucie 15.3.2018 at 11:18

  Já bych řízla třeba rybu a ucho 🙂

 • Erika Prochazkova 15.3.2018 at 11:18

  Pre syna by som prerezala bager 😉 inak ta kniha je nadherna!

 • Míša 15.3.2018 at 11:18

  Knížka vypadá nádherně 🙂 určitě ji budeme potřebovat, i když nevyhrajeme.) Řízla bych třeba mraveniště, počítač nebo Eiffelovku 🙂 i popelářské auto a fontána jsou dost dobré nápady 🙂

  • Míša 15.3.2018 at 11:19

   a syn by řízl zub a dráp 🙂

 • Libka Smyčková 15.3.2018 at 11:19

  My bychom vybrali asi sokola nebo jiného ptáka, ale sokol u nás vede. A další by byla na řadě ryba nebo chobotnice.

 • Libka Smyčková 15.3.2018 at 11:20

  Já bych řízla ptáka a rybu.

 • Tereza Lidmilová 15.3.2018 at 11:22

  mraveniště nebo termitiště 🙂

 • Renata 15.3.2018 at 11:23

  tak to je husta knizka 🙂 nase deti by asi zaujala pouze ta kocka, tak ja bych uz nerezala 🙂

 • Dagmar Sedláková 15.3.2018 at 11:24

  U nás by měly úspěch nějaké stroje a hasiči.

 • Petra 15.3.2018 at 11:25

  Řízla bych praktickou věc použití. Telfon, ledničku. Řez úlem se tá vidět přímo na různých včelařský ch slavnostech. To holky obhlídly. Tady mě zaujal řez trubkou. I auto nebo letadlo by nebylo špatné. Co je v křídlech, kde letí kufry. Kam se kufry dostanou když je odevzdáme k odbavení. Pokud nebyhrajem, asi koupíme. Vypadá fákt dost dobřˇe. Sleduji i na fb a hned sdílím.

 • Eva 15.3.2018 at 11:25

  Řízla bych hodinky nebo odhalila postavu člověka… 🙂

 • Karolína 15.3.2018 at 11:27

  Díky za tip. Další z knížek, které potřebujeme. Pro druhý díl by se mi líbil řez stromem nebo včelou. Jinak na “řezy” technickými záležitostmi doporučuji Velký vysvětlovač od Randalla Munroa.

 • Lucie 15.3.2018 at 11:29

  Říká bych myš

 • Květa Sedláčková 15.3.2018 at 11:30

  Řízla bych půdu u kořenů stromu

 • Míša Drozdová 15.3.2018 at 11:30

  Krásná knížka 🙂 Mě by se určitě líbila kosatka, dcerce panenka či Barbie 😀 a synovi letadlo 😀

 • Veronika M 15.3.2018 at 11:31

  Já bych řízla nějaký domácí spotřebič, třeba pračku, ty jsou u nás docela v kurzu 😀

 • Pavla 15.3.2018 at 11:31

  My se synem asi auto,traktory či letadla 🙂

 • Marketa 15.3.2018 at 11:34

  U nás by zaujal řez autem a fotakem.

 • Vendula Sliwka 15.3.2018 at 11:36

  Dcera by rizla raketoplan a rosomaka 🙂

 • Eva Riesnerova 15.3.2018 at 11:38

  U nas by sa rezal jedine dinosaurus 😀 je to kazdopadne krasne 🙂

 • Lucka 15.3.2018 at 11:41

  Já bych řízla zámek (na dveřích), motor, parní lokomotivu. Já bych toho řízla a dcera ještě víc, všechno nás zajímá.

 • Helča 15.3.2018 at 11:42

  Teda, opět krásná knížka 🙂 Naše knihovna praská ve švech, ale tuhle musíme mít 😀 Já bych řízla nějakou elektroniku, třeba mobil nebo televizi 😉

 • sona.min 15.3.2018 at 11:47

  Ja bych rizla napr. lednicku nebo jiny domaci spotrebic. Myslim, ze by to bylo zajimave pokoukani.

 • Pavla 15.3.2018 at 11:54

  U nás by měl úspěch trávicí trakt 😀

 • Andrea 15.3.2018 at 11:55

  Řízla bych včelí úl a syn prý hada 😀. Díky za soutěž.

 • Luci 15.3.2018 at 11:56

  To je nádherná knížka. U nás jsou v kurzu žáby, takže asi by padla volba na žábu.

 • Dita 15.3.2018 at 11:57

  Nadherna knížka! diky za super tip urco nesmi chybet v žádné knihovně. rezat by se dalo vše, zajimava obydlí zvířátek, ovoce, kvetiny , zemekoule atd atd…

 • Klára 15.3.2018 at 12:00

  Já bych řízla šneka a čističku odpadních vod.

 • Jana Seidlová 15.3.2018 at 12:03

  Syn by určitě řízl auto, nebo vlak, nebo letadlo, aby věděl jak to uvnitř funguje.

 • Iva 15.3.2018 at 12:05

  Rizla bych myčku. Vždy mě zajímalo,co sr tam děje 😀

 • Veronika Mikuskova 15.3.2018 at 12:07

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Miso opet dekuji za krasnou soutez!!
  No popravde, prvni co me napadlo bylo, ze bych rizla nejake dortiky, muffiny, zakusecky 😂🎂🍰🥧🍮🍩
  Ale to neni moc edukarivni ze jo🤭
  No tak treba fotak 📸 to by mohlo byt zajimave 🤔
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • Petra Kočí 15.3.2018 at 12:11

  Nadherna kniha, syn by chtel hada nebo opici 🙂 ja mraveniste

 • Mirka 15.3.2018 at 12:11

  Řízli bychom auto a rybu….

 • Nikola F. 15.3.2018 at 12:11

  Teda…klobouk dolů. Knožka vypadá nádherně ! Jestli nevyhrajeme, tak vím, co koupím našim zvídavým holčičkám. Starší Amálka by jako velká milovnice hvězd a vesmíru řízla – hvězdy, raketoplán a dalekohled. Menší Valinka by řízla vajíčko 😀 to jí teď momentálně zajímá nejvíc 😀

 • Martina Novackova 15.3.2018 at 12:12

  Och. Oze jasnad budu muset dokoupit police at to je kam davat, tolik uzasnych knizek vychazi! U nas by melo uspech letadlo, vlak pripadne veeeelika lod 🙂

 • Johana 15.3.2018 at 12:12

  Já bych řízla jednorožce….

 • Zuzana Kudrnová 15.3.2018 at 12:15

  Nádherná knížka! Pro syna bych řízla bagr, traktor nebo popelářské auto. Určitě by ale mělo úspěch i velké zvýře, třeba slon, pak u nás jede krokodýl a mraveniště :-).

 • Pavla 15.3.2018 at 12:16

  mraveniště 🙂
  díky za recenzi a soutěž 🙂

 • Klára 15.3.2018 at 12:17

  Řízla bych treba moře, mořské dno a pláž …slunečnici…mraveniste …včelí ul
  klarakocova@seznam.cz

 • Jana Janštová 15.3.2018 at 12:32

  To je bozi knizka!:) my bychom urcite rizli nejaky velky stroj a momentalne u nas frci jakykoliv hmyz,takze ul,nebo mraveniste. Lidske telo,taky… sdilim 🙂

 • Eva Šamonilová 15.3.2018 at 12:34

  Co bychom řízli my? Slepici a vejce. Krávu. Včelín a mraveniště. Hodiny. Myčku a pračku. Čistírnu odpadních vod a vodárnu.

 • Radka 15.3.2018 at 12:36

  Řízla bych psa, hodiny, včelí úl prostě cokoliv 🙂

 • Pavlína Holoubková 15.3.2018 at 12:37

  Řízla bych zmiňovaný včelí úl, pak klasické hodinky s ozubenými koly uvnitř, lokomotivu, kanalizaci/čističku odpadních vod, přehradu

 • Veronika 15.3.2018 at 12:39

  Dobrý den,
  už to tu několikrát bylo napsáno, ale zajímal by mě úl a mraveniště.

 • adela moravcova 15.3.2018 at 12:42

  úzasný nápad:) já bych řízla asi auto:))) nějak…aby to pochopila i netechnická populace:)

 • Gabriela Hamplová 15.3.2018 at 12:45

  U nás určitě nějaké zvíře,třeba krava a její žaludky by nás zajímaly😉

 • Veronika 15.3.2018 at 12:47

  Knizka vypada opet super! Diky, Miso, za vsechny knizni tipy. Emu ve skolce a naopak uz mame doma. 😉 Hravouka ceka za tyden na narozky a tohle rezani by se nam taky libilo. 😊 Ja bych rizla treba pyramidu a mala urcite zirafu.

 • Eliška Gřešková 15.3.2018 at 12:48

  To je úžasná knížka, moc děkuji za nahlédnutí 😉 Mého Filipka by jistě zajimal řez metra 😊

 • Jana 15.3.2018 at 12:48

  U nás by uspělo něco technického,třeba auto,vlak,hasiči nebo tak něco.

 • Salvija 15.3.2018 at 12:50

  Knizka je nádherná.M y by sme chceli rozrezat mravenisko, alebo uľ.
  Pekny den!

 • Petra Komárková 15.3.2018 at 12:50

  Jako pokračování knihy bych udělala řez úlem, řez včeličkami či hmyzem

 • Nikol 15.3.2018 at 12:51

  Ja bych rizla auto,nakladak,popelarske auto,momentalne u nas leti vse,co ma kola a co se toci 😁

 • Katka 15.3.2018 at 13:01

  Syn má nejraději dopravní prostředky, tak autobus, vlak a metro. Možná by se mu líbil i mrakodrap. Nádherná kniha, pokud nevyhrajeme, určitě pořídím.

 • Petra 15.3.2018 at 13:05

  Juj, napadlo mě toho pár. Holky zajímalo jak funguje pumpa na vodu (taková ta stará, klasická), řez fotoaparátem by mohl být také zajímavý, tiskárnou apod.

 • Ketzerova Lucie 15.3.2018 at 13:07

  Sneka, lokomotivu a hodiny s kukackou 🙂

 • Katka 15.3.2018 at 13:07

  Podle našich současných top bychom určitě řízli lokomotivu, geparda a zombíka:)

 • Monika MIKULOVÁ 15.3.2018 at 13:10

  Cloveka a zirafu 🙂

 • Karolína 15.3.2018 at 13:21

  Zajímal by mě řez popelářským autem, letadlem nebo třeba k slonem, žirafou pštrosem 😉

 • Katka 15.3.2018 at 13:21

  Tak třeba mraveniště.. 🙂

 • Jolana Hrubá 15.3.2018 at 13:25

  Koukla bych do 👽, 🐋, 🌍 a 🗽.

 • Kateřina Valdmanová 15.3.2018 at 13:30

  Co bych rizla??? Hmmm nevím…záchod, auto, letadlo, žížalu 😀 určitě by mne zajímala spousta vnitřních pohledů! Knížka vypadá nádherně!

 • Veronika 15.3.2018 at 13:32

  Vceli ul, mraveniste, larvu motyla 🙂

 • Denisa Jenčovská 15.3.2018 at 13:34

  U nás by určitě slavil úspěch traktor nebo baterka 🙂 Ze zvířat pak panda 🙂 Mně by se líbil už zmiňovaný úl nebo mraveniště… Sleduji přes blogovin.

 • Renata Ševčíková 15.3.2018 at 13:36

  Lokomotivu 😉 Ach jo … další must have 😉 sdílím a komentuji na blogu jako Renata Ševčíková

 • Martina V 15.3.2018 at 13:36

  Ja bych rizla do prehrady, pyramidy, vlaku – proste veci, kde je spousta hejblatek nebo prostor, ktere nejsou na prvni pohled videt, ale bez nich by to nefungovalo 🙂

 • Alexandra Pavlíková 15.3.2018 at 13:37

  U nás bych řízli asi velrybu 😉 Na blogu jsem pod svým jménem a sdílím.

 • Lucie Humlová 15.3.2018 at 13:42

  Kniha vypadá úžasně!! Já osobně bych řízla lidské tělo a auto 😉

 • Dita 15.3.2018 at 13:45

  Zajímavé a poučné, právě jsme ve stádiu zvídavosti a ve 4 řešíme, co je to datová síť (z reklamy :-)). Tak mě by se líbilo říznou včelí úl a nory zvířat.

 • Štěpánka 15.3.2018 at 13:50

  nase deti jsou krom vyse uvedeneho fascinovane smartphonem a PC:-)

 • Lucie 15.3.2018 at 13:53

  Rizla bych nejakou tu techniku – televizi, fotak, pracku … samozrejme auto.

 • Martina 15.3.2018 at 13:58

  To je parádní knížka! 🙂 Svět je plný nádherných dětských knížek! No, nam by se líbila loď, letadlo, větrný mlýn, restaurace, pekarna ci nejaka výrobní linka..nebo kráva a její 4 žaludky:)

 • Helena Votavová 15.3.2018 at 14:05

  Řízla bych kombajn 🙂

 • Petra V. 15.3.2018 at 14:08

  Dobrý den, Míšo, opět děkuji za tip na krásnou knížku. Protože mám doma malého klučinu a momentálně u nás vedou auta všeho druhu, čím větší, tím lepší, řízla bych pro něj nejlépe auto popelářské, nákladní nebo rovnou tiráka :0). Mějte krásný den. Petra. Sdílím na FB.

 • Hana 15.3.2018 at 14:09

  Skvělá inspirace. Syn by chtěl říznout dinosaura a ledničku.

 • Sylvie 15.3.2018 at 14:10

  Super, díky za tip. My bychom řízli hasičské auto i s hasičárnou.

 • Eva 15.3.2018 at 14:13

  My by jsme nejradši řízli člověka 🙂

 • Anna 15.3.2018 at 14:14

  Úl a slepici, která má ještě v sobě vejce 🙂

 • Lenka 15.3.2018 at 14:16

  Kniha vypadá krásně! Skvělý nápad mi ppřijde ten úl….

 • Lenka V. 15.3.2018 at 14:16

  Kniha je nádherná. Řízla bych orloj nebo mraveniště.

 • Jana 15.3.2018 at 14:18

  Syn by uvítal rez traktorem nebo kombajnem, dcera by rizla nejspíš nějaký domácí spotřebič-třeba vysavač by mohl vypadat zajimave🙂. Knížka opět nádherná…

 • Katka 15.3.2018 at 14:33

  Ačkoliv máme doma holku, tak by rozhodně zvítězil traktor nebo jiný zemědělský stroj – vidíme je každý den a úspěch mají veliký 🙂

 • Iva Pelikánová 15.3.2018 at 14:33

  Letadlo a dinosaurus:-)

 • Venduli 15.3.2018 at 14:36

  Parádní knížka! U nás by se řezal vlk, který někoho sežral 😉

 • Míša M. 15.3.2018 at 14:40

  Dobré odpoledne, u nás by se řezalo do všeho… Hlavně do jídla. 😁 Každopádně proříznuté letadlo stojí za úvahu. Pěkný zbytek dne.

 • Kateřina Vítů 15.3.2018 at 14:44

  Synáček by určitě řízl mobil nebo ovládač na televizy. Já bych řízla lidské tělo nebo něco spojeného s jídlem, třeba lednici 🙂

 • Verča S 15.3.2018 at 14:50

  Knížku Hravouku máme už delší dobu doma, jen ležela dlouho v regálu bez povšimnutí, ale tak před dvěmi týdny ji sám vytáhl syn, že si budeme prohlížet tu myšku a od té doby se stala naši oblíbenou. Jinak co se týče řezu, u nás by se nejspíš rozřízl traktor, kombajn prostě všechno co má kola 🙂

 • Lenka 15.3.2018 at 14:52

  Mne hned napadlo, že by se dalo říznout nějaké jídlo. A třeba nějaké nezdravé a pak napsat, z čeho všeho se skládá 😛 😉

 • Lenka F. 15.3.2018 at 14:57

  Řízla bych bambitku 🙂

 • Marcela 15.3.2018 at 15:03

  Asi bych rizla nějakou elektroniku, rádio, hodiny, lednici, něco co děti znají. Nebo popelarske auto, nějaký hrad, zámek, stanici metra nebo jinou technickou zajímavost 🙂

 • Michaela 15.3.2018 at 15:04

  My bychom rizli kombajn a velrybu 🙂 knizka vylada vic nez zajimave 🙂

 • Lenka K. 15.3.2018 at 15:14

  Moc hezká knížka. Nám by se líbilo říznout počítač a z přírody třeba nějakou pěknou bakterii.

 • iveta vojáčková 15.3.2018 at 15:20

  ja bych rizla trebas psa at to je opak kocky

 • Vendula 15.3.2018 at 15:25

  Další super knížka, kterou si ukládám jako tip na dárek. Jinak řez mraveništěm a obecně společenství mravenců by se líbilo i mě.

 • Tatana 15.3.2018 at 15:37

  Paradni knizka!!! Řízla bych koncertní křídlo a syn by rád popelářské auto:)

 • Marketa 15.3.2018 at 15:50

  Syn by nejradsi rizl motorku a nejake to naradi😀

 • Lada 15.3.2018 at 15:56

  Já bych řízla všemožné stroje a budovy. Pak třeba mixer, televizi či mikroskop. No bylo by toho hodně. Díky za tip na krásnou knížku:-)

 • Eva S. 15.3.2018 at 16:24

  Úžasná knížka. Díky za tip. Syn by řízl kraba. Já hodiny.

 • Petra 15.3.2018 at 16:38

  Řízla bych do zeměkoule nebo lidského těla 🙂

 • Mili 15.3.2018 at 16:43

  U nás bysme rozřízli lokomotivu. 🙂

 • Jana K. 15.3.2018 at 16:44

  Dobrý den, knížka je překrásná… ráda bych zkusila štěstí. Asi bych řízla nějaké další zvířátko – ryby, žáby, krokodýla, hada…

 • Jitka Elicerová 15.3.2018 at 17:08

  Asi bych rizla nějaký stroj jako třeba mixér nebo bagr a budovu třeba nemocnici 🙂 Jinak super kniha.

 • Lenka 15.3.2018 at 17:09

  řízla bych zeměkouli at ma taky riz:DDDDD

 • Markéta Kocurová 15.3.2018 at 17:13

  Moc pěkná knížka! Řízli bychom podzemí Prahy, včetně metra, kanalizace, rozvodů a samozřejmě taky mraveniště 🙂

 • Barbora 15.3.2018 at 17:14

  Nádherná knížka, díky za tip! U nás by měl určitě úspěch záchod, resp. odpad až k čističce vod, o tom mluvíme každé ráno :-). A třeba mraveniště by bylo zajímavé.

 • Květa Hanáková 15.3.2018 at 17:14

  Dobrý den, zase další skvělý tip na knihu. Já bych řízla jakékoliv další zvířátko, třeba housenku, motýla, nebo i celý včelí úl.

 • Tereza K. 15.3.2018 at 17:18

  Krásná knížka! Řízla bych jakýkoliv dopravní prostředek – autem počínaje, přes vlak a letadlo až k zaoceánské výletní lodi. 🙂

 • Markéta 15.3.2018 at 17:36

  Já bych ze zvířat řízla krávu nebo jiného přežvýkavce. 🙂 A pak mraveniště. A nějaký dopravní prostředek… a … a… 🙂 Myslím, že by mohlo být víc dílů než jen 2. 😀

 • Verča 15.3.2018 at 17:43

  Tak to je opět nádherná knížka.
  A já bych řízla asi pyramidy nebo krtinec a pod krtincem 😀

 • Tereza Krestova 15.3.2018 at 17:55

  Krasna knizka, ja bych pro inspiraci rozrezala auto 🚘, abych si to i ja sama osvezila 😁👍

 • kata 15.3.2018 at 17:58

  tak určo nažraného hada, to děcka na základce vždycky zajímalo, jahodu

 • El 15.3.2018 at 18:14

  Ahoj, řízla bych třeba velrybu.

 • HANA 15.3.2018 at 19:22

  Hned jak jsem si to přečetla, tak mě napadl řez stromem, nebo jinou rostlinou, už od kořenů, nebo dopravní prostředek.

 • Irena 15.3.2018 at 19:26

  U nás by určitě zabodoval řez autem 😀

 • Mario 15.3.2018 at 20:02

  vegetariána a masožravce – jaký je v těle (v orgánech) rozdíl 🙂

 • Anna Michlová 15.3.2018 at 20:02

  Krásná knížka. 🙂 Řízla bych cokoliv z mořského dna včetně ponorky nebo nějakého vraku lodi. Pak třeba ještě zakukleného motýla.

 • Elizabeth Venkrbcová 15.3.2018 at 20:23

  Za nás určitě traktor, letadlo nebo taky kráva.

 • Adéla Vejvodová 15.3.2018 at 20:29

  Mraveniště.
  vejvodova.adela_seznam.cz

 • Kristýna 15.3.2018 at 20:33

  Tak astronaut by mel zrovna ted u nas uspech. A k tomu bychom klidne jeste rizli vesmirnou raketu😉

 • Marzb 15.3.2018 at 20:34

  K dalšímu „říznutí“ se mi vybízí nějaký stroj (auto, parní lokomotiva….). No nepřijde mi to nijak originální, ale fascinace toho, jak to někdo mohl tak funkčně vymyslet…

 • Bára 15.3.2018 at 20:37

  Už je na seznamu, je úžasná:) U nás by měl úspěch řez elektrárnou nebo továrnou.

 • Zuzka 15.3.2018 at 20:44

  Krásná knížka. Hravouku milujeme, takže tato má cestičku úspěchu předšlapanou. Dádík miluje požárníky, takže by měl určitě úspěch řez basičcským autem, požární stanicí, horícím domem 🙂

 • Ver DA 15.3.2018 at 20:57

  Zaznělo to tu už několikrát… Já bych taky chtěla vidět řez včelím úlem.

 • Jana 15.3.2018 at 21:00

  No říznout do divadla je úžasný nápad. Takže proč nezkusit třeba nějaký řez hradem nebo zámkem. A pokud jde o zvířenu, tak bych řízla žirafu 😀

 • Michaela Hofericová 15.3.2018 at 21:07

  Já bych řízla autobus a strom. 🙂

 • Veronika Mlejnkova 15.3.2018 at 21:10

  Nadherna knizka 🙂 u naseho koumaka by urcite mel uspech rez jakehokoli dopravniho prostředku (auto, letadlo, popelarske auto) a potom zviratka (kráva, moucha , ryba) 🙂

 • Janka 15.3.2018 at 21:21

  Opět krásná kniha. Děkujeme za inspiraci a za soutěž samozřejmě také 🙂 My bychom řízli nějaký strom nebo foťák 😀

 • Martina 15.3.2018 at 21:24

  Tak jsem se ptala zbytku rodiny a rozřízli by sršní hnízdo a Mariánský příkop. Já bych rozřízla baobab. Krásná knížka (pro změnu… 🙂 Moc díky za tip!

 • Simona 15.3.2018 at 21:24

  Paráda, díky za tip 🙂
  My bychom řízli auto nebo nějaký pořádný dort 🙂

 • Eva K. 15.3.2018 at 21:29

  Míšo, už mám takový dlouhý seznam must have knizek….ale tuhle prostě nejde vynechat, díky za tip, je úžasná. U nás teď fici stavební stroje, tak bych do některého rizla 😉

 • Bara 15.3.2018 at 21:49

  Dobry vecer, ono uz je riznute kde co, planeta, mraveniste, ul, obydli jinych socialnich druhu… Fotak se mi libi, nebo neco na ten zpusob. Ja bych rizla kachnu – nesmaciva vrstva peri, krevni obeh nohou, aby si neochlazovaly telo… Nebo nejake zajimave vyvojove stadium neceho… 🙂 Kniha vypada moc hezky.

 • Martina Krehelova 15.3.2018 at 21:55

  zase naaadherna knizka :). Mna by zaujimal rez obrovskeho organu v kostole alebo kedze sme z Kosic – Katedrala Sv. Alzbety/ u Vas Chram Sv. Vita.

 • Katka K. 15.3.2018 at 21:58

  Já bych řízla mraveniště a určitě i nějaké to auto-třeba mix na beton 🙂

 • Jitka 15.3.2018 at 21:59

  Řízli bychom šneka, dinosaura a mrakodrap 🙂

 • Veronika Hejlová 15.3.2018 at 22:06

  Tak ja bych řízla strom,krapnikove jeskyně,velrybu nebo delfína….je toho moc,co by bylo fajn dětem touto formou ukázat:)

 • Jana Radová 15.3.2018 at 22:19

  U nás by to byla určiě zvířátka nebo květinky 😀

 • Soňa Mašková 15.3.2018 at 22:40

  Moc krásná knížka, tu musíme mít! 🙂 Určitě by byl zajímavý řez televizí, myčkou, nějakou továrnou, nebo nějakým stromem.

 • Šárka 15.3.2018 at 22:44

  Zajímal by mě řez krtinou, kanalizací nebo pražským orlojem.

 • Viktoria Galik 15.3.2018 at 22:48

  Ja bych rizla kravu 🐮

 • Radka 15.3.2018 at 22:53

  Parádní kniha! Díky za tip:-) Zajímal by nás řez nějakým mrakodrapem nebo mraveništěm. Hezký den.

 • Martina T. 15.3.2018 at 22:57

  Ty jo, to je zas boží nápad! u nás zrovna začíná být v oblibě moje milovaná knížka z dětství Cvrček a mravenci, takže mraveniště by mohlo být zajímavé 😉 nebo řez rostlinou/stromem😉

 • Martina 15.3.2018 at 23:11

  Moc pěkná knížka. Rozřízla bych hotel Ještěd, Titanik, parní lokomotivu a klíště:-)

 • Lenka Hermanová 15.3.2018 at 23:18

  Řízla bych vlak, traktor a strom, to by se klukům líbilo 😉

 • Petra 15.3.2018 at 23:18

  Dobrý večer, já bych řízla televizi! Viděla jsem před lety v Londýně výstavu, kde byly právě takové řezy běžných domácích spotřebičů a to bylo super!
  Hezký den všem
  Petra

 • Lenka 15.3.2018 at 23:21

  Syn by byl nadseny z parni masiny, velkeho parniku nebo piana.

 • Dana 15.3.2018 at 23:46

  Velrybu, raketu a člověka od hlavy až k patě.

 • Radka 16.3.2018 at 3:27

  Líbil by se mi řez hradem / zámkem , třeba Versailles nebo Karlštejn. 🙂

 • Simona m. 16.3.2018 at 5:46

  Ta kniha vypadá úžasně, pořád koukám nevěřícně na obrázky a vůbec mě nenapadá, co bych rizla já, neb jak je mi přijde dokonalá 🙂 možná strom v lese, slona, asi cokoliv. Úžasný napad a tleskame autorce.

 • Aneta 16.3.2018 at 6:57

  Me by se libila kvettina nebo strom

 • Kača Muchka 16.3.2018 at 8:55

  Řízla bych pyramidou. Ta by mohla být zajímavá.

 • Petra M 16.3.2018 at 10:17

  Opět úžasná kniha! Kam na to chodíte? Řízla bych zeměkouli, tramvaj, metro, televizi, nějakou zvířecí noru v podzemí a syna by určitě potěšilo říznutý kotel na ohřívání vody, větrák, výtah, lednice, přehrada…. holce by se mohl líbit řez panenkou nebo houbou.

 • Kristýna Lukášková 16.3.2018 at 10:48

  Nám by se líbil řez hlemýžděm 🙂

 • Hana Dlouhá 16.3.2018 at 10:50

  my by jsme řízli dům nebo nějakou rostlinku, třeba naší jabloňku 🙂

 • Alžběta 16.3.2018 at 10:55

  Líbil by se nám orloj nebo hodiny 🙂 a kniha je krásná, díky za tip

 • Dana 16.3.2018 at 11:12

  doporučuji říznout hodiny, PC, TV, robota, androida, něco pro zvídavé chlapečky…
  Dana .

 • Kateřina 16.3.2018 at 11:37