top strop z Knihozemě | za všechno můžou Skřítci

24.5.2019 in Hraní, Knihovna - 8 Comments

Je mi úplně jasný, že jsou i lepší dny na knižní tip než je páteční večer, jenže my už stejně páteční večery dávno trávíme v pohodičce doma na gauči, tak třeba se trefím a k článku se dostanete 😀 . Nám se trochu zkomplikovalo moře, protože na oslavě narozenin holek byla holčička, u které po oslavě propukly neštovice, takže náš odlet na dovču je trochu pasé a my si dáváme domácí klídek.

A protože dnes otevřela Knihozem novou várku knih a připlulo do ní dalších 12 knih, jsem jak malá. Vybrala jsem první, která je dle mého top strop 😀 a já věřím, že z ní budete stejně rozesmátí jako já 🙂 .

Na celou zásilku z knihozemě kuk sem – tady klik

Skřítci, leporelo k popukání

A ono fakt je! Tuhle knihu tipuju na bestseller celé várky z Knihozemě. Podobně tomu bylo u velrybího dojáku Gerda příběh velryby 🙂 . Tahle knížka je ale o dost jiná. Jde o leporelo, takže silné pevné strany, které neponičí ani ty nejmíň obrtané tlapičky. A i když jsem jí celou prohlídla už několikrát, žasnu nad tím, kolik fantazie autor knížky má 😀 . Tak jdeme na ní?

POZOR V PONDĚLÍ 27.5.2019 O NÍ BUDE SOUTĚŽ NA NAŠEM FACEBOOKU – tady klik

Jak skřítek vypadá a jak se přemísťuje?

Hned na začátek je třeba si říct, kdo to vlastně je ten skřítek, jaké skřítky známe a projdeme si skřítkovskou anču. Rozuměj anatomie skřítka v kostce 🙂 . Vzhledově se skřítci neliší ničím, takže je rozliší až prostředí, ve kterém žijí. A že to je slušná parta podivínů, uvidíte už za chvilku.

Pokud se vám stane, že skřítka potkáte (a nemělo by se to stát, protože jednou ze dvou základních vlastností skřítka je jeho neviditelnost 😀 ). V každém případě, kdyby došlo k omylu a vy ho viděli, nikdy mu nesundavejte čepici. Rozumíme 😀 ?

Přemísťovací techniky skřítků jsou úchvatný. Létání ve spánku bych chtěla ovládat taky, cestování mýdlovou bublinou vypadá na kidenryl a putování v kuličce trusu jim zase klidně ráda přenechám 😀 . Co mě ale zaujalo je Šnekochod – tak trochu skřítkovský bloger zdá se mi 😀 .

Dvě základní vlastnosti všech skřítků

A jsme u nich. Důkaz místo slibu, neměli bychom je nikdy zahlídnout. Přišla vám bambulka ne čepci roztomilá? Tak bacha, je to detektor optických paprsků, takže právě díky téhle vychytávce nám ti malí smradi uniknou 😀 . A kdyby se to nepovedlo a přišla chyba v matrixu, v kapse nosí zmizimůrku, kterou stačí oblíznout a zase máme pech 🙂 .

Skřítčí olympiáda aneb hýbat se uměj 

Jestli jsem nikdy po ničem netoužila, je to určitě aktivní účast na jakékoli olympiádě. Jsem spíš odpočinkový tip, takže olympošku já ráda, ale jako pozorovatel. Tady bych si ale uměla představit udělat výjimku 😀 .

Ono takový plavání na chlebu s máslem vypadalo na první pohled nejlíp, ale ten šikanýr s ampliónem, co hlídá, že skřítci neujídaj, ten by mi disciplínu zkazil, tak tohle ne. Skok do výšky v malinové želé vcelku ujde, umělecký sjezd na klouzačce by u nás obsadila Julinka…

…ale tady je disciplína moje! Usívání na čas 😀 . Posledních 6 let tuhle disciplínu piluju k dokonalosti a už se mi daří usínat i s nohama na zemi 🙂 . Proč mám pocit, že v téhle diciplíně byste si troufli mi konkurovat 😀 ?

Kosmoskřítci aneb nejsou jenom na zemi

Vesmír skřítků si nepleťte s tím naším. Skřítci jej mají prťavý a najdou v něm souhvězdí jako třeba Velký hřib 🙂 . A že nejsou skřítci ve vesmíru sami, na to přišel relativně nedávno doktor Koperníček…

A konečně jsme u toho, my za nic nemůžeme

A jakmile si projdete vesmírem, začne vám knížka osvětlovat všechny záhady, které se doma vyskytují a děti by je neradši hodily na někoho jinýho 😀 . Příkladem můžou být zpomalená rána, padající víčka, fleky na oblečení u jídla, drobky na stole i na zemi, když se snažíme snídat, pozdní příchody …no dá se na ně hodit všechno.

Dokonce je jejich prací i dozrávající ovoce nebo třeba díry v sýru!

I skřítci občas marodí!

Když už si tady povídáme o skřítcích a vzali nás i na olympiádu nebo do vesmíru, měli bychom vědět, že mají i slabší chvilky. Jojo, přesně tak i oni občas marodí. Jak to vypadá v jejich nemocnici nebo jaké nemoci na ně lezou 🙂 ?

Některé vypadjí příjemně, jako třeba chechtanda nakažlivá, u jiných už to tak vábný není 😀 . Obávám se, že čuníkózu chytli od nás a jsem ráda, že mobilmánie dotyková k nám ještě nedorazila. Snad jí na nás ještě dlouho neplivnou 😀 .

Když skřítek stůně

A protože lékařské téma naše malé doktorky zajímá (den co den je tu mám v hábitu s kufříkem Budu doktor! 😀 ), bude se jim líbit i nemocnice skřítků. Holky budou mít tuhle knížku jako poklad při hře na Šumavě.

Tam jim plánuju splnit ještě několik úkolů ze hry Zažij jaro! (stahujte u nás tady – klik)  a budou stavet v lese skřítkům domečky, stejně jako každý rok. Letos k tomu ale najdou od skřítků tenhle poklad 🙂 .

Knížka, jak sami vidíte, jak fakt nabitá informacema, je dokonale ilustrovaná a vtipná rozhodně i pro rodiče. Některé vtípky naopak vyzní jen nám a o to víc se mi knížka líbí 🙂 .

Není to vaše chyba!

Takže až někdy zjistíte, že vyprávíte pohádku popleteně, že se hokejistům na mistrovství úplně nedaří a hrajou jak ponocní, nebo že se vám věci nápadně často objevují ve ztrátách a nálezech. Není to vaše chyba 🙂 .

Našimi spolubydlícími jsou totiž skřítci domácí. Jojo, to jsou ti co doma dělaj čurbes a v uklízení nepomůžou. Ti, co dělají virvál, když si vaši andílci hrají a ti co můžou za to, že ač uklízíme a uklízíme, prach je do pěti minut zpátky na svym místě 😀 .

Taky vám doma štěká pes úplně bezdůvodně? No, ono to nějaký ten důvod nejspíš má a zase za ním budou ti malí prcci 😀 . Tak na psa buďte aspoň dneska milejší.

A jsme u toho, šuplíky!

Chacháá, tak tady vystihli moje šuplata 😀 . Taky vám v šuplících někdo neustále přemisťuje věci a vy je ne a ne najít? Tak díky dnešnímu článku už víte, že jste se nezbláznili. Ono se to fakt děje 😀 .

Tahle knížka vám prostě vysvětlí všechno. Objasní spoustu záhad, ukončí spoustu partnerských neshod a hádek á la „za to můžeš ty“ a nakonec bude možná víc pro rodiče než pro děti 🙂 .

POZOR V PONDĚLÍ 27.5.2019 O NÍ BUDE SOUTĚŽ NA NAŠEM FACEBOOKU – tady klik

Tak co na ní říkáte? Mně se líbí moc 😀 . Po delší době je to dětská knížka, u který jsem se fakt bavila od začátku až do konce!

Poslední týden! Podpoříte nás?

Líbí se vám knížky i co děláme a jak to děláme? Chodíte sem rádi a inspirujeme vás? Udělá nám velkou radost, pokud si najdete minutku a pošlete nám hlas v anketě o nejzajímavější mamablogy. Najdete nás v kategorii Lifestyle, a to jako blog MK Life.
 
Děkujeme 🙂 . A pokud to tu máte jó rádi 🙂 , hlas můžete do 1.6.2019 poslat až 1x denně a vyhrát tak i něco milého pro sebe a děti.
Ze srdce děkujeme
 

MUDr. Michala Knězková

All posts

8 Comments

 • Verča S 24.5.2019 at 20:36

  Děkujeme opět za inspiraci. U nás skřitci neustále schovávali klíče od auta a moje prstýnky. Ty teda přemisťuje někam neustále 😀

 • Martina K. 24.5.2019 at 21:53

  Už jsem na ni také dívala a říkala si, že tu prostě musíme mít:)

 • Iva Sedláčková 24.5.2019 at 22:53

  Už ji máme taky doma a je boží 🙂

 • Renata 25.5.2019 at 7:50

  Tak ta je!! To je první tip, který bude v soutěži a já na ní nezvládnu počkat :-)) už ji mám objednanou a fakt jsem přemýšlela, jestli ji nevzít i babičce a dědovi, kteří pořád tvrdí, že mají doma strašidlo :-)) Děkuju za tip!

 • kristee 25.5.2019 at 8:44

  S neštovicemi jste si to tedy načasovali! Ach jo! Snad to ještě dopadne dobře a za týden už budete ležet na pláži! Zasloužili by jste si to, za ty všechny nemoci, které vás letos potkali. Projekt Knihozemě se mi líbí moc. Zrovna tady vybírám z katalogu, který nosí Miky ze školy, takže dík za tip. Jen nevím, jestli se bude líbit i školákovi, co myslíš je i pro starší děti?

 • Katka 25.5.2019 at 15:25

  Míšo, nám taky neštovice dost zkřížily plány. Ale ona na ně asi není nikdy dobrá doba 😀 Loni jsme rušili dovolenou, protože jsme byli v inkubační době (po společném víkendu je přece musí 100% dostat), nakonec z toho samozřejmě nic nebylo a pupínky se vyrazily až letos. Takže jsme přišli o piknik, minifestival a spoustu dalších plánovaných akcí. Ale byla to moje volba – nenechat holky proti nim naočkovat. (Narozdíl třeba od meningokoka a žloutenky.) Teď jedeme druhé kolo a u té menší je to opravdu peklo. Vídím to, že už se spíš do školky přijdeme jen rozloučit… Všem maminkám malých pacientů přeju pevné nervy.

 • Petra 27.5.2019 at 9:46

  Krasna knizka, diky za tip 🙂 Kvuli nestovicim a inkubacni dobe jsme taky odlozili more, meli jsme letet v pondeli a svete div se, zatim zadne pupinky. Tak alespon v zari bude more teplejsi 🙂

 • Lucie Serbousková 27.5.2019 at 10:28

  Knížka je opravdu top Míšo. A co se týká disciplíny Usínání na čas…myslím, že bych opravdu mohla konkurovat 😀 pěkný den a děkujeme za super tip! Lucka

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×