stahuj a ZAŽIJ Jaro | Zážitková hra pro děti

Krásné jarní ráno. Je to tak, začalo nám JARO a s ním tu je dnes ukázka toho, co jsem sestavila holkám za čtvrtrok plný aktivit 🙂 . Už od minulého roku to doma hrajeme na zážitky místo dárků materiálních a strašně mě těší, že si toho děti prakticky nevšimly 🙂 . Narozeniny, svátky, ale i Vánoce se tak jedou hlavně v zážitku, jídle a nějaké té knize, kterou prostě „nepočítám“ 😀 .

Zažij jaro, s námi

Na každé roční období jsem jim proto letos připravila vlastní zážitkovou hru, která je bude celé jedno období bavit a kde si budou vybarvovat, odškrtávat a plnit úkoly, na které se obě strašně těší 🙂 .

V celém ročním období jsem rozdělila aktivity do 11 bloků. Budeme se zouvat, společně pěstovat, vypravíme se do přírody a budeme ji zkoumat. Našim cílem se stanou i trhy, kde děti očichají bylinky, samy si nakoupí a vyberou k ochutnání něco, co neznají. Těším se, že společně vyrazíme na procházky v dešti, budeme hledat duhu, potěší nás samosběry jahod, příjde první piknik a vyrobíme si domácí limonádu nebo třeba zmrzlinu.

Tradičně netradiční úkoly

Snažila jsem se myslet i na tradice, takže nechybí Velikonoce, pěstování silonkových travnatých hlaviček, mazance a pomazánky, ale prvně taky holky dostanou do ruky foťák. Takovýhle papír aktivit totiž dostanou každé roční období. Z fotek v ročním období si udělají pár stránek do svého prvního foto-deníčku a na konci zimy se jim kruh uzavře a celý náš zážitkový rok budeme vidět před sebou 🙂 .

Ke stažení i pro vás

Líbí se vám nápad a chcete Zažít jaro s dětmi taky, tak si od nás papír stáhněte, vytiskněte a už jen společně vybarvujte vše, co jste zvládli 🙂 . Libovolně si do archu dopiště i něco navíc, pokud vám tu chybí a v průběhu jara vám tady nezapomenu ukázat i to, jak se daří plnit úkoly nám.

Já se těším na holek foto-deníčky, na aktivity, když počasí nebude přát nebo na to, jak spolu konečně po zimě skočíme bosé do bláta. Mějte se krásně a když budete mít chvilku, potěšte nás třeba komentáře, ať vidíme, že tu s námi jste.

Krásné JARO 🙂 .

stahuj hru: zažij jaro

MUDr. Michala Knězková

All posts

17 Comments

 • Eva Hruba 21.3.2019 at 8:41

  To je super, zrovna včera jsem koupila desky na prázdniny deník, který jsem pojali celoročně. Už se těším!!!!

 • Jarmila N. 21.3.2019 at 8:58

  Hezký nápad 🙂 u nás je problém, že Pavlík když má náladu, tak by to „ztrhnul“ a udělal vše naráz a dokáže i fňukat, že něco zrovna teď nelze, a když se to naopak hodí a šlo by to udělat, tak nemá náladu :))) Stáhnu a trochu si upravím, děkuju že jste dala k dispozici 🙂

 • Jeannette 21.3.2019 at 9:20

  Bezva nápad, takhle dát jedno období na jeden papír. Myslím, že aktivit by tam mohla být ještě spousta, ale jak to stíhat v pracovním shonu? Takhle se dá vybírat, přizpůsobovat počasí, přidávat i ubírat.
  A foťák u nás používáme už od 3 let, ale ne takto cíleně. Když se některé úkoly zopakují v různých obdobích a nebo třeba za rok a za další rok… tak se může pěkně sledovat vývoj fotografování.

 • Monika Plonková 21.3.2019 at 10:24

  Jste skvělá Míšo, tolik různých aktivit a zážitků, které holkám zprostředkováváte 🙂 moc děkuji, že jste se s námi podělila o jarní aktivity a rozhodně to vyzkoušíme, i když tu naši slečnu bohužel téměř nic nebaví (vždy nad vašimi články žasnu, jak jsou vaše holky šikovné a co vše umí a dokáží), já to nevzdávám.

 • Zuzana 21.3.2019 at 11:35

  To je krásný nápad, moc za to děkuji, protože zrovna hledám aktivity, které bychom s dětmi mohli podnikat a tyhle malé úkoly jsou ideální.

 • Eva 21.3.2019 at 13:53

  Vytisknuto! Dvakrát 🙂 Díky moc. Už jsem viděla podobné, ale aktivity nám moc neseděly. Tohle je přesně pro nás. Přejeme krásné jaro.

 • katrinas 21.3.2019 at 14:32

  Děkuju za super inspiraci. Mám stáhnuto a zkusím něco v tomto duchu vymyslet i pro naši skoro dvouleťandu.

 • Jana Bystroňová 21.3.2019 at 15:15

  Úžasný nápad. Děkujeme!

 • Jiřina 21.3.2019 at 16:07

  Moc hezké, díky 🙂

 • Tereza Spirhanzlova 21.3.2019 at 19:45

  Super nápad 🙂 Moc ráda ho použiju pro naše kluky 🙂

 • Martina 22.3.2019 at 13:30

  To je úžasný nápad, minulý rok jsme měli jen prázdninový deník. Letos to bude asi celoroční deník, už náme nastřádané nějaké jízdenky a vstupenky tak musíme začít lepit a kreslit. K tomu si ještě přidáme – zažij jaro od Vás. K tomu deníku to bude super zpestření, děkuji za inspiraci.

 • Hanka 22.3.2019 at 15:39

  Ahoj Míšo, to je paráda, určitě něco z toho zkusíme – a děkuji za sdílení:)
  I když raději odškrtávat ne, protože s malým miminkem a prckem si nejsem jistá, zda bychom vše splnili a mohlo by to být synáčkovi líto…
  Určitě nejen mě by zajímalo, jaký foťák pro holčičky máte? Láká mě ho také pořídit, náš prcek rád „jako fotí“:))

 • Jana 22.3.2019 at 22:12

  Super nápady, děkuji za inspiraci. Jinak dneska jsem s dcerou asi půl hodiny musela „vařit“ v rybníku, stály jsme na břehu a klackem míchaly, přihazovaly klacky, listí, kameny, a byla z toho prej výborná polívka:-D…nejlepší „dětské hřiště“ na vesnici:-)

 • Verča S 23.3.2019 at 0:13

  Je Míšo to je super nápad, také už se těšíme na jaro, mam v hlave tolik nápadu, něco i od vás, třeba například Veldo. Tak snad budeme zdraví, aby slo všechno zrealizovat.

 • Sylva Sejpková 24.3.2019 at 9:00

  Míšo, moc díky 🙂 je to super nápad 🙂

 • Jana 25.3.2019 at 10:04

  Tohle je boží a já moc děkuji!

 • Katka 4.10.2019 at 9:01

  Dobrý den Míšo, mohu se optat, zda bude něco o na podzim – zima – léto? Děkuji moc 🙂 krasny den. Katka

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×