Sahám si na ně každý měsíc! Sáhni si taky… a jako bonus DÁREK pro Vás!

18.4.2016 in Diář, Pozvánky, Tipy - 25 Comments
Na mé facebookové stránce se Vás sešlo již přes 300 kousků a já jsem za každý Váš palec ráda a snažím se Vám postovat články, které budou většinu bavit a zajímat. Nicméně bych vlastního blogu ráda využila i k šíření toho podstatného, smysluplného a ve výsledku i životaplného. Dnes bude řeč o prsou, varlatech, dotycích, prevenci a partě mladých lidí, kteří se nezajímají jen o sebe. Odměnou Vám může být dárek, který ode mě dostane každý, kdo projeví zájem. Milovníci diářů, plannerů a organizérů zbystřete, Vám by se to mohlo obzvlášť líbit.

Už jsou tomu téměř tři roky, co jsem doma na rodičovské, spolu s Nelou a Julií. Někdo z Vás možná ví, že jsem nebyla vždy jen máma, ale mám vystudované lékařství. Dnes si odskočím od dětí, mateřské a plínek, zpět k primární prevenci a šíření povědomí…

 

Ráda bych Vám představila projekt, který vytvořila nevládní organizace Loono. Tuto neziskovku založila Kateřina po vlastní zkušenosti s onkologickým onemocněním. Katka v současnosti studuje poslední ročník medicíny a spolu s kamarády dala vznik projektu #prsakoule, jehož prostřednictvím motivuje mladé lidi, aby mysleli na své zdraví včas.
Tahle parta lidí učí mladé lidi jak správně a hlavně pravidelně vyšetřovat  #prsakoule a předejít vážným zdravotním obtížím.
Prsa a varlata jsou z hlediska dotyku nejčastějším cílem lidského těla, je to tak :-). Prsou svých, případně svého partnera se dotkneme až 167x za měsíc, koulí dokonce 369x!
A věděli jste, že až 30% rakoviny prsou a varlat odhalí právě partner? Ne každý ale ví, že alespoň 1x za měsíc bychom si měli sáhnout účelně a správně! A že nevíte jak?
Právě na samovyšetření se zaměřili studenti z neziskové organizace a prostřednictvím svých workshopů jednoduše, pochopitelně a názorně ukáží jak na to.
Káťu a rozhovor s ní jste mohli vidět i v Show Jana Krause:

 

Na webových stránkách #prsakoule se dovíte vše o kampani, můžete se přihlásit na workshop, můžete zařídit školení i celé Vaší firmě nebo přispět organizaci zakoupením stylových triček (ZOOT.cz) nebo korálí. K dnešnímu dni má Loono na účtě již 4857 proškolených lidí a zdaleka nekončí. V nedávné době vyšla i #prsakoule kamasutra a na webu můžete najít i jednoduchý manuál k samovyšetřování.
Ve schránce mi nedávno přistál balíček plný placek a samolepek, jejichž úkolem je šířit povědomí a já se rozhodla ho předávat dál. A protože můj blog čtou z 99% právě ženy, věřím, že se najdou i takové, které tento článek ocení a kdo ví, třeba k sobě do práce i #prsakoule pozvou.Termíny pravidelných worshopů najdete na jejich facebooku a na www.prsakoule.cz. Aktuality a novinky ze světa prsou a koulí najdete také na instagramu.

Pro Vás, kteří mé články čtete mám navíc malý dárek! V rámci primární prevence a zároveň krášlení Vašich diářů, mám pro každého z Vás balíček samolepek do Vašich diářů. 12 kusů, na každý měsíc jednu „Sahám si na ně každý měsíc“, které Vám každý měsíc připomenou, že dnes je čas si sáhnout správně!

Já už si je do diáře vlepila. Na začátek každého měsíce jsem si jako upomínku nalepila, že „přišel čas“. A co se rozhodně musí nechat, samolepky jsou luxusní. Nejen že se podařilo vytvořit designově skvělé motto, zároveň má samolepka i jiný význam než jen jako zkrášlení stránek!
 

 

Pokud máte zájem o zaslání samolepek zdarma, stačí jediné…

 

Jakkoli mě kontaktujte.

Můžete:

 • do komentáře pod tento článek napsat email, na kterém Vás mohu kontaktovat
 • nebo napsat zprávu na můj FACEBOOK
 • případně mi zašlete email na enamelka@seznam.cz
Zastávám názor, že články má číst ten, kdo o ně má zájem a zbytečně nutit nemá význam. Nicméně dnes poprvé Vás prosím, SDÍLEJTE tento post dál, šiřte povědomí spolu se mnou. Na každého tu čeká dáreček v podobě diářových samolepek.
„Sahám si na ně každý měsíc“ a chci aby se o tom vědělo!
 Mějte se krásně a příště ahoj u nějakého toho papírového příspěvku :-).

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

25 Comments

 • Šárka Vošahlíková 16.1.2016 at 17:15

  Ahoj Míšo, skvělý článek..už jsem o nich, nejen kvůli práci slyšela. Skvělá a vtipně pojatá kampaň a k tomu ještě více než potřebná…víc takových!!..a ráda si do diáře, který tahám všude sebou nalepím malou připomínku

  • Míša 16.1.2016 at 23:26

   Šarko dekuji a počítám s Tebou 🙂

 • Ani 16.1.2016 at 17:34

  Skvely clanek. Kvuli zkusenosti me maminky s onkologickou nemoci nemohu nez nesdilet. Poprosila bych te o samolepky a nalepim je sobe, rodine i kolegynim v praci! Sirit zdravi je nejdulezitejsi.
  anna.cizek@gmail.com

  • Míša 16.1.2016 at 23:27

   Aničko mockrat dekuji a počítám s Vámi 🙂 ♡

 • the Blondies problems 16.1.2016 at 17:47

  Super článek! Slyším to poprvé a urcite bych poprosila o zaslání samolepek ktere bych ráda rozdala na mych skupinových sezenich pro lidi v tizive soc.situaci do 26 let.
  Email : katerina.krejcova29@gmail.com

  • Míša 16.1.2016 at 23:28

   Mockrát děkuji za reakci, jsem ráda, že jsem mohla tuto skvělou kampaň představit a podpořit. S nálepkami počítám 🙂

 • Zdeňka Vašková 16.1.2016 at 17:58

  Míšo super článek, naštěstí ja mám úžasného gynekologa který mě nahnal preventivně na sono prsou a jsem fakt ráda 🙂 a jen předám chytrou radu, že samovyšetření prsou se má provádět vždy po skončení menstruace.

  • Míša 16.1.2016 at 23:28

   Super. Zdeni naprostý souhlas. Dobry gynekolog zmůže hodně 🙂

 • Hana Kalinova 16.1.2016 at 18:26

  Článek mě dostal a oslovil. Rozhodne je to super nápad a libi se mi. S mým přístupem někdy ke zdraví si myslím, že samolepka v diáři je presne to co potřebuji, abych nezapomněla 🙂 hankakalinova@gmail.com

  • Míša 16.1.2016 at 23:29

   Hani Děkuji za milý komentář a jsem ráda, že se článek i kampaň líbí 🙂 Samolepky do diáře budou 🙂

 • Blongie007 16.1.2016 at 18:39

  Ano, toto je věc, na kterou pravidelně zapomínám, takže nálepky uvítám. Blongie007@seznam.cz. Díky

  • Míša 16.1.2016 at 23:30

   Děkuji. Mile radi Vám tento fakt budeme prostřednictvím samolepek připomínat 🙂

 • Petra Svobodova 16.1.2016 at 19:06

  Ahoj Míšo, skvělé že se podařilo takový projekt vytvořit a hlavně šířit dál a informovat skvělou formou o tak důležité věci. A musím se přiznat, že na to sama také zapomínám a takže upozornění na každý měsíc. Super nápad. Kontakt cutekitty@centrum.cz. Hezký večer, Petra*

  • Míša 16.1.2016 at 23:30

   Peří mockrat dekuji, se samolepkami počítám 🙂

 • Dana Strakošová 16.1.2016 at 19:33

  Miso super napad, moc rada si damolepky take pro pripomenuti nalepim, prevence je nutna Strakosovad@seznam.cz

  • Míša 16.1.2016 at 23:31

   Přesně tak, Dani! Není nad Dobrou prevenci a když si ji člověk muže udělat i sám, aniž by někam chodil 🙂 Se samolepkami počítám 🙂

 • wěrgl 16.1.2016 at 21:38

  URČITĚ BUDU SDÍLET. vtipně a nenuceně podané a přitom tak důležité pokud by to šlo měla bych taky zájem. v.knodlova@seznam.cz děkuji

  • Míša 16.1.2016 at 23:32

   Mockrát děkuji za komentář a ze se libi kampaň i článek. Se samolepkami počítám i pro Vás 🙂

 • Simona Malá 17.1.2016 at 7:21

  Skvělé, vtipné. Moc mě to pobavilo a budu šířit dál . Pokud ještě zbyly samolepky pak mi uděláte radost. kounovska@gmail.com Simona Malá

  • Míša 17.1.2016 at 10:49

   Děkuji Simčo a samolepky pro Vas pisi 🙂 Krásný den

 • Stanislava Černá 17.1.2016 at 9:27

  Ahoj Míšo, posílala jsem ti SZ na FB, došla ti?

  • Míša 17.1.2016 at 10:48

   Ahoj Stani, už ji maaam 🙂 Psala si na druhý fb. Našla jsem a počítám s Tebou :-*

 • slečna pamapá 17.1.2016 at 10:57

  Narazila jsem náhodou na tenhle blog a nemá chybu. Asi ho přečtu detailně.. O samolepky se hlásím!:) Protože nevyšetřuju a není vůbec špatný nápad začít. Prosím na můj mail iveta.solinova@seznam.cz Děkuju moc!..

  • Míša 17.1.2016 at 11:40

   Ivet Děkuji mnohokrát, jsem ráda, že se Vám o blog líbí :-). Brzy Vám napíši o adresu na zaslání samolepek :-). Krásný den

 • Petra Trnkova 18.1.2016 at 8:06

  Ahojky Míšo, díky Tvému článku jsem si uvědomila, jak málo se o sebe starám a že toto samovyšetření zřejmě ze strachu neustále odkládám………díky za připomenutí i za to jak nenásilně propaguješ nám zapomnětlivcům a lenochům, že je načase otevřít oči a dělat něco pro své zdraví. Petra Rosenkrancová

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×