Sedmnáct kilo… pod dohledem!

19.9.2016 in Dr. Máma, Osobní, Tipy - 22 Comments
Je to tady! K tomuhle článku jsem se odhodlávala hodně dlouho. Doposud se mi úspěšně dařilo schovávat se za své krásné děti 🙂 jenže jednak mě o to prosí hodně z Vás, které vídám, pár z Vás, které ani neznám, ale všimli si z fotek nebo občasných poznámek v článcích a v neposlední řadě bych tím chtěla poděkovat právě jí. Slečně Katce, která mi od června pomáhá, která mi radí a která ze mě má vždy takovou radost. Za posledních pět měsíců jsem „odložila“ téměř všechny poporodní kila a zas mám zpět – no bezdětnou postavu už asi ne – ale mám zpět co jsem chtěla :-). Takže pro všechny je tu dnes rozhovor s mou nutriční specialistkou a soutěž s hned třemi výhrami.


Asi trochu od začátku. Oba porody holek mi daly zabrat míň než samotná těhotenství. O tom prostě žádná. Holky jsou od sebe přesně dva roky, ale obě dvě mi daly na chlup přesně + 34kg. Ano je to šííílěně moc, ale zas líp zní, když řeknu, že za tři dny v porodnici jsem tam nechala 21kg. Tak tomu bylo u Nely, u Julinky už tomu bylo míň a trochu to přisuzuji císaři. I když na JIPu se smáli, že ještě neměli nikoho, kdo by jim za jednu noc na JIPce věnoval 11 litrů moči. Od poloviny těhotenství jsem hodně otékala, zadržovala snad všechnu vodu a v devátém měsíci jsem přibírala 3-4 kg týdně. Takže asi chápete, že porody už pro mě byly to nejmenší.

S Nelou to bylo snadné, to jsem mohla metelit s kočárem, hýbat se a celkově bylo pohybu tolik, že šlo vše krásně dolu a spolu s kojením jsem se kil zbavila do 3 měsíců. U Julinky to bylo horší. Byla jsem po sekci, takže pohybu povoleného extra nebylo a hlavně, čekala mě doma dvouletá Nela, která rozhodně neplánovala procházky a trajdání s kočárkem, ale preferovala vysedávání na písku. Kila tedy rychle dolů nešla a já si řekla, že jakmile ji odstavím od kojení, vrhnu se na to po svém. Letos v červnu bylo Julince 15 měsíců, já skončila s kojením a byla připravena do toho skočit. Byl to čas, kdy zrovna vrcholila anketa MAMAblog roku, takže tahle fotka je mým startem, ta, kde váha ukazovala 90kg.

Jak hubnout vím, co mé tělo potřebuje a co na něj funguje taky, nicméně zbývalo mi do váhy před porodem 20kg a chtěla jsem to vzít zodpovědně. Hledala jsem po slevových portálech nějaký voucher na analýzu těla. Prostě aby mi někdo vyjel papír, kde uvidím kolik mám v sobě na začátku vody, tuku, svalů atd. Šlo mi o tenhle papír s tím, že dva měsíce na to si ho nechám udělat znovu a uvidím, zda se mi daří plnit si vše správně.

Při svých toulkách jsem narazila na slevu právě do Centra výživy a zdraví. Dorazila jsem, zaplatila 400Kč za segmentální analýzu a prvně se tak uviděla se slečnou Katkou. Nečekala jsem nic lepšího než mi vyšlo, což uvidíte sami v dalším textu. Co pro mě ale bylo podstatné. Se slečnou jsem si sedla jako s člověkem. Příjemná, na první poslech inteligentní, nic necpající a prostě přirozená. Povídaly jsme si o dětech, o tom co a jak chci a zjistila jsem poměrně rychle, že s touhle pomocí bych mohla vypnout hlavu a mít o fůru starostí lehčí následující měsíce než když do toho půjdu sama.

Dnes jsem tu po 5 měsících, o 17 kilogramů lehčí a ještě nekončíme. Požádala jsem Katku o odpovědi na Vaše nejčastější otázky a tady jsou. Dovolím si do nich občas vkročit nějakou svou kurzívou, ale vy se vtom vyznáte :-).

 

Dobrý den Katko, já už o Vás něco málo po pěti měsících vím,

můžete se prosím stručně představit i mým čtenářkám?

Jmenuji
se Kateřina Pokorná a výživě se věnuji více než 5 let, byl to koníček,
který se mi stal zaměstnáním. Obrovský smysl spatřuji především ve správné
výživě dětí, proto je nezbytné tomu naučit i rodiče. Abych mohla svým
klientům pomáhat za každé situace, dále se vzdělávám, aktuálně studuji psychosociální
péči. 

Jak vypadá první setkání s Vámi jako specialistkou? Vy mě přeměříte, převážíte nebo jen nahlásím míry, které vím?

Během vstupního vyšetření vám uděláme segmentální tělesnou analýzu, což je diagnostika na zdravotnickém přístroji. Ta rozdělí vaše tělo do jednotlivých partii (ruce zvlášť, nohy zvlášť a trup zvlášť) a každou individuálně proměří. Pomocí této diagnostiky kompletně zjistíme vše o vašem těle
 • jaká je vaše aktuální a ideální váha, 
 • kolik procent je tuků
 • kolik svalové hmoty
 • kolik vody ukazuje jednotlivá svalová partie
 • zobrazí se nám výše Vašeho bazálního metabolismu
 • dovíte se hodnotu Vašeho viscerálního tuku, což je ten nebezpečný tuk v těle

Zkrátka
náš přístroj prozradí všechna rizika a hrozby, které teď vaše tělo skrývá.
Naměřené výsledky vám podrobně vysvětlíme. Následně
vytvoříme individuální kartu klienta, která se skládá zhruba ze 150 otázek
potřebných ke zjištění a komplexnímu sestavení individuálního jídelníčku
a programu.

Tady bych ráda doplnila jediné. Po této segmentální analýze máte samozřejmě možnost jít domů. Je to fajn listina na to, aby každý zjistil jak na tom je. Ani krevní testy v rámci prevence vám nepoví, jak jste na tom třeba s hladinou viscerálního tuku, která je ta nejvíc nebezpečná pro organismus. Když se podíváte na mé výsledky, tak s tímhle jsem přišla v květnu. Hubnutí jsme odstartovali v červnu. Krom hladiny viscerálního tuku jsem všude ve špatných číslech, v míře tuku už dokonce v červené, která tady značila obezitu. Hodně lidí by se posmálo, tvrdí „nevím kde to máš“, ale i o tom to je. Mám 180cm a „štěstí“ že přibírám souměrně. Nevrazí se mi tedy hned prvních pár kil do zadku, kde si toho každý všimne. Takže tohle byl můj start. Tenhle den jsem se i rozhodla, že využiju těch možností a poprvé si dovolím ten luxus a zaplatím si nutričního specialistu.
 

Ráda bych shodila asi 20 kg. S tímhle jsem přišla já.

S jak dlouhou dobou mám počítat a jaký je vlastně ideální úbytek na váze?

Zdravý
váhový úbytek jsou 2­ až 3 kg za měsíc. Samotné hubnutí však nestačí,
velmi důležité je, zdravou váhu si i udržet, a to z dlouhodobého hlediska. Celková
doba, za kterou lze zcela bezpečně zhubnout a zafixovat 20 kg, je tedy 1 rok.

A tady už ho máte. Mé úbytky jak šly s časem. Každé setkání jsem dostala papíry ze segmentální analýzy, ze kterých tahle čísla vychází. U mě byly hlavně ty první týdny, skoky opravdu veliké. Stačilo mi nastavit pravidelný režim, zvýšit rapidně tekutiny a oholit jídelníček na minimum tuků se střídmým zařazením sacharidů. Tuků je v dietě vážně minimum. Vše si vařím na jedné lžičce kvalitního olivového oleje, též ho používám do studené kuchyně. 
 
Hned při první schůzce jsem Katce řekla, že bez cukru já nežiju, takže není možný mi všechno sebrat. A tak, každý den mé dopoledne je SLADKÉ. Ráno snídám bílý jogurt s ovocem, míchám si ho podle nálady a chuti. Klidně celý banán a pár jahod. Do toho nasypu 4-5 lžic (ano vážně tolik a je to důležité) ovesných či jiných vloček a ještě si do toho smím dát i lžičku medu nebo javorového sirupu. A aby toho nebylo málo, k pití si ředím 100% džus vodou. Dnes už nedělám džus, ale co jsem pořídila Nutribullet – díky Vám za tu radu moji milí, tak si ředím co umixuju. Někdy místo vloček používám směsy od Mixitu. Cukerné orgie. Dopolední svačina je pak též ovoce. Jsem konzervativní, takže já tohle jedu víceméně celých 5 měsíců a ty úbytky šly takto jak vidíte.
 
 

Budu jíst jídlo od Vás ve formě nějaké krabičkové diety, Vašich produktů

nebo jak bude mé stravovaní vypadat?

Připravíme
Vám jídelníček na základě běžně dostupných potravin. To znamená, žádné
krabičky, ani speciální výživa. Na základě vyšetření získáte jídelníček v tištěné
podobě
, ve kterém zohledníme veškeré Vaše zvyklosti, například pokud se stravujete
v restauraci, jídelně nebo si sama doma vaříte. Jde o to, naučit Vás pracovat
s potravinami
, které máte vždy v daný moment kolem sebe. 

Je to tak. Slečna Katka mi během týdne vytvořila jídelníček. Nebyl to jen tak obyč jídelníček. V sešitu je prvních několik stran věnování výživě. Užitečné pro mě byly hlavně ty informace, kde jsou potraviny, které ano a které ne. Jako semafor máte rozdělené tři strany, které suroviny nakupovat, které občas a které vůbec. Třeba hrušky a hroznové víno v kategorii „vůbec“ mě tehdy dost dostaly. Je z důvodu opravdu vysokého počtu sacharidů, které zrovna na cestě za odhozením dvacítky ideální nejsou. Jídelníček je dělaný celý na míru včetně úpravy každého receptu. Je stavěn na základě první segmentální analýzy – tedy co o mně práskla ta doktorská mašina.
 

Nebudu mít při dietě hlad? Případně pokud budu,

dá se s tím něco udělat?

Pokud
se budete stravovat podle jídelníčku, hlad mít nebudete. To z toho důvodu,
že jednotlivá množství potravin propočítám k vaší individuální denní potřebě.
Pokud se přeci jen hlad objeví (a to v závislosti na větším výdeji energie
z důvodu občasného sportu nebo dlouhých procházek), jídelníček vám
samozřejmě upravím

Tady jedno z mých oblíbených jídel. Tohle jídlo, kdybych znala dřív, tak se s ním skrmujeme celá rodina a ani by mě nenapadlo, že je to jídlo vhodně do redukčního plánu. Je geniální. Upřimně, v které dietě si do jedné porce můžete hodit celou kouli mozzarely? 😀 Ano, mozzarela light, ale to u mě nic nemění, miluju je obě. Takže takhle vypadá jeden z mých obědů. Porce není ptačí, do jídla si dám celou jednu (125g) mozzarelu a ještě si k ní mám dát chleba. Jinak má to být polévka, ale já miluju, když něco v puse koušu, takže to mám tak trochu „naselsko“ 😀


K jídelníčku – mimo ten zdravý úvod tam najdete veškeré jídlo na celé dny. Deset tipů snídaní, 10 dopo svačin, 10 tipů na oběd i s recepty jak na ně, 10 odpo svačin a taky 10 večeří. Jako bonus dalších 10 večeří bez vaření, když už se mi nechce vařit, ale jíst se musí. K hladovění. S tím já jsem trochu problém měla. Neměla jsem hlad přes den, protože já sotva zvládala vše ujíst. A i to je důležité. Neubírat na porcích a vážně sníst vše co mám. Jenže den mi končil podle jídelníčku v sedm s dětma. Nemáte tam časový harmonogram, ale já vstávala v sedm a spát chodím po půlnoci, takže pět jídel je pro mě málo. Nic se nedělo, zařadila jsem ještě jedno jídlo v deset večer a bylo po hladu. Ano, Katka mi přidala jídlo a hublo se dál.
 
 

Budu muset zařadit do svého denního režimu pohyb nebo začít více sportovat?

 Mám dvě malé děti a nejsem si jistá, že zvládnu krom změny stravy

ještě i změnit program.

Sport
hubnutí pomůže
,
ale zcela jej nevyřeší. Z 80 % je hubnutí závislé na správném
stravování
. Dokážeme s vámi hubnout i bez sportu. 

Celé tři měsíce jsem hubla pouze a jen na stravě. S dětmi jsme vysedávali leda tak na hřišti. Pak jsem ale cítila, že se to zaseklo na „1,5kg dole“ za dva týdny a já nenažranec nenažraná, protože to první měsíce šlo tak dobře, začala jsem se hýbat. Večer jsem si občas zašla zacvičit – pouze aerobní zátěž (kolo, rychlochůze), abych si udržela správnou tepovou frekvenci vhodnou ke spalování.
 

Co když mám nějaké omezení

…jsem celiak, mám alergii na laktózu nebo co když například kojím?

S omezeními
pochopitelně počítám. Jídelníček připravuji vždy s ohledem na váš
zdravotní stav a individuální potřeby.
Máme hodně klientů, kteří mají různá
zdravotní omezení, nebo i některé potraviny jednoduše nemají rádi, a i přes to
se nám s nimi daří hubnout.

Když chci hubnout po porodu. Kdy mohu začít?

Mohu přijít hned nebo je lepší vyčkat?

Tělo
by si po porodu mělo určitě vydechnout, a to minimálně v období šestinedělí.
Pokud žena kojí, sestavuji pouze racionální (tj. nutričně vyváženou) stravu. Redukční
dieta není v období kojení doporučována.
S racionálním jídelníčkem
během kojení jdou kila dolů sama, kojení je totiž velmi energeticky náročný proces.

Když budu chtít hubnout s Vaší pomocí, jak často se budeme potkávat

a co mohu čekat na každé naší schůzce?

Doporučuji
vídat se po 2 týdnech. Na každé schůzce vás rovněž přeměříme na
našem diagnostickém přístroji. Díky tomu, máme aktuální výsledky o
skladbě vašeho těla, na jejichž základě pracujeme dál a vy zas z toho vidíte,
že navržená doporučení opravdu fungují ☺ 

Tady máte na ukázku mé předposlední papíry. Tyhle tři listy jsem dostala na každém naše setkání. Schůzka je rychlá, nic za ní na místě už neplatíte. Automaticky jsem dostala papíry, ty jsme spolu s Katkou prošli a probíraly spolu úbytky na váze. Já krom tuků téměř vždy hubla i svaly, takže jsme musely navýšit maso a k večeři jsem si dávala pravidelně čtvrkilo masíčka :-D. Skoro jak můj muž. Jakmile jsem začala cvičit, nepřibrala jsem na svalech, ale alespoň se mi přestaly ztrácet a hublo se jen ze svalových zásob. Na první straně vidíte to nejdůležitější. Jak se mění hodnoty ve vašem těle. Na první stránce jsem byla všude ve žlutých zónách, v prvním grafu dokonce v té hnusné červené obezitě (nakreslila jsem šipku na místo, kam se na tom posuvníku máme dostat, jak má bát správný poměr tuků v těle proti jiným hodnotám. My tedy míříme na 25%). Tohle byla předposlední kontrola. Druhá strana ukazuje grafy, kde přesně vidíte, kolik jsem ztratila kde tuku. První měsíce mi šel nejvíce ze spodních partií, teď ke konci to jde z břicha. Celkově jsem nejvíc shodila přes břicho (15 centimetrů). Plus ten bububu tuk – viscerální, který ohrožuje na životě (je meziorgánový, zvyšuje se s ním riziku vzniků infarktů a mrtvic u starších jedinců) – se mi srážel jako první. Začala jsem na šestce a teď už jsme na čísle, kde není potřeba dál hýbat.
 
 

Hubnutí jsme naplánovali na dobu 6 měsíců.

Budu celý půlrok jíst jídla z jídelníčku?

Obávám se, aby to pro mě nebyl úplný stereotyp.

Proto,
ať vás průběh hubnutí baví, budete dostávat neustále nové recepty,
doporučení a tipy.
Na každém setkání se klientů ptám, zda-­li
si přejí zařadit nové varianty jídel a na co mají případně chuť. Podle toho
vždy vymyslím vhodnou variantu a zařadíme jí do jídelníčku. Jídelníček tedy obohacujeme
po celou dobu hubnutí.
 
Ano, na každé kontrole jsme zkonzultovaly úbytky a pak jsem říkala co mi chybí, co chci zkusit, co chci vařit nebo mi Katka doporučovala šikovné suroviny, které kupovat, posílala ihned na mail recepty, které jsem si doma jen založila do svých jídelníčků a zkoušela dál. Hlady ani ztrátou pestrosti určitě netrpím.
 
Slečno Katko, moc Vám děkuji, že jste byla ochotná odpovědět mi na otázky. Tohle je to nejmenší co mohu udělat já. Přeji spoustu dalších spokojených štíhlých klientů a děkuji za to, že když dneska u Vás čekám v čekárně, dívají se na mě ostatní klienty z Centra výživy a zdraví s pohledem „proč ta sem jako chodí“ :-D.

Centrum výživy a zdraví

sídlí v Praze v centru, na Náměstí Míru. Kdokoli si může nechat udělat segmentální analýzu případně se zapojit do některého z programů. Nejedná se o žádné krabičkové diety, kde zobete jejich jídlo, které po vysazení nemáte, ale ztracená kila onou cestou jistojistě ano. V centru je nutričních specialistech hned několik, já mám ale báječnou zkušenost právě s Katkou, nicméně nikdy se na mě nikdo nepodíval špatně a v případě nemoci za Katku jiná slečna báječně zaskočila.

Naučila jsem se za pět měsíců zase trochu jinak nakupovat, jinak pohlížet nejen na složení potravin, ale celých jídel a a už tím bude mnohem snazší se pak držet na správné váze. Já předpokládám, že to problém nebude, protože kila mi byla dána až mými dětmi, tak doufejme, že se z manžela nestane báječný šefkuchař a ze mě koštér jeho pokrmů :-D.
Za odměnu ztracených kil jsem dostala možnost darovat třem kamarádkám zdarma segmentální analýzu s konzultací. Tedy onen první papír, který mě stál 400Kč při prvním setkání. Ten, který vám řekne jak jste na tom uvnitř :-). Protože vím, že mamin vás tu je požehnaně, třeba řešíte některá něco podobného. Proto jsem se rozhodla o tom napsat a věnovat poukázky vám.

Pokud chceš získat poukaz na analýzu zdarma – 3 z vás:

1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life
2/ Do pondělí 3.10. napiš do komentáře pod tento článek nebo na FB, jestli už máš s nějakým řízeným snižováním váhy zkušenost? (nezapomeň na sebe nechat kontakt)
3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x
Tak ke komu půjdou tyhle poukazy?

MUDr. Michala Knězková

All posts

22 Comments

 • Oooo bozinku, jak jsem nestastna, ze Katka neni nekde bliz …vim, ze vis, ze te celou dobu sleduju a pokazde, kdyz jsme si psali, ze se vaha hybe dolu, mela jsem radost i za tebe. Tvoje uspechy me donutily se sebou neco taky delat a hura, i u me to jde dolu, ale jinou cestou a zacina me to zase jako vzdycky silne nebavit. Takze zavidim Katku prazandam a brzo zacnu hledat nekoho podobnych kvalit u nas. Odvedli jste spolu neuveritelny kus prace a ja neprestavam tleskat. Zda se mi to jako vcera, kdyz jsi zacinala a ono uz je to pet mesicu, wow, proste jedno velke wow. Jsi ani ne v pulce avizovaneho roku a skoro uz jsi tam. Pro me jsi borec, to vse stihat. Palec nahoru jeste stomilionkrat a verim, ze budes nejedne ctenarce velkou inspiraci, tak jako me.

 • Alena Králová 20.9.2016 at 7:05

  No uz se tesim, az te zitra uvidiim. To bude chvaly. Ja jsem bez deti a mam pri vyscce 180 cm taky temer 90 kg. Taky mi vetsina lidi rika, ze to na me nejde videt. Jenze na zacatku stredni jsem vazila 63 kg! Na zacatku vysoke 73 kg..pak zacalo spatne a nepravidelne stravovani a ted jeste sedave zamestnani a jsem v haji. Jsem od prirody tvor liny. Tak nejaka prochazka, klidne celodenni tura, ale beh nebo nejaky posilovani. To mi moc nejde. Na zacatku leta jsem zkousela 60 denni vyzvu do plavek, jenze ten jidelnicek byl sama rukola a rajce (a to to mam rada) a porad to same dokola. Byla jsem z toho desne otravena a i pres temer denni cviceni nebyl po mesici zadny rozdil. Desim se toho, jak jednou budu vypadat po detech. Fandim Ti a doufam, ze ty dalsi 3 kg uz budou brnkacka.

 • Anonymní 20.9.2016 at 7:13

  Dobre ráno, mam tri deti a v těhotenství vzdycky vypadam jako velryba. Nabiram kolem 25 kilo… 🙁 Po prvni dceri jsem se hlidala a zase začala hodně sportovat a kila sla dolu. Ted po tretim diteti ale vůbec nemám silu nějak se drzet a nějak se mi nedaří udělat si čas a najit dostupne hlídání pro všechny tři deti…. Takze mám porad nahore dobrych 15 kilo… Nakopnuti s paní Katkou by bylo moc prima. Anna (anna.kocovska@seznam.cz)

 • Anonymní 20.9.2016 at 7:38

  Já jsem jako vždycky divná, já totiž v těhotenství a po porodu krásně zhubla 🙂 Vůbec to není moje zásluha, cpala jsem se jak zjednaná, ale ať jsem jedla co jedla moc jsem nepřibrala. Jenže…s koncem kojení, přestalo i tohle příjemné udržování váhy, nicméně moje žrací návyky zůstaly. Kila jdou nahoru a já to ani nemůžu svést na děti 🙂 Navíc po těch letech zvedání dětiček mne bolí záda a jóga se jeví jako nutnost. Takže taky bojuju, možná je načase vzít to do ruky kapku komplexněji. Díky za článek. Kristee

 • Danča 20.9.2016 at 7:56

  Míšo, fakt skvělý výsledek👍! Když jsem tě viděla, nemohla jsem se vynadívat jak super vypadáš (ne nejsem na holky), ale výsledek je neuvěřitelný😍. Mám své zkušenosti se ,,Světem zdraví", ale… I když slečna/ mladá paní byla příjemná, tak pro mě to byly naprosto vyhozené peníze a ztráta času (za 2 měsíce cca. 2 kg dole 😒) a to jsem vše dodržovala… No co víc dodat. Takže jsem moc ráda, že někde opravdu dokáží pomoci při hubnutí a ne všude jde jen o peníze. Moc ti fandím abys dosáhla svého vytouženého cíle.🌼

 • Kateřina Malá 20.9.2016 at 8:15

  Míšo, musím ti vyseknout poklonu, jseš dobrá!
  Já bojuju, ale bohužel nic moc výsledky, jsem měkota 🙁 To bylo 10kg během vysoké, dalších 10kg při sedavém zaměstnání a dalších 10kg při mateřské. Baví mě sport a kdyby to šlo, tak všechna kila vysportuju – dřív to tak fungovalo a teď ne.
  Btw Dančo – se Světem zdraví mám také zkušenosti a vyloženě mě to zklamalo – nic konkrétního jsem se tam nedozvěděla, jen obecné informace, které si umím najít na internetu.
  Takže Míšo za mě palec nahoru, gratuluju a myslím, že na sebe můžeš být právem pyšná 🙂
  Katka – ta s tou texturovací pastou 🙂

 • Lucie Beranová 20.9.2016 at 8:39

  Míšo, klobouk dolů! Já chodím kolem poctivého hubnutí jako kolem horké kaše a pořád čekám na nějaký impuls, abych se do toho konečně pustila. Myslím, že Váš článek by mohl být to ono, díky za motivaci! Lucie

 • Ola 20.9.2016 at 8:55

  Sice nemám děti, ale je toto téma u mě velice aktuální 🙂 Vzala bych sebou i manžela, ten totiž hrozně rád vyvařuje a já to hrozně ráda jím 🙂 Se snižováním váhy zkušenosti nemám, doposud jsem to nepotřebovala, ale metabolismus po třicítce už není co býval!

 • Nikol Horáková 20.9.2016 at 8:59

  Zkušenosti s tím nemám, ale velmi by mne to lákalo. Po porodu jsem s váhou problémy neměla, vážila jsem 68 kilo, byla jsem snad nakonec hubenější než když jsem otěhotněla 😀 Ale problém nastal potom, při starání se o dítě. Času ubývalo, pro sebe jsem přestala vařit a snědla co bylo po ruce, i když to nebylo zrovna zdravé (nekojila jsem) a jediný pohyb byl kočárkování. Po skoro roce mám aspoň o 10 kilo více, nevím, na váhu jsem si radši nestoupala :/ Není to ještě žádná hrůza, myslím, že mám normální postavu "krev a mlíko" ale do plavek bych asi nešla a oproti těm dnešním slečnám si připadám, že bych měla chodit v pytli 😀

 • proprepiaf 20.9.2016 at 9:24

  To jak jsi úžasná, jsem ti psala už mockrát.
  Já se snažím zhubnout tak nějak pořád, ale zatím jsem se nikam neodhodlala. Děsně se bojím vidět na papíře jaký jsem špekáček 😀 ale pokud bych vyhrála, tak by mi svědomí nedovolilo nevyužít toho 😉
  Držím palce, ať ti to jde i nadále takhle krásně!

 • Anonymní 20.9.2016 at 10:59

  Dobry den,

  Vas clanek je uzasny. Takovou pani Katku, bych take potrebovala. Cely zivot jsem byla hubenour, vyjidala lednicku a vsichni tvrfili, ze mudim mit tasemnici. Tasemnice nejspis umrela na zacatku meho tehotenstvi. K mym 46 kilam se behem porodu pridalo dalsich 25. Zhruba tak 5 kilo jsem nechala v porodnici. At delam, co delam, vaha stale utika pomalu nahoru a po 10 letech mam 77 ��..
  Chtela bych zpatky svou tasemnici nebo alespon pani Katku, ktera by mi ukazala spravny smer. Dekuji Katka /kudrnka21@gmail.com

 • Anonymní 20.9.2016 at 11:34

  Takže v tom nejsem sama. Každý člověk, který to dokáže, mě naplní touho pustit se do toho pořádně taky. Jako už několikrát. Vždycky to ale pod nánosem životního kalupu nějak odplyne a deset kilo po dětech stále zůstává… (lu-ma@post.cz)

 • V znameni barana 20.9.2016 at 11:53

  Perfektny članok ozaj krasne napisany. Tak ako zhruba skoro každa žena aj ja mam problemi z vahou v najťažsom obdoby som važila 110 kg čo je dosť . Podarilo sa mi vdaka drastickej diete zhodit 40 kg vydržalo mi to asi 4 roky s par vikivmi okolo 5 kg hore dole . Tento rok bol najhorši zomrela mi sestra a najlepšia kamaratka v jednom plus som prišla o pracu a kg išli hore každy den sa neznašam ale snažim sa bojovať a nevzdavať a preto ti dakujem za motivaciu Erikafedorova@gmail.com

 • Učitelka Hanička 20.9.2016 at 11:59

  Skládám poklonu, moc vám to sluší! S kontrolovaným hubnutím zkušenost nemám. Změřit jsem se jednou nechala a hodnoty jsem měla dobré. Myslím si, že jsem se o sebe celkem vždycky starala, sportovala, snažila se jíst zdravě (lépe řečeno zařazovat zdravé potraviny, ale dost často mi to ulítává na sladké, ale chvála mému metabolismu). I teď s Rózou to jde, kila už nikde nemám. Ale necítím se úplně dobře, myslím si, že mám absolutně špatný jídelníček pro kojící a že se to na mě podepisuje… Proto bych analýzu uvítala, abych zjistila co se zhoršilo, jak moc ubyla svalová hmota, jakého druhu je ten špek co mám na břiše a tak všelijak. A radu ohledně stravování bych jen uvítala 🙂

 • Martina Hepnerová 20.9.2016 at 12:11

  Tedy musím říct, že máte můj obdiv a sluší Vám to! Jen bych měla takovou poznámku, že nutriční poradkyně i měřící přístroje jsou na trhu jak kvalitní, tak bohužel i zcela nekvalitní, které vám naměří "bludy" a pak vnucují potravinové doplňky. Měla jsem možnost porovnat výsledky měření od kamarádky, která pracuje jako lékařka-obezitoložka, a pak od jedné "rádoby poradkyně z ulice" a nestačila jsem se divit. Výhru přenechám někomu jinému, sama jí nepotřebuji a navíc bydlím daleko. Při dvou těhotenstvích jsem přibrala kolem 20kg (v porodnici zůstalo jen 6) a pak to shodila hlavně sportem (běháním) a kojením. Někdy ale jím hrozně, odbývám se nebo se nacpu večer… Takže rozhodně mám o čem přemýšlet a co zlepšovat.

 • Anonymní 20.9.2016 at 12:28

  Dobry den, Miso,

  Ja jsem nikdy s hubnutim, zalozenem na jidelnicku a pod neci taktovkou, nemela zkusenosti.

  Chodivavala jsem do posilovny s kamaradkou. Tudiz me hubnuti bylo hlavne o posilovani, nikov o jidle.

  Nyni jsem 8 mesicu po cisari. Zbyva mi uz jen 2kg nahore. Ale stejne se bohuzel citim cela rozkydla a rosolovita. Rovnomerne po celem tele. Svaly ubyly, speky pribyly. Tuk je lehkej, takze se vlastne ani podle vahy neridim, spis podle toho, co vidim v zrcadle.

  Nicmene duvod, pro soutezim, je ten, ze ma nejmilejsi kamaradka je take po porodu. Prirozenem a uz tomu bude 7mesicu. Jeji vaha vsak vubec nesla dolu. A ja doufam, ze by ji treba slecna Katka mohla pomoci tak, jak pomohla Vam.

  Aby se citila spokojene a sebevedome nejen jako matka, ale hlavne jako zena.

  Diky!
  Ha

  Leova.Ngoc.Ha(zacinac)seznam.cz

 • Michala 20.9.2016 at 18:40

  Pěkný večer Míšo,
  moje hubnutí se vždy skládalo z všech možných diet a hladovění. Nikdy jsem nehubla pod dohledem nebo změnou jídelníčku od profíka.
  Mám tři dítka a teď jsem se vrátila do práce. Po dětech mi zůstalo cca 20kilo, ale je mi jasné, že postavu jako před dětmi mít nebudu. Upřímně asi bych jí dnes už ani nechtěla. Ale byla bych ráda když, by se mi povedlo shodit tak 10-15kilo 🙂

  Krásný večer a děkuji 🙂 M.

 • Unknown 20.9.2016 at 20:49

  Ahoj Míšo, já jsem nikdy nehubla. Neměla jsem ideál postavu, byla jsem štíhlá, ale s plným zadkem. Ráda jsem měla jídlo a návod, jak zhubnout zadek jsem nepoznala Před těhu 167cm a 62 kg. PO dvou těhotenstvích mám momentálne stále 70kg a tuk zase rozložený nerovnoměrně jen v některých částech těla. Nejvíc břicho, zadek, stehna. Líbí se mi tvůj článek, kterým jsi mě motivovala jít stejnou cestou hubnutí. (lenka.machova11@gmail.com)

 • EvaHav 20.9.2016 at 21:59

  Tak to musím také zkusit 🙂
  Nikdy jsem problém s váhou neměla, ale posledních pár let se mi nějak zpomaluje metabolismus nebo co a z mé váhy kolem 60 kg při 177 cm se najednou stalo kil 68. Zatím se snažím upravit jídlo a jíst pravidelně, protože při 3 dětech jsem to nějak nestíhala a jedla většinou jen večer s manželem… jiné zkušenosti s dietami nemám, teprve začínám a pokud bych k tomu měla nápomoc, bylo by to super!

 • Anonymní 22.9.2016 at 6:38

  Ahoj Mi,začala jsem číst a úplně mě to pohltilo. Kdybych tě neznala,tak bych si myslela,že jen děláš reklamu. Ale takhle? Klobouk dolů,vypadáš funtasticky 😉 Moje pokusy o hubnutí…po 2 dětech je to něco podobného, jako máš ty. Navíc mi chybí vůle a fantazie. Takže kdyby mě někdo nakopl, poradil,dal recepty,atd.tak myslím,že by se i vůle našla. I do Prahy bych kvůli tomu klidně jezdila 🙂 (aspoň bysme se mohli vidět :-D). Takže sdílím,lajkuju a soutěžím 😉 Pa,Zi

 • Soňa Vlčková 22.9.2016 at 21:09

  Míšo, opravdu ti to moc sluší a máš můj neskutečný obdiv! Já jsem nikdy žádnou dietu nedržela a když jsem potřebovala pár kil shodit, tak jsem prostě přešla na zdravější stravování a vždy to zabralo. V jednom jógovém centru jsem chodila na 3měsíční kurz Zdravé výživy spojený se cvičením a tenkrát jsem shodila asi 8kg za 3 měsíce. Bohužel zdravý životní styl neumím udržet a vždycky sklouznu zase zpátky. Nějak se mi nedaří si to v hlavně přenastavit. Snad se mi to jednou podaří a přebytečná kila jednou provždy zmizí 😉 Do soutěže se ráda zapojím, měření by mohlo být zajímavé 😉 Sonča

 • Anonymní 3.10.2016 at 11:17

  Ahoj Míšo, opravdu krásná proměna a smekám za výdrž. Mě hubnutí vydrží vždy jen pár dní/týdnů, do nějaké oslavy nebo tak a pak čekám podstatně delší dobu na nějaký další pořádný nakopnutí, který mě zase vrátí zpátky na správnou cestu. Už jsem taky uvažovala o návštěvu nějakého specialisty, ale zatím jsem nesebrala odvahu. Mám ted 16 měsíčního syna a konečně jsem se dostala na svoji váhu před porodem, nicméně ani ta nebyla ideální a ráda bych ještě min 7 kg dostala dolu, jenže už to nějak nejde. teda se správným jídlem a trochou pohybu by to šlo určitě… ale co se mi hodně na tvém článku líbí je myšlenka, že by mě někdo naučil vařit zdravá chutná jídla z dostupných surovin a tudíž budou jíst zdravěji i můj manžel a naše děti… 🙂
  michaela_moravcova@centum.cz

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×