Svojtkovina | Otázky a odpovědi ze světa zvířat

23.5.2017 in Knihovna - 191 Comments

Během předešlých dnů začaly soutěže o hlavní dárky z narozenin holek. První kolo FirstBIKE od Julinky, včera byl v soutěži kousek z pokojíku holek – svítící písmeno. Pokojíček byl letos hlavním dárkem a dle slov manžela už mají dovybráno až do doby než si je nějaký šamstr odtáhne pryč :-D. Ještě ale bylo zabalených pár drobnějších dárků, které ale nemají o moc menší hodnotu. Ta radost, když Nela rozbaluje knihy, to je asi nejvíc co od ní můžete vidět. Měkké dárky letí bokem, co zarachtá jsou puzzle a tvrdé tenké jsou jasně knihy :-D. Má to dobře zmáklé. U téhle byla nadšená a s radostí ji čteme dál každý den.

Vůbec nechápu, že mi mohla tak dlouho uniknout. Tohle je jeden kousek z celé edice, která vyšla v Nakladatelství Svojtka & Co. Je milá, poučná a ty ilustrace… no nechápu. Já asi měla za to, že tyhle tituly jsou až pro školáky a když jsem na ni narazila na pobočce Svojtky, byla jsem ráda, že jsem ji otevřela a postupně je holkám pořídím snad všechny (mimochodem zase udělám během června hromadnou objednávku za výhodnější ceny, když se nás nasbírá více na nějaké ty Svojtkoviny).

Dnes to tu bude o téhle: Otázky a odpovědi ze světa zvířat

Edice se jmenuje Otázky a odpovědi. Je to knížka okýnková a má pevné stránky, takže geniální, že ji opět může vzít do ruky i dvouletá Julča. Celá kniha je koncipovaná dle otázek Jak, kde proč, co a k čemu, který, ano nebo ne a kdo? Na stránce jsou pak moc hezké ilustrace a stručně vystižená otázka i s odpovědí.

V knížce jsou hlavně zajímavosti a zaručím vám, že obohatí i dospěláka. Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych uměla na první listování knihou, odpovědět na všechny otázky :-D. Tady teda ani omylem. No a jak to že byli všichni dinousaři tak velcí?

Nelinka při roztrhání papíru zářila a volala „jééé to je zólogická“ :-D. Tak skoro ano. Společně si teď tuhle zoo čteme, něco málo si už Nela i pamatuje a Julinka ji má jako takovou knihu a la „uhádni co je pod okýnkem“ :-D.

Na velké žluté „proč“ dvoustraně se dovíte třeba to, proč mají stonožky tak moc nohou, proč mají kočičky fousky nebo třeba proč ten ježek, který u nás každoročně riskuje život a leze přes silnici před barákem, proč ten má ty své bodliny.

No, tak před liškou ho možná uchrání, ale před auty bohužel, takže mu pravidelně pomáháme hodem za plot u sousedů a doufáme, že už se zpět do Žabky prostě nevydá. No a když ne on, stejně se tam vydá zas nějaký jeho brácha.

Tak kdo to ví? Proč mají ty kočky fousky? Je strašně super, jak už Nela pobírá nějaké informace, ale ještě hezčí je, jak roztomile je motá :-D. Takže Nelinko, proč mají kočky fousky?

„No na tu rovnovážnost“ :-DNe Neli, rovnováha to byl zas ocas.

Vřele doporučuju pořídit si za sebou dvě děti. Omluvíte si tím každou investici :-D. Holky jsou od sebe přesně dva roky, takže cokoli z hadrů pořídím Julince, je to s argumentem, že v tom přeci pojede i Julie :-D. U odrážedla jsem si to myslela taky, ale to už víte jak to dopadlo. U knížek je to zase to samé. Jen co z téhle odroste Nela, bude to top záležitost pro Julču, takže pořízeno, omluveno a nevyčítáno.

Knihy jsou jedna z mála hraček“, kde nemám stopku a jen čas od času je protřídím, aby jim nehnily v pokojíčku nějaké a la „moje první knihovnička 0-18 měsíců“ – klenot, který jsem tam nedávno objevila :-D.

Tak přiznejte, kdo si myslel, že sloní zuby jsou kly a tím ten chudák ohlodávající listí končí? 😀 Holky milují jídlo a nějak by jim nepřišlo přirozené, aby existovalo zvíře, které zuby nemá, protože jak se přeci nají? 😀 Takže tady body pro ně…

…má je! A kdo si myslel, že zuby jsou kly, měl pravdu taky, i když to není všechno, čím byl šedivák přírodou obdařen.

Někdy si říkám, že tohle jsou přesně ty otázky, které by mi snad pomohly v soutěži Chcete být milionářem, abych nevypadla na to prvním szupínku do první desetitisícovky :-D.

Tahle „zoologická“ knížka připoustí i jistou míru diskuze a představivosti, takže myslí i na zvířata ve vesmíru. Jsou nebo ne? Myslím, že tohle celé si dětí umí představit lépe než my a rozhodně už v tom mají i teď jasno. Ty moje dvě určitě :-D.

Co a k čemu? Tady mě zaskočila otázka „Co dělají krávy v noci? Nelze než zahlásit babišovské „sorry jako“, ale jestli nespěj, tak to jsou fakt krávy… říkala jsem si pochopitelně jen v duchu :-D. No ale vy to víte? A to pozor, já téměř vyrostla vedle kravína, kde jsme s bráchou sbíraly pazourky a nechali si telatama olizovat ruce. Na ten a la kočíčí jazyk nezapomenu ani dnes. Jen teda přes noc jsme tam nikdy nezůstali …měli jsme :-D.

Pár otázek je lehkých, ale zas je větší radost u dětí, že se do odpovědí trefí, tak kdyby někdo nevěděl, co nosí v kapsičce klokan, není to ajfoun a orbitky, ale podle Nely je tam přece „malé klokanítko“ 😀

Musím uznat, že tahle edice se fakt podařila. Dokonce se mi líbí víc než edice Malý průzkumník, kde máme krom vesmíru všechny. Jsou mi tady milejší ilustrace a asi i ten formát, protože tahle kniha je A4 a pro Julču je to určitě přehlednější.

Alespoň všechny základní stránky jsem se vám snažila vyfotit, abyste si mohli udělat obrázek, co všechno s v knize děti doví. Krom téhle knihy z edice, o zvířatech, můžete na webu nakladatelství najít ještě dalších šest titulů.O jídle, dinosaurech, o čase, o vesmíru, prostě jen otázky a odpovědi nebo vás možná zaujme připravovaný titul o vědě.

Mám velkou radost, že už holky chápou co jsou hádanky. Když nevědí odpověď na otázku, dá se je návodnou hádankou navést na správnou odpověď, tady třeba právě přes tu ZOO, kde jsme na ně koukali a my se smály, když Julinka na nápovědu o dlouhém krku tipla žirafu :-D.

Největší vejce přeci jednoznačně dělá pštros. Jak se vám knížka líbí? Občas se mi teda stáva, že já jsem z něčeho nadšná a pak mě schladí kamarádka, která mě přebije hláškou typu „něco podobného máme doma ještě po mě“ :-D. No kdyby tohle bylo za mě (už zas mluvím jak důchodka…).

Občas mám ale i světlou chvilku a ta radost, kdy víte, že prostě víte :-D. Nejjedovatějšího tvora planety si pamatuju, protože jsem ho napsala do písemky z biologie špatně a já, šprt z bio, tehdy potupně zírala, jak je možné, že…

…nejjedovatěší není had, ale nějaká v moři se potácející měchýřovka :-D. Některé věci se nezapomínají a tuhle portugalku si už asi budu pamatovat napořád.

Na poslední stránce už čeká jen několik důkazů, že tam někdo byl? Kdo? Pochopitelně největší pozdvižení vzbudilo lejno…pardon, mega-exkrement. Tak, kdo to byl! :-D. Díky téhle stránce už Julie neprojde venku kolem jediného bobana, aniž by ho zapomněla jasně a z plných plic nahlásit.

A co teprve informace, že si ho v pražské ZOO můžete zakoupit. No prosím, toto doma poroste ta bazalka a rozmarýn :-D. Kdo si dá salát? Tak ale konec nechutností, máme jednu knihu i pro vás, ať si můžete udělat doma vzdělávací ZOO a při pošmournu nebo se školkovým moribundusem, si můžete doma listovat a smát se 🙂knihu seženete v nakladatelství Svojtka & Co. TADY

Vyhraj knihu Otázky a odpvědi ze světa zvířat

P.S.: všechny vaše soutěžní komentáře čtu a děkuju za ně, za tak pozitivní ohlasy na blog, především těm, co ho našli předevčírem a už projely desítky článků :-). Děkuju a vítejte tady. A to počkejte až se zas začnu ohánět tím svým lekařským vzděláním a budu rozdávat letní rady jak na všechnu tu letní píchavou a kousavou verbež, co do lékárniček a jak na průjem v Egyptě :-D.1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life

2/ Do středy 31.5. napiš pod tento článek nebo na FB,

Tak co myslíš, co dělají ty krávy v noci? 🙂

(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ DOBROVOLNÉ: Pokud najdeš minutu času a líbí se ti tu, pošli hlas do ankety Mamablog roku. Hlasovat můžete pro MK Life blog TADY

MUDr. Michala Knězková

All posts

191 Comments

 • Iris 24.5.2017 at 6:08

  Krásná knížka, už o ní delší dobu přemýšlím, ale furt cosi z knih kupuji, tak odolávám:-) Myslím si, že krávy v noci klimbají a přežvykují. Irena.myslikovjanova@seznam.cz

 • Radka H. 24.5.2017 at 6:20

  Opět super tip na knížku 🙂
  Myslím, že krávy v noci spí, resp. odpočívají jejich vlastním způsobem 😉
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 • Barbora Jastrzembská 24.5.2017 at 6:21

  Krávy v noci sem tam zabučí a klima jí, sem tam mrknou těmi svými krásnýma očima.
  Svojtka knihy milujeme už máme předobjednanou knížku malý nočník malá hovinka 😁
  Barajastrzembska@gmail.com
  Sdílím i na fb

 • Bohdana Rihova 24.5.2017 at 6:26

  Omg další do seznamu:)mi přijde,že naše krávy jsou vzhůru a tlacháji,někdy dost nahlas.nebedet,že tam je chlivek,bála bych se projít kolem:) bopejchalova@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 6:27

  Milá Míšo a holčičky, super blog a moc děkuji za inspiraci. Tahle knížka tedy je eňo ňuňo :-). Krávy v noci tráví – respektive znovu z bachoru vyvrhávají potravu, kterou pořádně přežvykují. a těším se na článek co proti klíšťatům, během dvou dní jsem odstraňovala mini klíšťata (šla vidět jen pod lupou) pod krkem a na zádech a to holky vždy jsou nastříkané repelentem. naštěstí i naočkované, ale stejně mě ta klíšťata děsí :-(kaderabkova.marie@seznam.cz

 • Pepe Peťula 24.5.2017 at 6:30

  Opet uzasny tip na knizku!Musim si zavest nejaky "debilnicek" a projet vsechny tipy zpet a zapsat.Po starsim uz zadne knizky krome klasickych pohadkovych nemam.Takze jedeme nanovo :)Jen na bazarcich se hur shani 😁😀 no neco padne jako tipy blizke rodine na darky :)Jeste jsem nezazila u Tebe clanek,ktery by mi neco nedal 😊 a na letni tipy uz se tesim!A kravy v noci prezvykuji a travi,si myslim 🙂
  Kopasova.petra@seznam.cz

 • Ivana Rocca 24.5.2017 at 6:31

  Já myslím,že krávy v noci bučí ze spaní 😃
  iva5ko@gmail.com
  Na FB Banna RocKova.Sdílím.

 • Katka Bejblova 24.5.2017 at 6:32

  Zase bezvadný tip na knížku. Je fakt krásná. A krávy v noci určitě chrupkají a také přežvykují:-)
  Katka.bejblova@gmail.com

 • Zdeňka Kučerová 24.5.2017 at 6:33

  chystají si mlíčko na ráno ;o)z-zen@seznam.cz

 • Renata Ševčíková 24.5.2017 at 6:34

  Já myslela, že spí, ale teď jsem na vážkách 😀 Sdíleno jako Renata Ševčíková. Já potřebuji vyhrát na ty knížky co se mi líbí aspoň milión 😀 PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 6:36

  Třeba celou noc jí, to by se mi líbilo. Na fb odsdíleno (Alexandra Pavlíková), Michel.ova@seznam.cz

 • Jitka Křížková 24.5.2017 at 6:36

  Krásná knížka, podle mě kravičky v noci přežvýkávají a zpracovávají to, co přes den snědly. Alespoň tak mi to kdysi říkala babička.Krásný den Jitka (smallion@seznam.cz)

 • Míša 24.5.2017 at 6:38

  Nějaké okýnkové máme, tuhle ještě ne. Zkusíme. Misha88@seznam.cz

  INST sleduju a na FCB sdílím.

  MISHA

 • Žaneta Amélie Bašistová 24.5.2017 at 6:39

  Dobre ranko,jupiii ranni clanecek je opet tady a zase s tak milou zalezitosti….Svojtkovy knizky proste milujeme….Vzdy maji holcickam co dat a jsou to nejfrekventovanejsi knizky z nasi knihovnicky (spolu s Emou Naopak a Podzimem-praskle potrubi je top 😂).Co delaji kravy v noci?Bellinka ma jasnou odpoved:Buuuu.Spat nebudou,to je moc jednoduche a hnipou pres den….Tak podle me budi ostatni zviratka tim,jak celou noc prozerou :-)))).Jinak s tim vekovym rozdilem to mame stejne.Vzdycky rikam,ale stoji to polovinu,vydel to dvema :-))))Horsi je,kdyz kupuju obleceni stejne pro obe,to to mensi zkratka neokecam :-)))).Ale copak muzu za to,ze to je takovy top :-).zanys@seznam.cz

 • Zuzana Souskova 24.5.2017 at 6:39

  Ahoj Míšo, my máme na ceste okénkovku od Svojtky, ale "Jak děti přicházejí na svet". Amálka to sice zná, ale potřebuje to i vidět. Tak jsem zvedava, jak se povedla tahle knížka.
  Jinak o těch kravach bych to asi ze školy vědět měla, ale nevzpomínám si, tipla bych to byla bývala na odpočinek 😉

 • Markéta Bednaříková 24.5.2017 at 6:41

  No to by byla knížka i pro mne:D. Co krávy v noci dělají? Fakt nevím, spí a ze spaní bučí a přežvykují! Tolik krásných knížek, snad můj malej bude čtenář.
  marketbednarikova@gmail.com
  Na fcb koláčková

 • Romikka 24.5.2017 at 6:48

  Krávy v noci napodobňují mámu na mateřské, která se po probděné noci snaží fungovat, ale spíš hybernuje ve stoje 🙂 (naštěstí takových dní moc není)
  Email romana.mytnikova@centrum.cz
  Jinak knížek od Svojtky už začínám mít na wishlistu nějak moc 😁 Asi jdu alespoň nějakou objednat na den dětí…

 • Petra Hečová 24.5.2017 at 6:50

  Tak tato knížka mě dostala, pokud ji nevyhrajeme, musím koupit. A co dělají krávy v noci? Předpokládám, že spí, ale budu to muset jít prozkoumat. Je to ostuda, že neznám stoprocentně odpověď, vzhledem k tomu, že máme krávy asi 200 m od baráku 🙂 Uděláme asi večerní stezku odvahy 🙂

 • Irena Durdilová 24.5.2017 at 6:53

  Řekla bych že krávy v noci odpočívají a tráví jídlo. Btw krásná kniha.
  irena.durdilova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 6:53

  Dobrý den,
  děkuji za další skvělý tip na knížku. Do knihovničky by se určitě hodila=) A co dělají krávy v noci? Popravdě nevím, asi odpočívají a tráví všechno co za den spásly…
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

 • Kristyna Machova 24.5.2017 at 6:53

  Dobry den, Miso. Ja myslim, ze kravy travi a odhani protivny hmyz, pokud se tedy bavime o tech z rise zvirat. Co delaji ty nezvireci je jasne-klebeti a spradaj plany na dalsi den 😎 Christeene(zavinac)christeene(tecka)com

 • Anonymní 24.5.2017 at 6:54

  Svojtkovin mame doma spoustu,ale tuhle edici jsem jeste neobjevila:-) Doufam,ze ty kravy v noci spinkaji,jinak totiz dceri trosku lzu 🙂 Hezky den Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 6:57

  Vyborny tip na knizku,knihy od Svojtky jsou nadherny:) myslim ze kravy v noci hodne lezi,trosku spi a hlavne prezvykuji:) krasny den preje Tana s Filipkem (tatana.navrkalova@gmaol.com)

 • Marcela Urbanová 24.5.2017 at 7:01

  Rekla bych, ze spi, nebo ne? 😀 mladsi dcera ma za mesic narozeniny a tohle by se ji moc libilo 🙂 marcelaxurbanova@gmail.com

 • Marie Šmídová 24.5.2017 at 7:05

  My nemáme doma ještě ani jednu (ale malá nemá ani rok), nicméně předpokládám, že budu vesele pořizovat:)
  Řekla bych, že krávy v noci "odpočívají" svým způsobem a přežvykují (tráví).

  Pěkný den!
  Marie (smidovamarie6@gmail.com)

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:14

  Bozi blog a bozi knizka. Jeste jsem ji nikdy nevidela 🙂 Kravy v noci spi, prezvykuji, sem tam se zavrti a odpocivaji. Lucynka.simeckova@seznam.cz na fb sdileno jako Lucie Dohnalova

 • Kateřina Horová 24.5.2017 at 7:15

  Svojtkoviny jsou úžasný!! Zrovna dneska si jedu vyzvednout objednávku. Ale tenhle skvost nám v knihovničce ještě chybí. A protože jsem holka z Prahy, tak vážně netušim, co dělaj krávy v noci, já myslela, že spí.. Takže knížky by byla přínosem nejen pro dceru, ale i pro mě 🙂

  Pěkný den,

  Katka (katerina.horova86@gmail.com)

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:16

  Knížka je naprosto super. Myslím, že krávy v noci klimbají, klímají, pospávají, no prostě odpočívají, a taky přežvykují. Martina (razimova.martina@post.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:17

  Krávy v noci určitě odpočívají:). Máte moc hezké fotky. Misch@post.cz

 • Za našimi dveřmi 24.5.2017 at 7:18

  Jé, na tu jsem akorát koukala a chtěla objednat, tak třeba budu mít štěstí 🙂 Krávy bych řekla, že v noci přežvykují a pospávají 🙂 Krásný den, Verča (veronikahalakova@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:23

  Krásný den, zrovna dnes si pujdu do postomatu pro 6knizek od Svojtky. Syn bude mit svatek a blizi se den dětí.Lepsi knizky neznam.
  Krávy pres noc odpocivaji a chystaji mlicko na rano ������
  Vas blog mam moc rada a ve spouste veci inspiruje. Za to Vam moc dekuji. Jste bajecna maminka�� a za to posilam hlas. Drzim palecky at vyhrajete ����
  eliska.greskova@email.cz

 • Lucie J. 24.5.2017 at 7:25

  Knížka je skvělá, škoda, že už je u nás po narozeninách. Ale blíží se den dětí, že… 🙂 No, krávy v noci nejspíš odpočívají, spí 🙂
  johanikova.l@email.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:29

  Ach jo, opravdu vas zacinam nemit rada:-D to je dalsi knizka do meho kilometroveho seznamu.. a to uz mam i karticku do knihovny:-D kdyz ja je potrebuju mit doma.. paradni tip! diky! Myslim ze kravy v noci spi a travi;-) Klara Drdova, klarkaa.k@seznam.cz

 • Lucie Kučerová 24.5.2017 at 7:29

  Doma máme zatím jídlo a jak věci fungují. Zvířata se mi podle fotek taky moc líbí. Krávy si myslím, že sní o trávě a přežvykují u toho co natráví. Ale je fakt, že krávu v noci jsem na živo neviděla a to babička pracovala u prasat v JZD a chodili jsme i ke krávám se koukat a s tím jazykem je to pravda :). Na rady ohledně klíšťat, komárů apod. se těším, bojím se malých zvířátek pro to ,co dělají. luciekucerov@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:32

  U dvojky bych nakupovala nejradši každý den. A co dělaj krávy v noci asi kraviny když je nikdo nehlida:-) . Srb.lucie@seznam.cz

 • Bienvenue chez nous 24.5.2017 at 7:34

  Děkuji za tip, právě jsem ji objednala 🙂 a předpokládám, že krávy v noci přežvykují a spí 🙂 Přeji krásný den, Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com)

 • Alena Nohejlová 24.5.2017 at 7:34

  Opět super tip na knížku 🙂
  Myslím, že krávy v noci chrupou jako my 😀

  Nohelova@post.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:38

  Mno asi odpocivaji a spí �� knížka je moc pěkná,Když se nepostesti,tak ji koupíme,je opravdu pěkná. Mirka (tami.sara@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:39

  Dobrý den, to je super knížka! Myslela jsem, že mám Svojtku projetého a prd, vidím jí prvně.
  Díky moc za tyhle "hobití" narozeniny 🙂
  MYslím, že kravičky v noci spí, a vytvářejí mlíčko, pokud mají telátka
  Danča – bodlinka7@seznam.cz

 • Soňa Mašková 24.5.2017 at 7:48

  Myslím, že tráví a přežvykují. Krásná knížka, určitě musíme pořídit! sonka.maskova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:50

  Svojtka je moc fajn:), kravička sní o tom, jak si ráno na louce dá k snídani nějakou moc dobrou kytičku. jana-andryskova@email.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:51

  Parádní kniha! Tipla bych, že spí a občas se vzbudí a něco sní. 🙂 El sunshine29@seznam.cz

 • Veronika Bednářová 24.5.2017 at 7:55

  Dobrý den, krávy snad v noci taky odpočívají 😉 veronika_bednarova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 7:57

  Teď se také divím, že jsem tuto knížku přehlédla při objednávce minulý týden. škoda. tak snad příště:) a nebo, že by výhra:) …. kravičky v noci? hmmm, myslím, že spinkají a občas přežvykují. simona.tomanova@seznam.cz

 • norkiego 24.5.2017 at 7:58

  Spinkaju a prezvykaju. Krasne knizky su to. norkiego@gmail.com

 • Zuzana 24.5.2017 at 8:03

  Párada, jako vždy. Krávy v noci určitě spí, většina ve stoje, ale spí 🙂 Míši, z jiného soudku, kdysi jste dělala anketku s tipy na výlety (ubytování), bude z toho nějaký článek nebo už je na světě a já ho jen přehlídla? Děkujííí. (zuzvil@centrum.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:14

  Krásný den jak již bylo napsáno kravičky v noci odpočívají a tráví.V noci se často taky rodí telátka ,protože krávy mají více klidu od ruchu co je v kravíně.Knížka je opět dokonalá jako vždy od Svojtky.Super je edice POSVIŤ NA TO. lucieboglisova@seznam.cz

 • Klára Dobrovodová 24.5.2017 at 8:22

  Svojtkoviny jsou prostě svojtkoviny. A narazila jsem na ně poprvé stejně tady a už se nám svojtkovska knihovnička dosti rozrůstá navzdory tomu, že malý má aktuálně největší srandu z každé zničené stránky 🙁 Tak leží schované na poličce a čekají, až ho to přejde. A ať už krávy v noci dělají co dělají, faktem stále zůstává, že jsou to krávy, na netopýry se nemění 😀 k.dobrovodova@seznam.cz a sdílím jako obvykle

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:27

  Určitě hlasitě bučí 😀 mpetruzelova@seznam.cz FB nemám.

 • Helena Vrecková 24.5.2017 at 8:28

  Super tip 🙂 Už mám seznam knih, které ve Svojtce "nutně potřebujeme", takže přibyla další 😀
  Ptala jsem se syna a prý krávy spinkají, a spinkají dlouho a nechtějí vstávat 😀
  helena.javurkova@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:48

  Svojtka je super, u nás teď frčej prosvětlovací knížky. Stan baterka kniha=ideální večer na zahradě. 🙂
  Krávy v noci spí, protože přes den se procházejí po polích a večer se vrací z pastvy utahané, lehaj si, jak se jim zachce a tak je personál musí trošku korigovat, aby si lehaly zadkem do uličky. 🙂 – aspoň tak je to na farmě, z které bereme každý týden mléko, tvaroh, jogurty.
  Hezký den, sdíleno na Iveta Daniel, medif@email.cz

 • Dasa Antalova 24.5.2017 at 8:51

  Kravy v noci… spia? 🙂 kniha vyzera super, musim pozriet, ci je dostupna i v slovencine. Tiez som maniak na detske knihy. Kupila by (som si) hadam vsetky. Dasenina(at)yahoo.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:52

  Kravy v noci i spi,ale ne tak dlouho, misto spanku prezvykuji. A treba takova zirafa spi jen asi 8 minut, protoze nez by se postavila na svoje vysoke nohy, stala by se snadnou koristi predatoru.. Super knizka, uz je na seznamu 🙂 hanka.pl@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:53

  Já myslím, že krávy v noci spí, ale asi i tráví. Děkujeme za super tip na knihu, dceru bude mít za týden narozky, tak pořídíme :). Děkuji i za super blog, ráda si ho pročítáme. Mimochodem hlas poslán :). Kvetahan@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 8:59

  Krásná knížka 🙂 v noci krávy odpočívají a bučí ze spaní 🙂
  Petra.jurkova@centrum.cz

 • Martina Krhutová 24.5.2017 at 9:15

  Já být krávou, tak v noci spím 🙂

  Děkuji za inspiraci

  Nagrape@seznam.cz

 • Unknown 24.5.2017 at 9:21

  Parádní knížka, ta by se nám doma moc hodila 🙂 … a krávy v noci samozřejmě dělají kraviny 🙂 spanihelova.ivana@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:31

  Další skvělá knížka.:) Kravičky v noci jistě spí. Sdílím na FB jako Luci Es.Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:31

  Opět krásná knížka, včera jsem byla na poště a vyzvedla dětem také knížky od Svojtky a mám obrovskou radost!! Jsou tak krásné a nádherně malované, uvidím, co na ně řeknou dětičky. Tato knížka vypadá moc povedeně, ta by se líbila dcerce, je hodně zvídavá:-) Kravičky v noci spinkají a chystají mlíčko:-)? Sdílím FB – Téra Bezinka, Tkonvalinova@email.cz , zdraví Terka

 • Zuzana Brňová 24.5.2017 at 9:32

  Teda super knížka. Všechno splňuju. Co dělají krávy v noci? No spí. Vůbec si neumím předtavit co by dělaly jinak.
  zhalickova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:36

  Opet zkusime stesti 🙂 Tuhle knizku doma jeste nemame a myslim, ze by se do knihovnicky hodila. Protoze toho jiste o zviratech nevime celkem dost 🙂 Treba prave o kravach…podle me v noci stoji, at spi ci ne. Jedine, co vim, ze spi ve stoje 🙂 Facebook kontakt Foto Vp. Hezky den

 • Hana Dlouhá 24.5.2017 at 9:38

  Myslím, že krávy v noci sní o nekonečných pastvinách o spokojeném stádu a veselých telátkách 🙂
  Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:50

  Tyto knížky jsem nedávno obhlížela,jsou super! Krávy asi i v noci přežvykují- krávy,no 🙂
  na díl o repelentech a štípancích tady na blogu,se už těším…nikdy nevím…jo a taky klíštata,prosím 🙂
  fb Eva Kovaříková

 • Monika Vágnerová 24.5.2017 at 9:54

  spi, klimbaji, odpocivaji… 🙂 urcite neco podobneho
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:57

  Krávy v noci dohání, co nestihly přes den. Na Fb jako Nelka Karamelková. nelamensikova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 9:58

  Já myslím, že přes týden krávy v noci spinkají a o víkendu pořádají nějakou kravskou párty 🙂
  zuzana.fabi@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 10:01

  A co treba hlidaj? Vsichni, kdo hlidaj ve dne spi, tak se hlidaj samy:-) ale myslim, ze travi:-) zase jste me navnadila!!! Zase do otevreneho kosiku v knihkupectvi pridam knihu:-( ach ten rodicak:-( anebo ji vyhrajem?:-) supr clanek, dekuji a sdilim:-) fb debbie debbiova, debbie@post.cz

 • Petra Hladká 24.5.2017 at 10:32

  Super tip, už máme "okýnkovou" knížku o lidském těle a z té je dcerka nadšená tak tuhle připisuji na seznam. Krávy asi přežvykují:) Kontakt na mě hladkpe@gmail.com

 • Dita Márová 24.5.2017 at 10:41

  Nebudeme příliš originální ale zrejmě asi spínkají 😆 jinak další super tip – čekají nás asi velké nákupy 😄 (dita.marova@gmail.com)

 • Anonymní 24.5.2017 at 10:47

  Tohle je moc pěkná knížka. my ji máme, ale malej má teprve rok a třičtvrtě, takže zatím ho moc nezaujala. dost si na knížky vymýšlí :D. jinak moc díky za blogy. díky Vám jsme pořídíli prkno – včera přišlo a dneska jsem musela houpat a klouzat celé dopoledne 😀 takže super věc. a to ho ještě neviděly starší děti – ty jsou ve škole.
  O knížkách můžete dělat blog klidně častěji nebo o něčem z djeca 🙂 díky kata kai@email.cz

 • Gabriela Jasaňová Foltanová 24.5.2017 at 10:47

  A jeee, další, co nutně potřebujeme… Je to mor, ten Svojtka.. dnes jsme si dělali radost v levných knihách, týden předtím 5 knih normálně.. ještě že to baví opravdu i prcka a ne jen maminku. Krávy v noci spí, ne? Zdá se jim o louce a sluníčku 😉 díky za krásný článek! rielle@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 10:48

  jinak krávy v noci žerou, tak jako ovce 🙂

 • Anonymní 24.5.2017 at 10:54

  Nádherná knížka:-) Krávy by v noci měly spát, ale co dělají doopravdy, netuším:-)
  j.mur@atlas.cz, fcb Pečoun pečovatel

 • melounová žirafa.23 24.5.2017 at 10:56

  Krávy v noci spí a mezitím co se jim ještě zdá o louce plné štavnatého kvítí se jim na ráno připravuje mlíčko. eliskatischlerova.et@gmail.com

 • Veronika Kohoutova 24.5.2017 at 10:59

  Další typ na super knížku od Svojtky a že už jich doma několik máme. Jinak krávy v noci nejspíš odpočívají. (kohoutovavv@gmail.com)

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:02

  Kravičky v noci odpočívají a sní o úžasném jídle další den 🙂
  vera.simunkova@centrum.cz

 • Veronika Svobodová Burešová 24.5.2017 at 11:02

  Kravičky spinkaji :)) nikaburesova@seznam.cz

 • Tinuviel 24.5.2017 at 11:11

  Tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlela! 😊 Asi tráví? Okýnkové knížky jsou nejlepší, tuhle máme Odkud přicházejí děti, tak do série by se tato hodila.
  Taky jsem dnes dala pošťákovi víc než tisícovku za balíček knížek. Takže díky za soutěž.
  ( Slunecni.boure@centrum.cz )

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:13

  Udělala jste mi velkou radost, dcera má dnes svátek, děkuji za krásný tip, už jsem ji objednala, také mám ještě druhou dceru, ktera si ráda knihy prohlíží, tak jsem moc ráda, že je to pevnější vazba. Kdyby jste měla ještě nějaké tipy na dárky pro dvouletačku, to by bylo super, dcera má narozeniny v létě 🙂 Děkuji za prima články. Samozřejme odhlasováno a sdíleno

  • Anonymní 24.5.2017 at 11:16

   Ještě jsem zapomněla co dělají krávy v noci, těším se na odpověď v knize, podle mě trávi a prezvykuji. cagovka.helga@seznam.cz

 • Martina 24.5.2017 at 11:14

  Dobrý den, krásná knížka už ji mám poznačenou jako vánoční dárek. Co dělají krávy v noci? Nejspíš od všeho něco: pospávají, bučí, přežvykují, podupávají.. Martina, makaface@seznam.cz

 • Lenka Pejšová 24.5.2017 at 11:21

  Asi trochu spí, přežvykují a chystají se na ranní dojení 😀 len.srb@post.cz

 • Kacka 24.5.2017 at 11:24

  Skvely typ 🙂 myslela jsem,ze spi…ted uz si to nemyslim 😀 k.kata@centrum.cz

 • Klara 24.5.2017 at 11:26

  Dobry den, kravy podle me urcite sni nebo koukaji oknem na hvezdy pokud muzou. kotaskova.klara@seznam.cz

 • Janka 24.5.2017 at 11:26

  Super, že ste ju nafotila, a vidim ako vyzerá z vnútra. Kravy v noci spia, či? pasjanka@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:32

  Kravy v noci bud spi nebo koji tele 🙂 knizka vypada super, dekuji za tip! Lucka (luuuca@seznam.cz)

 • Peťule Balášová 24.5.2017 at 11:32

  "Podokének" máme už pár, ale tuto zatím nee… Tak se třeba poštěstí 😉 A v noci vyrábí mlíčko na ráno a spinkají :)) peta.balasova@centrum.cz (predpikolou.blogspot.cz, @predpikolou)

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:33

  Ta knížka vypadá krásně, dobrý tip na dárek pro dítě! O tom co dělají krávy v noci jsem nikdy nepřemýšlela, ale řekla bych, že spí:) Hanka (sport-girl@seznam.cz)

 • Marse 24.5.2017 at 11:34

  My jsme zrovna o víkendu chtěli volat farmáře, že mu umřela kráva, když jsme ji při procházce v polích viděli jak leží na straně, nohy natažané, hlavu zakloněnou. Do teď jsem si myslela, že spí pouze pololežíc na břiše se zvednutou hlavou!Naštěstí se pohnula dřív než došlo ke ztrapnění. Takže co dělají v noci je jasné: už je vidím, jak se v kravíně všechny takhle válejí 🙂

  PS: pro dnešek odhlasováno 🙂

 • Klarka 24.5.2017 at 11:39

  Knížky s okénky u nás vedou 🙂 Sicce zatím převládají auta a nákladaky, ale ty o zviratkach jsou take skvele!! Jinak zapeklitá otázka, rekla bych, že odpocívají 😀
  yeemanjaa@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:42

  Krávy v noci odpočívají a těší se na další den jako my 🙂
  andrea.petrov@seznam.cz

 • Jitka 24.5.2017 at 11:44

  Jeee, další super knížka, kterou ještě nemáme a musíme mít 😆
  A krávy asi v noci klimbají a sní o zelené louce 😊
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (sdílíme, sledujeme, čteme, fandíme a hlasujeme 😉 máme vás prostě rádi 😍

 • Anonymní 24.5.2017 at 11:50

  Krásná knížka 🙂 Vaše články jsou super, akorát mě asi zruinují..po prolistování celého alba knihovnička jsem v knihkupectví nechala naposledy asi 2 tisíce 😀 ale protože knížek není nikdy dost, investice nelituji 🙂 Přestože jsem dítě rodičů zootechniků, tato otázka u nás nikdy nepadla 😀 Krávy by v noci mohly odpočívat, dojit mléko, protože to se určitě tvoří přes celý den, nebo se třeba telit, protože to na to zase mají relativně klid 🙂 Moc děkuji za tento blog a hlavně tipy na knihovničku a budu se těšit na spoustu dalších krásných článků 😉 H. helenecka@seznam.cz

 • Aneta Švábová 24.5.2017 at 11:53

  No to je otázka 😂 co dělají? No spí aby z nich byla dobrá fialová čokolád a, ne? Jsem včera dostala krásný článek o dětských hlaskach lepších než vtipy a jednou bylo že švýcarské krávy se používají především k výrobě čokolády 😂😂😂 super hláška je ze na maminky se nemá křičet, protože jsou užitečné 😂maminky se musejí past, aby jim z prsou teklo mléko? 😂 nejsem pokřtěn, ale očkovaný jsem 😂 no nasmali jsme se tomu. Prostě odpověď v tomto duchu, krávy v noci spí aby z nich byla dobrá čokoláda potažmo teda z jejich malička, ať je nemateme úplně jako ty reklamy 😂 díky za další svojtkovinu. Byla by fajn, nás oboje narozeniny čekají pp návratu z dovcu v červnu, tak bude veselo, většinu dárků už mám, budou i knížky na baterkove čtení 😇 už se těším, tak uvidime zda ještě zbude limit i na toto, ještě není vše objednáno, mám v zálusk Albi čtení zvířata, moc se to Natálce líbí a i když já z technologií u dětí úplně nadšená nejsem, odzkoušení mě mile překvapilo a uvidíme. Času už moc není tak musíme rozhodnout co udělá radost. Krasny den

 • Anonymní 24.5.2017 at 12:00

  Nevim proc, ale myslim si, ze kravy spi celkem malo (asi podle ziraf, o tech nam rikali v zoo). Takze v noci asi prezvykuji?
  jana.herr@gmail.com

 • Serafinka 24.5.2017 at 12:06

  Milujeme Svojtkoviny a tahle nám do knihovničky ještě chybí! To budu muset napravit 🙂
  Myslím, že kravičky v noci spí a nechávají si zdát o zelených pastvinách, kde mohou provádět všemožné kravinky 😉
  Přeji krásný den 🙂
  Lucie
  franzovalucie@gmail.com

 • IvettN 24.5.2017 at 12:29

  Tato knížka by určitě synovi udělala radost a dcerce tak za rok 😀 Zkusím tedy štěstí a tipnu, že krávy v noci spí 😀 Alespoň v Autech, kde krávy byly traktory 😀 a Blesk McQueen s Burákem je budily, to tak bylo 😀 😀 Samozřejmě soutěž i sdílím

 • Anonymní 24.5.2017 at 12:32

  Zlobi internet..tak jeste jednou 🙂 krasna knizka! Tu nutne potrebujem:) do hromadne objednavacky se radi zapojime! Kravicky zvykaj a snad aspon trochu relaxujou..sdileno na fb a zahlasovano 😉 hezky den, Zuzana Kozderova (len.zuzana@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 12:32

  Krávy v noci spí a když na ně posvítíte dálkáčema, tak se strašně blbě koukají, kdopak je to budí. A ty co nespí, tak určitě šmírujou, co se kde šustne 😀
  Svojtku my rádi, zrovna včera nám přišel balík a tuhle jsem tam nedala – nevěděla jsem, že je tak skvělá 🙂
  Sdílím na FB 😉 Martina.Bakova@email.cz

 • Aneta Sajdok 24.5.2017 at 12:34

  Pres den toho moc nenaspi,tak by v noci urcite melt spat. Ale pokud to nepotrebujou ani v noci,tak bych chtela byt kravou:D. Je mi jasne ze to je urcite jinak, proc bt se na to jinak ptali. A.saj@centrum.cz

 • Brhlicek@centrum.cz 24.5.2017 at 12:43

  Krávy v noci odpočívají, řekla bych ve stoje…a tráví trávu ve svých žaludcích 🙂

 • faia 24.5.2017 at 12:49

  Kravy v noci travi😊 zpracovavaji, co za den spasly.. Nadherna knizka! Nadherna recenze! A zrovna ted, kdyz jsem uz objednala u Svojtky za majlant, chjo.. Petra (petrafai@gmail.com)

 • Kaca 24.5.2017 at 13:03

  Krávy? Jako fakt nespí?! 🙂 Že by trávily, prezvykovaly a jen odpočívaly?! Máme několik těchto knih že Svojtky a naprostý top a nejen Madlenka se učí :)) katvald@centrum.cz

 • Unknown 24.5.2017 at 13:41

  Opet diky za super clanek. Copak ty kravy nedelaji bu bu bu bu… jak je to v te pisnicce?☺No asi budou travit travu, ty kravy☺ barborka.s@centrum .cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 14:06

  Kravy v noci asi spí. Mohla byste zase poradit Vy (jako lékařka). Na co máme bradu? S tímto dotazem zaskočil syn mě.. Díky za tip na knížku. dolez.m@centrum.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 14:12

  Sbírají energii na další den 🙂

  Děkuju za tip.
  maruska22483@gmail.com

 • Anonymní 24.5.2017 at 14:35

  Jelikož naše babče dělá v kravíně.Tak od 1hodiny v noci dojí.Takže krávy nahání na dojení. k dojačkám…práci u krav zakončí v 7hod..
  Knížky od Svojktka milujeme…tak snad se po štěstí..dcerka si přeje lidské tělo.
  Štěpka
  stepankapac@seznam.cz

 • Učitelka Hanča 24.5.2017 at 15:01

  Kravy, kravy, jak si vlastne povidate… doufam ze v noci nebuci, jinak lituju ty s bydlistem u kravina 🙂 o.k.hanicka@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 15:34

  Kravin mame na doslech a bučí!:) Super knížka, díky za skvělé soutěže. Sdílím na fb. ruaizo@seznam.cz

 • Michaela Kratochvílová 24.5.2017 at 15:53

  Teda nikdy jsem nad tím nepřemýšlela co dělají krávy v noci, myslela jsem že spí, teď si nejsem vůbec jistá 😀
  Tuhle knizku ještě neznáme a v knihovničce nemáme, pokud budete dělat hromadnou objednávku určitě se ráda přidám, už tam mám pár knížek v merku 😀
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 15:56

  Je fakt ze jsem u kravina bydlela a ted ho mam taky kousek.alr nikdy jsem tam vecer nebyla 🙂 ale urcite travi a sbiraji sily na dalsi den:)

 • Anonymní 24.5.2017 at 16:11

  Tak podle dětí prý večer zlobí 🙂 gis-ela@seznam.cz

 • Kateřina Pípalová 24.5.2017 at 17:16

  Tak ja ziju v tom, ze krava v noci spi 🤔 tak uvidime
  Kacccenkaa@seznam.cz

 • Michaela 24.5.2017 at 17:21

  Knížka je nádherná! Dekuju za tip. Posledne jsem takhle koupila knížku o dopravních prostředcích a byla super!
  A co dělají krávy? Ty jo, tak mely by asi spat, ale podle článku se to bojím rict nahlas 😂
  Michaela_moravcova@centrum.cz (fb michaela Moravcová)

 • Anonymní 24.5.2017 at 17:25

  Knížky od Svojtky máme moc rádi a tahle vypadá taky krásně. Nevím, co dělají krávy v noci, ale já bych teda spala. (lucily@seznam.cz)

 • Iveta Ptackova 24.5.2017 at 17:33

  Opět úžasná knížka od nakladatelství Svojtka, kterou píšu na náš wish list 🙂 Copak tak krávy mohou dělat v noci? Možná dojí mlíčko, abychom ho už ráno měli čerstvé k snídani 🙂 iveta-ptackova@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 18:26

  Další super knížka od Svojtka! Krávy v noci asi spí a nahlas chrápou 😉 marketa piackova@centrum.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 18:29

  Opet super tip na knihu,budeme muset urcite poridit a verim ze nasi Nelinku bude taky moc zajimavat :)a myslim,ze kravy v noci spi a nebo buci,protoze je obcas slysime :)zuzkrm@seznam.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 18:34

  Myslim,ze kravy v noci travi vse to,co pres den nahromadily 😉 sem tam mrsknou ocasem,pohodi hlavou a na chvilku si schrupnou 😉 helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

 • iva 24.5.2017 at 18:39

  Kravy v noci vyrabi mliko a brzy rano buci, protoze ho potrebuji vydojit 🙂 iwusla.s@seznam.cz

 • Veronika Ševčíková 24.5.2017 at 18:50

  Ja bych rekla, ze spi a ji, idealni kombinace 🙂
  Veronika.sulcova@centrum.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 19:06

  Krávy tráví co přes den snědly)(lpribanova@gmail.com). Lucie Caudrová

 • Anonymní 24.5.2017 at 19:22

  krávy v noci odhánějí býky, aby je nechali na pokoji:-)
  l.tailorka@gmail.com

 • Aneta Samcová 24.5.2017 at 19:24

  Jej,krasna knizka!Dekuji,opet zas ,za skvely tip;)
  Jestli to neni takova ta zaludna otazka,ktera Te nuti napsat ,jasne ze kravy v noci spi��A ony si v noci ve skutecnosti vesele ,mukaji,��
  aneta.samcova@gmail.com

 • Petra Miková 24.5.2017 at 19:48

  Krávy v noci určitě kraví. Děkujeme za skvělý články a hlavně tipy na knížky;) Co nevyhraji, to budu muset koupit. pet.mikova@gmail.com

 • Libka Smyčka 24.5.2017 at 20:00

  Krávy v noci odpočívají, spí, bych řekla. smyckova.lib@gmail.com (FB – Libka Ve Smyčce)

 • Anonymní 24.5.2017 at 21:09

  To jsem teda zvědavá, co ty krávy v noci dělají. Měla jsem za to, že prostě spí a odpočívají (ve stoje).
  Knížku si hned píši na už teď dost dlouhý wishlist.
  (marketa.j@seznam.cz)

 • Anonymní 24.5.2017 at 21:19

  Svojtka nezklame �� Řekla bych, že kravicky spí, podrimuji, prezvykuji…a časně zrana uz se chystají na dojení��
  (FB marie.z.ortova, zelenkovam@centrum.cz

 • Anonymní 24.5.2017 at 21:29

  Knížky od Svojtky jsou u nás zrovna v kurzu. Máme asi 3, ale tuhle ještě ne �� Vzhledem k tomu, že na vesnici bydlím, myslím si, že kromě odpočinku a trávení se často stávají MATKAMI! �� Tedy za urputné ho bučeni, které se rozleha vždy celou vesnicí hlavně za letních tichých a dusných nocí, je POROD �� Zuzana Kratinová / Zuzanakratinova@seznam.cz. Sdílím i na fb ��

 • Anonymní 25.5.2017 at 4:38

  Řekla bych že v noci spí, sem tam si zobnou trávy a napijí se. Lendy123@email.cz

 • Katka Roslerova 25.5.2017 at 4:52

  Díky za bezva tip na čtení. Myslela jsem, že krávy spí, ale po přečtení pár komentářů, jsem zvědavá na správnou odpověď.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

 • Jana Ondrůšková 25.5.2017 at 6:19

  Dobrý den 🙂 Protože za naším zahradou je kravín, tak si myslím, že krávy v noci plkají. Tedy – sdílí informace 🙂 Spí jen krátce nad ránem. V 5 jsou už vzhůru a hurá na pastvu! Kéž bych měla potřebu spánku jako kráva! 🙂
  Knížka je úžasná! janaondrusek@seznam.cz

 • Anonymní 25.5.2017 at 6:24

  Knížka vypadá super. Moc by se mi libila pro dceru. Kde se dají objednat?
  Jinak si myslim že krávy se v noci Telí (rodí telatka) a jiné dny odpočivaji, povidaji,
  T.Kholova@seznam.cz

 • Libor a Petra 25.5.2017 at 7:02

  Hm, těžko říct, žijí svým životem, buď hibernují a nebo se poflakují a povídají si tak, jako ve dne, nad ránem už se myslím i dojí, ne? (petra.spacilova(at)gmail.com)

 • Anonymní 25.5.2017 at 7:08

  Tak u nás je právě období "Proč" a když jsem se dcery zeptala: "Co dělají krávy v noci?", odpověděla mi: "Proč se mě ptáš?". No takže odpověď žádná 😀 tudíž bych řekla, že krávy v noci odpočívají a žerou. Krásný den Andrea endyna@seznam.cz

 • Renáta Vyk 25.5.2017 at 7:12

  Krásná knížka! Já si teda myslela, že krávy v noci spí 😀 a tráví to, co všechno snědly přes den :-). renwas@seznam.cz

 • Petra Šebestová 25.5.2017 at 8:23

  Krávy v noci tráví, odpočívají, spí 🙂 sdílím na FB jako Petra Vojtěch, petra.sebestova1@gmail.com

 • Anonymní 25.5.2017 at 8:31

  Z téhle edice se nám líbí knížka o lidském těle. Syn pořád kouká na krvinky a na bacily 😀
  Jinak jsem si až doteď myslela, že krávy v noci spí 🙂
  linhartova.marie@gmail.com

 • Adéla V. 25.5.2017 at 8:44

  Míšo, když si řeknu, že už žádnou knížku nepotřebujeme, zase vytáhneš takový poklad! I s kravama, které v noci určitě tančí nebo lepí telatum scrapalba 😉
  adela.prsalova@gmail.com

 • Kateřina Ottmarová 25.5.2017 at 9:27

  já myslím, že koukaj do tmy 🙂
  hhranolkakatka@seznam.cz

 • Anonymní 25.5.2017 at 9:36

  Já bych tipla, že krávy v noci odpočívají a občas si u toho zabučí. Ale dost možná to bude něco jiného a mnohem zajímavějšího 🙂
  midnigt@seznam.cz

 • lucie 25.5.2017 at 10:17

  krávy v noci spí, nebo kojí telátka?
  já kdybych nekojila, tak spím určitě 🙂
  lucie
  eiben@post.cz

 • Anonymní 25.5.2017 at 10:36

  Super tip. Akorát máme ve výrobě knihovnu, tak skvělá inspirace, co do ní uložit 🙂 A co dělají krávy v noci? Do téhle doby mě nad tím nenapadlo přemýšlet 😀 No ale asi jenom nespí, to by byla moc jednoduchá odpověd… verca.dolezalova@seznam.cz

 • Renata Cvancigerová 25.5.2017 at 10:47

  kravy v noci spi a tie kravy co su stale hladne, tak maju pripravene v zlabe seno, no a na zemi maju slamu, na ktoru si mozu lahnut :D..
  chrrenka@gmail.com

 • Sylvie 25.5.2017 at 10:53

  Dobrý den,děkuju za skvělý tip. Svojtkoviny máme ve velké oblibě, nechápu, jak to, že mě tato kniha minula. Co dělají krávy v noci se přiznám, že netuším, ale asi spí a tráví. Pěkný den. Sylvie sdohnalikova@gmail.com

 • Tereza P 25.5.2017 at 11:57

  Otázkou jste mě zaskočila a odpověď mě samotnou začala zajímat. Tak jsem šla ke spolehlivému zdroji a dozvěděla jsem se že, každá kráva dělá něco jiného. Jedna se jde nažrat, druhá spí, některé dokonce stojí frontu na dojení a pokud přijde jejich čas, noc je prý nejoblíbenější na rození telátek. Takže asi tak nějak :-). Zdravíme, sdílíme, hlasujeme, ale hlavně Vám držíme palce.
  cooper@kdyne.net

 • Anonymní 25.5.2017 at 12:37

  Včera jsem tu knížku měla v obchodě v ruce….a myslím, že je to znamení 😉 Jo a ty krávy nejspíš v noci spí.. Opět moc díky za možnost soutěžit. A přejeme s Julinkou a Madlenkou krásný den. Míša (michala.notzlova@seznam.cz)

 • Anonymní 25.5.2017 at 12:48

  hm, krávy v noci, záleží, jak která… Ty zvířecí povětšinou chrní… Dana (kristova@post.cz)

 • SweetLife 25.5.2017 at 12:54

  S knihami to mam jako vy a ty dětské jsou zpravidla proste užasne. Ale byt neni nafukovaci, tak pri nakupovani hodne premyslim a jinak jsem začala půjčovat knihy pro malou i v knihovně, jen je pak nechce moc vracet:D tipuji, ze krávy se kromě spáni v noci pasou. Lenka.kotrousova@gmail.com Lenka Kotroušová

 • Guna Leite 25.5.2017 at 13:22

  U nás je to podobné, co se týče knih, neznám žádný strop. Když jsou tak krásné a těším se na léto, kdy pojedeme do Lotyšska, abych konečně udělala naši knihovničku bilingvní česko lotyšskou.
  Když otázka zní "Co si myslím, že krávy dělají v noci?" tak odpovím "Asi zavřou té své milé, trochu smutné kraví oči a zdají se jím kraví sny, jak se pasou na louce, ocasem odhánějí mouchy a tak..". Ale hm, jdu vygooglit, co teda doopravdu dělají. Nebo radši ne, počkám, třeba se na mě usměje štěstí a budu moct najít odpověď v knize, tak se nechám překvapit a nic googlovat nebudu. guna.leite@gmail.com

 • Anonymní 25.5.2017 at 13:41

  Krávy v noci stojí, pospávají. Asi… ale ty sloní zuby mě dostaly, já žila v tom, že rozmělňují dásněmi.
  Pěkný den.
  Sdílím na fcb jako Hana Ondriková

 • Anonymní 25.5.2017 at 13:45

  opet krasna svojtkovska 😉

  no kravy snad spi 😉 na rozdil od nas maminek 😉

  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

 • Veronickaaa Vojtkova 25.5.2017 at 14:25

  No pokud se dobre pamatuju tak krávy co jsme měli doma dělali zpravidla to co přes den – stali, leželi, krmili se, postavali nebo spali 🙂
  Veronika.c@email.cz

 • fortik 25.5.2017 at 15:16

  Krávy snad v noci spí, alespoň jsem si to tedy vždycky myslela:D Babička měla krávu…bohužel mě (stejně jako vás) nenapadlo, lézt za ní v noci:D:D:D
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá)
  lenka.cicha@email.cz

 • Anonymní 25.5.2017 at 17:36

  Svojtkoviny miluju! Uz mame doma Maleho pruzkumnika a mam vyhlednute dalsi. Co delaji kravy v noci netusim 🙂 Snad spi, nebo jako spravny prezvykavec prezvykuji? 🙂 🙂 🙂 Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

 • Anonymní 25.5.2017 at 17:39

  Krávy v noci spí a dělají mlíčko 🙂 Moc děkuju za tip na knížky. Ukládám si je jako tipy na darky… matonozka@seznam.cz Hela Ošmerová

 • Anna Blažková 25.5.2017 at 18:06

  Tuto knížku už jsem jednou měla koupenou,ale putovala jako dáreček dál,takže po ni stále pomrkávám, je fakt krásná jako všechny svojtkoviny:-) co já vím co dělají Krávy v noci? vyrábí mléčko…

 • Džejn 25.5.2017 at 18:53

  Krávy mají v noci určitě spoustu práce – přežvykují, jí, tvoří mléko, odpočívají… Jana
  jana.zdvihalova()email.cz

 • Anonymní 25.5.2017 at 19:17

  Paraadna. Hadam spia:) sales.merino@gmail.com

 • Anonymní 25.5.2017 at 19:37

  Myslím,že spí nebo prezvykuji �� kalousovaluc@seznam.cz

 • Anet 25.5.2017 at 20:38

  Opět krásná Svojtkovina, mají geniální knížky, už doma nějaké máme a postupně přibudou další. Podle naší malé (20m.) dělají bů a hají :-D. Anet

 • Anonymní 25.5.2017 at 21:11

  Pěkný večer, myslím že krávy v noci pěkně leží, odpočívají a přežvykují.Také se v noci ale rodí telátka, protože je větší klid.(malinovaRomca@seznam.cz)

 • Anonymní 26.5.2017 at 5:39

  No to by mě také zajímalo co dělají, že by nespaly a dělali něco více fundovaného? Každopádně pokud spí tak myslím, že ve stoje a to je oříšek, který syn nemůže pochopit – a já si teď nejsem jistá jestli je to opravdu pravda – no budu muset zagooglit.
  zemanova.monika@centrum.cz

 • Zupkova Karla 26.5.2017 at 7:17

  Ahoj, kniha vypadá super!!! Máme jich už doma od Svojtky pár a pro některé si chodíme do knihovny, už to nemáme pomalu kam dávat 😉 Krávy v noci spí, občas zabučí, když se jim zdají škaredé sny 😉 kaja.zupkova@seznam.cz

 • Anonymní 26.5.2017 at 7:27

  Krásná knížka, také už jich máme od Svojtky dost, ale na tuhle jsem zatím nějak nenarazila. Tak třeba nám bude přát štěstí. Synovi by se líbila, zvířátka miluje. Krávy v noci přežvykují, bučí a spí, aspoň si to takhle pamatuju z praxí na VŠ :-). Pěkný den, Barbora (barbora.folkova@seznam.cz)

 • Anonymní 26.5.2017 at 8:15

  Kravičky v noci klimbají a určitě pořád přežvykují 🙂 Lucie (Lucie.Tekauerova@seznam.cz)

 • Petr Vykrent 26.5.2017 at 9:12

  Krávy v noci určitě spí:-)
  petr.vyk@seznam.cz

 • Anonymní 26.5.2017 at 11:30

  Nádherná knížka,za chvíli je nebudeme mít kam dávat:o) Krávy v noci spí a přežvykují.
  lenkal673@seznam.cz

 • Vik R 26.5.2017 at 12:41

  V noci travia a prezuvaju. viktoria133@hotmail.com

 • Anonymní 26.5.2017 at 13:43

  Jestli si to z detstvi dobre pamatuji, tak klid v kravine pres noc urcite nebyl:-) zuzankat@seznam.cz

 • Anonymní 26.5.2017 at 13:52

  Míšo, Vy mi dáváte 😀 😀 Svojtkoviny jsem objevila díky Vám a vašim důkladným reportážím a mám pocit, že brzo sbírku opět rozšíříme 😀 Tohle je další "must have" 😀 😀 Já si totiž myslím, že krávy v noci spí a pokud to je jinak, tak mám dost velké mezery ve vzdělání, takže si budu muset rozšířit obzory 😀 určitě se přidám k hromadné objednávce 😀 Iva Heringová, hering.iva@post.cz

 • Anonymní 26.5.2017 at 15:06

  Odpočívají, tráví a bučí a bučí :_) baruna36@seznam.cz

 • Anonymní 26.5.2017 at 20:15

  Na tuhle knížku jsem koukala u kamarádky a je parádní! Čekam na nějakou slevu a teď i snad i výhru. .. krávy v noci určitě spí a zdají se jim sny o vonave trávě 😉 vendulmarkova@seznam.cz