Zábava pro kluky… A Julii

25.9.2016 in Knihovna - 62 Comments
Konečně, konečně můžu uspokojit i maminky chlapečků, které sledují náš blog a jsou tu i přesto, že je tu láduji nonstop holčičími záležitostmi. Tímto vám moc děkuji za přízeň a zato, že tu vůbec jste. Snad vám doma děti nerůžoví :-). Jako odměna tu pro vás je nejen inspirace v podobě nafocené okýnkové knížky od Nakladatelství Svojtka, ale i samotná kniha, kterou bych někomu z Vás ráda věnovala. Pár knížek jsem objednala pro chlapečky kamarádek, které máme v okolí a protože je Svojtkovo nakladatelství partnerem blogu (vybraly jsme si ho my samy 🙂 ), podařilo se mi tuhle knihu ulovit pro vás.

Chtěla jsem začít tím, že kluci zbystřete a nastražte očka, pojede se pánská jízda. jenže. Jenže se probudila Julinka dřív než jsem stihla knihu nafotit, takže to dnes bude s asistencí a já můžu s čistým svědomím říct, že tahle knížka zaujme každého chlapce … a moji Julinku :-D.

 

 

Jak už to u těchhle okýnkovek bývá, je naprosto dokonalá svým zpracováním. Ilustrace jsou skvostné, krásně barevné, stránky nejsou zbytečně přeplácané a text dostatečně stručný a čitelný. Tahle edice by mohla být na každičké téma a já bych po ní toužila. Holky rády otáčí stránky a otevírají okýnka, já se jim do toho snažím něco málo i předat.

 

 

Jakmile jsem Julče přečetla ono GAGAGA, smázla Juli dinosaura a zařadila zvíře mezi husy. To ode mě byla trochu školácká chyba a kdykoli teď najde v LEGO Duplo malého dinosaura, začne luxusně „gagovat“.

 

 

Hned na druhé straně jsem se ztratila. Vy, maminky chlapečků už asi znáte všechny druhy aut, všechny druhy bagrů i náklaďáků, ale i dinosaurů. Tohle se u nás nikdy neřešilo, takže slovo maiasaurs jsem sotva přečetla :-D. Ale je krásný, to on je, že?

 

 

Maiasauří vejce je tu s překvapením a i když není čokoládové, děti se do něj budou tuze rády dolovat. Co je ve vejci? Nelinka by zahlásila „loutek“ 😀 Nene Nelí, tady nebude žloutek.

 

 

Tohle vajíčko ukrývá malé maiasauří mimčo. Sledujete jak záměrně používám slovo maiasaur? Asi někde podprahově doufám, že si to líp zapamatuju a jednou to nečekaně vytasím v mužské debatě a budu za hvězdu …nebo exota :-D. Třeba tím dostanu nějakou maminku s chlapečky a budu vypadat „in po dinosaursku“. Co, že pak nerozeznám jeřáby, buldozéry a cisterny :-D.

 

 

Stránky v knize jsou opět silné á la leporelo, takže se strany dobře otáčí i malým dětem a o obřích okýnkách nemluvě.

 

 

Tyranousarus Rex. Dino, kterého pozná každý mého věku, protože Jurský park byl prostě top všech topů mého mládí :-D. Rex tady otvírá pusu dokořán a Juli si s ním užila pěknou chvilku.

 

 

Já si toho zprvu ani nevšimla, ale v průběhu knih je několik výřezů, které jdou skrz více stran a jemné motorice dětských rukou tohle určitě neunikne. Štěstí, že tahle knížka nevydává žádné zvuky, protože to by se s ní Juli takhle nepomazlila. Jakmile slyší nějaké větší „huuu“ nebo „uuuaaa“ bere do zaječích a hledá po bytě mou nohu, které by se chytila s výrazem v očích „jsem v domečku“.

 

 

Dinosuři se mezi sebou brání, tedy alespoň příroda je na to dostatečně vybavila. Triceratops, další z dinosaurů, o kterém mám potuchy, protože mám o necelý rok staršího bratra a tenhle pojem nám doma jednu dobu docela často lítal :-D. Navíc ta jeho hlava je prostě úžasná. Že nevíte jak vypadá, tak moment, vyfotíme.

 

 

To je on! Rohatý šampion. Triceratops. No není to slaďouš? Julince se líbil moc. Miluje symetrické hračky a tvary, takže tahle hlava, ještě dokonale rozdělená v polovině, to bylo něco pro její očka a prstíky. Aaaa pozornější z vás si možná všimly, že s příchodem Tyranousara rexe se přiřítila z postele i Nelinka. Julči drobné prsty teď vystřídaly tří-a-půl-leté pařátky mé školačky.

 

 

V zelené a oranžové barevné smršti je tahle dvoustrana úplná oáza. Modrá stránka rozsvítila Nelinku a já musela knihu bránit zuby nehty, abych pro vás vůbec nějakou výhru měla.
Vysvětlili jsme si, že dinosauři mají svá jména, Nela se je snažila chvilku zopakovat a pak to vzdala :-D. Shrnula pterousaura jako ptáka, po chvíli jako dinosaura s křídlama a viděla jsem jí na očích, že je ráda, že je holka :-D.

 

 

Kronosaurus? Hmm tak to je další tvor, který mi byl 29 let úspěšně tajen. Je ale krásný, nemyslíte? Potkat bych ho na dovče nechtěla, ale dětem se líbil. Rychle pochopily, že se válí ve vodě a ještě radši mávali jeho ocasem. Honem pryč, než to někdo urve.

 

 

Všimněte si, že v každé knížce je vždy nějaké uvedení do reálu. To se mi moc líbí. Tady je to převedení světa dinosaurů na ten náš svět dnešní. Dětem kniha vysvětlí, že už tu dinosauři nežijí…

 

 

…ale zavede je na místo, kde se na ně dá zavzpomínat a prohlídnout alespoň to, co se podařilo zachovat. Zajdete si do muzea. A co vy víte, třeba právě tohle rozhodne o tom, že zítra místo na hřiště vyrazíte za kulturou, protože on to prostě bude muset vidět :-).
Knížky se dají nejednou propojit s hezkým výletem. Já to tak dělám docela ráda. Dokonce to někdy děláme naopak. Vemu holky na hezké místo na výlet a pak jim večer dám tématicky spojený dárek. Rázem je vidět jak si hračku nebo knihu Nela spojí s výletem a vypráví si sama příběhy, ve kterých opakuje zážitky z onoho dne. To zkuste, je to boží :-).

 

 

Tak co na ni říkáte? Líbila se vám? Na všechny dětské knihy z Nakladatelství Svojtka je až do konce září sleva 35%, takže pokud chcete vybírat dárečky pod jedličku, mrkněte třeba právě na tyhle okýnkovky, protože vyjdou skvěle a dětem vydrží na čtení hodně dlouho. Čerpá z nich Julinka – převážně jemnou motoriku, ale i Nela, která je o dva roky výš a i za další dva se v nich doví spoustu informací.

Knihu Kdepak bydlí dinosauři jsem objednala TADY

 A teď už slibovaná soutěž.

Pokud chceš mít doma tuhle dino-okýnkovku:

1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life
2/ Do pondělí 3.10. napiš do komentáře pod tento článek nebo na FB, jestli jako mámy chlapečků vážně umíte všechny ty dinosaury nebo rozeznáte všemožná auta 😀 (nezapomeň na sebe nechat kontakt)
3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x
Tak ke komu půjde tahle svojtkovina?

 

MUDr. Michala Knězková

All posts

62 Comments

 • DaCha 26.9.2016 at 11:11

  Sice mám chlapečka, ale zatím nepoznám ani toho Rexe, ještě nemá dva roky, tak dinosaury jsem doposud nestudovala. S touhle knížkou by byla dobrá příležitost začít. kristova@post.cz

 • Renáta Vyk 26.9.2016 at 11:38

  Tak náš Daneček taky nemá zatím ani dva roky, ale tenhle typ knížek miluju!!! A klidně se kvůli ní i ty dinosaury naučím…. s auty by to asi byl problém, ty rozeznávám zásadně jen podle barvy 😀 😀 😀

  • Renáta Vyk 26.9.2016 at 11:40

   (renwas@seznam.cz)

  • Anonymní 26.9.2016 at 19:43

   Na dinosaurech ujizdime presne rok, s nyni 4,5letym Vladikem a jeho 6letou segrou. Zname jich spousty, nej T-rexe,ale i Triceratopse,Stegosaura, nejoblibenejsi synkuv je Brachiosaurus a dcerky Plateosaurus. Je jich spousty a uz doma mame slusnou sbirku figurek,i knizek. Tato nam zatim chybi!
   iveta hladilova
   Ivetahladilova@seznam.cz

 • Lucie F 26.9.2016 at 11:40

  Dcera ma dva bratranky,kteří ji do dinosaurů a aut zasvěcují,takže by se nám hodilo si je nastudovat 🙂 Díky!

 • Tereza 26.9.2016 at 11:46

  Bezva článek a tip na klučičí knížku. Našemu chlapečkovi byly teď v neděli teprve 3 týdny. Občas jako dinosaurus zakřičí, že má hlad, ale jinak nás učení všech "saurů" (a aut a bagrů) teprve čeká 🙂

 • Veronika Harnolová 26.9.2016 at 11:50

  Tak to je nádherná knížka! Tu potřebujeme 🙂 znám všechny značky aut, učila jsem se je s Lukáškem a stejně ráda se naučím poznávat dinosaury. Např v Dinoparku se nám moc líbilo 🙂 krásná soutěž Miško. Zde kontakt veronika.harnolova@gmail.com a večer i nasdílím, jasná věc 🙂

 • Lenka Malinová 26.9.2016 at 11:50

  Dobrý den, dinosaury se zatím teprve učíme poznávat, ale co se týče aut, dokážu se už docela dobře orientovat 🙂 Vyrábím pro syna na doma poznávací kartičky na nejrůznější témata a jednu dobu u nás nejvíce "frčely" dopravní prostředky a také značky aut. Dokonce jsem se i naučila rozlišovat vlaky a druhy lokomotiv 🙂 Teď se posouváme k dopravním značkám, takže brzy budeme mít dopravu zvládnutou kompletně 🙂
  Dinosauří knížka by synka určitě potěšila. Okýnkové knihy mají u nás velký úspěch. Krásný podzimní den 🙂
  lenka.burvalova@centrum.cz

 • Hana Kalinova 26.9.2016 at 11:51

  Jako jediný článek v naší malinké rodince, kdy na mě padla i "mužská" činnost se snažím rozeznat alespoň ty auta. Syn je do dinosaurů blázen, takže pomalu společně studujeme i toto. Anebo si k tomu pozveme pomoc 🙂 kalinovahanka@gmail.com

 • Karolina Kaufnerova 26.9.2016 at 11:55

  Pro mě je všechno dinosaurus, s auty to je lepší, ty i rozeznám 🙂
  karolina.c@centrum.cz

 • Anonymní 26.9.2016 at 11:57

  Synovi jsou tri a momentalne dinosaury zijeme… spi s nami v posteli (triceratops a stegosaurus maji vstup zakazan-maji rohy a ostny a FAKT to boli, kdyz si je clovek zapichne pri prevalovani do zad…), mame sbirku figurek, cteme stale dokola encyklopedie a knizky o dinosaurech, koukame na pohadky s dinosaury a minule se me dokonce ptala kamaradka, jestli se pred spanim ucim ty nazvy, ze si je tak pamatuju 😀 tuhle knizku jeste nemame, ale k narozeninam ted syna ceka vesta s dinosaury, 3D knizka s dinosaury, povleceni s dinosaury a dort necelane take s dinosaury 😉 kontakt Beduinka@seznam.cz

 • Bara Zilova 26.9.2016 at 12:13

  Maxovi budou dva a miluje traktory – takže už se pěkně učíme značky zemědělských strojů 🙂
  třeba zaujmou i dinosauři, díky knížce..:)
  baraz@seznam.cz

 • Limetka 26.9.2016 at 12:15

  My máme "Kde bydlí zvířátka" a K.ji miluje. O dinosaurech jsem nevěděla, pecka! Díky za tip.

 • Marianna Jančurová 26.9.2016 at 12:15

  Ja som mama, ktorá naozaj pozná všetky značky áut, strojov, kolesových i nekolesových zariadení, všetkých možných i nemožných dopravných prostriedkov, pretože neviem či sa to dedí z otca na syna, ale môj syn (keďže má tatka automobilového historika :-D) to zdedil na betón. Odkedy zistil, že koliesko sa točí, fičíme na všetkých možných dopr. prostriedkov.. Má presne tri roky a tento rok začal chodiť do škôlky, zatiaľ ho dinosaury zaujímajú len veľmi okrajovo, ale človek nikdy nevie a po pravde, mne by tiež prospela po tých mobilných strojoch aj nejaká "zvieracia dinozmena" 🙂 maryennn@gmail.com

 • Lenka 26.9.2016 at 12:21

  No musim sutazit inak sa neda, pretoze nas kamarat ma velmi rad dinou… Ako on hovori dino rex…. A o autach ma vacsi prehlad vdaka synovcovi ktory je odbornik. Ma len cez 2roky ale podla zvuku vie ci ide traktor, tirak alebo autobus (byvaju pri hlavnej ceste), krom toho ma v knihach opravuje co je miesacka, kombajn,vyklapacka a podobne. Dostal super knihu o autach… Takze zacinam sa uz orientovat aj ja. Lpravdova@gmail.com

 • Anonymní 26.9.2016 at 12:22

  To je úžasná svojtkovina :), my doma sice máme slečnu, ale občas vydá za dva kluky ;), taková krásná knížka by ji určitě potěšila, o dinosaurech zatím nevíme ani "ň". Díky, Romča, email: ducky123@seznam.cz

 • Šárka Kročilová 26.9.2016 at 12:23

  Nechci se chlubit, ale mam pocit, ze dinosaury znam vsechny a s nasim malym paleontologem urcite jeste nejakeho noveho objevime 🙂 Je mu pet a od dvou let zije dinosaurama. Plastovych dinosauru mame vic nez v dinoparku 😉
  A s mladsim, ted dvouletym, jedem zatim jen ty auta, bagry, traktory a hlavne "leka" letadla 🙂
  Takze knizka se urcite hodi.
  sarka.krocilova@gmail.com

 • Jana Žáková 26.9.2016 at 12:31

  U nas teprve "disauri" období začíná, takze neznám a auta skoro znám . Soutěž je supeeer a kdyz ji nevyhraju, určitě donese jezisek 🙂 janulkazakova@gmail.com

 • Anonymní 26.9.2016 at 12:37

  Synovi bude za měsíc teprve rok,takze nás tohle všechno čeká.zatim mám problém název některých dinosauru přečíst natož je rozeznat 🙂 jinak knížky od Svojtka také kupujeme a par jich máme koupeno k narozeninám tak i k vánocům.jednu mám stále v kabelce když někde čekáme nebo jedeme v dopravě a umí krásně zaujmout,ze je aspoň chvili v klidu 😀
  Mk.Michaela@seznam.cz

 • Michaela Benešová 26.9.2016 at 12:39

  Máme doma skoro tříleťáka a triceratops, iguanodon a jim podobní, jsou u nás na denním pořádku. A samozřejmě se v nich malej vyzná mnohem líp než já. Kniha je nádherná.
  menandros.mb@seznam.cz

 • Anonymní 26.9.2016 at 12:54

  Knížka je úžasná, zrovna jsem něco podobného sháněla, buď jsou moc jednoduché, nebo pak spíš už encyklopedie pro velké. V autech mám tedy lepší přehled než v dinosaurech, ale bude stačit ještě jedna návštšva dinoparku a je to na stejno 🙂 martina.semradova zavinac gmail.com

 • Renata Šablaturová 26.9.2016 at 12:56

  U nás teď frčí traktory, tak s učím pluhy, sekačky, přívěsy i návěsy 🙂
  Dinosauři jsou ale hned v závěsu 🙂
  renata.sablaturova@gmail.com

 • Vera Surkova 26.9.2016 at 12:57

  Dinosaury poznám zatím jen asi tři, teprve to syna začíná zajímat 🙂 Synovec nás naštěstí ve vědomostech zdokonaluje, ten to má zmáknuté 🙂 A tato knížka by se nám náramně líbila! Zato se synem už se stávám expertem v oblasti zemědělské techniky 🙂 verka.surkova@gmail.com

 • saui.dj 26.9.2016 at 13:08

  Tyhle knížky jsou tak užasné, auta umím některá a v dinasaurech jsem ztracená:-)Šárka

 • Anonymní 26.9.2016 at 13:16

  Ač jsem si to nikdy nemyslela, v rozeznání dinosaurů začínám být profík 🙂 Momentálně je u nás dinosauří období (namíchané s robotím obdobím, takže takový dinosauří robot je top :)) a tak jsem denně obklopena a často i napadána Ankylosaurama, Diplodokama, Pachyosaurama, Triceratopsema, T-Rexama a další spoustou dinosaurů, kterým Samík vymýšlí svá jména 🙂 🙂 veronika.divisova@atlas.cz

 • Martina Bothová 26.9.2016 at 13:49

  No, já jsem onehdá dělala pro děti kartičky s dinosaury a když jsem chtěla udělat brontosaura, tak jsem díky wikipedii zjistila, že brontosaurus je starší název pro apatosaura. Takže vím, že nic nevím 🙂
  martina.bothova@email.cz

 • Anonymní 26.9.2016 at 14:03

  Díky Lukáškovi zpestřuji svůj slovník prozatím jen o bagry, nakladače, cisterny, kombajny, letadla, veterány, teréňáky…a jak na to koukám, dinosauří jazykolamy nás neminou. :-). Je čas se připravit :-). lenkahorankova@email.cz

 • Anonymní 26.9.2016 at 14:17

  Tak nas chlapecek je hodne pod vlivem starsi sestricky a jejich zajmu,takze dinosaurus je zatim dinosaurus. Ale s knizkou by se to mohlo zmenit. gis-ela@seznam.cz

 • Denisa Benesova 26.9.2016 at 15:02

  Další krásně provedená knížka, můj 2,5 letý synovec mě při každé návštěvě překvapuje druhy dinosaurů, zatím se je učí podle figurek, takže knížka je pěkný nápad na vánoce. Děkuji Denča
  denybeny@seznam.cz

 • Lucie Chmielová 26.9.2016 at 15:21

  Nerozeznám, hlavní je, že je pozná syn;-)

 • Lucie Chmielová 26.9.2016 at 15:22

  Zapomněla jsem email:-D witlucie@gmail.com

 • Lenka Adoltová 26.9.2016 at 15:41

  Syn naštěstí do období dinosaurů nedospěl, ale jako učitelka ve školce jsem dinosauří knížky musela předčítat a nechápala jsem, jak ty pětileté děti rozeznají tyranosaura od stegosaura a dalších, jejichž jména jsem někdy nedokázala ani přečíst �� nicméně Svojtku milujeme, máme od něj už poměrně hezky zásobenou knihovničku �� většina má otevírací okénka nebo posuvné obrázky �� u aut už jsem zběhlá trošku více, dostala jsem školení od manžela, ale bagr je prostě bagr �� (adoltovalenka@gmail.com)

 • petra 26.9.2016 at 15:48

  Moji kluci jsou jeste mali, ale synovec je fanouskem sauru, takze nejake jmena mi neco rikaji, ale je to bida… Auta a bagry rozeznavam vice, ale tatinek me temer stale opravuje ☺ (petra.polochova@gmail.com)

 • petra 26.9.2016 at 15:49

  Moji kluci jsou jeste mali, ale synovec je fanouskem sauru, takze nejake jmena mi neco rikaji, ale je to bida… Auta a bagry rozeznavam vice, ale tatinek me temer stale opravuje ☺ (petra.polochova@gmail.com)

 • Nikol Horáková 26.9.2016 at 15:57

  Teď nedávno jsme oběvili papírová leporela, vonící knížky a tak podobně…moc by nám udělala radost 🙂 Já se v dinosaurech teda moc nevyznám.. Vím jen že brontosaurus je ten tlustej s ocasem jako palcát a pterodaktyl je ten lítací… V autech maximálně rozlišuju osobní, náklaďák apod. Od toho je tady taťka 😉 Maličký teď slavil první narozeniny a dostal od něj tatru plnou autíček, tak to u nás drandí ostošest. <3

 • Lucie Kučerová 26.9.2016 at 18:27

  Syn bude mít 5let, dinosauři ho drží teprve od června – návštěva dinoparku. Knížku mu sháním další a tato je krásná. V té co má ho zaujal hlavně meteorit a vysvětlování proč umřeli. Jména zatím neumím (je to horší než homeopatika), ale kombajny a traktory musím poznat, protože v tom mě cvičí již od 2 let. Potom mě cvičí v chovu slepic, vždy přijde od babičky s moudrem a já vysvětluji (napřed zjišťuji). Děkuji za možnost vyhrát pěknou knihu a na svojtku se podívám, mám jejich knihy ráda. luciekucerov@gmail.com

 • Jitka 26.9.2016 at 18:43

  U nás téma dinosauři ještě není aktuální, ale auta už pomalu zvládám 😀 knihy s okýnky od Svojtky jsou top a určitě jedná bude i pod stromečkem a tak díky za skvělé nafocenou inspiraci ��
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz

 • Karolina bílková 26.9.2016 at 19:31

  Moc pěkná knížka! U nás dinosauři frčí, auta až tak moc ne. Né žé že bych všechny dinosaury poznala, jen některé, ale úspěch je, že už ty názvy aspoň správně přečtu 🙂 Zrovna nedávno sem byla poučena, že T-Rex nemá tři ale dva prsty, snažila sem se sice dohadovat, že to není pravda, ale bylo mi ukázáno v knize, že T-Rex má opravdu jen dva prsty, ale prý "mami neboj, tři prsty má allosaurus, to je podobný"….. takže tahle knížka by asi byla spíš pro mně, abych nabrala trošku znalostí a nebyla doma za neznalce 🙂 kajabilkova@gmail.com

 • Michaela Hofericová 26.9.2016 at 20:06

  Momentálně čteme před spaním encyklopedii dinosaurů, protože jí dostal od bratránka, ale rozhodně mně to nebaví, je moc odborná pro tak malýho prcka. Tahle by byla určitě lepší. 🙂 Dělá mi problém je jen přečíst, natož si je pamatovat, ale vzhledem k tomu, že vlastníme i permici do dinoparku (původně kvůli dětskému koutku, máme ho tu krytý a v zimě je to občas prima záchrana – poslední dobou ale opravdu koukáme po dinosaurech), začínám se lepšit. 🙂 Knížka by se náramně hodila, junior bude mít narozeniny. 🙂 michaela.kankova@centrum.cz

 • Adéla V. 26.9.2016 at 21:15

  Sice se muj maly dinosaurus jeste musi "vyklubat", ale uz ted me desi, jake nove znalosti (auta, dinosauri, sport…) se budu muset jeste ucit. 🙂
  Okenkove knizky jsou skvele, ty bavi I me. 😉

 • Jana Zdvihalová 26.9.2016 at 21:30

  V autech frčí nejen mladší syn, ale nakazil už i starší dceru 🙂 pilně doplňuji znalosti značek a typů traktorů, bagrů i nakladačů. Období dinosaurů je na spadnutí, první encyklopedie byla dnes ulovena v knihovně. jana.zdvihalova()email.cz

 • Anonymní 27.9.2016 at 6:43

  Ahoj. Dinosaury pojmenovávat ještě moc neumím, tak se to ráda naučím. Auta již nejsou problém, to kliky opravdu baví. Margitla@centrum.cz

  • Anonymní 27.9.2016 at 6:44

   Kluky baví..

 • Anonymní 27.9.2016 at 7:40

  Ahoooj, samozrejme, že ako mama dvoch chlapcov viem všetky názvy dinosaurov a aj v latinčine:)))))….ale nie to čo neviem sa vždy snažím uhrať, alebo sa spýtať mudreho uja googla, názvy áut zvladam ľavou zadnou a to vážne…pri chlapcoch sa naučíš veci:)))…clovek, by tomu neveril��. Pozdravujeme…
  salvija@szm.sk

 • Mária Kružliaková 27.9.2016 at 7:59

  Myslím, že sa celkom dobre orientujem aj v problematike dinosaurov aj vo veciach okolo áut – a keďže aj naše tretie dieťatko je opäť chlapček onedlho budem môcť spísať encyklopédiu 🙂
  majusik.kruzliakova@gmail.com

 • Majkl Kasparov 27.9.2016 at 8:22

  U nás doma je odborník na dinosaury spíš tatínek 🙂 já umím jen ty nejznámější a malému to stačí 🙂 ale auta jsem se musela naučit, protože běhá od auta k autu a chce vědět, co je to za značku. A vedle mama, tata, babn (babička) a dadn (dědeček) tak říká i KIA 😀 Knížky od Svojtky máme doma taky rádi a když ji nevyhrajeme, tak poprosíme Ježíška 🙂
  Martina.Bakova@email.cz

 • Miso, ta knizka je super. Uz chvilku po ni pokukuji a po navsteve Liberce, kde jsme sice dinopark nenavstivili, ale Filipek dost dlouho spekuloval nad tim, co to na te strese bylo, jsem si rikala, jestli nenadesel cas, ho do toho dinosveta zasvetit. Nas tata byl dinosauri fanda, takze ty nejznamejsi s prehledem poznam no a Cesta do praveku je kultovka. Auta umim nazpamet i ty, ktery jsem netusila, ze kdy existujou. Takze obzory jsem s klukem doma vazne trosku rozsirila. Uzivejte dovcu ;).

 • haribo 27.9.2016 at 13:24

  kdyby jen dinosaury, i kdyz ti zacinaji chlapce zajimat az ted… do dneska to byly hlavne znacky aut, stavebni stroje a vlaky!!! ted se zacina ptat, co je to za dinouse a tam se musim rychle dovzdelat, cesta do praveku uz asi nebude stacit 😀 (takze knizka by se akorat uzila, kdyby nahodou, tak habrenka na gmail.com

 • Martina Novackova 27.9.2016 at 14:02

  Tak tahle knížka nám nesmí doma chybět!! půlku oblečení máme s dinosaury, takže některé už zvládám (s autama je to u mě lepší), ale strejdu máme odborníka přes dinosaury, tak naštěstí je koho se poptat 😀 beelzebub@centrum.cz

 • Tana Chladkova 27.9.2016 at 20:06

  Já mám kluka a přesto vytrvale čtu 😀 ještě nemá dva roky, ale už pojmenuje výstroj hasičů, vypadá to, že na dinosaury taky dojde! tana.chladkova@gmail.com, díky!

 • Martina K 28.9.2016 at 12:33

  Náš malý je hlavně kutil díky rekonstrukci domu a s dinosaury se tedy ještě moc neseznámil, ale tatínek se chystá vytáhnout svou sbírku z dětství a zasvětit ho. Já jsem tím nepolíbená, tak se nechám asi též zasvětit:) kornoutek@centrum.cz

 • Market Hambalkova 2.10.2016 at 15:04

  U nás jedou dinosauři ve velkem, jak knížky,tak figurky schleich 🙂 začínáme jich spoustu znát 🙂

 • Katka 2.10.2016 at 16:27

  U nás doma vedou hasiči a dinosauři, takže buď musím po bytě běhat v hasičské helmě nebo si hrát na Dinopark, to pak stavíme parkoviště a děláme výběhy pro figurky dinosaurů a u toho děláme uaaa. Některé názvy dinosaurů už zvládám s přehledem a pokud je spletu, syn mě opravy, na některé věci ty děti mají geniální paměť 🙂 kontakt katerina.jopkova@gmail.com

 • Anonymní 2.10.2016 at 19:43

  Náš malý má teprve rok, takže zatím nic umět nemusím…ale už teď jde vidět, jak mnohem víc tíhne k autíčkům než k panenkám – očekávám, že časem to budu muset všechno znát 😀 Vilma – Willhell@seznam.cz

 • Unknown 2.10.2016 at 21:45

  Auta jakz takz zvladam.. kdyz vidim na znak.:)) A dinosauri jsou pro me spanelska vesnice, poznam jen T-Rexe, takze knizka by se nam hodila, abych si nepripadala tak ztracena :)) petra.cerna2@post.cz

 • Efka 3.10.2016 at 6:11

  Zatím jsem "odborník" na mašinky ze Sodoru. Auta teď chce poznávat kamkoli jdeme, tak už taky poznávám. Je tedy na čase zdokonalit své znalosti o dinosaurech 🙂 elfka@email.cz

 • Anonymní 3.10.2016 at 11:01

  Ahoj, na dinosaurech nejdřív začal ulítávat můj tehdy cca 3letý synovec (dneska skoro 9letý), takže můj starší syn se víc než o auta odmala zajímal o zvířátka, až kolem těch cca 3 let propadl dinošílenství taky 🙂 a co víc, můj druhý, dneska 16měsíční chlapeček, už je miluje taky a jakmile se mu podaří nějakýho od staršího ukořistit, tak slyšíme jen uáááá, uáááá 🙂 takže máme dinosauří veselo už cca 6 let a ještě to tak na 8 let minimálně vidím 😀 a za tu dobu už jich poznáme opravdu hodně, i když na synovce zdaleka nemám 🙂
  michaela_moravcova@centrum.cz

 • Zupkova Karla 3.10.2016 at 13:28

  Knížka vypadá super, letos jsme byli v Dinoparku už 2X, takže syn (2roky) dinosaury miluje, doma máme i něco jako dinisauří duplo. Názvy jednotlivých druhů neumím, auta tak na 80%. Když nevím, ptáme se tatínka 🙂 Děkuji za super článek. Kaja.zupkova@seznam.cz

 • Kuk Cvak 3.10.2016 at 20:53

  Dinosaury zatím pojmenovat neumíme, ale po návštěvě Dinoparku je to u mého syna top hračka. Okýnkové knížky jsou zábavou i pro mne. Díky za možnost zasoutěžit si 🙂 marketa.cas@seznam.cz

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×