Třikrát vyhraj, třikrát stahuj!

22.3.2017 in Hračky, Hraní - 204 Comments
Zase se množí a nikdy neomrzí. Nemyslím teď LEGO Duplo, ale dotazy směřované k němu :-). Než bych odpovídala na každý e-mail zvlášť, udělala jsem tohle suma sumárum do článku a v neposlední řadě jsem udělala nové šablony na skládání Lego-číslic. Ta do série šablon chyběla. Tak hurá :-).

 Lego Duplo zná každý. Kdo si nehraje s Legem, má určitě nějakou podobnou skládačkovou alternativu, ale kostky a jejich spojování nebo rozkládání baví často i nás větší (to se třeba v mém případě u vláčkodráhy říct nedá 😀 ).

Nejčastější dotazy jsou směřované na doporučení na hezké sady. Asi působíme, že jich máme hodně, ale uvidíte, že to až taková pravda není. Nové řady Lega nerozšiřujeme, protože nejsou kam dávat, takže dokud není další box, nebude další Lego :-D. V současné době máme z duplo-sad:

LEGO Duplo – Džungle – tohle balení bylo vůbec první, které zahájilo Lego éru u nás doma. A asi jako všude jinde, zvířata a figurky jsou u nás nejoblíbenější.

LEGO Duplo – Doktorka plyšáková – ordinace na dvorku – Tohle lego mám moc ráda. Ta doktorka tam je prostě boží a navíc, má stejně růžovej fonendoskop jako já 😀

LEGO Duplo – Farma – sada, kterou jsme dostali v rámci dětské kreativní výzvy s LEGO Duplo a díky které nám Nelinka vyhrála zájezd do Legolandu, kam jsme se vydali.

LEGO Duplo Pásový bagr a náklaďák – poslední a taky nejmenší sada, kde je ale bagrrrr, takže pro holky hodně top. Donesl ji Julince loni Mikuláš a o bagra se perou už rok.

To jsou sady, které máme doma, a i když si myslím, že by se holkám líbily i vlaky, zavání to u mě zase tou vláčkodráhou, kde musím pořád dokola stavět koleje a to přiznám, že je asi největší má noční můra :-D.

Kreativně s Legem

Líbí se vám, že si s Legem nehrajeme vždy jen klasicky, ale nikdy ne a ne najít všechny ty články, takže přikládám odkaz na vše, co jsme s Legem dělaly „jinak“ než tvůrci zamýšleli.

TADY JSOU naše hry:

Výroba příníčka nebo jiných obrázků tiskáním Lego kostky
Pipetování s Legem
Foto Lego-puzzle

Lego vulkán – jak si udělat sopečný pokus

TADY JE postup

 Šablony barvy / počty

První počítací šablony už znáte, ale stejně mi o ně dost lidí pořád píše, takže je prosím stahujte tady a na další e-maily tohoto tipu vždy přepošlu odkaz na tento článek :-). Skládat je podle vzoru už umí i Julinka, které brzy budou dva roky. Stačí, když dítě dokáže přiřadit barvu, nemusí umět ani pojmenovat, ani počítat.

 
 

Šablony / prostor

Druhé šablony ke stažení, které zvládne využít Nela od tří let, je prostorová orientace. Pro Julinku ještě těžké. Dá se ale využít i u dětí, které moc nezajímají barvy, skládají si čistě jen tvary. U nás se na tyhle kartičky nějak pozapomenulo, takže si děkuju za připomenutí a zkusím zase vytáhnout.

Nové šablony / číslice

S holkama jsme o víkendu skládaly tahle čísla. Nelinka teď počítá všude a všechno. Spočítá si toho dost, čísla zatím nezná. Nemám ani snahu jí je nějak učit, takže zatím tyhle karty pojala do série k těm prostorovým a v podstatě si skládáním napodobuje karty předešlé. Časem až bude znát jednotlivé číslice, bude jí skládání dávat zase o kus větší smysl.

 
  

Uklízení lega jak a kam

K dotazu skladování Lega. Ne, netřídíme sady. Jsou sesypané do lego boxů a vlastně jediné co dáváme jinam je základní deska a pak panáčky se zvířectvem. Ty holky nehážou mezi kostky, ale dávají si bokem, protože si s nima hrajou vlastně i ve chvílích, kdy Lego kostky nevytáhnou.

Navíc máme okolo Lega i svých pár rituálů, které pomohly nejen dětem, ale i nám. Lego už se u nás konečně pravidelně bourá a já musím říct, že to rozhodně funguje.

Šablony, úklid a naše sady Lego duplo, to se opakuje v mailech nejčastěji a já se omlouvám, pokud někomu neodpovídám delší čas. Nestíhám :-(. Ráda bych, ale kolikrát mi maily zaberou polovinu večera a už nic jiného nestihnu. Proto čas od času pár zpráv přeskakuji, pokud se opakují dotazy stejné, a pak udělám suma sumárum článek, který bude třeba užitečný nejen vám.

MUDr. Michala Knězková

All posts

204 Comments

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:09

  asi by u nas mel nejvetsi uspech vlacek 🙂 ale domecek je taky bezva.. velrybu dostaly deti letos k vanocum a maji ji v desny oblibe 😀 jinak dekuju za bezva clanky a inspiraci. Lucka (luuuca@seznam.cz)

  • Míša 22.3.2017 at 9:12

   Prosím od povídejte na celou soutěžní otázku, abych mohla zařadit do soutěže

 • Markéta Waas 22.3.2017 at 9:11

  Lego, to prostě neomrzí 🙂 sopku jsme zkoušeli, měla velký úspěch. Číslice z lega super nápad, hned s holkama vyzkoušíme 🙂
  a ze stavebnic by se nám nejvíc líbila ta první, ten domeček
  (marketa.waas@gmail.com)

  • Míša 22.3.2017 at 9:13

   Prosím odpovídejte na celou soutěžní otázku, abych mohla zařadit do soutěže

 • Bienvenue chez nous 22.3.2017 at 9:20

  děkuji za lego inspiraci, určitě něco vyzkoušíme. Já se nejvíce těším asi na lego city, ale přiznám se, že moje srdcovka je právě duplo 🙂 a ze stavebnic bychom si nejvíce užili Arktidu, zvířátka jsou u prcka velmi oblíbená 🙂 Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com, sleduji i na instagramu)

 • Michaela Strnadová 22.3.2017 at 9:20

  My asi po Duplu navážeme s Lego Friends, má už menší kostičky pro zručnější tlapičky a ty sady mají spoustu miniaturních úžasných doplňků 😉 Myslím, že starší dcerka (4 roky) už by ho zvládla skládat, mladší (2 roky) frčí stále na Duplu. Jinak ten Duplo rodinný domeček dostanou holky za týden k narozeninám, takže by se u nás asi nejlépe proháněl ten Duplo vláček 🙂 Děkuji za soutěž!
  Míša (mischa.strnadova@gmail.com)

 • Veronika Ševčíková 22.3.2017 at 9:20

  U nás bude největší hit Duplo Disney, hlavně taková Locika, Ledové království a Auta! Ze zobrazených by se dceři určitě líbil vláček, Duplo Arktidu už máme a je také perfektní.
  veronika.sulcova@centrum.cz

 • Michaela Kratochvílová 22.3.2017 at 9:23

  Lego Duplo je u nás velice oblíbené, po Duplu přejdeme nejspíš na Lego City.
  A z výběru stavebnic by se nám asi nejvíce líbil Duplo vláček 🙂
  MK.Michaela@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:24

  Ahoj, tak mě se asi nejvíce líbí řada architecture, otázka je kdy zaujme moje děti, to ještě bude nějaký pátek trvat 😀 A potom taky disney 😉 A nejvíc by se nám asi hodil domeček, popř. velryba ;-)hezký den PavlikovaRenata@seznam.cz (síleno na fb jako Renata Ševčíková)

  • Anonymní 23.3.2017 at 7:07

   A na instagramu jako sevcikova_renata 😉

 • Petra Pětíková 22.3.2017 at 9:25

  U nás lego duplo frčí od vánoc a je to první věc (hračka), se kterou se Emička zabaví sama a dokáže si s ní vyhrát opravdu dlouho 🙂 Největší radost by jí udělal asi domeček, i když ona by byla nadšená asi z jakékoliv další stavebnice. A strašně se těším na Lego Friends, už máme doma tři větší sady, které mi kdysi přinesl Ježíšek, protože Lego byl můj dětský nesplněný sen, tak až bude větší tak je podědí a určitě sbírku rozšíříme 🙂
  petulane@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:25

  Dobrý den, Doufám, že po Lego Duplo postoupíme k Legu Creator=) za sebe bych vybrala rozhodně lego s velrybou, ale náš malý je prostě zamilovaný do dopravních prostředků, takže v případě výhry volím vláček. Děkuji za krásné soutěže, snad se na mě někdy usměje štěstí=)
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

 • Serafinka 22.3.2017 at 9:26

  U nás je Duplo zatím top hračka. Děti staví koleje po celém pokoji, dokud nedojdou kolejnice 🙂 domečky pro zvířátka nejen z lega, zoo… No zabaví se opravdu hodně 🙂 Šablony vyzkoušíme.
  Já už se (jako milovnice draků a víl 😉 ) těším na Lego Elves a moc by se mi líbila sada Lávová jeskyně ohnivého draka (41175)
  Franzovalucie@gmail.com sleduji i FB a instagram 😉

  • Serafinka 22.3.2017 at 14:41

   Tak jsem asi špatně pochopila 😀 z výběru výše by se nám hodil domeček, protože vláček a Arktidu už máme 🙂

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:26

  Hezky den,lego je pro vsechny tri nase deti to nej.Po duplu jsme navazali u syna na Lego Minecraft a u dcery na Lego Friends.Z techto co zde mate by se nam libil ten severni pol.(kuckovi@email.cz)

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:26

  Skvělá inspirace jako vždy:) Po Duplu to vidím asi na lego City a teď by se nám hodil domeček:-)

  Tereza (terezzvyva@gmail.com)
  FB-Tereza Vyv
  Instagram ter_vyv

 • Milena Petz 22.3.2017 at 9:28

  Po duplu nas asi bude cekat lego Friends;) v duplu nam jeste chybi koleje, tak jako vyhru by jsme uvitali vlacek;) dekujeme za inspiraci a preji krasny den Milena ( milena.petz@centrum.cz)

 • Renata Kasíková 22.3.2017 at 9:28

  Po Duplu se těšíme na Lego City, teda asi spíš já 😀 ale tak co si budeme povídat, do určitého věku mají děti hlavně hračky, co se líbí nám, rodičům 🙂 až u nás pofrčí Lego Technic, budu tiše trpět 😀
  Z výherních sad by se "nám" tedy taky líbil nejvíc domeček 🙂
  Hezké jarní dny, Renata
  renata.kasikova@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:28

  Super článek děkuji lego u nás taky vede 🙂 po Lego Duplo navážeme nějakou sadou lego friends města,hasiči to syna baví:) vyhra by se nám nejvíce líbila v podobě domečku děkuji Nikol.Kubisova@seznam.cz sdilim i na FB

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:29

  A) U nás určitě povedou Disney princezny.. Elsa, Sofie, Popelka.. Máme prostě doma princezny 🙂
  B) Moc by se nám líbil domeček, ale nepohrdnem ani velrybou 😉
  Děkujem, Hanka (hana.cejkova@centrum.cz)

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:30

  Konečně i u nás už začíná fungovat lego duplo, zatím máme jen základní kostky, takže jakákoli další sada by nám udělala velkou radost. Z těch dalších řad určitě není k zahození ta klasická sada lego classic, aby bylo na čem stavět a zajímavě vypadá i lego creator:) petra.sichova@hotmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:31

  U nás by jako následující bylo určitě lego Disney nebo Friends. Dcerce by se ted určitě nejvíce líbil vláček nebo rodinný dům, Arktidu máme doma a miluje ji :-)… Díky moc za tyhle giveaway, jste super :-), hezký den iris.koch@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:32

  Protože máme chlapečka – milovníka všech uniforem a strojů, příští hit u nás nejspíš Lego City. Koleje stavím taky nerada, trvale zápasím s výhybkama 🙂 vybrala bych domeček.
  Krásný den.Eva
  kovarikovi.eva@seznam.cz
  fb Eva Kovaříková

 • Kateřina Ottmarová 22.3.2017 at 9:33

  a) u nás je to jasné.. bude to disney a Friends.. už ted po tom naše dítko pokukuje,.. ale ty dílky jsou tak strašně maličké… tak ještě vydržíme.
  b)přáli bychom si vláček

  hhranolkakatka@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:33

  Ja te tesim na Disney abysme meli pro naseho Mikyho Mickeyho s kamarady a u starsiho mame Cars takze v tom budeme i pokracovat po duplu. A z techto stavebnic se nam libi domecek pac ty dve dalsi dostali kluci na vanoce a velryba snima plave kazdej den ve vane :). Lenka Adamcová-Kovaříková
  L.marjanka@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:35

  Lego je moje nejoblíbenější hračka už 30 let… s malou pubertální přestávkou =) Hrála jsem si já se ségrou, s některými starými sadami si hrají mé holky, a jsem si jistá, že se stejnými sadami si za dalších 30 let budou hrát vnoučci =) Je to prostě nesmrtelné. Nelituji investic do této stavebnice. Teď fičíme na Duplu, ale postupně se propracujeme jistě k Lego Friends, nebo City.Teď by se nám líbil domeček, jeden máme, ale holky jsou dvě a o záchod či vanu je neustále velký boj. Díky za soutěž i za super články. Jana (janaskr@centrum.cz)

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:35

  Lego, lego, lego…. nesmrtelna a neznicitelna hracka. Klidne koupim holkam dalsi box, takze kdyz by jsme vyhraly, tak prosime o domecek. Vlacek dostala Neli za pobyt v nemocnici a Polarni lego zase mame od Vanoc. Tech penez, co v legu mame nelituji, verim, ze si s nim budou hrat jeste deti nasich deti. Do budoucna se pravdepodobne zamerime na lego Disney:-)
  Dekujeme za dalsi krasnou soutez Miso:-)
  trnkovahelena@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:36

  Já budu nutně potřebovat elfí lego ��. Uvidíme co na to Vojtěch a Matouš ��. Teď unas letí zvířata – takže Duplo Arktidu. Děkuji za soutěž. Andrea.p@centrum.cz

 • Iveta Ptackova 22.3.2017 at 9:39

  Legem si dcerka hraje opravdu snad každý den. Teď je pořád aktuální Lego Duplo, ale jak znám dcerku, tak určitě budeme pořizovat později řadu Lego Friends. Vyhrát bychom si přáli Rodinný dům. iveta-ptackova@seznam.cz (sleduji i na instagramu)

 • Ivana Bartošová 22.3.2017 at 9:40

  My máme zatím jen mašinku a na tu je prcek stále ještě malý. Moc se mi líbí Cesta kolem světa, ta velryba je úžasná. Těším se na Lego Technics, vypadá dost promakaně 😉

  Na Fb jsem jako Ivana Bartošová a mail na mě je bucafonka@post.cz 🙂

  Článek je perfektní, moc děkujeme

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:45

  Ooat inspirativny clanok. Dakujeme.Tesime sa na lego friends a v pripade vyhry sa tesime na vlacik. Kontakt: sales.merino@gmail.com. FB: Eva Bily

 • Petra Šebestová 22.3.2017 at 9:48

  Lego milujeme celá rodina, je to skvělá tvůrčí zábava.
  a) z Lego Duplo jsme přešli na Lego Friends, a Lego Disney, máme 2 holčičky, takže tyhle jsou pro ně naprosto nej!
  b) Rádi bychom si vybrali domeček, ten nám zatím chybí 🙂
  sdílím na FB jako Petra Vojtěch petra.sebestova1@gmail.com

 • Kateřina Kalčíková 22.3.2017 at 9:51

  Pár Lego duplo menších sad doma máme, holky (2 a 4 roky) si s nimi hodně vyhrají, staví spíše podle své fantazie, ne podle návodu z krabice. Teď by se jim asi nejvíce líbil Lego Domek. Až budou holky větší, určitě budou chtít Lego Friends, sledují jejich příběhy na Lego Tv, a pak asi Creator, kde je možnost více tvořit libovolné sestavy. Děkujeme za možnost výhry a přejeme všem hodně štěstí…Kateřina Kalčíková(FB), arminta@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 9:52

  My máme dupla doma spoustu, je to jediná hračka se kterou si syn 4 roky hraje opravdu každý den. Po duplu, půjdeme do Lego Juniors – kufřík hasiči, to už si syn vybral k dalšímu Ježíšku 🙂 Jako cena se mi líbí Domeček. Díky za hezký článek. Petra Jelínková jelus@seznam.cz

 • Petra Francova 22.3.2017 at 9:52

  Lego je nejoblíbenější hračka mých dcer.
  a) zatím kupujeme pouze Lego Duplo, ale starší se už těší na Lego Friends 🙂
  b) Domeček je pro holky jak stvořený, děkujeme předem v případě výhry 😉
  na insta jako petrafrancova

 • Radka H. 22.3.2017 at 9:55

  a) Starší dcera už má 2 sady z Lega Juniors a v něm budeme asi i pokračovat nebo spíš přejdeme na Lego Friends a samozřejmě Lego Disney 🙂
  b) Nás by potěšila kterákoliv ze stavebnic. Starší dcera má jen dvě menší sady a mladší teprv pomalu dorůstá a tam asi lego duplo pojedeme ve větším (mám zálusk na cestu kolem světa :D).
  Sleduji na FB i Instagramu.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com
  Jinak díky za tip na obchod s legem 😉

 • Kateřina Šikýřová 22.3.2017 at 10:03

  Po Duplu se mi nejvíc líbí Lego Friends.
  V případě výhry by nás potěšila verlyba.
  katka.sikyrova@gmail.com
  Na Instagramu sleduji jako Kettr
  Na FB sdílím jako Katka KaTka

 • Lucie Kučerová 22.3.2017 at 10:05

  Tak tento článek se mi opravdu hodí, děti jsou opět nemocné a lego baví hlavně syna 5let a má rád i classic (ty mále sady, kde se učí stavět dle návodu) Dceři se těším na Lego friends – sady s koněm, ale má 3 roky (skoro) tak jí baví hlavně panáčci a zvířátka a běhat s nimi po stavbě syna. Tak by nejvíce ocenila domeček, ale u lega nelze asi vybrat jen jednu řadu. Nedávno jsem to zjišťovala a creator je skvělá, ale u nás je problém zatím zbourat co se postaví 🙁 Tak snad až se to naučí. luciekucerov@gmail.com

 • Lenka Jerlingová 22.3.2017 at 10:10

  Děkujeme za krásnou soutěž 🙂 Po Duplu, které milujeme celá rodina určitě přejdeme na Lego City. Z výher by se nám líbila ta 2. Arktida – nic takového totiž nemáme 🙂 Přeji krásný den. Lenka l.jerlingova@seznam.cz
  Na Fb sdílím jako Lenka Jarošová
  na insta sleduji jako moje_tvoreni_muj_relax

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:16

  Super soutěž. Po Duplu se těšíme na Lego Friends, holky milují příběhy Olivie, Mii, Stephanie, Andrey a Emmy. Vybrala bych pro ně Kolem světa, holky milují zvířata a velrybu tedy ještě nemáme. Až nám poporoste i náš Davídek, určitě se mu tahle sada bude také líbit.
  sedlackova.kveta@gmail.com

 • Míša 22.3.2017 at 10:16

  Je nám to asi jedno, creator, friend…něco takového. Holky mají rády domečky a zvířátka. Ale ještě zůstaneme chvilku u dupla.

  Na FCB sdílím, na instagramu sleduju. mishatosha

  Misha88@seznam.cz

  Jo a vybrala bych Velrybu …

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:16

  Děkujeme za další krásnou soutěž! 🙂 Já se těším pro syna na Lego Creator, ale kdo ví, co do té doby bude upřednostňovat on. Zatím Lego spíš ochutnává. 😀 Ráda bych pro něj vyhrála Lego Duplo Arktida. Moc se mi líbí i sada Cesta kolem světa, tak jdu šetřit na Vánoce. 🙂 Sdílím na facebooku jako Luci Es. Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

 • Martina 22.3.2017 at 10:18

  Dobrý den, s legem duplo teprve začínáme, ale pak bych určitě pořizovala Lego Classic. Jinak se nám líbí sada s domečkem. Martina, makaface@seznam.cz

 • Lucie Čumrik 22.3.2017 at 10:20

  My lego duplo ještě nemáme (dcera 2 roky),zatím jedeme dřevěné kostky, mega bloks a stavebici peppa pig.:) Koukám, ze bychom měli začít. Takže já se zatím těším jeste na duplo a pak na sadu disney. A jelikož by byla naše PRVNÍ, radost by udělala jakákoli. 🙂

 • lucie 22.3.2017 at 10:37

  Po lego duplo se my – jestli to znamená jako hlavně dcera 🙂 – těšíme zřejmě na lego disney 😀 😀
  (a kdyby si mohla vybrat maminka, těšila by se na lego architecture)
  díky za soutěž
  lucie
  eiben@post.cz

 • Petra Hečová 22.3.2017 at 10:46

  Duplo vede 🙂 Vláček se chystáme pořídit, takže by nás asi nejvíce potěšila sada s velrybou, po Duplu přesedneme asi na friends.
  Pěkný den Petra (hecpet@post.cz, fcb Petra Hečová, inst. petra.hecova

 • Katka Bejblova 22.3.2017 at 10:47

  Zase super soutěž, lego take patří mezi naše oblíbené a takový domeček by se hodil. 😉 🙂 maminka by si jistě vyhrála
  Katka.bejblova@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:48

  Dobry den. Zatim si moc uzivame duplo, ale co nevidet presedlame na lego disney. Z nabidky si holky ukazaly na velrybu;) takze musime mit velrybu

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:48
 • Hana Dlouhá 22.3.2017 at 10:51

  těšíme swe na lego friends a elfové….nejraději bysme vyhráli vláček…..děkujeme
  Hana a Magdalenka
  hana.dlouha125@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:53

  Moc děkuji za skvělou inspiraci!a za soutěž 🙂
  Po legu duplo se těším lego city 🙂 a teď by se nám moc líbil ten domeček 🙂
  linhartova.marie@gmail.com

 • Martina K 22.3.2017 at 10:59

  Pekny den, inspurujici clanek, Duplo u nas taky frci, pak by se mi libilo Lego Creator. A ted by se nam hodilo vyheat tu velrybu:))
  kornoutek@centrum.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 10:59

  U nas vedou auta. Máme Lego Duplo stavební auta a náklaďák.Jelikož doma je velká nákladní tatra tak určitě autka bychom uvítali. Lenka a Tomík
  MsGracia.Lenka@seznam.cz

 • Zuzana Drahusova 22.3.2017 at 11:00

  od cias nasho detstva sa varianty Lega poriadne rozsirili, a tak nielen moje baby, ale aj my rodicia sa tesime na Lego Classic, Friends, Junior, Creator … k nasej zbierke Duplo by sme si priali Rodinny domcek 🙂 Miska, dakujeme za sutaz a Veselym kostkam za krasne ceny 🙂 drzime palce

  zdielame na FB a sledujeme aj na instagrame (kazukri)
  z.drahus@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:04

  Dobry den super clanek a inspirativne sablony, dakujeme… U nas by mal najvacsi uspech lego domcek, uz sme ho pozerali k narodeninam.. a po Duple urcite Lego City, kluci maju najradsej policajne sady 🙂 dakujeme
  silviah@centrum.cz

 • EvaHav 22.3.2017 at 11:10

  Ahoj Míšo, tedy Ty si vyhraješ 🙂 Já dělala max. skládání sloupečků podle barviček a taky je to hodně bavilo, toto jsme nezkoušeli a čísla rádi vyzkoušíme (tedy u kluků už ne 🙂

  My máme doma plné bedny jak dupla tak lega, ale jelikož je to vše po klukách, tak Emi má samé klučičí sady. Budeme pokračovat rozhodně v něčem "růžovém", tzn. Friends. Ale rozhodně to už nebudeme přehánět, je toho toooolik, že to pomalu nemáme kam dávat a máme to roztříděné už jen podle barev, aby se v plánku pak lépe hledalo.

  2. otázka – malé by se určitě líbila velryba, máme ji i v apce v tel., takže za nás takto.

  Díky a pěkný den

  Eva (ev.havlickova@gmail.com)

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:14

  Moc dekuji za sablony.Tesime se na lego Friends,ale to je jeste potrva.A moc by se mam libilo duplo Arktida.Dekujeme Sarka a Terezka. (saui.dj@seznam.cz)

 • Zuzana 22.3.2017 at 11:16

  U nás Duplo frčí ve velkém, baví nás celou rodinu, následovat u nás bude určitě LEGO FRIENDS, jako výhru bychom moc ocenili domeček, ten je obzvlášť povedený  Díky za další super článek a soutěž! (zuzvil@centrum.cz)

 • Anna Michlová 22.3.2017 at 11:21

  Dobrý den, děkuji za krásný článek, šablony, GA,… Po duplu přejdeme asi rovnou na Star Wars, holt je to syn svého otce. 😀 Jinak by u nás měli úspěch všechny nabízené sady, ani jednu z nich nemáme. Ale největší radost by asi udělaly mašinky nebo lego domeček.
  anna.michlova@seznam.cz

 • Klára Zoufalá 22.3.2017 at 11:28

  Díky za typy. Po Duplu to vidím na City, teď by určitě nadchnul vláček.
  zoufalek007@seznam.cz

 • Jitka Kamínková 22.3.2017 at 11:31

  Lego milujeme! U nás je to po ránu první věc u které malá (20m) sedí a tahá za víko, abych krabici otevřela 😀 Máme stejný box jako vy, jen červený a tedy adélka dostala už několik sad, k prvním narozeninám, k vánocům, nejen od nás, k vánocům i od babičky a od strýčka další lego přímo i s krabicí takže ho máme docela dost. Nejvíc od začátku miluje všechna zvířátka. Ale momentálně sleduju stejný jev jako vy u vaší dcerky. První co po ránu po otevření lego krabice křičí je "Dům! Dům!" 😀 Takže jí vždy pomůžu postavit dům a ona vytahuje a zas tam dává panáčky a zvířátka. Z pokračujících řad těžko říct co ji bude bavit, my s bráchou měli lego city a i jako holku mě to bavilo. Ale já to u adélky vidím spíš na lego friends nebo disney. Škoda, že není nějaká zvířátková edice, to by byla jistota 🙂 A pokud bychom měli to štěstí a mohli si vybrat z výher, vybrali bychom si zřejmě ten rodinný domek 🙂 I když velryba by teda byla v těsném závěsu 😀 Díky za dnešní článek! 🙂 a

 • Milada Stuchlová Horynova 22.3.2017 at 11:32

  Opět super článek plný nápadů a inspirace. Po legu duplo by se nám asi nejvíce líbilo Lego Creator. A s případnou výhrou bychom si asi vyhráli nejvíce s domečkem. Pěkný den Milada (horynova.mili@gmail.com)

 • Míša Drozdová 22.3.2017 at 11:35

  Míšo, prima článek 🙂 nám by se líbil ten první domeček, mašinku a tu část Arktidy máme 🙂 zrovna teď děti tvoří z Lega 😀 začíná se rozlévaných i lego friends, byť jdou kostičky malé, zvládá to bez problémů 🙂 drozdova.misa@gmail.com

 • Radka Eliášová 22.3.2017 at 11:36

  Super clanek. Jdu stahova sablony. Po duplu navazeme na nejakou holcici verzi. Mi se libi friends tak foufam ze i dcera bude se mnou drzet basu. Ted by se nam libil lego domecek ale mit foma vrlrybu by taky nebylo spatne.
  Radu.eliasova@gmail.com
  Ig raduelias

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:40

  jéé super 🙂 zrovna jsem si říkala že bychom měli doma rozšířit to naše lego 🙂 po legu duplu se asi nejvíc těším na clasic lego..moc se mi pro kluky nelíběj ty všelijaký potvory nebo příšery nebo co to vlastně je 😀 ale každopádně to nechám na Šímovi ale ted je ještě hafo času 🙂 kdybychom vyhráli líbila by se mi ta první sada s baráčkem 🙂 díky moc za soutěž 🙂
  sdílím i na fb jako kelishka potramtaná
  hruba.eliskaa@seznam.cz

 • Aneta Sajdok 22.3.2017 at 11:40

  Zatim mame jen zakladni kostky,tak kterakoliv sada by nam prisla vhod. (Mne by se libil nejvic domek). V budoucnu urcite poridime creator. Vase karticky bohuzel nevyuzijem, nemame ruzove kostky :-D. A.saj@centrum.cz

 • Martina BARABASCA 22.3.2017 at 11:43

  A) uvidíme co si dcera oblíbí, ale City a Friend by bylo fajn
  B) vláček nebo cesta kolem světa
  Děkuji za soutěž Martina barabasca.made@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:44

  Super článek, a ano, myslela jsem si, že máte doma tisíc sad duplo:-) starší dcerka se nesmírně těší na sady lego disney princezny, neboť chce být jako ony. A mladší to samozřejmě napodobuje:-) a z výherních krabic by se nám nejvíce líbil domeček, ale ani vláček ani velryba nezůstaly pozadu, takže je to pak jedno kterou z náhradních sad:-) velmi děkuji, sdílím jako debbie debbieova, debbie@post.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:44

  Děkujeme za inspirativní počteníčko. Těšíme se na Lego Creator, máme doma malého montéra 🙂 A protože lego vláčky už doma máme, vybrala bych Arktidu.
  andrea.petrov@seznam.cz

 • Vendula Janků 22.3.2017 at 11:44

  U nás přejdeme určitě na Lego friends 🙂 A v případě výhry by jsme si vybraly domeček 🙂
  kutrovavendula@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:49

  Po Duplu se asi nejvic tesime na serii Lego City, ktera bude bavit urcite celou rodinu 🙂
  A ackoli mame holcicku (kluka ocekavame), moc by se nam libil vlacek 🙂

  Hezky den
  Monika (monika.kopecna@gmail.com)

 • Anonymní 22.3.2017 at 11:52

  Hezký den 🙂 Také jsme začínali zvířátky a poslední dobou přibyly i dvě sady vláčků. Později pořídíme určitě Lego Classic, ale i Architecture vypadá úžasně :)) A kdyby se štěstíčko náhodou usmálo, vybrala bych dcerce z výher domeček, nic takového ještě doma nemáme.
  Tereza
  terik.g@seznam.cz

 • Martina Palackova 22.3.2017 at 11:56

  Ja sa teším na Lego Creator, majú úžasné sady pre chlapcov. Snáď už syn konečne dorastie do toho veku (je rovnako starý ako vaša Nelka). A najviac by nás potešila Arktída, sád už máme veľmi veľa, ale táto nám chýba. Martina martina_toskova@yahoo.com

 • Jarmila Líkařová 22.3.2017 at 11:57

  Syn si stejně nakonec vybere sám! Ale my se s mužem těšíme na LEGO NEXO KINGHTS, tak proč to aspoň nezkusit! 🙂
  Pokud se na nás usměje štěstí moc by se nám líbil vláček! 🙂
  jarcca056@seznam.cz

 • Hana Jacková 22.3.2017 at 12:06

  Pokukuju po Lego City,k Vanocum k nam asi prileti raketa, i kdyz nevim jestli jsem na tu zmenu pripravena, uklizeni zase doatane jiny rozmer :D. Libil by se nam domecek, s Duplem rozhodne neprestaneme, mame super sbirku doplnku, koupenou v Lego bazaru, ktery frci momentalne vic nez kosticky.
  Sablony vyzkousime, vypadaji paradne. Jdu sdilet.
  hanapotmesilova@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 12:08

  U nás Lego Duplo take milujeme 🙂 vzhledem k 2 klukum zrovna ten vlacek 🙂 1. Fanouskem jsem. 2. A) zrejme navazeme Lego City B) kdyby jsme meli to stesti prikloneno – poprosime domecek 🙂 3. Na FB sdilim. Dekuju za tipy na dalsi hrani:) Zuzana Kozderová (len.zuzana@seznam.cz)

 • Monika Vágnerová 22.3.2017 at 12:13

  Dceru by urcite zaujalo Lego Friends. Proste veskere postavicky, figurky a jeste holcici je ted nej. Takze by se ji nejvic libil domecek 🙂
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 12:14

  díky za připomenutí šablon 🙂 já se těším nejvíc na lego friends a na proncezny, ty ostatní mi přijdou hodně klučičí 😀 😀 tam uvidíme, co si dcerka vybere 🙂 Iva Heringová, hering.iva@post.cz. Díky

 • Aneta Švábová 22.3.2017 at 12:23

  U nás doma máme duplo, qle už i classic a basic částky klasického lega. A spoustu sad které jsou asi creator, po tatínkovi i po mě. Starší natalka má už i jedno Disney a jedno friends. Ale to je zatím masakr stavět. No každopádně je to perfektní trénink trpělivosti pro nás všechny 😂 Ale nejhranější je stále to duplo. Máme výlet safari, rybaření, malé veterináře se zvířátky a klasické kostky… No je toho hodně, ale stále málo. Úžasné je na velký papír na zem namalovat spolu řeku, cestu, stromy, jezírko a do toho umisťuje zvířátka, stany, panacky a hrajeme příběh kdy safari projíždí čtyřkolka a nad ní letí letadlo, to je paráda. Chtěla bych udělat tu sopku, tak uvidime kdy se k ní dokopu. Každopádně z výher bych si moc přála Antarktidu, objednala jsem zvířátka od Schleich některá právě polarninkruhy kruhy a toto by bylo perfektní rozšíření pro další aktivity jak to chodí za polárním. Kruhem.
  Madlovaanet@gmail.com
  Na fb jako Aneta Švábová 😉
  A těšíme se na všechno lego tatínek na technika, moc se mu líbí ten Volvo nebo mercedes truck. Příští rok má kulatiny, tak námět na dárek 😇

 • Jarmila N. 22.3.2017 at 12:24

  Komentovala jsem hned fcb, že budeme z dupla už přecházet asi na lego, protože malého více zabaví. Teď jsem dočetla článek a zkoukla odkaz – a to jako vážně? 😀 Neměla jsem ponětí kolik lega existuje (ani o cenách!). Myslím že první koupíme Lego Classic, nějaký kreativní box, pak se mi líbí dvě sady s řady Lego Juniors (je to vše kompatibilní, že jo?) – popelářské auto a demoliční práce, něco bych vybrala možná i v Lego City (hasiči, policie…).
  V případě výhry by se mi líbila první krabice – domeček s autem 🙂
  Jinak vás sleduji na fcb i instagramu, jméno je myslím stejné. Jarmila Nováčková tacek01@seznam.cz

 • Zuzana Černá 22.3.2017 at 12:25

  Shodli jsme se s manželem už předem, že po Duplu si uděláme radost s Lego City – oba ho máme rádi od dětství, děti se holt budou muset přizpůsobit 🙂 Zatím u syna vedou také figurky a zvířátka, takže by se nejvíc hodila sada Arktida. Sleduji i instagram (zuzanacerna). zcernala@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 12:30

  Lego duplo máme moc rádi… 1.fanouškem jsem.
  2. A) Těšíme se na lego creator
  B) byli bychom moc rádi za arktidu..už po ní delší
  dobu pokukujeme.
  3. Na FB sdílím
  Zuzana Fidlerová (zutom@seznam.cz)

 • Klára Zindulková 22.3.2017 at 12:36

  Děkuji za skvělý článek! Velice inspirativní 🙂
  Po Duplu asi budeme pokračovat s Lego City a Lego Friends (máme syna a dceru 🙂 ), my velcí se ale těšíme hlavně na Technic a Creator 😀
  Z výher by se nám zaručeně líbil domeček a hned po něm vláček (což ale zavání pořizováním dalších a dalších kolejí a zabráním celého obýváku 😀 )
  Sdílím
  klarkakrejcova@seznam.cz

 • Aneta Samcová 22.3.2017 at 12:37

  Moje holky by si ,dám ruku do ohně, vybraly určite lego friends:)Nejspíše budeme pokračovat tou řadou.
  Z těch výherných duplo krabiček se nám nejvic líbi my town,ten domeček je úžasný.
  aneta.samcova@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 12:37

  U nás je úplně nejlepší Lego Duplo, dcera si s ním hrozně vyhraje a s postavičkami i samotnými. Asi žádná řada už se mi nelíbí tolik, jako právě Duplo.
  Líbil by se nám domeček.
  Sdílím na FB (Lucie Cvetlerová, lucily@seznam.cz)

 • Romikka 22.3.2017 at 12:41

  Já lego miluji, je to asi láska z dětství a syna otravuji duplem docela často �� Ale má ho rád a já mu vyhlídla z nových sad školku, která mi přijde skvělá 😉
  Po duplu jsem se ještě nerozhodla co pořídit, čas na to máme, ale přemýšlím o verzi juniors nebo city.. určitě je ještě víc omrknu na nějaké výstavě…
  Jako případnou výhru bych moc ráda domeček, kterej je krásnej. Ani arktidou bychom nepohrdli, Páťa rád všechny zvířátka z dupla a koně nosí sebou i na cesty 😉
  Určitě jdu sdílet na fb
  Romana Mytníková romana.mytnikova@centrum.cz
  Na instagramu taky sleduji 😉

 • faia 22.3.2017 at 12:44

  Dobrý den, Duplo milujeme (já možná ještě víc než syn:-). Líbí se mi řada Classic, k tomu nějaké sady z řady Creator a City. Ceny na e-shopu Veselé kostky jsou fakt docela slušné a výběr mají neuvěřitelný, též jsem netušila, co vše Lego vyrábí.. Vybrala bych synovi Rodinný dům – už jen pro tu troubu, wc a budík:-) Moc zdravím. Petra Fai (petrafai@gmail.com)

 • Anonymní 22.3.2017 at 12:45

  U nás zatím frčí Lego Duplo , ale určitě dceru bude bavit Lego friens, lego clasic nebo disney 😉 Uvidíme co jí zaujme , zatím je TOP DUPLO.
  Jinak by se jí líbil Domeček 😉
  Kontakt: Petulalinhartova@seznam.cz

 • Pepe Peťula 22.3.2017 at 12:49

  zase Duplo,zase se musím zúčastnit 🙂 Lego u nás milujeme,už se nemůžu dočkat prvních narozenin mladšího, až vytáhnu krabici po starším a zase začneme stavět a pořizovat další sady – jako první mě uchvátila sada Lego Duplo Lesopark,protože zvířátek není nikdy dost 🙂 Delší dobu už také po očku pokukuji po sadě,která je v GA,takže v případě výhry,by naše rodinka volila sadu Arktida 🙂 Po duplu se těším asi zase na creator 🙂 Starší měl za své doby po duplu cars přes ninjago až k star wars 🙂 tak uvidíme co bude za mladšího,kdyžtak to vždy creator jistí 🙂 Krásný začátek jara přeji celé rodince 🙂 Pepe
  FB i INsta je jasný 🙂 kopasova.petra@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 13:03

  Joo, Duplo, pořád žádné nemáme 🙂 Tak snad tentokrát by se výhra mohla usmát i na nás. Někde začít musíme 🙂 Mě by se pro syna líbila Arktida, protože jsou tam zvířátka. To je super. V budoucnu doufám že bude po mě, a budeme vymýšlet spolu co nejvíc věc hlavně ze serie Lego City. Ale u mého sourozence vůbec neuspělo a sahal rovnou po Lego Star Wars. Tak uvidíme 🙂 jinak děkuji moc za šablony, využijeme i ted u mega bloks. Andrea Salvétová (andrea.salvetova@hotmail.com na fb Andrea Ajca Salvetova)

 • Anonymní 22.3.2017 at 13:08

  Hezký den, díky za článek. Ani jsem netušila, že existuje i Lego Disney. Tak mám skvělý tip na dárek pro neteř, Ledové království by se jí určitě moc líbilo 🙂 Jinak mě osobně nejvíce zaujalo Architecture, ale co s bude líbit dceři, to se teprve ukáže:-) Zatím jedeme Duplo. Líbily by se mi pak pro ni asi kreativní sady Lego Classic a ze soutěžních sad Duplo buď domeček nebo Arktida 🙂 I. (latalova@email.cz)
  PS: Sdílím i na FB 🙂

 • Anonymní 22.3.2017 at 13:21

  a) lego friends b) vybrala bych si sadu My town 🙂
  zuzana.fabi@gmail.com
  (ig – zuzzfabianova, fb – zuzka fabianová)

 • Anonymní 22.3.2017 at 13:36

  Děkuji za inspiraci
  a) lego disney i frends
  b) domeček
  komtakt: simonikovalucie@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 13:50

  a)Tak u nás je jasné lego friends (máme dvě holky). U kamarádky jsem viděla Horskou dráhu a vypadala super.
  b) Dokud u nás frčí Duplo, vybrala bych Velrybu. Tu nemáme a když jsem ji viděla u jedné holčičky zamilovala jsem se do ní 🙂
  Andrea endyna@seznam.cz, instagram: audina.cz

 • Unknown 22.3.2017 at 14:10

  U nás Duplo frčí téměř každý den. Pro syna 3 roky a dceru 5 let je to prima zábava.
  a.) Budeme pokračovat v Lego Friends
  b.) Vlak
  gabik19@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 14:16

  U syna bude pokračování lego city a u dcerky určitě friends.. Teď by se mi pro ně líbil domeček 🙂
  jancaotrubova@gmail.com

 • Anna Kapcová 22.3.2017 at 14:22

  Ten nápad na sopku byl skvělý, zkoušeli jsme a měl úspěch:-) Nejvíc se těšíme na Lego City a vyhrát bychom chtěli domeček. anicka.kapcova@gmail.com

 • dana mazankievicova 22.3.2017 at 14:25

  tak u nas zatim bude vitezit duplo mala 2,5let a ted maly 3mesice,ale pro dceru sem se koukala na lego friends tak tim budem pokracovat a jeste classic .moc by se nam vsem libil vlak tim by si vyhral i tatinek 🙂 dekuji za soutez sdilim na FB a insta mullermazan a danamazan@gmail.com

 • fortik 22.3.2017 at 14:32

  Jelikož mám holčičku, tak pravděpodobně budeme pokračovat řadou Friends a hlavně Disney princezny:D V případě výhry bych zvolila sadu s velrybou:)..domeček je taky super, ale jelikož už jeden doma máme (ten jednodušší), tak by to asi vyhrály zvířata:D
  Sleduji i na instagramu jako cichulak – Lenka F.
  Lenka Fořtová
  lenka.cicha@email.cz

 • Lenka Pejšová 22.3.2017 at 14:59

  Ahoj, dcera dostane svoje první Duplo k druhým narozeninám, tak se těším i já. Ráda bych pak pokračovala sadou Lego Creator. Kdybych náhodou vyhrála, tak vyberu Domeček. Dcera by měla dostat k narozeninám Školku a Kavárnu, moje představa je, že by postupně složila město. len.srb@post.cz (na instagramu lenkapejsova)

 • zuzka 22.3.2017 at 15:03

  Přeji krásný den, u nás vedou všechny Lego sady smíchané dohromady, navíc jsme spoustu kostiček podělili a pokračovat budeme nejspíš Lego Creator, ale myslím, že s Duplem se budu velmi nerada loučit hlavně já :-D. Z výher by byl na prvním místě vláček, ten nám v naší výbavě chybí a zrovna dnes jsme ho zkoušeli u kamaráda.
  Zuzana Svobodová svobodovazuza@centrum.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 15:17

  Lego je nej. Jeste dlouho nam vydrzi Duplo a pak se uvidi. Tipuju dceru na Disney, ja bych teda radeji city a nas tata se tesi na technic 😀 a moc by se nam libila Arktida. Sdilim i na fb Jana Stecová (jana.stecova@email.cz)

 • Učitelka Hanča 22.3.2017 at 15:40

  Myslim, ze u nas do budoucna bude friends, ale tezko rict. Z vyher by se hodilo my town, pac domecek s nabytkem je bozi. Sleduji na fb i instagramu. ok.hanicka_seznam.cz Hezky den 😉

 • Anonymní 22.3.2017 at 15:44

  Hezký den, u nás si kluci s Legem hrají dennodenně. Syn 3 roky stále něco buduje a mladší 8 měsíců jednotlivé kousky zkoumá,nejčastěji v puse.
  Vybrala bych pro syny sadu Domeček.
  stomarti@email.cz
  Martina

 • Veruberu 22.3.2017 at 15:52

  Ahoj Miso, v prvni rade diky za opet super clanek! Tve clanky jsou vsechno jen ne nudne a moc rada te sleduji! Dcera ma 2,5 takze zatim jsme na lego duplo, ale uz se tesime az postoupime dal. A nejvice se nam zatim libi Lego Friends!! 👫

  Z tech 3 vyher by nas potesily vsechny tri varianty, mame radi vlacky, zviratka i domecky… Ale pokud mame vybrat jednu, tak treba My town domecek. (Nebo zviratka.. nebo vlacek? 😂)

  Fanousek jsem na facebooku uz dlouho a ted te sleduji i na Instagramu. Soutez budu jako vzdy sdilet ☘️☘️☘️

  Dekuji a pekny den!!

  Verca
  mikuskovav@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 16:01

  super clanek!!
  vybrala bych si duplo domecek!
  a pokracovat bych rada lego classic ale uvidime co deti zejo :))

  krasne dny

  lucie
  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 16:19

  Dobrý den, já mám chlapečka i holčičku, takže předpokládám, že to bude Lego City i Lego Friends, ale uvidíme, až to bude aktuální, zvolí si sami. Z výher by se nám líbil Vláček i Domeček, Arktidu už máme. Vláček by se momentálně hodil víc, malá má 7 měsíců, tak to ještě tolik neocení, syn je vláčkofil… Dana kristova@post.cz

 • Kateřina Švarcová 22.3.2017 at 16:21

  Manžel se těší až synek doroste do Lego technic, mně zase zaujal creator… Jinak domů prý nutně potřebujeme tu velrybu 😉
  svarcovak@post.cz

 • Ramakeli ramakeli 22.3.2017 at 17:13

  Dobrý den, tak naši kluci rádi staví domečky,ale nemáme dost zatím potřebných kostek, tak nám by se hodil ten domeček, jinak se těšíme na lego city. ramakeli@gmail.com

 • Jitka Šolarová 22.3.2017 at 17:15

  Duplo u nás teď jede každý den, máme teda jen obyč kostky na kila a jednu mikrosadu Duplo Autobus. Takže by se nám určitě šiklo Around the world se všema těma zvířátkama. Až dítko trochu poporoste, asi půjdem cestou klasickýho Lega, který mám schovaný ještě ze svých dětských let, ale ty sady Creator a Technic by se zas určitě líbily mému muži, tak mevylučuju, že si k nám taky cestu najdou 🙂 jita.vrtule@gmail.com

 • Miroslava Cichá 22.3.2017 at 17:29

  My se těšíme na Lego City a Creator… a v případě výhry by padla volba na domeček…sdílím na FB, sleduji insta…Mirka
  mirka.cicha@post.cz

 • Michala Kartuskova 22.3.2017 at 17:56

  Po Lego Duplo urcite presedlame na Lego City a Star Wars:) V pripade vyhry by se nam urcite libil domecek. A dekuju za bezva tipy!
  michalkakkk@yahoo.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 18:10

  Děkuji za možnost stažení kartiček k procvičování čísel i prostoru. Je to super a doufám, že se bude líbit i starší dceři (3 roky), mladší (1 rok) se k tomu časem určitě taky propracuje 🙂 U nás hodně frčí jakákoliv zvířátka a panáčci a vzhledem k tomu, že doma mám dvě holčičky, určitě budeme muset pořídit něco z Lego Disney. Jako výhra by se nám líbil rodinný domek. Sdílím na fb i sleduji instagram. Krásný večer. Helena Lipinská helenecka@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 18:22

  Syn Lego Duplo miluje. Kazdy den si s nim hrajeme a je to super zabava i pro me. 🙂
  A, budeme pokracovat Legem city
  B, nejvetsi radost by synovi udelalo Lego Arktida
  Sdilim i na fb Katka Maďarova
  Madarova.k@seznam.cz

 • Magdaléna Zemanová 22.3.2017 at 19:03

  Duplo milujeme a budeme přecházet asi na classic, případně pár technic či creator, určitě ne friend a disney… Syna by potěšil vláček, který si osahal u bratranců a chtěl ho domů, mě se líbí Arktida 🙂 Komentovala jsem i na FB…mag.zemanova@gmail.com

 • Lucka 22.3.2017 at 19:03

  Opět soutěž s legem…paráda! Vy jste skvělá 🙂 U nás doma se určitě těšíme na řadu Lego city, jelikož tatínek je policista a dokonce už jedno balení máme koupené, pro zatím ještě schované. V případě výhry by si syn přál Lego duplo Arktida. A co se týká Vašich nápadů, jak si užívat lega i jinak, už jsme vyzkoušeli sopku a teď přijdou na řadu čísla. Začneme skládat hned zítra. Opět děkuji za inspiraci! budluc@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 19:15

  My planujeme poridit Lego Juniors. A zatim by se nam nejvic hodil domecek. Diky za soutez:-) misch@post.cz

 • Adéla V. 22.3.2017 at 19:31

  Duplo je naše top "hračka". Naší sbírku hodláme schovat i pro následující generace 😉 Máme už pár sad z řady Friends a určitě se nám budou hodit i Disney princezny. Kdyby se na nás usmálo štěstí, vybrala bych sadu s velrybou 🙂
  Sleduji IG, nasdilim na fb… Adela.prsalova@gmail.com

 • Jitka 22.3.2017 at 19:31

  Duplo, duplo, duplo je fakt bomba 😍 a další soutěž o Duplo je jako sen 😍 takže předně moooc díky a šablony hned začneme zkoušet 🙂
  U nás by byla největší radost ze sady Arktidy 🙂 to by bylo i pro našeho tátu 🙂 ten ji obdivoval minule v hračkářství 😁 A jak nám dítko poroste asi přejdeme na Classic a pak se uvidí 🙂 a jsem moc ráda, že mám ještě Lego z mého dětství, protože to byly fakt kreativní sady 🙂
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (fanoušek všude 😂)

 • Soňa Mašková 22.3.2017 at 19:49

  Mně se nejvíc líbí asi Lego Creator, ale uvidíme na jakou řadu přejdeme, dle zájmu dětí. Jako výhru bychom brali domeček, něco takového nám chybí!
  sonka.maskova@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 20:00

  Super clanek,dekuji za tipyma sablony. My uz se s manzelem tesime,az prejdeme na Lego Creator. Uz jsme si jednu sadu poridili, a stavime si po vecer sami 😉 .
  Z uvedenych darku by se synovi nejvice libila Arktida.
  FB Jana Dušková
  Janca.Duskova@email.cz

 • Lucie Nováková 22.3.2017 at 20:23

  Naše dcerka se těší na Lego Friends a Elfy, ale duplo je i přesto stále top 🙂 největší radost by měla z Duplo Arktida, zvířátka jsou perfektní 🙂 luciecb@seznam.cz

 • Veronika Patočková 22.3.2017 at 20:37

  U nás asi pofrci lego city. Teď má syn nejraději hlavně zvířátka, takže pro nás určitě Arktida.
  veronika.sleglova@seznam.cz

 • ganazuz 22.3.2017 at 20:55

  Ja se casem tesim na Lego Classic, snad mi to u ditka projde 🙂 Ale ted by se nam siknul nejvic asi ten domecek. (ganazuz@seznam.cz)

 • Nikol Horáková 22.3.2017 at 20:57

  na fb sleduji, budu i sdílet, my se moc těšíme na lego star wars, já i přítel jsme velcí fanoušci a snad to malého chytne taky 😉 ze sad bychom si vybrali prostřední kdyby se poštěstilo – arktidu… zvířátka jsou nej. ps. moc mi pomohl váš článek na téma očkování

 • Anonymní 22.3.2017 at 20:58

  U nás bude určitě v oblibě Lego Friends, ale zatím si vystačíme s Duplem.Velrybu už doma máme a je hodně oblíbená, má totiž obrovskou pusu kam se leccos vleze.Takže by jsme dali přednost domečku.Diky v.z@email.cz

 • Džejn 22.3.2017 at 21:38

  U nás už se jede Lego dvojmo – mladší Duplo, starší dcera Disney a Friends. Po těch holčičích záležitostech už se těším, až syn doroste do City. A z Duplo sad by byla top Arktida, s tou by si vyhráli oba. jana.zdvihalova()email.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 21:42

  Lego je proste nejlepsi zabava na svete. Mame doma nejen Duplo, ktere nase deti dedi po manzelovych synovcich, takze i vlacky ktere vice zajimaji dceru…manzel do kabiny dava baterku a pousti je ve tme, to je pak od deti klid hodne dlouho. Z mensich kostek, ktere s manzelem mame od detstvi, vice nez 20 let starych, jsem nedavno petiletemu synovi stavila hrbitov a dum s vytahem. Take "zdedil" i nekolik Bionycle robotu a manzel uz si Vanoce bez male krabicky Lega nedokaze poradne uzit. Pro dcerku se tesim na Lego friends az trochu povyroste a syn uz kouka na Lego Star Wars. No a manzel jasne Lego City. Z Dupla bych urcite vybrala sadu s velrybou, protoze u nas se s Legem leze i do vany 😀
  Jako vzdy super soutez, krasny clanek. Jdu sdilet na fb a na instagramu Vas take sleduji (michalka_z)
  email:zalabakova.michaela@gmail.com

 • karol wiewiorka 22.3.2017 at 21:53

  1/ jsem fanousek fcb stránky jako Kaja Nowaková

  2/ komentář napsán 🙂

  a/ těším se na lego city a lego creator
  b/ Jakou výhru si vybereš? Vlackodraha bude u syna top 🙂

  (nezapomeň na sebe nechat kontakt!)
  Wiewiorka@seznam.cz

  4/ na instagramu jsem jako wiiewiorka

 • Kaca 22.3.2017 at 21:55

  U nás Duplo také stopro frčí!! Hlavně zvířátkove sady. Už dlouho mám zálusk na sady ze série cesta kolem světa a Antarktida se mi líbí moc! Kam budeme pokračovat nevím, ale já bych volila lego architects…Vůbec jsem netušila, že existuje 🙂 katvald@centrum.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 21:55

  S Lego Duplo se hrajeme denne a skladame a rozkladame. Pak sa tesime na Creator a Lego Friends, Moc by nas potesil vlacek. matoo52@seznam.cz a sdilim

 • Anonymní 22.3.2017 at 22:05

  Lego starsi syn miluje od 1,5 roku, postupně jsme přešli na lego city a junior.pro mladsiho syna bych ze sad vybrala určité Antarktidu. Na IG vas sleduji pod účtem veronika.km. vero.nikka@post.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 22:08

  Dobrý den, to jsem zvědavá, jaké lego bude u nás pokračovat, mně osobně se nejvíc líbí duplo 😀 máme doma jedno maličké lego city, to možná děcka zaujme, uvidíme.
  A nás by potěšil vláček nebo domek. Terka terinaj@seznam.cz

 • Zupkova Karla 22.3.2017 at 22:24

  Ahoj, u nás asi vydrží duplo dlouho, ale vím, že lego technic by se líbilo manželovi už teď, jinak asi budeme pokračovat lego City. Výhra by se mi líbil domeček, nebo vláček 🙂 díky za super tipy a celou soutěž. Kaja.zupkova@seznam.cz

 • Zupkova Karla 22.3.2017 at 22:24

  Ahoj, u nás asi vydrží duplo dlouho, ale vím, že lego technic by se líbilo manželovi už teď, jinak asi budeme pokračovat lego City. Výhra by se mi líbil domeček, nebo vláček 🙂 díky za super tipy a celou soutěž. Kaja.zupkova@seznam.cz

 • Anonymní 22.3.2017 at 22:27

  Úžasné a inspirativní články, moc děkuji :-). My zkusíme navázat sadou Lego Classic. A aktuálně by nás potěšila sada s velrybou. Jen tak dál :-), Lucka, kn.lu@post.cz.

 • Šárka Baťková 22.3.2017 at 22:32

  Když si vezmu,že já spolu se svým bratrem a dvěma bratranci trávila plno času při Legu a stavění různých domů i s nábytkem, hotelů s výtahem atd.jsem ráda,že mé děti to můžou jednou taky zkusit. Začínáme na Duplu.Máme několik sad.Přes vláček (máte pravdu,stavět koleje je děs 😉), letiště, hasiče, traktor, auto s vozíkem na koně,policajta se zlodějem 🙂 …Dcera teď dostane k narozeninám Rodinný dům.Ráda bych v tom pokračovala,takže by bylo fajn přejít pak na Lego City nebo možná dříve zkusit Lego Juniors.Jelikož vláček už jeden máme (sice jiný,ale bylo by více kolejí 😥) a domeček dcera dostane,líbila by se nám sada s velrybou.Jinak Vás taktéž sleduji na instagram(@foxmamina).A moc děkuji za inspiraci co s dětmi a legem provádět 👌s.batkova@gmail.com

 • Anonymní 22.3.2017 at 22:43

  My asi po lego duplo nadviazeme na lego classic alebo lego city. A z vyhry by sme radi sutazili o ten domcek alebo vlacik 😀 Andrea, wanilka@hotmail.com

 • Ivka 22.3.2017 at 22:56

  Ahoj, ako prechod z Dupla na ďalší level asi kúpime niektorú sadu Lego Classic, a ďalej sa uvidí podľa toho, čo bude dcérku zrovna baviť, plus pár sád Lego Friends už čaká v archíve po sesterničke.
  Z možných výhier máme doma vláčik, takže hociktorá z dvoch ďalších sád by potešila.
  Vďaka za článok, tipy aj súťaž 🙂
  sledujem na IG

 • Mirjanka 23.3.2017 at 4:51

  Tesime se po Duplu na Lego Disney. Vyhra by se nam mic libila a to Duplo Arktida. Diky za hezkou soutez.
  mirka.matuskova@email.cz

 • Anonymní 23.3.2017 at 5:23

  Dobré ráno po Lego Duplo se těšíme na Lego City�� Lego je prostě nej. Z uvedených se mi nejvíce líbí sada s vláčkem, protože ten je u nás nyní oblíbený v jakékoliv podobě, přestože máme malou holčičku. A z toho co máte doma vy nás nejvíce zaujal bagr,takže asi máme dárek na Velikonoce. Moc díky za článek i soutěž. irena.durdilova@seznam.cz

 • Karolina Kaufnerova 23.3.2017 at 5:28

  Syn stále kouká na YouTube na vtipné filmy Lego City a miluje hasiče a policajty, takže tato řada stoprocentně přibyde mezi hračky.
  Jako výhra by určitě potěšily všechny, nejvíc ale asi domeček.
  Karolína
  Kkaufne@gmail.com

 • Anonymní 23.3.2017 at 6:02

  Po DUPLO nejspíš přejdeme na LEGO Classic, ale nejvíc se těším na řadu Creator a pro sebe pokukuju po Architecture. Teď u nás ale vedou zvířátka, takže bych z výher vybrala sadu DUPLO Arktida.
  Veřejně sdílím na FB.
  (p.simkova@gmail.com)

 • Michaela Kozakova 23.3.2017 at 6:21

  Duplo u nas frči každý den a ještě určitě bude ale pomalu chceme pořizovat lego friends mala miluje jejich serialy a určite k nám do sbirky přibude i lego disney jako každa holčička nemuzě odolat ledovemu kralovstvi a locice 🙂 z nabíkdy by jsme si vyrčite vybrali domeček antarktidu mame a je super 🙂
  Kozakova.misa@seznam.cz

 • Anonymní 23.3.2017 at 6:23

  Ahojky, Duplo milujeme, pár malých sad máme. Pokračovat jednou chceme s Lego Friends, ale ještě je čas. 🙂 Líbil by se nám nejvíce rodinný domek. To by se hrálo. 🙂 Sleduji i na instagramu. krylova.p@post.cz

 • Petra B 23.3.2017 at 6:51

  Ahoj Miso, my uz pomalu prechazime na Lego Classic. Takze další by bylo urcite Lego City.
  Jinak Dupla mame spoustu. Je to vdecny darek, který kluci dostavali snad ke vsemu :-)Pokud bychom tedy vyhrali (napr. domeček)rada bych ho darovala dal 🙂
  Krasny den, sleduji na IG a FB
  p.bohackova@centrum.cz

 • Kateřina Pípalová 23.3.2017 at 7:16

  Dobry den, dekuji za inspiraci. Dcera je zatim malicka, ale myslim, ze po lego duplo u nas bude bodovat lego friends. V tuto chvili by se nam nejvic libil domecek. Tak hodne stesti 🍀🍀🍀
  Kontakt na me kacccenkaa@seznam.cz

 • Maťka Andelová 23.3.2017 at 7:40

  Ďakujeme za super tipy! Po Duple, prejdeme zrejme na Lego City. A jednoznačne najviac by sa páčil dcére domeček.

  matka.andelova@gmail.com

 • Tereza Meravá 23.3.2017 at 8:27

  Děkuji za váš blog – dcera 3,5 roku právě skládá číslička a volá na mě, že nemůže najít tři žluté placaté na osmičku:) Má už týden chudák neštovice, tak vaše tipy přijdou velmi vhod. Podívala jsem se na https://www.veselekostky.cz/, a přesvědčila se, že to, čeho se bojím, bude jistě pravda – dcerka bude "paf" z lego friends:, ani jsem nevěděla, že je tolik stavebnic z této řady:) Já se ale těším spíš na to, až mi doroste nyní chrnící osmitýdenní kluk a budem stavět Lego City:) nebo Creator:) Kdybychom náhodou vyhráli, dceru by asi nejspíš nejvíc potěšila Polární stanice! S pozdravem Tereza Meravá, terezasve@seznam.cz

 • libie 23.3.2017 at 8:38

  Díky za tipy, jsou jednoduché, ale koho by to napadlo?! My se těšíme na Lego City. A nejvíc by se nám teď hodil domeček. smyckova.lib@gmail.com (FB – Libka Ve Smyčce)

 • Ov.cka 23.3.2017 at 8:48

  Diky za tip a sablony. Tesime se na klasicke Lego a Lego City. Ocenili bychom sadu Around the World – Polarni stanice. mildeova.z@seznam.cz

 • Anonymní 23.3.2017 at 10:27

  a) Lego Architecture
  b) domeček

  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová
  Sleduju i na instagramu

 • Veronika Žatečková 23.3.2017 at 10:30

  Dobry den,
  Lego Duplo jsme objevili v detskem Lego koutku v galerii Butovice, doporucuji – byli jsme tam asi 2 hodiny ! Az bude syn vetsi, koukala jsem na Lego Juniors, nevim jestli je k dostani v CR. Z vyhry by se synovi nejvice libila ta 1. sada s domeckem a panacky.
  Zateckovaver@gmail.com

 • Unknown 23.3.2017 at 10:36

  Děkuji za inspiraci, vyzkoušíme 😉 Nejvíce se těšíme na Lego Friens a přáli bychom si nejvíce Arktidu, zvířátka jsou u nás velmi oblíbená 🙂 Jana Zielonková, zielonkova.jana@gmail.com

 • Iveta Kubátová 23.3.2017 at 11:55

  Děkujeme za nápady,určitě s holkama taky něco zkusíme. Zatím u nás vede Duplo, ale už se začínáme pokukovat po Disney princeznách, nejvíc se líbí asi Elza:-)
  Soutěžní lega jsou perfektní všechny, asi by se nejvíce líbil domeček.
  iveta-kubatova@seznam.cz

 • Anonymní 23.3.2017 at 12:37

  Další prima návody, díky! Po Lego Duplo půjdeme nejspíš do Lego Friends a Classic 🙂 a kdyby to vyšlo, tak VLÁČEK obr. 3 by byl super.

  efiiik@seznam.cz

 • Hanka Růžičková 23.3.2017 at 13:09

  Díky za kartičky;-) Po Duplu určitě první sáhneme po Lego Classic…překvapilo mě, jak moc se rozšířila barevnost jednotlivých kostiček. A z vyobrazených by se nám nejvíc líbil domeček. Hanickkka@seznam.cz

 • Alice G. 23.3.2017 at 15:22

  LEGO DUPLO je u nás jedna z nejoblíbenějších hraček, jak u naší holčičky, tak u nás rodičů. Až trochu povyroste, tak určitě navážeme na LEGO DISNEY Princezny (to sice nebude mít takovou radost táta, ale ten si pak počká na rytířské logo se synem 🙂
  Radost by nám udělal Duplo vláček.
  alice.gazarova@seznam.cz
  IG: AG_Alice

 • Marketa Botankova 23.3.2017 at 18:47

  my s legem teprve začínáme, z nových by se nám hodilo Duplo a z nabídky domeček. Máme zatím jen jednu malou sadu s vláčkem. marketa.botankova@seznam.cz i na IG

 • Ziii 23.3.2017 at 19:15

  My Lego zatím doma nemáme,přijde mi to zbytečně předražené. Zatím nám doma stačí obyčejné kostičky. Ale kdekoliv jsme a je tam lego,tak u něj Bára skončí. Až začne zajímat i Martaska, tak už tomu zřejmě neunikneme. Z těch řad se mi hodně líbí Lego Friends a City. Z nabízených bysme vybrali domeček,protože z něj jde udělat dost variant. Díky. Ziz.ala@seznam.cz

 • Anonymní 23.3.2017 at 19:49

  a) Po Duplu se těšíme na Lego Disney :).

  b/ Vybrala bych si Rodinný dům

  Sdílím

  Díky za krásnou soutěž. splendidka@yahoo.de

 • Anonymní 23.3.2017 at 20:14

  Ahoj Míšo, děkuji za krásný článek a nové šablony – čísla. Dádík si teď lego hodně oblíbil – skládáme minimálně 2 x denně. Má 2,5 roku, takže zatím máme DUPLO. Pak se těšíme na Lego classic a lego city. Pokud by se na nás usmálo štěstí vybrali bychom si Arktidu. Přeji pěkný večer, Zuzka
  FB sdílím, Ist. zubla111, ZuzanaBlahova@seznam.cz

 • Michaela 23.3.2017 at 20:33

  Ahoj Míšo, děkuji za další povedený článek, přáníčko z kostek musíme co nejdřív s klukama zkusit.
  Po lego Duplo bude následovat asi Lego city, ale kdoví, co ve finále kluky zaujme. A z výher by se mi nejvíc líbil asi domeček "my town", ta miniaturní koupelna se záchodem prostě nemá chybu a ještě nám chybí ve sbírce 🙂
  Facebook i Instagram sleduji
  Díky, Míša (Michaela_moravcova@centrum.cz)

 • Anonymní 23.3.2017 at 20:33

  Dobrý den, tak já bych volila asi univerzální Lego Classic, manželovi by se jistě líbilo Lego Star wars a holky by asi zvolily Lego Disney Princes 🙂 Tak uvidíme, jak to ve finále dopadne 🙂
  Z Vašich nabídek by se mi, a věřím, že i holkám, nejvíce líbila Velryba 🙂
  Děuji, hezký den Kristína (Tinka333@seznam.cz, ins. Staflici)

 • Kessi a zbojníci 24.3.2017 at 6:28

  Po Lego Duplo bude u nás určite najobľúbenejšie Lego City, hlavne rôzne autíčka 🙂 Z výberu by sa zbojníci najviac potešili vláčiku 🙂 (kessinka17@gmail.com a Inastagram kessinqa)

 • Klara 24.3.2017 at 6:38

  Lego duplo nas bude drzet jeste asi dlouho, obcas si s nim hraje s brachou i nas sestilety. Ikdyz ten uz ma radeji svoje lego ninjago, takze pokracovani mame jasne, protoze vetsi bracha je nas velky vzor :). Z vyberu uz mame Antarktidu, takze by se nam libil domecek.kotaskova.klara@seznam.cz

 • Anonymní 24.3.2017 at 8:02

  Domecek uz mame objednany protoze lego u nas jede ve velkem. Samozrejme nejlepsi jsou panacci a zviratka takze za me urcite Arktida.. Tesim se na Creator ale obavam se ze vyhraji Friends..:-D Klara Drdova klarkaa.k@seznam.cz

 • Anonymní 24.3.2017 at 8:14

  Děkuji za inspirace.My plynule přejdeme asi na lego city nebo star wars:-) zatím by se nám asi líbilo duplo arktida jsou tam krásný zvířata:-) hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

 • Unknown 24.3.2017 at 8:45

  Děkuji za inspiraci. A až malá ještě kousek povyroste, už se těším, až budeme skládat lego Creator. Teď ujíždíme na duplo vláčku a stavíme zoo pro zvířátka. Kdyby se poštěstila výhra, určitě by to byl domeček! Hezký den! L.uxie@seznam.cz (Lucie Bočková)

 • VERONIKA (MIAUK) 24.3.2017 at 8:45

  Jéé:-) další lego soutěž!:-) A děkuju za skládací inspiraci:)
  a) Jestli se mládě "potatí", tak si myslím, že u nás budu – až mládě povyroste – zakopávat o "LEGO STAR WARS":D
  b)A protože je tatínek vláčkový a už tím očkuje i prcka, já se tomu skládání kolejí určitě nevyhnu, takže mi oči (poslušně) padly na sadu s vláčkem:)

  veru.kudelova@gmail.com

 • Jitka Křížková 24.3.2017 at 12:32

  Krásná soutěž, opět :)) my máme rádi elfí lego, až malý vyroste, určitě zkusíme creator. A líbí se mi s velrybou, ale je to těžké vybrat, malé se líbí domeček a tatínkovi vláček 🙂 jitka (smallion@seznam.cz)

 • Anonymní 24.3.2017 at 12:44

  mám chlapečka, takže už se těšíme na Lego City 🙂 a teď by se nám hodil vláček, ty u nás vedou 🙂 katerina.chrustova@seznam.cz (na ig jako rouckovakaterina) a jdu stahovat inspiraci, díky za ní!

 • Anonymní 24.3.2017 at 13:09

  Zatím jsme na duplu, pokračovat budeme s friends. Super článek a tipy v něm. Kdyby to náhodou vyšlo, brali bychom arktidu. Děkuji za soutěž.
  Jana.hernychova@seznam.cz

 • Michala Fišerová 24.3.2017 at 13:20

  My se těšíme na lego creator a vybrali bychom si domeček. Díky! misfis@seznam.cz

 • Petra 24.3.2017 at 13:56

  Dobrý den, děkuji za skvělé tipy, co všechno lze s legem podnikat. Nás vybírání teprve čeká, takže zatím pouze čerpám inspiraci, ale určitě jednou neodolám Legu Classics a jako výhru bych zvolila My Town. Hezký den, Petra
  cllowie@gmail.com
  ig: cllowie

 • Unknown 24.3.2017 at 15:52

  Dobry den, po Duplu pravdepodobne prejdeme na Lego Classic, ale tatinek uz se nemuze dockat az bude s klukama skladat Lego Creator a Technic. Me nadchlo Lego Architecture-to si zvazuju poridit pro sebe:)
  Jinak z techto krasnych souteznich sad by se nam asi nejvic hodilo MY TOWN domecek, i kdyz vlacek jeste taky nemame:)
  Dekujeme za krasnou soutez a inspirativni clanky:) Aneta Čeganová

  email: anet.cegan@seznam.cz sleduji vas na fb i instagramu

 • Anonymní 24.3.2017 at 21:39

  Dobrý den,

  moc děkuji za inspiraci s legem. Těšíme se na lego disney a nejvíce by se nám líbil duplo vláček 🙂
  jsem vašim fanouškem i na facebooku

  Těším se na další článek
  monika.krenova@email.cz

 • Lucie 24.3.2017 at 21:48

  super inspirace. Ráda zasoutěžím, u nás by vyhrála Arktida, protože jsou v ní prvky, které moje děti ještě moc neznají. Domečky stavíme pořád (z těch dvou sad, co máme) a vláčky máme doma (i když nejsou duplo), tak bych tím dětem rozšířila obzory 😉 moc se mi líbí lego city a creator (z této řady jsem koupila několik dárků pro synovce a vždy to byl úspěch). lucie.zverinova21@gmail.com