vyhraj pobyt | Homutův statek s dětmi

Hrabalo mi. To je asi nejvýstižnější věta, která přesně vystihovala moje ladění před odjezdem 😀 . Doma jsem s holkama byla už měsíc a kousek s neštovicema a mě došlo, že proč být doma, když stejně dobře můžeme odpočívat kdekoli jinde? Vůbec prvně jsem tak sedla k netu a hledala, kam s holkama utéct během týdne.

Auto měl táta, který ho potřeboval, takže dojezdová vzdálenost od Prahy musela být „akorátní“ a okolí muselo nabízet výlety či procházky od statku ke statku, protože přes týden auto ani autobusy nebudou moc reálné. Nejlépe ze všeho pak vyšel on – Homutův statek, na který bych se vrátila – klidně i úplně sama 🙂 .

Bydlíme na statku – Homutův statek

Naše holčičí jízda (promiň bublino v břiše, pokud jsi mužem 😀 ) začala ve středu, kdy jsme odjeli směr Mělník, poblíž kterého se Homutův statek nachází. Nečekejte stáda zvířátek, ale klidné místo s velkou zahradou, soukromím a takovým množstvím odpočinku, kolik vám jen bude vyhovovat 🙂 .

Hned ve středu ráno jsme se ubytovali v jednom z neskutečně krásných pokojů. Spolu s námi tam v týdnu byli ještě dva páry a jedna rodina se stejně starými dětmi. Pokud byste chtěli jet i s kamarádkou a vzít děti, můžete v přízemí využít i apartmány, kde se pohodlně vejdete společně.

Máte pak k dispozici společný obývák, kde si užijete bezdětný večer a zároveň máte každý svou ložnici, takže děti můžete dát spát a nerušíte si večer šeptáním, „aby se Anička nevzbudila“ 🙂 .

Od středy až do pátečního večera bylo tohle království (skoro) moje. Ano, každou noc u mě končila Julinka, která i ve čtyřech letech chodí téměř každou noc spát ke mně, a já za to byla ráda. Zvykla jsem si, že postel kde spím není prázdná. Zároveň Julča spící u mě, znamená minimálně o hodinu víc spánku ráno 😀 , a to jsou značný body navíc.

Všechny pokoje jsou krásné, stylově zařízené a zároveň tak mile zapadající do celého konceptu statku. Několikrát do roka tu umožňují i termíny pro svatby a v tak uzavřeném a hezkém prostředí si dnes umím svatbu představit. Užila bych si to moc, i když tehdy před 7 lety byla i ta naše top 🙂 .

Holky měly „pokojíček“ v patře nade mnou. Obě ale dolů viděly, takže nebyly nikde pryč, aby měly pocit, že jsou samy. Schody už ani pro jednu problém nejsou a já s sebou navíc vozím světýlko, které kdekoli položím a nemají pak nikde žádnou velkou tmu. Tady jsem ho v noci dávala na schody. Je to malá LEDka, která hezky osvítila schody, zároveň nedělala velké světlo a kdyby chtěl v noci kdokoli na záchod, nebude mít problém.

Když někde bydlíme a schody jsou moc příkré, ví Julinka, že ze shora zavolá a já jí i v noci na záchod dovedu. Tady to třeba nebylo a s radostí ještě holky jezdily po schodech jak po klouzačce 😀 .

Vybalila jsem tašky, holky oblíkla do softshellu, protože počasí skočilo z třicítek do patnácti stupňů a vyrazily jsme ven. Cílem prvního dne byl jenom průzkum okolí, zahrada a pochopitelně hřiště, které holky na zahradě zahlédly 😀 .

Velké pískoviště, u kterého děkuji za plátěnou stříšku. Díky ní moha být Nelinka po neštovicích mnohem víc na hřišti. Mazala jsem 50kou, za slunečna jsem se snažila, aby na sobě měla UV oblečení, ale i tak byla „stříška“ nad pískem moc fajn, že si sama hlídala, kde má stín a já si užívala klídku a pocitu, že jsme venku 🙂 .

Když ostatní pracují, my výletničíme – i bez auta

Nevím, proč vždy čekám na víkend, kdy bude táta doma z práce, abychom někam jeli. Na jednodenní výlety beru holky i přes týden, ale takhle na několik dní odjet? Přitom proč se držet ve městě, když holky ještě nechodí do školy a nikdo z nás být v Praze nemusí?

Homutův statek byl prvním místem, které tohle prorazilo a já věřím, že si to s holkama ještě zopakuji 🙂 .

Nelinka nastupuje do školy přesně za rok, tak už se těším, že vyberu další hezké místo, kam je vezmu – ideálně ještě před narozením bubliny 🙂 .

Hřiště, koutek a tak dobré jídlo!

Jak to na statku funguje s jídlem? To se přiznám, že jsem úplně nevychytala. Homutův statek vám připraví neskutečné snídaně a ještě lepší večeře. Restauraci máte volně přístupnou po celý den i noc. Každý pokoj tu má vlastní lístek a cokoli si vezmete, to si jen poznačíte na své kartě. Je to o důvěře a volnosti a vše tu funguje skvěle.

Můžete si tak v pohodě dát kafe kdykoli máte chuť, i v jednu ráno si pro cokoli zajít, ochutnat místní pivo i mošty nebo nechat za deště děti v koutku v herně 🙂 .

Každý den si vyberete z několika jídel večeři na další den. Jídla to jsou luxusní, chuťové vymazlená a vždy se dalo bez problému vybrat i jídlo holkám 🙂 . Horší je to ale s obědem. Na oběd je kuchyň zavřená (Homutův statek není klasická restaurace), takže si buď zajedete jinam nebo s tím počítáte a něco pro sebe máte třeba piknikového.

Já s tím první den nepočítala, a tak jsem hned ve středu zašla do kuchyně se zeptat, zda mi poradí, kam v okolí na oběd. A ejhle ono moc není pěšky kam. Zajet se dá, ale to jsem bez auta nemohla a místní hospůdka má otevřeno až o víkendu.

Nevadí, my se nějak zařídíme. Na tuhle mojí větu se pan kuchař bez jediného zaváhání zeptal „A co by holčičky jedly? Zeleninovou polívku by si daly?“. Wow, bez jediného zaváhání jsem kývla. „Tak přijďte na jednu hodinu a bude tady.“ Děkujeme. Vážně moc 🙂 .

Další dny už jsem měla naplánované výlety jako třeba na Kokořín nebo Housku, a tam už to vždy bylo s obědem snadné. První den jsem ale měla v plánu jen se vybalit a nic nedělat. Pan kuchař mi ten plán svou nabídkou vyplnil a ani o tom nevěděl 🙂 .

Po každém jídle holky vyskočily a mazaly na kobereček 😀 . Nebyla to místní ředitelna, ale herní koberec za naším stolem, kde byl koš se stavebnicema, pár knížek, pastelky a vláčkodráha. Po každém jídle jsem si tak mohla dát kafe a ještě k tomu všemu ho vypít horké 🙂 . Ano, většině maminek se teď otevřely oči dokořán – zjevení 😀 .

Rozjeli jsme na statku klání v Člověče nezlob se, holky vláčkovaly až do vykolejení a hromadného vlakového neštěstí a byly rády, že už nejsou jen doma, jak tomu bylo poslední týdny. Doporučuju.

Nečekejte na víkendy. Seberte se s dětmi, popadněte kamarádku s dětmi a vyrazte si. A kdo nemáte nebo už jsou kamarádky v práci, vyrazte si s dětmi jen vy. Holky i já na ten pobyt moc rády vzpomínáme 🙂 .

Jako velké plus pak bývá i cena, která je mnohokrát o moc hezčí než o víkendech, které bývají vyprodané a cenově náročnější.

Dobré ráno, Kokoříne 🙂

Počasí hlásilo střídavě oblačno, což na regeneraci po neštofkách bylo fajn a já naplánovala výlet na Kokořín, který je z penzionu tam i zpět na hezkém okruhu a navíc je 90% výletu v lese, takže ani kdyby slunko vylezlo, neměl by být problém. Ráno jsme ale musely začít pořádně!

Tou nejlepší snídaní. Já mám tak moc ráda, když se o jídlo postará někdo místo mě 🙂 . Dokonce i mnohem víc chutná, takže snídat i večeřet mě na statku tuze bavilo. Každé ráno jsme začaly miskou bílého jogurtu, každý jsme si do ní naházel cokoli dle libosti, holky jogurt zapíjely sklenicí mléka (proti gustu 😀 ) a na závěr jsme si vždy dali domácí koláč. Někdy perník, jindy ovocnou buchtu.

Tak hurá na něj 🙂 . Nejen Kokořín je v blízkém okolí Homutova statku. Myslím, že je velká škoda, že kokořínsku se nedostává moc pozornosti. Statek má výbornou polohu, takže hrady, zámky, ale i Máchovo jezero nebo Bezděz máte blízko a i týden dovolené by tu byl málo, abychom navštívily vše, co jsme v mapě okolí našly 🙂 .

O výletu na Kokořín už tu budete mít pár řádků ještě tento týden. Bylo to dobrodrůžo 🙂 .

Ten nejlepší čaj, už i u nás doma

Co nám lady zachutnalo moc, to byly místní sypané čaje, kterých bylo na výběr skutečně hodně. My si vybraly ovocný a od prvního dne jsme ho pili několikrát denně. Konvička po návratu z výletu tak byla krásným rituálem, kdy jsme si sedly, uvařily čaj…a holky zmizly 😀 . Ale já ho měla teplý, fakt že jo. Nelinka s Julčou většinou byly na průzkumu v zahradě nebo na hřišti.

Když si lebedíme v zahradě

Homutův statek, ubytování a restauraci už znáte. Přijměte tedy pozvání do zahrady 🙂 . Bylinková zahrádka lákala hlavně mě, protože bylinky já tuze ráda. U holek slina vzrostla až ve chvíli, kdy zjistily, že bylinková zahrádka se dá dost solidně vyžrat, protože pan kuchař si tu pěstuje vlastní suroviny, ze kterých vám pak vaří ty výborné večeře 😀 .

Když vlezete hlouběji do zahrady a obejdete hlavní budovu, jste v ní – bylinková zahrádka. Takový bzukot a tolik spokojených čmeláčků, to jsem neviděla asi nikdy. Celý Homutův statek je krásně obrostlý kytkami a hmyzáčkům se tu víc než jen líbí 🙂 . Holky to zaparkovaly u lesních jahůdek a višní!

Na začátku července tady ještě hodně zeleniny bylo na začátku své zrající cesty, ale i tak ji holky rády objevovaly 🙂 . Naučily se poznat na rostlinkách rozdíl mezi cuketou a hadovkou a ejhle, druhý den hadovka zmizela. Detektivní duo rozjelo pátrání a do pár hodin zjistilo, že okurka už je v kuchyni, protože z ní bude k večeři salát 😀 .

A co se nedá sníst, to může dost dobře posloužit pro ozdobu jídla 🙂 . A tak jsme bylinkovou zahrádku našly každý večer na talíři nebo v salátovém baru, který byl u večeře volně přístupný a holky si v něm o to spokojeněji fasovaly 🙂 .

Žádné místo není nevyužité

Když se postavíte zády k bylinkové zahrádce, uvidíte další kus zahrady. Spodní část pod dětských hřištěm, kde jsou velká vrata do stodoly. Asi žádné dítě nezůstane bez nálady, když mu nabídnete průzkum, takže hurá do stodoly 😀 .

Právě tady si můžete uschovat kola. My je vezli poprvé, protože jsme Nelince vyměnili WOOM za větší a tady bylo úkolem, aby si na kolo prvně sedla a vyzkoušela si, co to jsou ty přehazovačky 🙂 .

Kola jsme brali ale jen proto, že jsem věděla, že nás odsud táta v neděli veze autem. Aby někdo nemyslel, že jsem super-women 😀 . Takže kola klidně s sebou, tady si je můžete pohodlně uskladnit. Přehazovačka – úspěšně pokořeno.

Teď jen přesvědčit Nelinku, že na jedničku se sice fajn šlape a je to lehké, ale na té rovině ta jednička není úplně to pravé 😀 .

Odpoledne na zahradě

Po kratších procházkách jsme se rády vyvalili na zahradě. Jen tak. Já měla s sebou piknikovou deku, takže já si lebedila s knížkou a holky využily místní koš s herní půjčovnou. Rozdaly jsme si to v kroketu a musím říct, že to byl zas můj návrat do mládí 🙂 .

Nevím proč, ale tady na fotce to vypadá, že mám naběhlou žílu na čele 😀 . Prosim vás, Julince to šlo, ta žíla je tam určitě dodělaná nějak bokem 😀 .

Krásný a příjemný pobyt se vším všudy

Bylo blaze a díky tomu, že jsme Homutův statek okupovaly od středy, bylo nejen blaze, ale i nádherně klidně. Nejde o ubytování, které by se nálepkovalo jako baby-friendly a já se přiznám, že takové mám raději. S holkama nepotřebujeme animační programy, stačí nám příjemné okolí, jídlo, které přijme dítě (a já též: nekečupové, nefritované a ideálně barvené, tedy s dostatkem zeleniny 🙂 ) a to všema deseti Homutův statek plní.

Navíc Julinka shledala místní svíčkovou natolik luxusní, že já už jí doma odmítám vařit, protože kdo chce u nedělního oběda slýchat „Mami dobrá je, ale TA ze statku, ta byla!“ 😀 .

Tak co říkáte na tenhle statek na kokořínsku? Pokud se vám líbí, moc ráda vám dnes věnuji pobyt s rodinou, tak si o něj pojďte zasoutěžit. Vymyslela jsem zase soutěžní otázka tak, abychom se vzájemně v komentářích i inspirovali, takže hurá na to 🙂 .

Homutův statek – praktické info

webové stránky – https://homutuvstatek.cz
Facebook funpage – tady klik
adresa Homutova statku – Homutův statek
277 35 Mšeno – Sedlec 14,
telefon +420 604 240 979 / +420 326 203 107,
email recepce@homutuvstatek.cz

Vyhraj rodinný pobyt na dva všední dny

Homutův statek věnoval do soutěže dvoudenní pobyt pro rodinu s dětmi ve všedních dnech.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jaké místo se vám v létě nejvíce líbilo, které doporučíte ostatním navštívit?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v pátek 20.9.2019 ve 12 hodin,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

149 Comments

 • Jana Habaskova 9.9.2019 at 14:44

  Nam se moc libilo na Farme Blanik

  • Dita 9.9.2019 at 23:43

   Za me Adrspach a okoli.

  • Edita 10.9.2019 at 21:09

   My bychom doporucili Hornofalcky les v Bavorsku. Kousek za hranicemi, krasna priroda, cyklostezky, vyziti pro deti, koupani a malo turistu, moc se nam tam libilo.

 • Anna Englártová 9.9.2019 at 14:58

  Wau, tak toto je kouzelné místo🤩děkuji za tip. My jsme byly moc spokojení na Slovensku, krásný hotel Victoria pod Martinskými holami. Top výlet bol do Muzeum Slovenskej dediny🤩

 • Monika Moravcová 9.9.2019 at 14:59

  Nám se líbili labyrinty na zámku Louceň a také výlet na Devět skal 🙂

 • Jitka Bauerová 9.9.2019 at 14:59

  Erlebachova chata 😍😍😍

 • Michaela K. 9.9.2019 at 14:59

  My můžeme určitě doporučit Zoo Plasy, kde kromě krásných zvířat, si můžete zahrát minigolf.bylo to tam moc hezké 🙂

 • Líba Bartolčicová 9.9.2019 at 15:00

  Jetřichovice a vyhlídky.. hrad Kost a údolí Plakánek, naprosto kouzelné místo.

 • Líba Bartolčicová 9.9.2019 at 15:01

  Jetřichovice a vyhlídky, hrad Kost a údolí Plakánek, úžasné místo…

 • Vendula Sliwka 9.9.2019 at 15:05

  Luzicka jezera :-). Pekne cyklostezky (idealni na inline nebo pro zacatecniky cyklisty), piscite plaze a pekna voda. Jako bonus pres tyden i o prazdninach temer bez lidi.

 • Eliška Gřešková 9.9.2019 at 15:06

  Míšo, moc děkuji za tento článek. Statek mě naprosto uchvátil. 😍
  Na soutěžní otázku se těžko odpovídá, letos jsme byli na více místech, kde byli děti nadšené. Po pravdě se jim moc líbilo první stanování v kempu u Bořka a sjížděli jsme Sázavu. ❤️🍀

 • Jana Jiskrová 9.9.2019 at 15:09

  Hlavní dovolená nás teprve čeká. Přesto myslím, že si děti prázdniny užily a myslím, že se jim hodně líbilo v Jurtě v Krušných horách. Po stanu, chatičce, hotelu se zvýšilo skóre možných nocležen. Zažili venčení lam, viděly horská stáda krav a koz a byly v místě, kde nejen že není signál, není ani ani wifi, prostě nic. Na záchod se šlo s baterkou, sobotní večeře se vařila hromadně – placky se pekly na kamnech. Velká pohoda a krásná příroda a poznání nových kultur.
  Na statku jsme ještě nespali, tak zkoušíme štěstí.

 • Jana Považská 9.9.2019 at 15:11

  Doporučuji Hotel Kouty ma Vysocine.

 • Adéla 9.9.2019 at 15:11

  My jsme v létě po Česku moc jezdit nestihli. Ale parádní byla v září dovolená ve Slovinsku 🙂
  Ale z minulých let – nejhezčí byl penzion Mauritz na Šumavě 🙂

 • petra 9.9.2019 at 15:12

  Ahojky Misi, paradni clanek 🙂 nam se v lete moc libilo v Ceskem Raji – Hruba skala, Myšší díra, vyhlídky a naprosto luxusní byl hrad Kost – užasné dětské prohlídky i šermířské divadlo pod hradem 🙂 ted uz mavame zas z Francie 🙂

 • Klára Hejkalová 9.9.2019 at 15:14

  Letošní poprvé pod stanem a kde jinde než Kemp Sedmihorky.

  • Zuzana 9.9.2019 at 16:45

   Nám se moc líbilo na Sečské přehradě, myslím, že Železné hory jsou neprávem opomenutým krásným místem.

 • Monika 9.9.2019 at 15:16

  Já mám moc ráda České Švýcarsko a to vsude. Nejlépe se lze najíst Na Stodolci u Chřibské, i ubytovat.

 • Vendula 9.9.2019 at 15:18

  Nám se nejvíce líbilo na Bílé v Beskydech

 • Martina 9.9.2019 at 15:23

  Doporučuji ♥ Wellness horská Chata Jana ♥ (Lopeník ) nachází se v krásné přírodě Bílých Karpat.

 • Kamila M. 9.9.2019 at 15:30

  Letos jsme byli nadšení z ubytování apartmány Hlohovec u lednicko-valtickeho areálu.

 • Míša 9.9.2019 at 15:34

  Líbilo se nám v Ekoparku v Liberci, v Tiských stěnách i v Mirákulu. Míša

 • Lucie Košťálková 9.9.2019 at 15:41

  Moc se nám líbí na Šumavě a super byl také penzion Vyhlídka v Českém Švýcarsku, v Dolní Chřibské. Mají tady apartmán pro rodiny, vedle jídelny hernu, do které si v pohodě vezmete večeři nebo kávičku a děti se zabaví 🙂

 • Marie Gregorová 9.9.2019 at 15:45

  Nám se líbilo v zoo ve Vyškově 🙂

 • Lucie 9.9.2019 at 15:57

  My si letos užili Jizerské hory v okolí Desné . A kousek od Prahy se nám moc líbil jednodenní výlet vlakem na Konopiště. 🙂

 • Mária 9.9.2019 at 15:58

  Abtenau v Rakousku. Bylo tam nádherně.

 • Zuzana 9.9.2019 at 15:59

  Letos jsme pořádně nikam nevyjeli, ale o to víc jsme byli pořád v lese a v bazénu… ale už plánujeme, tak to tady zase pročítám 🙂

 • Blanka 9.9.2019 at 16:02

  Ja doporučuji termální lázně Sarvar v Madarsku, termály úžasné pro deti i dospele, uvnitr i venkovni cast. I samotné mestecko, okolí, ceny bezva. Ubytovani King Apartment pres booking 2 min pesky od termálů. Idylka 🙂

 • Lenka 9.9.2019 at 16:03

  Doporučuji České Svycarsko🙂

 • Gisela Vaněčková 9.9.2019 at 16:23

  Nevím, jestli je to místo, které se nám o prázdninách líbilo nejvíc. Ale rozhodně je to místo, které nás moc mile překvapilo. Byl to Park Boheminium v Mariánských Lázních- opravdu krásná expozice miniatur hradů a zámků zasazených v přírodě. Připravuje se tam i Pražský hrad, na který se těšíme. A okolní výlety jsou moc hezké. Jen tedy do parku vlastní svačinu, nabídka jídel bohužel hrozná 🙁

 • Ivona 9.9.2019 at 16:32

  Toto léto nás okouzlil výlet na Toulcovy maštale a hned kousek zámek Nové Hrady. 😊

 • Adéla Moravcová 9.9.2019 at 16:38

  nám se moc líbila dolní oblast vitkovic…malý k velký svět techniky. syn má 3roky a z jejich herny pro děti byl UNEŠENÝ!

 • Veronika Veskrnova 9.9.2019 at 16:40

  Hotel Madr, Modrava

 • Monika Plonková 9.9.2019 at 16:41

  Nám se letos moc líbilo v Jihlavské Zoo

 • Eva Hamplová 9.9.2019 at 16:46

  Nám se letos opět moc líbilo v Mirakulu.

 • hanka macháčková 9.9.2019 at 17:00

  líbilo se nám Baldův svět Mladé Buky

 • Hanka 9.9.2019 at 17:21

  My jsme byli právě na Kokořínsku, klukům se nejvíc líbilo skalní bludiště u Mšena a lesopark Debř 🙂

 • Petra Konečná 9.9.2019 at 17:38

  Letos jsme o prazdninach dovolenkovali jen zde u nas „v okoli“, stravili jsme par dni pod stanem i s detmi, nejdrive v kempu Vitkov-Podhradi a pak v kempu Bystricka. Obe mista byla moc fajn, ve Vitkove sumici reka a v Bystricce prehrada;)a detem se stanovani opravdu zalibilo.

 • Eva 9.9.2019 at 18:13

  My letos vyrazili i s tříměsíčním miminkem k Mariánským Lázním. Ubytování v úplně nové, stylově zařízené, úžasné Podhorní chalupě…moooc doporučuji, pro děti zahrada s pískovištěm a houpačkami, vevnitř spoustu hraček, knížek a her.

 • Květa 9.9.2019 at 18:26

  Já můžu doporučit Resort Mlýn Černovice. Nebyli jsme ubytovaní, jen jsme byli na večeři, ale prostředí krásné, kuchyně výborná. Určitě tam v létě s rodinou vyrazíme na několik dní.

 • Petra Šmídková 9.9.2019 at 18:44

  Já bych všem moc ráda doporučila úžasné Krušné hory, už více jak šest let sem jezdíme do malebné vesničky Hřebečná – a odtud chodíme na výlety – nedaleký Boží Dar nabízí super Areál Nowako, kde se děti i dospělí vyřádí, Ježíškova cesta je také neskutečný zážitek – začíná a končí přímo na Ježíškově poště a nabízí dva okruhy – pro méně zdatné 7 km a pro ty odvážnější nebo větší 14 kilometrů, děti opravdu baví, plní úkoly a nakonec dostanou přímo od Ježíška odměnu, naše holčičky se tam vždy náramně těší. Krušné hory jsou plné dalších úžasných míst – Černý rybník, Vlčí jáma, Jáchymov – zde je bazén a mají tu dokonalé oplatky – no týden je málo a vždy si říkáme co vše chceme stihnout příští rok 🙂

 • Kristýna Č. 9.9.2019 at 18:55

  Nám se moc líbilo na Vranovské přehradě, ubytování Pod Cornštejnem. Pěkné, čisté a moderní. Hned u vody, krásný výhled.

 • karolina bruzkova 9.9.2019 at 19:00

  Nám se moc líbilo v areálu Moninec. Pro děti tam mají spoustu aktivit

 • Lucka 9.9.2019 at 19:42

  Letos jsme byly s kamarádkou a našimi détmi (dohromady 6 kusů) kousek od Mělníka ve vesničce Želízy. Za navštivení stojí do skály vytesané Čertovy hlavy. Jinak je tam nádherně, pískovcové skály, lesy, borůvky, koupaliště… bydleli jsme na divoko v kempu i s dvouměsíčním miminem a bylo to božský 🙂 pro děti ráj a pro nás taky, za rok jedeme zas!
  Lucka

 • Petra Humlová 9.9.2019 at 19:45

  Hezký den,
  to je úžasné místo, určitě se tam rádi s dětmi někdy vydám 😉. My letos byli na společné dovolené v místě, kde jsem jako dítě jezdila na tábor – Staré město pod Landštejnem. Spali jsme v chatickach a pro děti to byl zážitek. Každé ráno jsme snidali venku mezi chatka i, ještě s kamarády, kteří taky jezdili se mnou na tábor a byli tam také se svými dětmi. Byl to úžasný týden plný výletů a už se těšíme na příští rok 🌞.

 • Markéta Němčanská 9.9.2019 at 19:58

  Nám se letos moc líbilo v kempu v Luhačovicích a v Račíně, nádherná příroda a v okolí plno vyžití i pro děti.

 • Monika 9.9.2019 at 20:06

  Nám se moc líbilo v relax parku v Pecipod Snezkou. Jfs to tam super spojit i se sankami v zimě

  • Štěpánka 17.9.2019 at 13:47

   Liberec a EkoPark

 • Denisa 9.9.2019 at 20:25

  Doporučuji navštívit Kozákov v Českém ráji. Na rozhledně se naskytne výhled na celý ráj a ještě dále 🤩🤩

 • Denisa 9.9.2019 at 20:35

  Doporučuji navštívit Kozákov v Českém ráji.
  Na rozhledně se naskytne nádherná výhled na ráj a i někam dál ☺️☺️

 • Erika 9.9.2019 at 20:36

  nejvic se nam libilo asi kousek od tabora, v chate v chynove, vedle velbloudi farmy. krasny vylety, ubytovani s uzasnou zahradou, ohnistem a pres ulici s velbloudy, lamy, atd.

 • Lenka 9.9.2019 at 21:05

  ja moc doporucuji chalupu u cedora u adrspasskych skal, byli jsme tam v zime i v lete a nejradsi bych ji vlastnila.
  ostatne jako tenhle statek 🙂 je to nadhera! moc diky za tip a jsem rada, ze se tu zase objevil nejaky clanek, uz mi, miso, chybite!

 • Nikol Červinková 9.9.2019 at 21:18

  Doporučuji Peklo Čertovina 🙂

 • Martina 9.9.2019 at 21:25

  Doporučuji Jáňův dvůr na jižní Moravě- skvěle místo na relax😊

 • Katy 9.9.2019 at 21:38

  Dvory nad Lužnicí. Pěkné cyklostezky, na ježdění s dětmi super. Piskovny na koupání, pěkné okolí

 • Simona Šenkýřová 9.9.2019 at 22:01

  Mooc krásné 🙏🙏🙏. Nás letos nadchla rozhledna a Lesopark u Jakuba 🍀.

 • HaniJ 9.9.2019 at 22:03

  My letos je-li ve znamení Krkonoš, dokonce dvakrát ( Velikonoce + léto) jsme byli v penzionu Fulda a pro děti je to super! Spoustu veci na vyblbnuti, krásne ubytování a dobra snidane. A pak jsme dali víkend v janskych lázních v penzionu Cedrovka a ta me top! Krásný a vkusně zařízený nový penzion a ty snidane! Výborný domácí med a marmelády! Uvažují tam jet i v zimne, jelikož na sjezdovku je to kousinek😉

 • KLÁRA 9.9.2019 at 22:35

  Nádherné místo :-). Nám se líbilo na Farmě Košík – nádherné ubytování, čistá příroda, zvířátka, perfektní domácí ovčí sýr. Doporučuji navštívit – ve dvou i s dětmi. :-D. http://www.farmakosik.cz/cz/

 • Markéta K. 9.9.2019 at 22:41

  Mládě opět velmi spokojené v Mirákulu a taky v Jeseníkách.

 • Verča S 9.9.2019 at 22:42

  Letos jsme byli na dovolené v Tatrách, ktere jsou krasne samy o sobě, ale stejně jsme si uzily i dovolenou u dedy na chalupě v jižních Čechách, kde jsme vyletili. Na vaše doporučení Sladovna Písek, kde jsme staršího syna nemohli dostat z mraveniste a pak nás velmi zaujalo peklo v Bernarticich. Krasne propracované, určitě stojí za návštěvu.

 • Věra Šimůnková 9.9.2019 at 22:55

  Velice doporučujeme Apartmány na Vršku 🙂

 • Laďka 9.9.2019 at 23:00

  Železná Ruda a okolí…

 • Vendula 9.9.2019 at 23:40

  My moc rádi vzpomínáme na Mariánské lázně a pak na okolí Bouzova.

 • Marie 10.9.2019 at 1:12

  Moc se nám líbilo v Jeseníku. Přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně a vše v okolí bylo super.

 • Hanka 10.9.2019 at 1:47

  Stansky mlyn v obci Stan u Hlinska, nepopsatelna nadhera a uzasni majitele 😊

 • Marcela 10.9.2019 at 6:20

  U nás letos vede návštěva Mirákula v Milovicích.

 • Veronika 10.9.2019 at 7:19

  Vagonarske muzeum ve Studence. Syn by od te doby nejradeji jezdil poead „na male vlacky“.

 • Kača M. 10.9.2019 at 7:29

  Letos jsme byli s rodinou poprvé na dovolené v Německu,v jedné krásné vinařské oblasti,a byla jsem nadšená. Krásné prostředí.

 • Andrea Kabelková 10.9.2019 at 7:41

  Ja mohu doporucit Restauraci a Penzion u Sevcu v Krasetine, pod Kleti, kousek je malebne nadrazicko v Holubove, odkud se za chvilicku dostanete do Ceskeho Krumlova, zde si urcite nenechte ujit perfektni interaktivni prohlidku pro deti Trojklasteri a do Ceskych Budejovic, kde jsme si doprali plavbu lodickou, trvajici cca 45 min. takze pro detti znacka ideal. Lanovka na Klet a nadherna priroda kolem, dodal nasi dovolene ten spravny punc :-).

  • Martina H. 16.9.2019 at 23:48

   My jsme letos poprvé vyrazili do rakouských Alp – a určitě ne naposledy! I s dvouletým batoletem s obdobím vzdoru pohodová dovolená, všude myslí na děti, tolik hřišť jsem ještě neviděla… Konkrétně oblast Saalbach

 • Martina 10.9.2019 at 9:09

  Moc doporučuji Gruň v Beskydech – hotel Charbulák nebo kousek opodál chata Švarná Hanka. Nádherné výhledy!

 • Martina P. 10.9.2019 at 10:20

  Nám se moc líbilo na Dolní Moravě, je tam spousty vyžití pro rodiny s dětmi.

 • Martina Boučková 10.9.2019 at 11:05

  Za navstevu urcite stoji České Švýcarsko tam ej nadherne a spousta vyzit pro mensi i vetsi deti a dospele.

 • Jana Budkováo 10.9.2019 at 12:02

  Moc se nám líbí v Česko-Saském Švýcarsku.

 • Misa 10.9.2019 at 12:03

  Smědava, Jizerky. Pro všechny věkové a výkonostní kategorie. S kočárkem, na kole, pěšky. Krásné lesy, výlety, uklidňujicí.

 • Tereza Tess 10.9.2019 at 12:45

  Tak takovy statek nutně potřebujeme zažít!;) My jsme užili krásu Šumavy v obytaku, to byl naprostý luxus probudit se každy den někde jinde…

 • Kateřina 10.9.2019 at 12:50

  Nám se letos moc líbilo na černé hoře – lanovkou nahoru a je to krása!

 • Gabriela 10.9.2019 at 12:57

  Skoro všude 😀. Teď naposledy třeba Česká Kanada, tam je pro děti lesopark U Jakuba.

 • Eva Kadlecová 10.9.2019 at 13:12

  Dobry den,

  nam se letos moc libilo v okoli OssiacherSee v Rakousku a hlavne ve stredisku Nassfeld. Z tuzemskych destinaci jsme si uzili vikend v Liberci a dovolenou v Peci pod Snezkou,kde jsme letos uz s nasim dvouletym synem mohli i na sedackove lanovky,takze jemu se nejvic libila herni krajina Pecka nad Malou Upou a pak jako milovnik vody hodne ocenil Balduv svet v Mladych Bucich.

 • Šárka 10.9.2019 at 13:44

  Nám se moooc líbilo v Tatrách 😉 dokonce i 7h cesta vlakem byla nakonec zvládnutá na jedničku 🙂

 • lucie 10.9.2019 at 14:26

  Mam holky 2 a 5 let a jezdim s nima porad 🙂 cele leto jsme kazdy tyden streda-sobota travily nekde pryc a nedele – utery v praci – naprosto idealni. Vikendum se pokud mozno vyhybame. Vse lowcost – u kamaradu, pod stanem, airbnb – autem, busem, vlakem – vse bez tatinka. Tatinka mame, ale uz jsme tak zvykle, ze nam nase damske jizdy vyhovuji i vic 😀 a musim rict, ze vsude je krasne. Vzdyt tem detem je to uplne jedno. Ale byla jsem asi po 30 letech v Moravskem krasu a moc se mi tam libilo. A nestavet dum, urcite bychom podnikaly i vetsi a financne narocnejsi cesty 😉

 • diona.ea 10.9.2019 at 14:32

  Naše letošní prázdninová TOP 3:
  1) Pradědova galerie Jiříkov
  2) IQ Park
  3) Zoopark Vyškov

 • Katka 10.9.2019 at 15:45

  Letos jsme byli jen v Zoo Hluboká, ale čeká nás naše milovaná Šumava – moc se těším do pekárny na Kvildě 😀

 • Markéta P. 10.9.2019 at 17:24

  Letos se nám moc líbilo v okolí hradu Buchlov, v okolí je dost možností vyžití pro děti, krásná příroda, klid.

 • katka tomaskova 10.9.2019 at 18:25

  Doporucuji zapadlejsi mista Algarve napr. Cacela Velha. Krasna plaz, kde pri odlivu dojdete morem az na ostrov! z letiste Faro jezdi tou oblasti mistni vlacek…

 • Iva Pelikánová 10.9.2019 at 19:25

  My máme hned dva tipy,kde jsme byli nadšení👌Apartmány Kocourek Vysočina😍a chata Jiřinka Dolní Morava👏

 • Adéla Vejvodová 10.9.2019 at 20:40

  Nejvíce nás nadchl pobyt na Dolní Moravě v hotelu Vista.

 • Ella Nová 10.9.2019 at 21:24

  Libilo se nam v Plzni. Maly objevil kouzlo dinoparku a mne se moc libilo to propojeni se zoo.

 • Zuzana Brožová 10.9.2019 at 22:25

  Moc se nam libilo v Roznove pod Radhostem. Skanzen,pustevny,osada Bila,vylety lze udelat s kocarkem bez problemu a priroda je tam nadherna

 • Lucie 10.9.2019 at 23:33

  Nám se letošní léto líbilo nejvíce v Jizerských horách v oblasti Kořenova.

 • Alžběta 11.9.2019 at 10:58

  Farma Jáňův dvůr v Novém Přerově. Mají ubytování v pokojích i malý kemp.

 • Andrea 11.9.2019 at 11:08

  U nás to letos vyhrál Štramberk 🙂

 • Lucie Johaníková 11.9.2019 at 11:13

  Nám se moc líbil Hotel Soláň, Beskydy jsou nádherné.

 • Simona 11.9.2019 at 11:15

  Kluci byli nadšení ze splutí Jizery na raftu z Malé Skály do Dolánek u Turnova se zastávkou na oběd u Zrcadlové kozy. Zpátky je možné jet na koloběžce, my zvolili vlak. Moc se jim líbila Riegrova stezka (také podél Jizery). A turistická chata Onen svět na Orlíku. Je to takový konec světa na kopci u Orlické přehrady, odkud se dá dělat spousta krásných výletů. Je tam božský klid, jídlo výborné. Hned u chaty je i rozhledna, kterou si díky dětem, které se nebojí výšek, užijete x-krát denně 🙂

 • Ivana 11.9.2019 at 12:37

  My sme toho tento rok moc nenavštívili, skôr len tak po okolí ale po rodine. O to viac by sme sa potešili pobytu na statku 🙂

 • Lenka Kovařčíková 11.9.2019 at 12:43

  Každoročně navštěvujeme osadu Jizerku v Jizerských horách. Je to ráj na zemi.. Je tam jen pár chaloupek, žádné veřejné osvětlení, potok čisťounký a průzračný a krajina nádherná jako z pohádky… Další krásné místo jsme objevili až letos – pramen Stračky v Zašové. Zde se nachází i poutní místo a stezka pro děti, kde asi tak v polovině cesty je ukryto dětské hřiště. Pro děti ideál 😊

 • Míša 11.9.2019 at 12:59

  Nás nejvíce nadchla Dolní Morava – penzion Jiřinka.

 • Daniela Raiskubova 11.9.2019 at 13:58

  Bukovansky mlýn. Jižní Morava u Kyjeva, skvělé ubytování ve Slovackych chalupách, úžasné jídlo, oslici, kozicky,kralici,kočky. Bazén, minigolf,hřiště. Neskutečně ochotný a milý personál a bozi klid.

 • Lucie 11.9.2019 at 14:08

  Nám se moc líbil penzion Pod bílou skálou na vysočině. Klid, spousta cyklostezek, dobré jídlo.

 • Verča R 11.9.2019 at 14:57

  Přes léto na dovolenou nejezdíme, ale první týden v září jsme byli v Broumovském výběžku. Adršpašské skály bych přímo nedoporučila, pokud tam tedy nepojedete v listopadu, protože v létě je to tam úplný děs běs, v tom září jen trošku menší (lidi, lidi, zájezdy…). Strašně mile nás ale překvapili Bludné skály kousek za hranicemi v Polsku. Opravdu úžasné bludiště ve skalách, kde se soukáte úzkými skulinkami. Rozhodně ale jděte bez kočárku, kol, odrážedel, nosících krosen i větších batohů. Ideální je, pokud jste malí a hubení 🙂

 • Eva Hrdličková 11.9.2019 at 18:38

  Za nás doporučujeme Rožnov pod Radhoštěm. Moooc se nám tam líbilo. Bydleli jsme v nově zrekonstruované části pivních lázní, holky si užily obří vanu. Pohádkové lázně zabavily při nepřízni počasí a když nám počasí přálo, výletili jsme.

 • Petra Pětíková 11.9.2019 at 19:54

  My jsme letos žádný rodinný pobyt v Čechách nezvládli. Ale moc se nám líbil výlet do Fajnparku v Chlumci

 • Hanka 11.9.2019 at 21:15

  My byli na krátké a povedené dovolené na Biofarmě Slunečná v Želnavě:)

 • Verca 11.9.2019 at 21:34

  Mne se asi nejvice libilo v Resortu Johanka, sice v zime, ale zato bez deti 😂 S detmi pak asi UKO Penzion.

 • Zuzka K. 11.9.2019 at 23:02

  Osada Jizerka. Krásné místo v Jizerských horách.

 • Jitka Tykalova 12.9.2019 at 7:27

  Boží dar – Ježíškova stezka

 • Kamila P. 12.9.2019 at 15:32

  Hejluv Mlyn v orlickych horach 😉

 • Karel 12.9.2019 at 20:56

  Na Šumavě

 • Kamča 12.9.2019 at 21:34

  My jsme byli v Břestku. Super výchozí bod. Do deseti kilometrů spousta vyletu, Zámecká zahrada Buchlovice, hrad Buchlov, Živá voda Modrá nebo Archeopark, minifarma s velkým hřištěm v Boršicich.. nádhera!

 • Marie 12.9.2019 at 23:54

  My se prave vratili z penzionu Uko v Bedrichove, tip jsme ziskali tady z blogu od Míši a muzeme jen doporucit! Vse dokonale.

 • Lenka F. 13.9.2019 at 12:40

  Pravidelně každý rok jezdíme do ZOO Jihlava, za nás nejkrásnější zoo tady u nás, milujeme to tam a letos jsme tam vydrželi od rána až do večera:)…v létě měli až do 20 h;)…dále to milujeme v Častolovicích, mají tam takovou mini zoo, kde si děti můžou nakrmit téměř všechna zvířátka, co tam mají, hezká zámecká zahrada, dětské hřiště, na nádvoří kavárna. Rádi jezdíme i na Loučeň, ale tak tam je to profláklé;) Letos naše poprvé bylo konečně Mirakulum a určitě zařazujeme na seznam míst: nutno navštívit každý rok:D

 • Lucie F. 13.9.2019 at 18:07

  Nám se líbilo v Juraskovi v Beskydech a za par dni jedeme do Domu Jonáš, tam se také moc těšíme!

 • Míša 13.9.2019 at 21:58

  Chalupa na samotě v Jizerkách

 • Alena 15.9.2019 at 0:38

  Děkuji za další krásný článek a inspiraci,nám se v poslední době líbilo na Farmě Mošna v jižních Čechách,spousta vyžití pro děti a tím odpočinek pro rodiče ☺️

 • Lenka K. 15.9.2019 at 12:28

  Nám se moc líbilo v Orlických horách. Není tam moc lidí, krásná příroda a s dětmi se hezky chodí po výletech po lesích, protože jsou tu dětské naučné stezky, kde se sbírají razítka.

 • Martina 15.9.2019 at 19:14

  My jezdíme nejradši k nám na chalupu, ale ostatním bych doporučila penzion Kozí chlívek, který je poblíž. Najdete ho v Deštném v Orlických horách a dobře tam vaří.

 • Misa Mravcova 15.9.2019 at 19:38

  Super clanek vcetne tipu v dizkuzi! Zalozkuji. 🙂

  Nam se nesmirne libilo v Tatranske lomnici. Tatry jsou prekrasne a maji spoustu nenarocnych hiku i pro deti, navic ten vlacek a veverky, kamziky a srnky vsude… Co pro nas ale bylo nej byl hotel Slovan. Krasne pokoje, ping pong, sauna, para bazen… A fenomenalni strava. Jeden z majiteu tady dokonce kazdy vikend primo vari! Bylo to jako sen – pecou si vlastni chleb, nebybela vzdycky spousta zeleniny a salatu, ale i tradicni jidla jako dukatove buchticky, halusky, tradicni treska v majoneze, bramboracky, livance, proste uplne navrat do detstvi a vsech tech opravdu tradicnich jidel. Nejlepsi ale bylo, ze vse bylo opravdu fresh a na vysoke urovni, absolutne nic nebyl problem.
  Takove hotely bych na bookingu rodicum predzelenila zvyraznovacem, protoze opravdu uz dlouho jsem nezazila lepsi dovolenou! 🙂

 • Sabina 15.9.2019 at 19:57

  Letos se nám dovolená žádná nepoštěstila, ale předloni jsme byli v Horních Libchavách – Apartmány na vršku, a bylo to naprosto úžasný….byli jsme ubytovaní ve sroubku, každé ráno nám donesli snídani před dveře, dětská hřišťátka v areálu – SUPER.

 • Bára 15.9.2019 at 22:21

  Šumava

 • Míla S. 15.9.2019 at 22:51

  Moc se nám líbilo na Božím Daru v Krušných horách. Doporučujeme zde ubytování v penzionu Daniela.

 • Helena 16.9.2019 at 14:37

  Toto leto sme toho navštívili veľmi veľa,či už na Slovensku,ale veľa sme pocestovali aj mimo..dceram sa veľmi páčila dovolenka v Taliansku s partiou kamarátov,boli sme 4 rodiny s deťmi,bývali v kempe pri pláži v mobilehome a sami sme si varili..na to stále spomínajú a to okrem Talianska boli na dvoch All inclusive dovolenkách v top hoteloch😆takže nie je dôležité kde,ale s kým..

 • PetraD 16.9.2019 at 14:48

  Doporucuji Jeskyni Blanickych rytiru a uzasnou Vjemovou zahradu s bosochodnikem, Vysocina, Rudka u Kunstatu

 • Iva 16.9.2019 at 14:53

  Letos jsme strávili týden na chalupě v Peci pod Sněžkou. Byla nás tam hromada dospělých a hromada dětí, podnikli jsme výlet na Sněžku, Farmapark Muchomůrka, herní krajinu PECKA na Portáškách, vyšlápli jsme rozhlednu na Hnědý vrch, a vše završili sbíráním borůvek a luxusníma borůvkovýma knedlíkama, které nesmějí chybět

 • Zuzana 16.9.2019 at 15:32

  Bylo toho hodne,ale nejvetsi dohem zanechala Dolni Morava s Pradědem a Toulcovy maštale (doporučuji)

 • Jana Herr 16.9.2019 at 15:53

  My můžeme doporučit penzion U Staryho dubu blízko Jindřichova Hradce 🙂

 • Jana 16.9.2019 at 15:58

  Milovy na Vysočině, bylo to s dětmi moc fajn. Potom také Beskydy, Dolní Lomná-to byl typ od Vás, z vašeho blogu. 🙂

 • Jana 16.9.2019 at 16:01

  Také Toulovcovy maštale s Nové hrady.

 • Zuzana Cetlová 16.9.2019 at 16:11

  A prave pobliz homutova statku jsou nase dve nejoblibenejsi mista posledniho leta. Jsou to “prvorepublikove” mestske lazne Mšeno anebo soukromy rybnik (s piskovou plazi) Harasov.

 • Monika RG 16.9.2019 at 17:58

  Líbilo se nám v Penzionu Jozef v Demanovskej dolině v Nízkých Tatrách, někdy bych se tam i ráda s rodinkou vrátila, hned vedle mají Minizoo pro děti. Super výlet. 🙂

 • Daniela Mašková 16.9.2019 at 19:57

  My jsme byli mile překvapeni z Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. Super vyžití pro tříleťačku s taťkou a pro mě s mimčem dostatek klidných míst ve stínu s lehátky 🙂

 • Hana Dlouhá 16.9.2019 at 21:22

  Veselské pískovny

 • Eva Hrubá 16.9.2019 at 21:46

  Zatim jsme toho s detmi neprojeli tolik kolik bych chtěla. Ale jak pise nekdo prede mnou mista krasna, uybtko normál. Takze za me ve stanu na louce u lesa, u Osecany u Sedlcan na skautskem táboře 💙 SDÍLÍM soutěžím na fb

 • Katerina 16.9.2019 at 21:47

  Vlci stezka v Srni na Šumavě s prohlídkou. Měli jsme úžasného pana průvodce, který uzpusobil stezku i pro ty nejmenší, kteří si tak dali závody v “čárování” 🙂 Dále je v blízkosti stezka jelenni a rysí a také sovi. Z dalších míst pro deštivé počasí doporučuji klaster v Českém Krumlove. A poslední tip Botanicus zahrady v Ostré 🙂

 • Gabriela Včeláková 16.9.2019 at 21:56

  Týniště nad Orlicí – cyklovýlety v okolí a u Hradce Králové

 • Misa 16.9.2019 at 23:24

  Nam se asi libilo vsude. Nejlepsi je ten pocit, ze se nic nemusi. Takze Orlicke hory byly fajn i s destem, vystava Ctyrlistku v Praze i pres hromady lidi. Ale asi nejvetsi uspech melo horolezeni, v tom je spicka decinska stena, kterou zvladla i nase nejmladsi trileta opicka.

 • Lucie Feltlova 17.9.2019 at 7:16

  Dolni Morava – uzasne misto pro deti

 • Miška 17.9.2019 at 10:52

  Nám se líbilo na Šumavě, máme tam stále co objevovat- např.naučná stezka Povydří, či Kokořín, Velhartice…