2 balíky výher | Odkud přicházejí děti?

6.11.2017 in Hraní, Knihovna - 817 Comments

Krásné pondělí všem, kteří jste dorazili k článku v den jeho otevření. Společně je tu druhý adventní článek v pořadí, kde bych vám moc ráda ukázala další okýnkovou Svojtkovinu. Nebude v závěru článku chybět ani soutěž a dnes si odnesou dárečky hned dva z vás 🙂 . Balíčky jsem sestavila z několika hraček a knížek. A doufám, že oceníte cucíkové doplňky v ladících barvičkách 😀 . Čekáte miminko, plánujete sourozence nebo už to brzy přijde na kamarádku? Geniální knížka pro děti od 2 do 5 let je tady 🙂 .

Naše příprava na Julinku

Díky kurzům první pomoci pro maminky, které pořádám už víc jak rok, potkávám obrovské množství maminek, které čeká příchod druhého dítka. Ty které navíc znají i blog se často ptají, jak jsem připravovala tehdy skoro dvouletou Nelinku na dárek k druhým narozeninám. Tehdy dostala Julinku. Ten největší a do života nejcennější dárek, sestřičku 🙂 .

Pravdou ale je, že nepřipravovala. O knize jsem žádné nevěděla, ale hlavně, Nelinka se vůbec neptala. Viděla, že mi roste pupík, slyšela od nás dost, a taky jsme ji postupně začali připravovat po svém, aby nemyslela, že vetřelec jí všechno bere.

Od 18 měsíců tak byla bez kočárku, naučila se za další půlrok báječně chodit všude pěšky (tahat dvojkočár jsem odmítla) a taky přestala spát v miminkovské postýlce. Tak trochu z nostalgie jsem se prohrábla přesně tím čekacím obdobím a tady Nelinka (a ještě zašitá Juli) měsíc před narozením Julinky.

Půl roku před narozením Julinky už tedy Nela spala ve velké posteli, chodila s námi”cufus” a byla na to děsně pyšná. Z mé strany to byla prevence, aby neměla pocit, že jí nové miminko všechno bere a třeba to byla náhoda, ale všechno to skvěle zafungovalo. Kdyby ale přišla Julinka o půl roku později, už by se nás asi Nelinka mnohem víc ptala a za tuhle knihu bych byla děsně ráda!

Tématicky choulostivá Svojtkovina

Kniha Odkud přicházejí děti je pevným leporelem s okýnky, takže je jasné, že je určena všem dětem, kterým pořizujeme sourozence s odstupem dvou až tří let 🙂 . Najdete v ní krásně vysvětlené základní otázky, ale i něco navíc. Vždy vám autoři naservírují stručnou, ale jasnou odpověď a takovou knížku bych vytáhla v době očekávání i přesto, že se Nelinka tehdy neptala 🙂 .

Nejčastějším dotazem dětí sice není, co to v bříšku máme, protože se to od nás doví dřív než vůbec ten pupík naroste, ale s dětmi si přečtete vše od samého začátku až po ten obrovský pupík.

Ze včerejších komentářů, kterých je neskutečný počet za ten jeden den, jsem pochytila, že věk vašich dětí je většinou pod tři roky. To znamená, že asi velká část z vás už má dítko druhé, čeká nebo třeba plánuje 🙂 . Kdo ne, tak prosím vás nejste nenormální 😀 . Pokud ale na sourozence čekáte, tahle publikace z Nakladatelství Svojtka se bude líbit.

A jak se to tam vzalo?

A jak už jsem psala, děti nezajímá na první místě CO je v tom našem velkém teřichu 😀 . Ono je pochopitelně zajímá, jak se to tam dostalo a proč to máte vy a ne oni. A tady začne první koktání, přemýšlení a když už najdete vhodnou odpověď, přijde problém s formulací do jazyka dětem blízkému.

A přitom celé to přečíst je tak strašně snadné. A kdo nechce kupovat knihu, zaskočte si pro inspiraci do knihovny, vyhrajte ji tu dnes od nás jako jednu z výher anebo si tady na fotkách knihu prohlédněte a hned budete vědět, jakým stylem dětem nejlíp vysvětlit, co a jak se stalo a stane 🙂 .

Spermie nebo raději pulec?

Ani před dvouletým dítětem se nestyďte vytáhnout termín jako je spermie nebo vajíčko. Jasně, asi se stane, že to děti vytasí v tu nejmíň vhodnou dobu jako třeba v restauraci na milého číšníka tázajícího “Dáte si ještě něco?” nebo kdykoli jindy, ale lepší než vytáhnout hlášku, že tatínek má pulce 😀 .

Moc se mi líbí, že se knížka nevěnuje jen těhotenství lidí, ale zasadila nás zcela přirozené do koloběhu života. Spousta informací je tu tedy ze světa zvířat, kde je to celé o dost rychlejší a děti to rozhodně zajímá a baví 🙂 . A protože mláďata větších zvířat se potřebují pořádně dopéct, je u nás to těhotenství o chlup delší než třeba u té labutě.

Každá dvoustrana je tématická a takové budou i odpovědi pod jednotlivými okýnky. U potřeb jsme se s tátou docela pobavili, takže právě on byl ten, kdo vám do dnešní hry vybral soutěžní otázku a já se moc těším na vaše odpovědi 🙂 .

Rodit se nebude?

Co mi tady v knize maličko chybí je porod. Myslím si, že se dá pojmout i v tomhle upřímném, ale zároveň dětském duchu a cítím, že dětem by se o něm říct mělo. Už jen proto, že je to část těhotenství, kdy jsme ve většině případů nucené opustit starší dítko a “jít si pro nové”.

Děti tohle oddělení vnímají, a protože Julinka se narodila sekcí, musela jsem být v porodnici dobu delší než je běžné po klasickém porodu a ta doba bez mámy, zakončená příchodem s vetřelečkem, byla pro mě trochu s obavou.

Nejlepší volba aneb seznamování

Jak jsem si nikdy v nemocnici nepřála mít klid a “užívat si” nadstandardu, po sekci to byla nejlepší volba. Celý pobyt jsem totiž díky tomu mohla mít i Nelinku u sebe. Na klasickém pokoji v porodnicích se dodržují klasické návštěvní hodiny. Já mohla mít Nelu u sebe a ona tak od narození Julinky byla u nás. Odcházela až pozdě odpoledne, v porodnici se seznámila s Julinkou, naučila se jí koupat, věděla, že často pije mlíčko a s příchodem domů to pak nebylo žádné překvapení, že “hele to je ségra a bude tu bydlet s námi”.

Tak či onak s knížkou se dobře zabavíte, děti se na celou tu krásnou a šťastnou událost připraví a je to jedna z knih, která bude s velkou oblibou kolovat i po kamarádkách 🙂 .

Po narození

Krom celého těhulení, březosti zvěře a otázek choulostivých, je tu i pokračování. Jak roste a co z nás jednou bude? Jak se o sebe starat, jak je možné, že se naučíme mluvit, když od narození jen skřehotáme a žvatláme?

Je milá 🙂 No, ne? Mám velikou radost, že právě tuhle knížku můžu někomu z vás dnes věnovat, a protože je celkově dost populární a možná už ji máte, vybrala jsem balíček ještě další. Aby se nám ale hodil, budou dnes výhry tématické. O životním cyklu.

Co z nás jednou bude?

Než se ale k soutěži dostaneme, doprohlídneme ještě zbývající část knihy 🙂 a pak si dáme soutěžní kvíz. Zkoušeli jste se už dětí ptát, čím budou až vyrostou? Mají už nějaké odpovědi? Často jsou to pohádkové bytosti nebo kopčení povolání rodičů, tak já už čas od času sonduju. Zatím ale žádná popelářka, herečka ani astronautka, tak uvidíme jaké budou sny mých slečen 😀 .

A kdo z vás má doma velké raubíře  (nechápu co je na obrázku za čilé dítě 😀 vždyť to jsou andílci), buďte v klidu, protože tahle kniha končí hepíkem 😀 …

…lékařky nebo masterchefové to budou 😀 . Já jsem strašně moc zvědavá jakým směrem se holky dají a co jednou budou dělat. Škoda, že tohle by si měl každý rozhodnout už v 15 letech, kdy končí základku. Já sama tehdy absolutně netušila. Tak já vám to tady za těch 10 let napíšu jo? 😀

Pojď si otevřít 2.okýnko v kalendáři

Ceny do soutěže tady dnes najdete srovnané do dvou balíčků a přiznávám, ladila jsem podle barev 😀 . Prvním z nich je životní cyklus slepičky, nejen v knize, ale i dokonalých puzzle od PlanToys 🙂 . K nim nebude chybět tahle kniha, kterou jsem vám na blogu už ukázala a můžete si ji celou prohlédnou tady v článku. Jako třešínku (přesněji řečeno jablko a broskev) přidávám vyladěné cucíky (pardon, my tomu tak doma říkáme 😀 ) od Hippu, které holky s oblibou tahají na výlety. Doma a v létě se přiznám, že dáme přednost klasika ovoci. Na tohle období ale nechybí ani u nás 🙂 .

Kdo by neulovil balíček první, má možnost si nechat až domů poslat dvojku. Dnes recenzovanou knihu pro všechna dítka, která čekají na brášku nebo ségru. K nim pak třešínku v podobě kiwi a manga od Hippu :-). Tak jdete fo toho? Je na vás, o který balíček budete chtít soutěžit, tak mi to nezapomeňte do komentáře napsat 🙂 

Soutěž ukončena

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Táta zase neví, máma ale bude odpověď znát. Tak proč myslíte, že pláče? Byly vaše miminka zlatí usměváčci (u nás Julinka) nebo uplakaní čerti (joo šestinedělí s Nelinkou 😀 ) ?

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Míša

All posts

817 Comments

 • Naděžda 6.11.2017 at 8:25

  Po třech týdnech se z malého stal nespavec, věčný bdělec a uplakanec.. vlastně se občas ještě podivuji nad tím, že je možné, aby miminko jen tak, bez pozornosti leželo a neplakalo :o)))

 • Katka 6.11.2017 at 8:28

  Ja mela stesti na hodne a usmevave obe deti..😊 ani jeden nastesti nebyli uplakanci a neměli jsme zadna velka trapeni jako prdiky atd. Jelikoz milujeme svojtkoviny,knihu Odkud přicházejí deti mam uz delší dobu v merku a chci ji objednat..tudiz davam přednost balicku č.1 ( knizka o slepicce,vkladacka,cuciky)a ráda bych soutezila o nej. Diky tvému clanku o této knizce jsem objednala dceri tu stejnou jen s zivotnim cyklem motylu a včel a už ceka schovana pod jedlicku.😊

 • Petra 6.11.2017 at 8:30

  Má plnou plenku 😄

 • Any Vodrazkova 6.11.2017 at 8:30

  Děti máme tři,první byl zlaté dítě, napapat, položit, spát. Druhá holčička byla neskutečný čert, furt jen plakala a ani já maminka jsem prostě nevěděla co s ní, to období, ale samo skončilo a teď si s ní rozumím asi nejvíc 🙂 třetího máme chlapečka u kterého jsem úplně přesně věděla co potřebuje, takže na jeho pláč přišla i přesná odezva, v tu chvíli jsem pochopila co je to ten kontaktní rodič. Třetím porodem se mi neskutečně otevřeli rodicovske obzory a já diky za tohle prozření 🙂 p.s. pardon za chyby 🙂

  • Zuzana T. 6.11.2017 at 23:13

   Meli jsme andilka a posledni mesic mame kriklouna a nespavce….asi se k prdum pridaly zoubky. No snad to bude brzo za nami 😉 balicky by se nam hodily oba :)))

 • Jana Bystroňová 6.11.2017 at 8:30

  Anička byla neuvěřitelně uplakané miminko. když jsme ale vysadili Vigantol, tak bylo téměř po pláči (zhoršoval ji novorozeneckou koliku). Knížku z článku máme už doma, ale Aničce ji přinese až Mikuláš 🙂

 • Klára 6.11.2017 at 8:31

  U nas bylo bohužel proplakanych prvních 6 měsíců a ja z toho byla uplne vyrizena. Nejdřív to byly prdiky, dal uplne odmítnutí dudliku a pak spaní jen v kočárku a jen za jízdy. Mimochodem to spaní jen v kočárku ji vydrželo az do ted, tj 2 let 🙈 a slova útěchy, ze aspoň jin nebudu muset odnaucovat od dudliku, taky moc nepomohla 😆 ale navzdory tomu všemu je to moje životní láska a příští rok by jsme radi prihodili druhy kousek, tak by jsem rada druhy balíček ✌️

 • Radka H 6.11.2017 at 8:32

  První dcera byla přes den nespavec a cca do 4 měsíců ji trápili prdíky, takže byla i uřvanější. Druhá dcera ze začátku přes den spávala ale pak se taky pokazila 🙂 Ale uplakánek nebyla, plakala jen když ji něco trápilo, takže jakmile jsme vychytali všechny její potřeby, tak bylo už skoro dobře 🙂
  Oba balíčky vypadají úžasně, ale nám by se víc hodil balíček č.1.
  Sleduji na FB i IG (radulih).

 • Lucie Humlová 6.11.2017 at 8:32

  Dobré ráno Míšo, vybrala bych si balíček s knihou, jak mimča přichází na svět, u nás je toto téma velmi aktuální. Druhá dcerka se sice narodila už téměř před půl rokem, ale tu starší to stále zajímá, možná víc, než na jaře (jsou od sebe 2 roky a 9 měsíců). Jinak ta starší byla docela uplakaná, trápilo jí dost bříško, náznaky ABKM, takže já při kojení nejedla nic mléčného a pomalu jsme se daly do normálu a vše zvládly a dnes je z ní krásná zdravá holka. No a naše malá dračice je usměváček, ale občas i pěkná vzteklina 😀

 • Michaela Teuchnerová 6.11.2017 at 8:33

  Tak naše Ella byla jako miminko taky pěkně uplakaná a dala mi tím pěkně zabrat. Zpětně si říkám, že asi prostě chtěla být prostě nonstop u prsa, kdežto já chtěla někdy jíst, jít na záchod anebo se umýt. Klasická rozmazlená máma :p
  Zatím sourozence neplánujeme, tak soutěžíme o první balíček.

 • Aneta 6.11.2017 at 8:34

  Krásné ráno Míšo, moje píďala byla uplakané miminko (slovo čertík použít nechci, užila si pobyt v inkubátoru a domů jsme ji přinesli narvanou antibiotiky a s kolikami). Pamatoval by si to i táta 😀 střídali jsme se při nočním pochodování bytem. Sdílím i na FB, páč jste bezva, odpověď pouze zde 😉 P.S. balíček se Svojtkovinou

 • Dana Mazankievicova 6.11.2017 at 8:35

  Tak u nás miminko plakalo z hladu a nebo prdíky.dcera byla hodná jen někdy když měla růstový spurt tak byla hrůza,je takový andělíček náš a syn to je opak jak říkají babičky klasický chlap co ho neco píchne a řve 😁 krásná knížka malé jsme díky Braškovi vše vysvětlili ale tohle by aspoň názorně vydělá co a jak .sleduji jak na fb tak instagram

 • Adéla Ž. 6.11.2017 at 8:36

  Uplakaného čerta máme doma..stále. Vztekloun od narození, ale náš. Ráda bych variantu č.2, na jaře přibude další křikloun.

 • Kačka 6.11.2017 at 8:37

  U nás první dcerka byla uřvánek a velmi kontaktní. Takže pokud na mě nevisela nebo neměla prso v puse, pořád plakala. Nesnesla autosedačku, kočárek ani dětskou postýlku.
  Velmi teď doufáme, že druhý drobek bude za odměnu ::)
  Rádi bychom soutěžili o první balíček se slepičkou, děkujeme.

  FB Kačka Ku

 • Veronika Patočková 6.11.2017 at 8:37

  Dibrý den, nám by se víc líbil balíček první. Z vejce slepice… Starší syn má rád KOKO a tak by si v ní určitě rád četl. Mladší syn má teď dva měsíce a je to zlatý mimiko. Když nejí tak spí a když nespí tak se krásně usmívá. Je za odměnu :o) Ten starší to je lumpík od narození.. to bylo krušné šestinedělí…

 • Lenka 6.11.2017 at 8:38

  Ráda bych soutěžila o knížku Odkud přicházejí děti, protože bychom rádi dceři dopřáli sourozence 🙂
  Natálka byla skoro celé šestinedělí miminko pro a pak to začalo – řvala a řvala a řvala… 🙂 a já jako správná prvorodička tápala…. 🙂 takže jsme tak nějak řvaly spolu 🙂

 • Zuzana 6.11.2017 at 8:39

  Kdyz byla mala s nami, tak neplakala, anebo zjistit pricinu bylo pomerne snadne. Beda, kdyz jsem od spiciho ditete zdrhla na tri minuty do sprchy, bylo po sprse i po spanku. Za nas tema noveho miminka velmi aktualni, takze si drzime palce na Odkud prichazeji deti 🙂

 • Eva Šírová 6.11.2017 at 8:39

  Mam taky oba druhy. Uplakanka a pohodare. 🙂

 • Helča 6.11.2017 at 8:40

  Líbil by se nám první balíček 🙂 A podle mě mimčo na obrázku bolí bříško (nejčastější příčina pláče syna) 😉

  Jinak knížka zajímavá. My čekali dceru když měl syn 3 roky (jsou od sebe 3,5 roku). A moc ho to nebralo. Věděl, že v bříšku je miminko, že se narodí v únoru (to říkal jako básničku) a na otázku “Odkud to mimčo vyleze” byl tvrdošíjně přesvědčený, že z pupíku. Jinou možnost odmítal 😀 První kontakt se setřičkou byl dosti chladný, protože měl hlad, tak mi dal pusu a “Mami tak my zase jdeme domů. Chci se najíst” “A nechceš vidět miminko?” “Ne, se kouknu pžíště” 🙂 (Naštěstí teď ségru miluje)

 • hanca 6.11.2017 at 8:41

  Opět krásné knížky! U nás jsou “okýnkovky” nejoblíbenější. Už jich máme dost a určitě nekončíme 🙂
  My máme 2 kluky, od sebe skoro 2,5 roku. Začátky byly docela OK, až mě to překvapilo. Ale bylo to tím, že mladší byl spavé a fakt hodné miminko! Kdybych ho v noci nebudila na jídlo (prvních cca 14 dní). prospal by celou noc. Úplně jsem nechápala, protože starší nám první rok prořval 🙁 V noci jsme rok vstávali 10-20x a nepomáhalo nic! Proto jsem si řekla, že s druhým nebudeme dlouho čekat, že bych si zvyklá spát pak by se mi do toho nechtělo :))) Začátky u nás byly jakš takš, ale jak se mladší začal pohybovat po bytě a chodit do “teritoria” staršího, tak začalo děsný období…teď po roce, už se to lepší 🙂

 • Jana 6.11.2017 at 8:41

  Mala Noor uplakana nebyla,což jsem zjistila az po čase. Samozřejme v te dobe jsem myslela,že plakala hodně. Ale šlo jen o to napojit se na potřeby dítka a nemyslet si,ze to nakojeni stačilo, nebo že nemůže byt přece unavena.Bylo to náročne období první 3 měsíce. Šestinedělí taky silenost, ale mala byla uzasna a brzy jsme se sehrály a VŠE fungovalo i bez sileneho plakani. Takže jak kdy.Ale spis neplakala. Díky Bohu za to 😊

 • Helena Kotrchová 6.11.2017 at 8:42

  Dcera je naprosty usmevavy pohodar s dobrou naladou (pokud se dobre vyspi 😂 ) Jsem za to strasne vdecna a doufam,ze ji to uz vydrzi 😉

 • Lucie Chmielova 6.11.2017 at 8:43

  Ráda bych balíček číslo 1
  Obě děti jsem měla zlaté, ani jedno extra neplakalo, v noci se hezky spalo. Tak nějak čekám, že třetí bude pravý opak. witlucie@gmail.com
  Sleduji na FB i instagram

 • Tereza 6.11.2017 at 8:46

  Ahoj, právě cerstve cekame prirustek k 2letemu rostakovi, ale i tak bych spis uvitala balicek s vyvojem kurete 😊 maly mi probrecel skoro pul roku, koliky, byl nedonoseny, mozna tedy nejake trauma z briska, dnes uz bych se k tomu postavila jinak, tehdy jsem byla jeste malo informovana… Napriklad bych pouzila satek, vic bych byla kontaktni. Proto tajne doufam, ze druhe mimi uz nebude tak uplakane… Ale at bude jakekoliv, hlavne at je zdrave!

 • Petra 6.11.2017 at 8:46

  Opet skvely clanek. Knihy od Svojtky jsou proste bozi. No, nase mala byla v sestinedeli uplne zlato. A pak to zacalo🙂.Asi se bala, abychom ji nevratili do porodnice. Nyni je strasne tvrdohlava a kdyz neni po jejim tak strasne vyvadi a to ji je jen sest mesicu. Jsem zvedava, co to bude v puberte🙂.
  Soutezit bych chtela o druhy balicek. Zdravim.

 • Pavla 6.11.2017 at 8:47

  Meli jsme doma space 🙂 Usnul kdykoliv a kdekoliv a kdybych nemela potrebu porad kontrolovat, jestli je v poradku, tak o nem nevime 🙂 Nooo ale malo jsem si to uzivala, co bych za to dala pozdeji v nespacim obdobi 😀

 • Aneta Švábová 6.11.2017 at 8:48

  Tak mladší 2 lety blond andílek je usměvavý kluk, ale holka 6let už první třída občas plakala v 6tinedeli a teď je dost vztekla a vzpupna, bohužel se nikdy moc neusmivala, I když ji to moooc sluší, qle s bráchou se už směje víc a víc a je to krásné! I když se uni pozlobit, když se jejich smích rozezní barákem, je to moc fajn nakažlivé

  • Aneta Švábová 6.11.2017 at 8:51

   Jo a bereme slepičí s cuciky, I když knížka je též lákavá, alr nastane otázka kam s ní, už chodíme do knihovny, neboť to není kam rovnat

 • Marcela 6.11.2017 at 8:50

  Tak u nas to s placem bylo ruzne. Prvni dcera neplakala skoro vubec, byla velmi usmevava. Druha probrecela prvni ctyri mesice kazdou jednu noc, ze uz jsem zvazovala i odbornou pomoc a vedla si denik jejiho rezimu, spanku a vseho, abych zjistila, cim to je. Dvojcata jsou zatim malicka a placou tak nejak na stridacku vecer, nekdy pres den, spis z duvodu briska nebo ze chteji byt u mamy. Ale casto je to orisek i pro me to rozklicovat :/
  Rada bych si zastouzila o zivotni cyklus slepicky, preci jen po 4 detech uz dalsi neplanujeme 😀

 • Magdaléna Zemanová 6.11.2017 at 8:51

  Kluci jsou od sebe bez měsíce ó dva roky, starší Zdendik byl uplakaná v šestinedělí, pak se srovnal a je to vztekaci, ale usměvavé certisko. Mladší Vítek byl pohodar, pokud jsem byla poblíž… Teď je mu skoro rok a je závislák na mamince a uplakanek trochu víc…

  • Magdaléna Zemanová 17.11.2017 at 5:50

   A líbil by se mi první balíček 😁

 • Irena 6.11.2017 at 8:52

  První a třetí dítko byli uplakaní nespavci, tak do 4 m, než se jim upravilo bříško. Druhá dcerka spinkala, ale zato teď, ve 2,5 letech, je neúnavný čertík:-)

  • Irena 6.11.2017 at 9:00

   Zapoměla jsem odpovědět:-) Miminko pláče, že je asi pokakané, má hlad, nebo je mu horko. Líbil by se mi první balíček.

 • Nikola Nekvapilová 6.11.2017 at 8:54

  Tak naši oba chlapecci byli bezproblémový, neznám proplakane noci, koliky nebo růst zoubku. 🙂

 • Verca 6.11.2017 at 8:55

  Knizka by se moc hodila, kdyz domu za chvili pribyde dalsi holcicka 🙂 Ja doufam, ze nam moc brecet nebude, max obcas na mliko 😂

  • Verča 6.11.2017 at 11:14

   Líbil by se mi balíček číslo 2 🙂

 • Renata Ševčíková 6.11.2017 at 8:55

  Ahoj, tak první dítko bylo zlatíčko, pokud se nenarodil druhý syn a ten první rok nespal, takže spousta bezesných nocí, kdy nikdo nevěděl, proč pořád pláče 😉 A líbil by se nám balíček se slepicí 😀 Sleduji na fb jako Renata Ševčíková a na instagramu Sevcikova.Renata a sdílím 😉

 • Kristy 6.11.2017 at 8:57

  Já měla štěstí na úžasně hodné a pohodové miminka 🙂 ale nejsou to žádné holky, které kam postavím, tam je najdu. Jsou to pěkné čertice 🙂
  Fb sleduji jako Kristy St-Sleemakova 🙂

 • Kateřina 6.11.2017 at 8:58

  I u nás jsme si užili oboje. S první dcerou jsem toho zpočátku moc nenaspala. Mladší dcera nás navnadila, aby nám po půlroce ukázala, že i ona může být malý satan 😀

 • Nikol Horáková 6.11.2017 at 9:01

  Děťátko vypadá, že má hlad – nebo se mu nelíbí, že nedostává lahvičku přímo od maminky… může mu být i zima, když je venku? těžko říct. jelikož novorozenci a kojenci pláčou hodně často a mnohdy by pravý důvod nebyl schopný odhalit ani Sherlock Holmes. Syn byl vcelku veselé miminko. plakal jen když mu něco opravdu vadilo. Teď už je o něco větší a pláč vyměnil za vztekání se, nevím no, co je lepší 😀 🙁 odebírám, sleduji, sdílím

 • Lucie Šitrová 6.11.2017 at 9:02

  U nas jsme take zazili obe varianty – starsi Stepanek byl miminko za odměnu. Za to mladší Adamek zacal brecet na porodnim sale a vydrzelo mu to dodnes (2,5roku) 😁.

 • Libka 6.11.2017 at 9:03

  Jedno bylo spac, usmevacek, druhe plakalo a plakalo, byla jsem vazne nestastna. A jaci z nich jsou chlapaci! (2 a 5 let) smyckova.lib@gmail.com

 • Oznam 6.11.2017 at 9:04

  Jedno takové mímo na mě právě usnulo. Je celkem zlatá, ale večer to na ní často přijde a řve. Když už nevím co, tak se uchylujeme k někde přečtené myšlence, že zpracovává emoce z celého dne a prostě to potřebuje 🙂 Je naše první, tak by asi ocenila víc slepičí balíček (na další se zatím neodvažuju pomyšlet)

 • Šárka 6.11.2017 at 9:04

  Moc hezká knižka, u nás docela aktuální:-) A proč pláče? Mlíčko, prdíky, plná plínka? Z vlastní zkušenosti kdy byla dcera na prsu 90% šestinedělí chce dudlat:-)Hezký den. Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Veronika Przybylová 6.11.2017 at 9:04

  Miminko chce mámu, to je jasný 🙂 obě mé děti jsou maminčiny přílipky a není se čemu divit. Tata přece nemá prsa s mlíkem 😀
  Ráda bych soutěžila o slepičí mix, tedy baíček č.1.

 • Hana Hospodková 6.11.2017 at 9:04

  Ahojky…:)

  Tak já si myslím, že důvodem pláče je, že se tatínek neusmívá…:) nebo překvapení v pleně.
  Doma máme skoro měsíčního chlapečka. Některé dny jsou fajn, jiné náročnější. Každopádně nejvíc je spokojený na prsou. Ráda bych pro něho i sourozence, ale zatím si stáčíme ve třech.
  Zájem bych proto měla o balíček s puzzle slepicí.
  Děkuji za soutěž.

  Hanka H.

 • Jana Herrmannova 6.11.2017 at 9:05

  Nepotrebuje to miminko prebalit? 🙂
  Libi se mi oba balicky, mozna trochu vic ten se slepickou.
  IG: jana.herr

 • Monika 6.11.2017 at 9:06

  S dcerou jsme meli hodne plactive obdobi, za to syn je smisek, tak snad mu to vydrzi 🙂

 • Markéta 6.11.2017 at 9:08

  Miminka pláčou? O prvním synovi jsem celé šestinedělí ani nevěděla, musím uznat, že mu to vydrželo celkem dlouho. Zato ten druhý se musel hned od peřinky o vše přihlásit, nebo se aspoň dle toho choval 🙂 U nás doma říkáme, že jeden syn je tatínkův a druhý je můj, jsou jako naše kopie. Voda a vítr, klliďas a divoch.
  Zvířata nás doma teď obklopují všude, v knihách, jako postavičky nebo i živá (v našem případě v teráriu chameleon Filípek), proto by se nám kniha o slepičkách moc líbila … pěkný den všem..

 • Lucie Serbousková 6.11.2017 at 9:09

  Pěkný den Míšo, tak tahle kniha mi hraje do noty. Mám pětiletého syna a momentálně jsem ve čtvrtém měsíci 🙂 povídání o miminku je je skoro na denním pořádku. Syn se na sourozence moc těší, tak ještě uvidíme, jaká pak bude realita 🙂 Ale věřím, že bude skvělý bráška a hlavně můj velký pomocník. Zatím jsme si trochu “pomohli” knihami od Astrid Desbordes “Mám Tě ráda” a “Mám Tě rád sestřičko” (pohlaví sice ještě nevíme, ale i tak knihu využíváme). A jak já říkám, knih není nikdy dost! 🙂 Výhra by se mi líbila dvojka a odpověď na otázku “Proč pláče?” Těch důvodů může být mnoho…bolení bříška, mokrá plenka nebo mu taky je prostě jen smutno a potřebuje pořádnou dávku pochování! A co se týká budoucího povolání, můj syn má zatím jasno. Policista po tatínkovi 🙂 Krásný den a díky za super soutěže! Lucka

 • Lenka 6.11.2017 at 9:09

  Naše dvě miminka byla a jsou zlatí usměváčci. Jooo ale pokud šlo o jídlo a spánek, tak i na ten řev došlo 😉

 • Jana 6.11.2017 at 9:12

  Musím říct, že oba synové byli celé šestinedělí zlatíčka. Občas je teda trápilo bříško, ale nebyla to žádná hrůza. Zato ted jsou to dva čertící. Hlavně ten mladší. 🙂

 • Kristyna 6.11.2017 at 9:12

  Emma byla hodně uplakany miminko, nedali jsme dopustit na balon, na kterým sme střídavě skakali od rána do rana, nebo sme behali venku s kočárkem. Asi porodní trauma 🙂 po roce je jak vyměněna ☺️

 • Martina Novackova 6.11.2017 at 9:13

  Ahoj Miso, diky za recenzi, mam tuhle knizku vyhlidlou, aktualni snad brzo bude. Ale nebudu to pokouset, takze za nas prvni balicek s zivotnim cyklem slepice 😁 Jinak na Svojtce ujizdim ve velkem, nastesti tuhle uchylku muj muz toleruje, neb je stejny knihomol 🙂 jinak nas Meloun byl a je slunickove ditko a hlavne si od mala rad prohlizi a cte, netrha knihy, kdyz si s n i m nekdo prohlizi, tak vydrzi opravdu dlouho 🙂

 • Naďa 6.11.2017 at 9:13

  Se synem bylo šestinedělí hooodně náročné, pro mě tvrdý dopad do reality :-)Často ho trápilo bříško, plakal, nespal… První tři čtyři měsíce se mi zdály být nekonečné Ale dcera byla miminko za odměnu (snad si to v pubertě nevybere)…

 • Kacka 6.11.2017 at 9:14

  Tak bud breci unavou,ze nemuze samo usnout nebo chce proste jen kontakt s maminkou. 🙂 nam by se libily oba balicky,tak je nam to jedno.
  k.kata@centrum.cz

 • Lucie Chmielova 6.11.2017 at 9:18

  Sdílím na FB, Lucie Chmielová

 • Eliška 6.11.2017 at 9:18

  no tak tahle knížka by se nám ted hodila 🙂 v únoru čekáme přírůstek 🙂 ale líbí se mi i druhá výhra 😀
  jinak si myslim že miminko pláče protože má nějaký ten poklad v plínce nebo je prostě jen unavený 🙂 náš malej Šíma byl hroznnej řvoun a přežila jsem to všechno díky šátku a nosítku 🙂
  sleduju Vás i na fb a budu i sdílet jako kelishka potramtaná

 • Martina Skočovská 6.11.2017 at 9:18

  No mléko ve flašce už je napůl vypité tak, že by miminko plakalo kvůli nadílce v plence? Taky jsme neměli žádnou knížku když jsme čekali na bratříčka, tak jsme o tom s dcerkou hodně mluvili a snažili jsme se ji připravit na to, že už tu nebude sama. No a taky jsem si zažila hodné miminko (dreru) a uplakánka (syna) v šestinedělí. A jelikož už teda toho bratříčka 10 měsíců máme , tak by se nám líbil balíček se slepičkou, kdyby se na nás usmálo štěstí. Na fb sleduji a sdílím jako Martina Skočovská.

 • Lucie Johaníková 6.11.2017 at 9:18

  Knížka je parádní, škoda, že jsem o ní nevěděla před půl rokem. To bylo u nás aktuální téma. Naštěstí velký brácha zvládl příchod malé sestřičky velice dobře. Chvíli byl naštvaný na mě a dával mi to hezky sežrat, ale sestřičku by od prvního dne pořád hladil a pusinkoval. Jinak Adámek je usměvavý čertík a naštěstí veliký spáč, zato Nelinka by spát nepotřebovala skoro vůbec. Jsou jí 4 měsíce a spánek jí moc nejde, tak poměrně dost bojujeme.
  Sleduji emailem, na fb i na instagramu.

 • Jana 6.11.2017 at 9:21

  Syn byl pěkný čertík, bolelo ho bříško ve dne v nici, takže jsme si užili ( hlavně já). Dcera je usměváček, ale zase trpí na zoubky. Líbila by se mi knížka i miminkách, protože ještě jedno miminko bude chtít 😊

 • Lucie 6.11.2017 at 9:23

  Mame teda obrovske stesti a oba nasi kluci byli (a jedno stale je) usmevava hodna miminka. Vetsinou se nas lide ptali, zda vubec umi plakat 🙂 No starsimu jsou 3 a vriskat umi slusne 🙂 Snad to maly neokouka 🙂

  • Lucie 6.11.2017 at 9:34

   Ještě bych ráda dodala, že by se mi líbil první balíček se slepičkou. V létě se mi narodil třetí syn a na další miminko už se nechystáme.

   • Lucie 6.11.2017 at 9:35

    Promiňte, spletla jsem si komentář, chtěla jsem okomentovat svůj, který začínal podobně.

 • Martina 6.11.2017 at 9:23

  Kedze čakáme naše prvé bábätko tento týžden v piatok 10.11.2017 tažko je mi odpovedať na súťažnú otázku ☺️Je pravda,že ked sme sa pýtali našich rodičov aké sme boli s manželom deti vraj obaja veľmi dobre spinkali sme papali, tak verím že aj naša Šarlotka bude take dieťatko ☺️Hlavne nech sme zdravé 👍🏻

 • Katka 6.11.2017 at 9:25

  Máme 3 děti a řekla bych, že byly hodné. S nejstarší jsme bojovaly s kojením, prostřední se kojil hodně, ve dne v noci co 2 hodiny, nejmladší měl reflux a celkem brzo jsme přešli na UM, protože nepřibíral. Jinak uplakaní nebyli. Jen nejmladšímu začaly růst ve třech měsících zuby, což mě hned nenapadlo, tak jsme měli několik proplakaných dní…

 • Lenka 6.11.2017 at 9:26

  U nas starsi syn proplakal prvni 3 mesice. Jedine, co proti placi zabiralo, bylo prso nebo chovani na rukach v poloze na tygrika a pochodovani po byte. Kocar nesnasel, v satku se mu nelibilo, takze jsem sedela doma a kojila, nosila, kojila, nosila, atd. Spanku taky moc nedal, cca 3x za den 10 minut, vecer usinal ve 2 hod.rano, vstaval mezi 10-11 a zacal celodenni kojici a nosici maraton. Od toho 3.mesice to ale najednou bylo zlate ditko, usmevave, pohodove, temer neplacici. To uz muselo byt, aby se rozplakal. Druhy syn je pohodar od narozeni a poradne nevime, co to plac je 🙂

  • Lenka 6.11.2017 at 9:30

   Jeste odpoved na miminko v knizce…myslim, ze se mu nelibilo v kocarku a chtelo byt u maminky. Taky muzeme mit hlad, zizen nebo se mu chce curat/kakat.

   Vice by se nam libila knizka o zivotnich cyklech, ale nepohrdneme ani druhou 🙂

 • Jitka Kubickova 6.11.2017 at 9:26

  Krasna knizka! Nas prvni byl velky uplakanek neustale hladovy a druhy byl zase v sestinedlei sipkova ruzenka a ted to aktivitou dohani

 • Hanka 6.11.2017 at 9:28

  Miminko na obrázku má je určitě plnou plínku 😁. Vyloženého uplakanka vyloženě nemáme, mladší syn je ale větší pohodář, což může souviset s tím, že jako druhorodička jsem byla víc v klidu 🙂 Dalšího sourozence neplánujeme,tak by se nám spíš hodil balíček se slepicí 🙂

 • Lucie Binarová 6.11.2017 at 9:30

  Mám tři kluky. A všichni byli hodní. Jako každé miminko potřebovali mít nablízku maminku a pak byli spokojení a usměvaví.

  • Lucie 6.11.2017 at 9:36

   Ráda bych dodala, že bych si přála první balíček se slepičkou. V létě se nám narodil třetí chlapeček a další miminko už neplánujeme. 😉

 • Barbora Jastrzembská 6.11.2017 at 9:31

  U nás dcerka plakala u prdíků, tak třeba trápí i miminko má obrázku,dnes je dcera už dvouletá usměvavá holčička, ale s miminkem jsme si s ní užili. Knížka by se mooooc hodila, je krásná i slepička. Barajastrzembska@gmail.com

 • Jeannette Tesařová 6.11.2017 at 9:31

  Mám děti 3, ale hodně daleko od sebe. Aktuálně mají 26, 18 a skoro 4 roky. Nejstarší mě už udělal i babičkou. Každé dítě bylo jiné, teď ta nejmladší je snad nejnáročnější, velice citlivá už od narození, takže plakala často jakoby bez příčiny a doteď je na mě hodně závislá. Nemám ráda věty typu – jak sis ji rozmazlila… Vždycky říkám, že by se rozmazlená už musela narodit a že asi má ke svému chování důvod, jinak by taková nebyla . Ale co vím jistě, za pár let si na ty probdělé noci a uplakané miminko skoro nevzpomeneme :).

 • Katka 6.11.2017 at 9:33

  My jsme měli díky prdikům prvních pár měsíců hoooodne náročných.Kdyz se k tomu pripoctu, ze jsme měli malého nespavce, je to na vycvaklou matka prvorodicku az az.Pomohl satek a hopsani na mici.Ale vsechno se srovnalo a když se zpětně dívám na fotky, je to ten nejsladci andílek ( což bude asi tím, ze 3 ráno se nikomu řvoucí dítě fotit nechce 😃)

 • Hani 6.11.2017 at 9:33

  Miso, dcera Aninka byla jako mala hrozne hodna… ale s vekem 5 let dnes, o tu hodnost nejak prisla😂 obzlaste vecer! Krasny den Hani

 • Verča 6.11.2017 at 9:34

  Mám dvě děti, obě předčasně narozené,. Dceru mi všichni záviděli – dlouhou dobu v podstatě pořád jen spala a doháněla to, co nestihla v bříšku. To samé jsem čekala i u syna, ale kdepak 😀 – 5 týdnů to vypadala slibně, opět spavé mimčo, ale přišel termín porodu a máme tu pěkného křiklouna 😀 Tak uvidíme co bude dál 🙂

  • Verča 6.11.2017 at 9:43

   Mám dvě děti, obě předčasně narozené,. Dceru mi všichni záviděli – dlouhou dobu v podstatě pořád jen spala a doháněla to, co nestihla v bříšku. To samé jsem čekala i u syna, ale kdepak 😀 – 5 týdnů to vypadala slibně, opět spavé mimčo, ale přišel termín porodu a máme tu pěkného křiklouna 😀 Tak uvidíme co bude dál 🙂
   Pokud by to vyšlo raději bych první balíček, knihu o dětech jsem dcerce pořídila, abych ji připravila na bráchu 😉 a je vážně super.

 • Katy 6.11.2017 at 9:35

  Miminko potřebuje odříhnout;-) Knihu máme a je super! Myslím, že dceru (23m) krásně připravila na narození malého (3týdny), dokázala si líp představit, že miminko je v bříšku a brášku přijala výborně. Rádi bysme vyhráli druhý balíček 😉

  • Katy 6.11.2017 at 9:36

   Jo jinak podle mě jsou na obrázku dva tatínci 😉

 • Helča 6.11.2017 at 9:36

  Naše holky byly od narození zlatá miminka, spinkala pěkně, moc neplakala a od tří měsíců spaly celou noc (sice v naší posteli, ale i to se počítá) 😀 Lumpačit začaly až později, ale stojí to za to. Naštěstí jsou na to dvě, v zimě jim budou 2 a 4 roky, takže už jsou ve fázi, kdy si hrají samy a provádí všechny lumpárny společně 😀 Po papání se zákonitě vždycky pokakaly, tak že by mělo miminko na obrázků v plínce schovaný poklad? 😉

  • Helča 6.11.2017 at 9:38

   P.S. knížku o přichodu miminka mám doma schovanou v krabici k Ježíšku, takže by se nám hodila spíš ta slepička 🙂

 • Markéta Waas 6.11.2017 at 9:38

  Skvělý článek a jsem ráda, že si někdo zažil to stejné, co my 🙂 u nás úplně stejně Míšo. Druhá holčička zlatíčko (teda když se narodila, teď to dohání), ale ta první – celé šestinedělí otočené spaní. A pak fungování s někým (něčím – protože to byl tak malinký uzlík), který se ale vzbudil v 18h a do 4h do rána vyžadoval pozornost, jinak spustil ukrutný řev), to bylo opravdu krušné. Teď si to holky vyměnily – ta starší je tak klidná a hodná, mladší opravdu ďábel 🙂
  Vybrala bych určitě druhý balíček, který by konečně zodpověděl často kladené dotazy o tom, jak miminka přichází na svět 🙂

 • Iva Komárková 6.11.2017 at 9:39

  První dcerka byla naprosto pohodové, vyklidněné miminko. Její o dva roky mladší bráška už nám dal trochu zabrat, ale dost to přičítám tomu, že jsem neměla tolik času a sil uspokojovat všechny jeho potřeby včas nebo aspoň nějak. 🙁 Další miminko (zatím) v plánu není, tak soutěžím o první balíček. Děkuji. A sleduji FB i IG.

 • Kateřina Kolářová 6.11.2017 at 9:39

  Naše Em byla pohodové miminko, moc neplakala. Když už ale pořádně zaplakala, tak mě to lekalo, protože jsem na to nebyla zvyklá 🙂 Protože plánujeme, že dcerce pořídíme sourozence, potěšil by mě balíček s knížkou. Sleduji i na FB. Díky za tip na krásnou knížku ;.)

 • Bohdana Pejchalová 6.11.2017 at 9:39

  Krásný podzimní den preji.dcera 18m je věčný nespavec,a když ji netrápí zoubky Tak vesely,usměvavý,upovídany človíček,který si každého ziska.nicmene za pár měsíců čekáme dvojcatka,tak jsme všichni zvedavi,jak nám to půjde dohromady.knizku o sourozencich jít máme nachystanou,proto soutěžím o slepicku;)

 • Kateřina Vítů 6.11.2017 at 9:41

  Co se miminku nelíbí, ví jen miminko samo 😀 Maminka s tatínkem můžou jen hádat- klasicky. Ale tipuju, že by chtělo napít z prsíčka místo z lahve 😀
  Sleduji insta i FB 😉
  A líbil by se mi balíček s knihou Odkud děti přicházejí, páč synáčkovi plánujeme pořídit ještě sourozence….

 • Haňulka 6.11.2017 at 9:41

  Julinka (3,5 r) i Kristianek (5 m) byli v sestinedeli zlaticka. Moc neplakali, jen byli neodlozitelni. Spali jen se mnou, syn porad spinka vedle me nebo v satku, obcas usne v kocarku nebo v hacce. Bolest briska minimalni. Bezplenkuji a vynechala jsem mlecne vyrobky. Tedy ted zrovna maleho trapi prvni zoubky, dnes trosku uplakana noc. Mela bych zajem o balicek c. 1 ☺

 • Hannah 6.11.2017 at 9:41

  Plná plina v kombinaci s hladem, to je mor 😄.. Vikca byla uplakaná dva měsíce.. teď je to náš smisek💕

 • Nina 6.11.2017 at 9:43

  A já myslím, že miminko na obrázku má hlad nebo se prostě jen chce přicucnout, protože aspoň u nás toto jediné vždycky zabralo, žádný dudlík, jedině prso a dodnes to u nás řeší všechny krize. U nás byly obě děti spíš uplakánci do těch 3 měsíců, pak se to začalo pomalinku lepšit. Teď se připravujeme na třetího sourozence, tak jsem zvědavá, jaký bude ten a jak prcka děti přijmou.
  U nás Svojtkoviny taky frčí, tak jsem hodně váhala, ale nakonec u nás vyhrál balíček č. 1 se slepičkou, ten by se líbil moc 🙂

 • Kateřina Pelikánová 6.11.2017 at 9:44

  Naše malá byla spíš uplakanek a nespavec, až teď, ve 20 měsících se to upravuje, plakát přestala dávno ale dobře spát se učí teď. Rádi bychom druhé miminko, takže balíček s knížkou by byl perfektní 🙂

 • Lucka 6.11.2017 at 9:45

  Prvni syn sedmispac, druhy toho moc nenaspi. Jsou to oba smiskove. Libila by se nam knizka odkud prichazeji deti.

 • Lenka 6.11.2017 at 9:46

  Naše Madla je stále ještě miminko, a klidná tedy rozhodně není 😀 v noci je zlatá a krásně spí, už od 6 týdnů jen s jednou pauzou na prso 🙂 ale přes den křičí, pláče, vzteká se, zkrátka se umí ozvat… Nejvíc když nemůže přes den zabrat, nebo když jí trápí roustoucí zoubky, což je právě teď… A miminko z knížky by určitě chtělo přebalit.

 • Monika Z. 6.11.2017 at 9:46

  Náš syn byl usměvavé miminko od narození. Neplakal ani když měl hlad…to se jen z postýlky ozývalo funění a mlaskání, jako když “jde prase z bukvic” 😀 To byl signál k jídlu 😉 A pláč miminka?…chybí mu kontakt s teplou lidskou kůží, potřebuje slyšet tlukot srdce at mamky nebo taťky. Vždyť na ten zvuk bylo zvyklé celý pobyt v bříšku. I proto je vhodné šátkování,miminko stále cítí teplo a slyší srdce …uklidňuje je to 🙂

 • Miroslava Cichá 6.11.2017 at 9:46

  Ráda bych soutěžila o první balíček. A miminko pláče, protože chce maminčino prso a né tatínkovu láhev:) Jinak u nás byla dvojka uplakanější, trápily ji prdíky….

 • Petra Pivoňková 6.11.2017 at 9:46

  No jako prvni me napadlo: “Beztak tam ma h…” 😀 😉 Jinak syn trpel prvni tri mesice na koliky, a strasne plakal a plakal, takze prvni tri mesice byly ocistec a doted pokazde, kdyz se bavime o druhem mimcu,tak si na to vzpomeneme a tak zatim druhy zadny nemame 😀 Libil by se mi vic balicek cislo 2, protoze co kdyby jsme se nahodou rozmysleli,ze jo.. :)) Petra

 • Petra Pavlickova 6.11.2017 at 9:47

  Syn byl urvanek celych 6m,do roka se trochu zklidnil,ted mu budou 4 a je to zlaticko,ikdyz vztekle 😀 Druha dcera v sestinedeli na zaskrceni,pri zmenach casu na zaskrceni,v cizim prostredi na zaskrceni 😀 takze taky spis urvanek.Ted cekame necekane treti,tak uvidime 🙂 obe knizky by byly pro nas zajimave: cekame prirustek a mame i slepicky a otazka, proc ma vajicko a proc a proc, je u nas casta.

 • Martina 6.11.2017 at 9:47

  První měsíc zvykačka, pak klid, Začalo to se zuby od půl roku :). Prostě vývoj :). Líbil by se mi balíček o miminkách :). Martina

 • eva Suchomelova 6.11.2017 at 9:47

  Zažila jsem obě varianty 🙂 Evelina řvala do půl roku pořád, teď je to parádní dítě, mladší zase jako miminko neplakal snad vůbec a teď je to trochu mamánek 🙂 Sleduju všude 🙂 IG: Evulineek FB: Ev Ka 🙂 Hezký den 🙂

 • Luci 6.11.2017 at 9:47

  Dcera do půl roku v pohodě (ale je narozená o 6 týdnů dříve). Se synem to bylo náročné hlavně v noci ze začátku. (Sdílím na FB)

 • Elizabeth Venkrbcová 6.11.2017 at 9:48

  Náš syn byl hodné miminko, plakal jen když měl důvod. V prvních třech měsících to bylo hlavně kvůli prdíkům. A úsměvy šetřil jak šafránem…dnes už se směje mnohem víc, ale taková přemýšlivost a vážnost v něm zůstala.

 • Jana 6.11.2017 at 9:48

  Náš chlapeček byl ten uplakaný čertík. Pořád se musel nosit. Přešlo to až se začal sám pohybovat. Zájem bychom měli o druhý balíček.

 • Elizabeth Venkrbcová 6.11.2017 at 9:49

  Zapomněla jsem dospat, že by se nám víc hodil slepičí balíček. Díky. 😉

 • Kaci 6.11.2017 at 9:51

  Ahoj. Rada bych soutezila o druhy balicek se slepickou. Prvni knihu uz mame doma. Pred par dny se nam narodilo druhe miminko a zatim to vypada, ze obe deti budou andilci. Tesime se na dalsi souteze 🍀🍀🍀
  Kacccenkaa@seznam.cz

 • Zuzka.175 6.11.2017 at 9:51

  Já myslím, že pláče, protože nechce láhev, ale prso 😉 Jinak náš klučík nebyl uplakánek, spíš byl hodný. Hlavně on neplakal, ale pískal! 🙂 Už v porodnici ho všechny sestry poznaly po hlase. I dnes, v roce a půl, když občas pláče v noci, tak píská. Sourozence zatím neplánujeme, tak bysme brali první balíček. Díky za soutěž, je to tu krásný. A konečně mě to aspoň “donutilo” se registrovat. O změnách na FCB vím a jestli to fakt zavedou plošně, Facebook ztratí smysl pro spoustu lidí, kteří tam chodili pro informace a ne jen vystavovat fotky ze svého šťastného a slastného života 😉 😀

 • Martina Barnikova 6.11.2017 at 9:52

  Myslela som ze mam placlive dieta, az pokial som nezacala porovnavat s ostatnymi. Zistila som ze maly Rafael je moje zlaticko poslusne 😇😍

 • Ivet 6.11.2017 at 9:53

  Náš syn byl čertík od narození, šestinedělí bylo hodně krušné. Stále plakal kvůli kolice a hlady. Po čase se z něho stal andílek, ale jen do roka, pak už zase vystrčil růžky. Dnes mu je 2,5 roku a je to malý andílek s ďáblíkem v těle. A na jaře z něj bude velký bráška, ale ještě nevíme, zda sestřičky nebo menšího brášky 🙂 Knížky od Svojtky miluji a tahle by se aktuálně hodila. Soutěžila bych tedy o variantu č.2. Miminko na obrázku bych tipla na bolest bříška, klasika … 🙂

 • Sylvie 6.11.2017 at 9:53

  Dobrý den, řekla bych, že miminko na obrázku může mít důvodů k pláči mnoho, ale sázím na horko, plnou plínu nebo hlad :-). Alespoň u obou mých dcer, to většinou byly tyto důvody. Prosím v případě výhry o balíček č. 1. Děkuji.

 • Lenka Valová 6.11.2017 at 9:54

  Naše miminko pláče jen když je unavené nebo má hlad. Počůraná nebo pokakaná plenka ho nechává chladným 😀 Syn má půl roku a oproti jeho téměř tříleté sestřičce je to anděl. Dcera proplakala celé šestinedělí a vlastně zhruba do roku byla téměř neodložitelná. Syn je pravý opak a já si to náležitě užívám. Jak přišel na svět on i ona se malá často ptá, tudíž by se nám knížka opravdu hodila. Díky

 • Claire 6.11.2017 at 9:55

  Place, protoze je mozna nosenecek jako nase malicka Ninuska. Dokud se nosi v satku nebo nositku, je nejspokojenejsi miminko. 👩‍👧 Ani Krystufek moc neplakal, asi tim, ze se vsechno tocilo kolem nej, kdyz jeste nemel segru 😊
  Fb Claire de Lune, IG yeemanjaa

 • Kateřina Vacková 6.11.2017 at 9:56

  Dobrý den, naše první holčička byla zlatá, neplakala, ale ráda se mračila. A na jaře nám přibyl opět zlatý, usměvavý kluk.😍 Soutěžíme o první balíček. Děkujeme za super blog a krásné soutěže 👍

  • Kateřina Vacková 6.11.2017 at 10:07

   Sleduji Vás na fb i Is a miminko na obrázku pláče nejspíš protože ho tlačí bříško potřebuje si odříhnout.

 • Blanka Pavelková 6.11.2017 at 9:57

  Starší prcek byl zlaté miminko, kamarádky mně záviděly a bylo opravdu co. Mladší vykoukl na svět předčasně. Jelikož jsme museli hodně cvičit, aby splňoval tabulky, sem tam plakal. Hlavně když uviděl bíle zářící plášť.
  Děkuji za krásné vzpomínky!

 • Lenka 6.11.2017 at 9:57

  Mám dva chlapečky, mladšímu budou čtyři měsíce a druhý měsíc si raději nepamatuji:-D opravdu byl velmi hlasitý křiklounek. Starší byl klidnější. Ráda bych zkusia štěstí a zasoutěžila si balíček č.1, děkuji

 • Zuzka T. 6.11.2017 at 9:57

  Naše holčička asi do 3 měsíců občas plakala, v noci jí bolelo bříško a k večeru měla své plakací chvilky. Mi teda přišla hodně uplakaná, ale po zkušenostech ostatních maminek mi došlo, že je úplně hodná a v pohodě 🙂 Teď má 13 měsíců a nebrečí skoro nikdy, je moc usměvavá a veselá, tak snad jí to zůstane co nejdéle 🙂 Knížka o miminkách vypadá moc hezky, ještě bychom určitě nějaké chtěli, takže by se nám líbila 🙂 Sleduju na fb jako Zuzka Tesarčíková (IG – zuzztesa)

 • Martina Jurková 6.11.2017 at 9:57

  K nám přisla Amálka ,když Leontýnka mela 3roky.První tyden byl horší.kdy ji chtela Leli vratit radeji zpět panu doktorovi 🙂 Ale ted jsou partačky, i když Amálce je teprve 5mes..Obě holky byly užasný….Leontýnka tedy vetsí spáč ta snad do 6mes jen spala a spala…Amálka je vetsí drbna je víc vzhuru (ale v noci krasne chrni) , je to vyloženě pohodář a smíšek,je jedno kam ji clovek položí, tam si vyklada a smeje 🙂 líbila by se nám knížka Životní cyklus ….už máme jednu doma schovanou na Vanoce tak budeme rády za dalsi 🙂

 • D-žejn 6.11.2017 at 9:58

  U nás starší dcera plačtivá – špatný porod, já poporodní deprese, zachránil nás obě šátek a neustálý kontakt. Druhý syn to měl na salámu od narození, co je pláč jsem ani nevěděla 🙂
  Myslím, že miminko na obrázku by potřebovalo vyměnit plínku 🙂 V případě výhry bych volila slepičí balíček, třetí dítko není na pořadu dne.

 • Hana 6.11.2017 at 9:58

  Tak ja si myslim, ze miminko na obrazku place, protoze ho trapi prdiky. To jsme si totiz prozili s prvorozenym a ted i s druhorozenym. Prvorozeny se prvnim pulrokem proplakal, druhorozeny rozdava usmevy 🙂 A protoze uz druhé miminko mame doma, potesil by nas slepičí balíček :-)🐔🐓🐣

 • Romana Kašpárková 6.11.2017 at 9:58

  Náš malý byl jako miminko zlatý 😊 aspoň si to myslím, nemám zatím s čím srovnávat, máme jen jeho. Sice nespal přes den, ale vyjma nějakých dvou týdnů neplakal, jen se koukal a později i usmíval, v noci spával krásně. Za to teď mě to vynahrazuje – vztekání je na denním pořádku, jak není po jeho, tak je zle a v noci o něm taky občas víme 😊

  • Romana Kašpárková 6.11.2017 at 9:59

   Sdílím na fb a i na instagramu vás mám ve sledování 😉

 • Lucie 6.11.2017 at 9:59

  Naše dvě děti-miminka byly zlaté obě dvě. Plakaly výjimečně, bříško je netrapilo. A kdyz uz, tak i tatinek věděl, že to bude obrovský hlad, což se podařilo vždycky rychle napravit vytahnutim prsa 🙂
  Spíš ted kolem 3.roku staršího se ptáme kolikrát oba dva s tatinkem kvůli čemu ten nas synek zase řve 🙂 a mala jako spravna ženská se to rychle učí od staršího bráchy 🙂
  Rádi bychom si zahráli o knížku odkud prichazeji děti. Protože se syn ptá čím dál častěji co a jak. 😉

 • Ivona 6.11.2017 at 9:59

  U nás to bylo úplně stejné jako u vás 🙂. Starší byl usměvavé, spinkací a spokojoné miminko. Mladší trápilo bříško, takže první tři měsíce byly doslova očistec. Ale rozhodně to stálo za to 🙂. Sleduji vás i na FB a IG.

 • Nikol 6.11.2017 at 10:00

  Ve ctvrtek 9.listopadu bude nasemu Kubikovi rok.Od narozeni byl velmi uplakane miminko a velky nespavec.Casem jsme prisli na ABKM,tak uz prestal byt tak uplakany,stale kojim,takze v tomto smeru jsem ted vegan.Ale nespani nam vydrzelo do ted.Jelikoz uz pracujeme na druhem miminku,libil by se mi balicek c.1.Sleduji jak na facebooku,tak na IG (nikolik22)

 • marta 6.11.2017 at 10:00

  O našem prvním synovi jsme ani nevěděli a druhy proplakal cele šestinedělí koliky,od 3mes.atopicky ekzem,takže nespavost z pruritu a ted v roce zase separacni uzkost a noční závislost na prsu,a to nemluvim o kazdem zoubku…ale jinak je to tvrďák,který po pádu a bouchnuti nezabreci.balíčky jsou krasne oba,tak nevím,?

 • Klára 6.11.2017 at 10:00

  Měla jsem štěstí, že obě děti jsou spíše klidnější a spaní není větší problém. Pár horších nocí nebo dnů jsme také měli, většinou byl ale problém v bříšku nebo pak v zoubkách. Ale i to nesli děti statečně, dokonce i syn, u kterého jsem čekala, že bude větší “baba”. 😀
  Knihu o tom, kde se berou děti, máme doma, proto zkouším štěstí se slepicí. 🙂

 • Anna Nováková 6.11.2017 at 10:00

  ahoj, já myslím, že miminko v knížce má možná poklad v plence 😉 🙂 jinak obě moje dcerky byly od začátku poměrně spavé a hodné 🙂 první půl rok opravdu téměř celý prospaly a já měla aspoň čas se o ně v klidu naučit starat 😀 snad jim to spaní vydrží i dál 🙂 díky moc za blog a celou soutěž, těším se na další dny 🙂

 • Lucka Chlupová 6.11.2017 at 10:01

  Rada bych soutezila o zivotni cyklus slepicky.oba syny mam spáče.od narození spinkali celou noc😊

 • Michaela 6.11.2017 at 10:03

  Nase Emma byla (a je) zlata, byla to spinkaci miminko – az jsem někdy měla strach, jestli je to normální 😅🙈 protože “dobre” rady, které vam všichni dávají v období sestinedeli… 🙄 Vsak neboj, ona ti rvát začne… jsem spis obrecela ja… 😅 Nikdy to nepřišlo a spi krasne do ted… knížku tedy zatim nemáme ani jednu 😉

 • Martina P 6.11.2017 at 10:03

  Miminka brečí, když nemají pro sebe pohodu, ať je jakýkoliv důvod. Někdy je obtížné zjistit, jaký důvod to je. Naše dvojčata byly předčasně narozené, takže když jsme se dostaly domů, už byly naučeny na režim z nemocnice, tak ani moc nebrečely, věděly kdy je čas na jídlo a jiné aktivity…. Později obě k večeru trápilo bříško, to byl záhul.

 • Simona 6.11.2017 at 10:03

  Naše Nelinka plakala hlavně, když byla hladová. S plným bříškem je to spokojené mímo. Balíčky jsou hezké oba.

 • Kateřina Bednářová 6.11.2017 at 10:04

  Já bych to tipla na bolest bříška. Ta nás totiž v prvních měsících potrápila asi víc než cokoliv jiného, i když to nikdy nebylo nijak dramatické… Máme doma zlatou holku, momentálně sice čekáme na první zub (jinak si ty prokňourané noci a šílené opruzeniny nedokážu vysvětlit), v osmi měsících pláče vlastně jen když je hodně unavená a potřebuje spát. Ťukám na dřevo, snad to tak zůstane. A pomalu začínáme přemýšlet o sourozenci, takže by se mi líbil balíček č. 2 🙂 Sleduju facebook i instagram (bednar_ka), sdílím. Přeji krásný den!

 • Lenka 6.11.2017 at 10:04

  Ta knížka vypadá báječně, moc by se mi v knihovničce líbila 🙂 Miminko pláče, protože by si dalo zbytek toho mlíčka 🙂

 • Marie 6.11.2017 at 10:04

  U nás je od narození (vlastně včetně porodu!) jeden syn náročnější a druhý “za odměnu”. Ale jsou samozřejmě miláčkové oba. Díky za možnost se zapojit i nám, kteří nemáme facebook ani instagram.

 • Bára 6.11.2017 at 10:04

  Uplakaná. A já z toho 🙂

 • Andrea D. 6.11.2017 at 10:05

  Někdy si říkám, že na ty začátky s miminem nevzpomínám úplně nejradši. První tři týdny super a pak se to zlomilo a na programu byly dlouho celodenní pláče. Kočárek nechtěl, nosítko jen občas, celé léto jsem proseděla doma v křesle, houpala a jediné co zabíralo byl zapnutý fén, který jsem měla půl dne v ruce. Úplně vyflusnutá. Snad do roka byly scény, kdykoliv jsem se vzdálila na pár metrů. Dost mě to od druhého dítěte zatím odrazuje. Protože teď si prozměnu užíváme růst zoubků, takže opět probrečené dny doma, vztek, opět odmítání kočáru i nosítka, ufuf. Proto bych raději volila balíček jedna, momentálně by byl užitečnější 😉 Jinak myslím, že miminko pláče, protože chce být u mámy (i když těžko poznat pohlaví rodičů podle toho obrázku :D) Je možné, že pláče kvůli plné plence, ale to je jediný důvod, který u našeho prcka nebodoval 🙂
  Sleduju na FB i instagramu

 • HANA 6.11.2017 at 10:06

  Miminko chce třeba chvilku klidu. Vzpomínám si, že jsem vyzkoušela vždy vše – plinku, nakojit, pochovat, povyprávět, znovu odřihnout a když jsem stále chovala, pochodovala po bytě a stále s brekem, odložila jsem do postýlky, že si jen protáhnout záda a lup, už se spalo. Užily bychom s dcerkou spíše balíček 1 s vkladackou.

 • Zuzana 6.11.2017 at 10:06

  Chtěla bych soutěžit o balíček č. 1, jelikož přírůstek už tu kolem mě zdatně leze 🙂 Děti mezi sebou mají 17 měsíců, tak jsme jen staršímu vysvětlovali, že mám v bříšku mimi. Obě děti byly čerti s pláčem a prdíky první dva měsíce a od té doby v podstatě zlatí (říkají ostatní, já s tím tedy občas nesouhlasím 🙂
  IG (zuzanacerna)

 • Petra M 6.11.2017 at 10:06

  Náš kluk plakal skoro pořád. První půl rok proplakal. Zkoušeli jsme všechno. Teď mu bude 6 let a pořád je hodně citlivý. Holka tolik neplakala, ale zase se umí hodně od malilinka vztekat 🙂

 • Martina 6.11.2017 at 10:07

  Naše malá cácorka je od malinka pohodářka, i když teď se začíná sem tam vztekat a zkouší, co si může dovolit. Ale když jsme jí dovezli z porodnice byla spokojená, neplakala a krásně spinkala. 🙂
  Jinak by se nám líbil balíček druhý, jelikož plánujeme druhý přírůstek. Miminko na obrázku může být utahané plus hladové.., to bych byla nešťastná i já v takové situaci. 😀

 • Hana Dlouhá 6.11.2017 at 10:07

  Já myslím, že by miminko chtělo ponosit 🙂 jinak bych ráda balíček č.1 protože sourozence zatím neplánujeme. Na fb sleduji jako Háňa Dlouhá. A moc děkuji za soutěž a inspiraci. 🙂 Hana Hana.dlouha125@seznam.cz

 • Drahuše Poborská 6.11.2017 at 10:08

  Máme dva kluky, starší 3 roky, mladší 2 měsíce. Oba kluci od narozeni hodní, v noci spinkaji, pláčou jen minimálně. Jsem vděčná za to,že je mám a hrozně si toho vážím. Starši syn přijal mladšího úplne skvěle, miluje ho a moc mi pomáhá. Svojtku máme velmi radi, a proto by jsme rádi o něj soutěžili. Sice brášku už máme, ale u staršího přijde období otázek a knížka se k tomu bude určitě hodit 🙂

 • Katka 6.11.2017 at 10:10

  Dobrý den Míšo, líbil by se mi balíček s knížkou Odkud přicházejí dětí? Mám 7měsíční holčičku a je to moje usměvavé štěstí od rána do večera., směje se i tehdy, když ji musím budit (např. když usne a za 2 min. ji musím přendat z kočárku do auta). Plakala mi akorát když měla navečer bolení bříška.

 • Andrea 6.11.2017 at 10:11

  Uplakany rozhodne nebyl ale strasne malo spal.doted si pamatuji jak jsem se divila proc spi max 30min vkuse…soutezime o balicek c.1

 • Veronika Camfrla 6.11.2017 at 10:11

  Mikulášek neplakal snad nikdy 🙂 Jsme nosici, kojící a spinkajici všichni dohromady, takže neměl nikdy ani proč 🙂 Milujeme kontaktní rodičovství :-*

 • Martina 6.11.2017 at 10:12

  Syna první tři měsíce vždy večer bolelo bříško, tak hodně plakal a nikdo jsme toho moc nenaspali. Miminko na obrázku by mohlo mít v pline, kolika nebo se chce nosit😊 Líbil by se nám balíček se slepickou. Sleduji Facebook I Instagram.

 • Lucka 6.11.2017 at 10:12

  Naše Eliška byla usměváček. 🙂 Víceméně se půl dne nosila a spala v šátku a zbylou domu toho moc neplakala. Bolení bříška, ani zuby jí moc netrápily. A teď už je z ní 3 leté dračice a někdy trochu holka “ukňouránek”. 🙂

 • Hanka K. 6.11.2017 at 10:14

  Place ze ms plnou plinku ? Ja mam doma prvniho pohodare a druhou uplakanku a zavislacku na mamince 🙂
  Rada bych soutezila o balicek se slrpickou,ale i tendruhy je krasny,uvidime zda budu mit stesti:-) skeduji na fcb a ig a jdu sdilet;-)
  Hanka

 • Monika 6.11.2017 at 10:15

  První syn byl pohodovější, rád spal v kočárku. Druhý plačtivější a jinde, než v šátku do 10 měsíců neusnul. Uff 🙂 Jinak k té volbě povolání: jednou jsem se Vítka (4 roky) ptala, čím by chtěl být. Nereagoval na to, tak jsem to nechala být. Přišel najednou až druhý den a říká. Mami, já si to chci rozhodnout, až budu starší, já teď vůbec nevím. To mě dostal 🙂 Má recht… A hodil by se spíš první balíček.

 • Anastasiya Rezkova 6.11.2017 at 10:17

  Náš Filípek je hodně klidné děťátko 🙂 Brečí jen málo, když třeba se cítí občas sám…nebo chce prso :))

 • Dana 6.11.2017 at 10:20

  Že by mělo bolavé bříško?

  Sleduji i na FB.

 • Marcela Jonáková 6.11.2017 at 10:21

  Taky máme doma uplakánka a pohodáře. Podle mě pláče kvůli prdíkům.

 • Paja Klimova 6.11.2017 at 10:22

  Naprosto jsem podlehla knizkam od Svojtky,timto Ti dekuji,ze jsem se o nich u Tebe dovedela:-D timto bych tedy rada soutezila o knizku o tom,kde se ty miminka v brisku berou,i kdyz to neni aktualni,ale sourozenec rozhodne v planu je:) Se Steli bylo krusne sestinedeli,plakala hlavne hlady,protoze v porodnici rekli-krmte po trech hodinach,tak snad vi,co rikaji,ne?Az s laktacni poradkyni jsem si uvedomila,jak to vsechno je,ze prso neni jen jidlo a momentalne rikam,ze Steli je miminko za odmenu:) place malokdy,temer bez place zvladla prdiky,zoubky,ockovani:) u nas se razi heslo,ze prso je lek na vse:-D sleduju IG a sdilim na fb:)

 • Eva Kalinová 6.11.2017 at 10:24

  Nejspíš mimčo odmítá lahvičku a chce prso.:) Aspoň u nás to tak bylo u obou dětí. Prvorozenec byl uplakánek, nespala jsem první 3 měsíce, měl prdíky, do toho reflux a ještě jsem ho trápila Vojtkovkou. Druhé dítě bylo v tomto směru andílek. Nakrmit, přebalit, položit a odejít. Jelikož jsme si fázi přípravy na miminko už odbyli, dávám přednost prvnímu balíčku (knížka o slepičce, puzzlíky a cucíky). Sleduji na FB. Díky, Eva

 • Veronika O. 6.11.2017 at 10:26

  Naše dvouleťačka říká, že “mimi má bobana” 😀 Obě dcerky byly jako malinké zlaté, velké pláče přišly až po druhém roce. Prosíme o zařazení do losování o oba balíčky. Děkujeme za soutěž.

 • Pavlína 6.11.2017 at 10:27

  1. otázka: Je to “zvědavec”, táta musí stoupnout a projít se a ukázat miminku vše kolem…;-)
  2. otázka: První syn byl “usměváček” s neustále rýsujícími se ďolíčky ve tvářích, ale trpěl na bolení, takže večery a noci byly krušné. Teď náš druhý synek je mnohem klidnější a spokojenější miminko, ale aby se zasmál, musí se člověk “trochu snažit”.:-D
  Rádi bychom vyhráli první balíček.:-)

 • Veronika Cejnarová 6.11.2017 at 10:30

  Moje první dcera byla neskutečně hodné miminko. Druhá mi to vynahradila a plakala snad celé dva měsíce v kuse. Raději bych soutěžila o balíček se slepičkou. Děkuju 🙂

 • Věra 6.11.2017 at 10:30

  Naše Haninka plakávala, když byla miminko, ale pořídili jsme šátek, a maminka i miminko byli spokojené 🙂
  Knížka vypadá velice lákavě 🙂

 • ivča 6.11.2017 at 10:31

  První syn skoro nezaplakal a druhe holky dvojčátka plakaly skoro do 5 měsíce. ..prošli jsme si tedy myslím vším 🙂 pro syna by se mi líbila varianta v. 2 a pro holky 1…takže pokud nás vylosujete tak to bude překvapení 🙂
  Odebíráme novinky tady i na Fb

 • Eliška 6.11.2017 at 10:33

  Hezky den Míšo,Julinko a Nelinko. Obě mé děti plakali vždy první 3 měsíce, když je trápily prdíky. U syna ještě občas pozlobily zoubky, ale chladivy gel pomáhal. U 9měsíční dcery je průběh ZATÍM klidný.
  Myslím, že dítě volá hnědý kód 😂
  Moc rada bych balíček se slepičkou, ten teď určitě užijeme.
  Mam vás na fb i Instagramu.

 • Vendula 6.11.2017 at 10:34

  Dobrý den, proč pláče miminko na obrázku? Mozna ma nadílku v plence, nebo je mu zima či horko, nebo ho trápí nějaký prdik. Anebo se třeba chce jen víc přitulit k mamince (nechci se tedy nikoho dotknout, ale na tom obrázku to vypadá jako dva tatinci teda…ze by až tak pokroková ta kniha byla?) A se svými dvěma holcickami jsem si zažila obojí…první byla věcně nespokojený ukricenec (to ma občas dodnes, a to je ji 5) a druhá spokojený usmevavec (to zatím také trvá, uz dva roky). Ještě bychom chtěli třeťátko, tak snad budeme pokračovat v pohodovému duchu 🙂 Přesto bychom raději soutěžili o variantu č. 1, protože okynkovku o dětech uz máme 😉 Díky a těším se na další článek!

 • Petra Kopecká 6.11.2017 at 10:34

  Tak u nás bylo šestinedělí hodně ukřičené. Bojovali jsme s jídlem, ale zpětně si myslím, že i s mojí nervozitou. Potom se z Terezky stalo usměvavé a společenské zlatíčko. A který balíček? Nevím. Snad asi ten první. A díky za skvělou a vyčerpávající recenzi.

 • Šárka Šolínová 6.11.2017 at 10:36

  Dcerka je spavec,ale přes den je to divoška. Neposedí nikde ani chvilicku

 • Hany 6.11.2017 at 10:38

  Akorat ty prdiky ho trapili, jinak to byl midasek. Zrovna lezim po odberu vajicek, tak by se nam ta knizka docela hodila, jestli to vsechno vyjde podle planu 😉
  hanapotmesilova@gmail.com
  Sleduji ;FB i Inst

 • Mája 6.11.2017 at 10:42

  Myslím si, že miminko pláče protože má plnou plinu nebo je unavené..mam štěstí, syn pláče opravdu jen z těchto dvou důvodů nebo když má hlad..jinak je to naprosto kouzelné miminko.. líbily by se nám oba balíčky ale dáváme přednost balíčku c.2 protože bychom rádi ještě sestricku, tak se to bude hodit. Díky. Sleduji i fb..

 • Tereza 6.11.2017 at 10:44

  Syn byl tak napůl, hodně proplakal, jelikož dlouho trpěl na koliky, ale potom krásné spinkal a dcerka ta byla a je urvana:-D zavislacka na mlicku od maminky, chtěla a chce me jen pro sebe. 🙂 já bych preferovala výhru c. 2, sourozence uz nečekáme, ale moc by se nám hodila:-)…. A proc nimi pláče na obrazku? Možná boli brisko? Chce pochovat, odrihnout nebo ma plnou plinku? … sdílím na FB Tera bezinka, email Tkonvalinova@email.cz

 • Iva 6.11.2017 at 10:46

  Miminko na obrázku by potřebovalo zkontrolovat plínku 🙂
  Naše Nikča nebyla nijak uřvaná, ale ani nebyla vysloveně spavec… je pravda, že v noci spala od malička dobře, ale přes den to nebyla žádná sláva….. takže určitě se neřídila tabulkami, že novorozenec prospí většinu dne 😀 Teď plánujeme sourozence, spousta kamarádek v okolí je nebo byla těhotná, takže dcera do určité míry ví, kde se miminka berou, ale přesto bychom uvítali spíše knížku o těhotenství, čili druhý balíček. Sleduji Vás i na FB – Iva Heringová.

 • Petra 6.11.2017 at 10:49

  Starší syn byl od narození usměvavé miminko, jeho mladší bráška naopak….po spaní se dlouho probíral, pořád ho bolelo bříško…..Ale teď už jsou oba smíšené….a jejich smích je neuvěřitelně nakažlivý…. A co se budoucího povolání týče, starší v tom má jasno….bude architekt, zahradník a houslista…takže tak….jinak hodil by se nám spíše první balíček…..sleduji i na fb

  • Petra 6.11.2017 at 10:51

   Jsou smíškové 😀….píšu na mobilu a ten si to přepisuje jak chce……

 • Iva 6.11.2017 at 10:50

  Dobrý den, rada bych soutěžila ó balíček 1. Sourozenec nás zatím snad nečeká, první dva měsíce s Jul byly naprosté peklo,museli jsme ji neustále nosit na rukách,nebo později nechat s holým zadkem na prebalovaku :D. Nevím,proč miminko pláče,ale zkusila bych sundat plenku. A když to nepomůže,tak mlíko nebo nosit. Dokud nepřijde tatínek a nepřevezme štafetu. Uf,ještě to mám dost živě v paměti :). Sleduji na Instagramu i fb.

 • Veronika Mlejnkova 6.11.2017 at 10:51

  Nás Matyasek brecel snad porad až do 4 měsíce, to byly krušné chvíle. Jako miminko nechtěl přes den skoro vůbec spat, asi mu neslo usnout, takže myslím, že brecel právě protože byl moc unaveny a nešlo mu spat 🙁 pak se to ale zlomilo a teď je z něj 20m usměvavý chlapeček 🙂 Víc by se nám hodil balíček s knížkou o narození miminka 🙂 ale i druhý balíček je moc hezký 🙂

 • Michaela 6.11.2017 at 10:52

  My jsme si užili uplakaného ďáblíka. Pořád jsem ho musela nosit po bytě a když přišel manžel z práce, tak mě vystřídal. Navíc první tři měsíce neusnul jinak, než houpáním na míči. Všichni nám kladli na srdce, jak ho rozmazlujeme, ale on nám to vrátil a spinká celou noc plus hodinu přes den. Navíc je to velký mazel, takže já ničeho nelituji. 🙂
  IG: myskyyy.l

 • Aneta 6.11.2017 at 10:55

  Nas syn byl vcelku uplakany. Podle manzela hrozne, podle me to nebylo az tak strasne. Ale presto oba doufame, ze 2.bude sam usmev. Balicky se mi libi oba :). Sledujeme fb i ig.

 • Monika 6.11.2017 at 10:57

  Zdravim Vas a diky za inspirujici clanky! Syn 27 mesicu je slunicko od narozeni, skoro neplakal, ale je velmi kontaktní. Druhy sourozenec prijde za 4 mesice a planuji jeho prichod pojmout jako Vy, snad vse bude fajn a uz v porodnici budeme moct byt všichni spolu. Rada bych proto soutezila o druhy balicek. Dekuji a preji krasny slunecny den!

 • Janka 6.11.2017 at 10:59

  Dcerka neplakala skoro vůbec, od porodnice pěkně spinkala a byla samý úsměv. Až později, což máme do dnes… (2 roky) přestala být “spinkáček” a tak do postele jdeme skoro s brekem každý den. Hold prostě by chtěla být pořád s námi 😀 Ale smíšek je to stále 🙂 Jinak čekáme přírůstek, takže knihu od Svojtky bych brala všema deseti, Svojtkoviny miiluju ! Děkuji

 • Markéta Sližová 6.11.2017 at 11:00

  Viděla bych to na plnou plínu:) Dcera byla jako malá poměrně hodná, přes den sice moc nespala, a to jí zůstalo, jinak mimino pro začátečníky:) Druhá dcera je na cestě a i když jsme už mírně pokročilí, zase bych si přála pohodové mimčo. Uvidíme v únoru😁

 • Michala Kartuskova 6.11.2017 at 11:00

  Rada bych soutezila o balicek cislo 1 ( muze za to moje zvlastni posedlost slepicemi:) Maly byl od narozeni hodne miminko a krome par epizod s prdiky vicemene neplace, ale take pres den nespi. Nastesti spi v noci, tak si nemam na co stezovat a aspon si se pres den uzijeme!

 • Irena Durdilová 6.11.2017 at 11:00

  Míšo, když jsem byla u vás v září na kurzu první pomoci, měla jsem ještě pořádně velké bříško. To jsme ještě nevěděli, jestli k naší cacorce, která byla moc hodné miminko, přibyde bráška nebo ségra. Teď končím šestinedělí, máme druhou holčičku ( čímž je mi váš blog ještě bližší) a ta řve jako tygr. Snad to brzy přejde. A líbil by se mi dáreček číslo 1.

 • Lucka 6.11.2017 at 11:01

  Co do povahy jsou naše děti kadé jiné, nicméně spáči byli všichni tři bezvadný… moná proto, že jsem odmítala v noci vstávat, a proto jsem je měla v posteli, takže catering měli kdykoliv si jen vzpomněli 🙂 a vydrželo jim to (ten spánek, nikoliv noční pažravost :D) Lucka

 • Veronika N. 6.11.2017 at 11:04

  Jelikož jsem hroznej plašan, u první dcerky jsem byla vyřízená z každého zaplakání a první týdny vůbec nezvládala. Naštěstí jsem měla doma mamku, která mi v tom chaosu pomáhala. Dcerka je dot citlivá a hodně plače doteď. V únoru se jí narodí bráška a já tajně doufám, že bude větší kliďas, než jeho sestřička. Ta se na něj moc těší, tak snd ji to nadšení nepřejde už v porodnici, kde svýho brášku poprvé uvidí ☺

 • Kaca 6.11.2017 at 11:05

  U nas prvni syn plakal malo, byl docela dost usmevave mimco.. vydrzelo mu to dodnes. Druhorozeny (ted mu je mesic) se zato umi poradne ozvat, rozbali to z nuly na sto behem vteriny 😀 … a v tu chvili zacne plakat i nas prvorozeny cíťa … a po chvili bych pak se nekdy pridala i ja 🙂 .
  a proc mimco na obrazku place, to je jasny, moc dlouho jim to trva s tou lahvi do pusy 🙂 !
  libi se mi balicek c. 2, knizka ma krasne ilustrace.

 • Eva 6.11.2017 at 11:06

  Děti máme dvě a aby to bylo fér, tak prvorozeny těžký pohodar a spác a dcerka tak trochu náročnější, uplakana, prsní zavislak a nespavec.

 • Klára Zindulková 6.11.2017 at 11:06

  Pokud je miminko na obrázku jako moje děti, tak vím jistě proč nepláče – hlad nemá, protože mu nabízejí lahvičku 😀 U nás funguje systém řev -> nabídnout jídlo-nechce, kontrola plenky-všechno v pořádku, cvičení bříška, masáž, …….. a nakonec si vzpomenou, že vlastně mají hlad 😀
  Sdílím, všude sleduji, odebírám a těším se na zítřejší článek 🙂

 • Vendy 6.11.2017 at 11:07

  Diky synovi jsem se vic nez rok nevyspala dele nez 40 min v kuse. Z tohoto obdobi mam alespon krasnou historku,kdy jsem uprostred noci malem nasemu ctyrkilovemu psovi narvala plenku v domneni,ze se mnou syn v noci usnul v posteli po kojeni. Kdyby tehdy nezastekal (pes…),verim,ze bych ho na tom prebalovaku udrzela😉

 • Soňa R. 6.11.2017 at 11:11

  Náš malý byl od narození andílek. Neznáme doma probrečené noci, kruhy pod očima ani nic podobné. Vždy se pěkně nakojil, a spokojene usnul. Přes den když byl vzhůru tak se pořad usmíval. Máme to tak doteď. Přátele se nám smějí, že máme panenku na baterky, jenom ty baterky jí vždy zapomeneme dát. Nyní máme v plánu pořidit mu sourozence a začíname trnout hrůzou, že ten nám to spočíta i za prvorozeného.

 • Laduš 6.11.2017 at 11:13

  Třeba děťátko trápí prdílky nebo přímo 💩? Já jsem měla uječeného čerta a teda prvních 6 měsíců to byl očistec. Strachy, že druhý potomek bude obdobný se do dalšího nehrnu, i když v plánu do budoucna je. Každopádně je neuvěřitelné, jak někdo má spícího klidného andílka a někdo řvouna každým coulem. Sleduji na FB i insta.

 • Dita 6.11.2017 at 11:17

  Ja měla to nejzlatejsi miminko co jsem si jako prvorodicka mohla prat! Uz od narozeni se pekne nabastila a spinkala. Poprve jsem ji slysela brecet az kdyz se na 6m zacaly prorezavat zoubky a s nimi se postupne prorezal i temperament ! Dnes, ve svych temer 4 letech holcicka s obrovskym charisma v ocekavani prichodu naseho “rainbow” miminka, na ktere se moc tesi! Takze bychom urcite uvitali balicek cislo 1. 🙂 diky

 • Vendula 6.11.2017 at 11:23

  Prvni dcerka byla bez problému krásně v noci spinkala asije spavec po mě 🙂 No a druhé miminko ted čekáme tak uvidíme co nás čeká 🙂

 • Andrea 6.11.2017 at 11:23

  Mám doma dva pohodáře..když jsou pánové špatně naladěni-stačí zahnat hlad a vše je ok 😀..Andrea

 • Jana Svobodova 6.11.2017 at 11:25

  Tak tipuji, ze miminko v knizce ma plnou plenku. 🙂 U nas to bylo tak, ze prvni mimi plakalo prvnich sest mesicu snad nonstop a druhe mimi je zatim naproti tomu uplne zlaticko (uvidime, jak to bude pokracovat). Z balicku by se mi vic libil ten slepickovy, ale potesil by me i ten druhy. 😉 Sdilim na FB, sleduji na IG (malicek.vypravuje).

 • Kateřina Burešová 6.11.2017 at 11:26

  Mám dvě dcerky, narodily se přesně po 3 letech. Starší probrečela prvních cca 5 měsíců – koliky, dráždvé miminko, spala jsem minimálně do jejích cca 2let. Mladší byla pohodové spavé miminko, zato teď, je jjí 16 měsíců, e začíá pěkně vztekat a to spaní už taky není co bývalo, ale po zkušenosti se starší je to pořád “pohodička”.
  Chtěly bychom vyhrát balíček č. 1.

 • Markéta 6.11.2017 at 11:27

  Markétka brečela snad do roka . Po narození dostala hned antibiotika a tělíčko se stim špatne srovnavalo. Julca byla zlatíčko zato ted je z ni čert

 • Adéla Moravcová 6.11.2017 at 11:33

  Od té doby, co jsme si syna dali na spaní do postele a nosíme v šátku je vše mnohem lepší 😀

 • Rosňa 6.11.2017 at 11:36

  Dobrý den, balíček první, je krásný (stejně tak dvojka :). Pláče, protože mu chybí maminka 🙂
  Děti byly každý jiný, dcera spavec, od šestinedělí durch, syn až od roka. Sleduji fb i ig. Pěkný den!

 • Dita 6.11.2017 at 11:38

  Proč pláče miminko? No to muže být řada důvodů, únava, hlad, prdíky či potřeba jen se přitulit. Moje holčička byla úžasná, položila jsem ji a spala, kamarádky nechápaly…no ale vše se mění samo a teď ji dostat do postýlky je boj :-). Právě v ní společně ležíme neb jsem na ošetřování odchytla chřipkový bacil, tak tu smrkáme společně…. A jelikož ji bříška s miminky fascinují maximálně, tak jsem pro balíček s knihou Odkud přicházejí děti. Krásný den!

 • Bára M. 6.11.2017 at 11:41

  Dobré dopoledne, maminka občas také tápe (alespoň já :-)) u nás to bylo většinou horko, hlad, bolení bříška… ale celkově byl syn poměrně spokojené a usměvavé dítě, nejvíc se rozčiloval většinou u jídla, to byl trošku boj… balíčky bychom užili oba 🙂 a sleduji i fb a instagram, Bára

 • Ilona pospisilova 6.11.2017 at 11:42

  Dobry den, my mame doma dva v jednom. Obcas uplakany certik a jindy usmevave slunicko.
  Libi se nam balicek c. 1.
  Prejeme hezky den 😉

 • Jaroslava 6.11.2017 at 11:43

  Naše malá byla hodné miminko,nakojit,pochovat,pomazlit a spát🙂 Vše se zlomilo asi v půl roce,kdy začaly růst zoubky a plakalo se a plakalo,hlavně v noci. Teď už je to malá slečna (2 roky a 3 mesice),sice to se spaním může byt i lepší,ale není to žádná tragédie🙂
  Knížka je krásná a moc by se nam hodila🙂

  Sledujeme i na FB

 • Daniela Mašková 6.11.2017 at 11:45

  Já myslím, že pláče, protože ho to nebaví v kočárku 🙂 Jinak co se pláče u nás týká tak těžko říct.. Měsíc jsme pomalu nevěděli, že máme miminko.. Malá asi dospávala ten svůj maličko předčasný příchod na svět. Pak se to otočilo a nastalo období věčného pláče, kvůli bolení bříška. Naštěstí i to už přešlo a máme doma uřvaného smíška 😀 Sourozenec aktuálně není v plánu, tak by se nám více hodil balíček č. 1..

 • Hanka 6.11.2017 at 11:48

  Roza byla miminko neodlozitelne. Kdyz jsem ji mela u sebe byla milionova, ale nedej Boze ji polozit do postylky, to mi to dala sezrat. Radi bychom nekdy sourozence a knizka vypada paradne, ale nerada bych to zakrikla, tak radeji balicek 1 😉

 • Lenka 6.11.2017 at 11:50

  Ráda bych soutěžila o knížku Odkud přicházejí děti, máme dva kluky a staršímu je 9.let a toto téma a další začínají být velmi aktuální, mladší 5.let nám zrovna nedávno velmi zajímavě a ve svém pojetí vysvětloval, jak se vlastně narodil on a strašně se podivoval, jakože on se narodil až druhý v pořádí a proč tomu tak je… 🙂
  Určitě by knížka zaujala oba.. a já si zavzpomínám s nimi, jaké ta naše očekávání přírůstků byla 🙂

 • Jana 6.11.2017 at 11:50

  Zase super článek! Se synem bychom uvítali taky vývoj kuřete, protože další mimi neplanujem. Malý byl a stále je uplakánek a to už má rok a kousek. Od toho roku si to začínám konečně užívat, protože už se dokážeme aspon trochu domluvit. Jinak to bylo hodne narocne..
  Sleduji FB i IG. 🙂

 • Veronika M 6.11.2017 at 11:52

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Miso diky za super soutez! Pro nas aktualni tema! Nase 3 leta holcicka uz se nemuze dockat maleho sourozence, takze tema brisko a miminka, je u nas na denim poradku! Takze knizka Odkud prichazeji deti, je pro nas jako delana.
  Jinak dcera byla hodne miminecko, az na ty vecery, kdy vetsinu z nich proplakala. Takze jsme napjati, jak to bude probihat s nasim mimi cislo 2.
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • Simona L. 6.11.2017 at 11:52

  Měla jsem – a stále mám – štěstí, že je malá neskutečně hodné dítě. Nikdy moc nebrečela, nikdy na nic netrpěla, žádné teploty ještě ani jednou. Jen se usmívá, ani jsem si nevšimla, že rostou zuby a najednou koukám, už jsou 3 stoličky venku. Je sice dost živá, pořád něco musí dělat, je hodně ráda mezi lidmi a venku, ale nikoho se nebojí. Mám ale za to, že velký podíl na tom má moje těhotenství, sice jsem od 4měsíce těhu sama, ale právě díky tomu, že jsem nezůstala v nefunkčním svazku jsem byla šťastná, spokojená a klidná.

 • MAR-MAR 6.11.2017 at 11:53

  Až s dítětem jsem zjistila, co je to škola asertivity a sebeovládání. A to má člověk pocit, že sto studentů týdně, navíc ve věku 8-26 let člověka připraví. Omyl.
  P.S.: soutěžím poprvé a budu jásat i z kapsičky, takže je mi jedno co, jen pokud se povede..

 • Eva Kmochová 6.11.2017 at 11:54

  Hlad a nebo mokrá plína, prdíky : ) Mladší Sára tím ještě říká, povídj si se mnou. Jinak by jsme využili balíček s puzzlemi.

 • Marie 6.11.2017 at 11:56

  Moje “mysla-eliska” byla moc hodna, porad spala a vubec neplakala. Spis jsme ji museli budit, aby se najedla. Ted teda uz toho moc nenaspi – uz nechodime ani po obede, ale je porad slunickova. Jsem zvedava, jak to bude u sourozence.😂

 • Luciik 6.11.2017 at 11:58

  Knížku určitě poridime když ji nevyhrajeme az to bude aktuální:-)
  Nas Honzik plakal pořád, nesměli jsme ho polozit. Bylo a je to stale náročnější než jinde ale i tak ho zboznujeme:-*
  (Fb amalka veverka)

 • Barbora Veselá 6.11.2017 at 11:58

  Náš malý je zlatý. Vlastně až tak, že je mu to na škodu, protože když začal pofňukávat kvůli zoubkům nebo bolavému bříšku z příkrmu, byla jsem t toho vykolejená a v první chvíli pomalu nevěděla, co dělat…

 • Tereza 6.11.2017 at 12:01

  Náš malý syn od dvou týdnu měl prdíky. Byly dny a noci, kdy jsme ho jen nosili, aby měl pokrčené nožičky. Když jsme ho položili, hned začal plakat. Říkala jsem si, že už nemám na to sílu. Ale stačilo, aby se na mě usmál a já byla zase plná energie a optimismu, že prdíky a bolení bříška nám jednou skončí. Ve třech měsících bylo bolení bříška pryč. My si užívali krásné, usměvavé dítko do šesti měsíců, kdy se nám začly klubat na svět zoubky. Tak proč miminko pláče z naší zkušenosti? Bolí ho bříško 🙁 Rádi bychom uvítali set knihy s koloběhem života 🙂

 • veronika horáčková 6.11.2017 at 12:01

  první 3 měsíce měla Kristýnka koliky, takže řev nebo mlíko. A od té doby je to úžasná holčička. Už v 1,5roce mi řekne, kde jí co bolí, takže vůbec nemusím hádat. Bohužel sourozence už mít nebude, takže balíček se slepičkou. děkuji

 • Ingrid 6.11.2017 at 12:05

  Nase ditko bylo a je takovy divoky andel. Jako miminko byla dopoledne usmevava a hrava, zkratka vesela kopa…a odpoledne pri vecernich kolikach jsme si uzili i plac… Sleduji na fb i instagramu. A soutezim prosim o variantu se slepickama. Dekuji za dalsi inspirujici clanek a prima adventni soutez :).

 • Danca (na fb) Morningstar 6.11.2017 at 12:06

  Dobrý den,
  Dle mých zkušeností můžou mimčo trápit prdíky, protože syna se natrápily až moc.
  Moc hezký článek, doufám, že překonáme zdravotní problémy a tak, budeme moc vysvětlovat příchod sourozence 😊

 • Kateřina 6.11.2017 at 12:09

  My jsme o našem synkovi skoro nevěděli skoro tři měsíce, o to větší překvapení byly noci prochozené s ním v náručí a prohopsané na míči, kdy jedině spal. 🙂 Doteď na to, naštěstí relativně krátké, období vzpomínáme, už s úsměvem. 😉 Doteď je to ale náš malý poklad. Jak s oblibou říkám, hodnější dítě jsem si nemohla ani přát. 🙂 Možná i to je důvod, proč už začínáme uvažovat nad sourozencem, takže pro nás by je jasná volba Odkud přicházejí děti? Díky za krásné recenze a inspiraci. 🙂

 • Petra Bartošová 6.11.2017 at 12:13

  Doma mame zatim 13m holcicku a ta moc neplakala protoze jako prvorodicce mi jeji detsky plac nedelal dobre a tak jsem radsi pprad kojila a kojila😅

  • Petra Bartošová 6.11.2017 at 12:14

   A prala bych si vyhrat balicek se slepickou jelikoz mame doma slepice a mala chodi kazdy den sbirat vajicka!

 • Natalie Karasova 6.11.2017 at 12:14

  U nas by byla odpoved jednoducha – chci prsicko (ne flasku a zadny dudlik) a pochovat, zadny kocar ale nositko… i ted v roce a pul se dcera rada nosi a koji. Starsi syn se ve 3 letech zajimal jak se deti dostanou ven z briska, to uz mame vysvetleno na vice knizkach. Aktualne se zajima ale spis o tom, jak se “vyrabeji vajicka”, proto budeme soutezit o balicek c. 1.
  Sleduji Vas i na FB.
  Krasny den

 • Jana Faixová 6.11.2017 at 12:14

  Náš Ríšánek první dny plakal hlavně v noci a v porodnici 🙂 než se mi udělalo mléko, tak jsem ho musela krmit stříkačkou a to nás oba dost frustrovalo 😀 Po té nás dost často zachránilo nošení v šátku, teď je mu 19m je to smíšek a doposud kojenec 😀

 • Blanka Nedvědová 6.11.2017 at 12:15

  Dobrý den, začátky byla strašný. Dcera usínala až někdy kolem 3-4 hod ráno a neustále jen brečela, přes den pak usnula jen v kočáře. Takhle to trvalo asi 6 měsíců, opravdu dost náročný. Později začala usínat o něco dřív, ale spáč to nikdy nebyl a asi nikdy nebude. Do dneška nechápu, jak to malý tělíčko mohlo hned na začátku vydat tolik energie a nespat… Říkám si, že horší už to nemůže být a proto do toho půjdeme ještě určitě jednou 🙂 Hodil by se nám tedy balíček č. 2. Děkuji, Blanka

 • Blanka 6.11.2017 at 12:20

  Moc zdravím,

  náš Hugo byl od miminka hodně nespavý a hodně uplakaný.
  A vlastně mu to vydrželo až doteď (17 měsíců). Neznám, co to je, položit miminko a chvilku si ho nevšímat. Jen jsem nosila, nosila a nosila (v obou rukách zánět), a kojila, kojila, kojila. Teď už alespoň tolik nenosím, ale hysteráčka a uplakánka máme doma pořád. Snad se to časem zlomí. Od druhého miminka mě to popravdě dost odrazuje, alespoň teď v nejbližší době…
  … jo a sleduji FB i Instagram 🙂 (@blanchettka a Blanka Vosa Veselá)

 • Iveta 6.11.2017 at 12:23

  Naše první dítě (teď dvouleté) je neskutečně hodná holka od narození do dnes (ťukám na dřevo). Druhého potomka čekáme 11.1. a už podle pohybů předpokládám, že to bude pravý opak 😀

 • Adéla 6.11.2017 at 12:23

  U nás to byly dvakrát uplakaní zlatí usměváčci 😀 Oba balíčky jsou super, nám by barevně ladil spíš balíček č. 2 😀

 • Denisa 6.11.2017 at 12:27

  Tak první byl totální uřvánek až do cca roku, ale nemohl tak moc za to, měl koliky a nechtěl dudlík, tak jsme si fakt užili 🙁 Pak už byl v poho, sluníčkový 🙂 Dcerka byla od malička pohodářka, jen bojkotovala kojení, takže sice ona vysmátá, ale já nonstop 9 měsíců na odsávačce 🙂 Tak člověk musí brát všechno tak nějak s nadhledem, ono se to časem podá 🙂 Nám by se hodil jakýkoliv z obou balíčků… denisa.pelikan@seznam.cz

  • Denisa 6.11.2017 at 12:32

   ještě jsem zapomněla – mimi na obrázku lahvičku nechce, tak že by nadílka v plíně?

 • Tereza Suková 6.11.2017 at 12:28

  Nezapomenu na první noc, co jsem dorazila domů se synem. Z porodice jsme dorazili kolem jedné hodiny a tchýně (má tři děti) mi tenkrát na uvítanou uvařila guláš. Bohužel mi vůbec nedošlo, že by tam mohla dát cibuli a tenkrát nám syn břečel skoro celou noc. Já nezkušená a vyřízená prvorodička jsem nevěděla, co se děje až pak druhý den mi došlo, že to byla ta cibule. Syn byl celkem uplakané miminko, ale když už usnul, tak spal celkem dlouho. Po dvou letech se narodila dcera a to bylo prostě zlatičko. Jako by vycítila, že syn nám dává zabrat a tak se snažila a byla opravdu hodná, moc neplakala a přes den i krásně spala 🙂 Teď už to jsou dva rošťáci 🙂

 • Michaela Pušová 6.11.2017 at 12:28

  Naše holčička první tři měsíce proplakala,až od čtvrtého se vše zklidnilo a dokonce začala krásně spinkat celou noc 🙂 Vzhledem k tomu že mám v pupku už pro dceru ségru,uvítali bychom druhý balíček

 • Katka R. 6.11.2017 at 12:30

  Náš chlapeček byl od narození zlatíčko a díky tomu jsem měla prostor na zotavení po náročnějším porodu. Plakal jen, když měl bolení bříška, jinak to byl a do dneška je pohodář…tak uvidíme, jak se postaví k příchodu sourozence, který roste v bříšku…proto bych si pro něj přála výhru č.2, to bychom určitě využili a když se nezadaří, alspoň mám tip, co přinese Ježíšek 😉 děkuji za krásné a inspirativní články a už se těším na další! Sleduji FB i Instagram.

 • Andrea 6.11.2017 at 12:30

  Naše malá byla prvně zlatá a klidná, pak uplakaná, to ale brzy zase přešlo. Je to naše zlaticko 😊
  Sleduji i fb (Rhea Silvia askania)

 • Katka sramkova 6.11.2017 at 12:33

  Syn byl uplakane nespave mimco, ted je trosku vztekloun a palicak 🙂 hodila by se mi knížka 2, rada bych druhé ditko
  Dekuji, katka (sleduji i Fb i Instagramu)

 • Petra 6.11.2017 at 12:35

  Já myslím, že pláče, protože by si dalo nějakou dobrotu ze stolu, ale mamka s taťkou mu zatím “cpou” pořád jen mlíko ☺ Jinak taky jsme měli asi 4 měsíce uplakánka, protože ho trápily bolesti bříška a nezabíralo fakt nic.. teď (14m) je takový někdy kvůli zoubkům, ale oproti dřívějšku je to pohoda. Do budoucna bychom Filípkovi rádi pořídili sourozence, takže mě nadchnul druhý balíček 😊

 • Ivana 6.11.2017 at 12:38

  Náš malý byl od mala hrozně hodný a skoro nebrečel. Krásně spinkal a nejraději by se nebudil ani na kojení. Bylo to spokojené miminko. Zlomilo se to kolem jednoho roku, to už se začal více prosazovat.

 • Petra Z. 6.11.2017 at 12:39

  Zázinka byla a vlastně stále je velký usmeváček. Ale když si vybavím první neutišitelný pláč, protože ji trápilo bříško a nic na to nepomáhalo, musím se dnes nad tím začít smát. Jako prvorodiče jsme nevěděli a zkoušeli vše možné, až někdy hodně pozdě v noci se náš tatítek “hystericky” rozhodl, že musíme na pohotovost (mimochodem i malé pípnutí dodnes nemůže vůbec slyšet, jak to hrozně prožívá) Věděla jsem, že jde o bříško a tak jsem chtěla ještě počkat, jestli zaberou nové kapičky, které jsme tehdy pořídili, ale tatínek si nedal říct a tak malou nahrál na video a jel na pohotovost sám, aby se zeptal, co s tím. Tam ho “vyprovodili” s tím, ať přestane být přecitlivělý otec, že zaražené prdy jsou ještě zlaté, ať se raději psychicky připraví na pubertu 🙂

 • Pavla Zizalova 6.11.2017 at 12:40

  Bohužel půl roku křikloun, ale pak už to bylo lpší a lepší.

 • Vjerca 6.11.2017 at 12:40

  Dve dětičky, necelé dva roky od sebe.Teď postupem času jak rostou (mmt 4 a 2,5roku) sama sebe obdivuji, jak v klidu jsem to dala, vlastně my všichni 🙂 Líbil by se nám balíček c.1, sourozence neplanujem, mimi bych jeste brala ale jsem po operaci zad a už to asi nepůjde :-0 at se daří a díky za hezké čtení 🙂

 • Zuzka Kovářová 6.11.2017 at 12:41

  Moje slecna byla docela uplakane miminko. Nekdy jsme na duvod prisli a nekdy jsme s manzelem nosili a nosili az mala usla. Ted kolem roku je to uz vsechno lepsi a mnohem vic vim, co po me chce. Proto je dobre se pripravit na druhe miminko s predstihem. Protoze kdovi jaky to bude kvitek. Rada bych tedy balicek cislo dva.

 • Kačas 6.11.2017 at 12:43

  Mimčo má už hlad a nebo nálož v plínce!😂 naše Terezka byla zlatý mimčo, i když první 4 měsíce ji trápilo bříško a spoustu nocí probrečela – rekord usnutí jsme měli ve 2.30 ráno..to už tekly nervy i mně! Jinak je to zlatá holka a brečí jen, když má fakt důvod! Plánujeme sourozence, takže 2. balíček by byl fajn!😉 zatím čteme Karkulku a Sněhurku od Svojtky..jen díky Vaší inspiraci Míšo!😍

 • Rienka 6.11.2017 at 12:46

  U nas to bol hlad, no a asi mesiac trvajuce bolesti bruska v ramci sestinedelia. Inak hodna a tie chvilkove zavahania, to nic nie je 😀
  Rada by som hrala o balicek cislo 1. Dakujem

 • PetraF 6.11.2017 at 12:48

  Holky obě byly uplakaná miminka, ale to není přece špatně :)) rychle to období uteklo,…i když to bylo náročné, teď s láskou vzomínám.

  Byla bych moc ráda pro balíček č. 2 pro naše zvědavé holky.

  Sleduji FB (Petra Francová)

 • phn 6.11.2017 at 12:50

  Ja to mam zatim spravedlive rozdeleny:-). Starsi(ted 5 let) prvni pulrok hoodne rvala a od 6mesicu je to zlata holka:-) Ted mam druhou (ted 4mesice) a ta je zatim dite za odmenu,tak doufam,ze ji to vydrzi a nezmeni se to v pul roce jako u segry!;-)

 • Zuzana Pataky 6.11.2017 at 12:54

  Dcerka plakala první tři měsíce, kdy trpěla na prdíky a růst zoubků jsme taky protrpěli, ale jinak je to naše veselé sluníčko 🙂

 • Zuzana 6.11.2017 at 12:57

  Náš syn byl zlatíčko od narození. I přes komplikovaný porod, akutní sekci, odloučení na dva dny, kdy jsem za ním nemohla dojít na intermediál, kde nám ho odvezli se zánětem. Prostě věděl:) A plakal jen, když ho bolelo bříško.
  A protože čekáme na jaře dalšího prďolu, vybrala bych si knihu Odkud přicházejí děti, asi bude potřeba vše vysvětlit. I když ho to jako tříleťáka vůbec zatím nezajímá…

 • Alexandra Pavlíková 6.11.2017 at 12:57

  Obě moje holky byly nejhodnější na světě, sleduji na fb jako Alexandra Pavlíková a sdílím. Michel.ova@seznam.cz

 • Martina Teislerová 6.11.2017 at 12:58

  Asi chce spát nebo má v plence😉 to je aspoň nejčastější důvod křiku u dcerky 😉 jinak je to usměvavé miminko 😉

 • Darina 6.11.2017 at 12:58

  Miminko na obrázku má asi v plence 🙂 Obě mé děti byly moc hodná miminka a noci byly krásné. Měla bych zájem o balíček č. 1 .

 • Klára Toša 6.11.2017 at 13:05

  Mám kluky tři relativně po sobě, takže je to jízda. Každý byl úplně jiné miminko. Nejstarší moc hodný a klidný, prostřední vztekloun a nejmladší zvědavka.. no a deží jim to tak pořád 😉 k.tosovska@seznam.cz, Klára Toša

 • jarcca 6.11.2017 at 13:05

  Syn byl úplné zlatíčko a téměř neplakal, tak se bojím, aby nám to druhé nevynahradilo! 😀 Balíčky jsou krásné oba a je opravdu těžké si vybrat! I když možná více by se nám teď hodil druhý, aspoň bych sinovi vysvětlila jak to máme s bříškem! 😀 Sdílím na Fb jako Jarcca Jarunka

 • Jana 6.11.2017 at 13:07

  Dobrý den, všechny tři děti jsou spíše aktivnější a veselé, ale nespavci všichni….zrovna teď 9.měsíční má super období – hodinu uprostřed noci vzhůru:-)) Líbil by se mi balíček číslo 1 o vývoji Slepičky:-)
  Na fcb jako Jája Juaritos.

 • Misa 6.11.2017 at 13:08

  FB sleduji a sdilim. Hrajem o dvojku,diky.M

  • Misa 6.11.2017 at 13:09

   A a to brečení, mám doma kousky už tři a všechny si někdy v šestinedělí pořvaly. To víte,hlad, čůrání, prdíky, spánek…. a se vším chtějí pomoct 😀

 • Martina 6.11.2017 at 13:09

  Ja bych mela zajem o balicek c. 2. Sleduju i na IG (mamabloguje). Knizka mi prijde super, téma je moc pekne zpracovane. Sama se snazim nazyvat věci pravými jmeny 🙂

 • Ingrid Fikerlová 6.11.2017 at 13:10

  U obou dětí jsme měli trochu uplakané období související s akutními císařskými řezy, nicméně jsme to rychle překonali a celkově obě děti byly zlaté. Teď čekáme třeťátko, tak jsem zvědavá, co nás čeká. 😊

 • Tereza Müllerová 6.11.2017 at 13:11

  Obě moje holčičky byly spíš smíšci, krásně narozené, dlouho kojené, tu starší ještě kojím a nošené, mám pocit , že i to k jejich pohodě přispělo…V případě výhry by se mi líbil spíš balíček se slepičkou,ale přizpůsobila bych se:)Sleduji i na FB jako Terezka Müllerová. Krásný den!

 • Martina Wágnerová 6.11.2017 at 13:11

  Nase mala Vika proplakala prvnich 5 mesicu, bylo to hodne narocny obdobi, do toho nechtela vubec spinkat, jedine kdyz ji nekdo u toho celou dobu drzel. Tedka cekame dalsi prirustek a jsem v 5.mesici tehotenstvi a jsem zvedava co nas ceka tentokrat 😁

 • Monika Mikulova 6.11.2017 at 13:14

  Dekuji za dalsi krasny clanek!
  Myslim, ze miminko ma v plince nadilku 🙂
  Nase prvni dcera je od narozeni krehka kvetinka a takova uplakanejsi, ale to jsme si uvedomili az s narozenim dalsiho ditka. Zato jeji o 2roky.mladsi sestra bude asi jeji ochrankyne. Ta breci minimalne a jen tak ji neco nerozhodi.
  Vic se mi libi slepici nadilka 🙂 slipky mame na zahrade a je to velmi oblibene tema.

 • Lenka Ludinova 6.11.2017 at 13:14

  Libil by se mi balicek c.1.
  Sleduji Vas i na instagramu.
  Nas maly zacal rvat dva tydny po narozeni a prestal az po 16. mesici. O spankunemohla byt rec. Takze denne byl na poradku jak plac jeho, tak i muj.
  Diky
  Lenka (ludinova.lenka@gmail.com)

 • Pavla 6.11.2017 at 13:16

  Všechny naše tři děti byly jako miminka úplně zlatá, krásně spinkaly a jedly. Nebýt problémů s kojením u první dcery, tak by to byla naprostá balada. Druhá dcera se narodila vcelku brzy po první, takže všeobecný chaos mi vynahrazovala její usměvavá tvářička a dobrý spánek. Třetí dítko – syn se narodil až po dalších 6ti letech a konečně můžu říct, že jsem si mateřství naplno užívala a synek byl “ukázkové” miminko.

 • Viki 6.11.2017 at 13:19

  Obě děti byly/jsou hodné, starší se v noci budil co dvě hodiny, ale to beru jako normální. Mladší spal do pátého měsíce skoro celou noc a tak to byla příjemná změna. Teď už je to trochu náročnější a budí se docela často, ale přes den je to usměváček a jen tak něco ho nerozpláče, snad jen hlad a únava. Sleduji na fb.

 • Lucie Tomandlová 6.11.2017 at 13:20

  Máme doma dvě holčičky (4 a 2 roky) a jako nejmenší miminka byly obě zlatý, spinkaly a nepotřebovali permanentní pozornost, což jsem ocenila hlavně u druhé, kdy už to ani nešlo:-) Jen teď už odrostly a obě mají svou hlavu, takže teď už je veselo.
  Preferovala bych balíček č.1, díky

 • Terka 6.11.2017 at 13:20

  První dítě se nabrečelo celkem hodně, prdíky ho potrápili dostatečně. Za to o druhém jsme ani nevěděli, to se napapalo a spalo jako Budulínek. 🙂 PS: balíček číslo jedna by u nás měl určitě úspěch. Slepičky jsou teď v kurzu 😉

 • Eliška Dadáková 6.11.2017 at 13:21

  Dítě pláče,protože ma hlad a chce byt u maminky.Aspoň u nás to tak bylo. Moji oba kluci byli po narozeni hodní, moc neplakali, hezky jedli. Ale postupem času se jim spaní zhoršilo a kolem 8. měsíce jsme byli vzhůru i každou půlhodinu…takže docela náročné. U staršího (necele 3 roky) se to kolem 2. roku zlepšilo a ted občas prospí i celou noc. Tak uvidíme,kdy se to začne lepsit u mladšího (11mesicu). Ale jinak jsou to samozřejmě naši andílci 🙂
  Rada bych soutezila o balíček c. 2.

 • Martina 6.11.2017 at 13:24

  Obe moje deti nebyli moc uplakane ale nebyli ani extra usmevave,neco mezi😉prala bych si balicek2

  A jak to vlastne probiha? Vyherci budou zverejneny vsechny najednou na konci mesice? Nejak mi tahle info unikla.dekuji

 • Alena K. 6.11.2017 at 13:27

  Naše miminko spinkalo jak andilek :).

 • Misa 6.11.2017 at 13:30

  I maly mel sve dny, ale jinak byl pohodove, spave miminko. Za to ted je to pekny raubir. Obe vyhry jsou moc pekne, zvlaste knizka by nam udelala radost. Knizky od Svojtky jsou fakt vychytane. Jinak odpoved na otazku – miminko muze plakat, protoze chce co nejrychleji tu lahev:-)

 • Veronika Veškrňová 6.11.2017 at 13:32

  Dobrý den, dcera byla do 6M docela dost uplakané miminko. Ráda bych soutěžila o balíček se slepičko. Sledujeme FB a iG. děkuji

 • Jana Doláková 6.11.2017 at 13:33

  Ze by plinka? První chlapeček si uměl poplakat,bolave bříško ho trápilo několik měsíců,druhá holcicka byla zlaté mimi, ale mámu musí mít porad u sebe,a to i ted, v 18 měsících… rádi bychom soutěžili o první balíček se slepickou, ten by se nám hodil vic😉. Dekuju🙂.

 • Lucie 6.11.2017 at 13:35

  Protože čekáme třetí miminko, rada bych soutěžila o knížku Odkud přichází děti. I když by se mohlo zdát, že u třetího jsem máma profik, určitě to tak není. Poprvé nás čeká vědomá sourozenecká rivalita. První dvě děti jsou totiž jen 15 měsíců od sebe a tak musím říct, že to starší dítě prostě miminko neřešilo. Teď bude věkový rozdíl mezi druhým a třetím dítětem lehce před dva roky, takže důkladnější příprava je na místě 🙂 strašně se těším, jaké to třetí bude. První dvě deti odkryly karty hned po narození, aspoň co se tyče povah. Syn klidný, vyrovnaný, spáč a jedlik, dcera ďáblik, temperamentní, věčně vysmátá (a pokud ne, rak řvoucí). Vydrželo jim to 🙂

 • Katka 6.11.2017 at 13:38

  Já mám děti dvě, holčičku (2,5) a kluka (10m) a uplakánek nebyl ani jeden z nich. Jen malý je takový nespavec. Přes den nemá čas jíst, tak sosá v noci. Je to moje malá prsomilka 🙂
  Sleduji i na fb a instagramu.

 • Katka Röslerová 6.11.2017 at 13:39

  Miminko asi potřebuje novou plínku 😉 obě mé děti hodně plakaly a špatně spaly,nakonec se příčina našla, mají alergii na BKM a já kojila a jedla vše a nevěděla to… 🙂
  Z balíčků bych případně brala ten první.
  Katka

 • Katka Weberová 6.11.2017 at 13:40

  Asi ho trapi prdiky 😊 na to nejakou dobu trpel syn, dcera naopak byla uplne v pohode a skoro vubec neplakala.
  Libi sei balicel c.2 😊

 • Majka 6.11.2017 at 13:43

  Nas chlapecek byl pohodove usmevave miminko, zadne plakani. Zato ted je to certik Bertik. Radi bychom sourozence, takze by se nam hodil balicek c.2 🙂

 • lucie 6.11.2017 at 13:44

  My meli narocny miminko… hlavne nespave…
  Vybrala bych balicek se slepici
  Sleduji emailem a na fb jako lucie lesprix
  Lucie

 • Karolína 6.11.2017 at 13:46

  Jůůů, boží jsou oba balíčky!!! Ale jelikož teď máme sedmnáctiměsíčňáka a pracuje se na sourozenci, asi bychom ocenili balíček č. 2 s knížkou Odkud přicházejí děti.
  Myslím, že miminko na obrázku řeší bříško, buď už něco v plínce je nebo se to teprve chystá a tím pádem to v tom bříšku tlačí 😀 Anebo si říká: Táto, jdi někam s tou lahví! Mámo, vyndej prso! 😀
  Náš Vašík byl vždycky spokojené miminko, společenské a poměrně dobře spící. Jsem zvědavá, jestli nám to případný další potomek ukáže, jak to taky může vypadat 😀

  • Karolína 6.11.2017 at 13:47

   Na instagramu i fb sleduji. Na fb sdílím:)

 • Katka 6.11.2017 at 13:46

  S bolesti briska prvni 3 mesice jsme si uzili sve…ale bylo to vzdy vecer. Kdyz dcerka plakala pres den, vetsinou nam tim oznamovala, ze chce mlecko. Tak bych tipla, ze ma hlad. Druhe detatko bychom si prali, psali jsme si o nej Jeziskovi, snad nam ho nadeli 🙂 , tak by se mi libil pro dcerku slepickovy balicek.

 • Martina 6.11.2017 at 13:49

  Moje dve holciny jsou kazda jina, spanim pocinaje a povahou konce. Prvni uplakanou a doted zavislou mozna poznamenal pocatecni pobyt na jip v nemocnici…kazdopadne knizka o tom,jak prichazeji deti na svet by se libila obema😉 diky za moznost soutezit☺

 • Soňa 6.11.2017 at 13:50

  Že by potřebovalo miminko přebalit? 🙂 My měli u prvního syna štěstí, krásně spinkal a moc neplakal..Zato ten druhý…pomohlo jedině nošení v šátku, jinak pořád plakal.. Jelikož přírůstek nečekáme, hodil by se nám spíš první balíček o životním cyklu, to toho staršího zajímá ted pořád..

 • Martina N. 6.11.2017 at 13:51

  Miso,zatim mam jen jednu dceru,ale za to zlaticko.Je usmevana a moc krasne dokaze dat najevo co ji chybi(ma hlad,potrebuje prebalit ci spinkat) Proto jsem rozhodnuta mit druhe mimco s cca dvouletym rozdilem(snad nam bude priroda naklonena).Z tohoto duvodu by se mi moc libil balicek c.2.
  M.N.

 • Ivana Ulreichova 6.11.2017 at 13:51

  Nas Misa byl od narozeni urvane dite. V noci kazdou hodinu vzhuru, pres den temer zadny spanek, trapily ho prdiky, nasledne zoubky a kdo vi co vsechno jeste. Nyni mame 8 tydnu Zuzanku a je to obrat o 180°. Je hodna, krasne spinka pres den i v noci, usmevava. Doufam, ze ji to vydrzi, protoze ja si konecne uzivam materstvi. Urcite bychom uvitali prvni balicek. Sleduji fcb i instagram.

 • Lada 6.11.2017 at 13:51

  První klouček byl pohodové miminko a pak se z něj stal čertík, druhá holčička uplakánek, ale zase za ní nemusím tolik běhat 😀 Jinak bychom ocenili balíček č. 2. Moc děkujeme!

 • Petra 6.11.2017 at 13:51

  Nas prvni pouze jedl,spal a brecel. Asi az do 6m ho trapili prdiky. Zato druhy je usmevacek a, pohodar. Ma cerstvych 5m a moc si toto spolu vsichni uzivame. I kdyz nekdy mam pocit ze se z toho urcite zblaznim 🙂

 • Zdenka 6.11.2017 at 13:52

  Já bych volila dvojku: Odkud přicházejí děti. Malého bratříčka má sice moje dcerka už dva měsíce doma, ale o to lépe bychom si to všechno zrekapitulovali. 🙂 A nemůžu říct, že by moje děti byla slunička či uplakánci, prostě mají své bolístky a občas jsou to zlatíčka, občas vzteklounci. Sleduji i přes FB.

 • Magdaléna Vlachová 6.11.2017 at 13:54

  Sice je tatínek hodnej, že vzal miminko na procházku, ale myslim, že miminko place, protože chce maminku..:-)
  U nás máme dvě princezny a každá byla úplně jiná.. První často plakala kvůli bolavemu bříšku a ta druhá place jen vyjimecne..o sestinedeli jsem o ní téměř nevěděla.. 🙂
  Rádi bychom první balíček se slepici:-)

 • Karolina 6.11.2017 at 13:56

  Pokud je miminko v knizce jako naše Beátka, tak by mohlo plakat kvuli mokre plince. Mela jsem stesti a naše prvni miminko bylo usmevave, klidne a opravdu malo uplakane. Co ji vadilo ze vseho nejvic bylo i jen male ucvrknuti v plince a tak jsme zacali s bezplenkovkou.. pokud by se na nas usmalo stesti, mely bychom velkou radost ze slepickove sady (plan toys puzzle s knizkou). Dekujeme a krasny den preji Karolina a Beáta

 • Martina 6.11.2017 at 13:59

  Miminko se chce přitulit k mamince a cítit se u ní v bezpečí 🙂 Jinak u nás to bylo půl na půl, synek byl pohodář, spinkal v pohodě a plakal málo a jen tak potichounku, za to dcerka má hlas jak zvon a když pláče tak to rve uši 😀

 • Dana Charvátová 6.11.2017 at 14:01

  U nás starší syn plakával, mladší dcera sluníčko, ale bylo to asi mnou, podruhé už to nebyly takové nervy… Balíček by se nám asi víc líbil ten první, i když máme v plánu ještě třetí…

 • El 6.11.2017 at 14:01

  Má hlad 🙂 …. U nás to byl takový střed u obou holek, přes den dobrý a večer pláč….

 • Zuzana 6.11.2017 at 14:06

  Prvni holčička byla trosku uplakanek a druhá je samy úsměv:-) Hodil by se nam balíček c.1.

 • Venduli 6.11.2017 at 14:06

  Syn byl pohodové miminko, teď čekáme každou chvíli holčičku, tak uvidíme jaka bude. Každopádně v brise divocí jak cert! 😉 Moc se mi libi knížka, ale ta už nestihne dojít, tak si ráda zasoutezim o dárky č. 1.

 • Radka 6.11.2017 at 14:07

  Chtěla bych soutěžit o životní cyklus slepičky. A miminko pláče, protože ho trápí prdíky anebo si potřebuje odříhnout. A moje miminko je strašný smíšek, pláče jen když ji něco zlobí, což ale nebývá často.

 • Veronika Mildnerová 6.11.2017 at 14:08

  Máme holčičku (Viktorku 2,5 roku), narodila se na konci června 2015 – bohužel následovalo nejtelpejší léto za poslední roky. Malá špatně spala, často se budila a hodně plakala. Po prvních 3 měsících se to zlepšilo, ale nejvěší změna byla až okolo 1 roku. Teď je zlatá, pláče jen když nění něco po jejím 🙂 I přesto musím říci, že na období kdy byla ještě miminko moc ráda vzpomínám.

 • Lenka F. 6.11.2017 at 14:09

  Ráda bych soutěžila o balíček č. 1
  1. Novinky odebírám – mail: lenka.cicha@email.cz
  2. Vzhledem k tomu, že knížku už máme doma, vím, že miminko v knížce si potřebuje odříhnout 😀 ;o) Dcerka byla vesměs spokojené miminko, občas taky plakávala, hlavně k večeru, ale nic dramatického:)
  3. Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá) a na IG jako cichulak – Lenka F.
  4. –

 • Jana Patočková 6.11.2017 at 14:10

  Proč miminko pláče? Tatínkovi to s lahvičkou moc dlouho trvá 😉
  U nás to bylo tak, že dcera moc nespala, ale byla pohodářka. Syn byl zase velký spáč, ale když byl vzhůru, tak plakal 🙂
  Nám by se líbil první balíček.

 • Eva 6.11.2017 at 14:10

  Já mám 2 děti a obě jsou rozdílné – starší dcerka byla uplakánek a jediná záchrana od probdělých nocí bylo šátkování a uspávání chozením po nočním sídlišti 🙂 naštěstí se to časem zlepšilo :-)) mladší syn je sluníčko od narození a s ničím nemá problém.

 • Květa Hanáková 6.11.2017 at 14:15

  opět super výhry!! Starší syn pořád plakal, hodně bolívalo bříško a dcera tolik neplakala, ale ráda se nosila. Jakmile jsem ji položila, byl hned pláč. Ted na toto období ráda vzpomínám :).

 • Lenka 6.11.2017 at 14:17

  Miminko by mohlo plakat proto, že není u maminky (vypadá to na dva chlapy :)) nebo chce raději prso než lahev. Naše tři děti pohodáři do té doby, než začaly růst zoubky… Měla bych zájem o balíček č. 1 se slepičkou. Děkuji. Sleduji i na FB.

 • Martina Machková 6.11.2017 at 14:21

  Podle mě si miminko na obrázku v knížce potřebuje odříhnout 🙂 Mám zatím jednoho synka, myslím, že je (zatím) moc hodný prďola, užili jsme si kolikové období a když mu byl měsíc, prodělal operaci kvůli pylorostenoze, Ale je to zlatíčko a brečí, jen když má hlad, bolí ho bříško a nebo když se chce prostě pomuchlovat 🙂 Rádi bychom mu pořídili sourozence. Líbí se mi oba balíčky a pokud bych měla to štěstí, že bych byla vylosována, tak budu ráda za ten, který na mě zbyde 🙂 Vaše tipy na knížky pro děti jsou senzační! Díky za ně 🙂

 • Markéta Šmídová 6.11.2017 at 14:21

  Naše Terka byla hodně miminko. Vlastně je doteď hodna, jenom ty noci jsou horší. Stále to svadim na růst zubu. A jelikož Terezce je 13 měsíců tak my už přemýšlíme nad druhým miminkem. Na tuhle knížku už jsem u svojtky koukala chtěla bych ji pořídit. A proto bych rada soutěžila o balíček číslo 1.

 • Dyba 6.11.2017 at 14:22

  Starší chlapeček byl maličký uplakánek, neuvěřitelně statečný s moc těžkým startem a jeho mladší bráškové děťátka “za odměnu” usměvaví a hodní. Teď už se smějou všichni tři 🙂 Prosila bych Jak děti přichází na svět.

 • Markéta Š. 6.11.2017 at 14:23

  U nás byl pláč hlavně kvůli jídlu-prsu, a ještě když potřebovali na něco vidět, nebo na něco dosáhnout, ale třeba sebevíc pokakaná plína jim nikdy nevadila .., Dcera (3, 5) byla zlaté miminko, usínala celkem brzy sama a spala celou noc, o prdíkách nebo zoubkách jsme skoro nevěděli … prostě jsem nevěděla, co mám :-D, protože teď se synem (skoro 1. 5) na to už jen vzpomínám, to je prostě, jak já říkám, ukňouraný chlap 😀 ale, zase je to velký mazel, umí si to u mě vyžehlit 🙂
  Balíček 1 by se nám hodil více.

 • Michaela Kratochvílová 6.11.2017 at 14:26

  Syn když byl uplné miminko tak první dva až tři měsíce plakal každý večer, dost trpěl na koliky,, takže to bylo něco hrozného. Od té doby musím říct, že byl v pohodě, samozřejmě když rostly některé zuby tak jsme si večery také užili 😀 teď už je má naštěstí všechny venku, takže příchází další, období vzdoru pláč, vztek a kolikrát si říkám, že jestli to brečící miminko nebylo lepší 😀 nás by potěšili obě dvě výhry 🙂
  Sleduji přes IG i FB

 • Marketa Juřicová 6.11.2017 at 14:34

  Myslim ze place protoze priprava mlicka trvala prilis dlouho ☺ syn byl spokojene miminko, kdyz jsem fungovala, podle jeho predstav a potreb ☺ na fb vas sleduji a rada bych prvni balicek ☺

 • Veronika 6.11.2017 at 14:39

  Stella je uplakané miminko již od porodnice. Bohužel alergii na bílkovinu kravského mléka jsem zjistila, když měla tři měsíce. Do té doby křičela neustále bolestí. Nikdo nepomohl, prý normální koliky. Až byla ve stolici krev, teprve to začal někdo řešit. Pak ji začal atopický ekzém – opět závěr, že se s tím máme smířit, že to tak bude mít celý život a ještě horší, dostali jsme kortikoidy. Já to nevzdala a pátrala sama, přes eliminační dietu, kdy jsem jedla jen rýži, až jsem došla na to, že má alergii na vejce. Konečně nám někdo udělal testy, alergii má velmi silnou. Ale opět probrečela další měsíce než jsem na to došla. No a protože už má 9 měsíců a celý svůj život byla zatím neustále nošená, uklidňovaná v náručí, tak je to velmi kontaktní miminko. Téměř si nechce hrát sama, je neodložitelná, nespokojená, ukňučená, vzteklá. Někdy mám pocit, že už to nezvládnu. Už se nám párkrát stalo, že nedýchala, nemohla popadnout dech, dále ji popíchala vosa, takže jsme se projeli sanitkou apod. Někdy bych taky brečela a brečela. Ale na to není čas….

  • Hanka 6.11.2017 at 14:51

   ….jak vás chápu….ale bude líp…ta imunita se s tím vším vypořádá…Nám je 10 měsíců a pořád bojujeme.

 • Johana 6.11.2017 at 14:43

  Miminko na obrázku pláče, protože už chce mlíčko.
  El hodně plakala, když jí trápilo bříško. Rourka byla první 4 měsíce náš největší kámoš. S prvním příkrmem se ale vše srovnalo. Nebrečí, ale na cizí lidi se jen tak neusměje, což já jí za zlé nemám 😀

  • Johana 30.11.2017 at 23:43

   Rada bych soutezila o prvni balicek

 • Zuzana Balcárková 6.11.2017 at 14:46

  Řekla bych, že má miminko plnou plínku.
  Doma máme 2 holčičky. Máme štěstí a vyloženě uplakané miminko nebylo ani jedno. První dcerka plakala trošku více, byla blinkací miminko a když si ulevila, tak byla zase dobře. Z první dcerky jsme ale museli úsměvy většinou loudit. Druhá dcerka je sluníčko, směje se snad podřád 🙂

 • Anna Michlová 6.11.2017 at 14:48

  Syn byl hodně uplakané miminko v šestinedělí, které jsem teda prořvala s ním, protože laktace se nechtěla spustit a obden jsme chodili na převažování, protože syn hubnul. Ale ač rozjezd nebyl nijak slavný, tak je dnes můj kluk usměvavej raubíř, který breči, jenom, když se někde hodně rozbije a občas, když se u něčeho pěkně vztekne. 🙂 A jaké bude druhé dítko? To zjistím do konce listopadu. 😀

 • Veronika 6.11.2017 at 14:48

  Miminko z knížky si potřebuje odříhnout:) Naše holky byly obě spinkající andílci první měsíce. Teď skoro ve 3 letech už starší bojkotuje spaní přes den a mladší 8 měsíční tomu přes den taky moc nedá…a v noci vlastně taky ne 🙂 a ještě k tomu budoucímu povolání..Kolem dvou let byla odpověď jasná! “Až budu velká, budu krájet ostrým nožem!”

 • Klára Drdová 6.11.2017 at 14:49

  Tak tohle přesně plánuju s přípravou na druhé dítě;-) jinak naše Eli byla vlastně docela hodné dítě, nijak moc neplakala a v noci víceméně spala.. Až teď má kolem dvou let takové ufňukané období, že všechno potřebuje, ale věřím, že přejde rychle;-) soutěžím o první balíček;-) sleduji vás na fb i ig;-)

 • Hanka 6.11.2017 at 14:49

  Starší dcerka byla spáč a skoro neplakala.Spala velice dobře i v noci první 4 měsíce.Teď vím,že za to mohly zuby.S mladší to bylo po prvním měsíci horší.Ale teď vím,že za to mohl atopický ekzém,ABKM a jiné potravinové alergie.Na nespaní už jsem si zvykla.A ekzému i alergií se snad taky zbavíme.Rády bych vyhrála sadu číslo 2.Přestože i ta první je super.

 • Nikola 6.11.2017 at 14:52

  Pokakaná plínka, prdíky, nepřítomnost maminky? 🙂 První byl křikloun, druhý je zlatíčko 🙂 Víc by se mi líbil balíček č. 1

 • Zuzana Zárecká Kašparová 6.11.2017 at 14:55

  U nás byl prvorozený Davídek miminko za odměnu, vůbec neplakal, naopak se skoro pořád jen smál ❤ za to druhorozená Sabinka 😂 ta od miminka až doposud (má 13m) je uplakánek a hlavně závisláček na mě 😁 byla by nejšťastnější kdybych celý den jen seděla na zemi s ní, nebo ji nosila 😁 měli bychom zájem o balíček se životním cyklem slepičky, a sleduji tě jak na fb tak na ig 😊

 • Katka 6.11.2017 at 14:58

  Řekla bych, že má hlad. Aspoň my jsme se z venku občas vraceli s pláčem z hladu. Jinak byl syn spokojené miminko, kterého sice trápily koliky, ale i to jsme zvládli. Líbí se mi knížka popisovaná v článku, snad se nám bude hodit, sourozence bychom rádi.

 • Lenka debbie 6.11.2017 at 15:06

  Kontaktni rodicovstvi vse zachranilo. Diky urvanosti dcerky jsme objevily satek a nebylo daleko ke KR a pak k montesori. Dnes jsou to obe milacci:-) fb debbie debbiova

 • Iva Bidmonová 6.11.2017 at 15:06

  Ahoj, je to úžasná knížka a moc mě pobavila. Nás synáček je takové vychechtané dítko, má 10 měsíců. V šestinedělí večer a také v noci hodně plakával, ale jinak je to zlatíčko, teˇd pláče v noci hlavně kvůli zoubkům a že chce za námi o postele.

  • Veronika 6.11.2017 at 15:13

   Zdravím, Míšo, my uvažujeme o druhém miminku, doma máme skoro rok a půl starého chlapečka. Miminkovský pláč se nám většinou vyhnul, jako miminko byl zlatý:) Neupřednostňuji žádnou z výher, obě by nás postěšily. :)))

 • Míša M. 6.11.2017 at 15:13

  Dobré odpoledne, děkuji za další pěkný článek. Naše zvědavka Nelinka byla nespavec a když mohla být v náručí, nebrečela a byla spokojená :). Miminko na obrázku má nejspíš nadílku v plínce a nebo tatínek se s tou lahví moc courá 🙂 Dceři by se líbily oba balíčky, hlavně když je knížka a mamince by se líbil druhý balíček. Pěkný zbytek dne. M.

 • Silvia 6.11.2017 at 15:14

  U nás to bylo ze začátku krušné, já která byla ze všeho vyplašená, a ten malý uzlíček který taky dával o sobě vědět pouze pláčem,. Po roce a půl je to už o dost lepší a je z ní usměvavá slečna která má rada i knížečky.

 • Jindra 6.11.2017 at 15:20

  Najedney už je, tak asi odpad prošel a je potřeba prebalit.

  První rozhodně usměvavé mimino a druhý zatím vypadá také velmi klidné.

 • Helena K. 6.11.2017 at 15:25

  Jako prvorodička jsem měla opravdu velké štěstí a jako první se mi narodil andílek, dcera byla hodná a krásně spala, zaplakala jen občas. S druhou dcerou už to byl jiný oříšek, proplakala mi 7 týdnů, chodila spát večer až kolem desáté a když konečně začala večer chodit spát kolem sedmé-osmé, tak se pro změnu budila v noci a dávala si většinou tříhodinovou pauzu, ustálilo se to až v roce a půl, od té doby spí celou noc a já začala normálně fungovat 🙂 Ale samozřejmě jsou to obě moji andílci 🙂 I když už další dítě neplánuji, líbila by se mi kniha Odkud přicházejí děti.

 • Leňu EčeKuče 6.11.2017 at 15:30

  Drobek na obrázku si možná přeje prsino místo lahve 😉 U nás doma máme spokojeného andělíčka, dokud se něco nemusí dělat jinak a jindy, než zrovna chce..tj.denně se změní ve vteřině ve vřeštící uragán..asi to má po mamince 😉 Mě se líbí slepičárna, ale druhá kniha bude mít snad v dohlednu více platnosti, takže kdyby to náhodou vyšlo, brala bych druhý balíček 🙂

 • Petra 6.11.2017 at 15:40

  Všechny naše děti plačtivé nebyly. Ale v bolestech břicha mi pomáhal šátek a také částečně bezplenková metoda. Obě knížky by u nás měli své místo 🙂

 • Soňa Zemanová 6.11.2017 at 15:40

  Ahoj.
  Tak Amálka i Maxík byli zlatí. Oba dva hezky spinkali, byli moc usměvavý a to jim vydrželo až dodnes. Líbil by se nám první balíček se slepičkou.

  Sleduji a sdilím 🙂

 • lucie 6.11.2017 at 15:45

  pláče, protože má hlad a nechce flašku, chce prsíčko 😀 apřebalit a spinkat..
  první dcera byla pekelník a druhá je za odměnu 😉

 • Alena 6.11.2017 at 15:51

  Neskutečně to uteklo, s dcerou slavíme ve středu narozeniny ona 5 a já už narozeniny neslavím, tenhle dárek už nikdo nepřekoná:). Z porodnice jsme si skoro před 3 lety přinesli další princeznu a překvapuje mě co všechno si starší z té doby vybavuje. Jak za námi jezdili na návštěvu, ..Teď už jsou to spojenci proti mámě a jedna bez druhé funguje tak něják jen na půl. Teď mají holky obrovské štěstí, že naše školka je smíšená tak mohou být celé dny spolu a odpoledne si o tom vykládáme společně. Tohle téma je teď u nás in, v období narozenin, to nějak vždy prožíváme dokola (kdo se narodil dřív, komu, jak,…)

 • Hanka 6.11.2017 at 16:27

  U nás jak kdy, ale většinou pohoda (ťuk ťuk ťuk :-)). A miminko na obrázku pláče, protože si dneska chtělo vzít červené bodyčko :-D. A moc by se nám líbil první balíček, knížku o miminkách už máme ;-)Díky, H.

 • Lenka Č. 6.11.2017 at 16:43

  Děkujeme za pěkný článek a zajímavé ceny, Nejspíš miminko z obrázku trápí plná plínka 😀
  Oba naši kluci byli naštěstí uplakaní málo, spinkali hezky, i když celou noc zatím mladší syn ještě nikdy nespal, je mu 19 měsíců. Ze začátku je trošku trápily prdíky, ale to po pár týdnech odeznělo. První syn je klidné dítko doteď, mladší syn je aktivnější, ale to ti druhorození asi bývají. Oba jsou to smíšci. Sleduji i na FB, kde také sdílím.

 • Marťa 6.11.2017 at 16:57

  Myslím, že by miminko chtělo asi přebalit 🙂
  Mám dva syny a každý je jiný. Starší spal od 2m celou noc a nikdy nebyl extra plačící miminko. Někdy ale nemohl usnout a večer plakával, ale žádná hrůza. Mladší spal taky od 2m celou noc do doby, než začaly růst zoubky. Už má venku dva a zatím je to s ním jako na houpačce. Vyžaduje i hodně pozornosti a když si člověk nevšímá, tak se holt ozve 🙂 někdy je to spíš konkurenční boj o to, kdo bude mít plnou pozornost – a že ten mladší, ač je mu teprve 7m, už umí pěkně házet očkem 🙂
  P.S.: sledují FB a jdu sdílet 🙂

  • Marťa 6.11.2017 at 17:01

   A zapomněla bych – soutěžím o kuřátkový balíček 🙂

 • Aneta 6.11.2017 at 16:59

  Děti a plakat? To neznam ani u jednoho ze svých děti.
  Nicholas i Sofia byli hrozné moc hodny. Pořad jen spinkali. I na krmeni jsme je musela budit.

 • karolina N. 6.11.2017 at 17:09

  Knížka vypadá super. Pokud ji nevyhrajem, určitě ji budem pořizovat do naší svojtkové rodiny, až nastane čas, kdy se náš prvorozený stane velkým bráškou.
  Maminka prostě pláčou. Syn proplakal první půl rok a mělo to asi tisíc důvodů, ale nejčastěji to bylo proto, protože se chtěl tulit. Do ted je to hodně kontaktní človíček a jsem za to moc ráda 🙂

 • Jana & Dominik 6.11.2017 at 17:23

  Mimčo na obrázku pláče … protože se nudí, nebo má pokaděnou plínu, nebo jej trápí bolavé bříško, nebo je jen nervózní z toho jak je nervózní máma s tátou 🙂 U našeho Domči se střídalo období usměvavého miminka s obdobím uplakaného čertíka … plakal hlavně v období růstového spurtu. Velkého jedlíka máme doma dosud! Moc by se nám líbila kniha Odkud přicházejí děti.

 • Lucie 6.11.2017 at 17:31

  Mám dvě dcery. Starší byla uplakaná,mladší je hodnější.

 • Pavla Havlíčková 6.11.2017 at 17:41

  Já bych řekla, ze miminko z knížky pláče proto, že je pokakane. Jinak me děti byly jako den a noc, starší vsudybylka, v noci víc vzhůru než spala, mladší byl spici flegmatik 🙂 a líbil by se mi balíček c. 1. Sledují vás i na FB.

 • Lenka T. 6.11.2017 at 17:41

  když čtu ostatní příspěvky, tak naše děti byly opravdové zlatíčka, jenom jedly a spaly, syn měl trochu problémy s prdíkama, ale to se brzo upravilo, zato teď řádí jak černá ruka
  l.tailorka@gmail.com

 • Monika Plonková 6.11.2017 at 17:45

  Má dcerka první čtyři měsíce svého života prorvala, protože to nebyl pláč, ale řev, teď je milionová pokud vše šlape dle jejich přání, jinak přichází křik, pláč, házení věcma, někdy je to s ní náročné, tak doufám že druhé nebude stejne 😀 na otázku nedokáži odpovědět protože naše malá rvala i když byla najezena, přebalena, vyspana, v náručí, v kočárku…. 😀 takže bych řekla, že se mu chce spát 🙂 A ráda bych soutěžila o balíček c. 1. Sledují vás na IG.

 • Ivana P. 6.11.2017 at 18:06

  Naše dcerka byla zpočátku uplakaný čertíček a pak se to ustálilo a upravilo, teď je to smíšek první kategorie. Nám by se líbil balíček s knížkou do naší sbírky od Svojtky. Děkuji.

 • Kamila 6.11.2017 at 18:39

  Obě dcerky bohužel uplakané, “naštěstí” se zjistilo u té druhé po třech měsících, že má alergii na mléko. Vysadila jsem mléko ze stravy a pak z ní už bylo usměvavé miminko 🙂

 • Petra 6.11.2017 at 18:58

  No, tak bych řekla, že důvodů může být tisíc a jedna 🙂 A když žádný z již osvědčených, tak třeba nějaký nový. Ale já jsem vděčná, že malá uplakánek nebyla, i když na začátku ji trochu trápilo bříško (asi 😀 ). Ráda budu soutěžit o druhý balíček s knížkou 🙂

 • Věra 6.11.2017 at 19:04

  Miminko z knihy si potřebuje odříhnout. Dcera byla během dne většinou usměváček, jak přišel večer, začala brečet. Brzy by se nám mělo narodit miminko, tak jsem již před několika měsíci koupila dceři knihu Odkud přicházejí děti. Chybí mi v ní dvojstránka týkající se porodu, jinak je super, dceři se líbí. Pokud by se na nás usmálo štěstí, chtěla bych pro dceru Životní cyklus slepice.

 • MP 6.11.2017 at 19:08

  Obě moje děti byly plačící jen výjimečně. A proč děti pláčou? No přece protože je něco trápí 🙂 Líbil by se nám slepičko-kuřátkový balíček 🙂

 • Lucie 6.11.2017 at 19:12

  Syn byl předčasně, takže první měsíc nelze soudit a potom byl celkem uplakaný. Dcera byla usměváček. Dnes jsou z nich osobnosti a neodpovídá tomuto projevu.

 • Petulla 6.11.2017 at 19:14

  Krásný večer, jako každé miminko – i naše nebylo vyjímkou, kdy první 2 měsíce byly opravdu děsné. Trápilo ji bříško, pořád plakala, spurt,atd atd… Však to znáte. Psát, že teď je to zlatíčko asi nemusím 😊
  Líbí se mi balíček č.1. Děkujeme

 • Jana 6.11.2017 at 19:14

  Ahoj, náš první synek byl na zkoušku – kolik vydržíme. A chlapec se fakt snažil 🙂 Druhý syn je za odměnu, vůbec jsem nechápala, že usnul bez hodinového uspávání a dvouhodinového řevu. Když spal, chodili jsme se dívat, jestli žije – zvyklí na 30 min spánek staršího 🙂 Věřím, že třetí by zase něčím překvapilo!

  • Jana 6.11.2017 at 19:16

   … a líbil by se mi balíček č. 2 🙂

 • Alžběta 6.11.2017 at 19:43

  Pláče, protože chce napít z maminčina prsu? Náš chlapeček byl a je většinou usměvavý. Nejvíc pláče bylo kvůli bolestem bříška :-/

  • Alžběta 6.11.2017 at 19:44

   Balíček jednička 🙂

 • Alice 6.11.2017 at 19:47

  Další krásná inspirace. naši malou trápilo bříško, tak jsme si také užili dost. Teď už jí jen tak něco nerozpláče. Sleduji také na FB.

 • Martina 6.11.2017 at 19:58

  Mimi na obrázku chce zřejmě dudnout od mámy 🙂 To u mých holek dvojčátek zabíralo.. běda, když se nekojilo současně a druhá slyšela, jak první saje 🙂 Líbil by se nám balíček č. 1

 • Tana Š. 6.11.2017 at 19:59

  Miminko si potrebuje odrihnout po jidle 🙂 Prosim balicek c.2

 • Veronika Vávrová 6.11.2017 at 20:00

  Další pěkný článek, naše čtyřleťačka stála vedle mě a koukala se na miminko u maminky v bříšku a říkala mi: hm, takhle knížka by se mi moc líbila.. Tu ještě nemáme, mami…… tak to zkouším, třeba se na nás usměje štěstí. Veronika

 • Jana Radová 6.11.2017 at 20:00

  Naše zlaté miminko byla Nelika do půl roku, pak to byl uplakánek, kterého stále bolelo bříško. 🙁 Julinka byla zase opak, plakala od začátku a to teda fakt dost, až jsem myslela, že to nezvládnu, ale postupem času to bylo jen a jen lepší a teď jsou to úžasné holky a sestřičky, které se k sobě chovají naprosto úžasně i když teda Julinka ty růžky má na hlavě pořád a asi bude mít na furt. Je to náš malý čertík 😀

 • IIveetaa 6.11.2017 at 20:03

  Zdravím Vás Míšo. Moje 5ti letá dcera byla zlaté miminko, usměvavé 🙂 hlavně jsme první 2 měsíce bydleli u rodičů manžela a v prvních chvílích mi to hrozně pomohlo. Manželovo maminka mi hodně pomáhala, nemusela jsem se tedy starat o domácnost, ale jen o náš poklad. O druhé miminko jsme se pokoušeli, ale bohužel z toho bylo mimoděložní těhotenství, takže teď musíme nějakou dobu vydržet 🙁

 • Renáta Hovorikova 6.11.2017 at 20:03

  První dítko bylo hrozně uplakane, náročných pár měsíců.Druhe dítko mi to naopak vynahradilo a plakalo minimálně,velký rozdíl ☺ Moc se mi líbí balíček c.1.

 • JANA Chlápková 6.11.2017 at 20:05

  Děkuji za skvělou recenzi a zajímavé výherní balíčky. U nás byla situace, myslím, tak střídavě oblačno. přes den se většinou moc neplakalo, ale “zpěvy večerní” bývaly cca půl roku pravidlem. prosím v případě výhry balíček č. 1, děkuji 🙂

 • Zuzana Bláhová 6.11.2017 at 20:06

  Nespavé a věčně nespokojené miminko to bylo 🙂 ale milovali jsme ho a pořád milujeme!

 • Martina H. 6.11.2017 at 20:11

  Protože na obrázku nevidím použitou plenku, myslím, že problém bude v gatích ;o) Naše 5měsíční holčička je zlatíčko, doufám, že jí to zůstane napořád! 😀 Ráda bych pro ni vysoutěžila “slepičkový” balíček, ta skládačka je naprosto perfektní! PS: Instagram sleduji jako “mufinkovo”. Martina

 • Verča S 6.11.2017 at 20:12

  Musím říct, ze ja měla hodne miminko, narodil se o mesic dřív a první mesic než došel termínu porodu v podstatě cele prospal. Naštěstí ani potom neznám moc co to je kolika nebo proplakana noc. No a protoze si teď moc přejeme bratricka nebo sestřičku a moc doufáme, ze naše praní bude vyplněno byla by pro nás v případě výhry lepší asi knížka.

 • Martina Eignerová 6.11.2017 at 20:22

  U nás dva uplakané věčně hladové a mazlící uzlíčky. Starší nyní 2 roky a 3m umazlená do te´d. Mladší 3m moc špatně spí přes den, málo kdy se zadaří, že sama usne a vydrží jí to déle jak 10 min.Ale jsou to naše zlatíčka 🙂 třetí bude až s odstupem. takže balíček č.1 prosím 🙂

 • Kateřina Klimentová 6.11.2017 at 20:26

  Miminko má hladik a nebo bobek. 😉 🙂 u nás se plakalo přesně pro to. Jinak dcerka byla hodné miminko, trošku nás potrapily prdiky to pak bylo pláče.
  Moc se mi líbí ta knížka jak vznikaji miminka. Ráda by jedno na hraní;-) 😀 tak by jsme si o tom četli.

 • Michaela Novotna 6.11.2017 at 20:26

  Nas chlapecek byl krasne, spave mimco a kdyz byl prebaleny, napapany a netrapili nas prdiky, tak byl zlaty 😉 jako kojeneho nas obcas potrapil rustovy spurt, ale to zase preslo. Krasne, jak clovek rychle zapomene 🙂 balicek by se nam libil s knizkou Jak deti prichazeji na svet..teprve nas toto tema ceka 😉 sledujeme vas na FB i INS..jste skvela a clanky jsou vzdy krasne napsane 😉

 • Bloud. Well Bloud. 6.11.2017 at 20:31

  Miminko pláče, protože chce kachnu s knedlíkama a ne láhev s mlíkem 🙂 Náš Otyl plakal ze stejného důvodu, ale marně.

 • Iveta Ptáčková 6.11.2017 at 20:31

  Oba balíčky jsou skvělé. Naše Anetka prvních 10 dní pořád jen spinkala, že jsme ani nevěděli, že nějaké miminko máme. Ale pak to přišlo…do půl roka měla bolení bříška, takže jsme si užili noční chování a pohupování, abychom ji aspoň trochu ulevili. Snad jednou naše druhé miminko takové trápení mít nebude. Sleduji na FB (a sdílím) i na IG 🙂

 • Tereza 6.11.2017 at 20:32

  Krásný výběr obsahu druhého okénka, Míšo 🙂 Svojtkovu knihu znám jen podle přebalu, ale doufám, že se nám co nevidět poštěstí a budeme o ni muset rozšířit naší knihovnu 🙂 <3 Co se týče druhé otázky….Nebudu lhát, že jsem si neužila své s naším Šimonem. Nejednou jsem si sáhla na dno a probrečela hodiny do polštáře, protože jsem nevěděla, co dělat, aby situace byla lepší. Měla jsem hodně ošklivý průběh těhotenství proležený na kapačkách a ve strachu, jestli společně doběhněme do devátého měsíce. Všichni mě utěšovali, že za odměnu budu mít určitě to nejhodnější miminko a z porodnice jsem si nesla malého uplakánka 🙂 Duševní zdraví u nás doma zachránil Hojdavak – byla to investice do výbavy pro miminko, které NIKDY nebudu litovat 🙂 Kdyby se tedy poštěstilo, háček ve stropě máme stále navrtaný, takže pouze zavěsit s hojdat, hojdat! 🙂 😀

 • Tess 6.11.2017 at 20:32

  Můj synek byl klidné miminko, nošen a mazlinkován, takže když přišel někdy pláč, byla jsem překvapená:-) moc ráda na to období vzpomínám a těším se na další bábetko, ač je mi jasné, že to může být úplně jinak než se synkem…balíček č. 1 by nás moc potešil:-)

 • Jitka Ježková 6.11.2017 at 20:53

  Dobrý večer, mám tři dcery a podle mě byly všechny tři hodné miminka, u první jsem byla nejvíc nejistá a u třetí jsem si to nejvíc užívala a užívám. Hezká cena a hezky napsané .

 • Jitka 6.11.2017 at 20:55

  Proč miminko pláče? No, možností je opravdu spousty. Tak tipuji, že má plnou plenku. A co se týče dětí – synek měl půl roku každý večer 2 hodiny prdíky a řval a řval a pak jak když utne a spal. Ale bohužel díky tomu se naučil na to, že jsme ho chovali a neuměl pak sám usnout. Jinak byl docela pohodové mimčo. Dcerka jelikož nemá prdíky je ještě víc v pohodě, tedy aspoň zatím, ale zase když křičí, tak má vyšší decibely a trhá to uši. Zájem bych měla o první balíček.

 • Tereza 6.11.2017 at 21:11

  U nás byla jednička zlaté a vzorné mimino s úsměvem na rtech. Momentálně čekáme dvojku a opravdu se modlím, že bude stejná jako ségra. Soutěžíme tedy o balíček č.2, moc by se nám hodil, baby coming soon 🙂 A sledujeme vše…

 • Beata 6.11.2017 at 21:13

  moj maly bol ukazkovy spac a vysmiate dieta az kym ho nezacalo boliet brusko, to sa menil na maleho diablika 🙂

 • Petra 6.11.2017 at 21:14

  U každé holčičky jsme to měli jinak, první byla jako miminko zlatíčko, zato nyní (má 4 a půl roku) je to pěkný rarášek 😀 a druhá byla uplakané miminečko a teď je to naše malinká zlatá princeznička, sluníčko 🙂

  odebírám jako petra.sebestova1@gmail.com
  FB Petra Vojtěch
  Instagram Sebinka1316

  • Petra 6.11.2017 at 21:15

   Mám zájem o balíček č. 2.

 • Martina 6.11.2017 at 21:18

  S Petříkem to bylo občas dost náročné. Mooc špatně spal, chtěl se pořád kojit, hrozně špatně jedl, neskutečně živé dítě…Ale zase takového mazlíka si přeje snad každá maminka. Jsou mu tři roky a každý večer mě pusinkuje, hladí, říká, jak mě má rád a jak jsem hodná, to samé i tátovi..I přes fakt krušné začátky to jsou ty nejlepší roky! A tím jak je starší a starší, je to lepší a lepší – ne naopak, jak kolem nás hodně slyšíme..Se synem se dá na hodně věcech domluvit, hodně nám pomáhá, je to báječný parťák! A vzhledem k tomu, že už se nám rýsuje druhý poklad – snad spavější a klidnější, tak by se nám knížka Jak děti přicházejí na svět vážně šikla:)
  Moc díky, krásný den!

 • Vlaďka 6.11.2017 at 21:22

  Obaja moji chlapci mobli nároční na uspávanie a udržanie v spánku, inak to boli zlatíčka. Pomáhalo zavinovanie a hojdanie na míči/ v hacke (to som si u druhého hooodne uľavila). Teraz už skoro 4- ročný a jednoročný sú miláčkovia 🙂

 • Kateřina Mejtská 6.11.2017 at 21:22

  Naše dvojčátka byla moc hodná miminka, asi protože byla předčasně narozená. Spala už od 4 měsíců celou noc. Tak jsem zvědavá jaké to bude u dalšího děťátka. Už se moc těším. Ráda bych soutěžilo o slepickovy balíček. Děkuji za možnost účastnit se soutěže.

 • Petra Jedličková 6.11.2017 at 21:24

  Já bych tipla, že má bolení bříška.
  Náš kluk byl po narození přes den spavec a v noci rozjel trénink na slavíky. Ale naštěstí pak byl jako počasí – proplakané dny střídaly ty sluníčkové. A teď mu chystáme sourozence, tak by se nám více hodil druhý balíček. Hezký večer.

 • Martina Walczysko 6.11.2017 at 21:24

  S první dcerkou jsme si užili pláče až až. Trpěla na koliky, my ještě byli nezkušení a ze všeho vyjevení rodiče, a tak ty první 4 měsíce mám ve vzpomínkách jako střídání spánku – pláče – spánku – pláče. Tenkrát mi to přišlo příšerné období, teď už na něj vzpomínám s úsměvem a lítostí, že už je to pryč…
  V případě výhry prosím o balíček č. 2 s knihou Odkud přicházejí děti. Sleduji i na FB. Díky!

 • Hanka S. 6.11.2017 at 21:29

  Proč miminko pláče? Protože nechce být v kočárku 😀 Naše Natálka je od narození sluníčko! Už v porodnici se usmívala a to jí vydrželo do dneška (13m). Akorát když jí trápí zoubky, tak je ukňouraná. Máme moc rády knížky od Svojtky, máme jich doma spoustu, ale tahle nám chybí, takže by nás potěšil balíček číslo dvě 🙂

 • Míša 6.11.2017 at 21:30

  Jééé, to je super knížka…už se nám to od Svojtky doma plní a plní….teď máme doma Já rostu – hraju si a poznávám svět a co ji týden máme, tak s ní i spíme:)) A to jsou tam třeba i počty nebo složitější věci, ale naše 2,5 letá si tam své najde:) I když ještě nečekáme ani neplánujeme, tak by se nám knížka hodila…jsme tedy pro balíček č.2:)) Jinak naše malá byla takový neutrál, ale spíš teda asi klidnější…noci prořvané nemáme…

 • Barbora 6.11.2017 at 21:31

  Hezký den, miminko by možná chtělo potulit u mámy nebo vyměnit plínku 🙂
  Moje dcerka byla klidné a hodné miminko, narodila se o dva měsíce dříve, takže první měsíce to bylo jen přebalit, nakrmit, potulit a spinkat..od narození je zlatá a usměvavá, děla nám velkou radost.
  Knížky od Svojtky jsou u nás nejoblíbenější, okýnkové vedou, zájem bych měla o balíček 2.
  Sleduji FB i Insta jako Barbora Nétková

 • Martina 6.11.2017 at 21:36

  Naše starší holčička nám po velice těžkém porodu málem odešla do nebe, první tři týdny života byla v nemocnici, prvních několik dní byla dokonce v umělém spánku (a to, že s ní není něco v pořádku, jsem zjistila já, když mi ji ráno po nočním porodu přivezla sestra na kojení). První týdny tak neplakala vlastně vůbec, a když plakala poprvé kvůli odběru krve ve třech týdnech, rozplakala jsem se já úlevou a zároveň i hrůzou – už jí i tekly slzičky. Pak už plakala vlastně jenom jak se bránila krmení, protože zaujala postoj, že nějaké krmení je něco, co ona absolutně k životu nepotřebuje. Nu, byl to těžký první rok, ale jinak vlastně neplakala. Druhá dcerka v prvním roce pláče vlastně jen v noci, když se vzbudí a chce kojit a potulit, jinak jsme vlastně na sebe všechny tři krásně napojené. Starší dcerka je úplně v pořádku a obě jsou moje a naše zlatíčka 🙂 Když jsem čekala mladší dcerku, první, kdo o tom věděl (opravdu první, i přede mnou), byla právě starší dcerka – jednou v předsíni si ke mně stoupla (to ještě skoro nemluvila), ukázala mi na břicho a říká: “Mimi?”. Vůbec jsme jí neříkali, že jí chceme pořídit sestřičku nebo bratříčka, a tak to byl krásný malý zázrak. A možná i kvůli tomu, že o sestřičce věděla úplně první, se nikdy ani neptala, jak se Kristýnka dostala do bříška. A já si pořád říkám, že jí to budeme muset povědět, aby se to dozvěděla doma, laskavě a po pravdě. Nu, chceme ještě jedno miminko, tak snad bude vhodná příležitost už v dohledné době 🙂

 • Andrea 6.11.2017 at 21:37

  Nase prvni dcera byla a doposud je hrozne moc urvana, uplakana. Uz jako miminecko casto plakala, museli jsme ji nosit, houpat, aby usla. Ted ma 4,5 a je uplakana neskutecne. Pokud neni po jejim, dokaze brecet i hodinu. Nase druha dcera ma teprve necele 3 tydny a je uplne zlata. Po nakojeni vetsinou usne a vubec ji nevadi, ze je v postylce a hlavne s ni nemusime chodit a houpat s ni, coz prvni dcera vyzadovala hoooodne dlouho.

  • Andrea 6.11.2017 at 21:39

   A moc by se mi libil balicek c. 1 😉

 • Pavla 6.11.2017 at 21:47

  já myslím, že mimčo je prostě unavené a chce tulit a nosit (tak jsme to měli se starším, byl prakticky nepoložitelný) 🙂
  ráda bych soutěžila o slepičí balíček, instagram i fb sleduju 🙂

 • Lucia 6.11.2017 at 21:53

  Obidve deti boli ako babatka zlatucke usmievave, ale len ak boli na rukach, pripadne v nosici. Tak som si to odnosila… a to syn spal od troch mesiacov 4x po polhodine cez den a v noci hore kazdu hodinu 🙂

 • Barča 6.11.2017 at 21:58

  Naše dcera první 4 měsíce strávila buď v náručí nebo v šátku – jinak byl řev. Naštěstí kromě nocí – se spaním nemáme problém od narození (klep, klep, klep). Snad se brzy dočkáme sourozence, abychom mohli porovnávat 🙂
  Líbila by se mi jednička.

 • Renáta Rídlová 6.11.2017 at 21:59

  Dcerka od malinka byla, a stále je, pohodové dítko. Vzhledem k tomu, že bych ráda druhé miminko, líbil by se mi balíček č. 2.
  Sleduji i na Instagramu.

 • Misa k. 6.11.2017 at 22:05

  Vsechny moje deti mely jak rvaci tak spaci obdobi. Nastesti to rvaci trvalo pokazde maximalne mesic. Priciny byly ruzne. Knizku z clanku mame doma a cte ji i nejstarsi sedmileta. A bavi i me. Urcite neni jenom pro nove sourozence. Radsi bych tedy slepici balicek.

 • Míša 6.11.2017 at 22:06

  Do roka obě nespaly, nejedly, ale teď už je to dobrý…. Braly bychom spíš druhý balíček – knížku teď máme z knihovny v angličtině a líbí se nám.

 • Mužiková Karolína 6.11.2017 at 22:09

  Nas syn byl uplakane miminko, nejprve nas trapili prdiky, nasledne kazdy zoubek. Ted je to dvoulety certik, ktery ma svoji hlavu, ale je to nase usmevave zlaticko. Chteli bysme knizku od Svojtky tudiz vyhru c.2., jelikoz tohle tema je pro nas aktualni v unoru cekame prirustek a otazek je plno.

 • Lucie L. 6.11.2017 at 22:10

  U miminka bych si tipla na plínku. Moje dcera byla spavé miminko prvních asi šest týdnů, potom se z ní stal nespavec a velmi aktivní a čilý tvor, což trvá dodnes :-). Mně by se líbily balíčky oba – první se slepicí se naučný a druhý doufám, že budeme v příštím roce potřebovat 🙂

 • Monika Zemanová 6.11.2017 at 22:12

  Dobrý den, tak synovi jsou dva roky a na to plakaní si snad ani nepamatuji, bylo vůbec nějaké? Myslim, že se tomu říká milosrdná ztráta paměti 😀
  Ráda bych soutěžila o balíček slepičí, neboť recenzovana kniha je už na cestě k nám a bude pod stromečkem a za další měsíc i ten sourozenec.

 • Radka 6.11.2017 at 22:16

  Naš chlapeček byl ukázkové miminko. Usmevave, neplakave, samo usinajici. A jak je starší, tim víc si užívá blízkosti a pozornosti maminky i všech blízkých (i způsobem že kňoura, což nedělal, usínání jen a jen s mami…). Rady typu, nechej ho křičet, neberu vždy, protože vím, že někdy prostě jen potřebuje potulit. A tak tomu našemu malému chlapovi dopravám, ať nasaje do zásoby. No a že nám roste v bříšku sourozenec začíná vimat. Takže knížka pro skoro triletacka by se přijímá hodila. Balíček c.2.

 • Petra 6.11.2017 at 22:24

  Náš chlapeček se střídal nálady jako aprílové počasí, má to tak dodnes.díky tomu, že se narodil před vánocemi, pochopila jsem text koledy “Chtíc aby spal opravdu doslova” – je to naše oblíbená ukolébavka každou roční dobu

  • Petra 6.11.2017 at 22:24

   jo a kdybychom vyhráli, chceme balíček 1

 • Tereza Spirhanzlova 6.11.2017 at 22:30

  Tak naše osmi měsíční miminko poslední dny pláče kvůli růstu zoubků. Slinká jak bernardýn a v noci spí s námi v postleli, nejlíp non stop na prsu 🙂 Jinak to byl od narození neuvěřitelnej pohodář. Na rozdíl od staršího synka, který byl vždycky uplakaný a vyžadoval pozornost. Zůstalo mu to do teď. Prostě každé dítko je jiné, každé má vlastní osobnost 🙂
  Jo a kdyby se usmálo štěstí, prosím o první balíček. 🙂

 • Petra 6.11.2017 at 22:30

  Náš syn syn byl od malička uplakané a “náročné” dítko 🙂 teď je z něj pětiletý čertík 🙂 má moc rád knížky s okýnky a více by se nám líbí balíček č. 1 😉 Petra

 • Verca 6.11.2017 at 22:52

  Nas Ondrasek byl uz od malicka velmi temperamentni miminko. Ze zacatku byl hodne uplakany a my si mysleli, ze ho trapi brisko, tak jsme mu kupovali ruzne kapky na prdiky, ale nic nezabiralo, pak jsme ale zjistili, ze duvodem, proc place nebyla bolest briska, ale hlad 😀 po zanetu se mi temer ztratilo mleko a Ondra mel pouze hlad, tak kdyz jsme mu zacali davat UM, tak se stal ope spokojenym miminkem, ale rostak je to porad 🙂 Mela bych zajem o balicek c. 2 knizku o narozeni miminka.

 • Lenka Pejšová 6.11.2017 at 22:56

  Dcera byla hrozně hodné miminko, skoro neplakala, hned po šestinedělí spala celou noc. Byl a je to smíšek.. V lednu čekáme chlapečka, tak se trochu bojim, že nám to všechno vynahradí. Proto by se nám hodila knížka “Odkud přicházejí děti?” Určitě by nám pomohlo vysvětlit spoustu otázek,

 • Jana 6.11.2017 at 23:09

  Ja mam dva andilky s dablem v tele a jelikoz se chystame na tretiho certa,tak by se nam hodila knizka o narozeni miminka.

 • Tereza Vykydalová 6.11.2017 at 23:41

  Naše Barunka byla moc hodné miminko. Vzteká se až teď po 2. roce.
  Protože v dubnu se jí narodí bratříček nebo sestřička, tak bychom asi více uvítali knížku „Odkud přicházejí děti?“.

 • Eva 6.11.2017 at 23:47

  Prvni byla uplakany certik a dodnes je nam obey a velkou ucitelkou co si neda pohov ani minutku a stale nastavuje zrcadylko a poukazuje kde na sobe mame jeste zamakat, druhy je oproti ni uplny spici andilek, mozna prave proto ze na proslapanou cesticku od starsi segry. Rada bych soutezila o balicek c. 1 protoze uz tretiho andilka neplanujeme. Dekuju

 • Julia 7.11.2017 at 0:49

  nemyslim, ze vsetko sa da zhrnut do frazy uplakane dieta….ano, zavisi aj od povahy, ale pri malickych detoch skor zalezi na tom, aby mu rodicia rozumeli a chceli pre to urobit vsetko….dieta potrebuje pri sebe matku

  • Julia 7.11.2017 at 0:50

   obe knizky vyzeraju suprovo, takze je nam uplne jedno, kt. by nam pribudla 🙂

 • Karolína Dvořáčková 7.11.2017 at 2:19

  1. Miminko potřebuje určitě pochovat od maminky, pohoupat v náručí, pomuchlat se s ní 🙂
  2. Dcera 2 roky, syn 6 měsíců. Oba ze začátku plně kojeni a se mnou v jedné posteli – kojeni i v noci – na požádání. Kojení jednou nebo dvakrát za noc je super, když je to osmkrát, je to na hlavu… Vždycky jsem to tak nějak zaspala a usínala s dětmi… A oba měli/mají různá spací období…

 • Bara Molkova 7.11.2017 at 7:19

  Dcera byla uplne zlaticko, asi mi dopravala cas na psychickou pripravu, protoze jakmile zacla lozit, pozdeji chodit, stal se z ni maly satanek. Ale uplakana? To nebyla a neni.

 • Klára Hrábková 7.11.2017 at 7:22

  náš malej byl a stále je téměř dokonalý dítě .-) jako miminko byl zlatej a smál se od šesti týdnů a směje do te´d..je úžasnej a bezproblémovej a rodičovská s ním byla radost 🙂 hezký den Klára 🙂

 • Markéta 7.11.2017 at 7:39

  Měla jsem obrovské štěstí, a ani jedno z mých dvou dětí není uplakánek 🙂 od narození krásně spí, smějí se a všichni v okolí mi říkají, že to není ani možné 🙂 včerejší téměř tří hodinový nákup dcera (4,5 m) celý prokoukala, ani jednou nezaplakala, no zkrátka ženská co miluje nákupy 🙂

 • Markéta K. 7.11.2017 at 7:48

  Naše Madlenka je už odmalička strašný mazlik. Jako miminko tedy byla vyloženě jako sluníčko…dokud se chovala. 🙂 jak ji člověk odložil na spaní do postýlky,byl řev. Takže s námi první měsíce í spala v posteli. Teď už po “odlozeni”neplace,ale mazlik je to pořád. Málokdy se stane,že by neměla svůj den a plakala by. Takže u nás jsem ráda,že platí ta příjemnější varianta pohodoveho ditka:)
  Balíčky jsou krásné oba,těžká volba. Ale spíše bych asi vybrala c.2

 • Eliška 7.11.2017 at 7:56

  U nás to bylo spíš usměvavé miminko až do doby než mu začaly růst zoubky. Každý zub jsme měsíc až dva nespali, a to se ze sluníčka stal pěkný protivka 🙂

 • Lucka 7.11.2017 at 8:23

  Nevim jestli je to tim, ze jsem znovu tehotna, ale vybavuji si spis to hezci z naseho prvnihi prcka, takze mam pocit, ze byl fakt hodnej, v noci se budil jen na kojeni a tak. I kdyz muz teda tvrdi neco jineho 🙂

 • Monika 7.11.2017 at 8:30

  Myslím, že miminko nechce láhev, ale kojit se od maminky :). Ev. navázat do šátku a bude hned líp :).
  My měli šestinedělí taky náročné, co se týče uplakaného miminka – nakonec pomohl opravdu šátek, protikvasinková strava (i s vysazením mléčnych výrobků), bezplenkovka.

  • Monika 7.11.2017 at 8:31

   A ráda bych byla za balíček c.1, jelikož tu druhou knížku už máme 🙂

 • Lenka Jarošová 7.11.2017 at 8:30

  Náš syn byl naštěstí skvělý spáč a kliďas až to roku a půl. O vánocích mu budou dva a od roku a půl už je to horší, ale stále to myslím, není až tak zlé 🙂 Líbí se m i první balíček. Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a na IG jako moje_tvoreni_muj_relax, Přeji krásný den Lenka

 • Kateřina 7.11.2017 at 8:31

  První syn byl pohodář a tam, kde jsem ho dala, spal 🙂 Přesně jsem věděla, že když pláče, tak má hlad. Druhý syn, jóóóóóóóóóó to je jiné 😀 ´… křičí skoro pořád, nespí a je to lumpík, snad ho to brzy přejde…

 • Miru 7.11.2017 at 8:34

  Krásný den☺tak první byla uplakane miminko a do teď je to takovtaková raubirka😂Adélka 3měsíční je zatím miminko za odměnu 😘jak to bude dal,to se uvidí 😎a kdyby se usmálo štěstí, tak by se hodil asi balíček jedna ..ekuji

 • Lenka Dundáčková 7.11.2017 at 8:37

  Syn je náš smisek,jen ted,jak rostou zoubky, tak si pobreci 🙁 vyhrát bychom chtěli první balíček 🙂 sleduji i na IG.

 • Martina 7.11.2017 at 8:42

  Dobrý den, malá byla andílek, opravdu extra hodné miminko, teď už je z ní 4letý ďáblík. Druhé je na cestě, tak jsem zvědavá, co to si pro nás připravilo za povahu 🙂

 • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:44

  Mám tříletou ďáblici …Od narození jen pláče…a ročního synka který je v klidu vždycky když jeho starší sestra odejde do školky. Je pro něho dost rušivý element

  • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:48

   Sledují fb i instagram 😉

 • Kateřina Kolářová 7.11.2017 at 8:47

  U nás se teď zrovna vyžaduje 100% pozornost a pokud není, tak začne kňourat a vztekat se.
  Ovšem zároveň je aktuální balíček č.2, takže brzy bude mít utrum 😀

 • Hanka 7.11.2017 at 8:49

  Táta neví ale máme bude odpověď znát 🙂 Táta byl užasný “nosič tygrů” a to byl náš chlapeček vždycky hodný. On byl hodný už v porodnici a zůstalo mu to do teď. Ve smyslu rád jí, rád spí. Jinak energie a nápadů má spousty. U nás je zrovna téma druhého miminka aktuální, sice na mě ještě nic vidět není, ale už si o tom povídáme. Zrovna vybíráme jméno, tak jsme se ptali i synka (3,5 r), jak by se měl sourozenec jmenovat. Tak až prý vyleze z bříška, tak se ho zeptá, jak se jmenuje.

 • TerezaP 7.11.2017 at 9:03

  Naše mala byla malý zlatý usměvavý andílek, do doby než jsme ji chtěli uspat 😉 to se pak měnila v malého křiklouna. 🙂 dnes už jsou ji 2 roky a vůbec nic se nezměnilo. 🙂 🙂 🙂

 • Kačka 7.11.2017 at 9:09

  Máme chlapečka dvouleťáka a teď čerstvě ještě holčičku. U prvního mi všichni záviděli, že není možné mít takhle hodné dítě, žádné uspávání jenom položit a spinká a pokud je napapaný tak nepláče. Zato po příchodu holčičky je to jízda malinká je sice taky hodná, ale jenom pokud je u někoho, ideálně v šátku u maminky. Uvidíme co přinesou další měsíce zatím se seznamujeme 🙂

 • Radka 7.11.2017 at 9:11

  Nas syn zpocatku poradne potrapil 🙂 Byl docela uplakane a hlavne neodlozitelne miminko. Trapil ho reflux a hlavne v noci to bylo narocne. Kolikrat jsem u byla zoufala a netusil proc place. Nastesti to uz je za nama, uz je mu rok. Ale treba dnesni noc byla zase horor. Stridave proplakal od 3 rano a ja vubec nevim, co se deje. Snad to nebude nic vazne. Vzdy jeho horsi nalady vztahuji na zoubky 🙂 Horsi kdyz uz bude mit vsechny vyrostle 😀

  • Radka 7.11.2017 at 9:12

   A kdybychom vyhrali, tak nam udela radost prvni balicek 🙂 ( ale klidne i druhy bude super, na dalsi mimco se snad do roka chystame :-))

 • Iveta Holá 7.11.2017 at 9:13

  Já mám dcerky dvě jedna 4 a druhá 2 roky. Obě byly dost uplakané, starší to přešlo asi v 6 měsících, ale mladší je uplakánek doteď. Ke všemu jsem na ně byla první 4 měsíce sama, tatínek byl tou dobou na misi,takže se dopíkala v šátku přitulená. Jinak bychom si přáli knížku od svojtky, máme je moc rádi 🙂

 • Leni 7.11.2017 at 9:14

  ahoj miso, dekuji za dalsi paradni soutez a clanek, ktere proste nikdy neodbydes 🙂 knizku doma mame, tak muzu machrovat, ze miminko na obrazku si potrebuje odkrknout, ale u sveho vlastniho miminka nekdy trochu tapu :D.
  vybrala bych si v pripade vyhry ten druhy balicek, se slepickou. budu si drzet palce 😀
  instagram: lenka.scholleova

 • Bára 7.11.2017 at 9:14

  Náš malý spal až na nějaké drobné výjimky krásně. Za chvíli bude mít dva roky a pořád spí pěkně ☺ zatím nečekáme druhé miminko, jen plánujeme a doufáme, že i druhé bude spát celou noc ☺. Určitě bychom ocenili knížku Odkud přicházejí děti ☺

 • Guna Halama Leite 7.11.2017 at 9:16

  Dobrý den! Kniha odkud přícházejí děti je nádherná a je mi trochu líto, že jsem o ní dozvěděla až poté, co se narodila sestřička. Přesto bych se o ní ráda zasoutěžila, protože myslím, že ještě jednou nějakou takovou knihu potřebovat budeme 🙂
  Pokud by Vás zajímala kniha o porodu pro děti, mi se moc líbí “Povídej mi, jak jsem se narodil(a) od Vlasty Jiráskové. Je tam popsaný a jemně nakreslený průběh těhotenství a krásného přirozeného porodu, hodně podobný tomu, jak přišli na svět naše děti. Tak se těším, že za chvilku jí budu listovat s Kristiánkem (2,5 roku) a třeba mi něco poví k tomu, jak se mu líbilo v bříšku. A trochu později i s Evou (rok), aby věděla, že až přijde její čas přivádět děti na svět, že porod není jenom něco, co šíleně bolí, ale je to velký dar.
  No a k té soutěžní otázce: Starší syn moc uplakané miminko nebyl. Poměrně rychle jsme se naučila rozluštit ty důvody, proč pláče. A bylo jích málo. Za to mladší sestřička první měsíce byla opravdu malá koala. Uplakaná nebyla, pokud ležela u mě. Ale spustila strašný křik, kdykoliv jsem jí podala do náruče tatínkovi, abych mohla například vyčistit zuby. Dodnes jsme nepřišli na to, proč to tak měla. Nemyslím, že to má spojitost s tím, jak se narodila, protože příchod na svět byl tak krásný, jak jsme jen dokázali zajistit.

 • Renata 7.11.2017 at 9:16

  Jee super knížka, jelikož čekáme přírůstek, tak by se nám určitě hodil balíček s knížkou o miminkách. Zatím náš Kryštůfek jen pořád chodí a říká, že maminka má mimi v bříšku a on ne a táta taky ne 🙂 Jinak on byl celkem hodné miminko, jen se usilovně v pravidelných intervalech (ve dne, v noci) až do roka hlásil o jídlo, chlap no 🙂

 • Adéla Vejvodová 7.11.2017 at 9:19

  Mam štěstí, obě moje holky jsou hodné, ale ta druhorozená je doslova zlatíčko – večně usměvavá, nenáročná a spokojená. Ráda bych soutěžila o slepičí balíček 🙂
  Sledují na FB jako Adéla Vejvodová, na IG jako vejvodova.adela a samozřejmě odebírám.

 • Zuzka 7.11.2017 at 9:19

  Žeby přebalit a spát?
  U nás jedna jedna. První temperamentní čert (po mamince:), druhý andílek, kterému ovšem teď v roce ty rohy začly rašit taky (po tatínkovi:)
  Výhry pěkné obě, ale víc bychom asi užili “slepičí” balíček.
  Pěkný den

 • Veronika 7.11.2017 at 9:21

  Nám by se líbil druhý balíček, aby byla naše malá slečna připravena, až do toho praštíme 🙂 Sice toho zatím moc nenamluví, ale už teď je zvědavá jak opička! Prvni téměř tři měsíce byla plakací hrůza. To naše buclaté štěstí ne a ne přestat plakat, snad jen kdyz usnula. Postupně jsme zjistili, že ji trápí prdíky, takže jsme masírovali a masírovali, jako v salonu. A taky se vždycky potřebovala pořádně dodlábnout. Od té doby je to ale sluníčko :-* a proč pláče miminko na obrázku? No, asi mu narozdíl od toho našeho “miminka” vadí plná plínka 🙂

 • Petra Miková 7.11.2017 at 9:27

  Naše dětičky jako miminka moc neplakaly. Vážně zlatíčka. Ale jak s oblibou říkám, čím jsou větší, tím víc křičí. A balíček bych brala druhý.

 • Denisa 7.11.2017 at 9:32

  Proč pláče? To je těžké, hodně lidí si myslí, že dítě pláče pouze když ma hlad nebo plnou plínu 😃 jenže děti jsou již od narození osobnosti a může je trápit všelicos 😃 U první dcery jsem skoro nevěděla, co to je pláč miminka. Plakala jenom když jí trápilo bříško nebo když měla hlad 😃 zato s Matym to bylo peklo. První tři měsíce řval snad non-stop, dalších tři měsíce řval s krátkými přestávkami a od půl roku je to jakž takž lepší 😃 teď v roce už je to konečně fajn 😃 Každopádně máma je všelék, stačilo nacpat prso nebo vzít do šátku a byl klid 😊
  Na otázku čím chce Eliška být až bude velká, jsem se ještě neptala a myslím, že by to Eli ještě úplně nepobrala 😃
  A chtěli bychom knížku Odkud se berou děti. Byť už Eli sourozence má, věřím, že problematika miminek by ji i přesto zajímala ❤

 • Veronika 7.11.2017 at 9:34

  Spousta komentářů, ani je nestihnu všechny přečíst a vůbec Vám nezávidím to losování 🙂
  Obě naše děti, když to vidím zpětně byly úžasné, a že se ani doteď nevyspím v kuse celou noc, to nevadí, vždyť to už nebude dlouho trvat a nebudou se chtít třeba tolik tulit a spát s námi v posteli …
  Když plakaly, tak stačila moje náruč a něžné chlácholení.

 • Lenka Lukešová 7.11.2017 at 9:35

  Děti pláčou asi nejvíc, že chtějí být u maminky, kde byly do té doby 9 měsíců. První dcerka byla více uplakaná, se synem už si dělám vše podle svého a je také spokojenější miminko 🙂

 • Eva M. 7.11.2017 at 9:37

  U nás se vystřídalo všechno, první miminko pokud nespalo, plakalo. Druhá dcerka byla andílek, ani jsme o ní nevěděli. A třetí měl ze všeho trochu.
  Sleduji i na FB a IG.

 • Petra 7.11.2017 at 9:46

  Starsi dcerka byla naprosto pohodove miminko, moc toho nenaplakala, i kdyz denni spanek se odehraval pouze v kocaru, dvakrat denne trihodinnova prochazka. Domacnost zaostavala, ale ja si nestezovala. Mladsi, ted pulrocni, je taky slunicko, ale posledni mesic se jeji spaci intervaly ve dne i v noci vyrazne zkratily, takze je ze me trochu matoha. Ale staci, kdyz se na me usmeje, a je zapomenuto. A smeje se nastesti casto.
  Ps: kdyby se na me usmalo stesti, prosim o balicek c.2

 • Eva 7.11.2017 at 9:48

  Myslím, že miminko je moc unavené a chce spát. Naše obě dvě děti byly hodné jako miminka i teď jako trochu větší stále malé děti. 🙂

 • Buroška 7.11.2017 at 9:58

  Miminko trápí možná prdíky či zácpa? (Na UM dost běžné a známe z vlastní zkušnosti :-). A tak trochu kombinace obou, v šestinedělí malý uřvánek, poté už jen usměvavé a spokojené miminko 😉 sourozence zatím jen plánujeme, tak bych raději soutěžila o balíček č. 1 Krásný den přeji 🙂

 • Peta 7.11.2017 at 10:01

  “Mám pokakanou plenu, copak to nevidíte / necitite ??????????” 🙂 u nas to s oběma bylo jako na kolotoci, jednou smich, pak hned zurivost a slzičky 🙂 ale je fakt, ze druhé sestinedeli bylo mnohem pohodvejsi :))) sledujeme na FB i instagramu 🙂

 • Zuzana 7.11.2017 at 10:06

  Měla jsem štěstí na dvě usměvavé, hodné a spinkací miminka:-) Teď už se trochu více projevují jejich povahy, ale stále jsou báječní:-)

 • Kristýna 7.11.2017 at 10:50

  Miminko pláče, vždy když ho něco trápí, protože to jinak říci nedokáže.Takže buď ma plnou plinku,boli ho bříško a trápí prdiky, nebo je přetažené a už by chtělo spinkat a neví jak usnout, nebo rostou zoubky no a nebo misto flasky by radši pilo z prsicka 🙂 Mam dva zlobivce a jednoho mooc spokojeneho kojence 🙂

 • ZuzKa 7.11.2017 at 11:56

  Naše Klárka byla většinou v pohodě, dokud měla přístup k maminčině mlékárně, případně, když ji vybraní členové rodiny chovali na rukou. Jinak jsme si pláče užili dost;). Líbila by se nám knížka Odkud přicházejí děti;)

 • Michaela 7.11.2017 at 12:17

  Ahoj Míšo, určitě jsou to zuby! Ideální výmluva, dokud dítě nemá všechny a netušíš, proč zase brečí:-D
  Jinak víc by se nám hodil “slepičí balíček”, ale ani knížka o tom, kde se berou děti, by se neztratila.
  Díky, Míša (FB i INST sleduju)

 • Monika Sahebová 7.11.2017 at 12:24

  Moje deti byly v klidu zvlaste u kojeni nebo v satku, takze jsme si uzivali takto straveneho casu. Mladsi Kristynka byla pohodar prvnich par tydnu, starsi Anicka spise zas pozdeji. 🙂

 • Radka Csémi 7.11.2017 at 12:43

  První dcerka byla víc nespavec, a dost plakala a stále vyžadovala hodně pozornosti a já jako nezkušená maminka jsem z toho bývala dost hotová, druhý chlapeček krom pár chvilek bolení bříška byl moc hodné miminko a dodnes je mnohem klidnější povahy

 • Pavlína 7.11.2017 at 13:24

  Knížky od Svojtky jsou boží. Krásně zpracované. Adélka byla zlatý miminko. Moc hodná, skoro vůbec neplakala. Jen ji občas zabolelo bříško. Snad ji to dlouho vydrží.

 • Veronika 7.11.2017 at 13:33

  Dobrý den, Míšo,
  naše děti moc uplakané nebyly. I zoubky jsme zvládli bez větších problémů. Neplakaly ani když potřebovaly přebalit (jako miminko na obrázku). Zato jsou to nespavci a jejich potřeba spánku je tak poloviční než potřeba nás rodičů 🙂
  Moc by se nám líbil balíček se slepičkou – využily by jej obě děti 🙂
  Děkuji

 • Zuzana Vacková 7.11.2017 at 13:37

  Zpětně si myslím, že jsme měli dvě normální miminka – spící, usmívající se, plačící… Zažíváme vše v rámci mezí a užíváme si to.

 • Iva 7.11.2017 at 13:52

  Myslím, že pláče, protože už máveliký hlad 🙂
  A naše dětičky…obě holky byly jako miminka hodná zlatíčka a náš nejmaldší pětiměsíční synek hodně trpí na bolesti bříška, takže dost pláče, i když jinak je taky sluníčko.

 • Le 7.11.2017 at 14:09

  první spalo, druhé ne..:)

 • Hana 7.11.2017 at 14:31

  Naše první dcera byla (je) trochu vzteklinka, ale na druhou stranu vybyla si to ve dne a v noci spala jak andílek:) Teď máme doma 4měsíční dvojčata – holky a to jsou úplní pokladi, takové pohodářky, pláčou jen když mají hlad a nebo jim fakt něco vadí:) snad jim to dlouho vydrží§

 • M. Antonová 7.11.2017 at 14:37

  Já měla a mám hodné dítě – ale pouze když se chová nebo se mu jinak věnuje pozornost. Jak ne, je zle. Pro syna by se mi líbil slepičí balíček. (Odebírám a sleduji na FB)

 • Lenka 7.11.2017 at 14:39

  První dcera (přes 4r) plakala, protože jsem nevěděla “co s ní” a “jak na to” – klasická prvorodička. Když jsem na to konečně přišla, co potřebuje, stalo se z ní krásné, tiché a spavé miminko. Látkované, nošené, tulené, milované. Druhá dcera je uplakánek a nespavec od narození a vydrželo jí to až do teď (22m). I přes stejné podmínky. Kdyby se na mě usmálo štěstí a byla bych vylosována, braly bychom s holkami balíček číslo 1.

 • Barbora 7.11.2017 at 14:47

  Krystufek byl jako miminko strasne hodne a usmevave miminko.To spise ja jsem to sestinedeli probrecela …ty hormony 🙂
  Az tef v obdobi 18 ti mesicu je z nej trochu certik a nekdy ma dny kdy se vzteka 🙂

 • Míša Štr. 7.11.2017 at 15:03

  První dcera pětilétá poprvé zaplakala snad až kolem jednoho měsíce věku, manžel do té doby neznal její hlas 🙂 Ale taky se poprvé zasmála, až když začala chodit, asi jiná perspektiva pohledu na svět. Jinak je to citlivka a pláčem řeší téměř všechny trable a stesky. Mladší dcera dvouletá byla smíšek už od začátku, ta se naopak snad už v měsíci regulérně řehtala nahlas. Teď zase všechny své neúspěchy, bolesti řeší vzteklým řevem a mručením. No a nejmladší dvoutýdenní synek teď začíná vyvádět v noci, protože ho trápí břicho, Tak uvidíme, jaká bude povaha. Líbila by se nám první knížka, na svět už zřejmě žádné dítko přivádět nebudu, ikdyž nikdy neříkej nikdy 🙂

 • Radka 7.11.2017 at 15:05

  Ze začátku to bylo krušné, asi jako u všech miminek. Bylo potřeba si na sebe zvyknout. Trošku trpěla na bolesti břiška ale nebylo to tak hrozné. Po čase začala být úsměvavé a spinkavé miminko.

 • Lenka Palmová 7.11.2017 at 15:30

  Má hlad…Šárinka byla zpočátku hodně uplakané miminko, bojovaly jsme s kojením…teď v necelých 2letech už nepláče, ale umí se pěkně vztekat. Líbil by se nám balíček č.1

 • Eva Uldrichová 7.11.2017 at 15:45

  Že by plná plínka? Syn to jako malé miminko nesnesl, za to teď, když zkoušíme na nočník, dělá, že v plence nic není 😂
  Jinak obě moje děti odrážely hlavně moje nálady. Takže jak kdy a jako každé mimi 😉
  Na IG sleduji jako uldrie.
  Díky!

 • Bára 7.11.2017 at 16:01

  Kdybych měla psát odpověď podle syna, bylo by to jednoznačné – Vstát, nosit a chodit:) Syn byl náročnější miminko, hlavně v tom, že prakticky nespal a neustále vyžadoval pozornost. Ale doteď mu zůstalo, že pokud pozornost má, je to to nejzlatější dítě na světě:)
  Aktuálně by se nám hodil balíček č.2.

 • Ivet 7.11.2017 at 16:13

  Oba klucí byli zlatá miminka, ten menší 6M malinko už vystrkuje růžky, začíná doslova dohánět staršího 🙂 Miminko pláče, protože má hlad nebo plnou plínu 🙂 Soutěžíme o dvojku. Díky!

 • Eva Lejsková 7.11.2017 at 16:15

  Mám štěstí, obě naše děti byly jako mimnka hodná, usměvavá, krásně jedla i spala. Netrápilo je naštěstí ani břicho a zuby se začaly prořezávat až v 10 měsících. Takže cca do roka vzoroví miláčci. Za to teď to dohání a jsou to malí čertíci, ale i tak je miluju. A co se týká balíčku … vzhledem k tomu, že už máme dvě děti a další neplánujeme, tak se radši zaměříme na vývojové cykly slepice a zasoutěžíme si o první balíček. A myslím si, že mimčo v knížce brečí proto že nechce lahvičku, ale prso 😉

 • Andrea 7.11.2017 at 16:47

  Syn spokojené usměvavé miminko, dcerka čertice od narození :-). Líbí se nám balíček č. 1.

 • Proprepiaf 7.11.2017 at 17:44

  Každé mé dítě je úplně jiné. Žíža byl mnohem náročnější, Růža je super salámistka. miluji oba šíleně moc, protože ať tak či tak, nenudím se ani s jedním

 • Tereza 7.11.2017 at 19:12

  U nás to byl u obou asi takový zlatý střed. Ale mladšího syna trápil reflux,tak dost plakal kvůli tomu 🙁

 • Denisa 7.11.2017 at 19:12

  Dcera byla uzasne hodne ditko, od prvniho dne drzela dlouho otevrene oci a moc toho nenaspala. Od tohoto dne take v noci spinkala od 22h do 4-5h rana a toto se nikdy nezmenilo. Jen od narozeni druheho miminka nam ukazuje, ze umi pekne kricet take.

 • Andrea S 7.11.2017 at 19:16

  Oba balicky jsou super. Ale budu soutezit o prvni. Uz dlouho touzim po nejake plan toys hracce, ale porad nic nemame. Tak treba to ted vyjde? 🙂 jinak maly nikdy nebyl moc uplakane miminko. Nejhorsi teda bylo konec 6ti nedeli, kdy plakal hodne a pak kdyz rostly zuby…to nespal v noci skoro vubec….Ale jinak to je docela rarasek. I kdyz v noci ani v 27mesicich nespi celou noc.
  Na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Zuzana Kudrnová 7.11.2017 at 19:27

  Já mám co se spánku týče dítě pro začátečníky, od miminka spal celou noc, nejhorší byly úplňky. Jen s usínáním je to horší.
  Vzhledem k tomu, že u nás sourozenec velmi pravděpodobně nebude, brala bych balíček č. 1. děkuji

 • Romča 7.11.2017 at 19:51

  Miminko bude buď pokakané nebo ho bolí bříško. Jinak u nás to začlo už v porodnici a doma pokračovalo, přes den klid, ale v noci to byl horor, první 3 měsíce sem chodila jak zombie. Teď už nás trápí jen poslední dvě stoličky 🙂 a příští rok hurá do školky. Líbil by se mi 2.balíček.

 • Katka 7.11.2017 at 20:01

  Dobrý den 🙂 ráda bych soutěžila o balíček číslo 2.
  Mám dva syny, mladší je pohodové a usměvavé miminko od narození. Starší nebyl vyloženě plačtivý, ale klidné miminko také ne-to ale připisuji z velké části tomu, že jako prvorodička jsem byla nezkušená a nervózní a na prvorozeném se to odrazilo.
  Sleduji vas na FB i IG

 • Michaela Hofericová 7.11.2017 at 20:11

  Starší je pohodář, mladší uřvaná hysterka. 🙂 Kolikrát si říkám, proč to dělá, ale na ní se fakt stačí divně podívat a brečí. Nedejbože když se jí něco nedaří nebo není po jejím… Prej je po mě, říkaj naši. 🙂 Ale syn je relativně pohodář… Líbil by se mi první balíček…

 • Klára Nečasová 7.11.2017 at 20:19

  Od desíti k pěti 🙂 První nejlepší, druhé horší, třetí nejhorší, muselo se prostě prosadit od začátku. nebo že by na tom byly všechny stejně, ale mě docházela trpělivost? Těžko říct.

 • Zuzana 7.11.2017 at 20:23

  Myslím, že miminko chce přebalit plenku. My máme doma sice velké nespavce, ale usměváčky 🙂 V případě výhry bych volila balíček č. 1 Děkuji. Zuzka. Sleduji i na IG (likka.cz)

 • Lenka Quintero 7.11.2017 at 20:33

  Prvorozený každý večer od 19h minimálně do 21h řval. zkoušeli jsme leccos, ale prostě to časem přestalo. Druhorozený naštěstí rozumně usoudil, že bzch to nezvládla a byl docela v klidu.
  Líbí se mi slepičí balíček 🙂

 • Lenka H. 7.11.2017 at 21:20

  Teda, to už je let co byly děti malé….tak přemýšlím……myslím, že moc pláče u nás nebylo, v noci oba spali celou noc už od 3 měsíců. Kubča byl vůbec pohodář, jen když mu rostly zoubky, to jsme si užili všichni, první zub se mu začal klubat až kolem 9 měsíce, pak to šlo ráz-na ráz 🙂 tak jsme z toho nevyšli. Monča plakala hodně málo, jen když potřebovala přebalit, zoubky zvládla v pohodě. Jo, vzpomínky…teď po více než 30 letech jsem možná to horší zapomněla, ale to je dobře. 🙂
  První balíček by se mi líbil více.

 • Klara 7.11.2017 at 21:29

  Dobry den, nastesti oba kluci byli zlaticka a jsou dodnes.

  • Klara 7.11.2017 at 21:30

   A radi bychom balicek se slepickou.

 • Alice Gažarová 7.11.2017 at 21:37

  Miminko pláče, protože je to jeden z mála způsobů vyjadřování, který zatím zná … hlad, něco ho trápí, nechce být sám, nuda ….
  Prvorozená dcera, moc neplakala, protože jsme na ni měli hodně času. Druhorozený syn prořval a problil šestinedělí. Koncem šestinedělí se z něho stalo neskutečné zlatíčko a smíšek, který řve jen když má velký hlad.
  Sleduji na FB i IG

 • Monika 7.11.2017 at 21:41

  Tak já můžu říct, že moje obě děti byly hodné a usměvavé obě , teda když byly malé 🙂 Teď s 3letou dcerou je to trochu doslova “veselejší” :))
  Balíčky jsou super obě dvě, ale zaujala mně víc kniha Odkud přicházejí děti

 • Táňa S. 7.11.2017 at 22:00

  Náš syn byl spíš to usměvavé sluníčko, ale v šestinedělí měl vždy k večeru svojí “černou hodinku”, kterou proplakal.

 • Mishifufu 7.11.2017 at 22:06

  My meli pohodu a hojdavak. Malej byl naprosto v pohode 🙂 krasne spal, jedl, proste idealni. Brala bych prvni balicek a sleduju na insta i fb.

 • Veronika 7.11.2017 at 22:24

  Obě byly hodné a vytrvalé. Do třetice už do toho nejdu! 🙂 Soutěžit ale chceme o oba balíčky, starší teď pořád chodí s kočkou pod trikem, že už bude mít miminko 😀

 • Lenka Hermanová 7.11.2017 at 22:36

  Starší plakal ve dne i v noci a mladší je přes den zlatíčko, ale noci jsou s ním docela náročné. Třetí zatím neplánujeme, protože bych se po dvou letech ráda alespoň jednou celou noc vyspala 🙂 Klukům by se určitě líbil slepičí balíček 😉

 • Lucka 7.11.2017 at 22:40

  Starší dcerka byla hodné miminko, tak jsem si říkala, že druhá mi dá určitě zabrat a ta je ještě hodnější než ségra. Je jí 9 měsíců a kromě nějaké té bolístky jsme jí snad neslyšeli brečet, je zlatá, krásně spinká a když nespinká, tak je veselá. Přála bych si aby byla stále tak spokojená!
  Jinak balíčky se nám líbí oba, více asi se slepičkou, ale starší je věčně zvídavá, tak druhá varianta by byla určitě také super.

 • Zuzka 7.11.2017 at 22:46

  Náš Kryštůfek se usmíval už v porodnici, ale když měl hlad, tak z něho byl pěkný křikloun 🙂 Máme v plánu ještě druhé, tak by se nám knížka hodila, takže jsem pro var.2 😊

 • Jana 7.11.2017 at 23:08

  Dcera plakala každý večer od 19 – 24 hod pro bolesti bříška a čerstvě narozeny syn je na tom stejně. Ale snad to brzy přejde a i u nás bude klid. Zaujal mě balíček se slepičkou.

 • Andrea Šustrová 7.11.2017 at 23:19

  Holčičky mám dvě (4 roky a 1 rok). První dcerka byla první půl rok uplakané miminko, trápilo ji bříško, ale pak byla a až do teď je nejzlatější miláček. Druhá dcerka bolení neměla, ale zase se naučila usínat jen u kojení a tak to má zatím pořád. Dudlík odmítá a když není po jejím, tak to ví celý dům. 😁
  Byla bych ráda za balíček číslo jedna, nadšené by byly obě holky. Sleduji na FB a sdílím.

 • Stepanka 8.11.2017 at 0:23

  Mam radost z usmevavych dcer, nejsou stastne a vesele porad, to by bylo nenormalni, ale vesele jsou uz od miminka, at jim/nam to vydri!

 • Michaela 8.11.2017 at 0:53

  Nastesti pohodare, sice tolik nespal, ale byl hodny. Ja to tak v sobe mela od zacatku nastaveny, ze to bude hodny miminko 😀

 • Tereza 8.11.2017 at 2:58

  Máme holky dvě, 2 a 4,5. Ani jedna jako miminko moc neplakaly, zato ta starší to dohání teď, pláče snad 10krát za den. Většinou je to pochopitelně manipulace, aby dosáhla svého (= velká škola trpělivosti pro rodiče!) Mladší se to od ní učí… (pomoooc!!) Raději bych balíček jedna, tedy se slepičkama.

 • Andrea 8.11.2017 at 7:51

  Starsia dcera bola usmievave slniecko, mladsia prvy rok uplakana a teraz sa to obratilo 😀 v pripade vyhry by som upradnostnila balicek c. 1, kde je aj knizka o slepici, vkladacka,cuciky… NO a miminko na obrazku place mozno preto, ze ma plnu plienku a potrebuje prebalit, alebo ho boli brusko, je hladne 😀

 • zuzana fidlerová 8.11.2017 at 8:24

  M8áme děti dvě…s první dcerou to byl děs….každou chvíli pláč a nějaké trápení…A se synem úplný opak…ten už se smál jen co vykoukl na svět…chii
  A zaujal nás první balíček…

 • Kristýna Jarčičová 8.11.2017 at 8:35

  Jako já se nechci vytahovat, ale obě moje děti byli zlatíčka.. snad si to nevyberou později 😀

 • lucie 8.11.2017 at 8:50

  Tak já patřím mezi ty šťastné maminky co měli usměvavé obě děti a veké spáče oba spali ve dvou měsících celou noc 😀 takže noční vstávání já vůbec neznám akorát,když jsme byli nemocní.Rádi bychom balíček jedna o slepičce.Krásný den.:D

 • Lenka A. 8.11.2017 at 9:14

  Naše miminko, když pláče, stačí, když ho dám pochovat tatínkovi nebo strejdovi, a je zase klidně na hodinu klid 🙂 tak třeba má miminko na obrázku stejnou touhu 😀
  Moji dva kluci jsou jako den a noc 🙂 o prvním jsem ani nevěděla, pod hrazdičkou vydžel dokud nepotřeboval najíst, přebalit nebo otočit na bříško ke spánku 🙂 Druhý je čertík a potřebuje měnit polohy co pět minut a neustálou interakci, až mi z toho občas šplouchá na maják 🙂
  Jinak jsme to měli podobně jako vy 🙂 Syn měl v době narození brášky dva roky a byl to mamánek. bez sebe jsme byli vždy maximálně 2 hodiny a obavy, jak to zvládne byly velké. Kvůli němu jsem také využila nadstandardu a víte co? Zvládal to lépe než já 🙂 To mi se stýskalo, on neměl vůbec problém, večer loudil tatínka domů, sotva mi zamával na pozdrav 🙂
  Sleduju FB i IG 🙂

 • Aneta 8.11.2017 at 9:16

  Míšo děkujeme za možnost soutěže. Naše Amálka byla jako miminko klidná, ale pak přišlo období, kdy trápili koliky, takže bolení bříška bylo a později i zoubky trápili . Líbil by se nám balíček s knihou: Odkud přicházejí děti? Ale i ta druhá varianta by se nám líbila. Obě výhry jsou moc pěkné.

 • Pavla Kašparová 8.11.2017 at 9:16

  Prvni dcera byla miminko za odměnu. Spinkala, jedla případně sena nas usmivala😊 doufam ze druhy prirustek bude podobný. Knizka by se nam moc hodila. Miminko na obrazku trápí asi prdiky.

 • Petra Němcová 8.11.2017 at 10:01

  Nas prcek byl hodne miminko, takze proc breci by mozna nevedela ani maminka 🙂 U nas to ale bylo nejcasteji hlady. Soutezim o prvni sadu.

 • Jana Nováčková Přeučilová 8.11.2017 at 10:14

  Obě mimča byla skvělá. Jen večery bývaly na začátku veselé. Dodnes nevím, proč. Jinak malá brečí, když má v gatích nastláno. Všude kolem těhotné. U nás by se teď víc hodil druhý balíček.

 • Hanka 8.11.2017 at 10:31

  Copak se miminku asi nelíbí? Je buď hladové, pokakané a nebo jen potřebuje cítit maminku blíž sobě… Já měla první dcerku trošku uplakanou, špatně spala, spíše hodně málo spala, přes den přišel občas zkrat a to křičela a křičela, ale v době, kdy jsem to prožívala, jsem si myslela, že je to normální, že takhle to holt dělají všechna miminka a měla jsem pocit a nebo to tak i opravdu bylo, že na tom byly některé maminky mnohem hůř. Prostě jsem si nijak extra nestěžovala, až časem se přišlo, že vše bylo pravděpodobně způsobené alergií na bílkovinu kr. mléka a na vejce. Myslím si, že jinak byla docela hodná, občas to bylo náročné, to zase jo, ale domnívám se, že ještě v normě. Ale chci říct hlavně to, že jsem si uvědomila, jak “ukřičená” dcera byla až ve chvíli, kdy se narodil syn. Popravdě jsem se toho děsila, všichni říkali, jak kluci trpí na koliky a já se dopředu obávala toho, jak to dám. A ono nic takového nepřišlo. Nechci to zakřiknout, ale narodil se nám ten nejvíc pohodový frajer pod sluncem! Je mu 9 měsíců a je to stále usměvavé a spokojené zlatíčko. Všichni mi ho závidí! 🙂 A já mám díky té jeho pohodové povaze pocit, že by