2 balíky výher | Odkud přicházejí děti?

6.11.2017 in Hraní, Knihovna - 817 Comments

Krásné pondělí všem, kteří jste dorazili k článku v den jeho otevření. Společně je tu druhý adventní článek v pořadí, kde bych vám moc ráda ukázala další okýnkovou Svojtkovinu. Nebude v závěru článku chybět ani soutěž a dnes si odnesou dárečky hned dva z vás 🙂 . Balíčky jsem sestavila z několika hraček a knížek. A doufám, že oceníte cucíkové doplňky v ladících barvičkách 😀 . Čekáte miminko, plánujete sourozence nebo už to brzy přijde na kamarádku? Geniální knížka pro děti od 2 do 5 let je tady 🙂 .

Naše příprava na Julinku

Díky kurzům první pomoci pro maminky, které pořádám už víc jak rok, potkávám obrovské množství maminek, které čeká příchod druhého dítka. Ty které navíc znají i blog se často ptají, jak jsem připravovala tehdy skoro dvouletou Nelinku na dárek k druhým narozeninám. Tehdy dostala Julinku. Ten největší a do života nejcennější dárek, sestřičku 🙂 .

Pravdou ale je, že nepřipravovala. O knize jsem žádné nevěděla, ale hlavně, Nelinka se vůbec neptala. Viděla, že mi roste pupík, slyšela od nás dost, a taky jsme ji postupně začali připravovat po svém, aby nemyslela, že vetřelec jí všechno bere.

Od 18 měsíců tak byla bez kočárku, naučila se za další půlrok báječně chodit všude pěšky (tahat dvojkočár jsem odmítla) a taky přestala spát v miminkovské postýlce. Tak trochu z nostalgie jsem se prohrábla přesně tím čekacím obdobím a tady Nelinka (a ještě zašitá Juli) měsíc před narozením Julinky.

Půl roku před narozením Julinky už tedy Nela spala ve velké posteli, chodila s námi“cufus“ a byla na to děsně pyšná. Z mé strany to byla prevence, aby neměla pocit, že jí nové miminko všechno bere a třeba to byla náhoda, ale všechno to skvěle zafungovalo. Kdyby ale přišla Julinka o půl roku později, už by se nás asi Nelinka mnohem víc ptala a za tuhle knihu bych byla děsně ráda!

Tématicky choulostivá Svojtkovina

Kniha Odkud přicházejí děti je pevným leporelem s okýnky, takže je jasné, že je určena všem dětem, kterým pořizujeme sourozence s odstupem dvou až tří let 🙂 . Najdete v ní krásně vysvětlené základní otázky, ale i něco navíc. Vždy vám autoři naservírují stručnou, ale jasnou odpověď a takovou knížku bych vytáhla v době očekávání i přesto, že se Nelinka tehdy neptala 🙂 .

Nejčastějším dotazem dětí sice není, co to v bříšku máme, protože se to od nás doví dřív než vůbec ten pupík naroste, ale s dětmi si přečtete vše od samého začátku až po ten obrovský pupík.

Ze včerejších komentářů, kterých je neskutečný počet za ten jeden den, jsem pochytila, že věk vašich dětí je většinou pod tři roky. To znamená, že asi velká část z vás už má dítko druhé, čeká nebo třeba plánuje 🙂 . Kdo ne, tak prosím vás nejste nenormální 😀 . Pokud ale na sourozence čekáte, tahle publikace z Nakladatelství Svojtka se bude líbit.

A jak se to tam vzalo?

A jak už jsem psala, děti nezajímá na první místě CO je v tom našem velkém teřichu 😀 . Ono je pochopitelně zajímá, jak se to tam dostalo a proč to máte vy a ne oni. A tady začne první koktání, přemýšlení a když už najdete vhodnou odpověď, přijde problém s formulací do jazyka dětem blízkému.

A přitom celé to přečíst je tak strašně snadné. A kdo nechce kupovat knihu, zaskočte si pro inspiraci do knihovny, vyhrajte ji tu dnes od nás jako jednu z výher anebo si tady na fotkách knihu prohlédněte a hned budete vědět, jakým stylem dětem nejlíp vysvětlit, co a jak se stalo a stane 🙂 .

Spermie nebo raději pulec?

Ani před dvouletým dítětem se nestyďte vytáhnout termín jako je spermie nebo vajíčko. Jasně, asi se stane, že to děti vytasí v tu nejmíň vhodnou dobu jako třeba v restauraci na milého číšníka tázajícího „Dáte si ještě něco?“ nebo kdykoli jindy, ale lepší než vytáhnout hlášku, že tatínek má pulce 😀 .

Moc se mi líbí, že se knížka nevěnuje jen těhotenství lidí, ale zasadila nás zcela přirozené do koloběhu života. Spousta informací je tu tedy ze světa zvířat, kde je to celé o dost rychlejší a děti to rozhodně zajímá a baví 🙂 . A protože mláďata větších zvířat se potřebují pořádně dopéct, je u nás to těhotenství o chlup delší než třeba u té labutě.

Každá dvoustrana je tématická a takové budou i odpovědi pod jednotlivými okýnky. U potřeb jsme se s tátou docela pobavili, takže právě on byl ten, kdo vám do dnešní hry vybral soutěžní otázku a já se moc těším na vaše odpovědi 🙂 .

Rodit se nebude?

Co mi tady v knize maličko chybí je porod. Myslím si, že se dá pojmout i v tomhle upřímném, ale zároveň dětském duchu a cítím, že dětem by se o něm říct mělo. Už jen proto, že je to část těhotenství, kdy jsme ve většině případů nucené opustit starší dítko a „jít si pro nové“.

Děti tohle oddělení vnímají, a protože Julinka se narodila sekcí, musela jsem být v porodnici dobu delší než je běžné po klasickém porodu a ta doba bez mámy, zakončená příchodem s vetřelečkem, byla pro mě trochu s obavou.

Nejlepší volba aneb seznamování

Jak jsem si nikdy v nemocnici nepřála mít klid a „užívat si“ nadstandardu, po sekci to byla nejlepší volba. Celý pobyt jsem totiž díky tomu mohla mít i Nelinku u sebe. Na klasickém pokoji v porodnicích se dodržují klasické návštěvní hodiny. Já mohla mít Nelu u sebe a ona tak od narození Julinky byla u nás. Odcházela až pozdě odpoledne, v porodnici se seznámila s Julinkou, naučila se jí koupat, věděla, že často pije mlíčko a s příchodem domů to pak nebylo žádné překvapení, že „hele to je ségra a bude tu bydlet s námi“.

Tak či onak s knížkou se dobře zabavíte, děti se na celou tu krásnou a šťastnou událost připraví a je to jedna z knih, která bude s velkou oblibou kolovat i po kamarádkách 🙂 .

Po narození

Krom celého těhulení, březosti zvěře a otázek choulostivých, je tu i pokračování. Jak roste a co z nás jednou bude? Jak se o sebe starat, jak je možné, že se naučíme mluvit, když od narození jen skřehotáme a žvatláme?

Je milá 🙂 No, ne? Mám velikou radost, že právě tuhle knížku můžu někomu z vás dnes věnovat, a protože je celkově dost populární a možná už ji máte, vybrala jsem balíček ještě další. Aby se nám ale hodil, budou dnes výhry tématické. O životním cyklu.

Co z nás jednou bude?

Než se ale k soutěži dostaneme, doprohlídneme ještě zbývající část knihy 🙂 a pak si dáme soutěžní kvíz. Zkoušeli jste se už dětí ptát, čím budou až vyrostou? Mají už nějaké odpovědi? Často jsou to pohádkové bytosti nebo kopčení povolání rodičů, tak já už čas od času sonduju. Zatím ale žádná popelářka, herečka ani astronautka, tak uvidíme jaké budou sny mých slečen 😀 .

A kdo z vás má doma velké raubíře  (nechápu co je na obrázku za čilé dítě 😀 vždyť to jsou andílci), buďte v klidu, protože tahle kniha končí hepíkem 😀 …

…lékařky nebo masterchefové to budou 😀 . Já jsem strašně moc zvědavá jakým směrem se holky dají a co jednou budou dělat. Škoda, že tohle by si měl každý rozhodnout už v 15 letech, kdy končí základku. Já sama tehdy absolutně netušila. Tak já vám to tady za těch 10 let napíšu jo? 😀

Pojď si otevřít 2.okýnko v kalendáři

Ceny do soutěže tady dnes najdete srovnané do dvou balíčků a přiznávám, ladila jsem podle barev 😀 . Prvním z nich je životní cyklus slepičky, nejen v knize, ale i dokonalých puzzle od PlanToys 🙂 . K nim nebude chybět tahle kniha, kterou jsem vám na blogu už ukázala a můžete si ji celou prohlédnou tady v článku. Jako třešínku (přesněji řečeno jablko a broskev) přidávám vyladěné cucíky (pardon, my tomu tak doma říkáme 😀 ) od Hippu, které holky s oblibou tahají na výlety. Doma a v létě se přiznám, že dáme přednost klasika ovoci. Na tohle období ale nechybí ani u nás 🙂 .

Kdo by neulovil balíček první, má možnost si nechat až domů poslat dvojku. Dnes recenzovanou knihu pro všechna dítka, která čekají na brášku nebo ségru. K nim pak třešínku v podobě kiwi a manga od Hippu :-). Tak jdete fo toho? Je na vás, o který balíček budete chtít soutěžit, tak mi to nezapomeňte do komentáře napsat 🙂 

Soutěž ukončena

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Táta zase neví, máma ale bude odpověď znát. Tak proč myslíte, že pláče? Byly vaše miminka zlatí usměváčci (u nás Julinka) nebo uplakaní čerti (joo šestinedělí s Nelinkou 😀 ) ?

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

817 Comments

 • Naděžda 6.11.2017 at 8:25

  Po třech týdnech se z malého stal nespavec, věčný bdělec a uplakanec.. vlastně se občas ještě podivuji nad tím, že je možné, aby miminko jen tak, bez pozornosti leželo a neplakalo :o)))

 • Katka 6.11.2017 at 8:28

  Ja mela stesti na hodne a usmevave obe deti..😊 ani jeden nastesti nebyli uplakanci a neměli jsme zadna velka trapeni jako prdiky atd. Jelikoz milujeme svojtkoviny,knihu Odkud přicházejí deti mam uz delší dobu v merku a chci ji objednat..tudiz davam přednost balicku č.1 ( knizka o slepicce,vkladacka,cuciky)a ráda bych soutezila o nej. Diky tvému clanku o této knizce jsem objednala dceri tu stejnou jen s zivotnim cyklem motylu a včel a už ceka schovana pod jedlicku.😊

 • Petra 6.11.2017 at 8:30

  Má plnou plenku 😄

 • Any Vodrazkova 6.11.2017 at 8:30

  Děti máme tři,první byl zlaté dítě, napapat, položit, spát. Druhá holčička byla neskutečný čert, furt jen plakala a ani já maminka jsem prostě nevěděla co s ní, to období, ale samo skončilo a teď si s ní rozumím asi nejvíc 🙂 třetího máme chlapečka u kterého jsem úplně přesně věděla co potřebuje, takže na jeho pláč přišla i přesná odezva, v tu chvíli jsem pochopila co je to ten kontaktní rodič. Třetím porodem se mi neskutečně otevřeli rodicovske obzory a já diky za tohle prozření 🙂 p.s. pardon za chyby 🙂

  • Zuzana T. 6.11.2017 at 23:13

   Meli jsme andilka a posledni mesic mame kriklouna a nespavce….asi se k prdum pridaly zoubky. No snad to bude brzo za nami 😉 balicky by se nam hodily oba :)))

 • Jana Bystroňová 6.11.2017 at 8:30

  Anička byla neuvěřitelně uplakané miminko. když jsme ale vysadili Vigantol, tak bylo téměř po pláči (zhoršoval ji novorozeneckou koliku). Knížku z článku máme už doma, ale Aničce ji přinese až Mikuláš 🙂

 • Klára 6.11.2017 at 8:31

  U nas bylo bohužel proplakanych prvních 6 měsíců a ja z toho byla uplne vyrizena. Nejdřív to byly prdiky, dal uplne odmítnutí dudliku a pak spaní jen v kočárku a jen za jízdy. Mimochodem to spaní jen v kočárku ji vydrželo az do ted, tj 2 let 🙈 a slova útěchy, ze aspoň jin nebudu muset odnaucovat od dudliku, taky moc nepomohla 😆 ale navzdory tomu všemu je to moje životní láska a příští rok by jsme radi prihodili druhy kousek, tak by jsem rada druhy balíček ✌️

 • Radka H 6.11.2017 at 8:32

  První dcera byla přes den nespavec a cca do 4 měsíců ji trápili prdíky, takže byla i uřvanější. Druhá dcera ze začátku přes den spávala ale pak se taky pokazila 🙂 Ale uplakánek nebyla, plakala jen když ji něco trápilo, takže jakmile jsme vychytali všechny její potřeby, tak bylo už skoro dobře 🙂
  Oba balíčky vypadají úžasně, ale nám by se víc hodil balíček č.1.
  Sleduji na FB i IG (radulih).

 • Lucie Humlová 6.11.2017 at 8:32

  Dobré ráno Míšo, vybrala bych si balíček s knihou, jak mimča přichází na svět, u nás je toto téma velmi aktuální. Druhá dcerka se sice narodila už téměř před půl rokem, ale tu starší to stále zajímá, možná víc, než na jaře (jsou od sebe 2 roky a 9 měsíců). Jinak ta starší byla docela uplakaná, trápilo jí dost bříško, náznaky ABKM, takže já při kojení nejedla nic mléčného a pomalu jsme se daly do normálu a vše zvládly a dnes je z ní krásná zdravá holka. No a naše malá dračice je usměváček, ale občas i pěkná vzteklina 😀

 • Michaela Teuchnerová 6.11.2017 at 8:33

  Tak naše Ella byla jako miminko taky pěkně uplakaná a dala mi tím pěkně zabrat. Zpětně si říkám, že asi prostě chtěla být prostě nonstop u prsa, kdežto já chtěla někdy jíst, jít na záchod anebo se umýt. Klasická rozmazlená máma :p
  Zatím sourozence neplánujeme, tak soutěžíme o první balíček.

 • Aneta 6.11.2017 at 8:34

  Krásné ráno Míšo, moje píďala byla uplakané miminko (slovo čertík použít nechci, užila si pobyt v inkubátoru a domů jsme ji přinesli narvanou antibiotiky a s kolikami). Pamatoval by si to i táta 😀 střídali jsme se při nočním pochodování bytem. Sdílím i na FB, páč jste bezva, odpověď pouze zde 😉 P.S. balíček se Svojtkovinou

 • Dana Mazankievicova 6.11.2017 at 8:35

  Tak u nás miminko plakalo z hladu a nebo prdíky.dcera byla hodná jen někdy když měla růstový spurt tak byla hrůza,je takový andělíček náš a syn to je opak jak říkají babičky klasický chlap co ho neco píchne a řve 😁 krásná knížka malé jsme díky Braškovi vše vysvětlili ale tohle by aspoň názorně vydělá co a jak .sleduji jak na fb tak instagram

 • Adéla Ž. 6.11.2017 at 8:36

  Uplakaného čerta máme doma..stále. Vztekloun od narození, ale náš. Ráda bych variantu č.2, na jaře přibude další křikloun.

 • Kačka 6.11.2017 at 8:37

  U nás první dcerka byla uřvánek a velmi kontaktní. Takže pokud na mě nevisela nebo neměla prso v puse, pořád plakala. Nesnesla autosedačku, kočárek ani dětskou postýlku.
  Velmi teď doufáme, že druhý drobek bude za odměnu ::)
  Rádi bychom soutěžili o první balíček se slepičkou, děkujeme.

  FB Kačka Ku

 • Veronika Patočková 6.11.2017 at 8:37

  Dibrý den, nám by se víc líbil balíček první. Z vejce slepice… Starší syn má rád KOKO a tak by si v ní určitě rád četl. Mladší syn má teď dva měsíce a je to zlatý mimiko. Když nejí tak spí a když nespí tak se krásně usmívá. Je za odměnu :o) Ten starší to je lumpík od narození.. to bylo krušné šestinedělí…

 • Lenka 6.11.2017 at 8:38

  Ráda bych soutěžila o knížku Odkud přicházejí děti, protože bychom rádi dceři dopřáli sourozence 🙂
  Natálka byla skoro celé šestinedělí miminko pro a pak to začalo – řvala a řvala a řvala… 🙂 a já jako správná prvorodička tápala…. 🙂 takže jsme tak nějak řvaly spolu 🙂

 • Zuzana 6.11.2017 at 8:39

  Kdyz byla mala s nami, tak neplakala, anebo zjistit pricinu bylo pomerne snadne. Beda, kdyz jsem od spiciho ditete zdrhla na tri minuty do sprchy, bylo po sprse i po spanku. Za nas tema noveho miminka velmi aktualni, takze si drzime palce na Odkud prichazeji deti 🙂

 • Eva Šírová 6.11.2017 at 8:39

  Mam taky oba druhy. Uplakanka a pohodare. 🙂

 • Helča 6.11.2017 at 8:40

  Líbil by se nám první balíček 🙂 A podle mě mimčo na obrázku bolí bříško (nejčastější příčina pláče syna) 😉

  Jinak knížka zajímavá. My čekali dceru když měl syn 3 roky (jsou od sebe 3,5 roku). A moc ho to nebralo. Věděl, že v bříšku je miminko, že se narodí v únoru (to říkal jako básničku) a na otázku “Odkud to mimčo vyleze” byl tvrdošíjně přesvědčený, že z pupíku. Jinou možnost odmítal 😀 První kontakt se setřičkou byl dosti chladný, protože měl hlad, tak mi dal pusu a “Mami tak my zase jdeme domů. Chci se najíst” “A nechceš vidět miminko?” “Ne, se kouknu pžíště” 🙂 (Naštěstí teď ségru miluje)

 • hanca 6.11.2017 at 8:41

  Opět krásné knížky! U nás jsou „okýnkovky“ nejoblíbenější. Už jich máme dost a určitě nekončíme 🙂
  My máme 2 kluky, od sebe skoro 2,5 roku. Začátky byly docela OK, až mě to překvapilo. Ale bylo to tím, že mladší byl spavé a fakt hodné miminko! Kdybych ho v noci nebudila na jídlo (prvních cca 14 dní). prospal by celou noc. Úplně jsem nechápala, protože starší nám první rok prořval 🙁 V noci jsme rok vstávali 10-20x a nepomáhalo nic! Proto jsem si řekla, že s druhým nebudeme dlouho čekat, že bych si zvyklá spát pak by se mi do toho nechtělo :))) Začátky u nás byly jakš takš, ale jak se mladší začal pohybovat po bytě a chodit do „teritoria“ staršího, tak začalo děsný období…teď po roce, už se to lepší 🙂

 • Jana 6.11.2017 at 8:41

  Mala Noor uplakana nebyla,což jsem zjistila az po čase. Samozřejme v te dobe jsem myslela,že plakala hodně. Ale šlo jen o to napojit se na potřeby dítka a nemyslet si,ze to nakojeni stačilo, nebo že nemůže byt přece unavena.Bylo to náročne období první 3 měsíce. Šestinedělí taky silenost, ale mala byla uzasna a brzy jsme se sehrály a VŠE fungovalo i bez sileneho plakani. Takže jak kdy.Ale spis neplakala. Díky Bohu za to 😊

 • Helena Kotrchová 6.11.2017 at 8:42

  Dcera je naprosty usmevavy pohodar s dobrou naladou (pokud se dobre vyspi 😂 ) Jsem za to strasne vdecna a doufam,ze ji to uz vydrzi 😉

 • Lucie Chmielova 6.11.2017 at 8:43

  Ráda bych balíček číslo 1
  Obě děti jsem měla zlaté, ani jedno extra neplakalo, v noci se hezky spalo. Tak nějak čekám, že třetí bude pravý opak. witlucie@gmail.com
  Sleduji na FB i instagram

 • Tereza 6.11.2017 at 8:46

  Ahoj, právě cerstve cekame prirustek k 2letemu rostakovi, ale i tak bych spis uvitala balicek s vyvojem kurete 😊 maly mi probrecel skoro pul roku, koliky, byl nedonoseny, mozna tedy nejake trauma z briska, dnes uz bych se k tomu postavila jinak, tehdy jsem byla jeste malo informovana… Napriklad bych pouzila satek, vic bych byla kontaktni. Proto tajne doufam, ze druhe mimi uz nebude tak uplakane… Ale at bude jakekoliv, hlavne at je zdrave!

 • Petra 6.11.2017 at 8:46

  Opet skvely clanek. Knihy od Svojtky jsou proste bozi. No, nase mala byla v sestinedeli uplne zlato. A pak to zacalo🙂.Asi se bala, abychom ji nevratili do porodnice. Nyni je strasne tvrdohlava a kdyz neni po jejim tak strasne vyvadi a to ji je jen sest mesicu. Jsem zvedava, co to bude v puberte🙂.
  Soutezit bych chtela o druhy balicek. Zdravim.

 • Pavla 6.11.2017 at 8:47

  Meli jsme doma space 🙂 Usnul kdykoliv a kdekoliv a kdybych nemela potrebu porad kontrolovat, jestli je v poradku, tak o nem nevime 🙂 Nooo ale malo jsem si to uzivala, co bych za to dala pozdeji v nespacim obdobi 😀

 • Aneta Švábová 6.11.2017 at 8:48

  Tak mladší 2 lety blond andílek je usměvavý kluk, ale holka 6let už první třída občas plakala v 6tinedeli a teď je dost vztekla a vzpupna, bohužel se nikdy moc neusmivala, I když ji to moooc sluší, qle s bráchou se už směje víc a víc a je to krásné! I když se uni pozlobit, když se jejich smích rozezní barákem, je to moc fajn nakažlivé

  • Aneta Švábová 6.11.2017 at 8:51

   Jo a bereme slepičí s cuciky, I když knížka je též lákavá, alr nastane otázka kam s ní, už chodíme do knihovny, neboť to není kam rovnat

 • Marcela 6.11.2017 at 8:50

  Tak u nas to s placem bylo ruzne. Prvni dcera neplakala skoro vubec, byla velmi usmevava. Druha probrecela prvni ctyri mesice kazdou jednu noc, ze uz jsem zvazovala i odbornou pomoc a vedla si denik jejiho rezimu, spanku a vseho, abych zjistila, cim to je. Dvojcata jsou zatim malicka a placou tak nejak na stridacku vecer, nekdy pres den, spis z duvodu briska nebo ze chteji byt u mamy. Ale casto je to orisek i pro me to rozklicovat :/
  Rada bych si zastouzila o zivotni cyklus slepicky, preci jen po 4 detech uz dalsi neplanujeme 😀

 • Magdaléna Zemanová 6.11.2017 at 8:51

  Kluci jsou od sebe bez měsíce ó dva roky, starší Zdendik byl uplakaná v šestinedělí, pak se srovnal a je to vztekaci, ale usměvavé certisko. Mladší Vítek byl pohodar, pokud jsem byla poblíž… Teď je mu skoro rok a je závislák na mamince a uplakanek trochu víc…

  • Magdaléna Zemanová 17.11.2017 at 5:50

   A líbil by se mi první balíček 😁

 • Irena 6.11.2017 at 8:52

  První a třetí dítko byli uplakaní nespavci, tak do 4 m, než se jim upravilo bříško. Druhá dcerka spinkala, ale zato teď, ve 2,5 letech, je neúnavný čertík:-)

  • Irena 6.11.2017 at 9:00

   Zapoměla jsem odpovědět:-) Miminko pláče, že je asi pokakané, má hlad, nebo je mu horko. Líbil by se mi první balíček.

 • Nikola Nekvapilová 6.11.2017 at 8:54

  Tak naši oba chlapecci byli bezproblémový, neznám proplakane noci, koliky nebo růst zoubku. 🙂

 • Verca 6.11.2017 at 8:55

  Knizka by se moc hodila, kdyz domu za chvili pribyde dalsi holcicka 🙂 Ja doufam, ze nam moc brecet nebude, max obcas na mliko 😂

  • Verča 6.11.2017 at 11:14

   Líbil by se mi balíček číslo 2 🙂

 • Renata Ševčíková 6.11.2017 at 8:55

  Ahoj, tak první dítko bylo zlatíčko, pokud se nenarodil druhý syn a ten první rok nespal, takže spousta bezesných nocí, kdy nikdo nevěděl, proč pořád pláče 😉 A líbil by se nám balíček se slepicí 😀 Sleduji na fb jako Renata Ševčíková a na instagramu Sevcikova.Renata a sdílím 😉

 • Kristy 6.11.2017 at 8:57

  Já měla štěstí na úžasně hodné a pohodové miminka 🙂 ale nejsou to žádné holky, které kam postavím, tam je najdu. Jsou to pěkné čertice 🙂
  Fb sleduji jako Kristy St-Sleemakova 🙂

 • Kateřina 6.11.2017 at 8:58

  I u nás jsme si užili oboje. S první dcerou jsem toho zpočátku moc nenaspala. Mladší dcera nás navnadila, aby nám po půlroce ukázala, že i ona může být malý satan 😀

 • Nikol Horáková 6.11.2017 at 9:01

  Děťátko vypadá, že má hlad – nebo se mu nelíbí, že nedostává lahvičku přímo od maminky… může mu být i zima, když je venku? těžko říct. jelikož novorozenci a kojenci pláčou hodně často a mnohdy by pravý důvod nebyl schopný odhalit ani Sherlock Holmes. Syn byl vcelku veselé miminko. plakal jen když mu něco opravdu vadilo. Teď už je o něco větší a pláč vyměnil za vztekání se, nevím no, co je lepší 😀 🙁 odebírám, sleduji, sdílím

 • Lucie Šitrová 6.11.2017 at 9:02

  U nas jsme take zazili obe varianty – starsi Stepanek byl miminko za odměnu. Za to mladší Adamek zacal brecet na porodnim sale a vydrzelo mu to dodnes (2,5roku) 😁.

 • Libka 6.11.2017 at 9:03

  Jedno bylo spac, usmevacek, druhe plakalo a plakalo, byla jsem vazne nestastna. A jaci z nich jsou chlapaci! (2 a 5 let) smyckova.lib@gmail.com

 • Oznam 6.11.2017 at 9:04

  Jedno takové mímo na mě právě usnulo. Je celkem zlatá, ale večer to na ní často přijde a řve. Když už nevím co, tak se uchylujeme k někde přečtené myšlence, že zpracovává emoce z celého dne a prostě to potřebuje 🙂 Je naše první, tak by asi ocenila víc slepičí balíček (na další se zatím neodvažuju pomyšlet)

 • Šárka 6.11.2017 at 9:04

  Moc hezká knižka, u nás docela aktuální:-) A proč pláče? Mlíčko, prdíky, plná plínka? Z vlastní zkušenosti kdy byla dcera na prsu 90% šestinedělí chce dudlat:-)Hezký den. Šárka (saui.dj@seznam.cz)

 • Veronika Przybylová 6.11.2017 at 9:04

  Miminko chce mámu, to je jasný 🙂 obě mé děti jsou maminčiny přílipky a není se čemu divit. Tata přece nemá prsa s mlíkem 😀
  Ráda bych soutěžila o slepičí mix, tedy baíček č.1.

 • Hana Hospodková 6.11.2017 at 9:04

  Ahojky…:)

  Tak já si myslím, že důvodem pláče je, že se tatínek neusmívá…:) nebo překvapení v pleně.
  Doma máme skoro měsíčního chlapečka. Některé dny jsou fajn, jiné náročnější. Každopádně nejvíc je spokojený na prsou. Ráda bych pro něho i sourozence, ale zatím si stáčíme ve třech.
  Zájem bych proto měla o balíček s puzzle slepicí.
  Děkuji za soutěž.

  Hanka H.

 • Jana Herrmannova 6.11.2017 at 9:05

  Nepotrebuje to miminko prebalit? 🙂
  Libi se mi oba balicky, mozna trochu vic ten se slepickou.
  IG: jana.herr

 • Monika 6.11.2017 at 9:06

  S dcerou jsme meli hodne plactive obdobi, za to syn je smisek, tak snad mu to vydrzi 🙂

 • Markéta 6.11.2017 at 9:08

  Miminka pláčou? O prvním synovi jsem celé šestinedělí ani nevěděla, musím uznat, že mu to vydrželo celkem dlouho. Zato ten druhý se musel hned od peřinky o vše přihlásit, nebo se aspoň dle toho choval 🙂 U nás doma říkáme, že jeden syn je tatínkův a druhý je můj, jsou jako naše kopie. Voda a vítr, klliďas a divoch.
  Zvířata nás doma teď obklopují všude, v knihách, jako postavičky nebo i živá (v našem případě v teráriu chameleon Filípek), proto by se nám kniha o slepičkách moc líbila … pěkný den všem..

 • Lucie Serbousková 6.11.2017 at 9:09

  Pěkný den Míšo, tak tahle kniha mi hraje do noty. Mám pětiletého syna a momentálně jsem ve čtvrtém měsíci 🙂 povídání o miminku je je skoro na denním pořádku. Syn se na sourozence moc těší, tak ještě uvidíme, jaká pak bude realita 🙂 Ale věřím, že bude skvělý bráška a hlavně můj velký pomocník. Zatím jsme si trochu „pomohli“ knihami od Astrid Desbordes „Mám Tě ráda“ a „Mám Tě rád sestřičko“ (pohlaví sice ještě nevíme, ale i tak knihu využíváme). A jak já říkám, knih není nikdy dost! 🙂 Výhra by se mi líbila dvojka a odpověď na otázku „Proč pláče?“ Těch důvodů může být mnoho…bolení bříška, mokrá plenka nebo mu taky je prostě jen smutno a potřebuje pořádnou dávku pochování! A co se týká budoucího povolání, můj syn má zatím jasno. Policista po tatínkovi 🙂 Krásný den a díky za super soutěže! Lucka

 • Lenka 6.11.2017 at 9:09

  Naše dvě miminka byla a jsou zlatí usměváčci. Jooo ale pokud šlo o jídlo a spánek, tak i na ten řev došlo 😉

 • Jana 6.11.2017 at 9:12

  Musím říct, že oba synové byli celé šestinedělí zlatíčka. Občas je teda trápilo bříško, ale nebyla to žádná hrůza. Zato ted jsou to dva čertící. Hlavně ten mladší. 🙂

 • Kristyna 6.11.2017 at 9:12

  Emma byla hodně uplakany miminko, nedali jsme dopustit na balon, na kterým sme střídavě skakali od rána do rana, nebo sme behali venku s kočárkem. Asi porodní trauma 🙂 po roce je jak vyměněna ☺️

 • Martina Novackova 6.11.2017 at 9:13

  Ahoj Miso, diky za recenzi, mam tuhle knizku vyhlidlou, aktualni snad brzo bude. Ale nebudu to pokouset, takze za nas prvni balicek s zivotnim cyklem slepice 😁 Jinak na Svojtce ujizdim ve velkem, nastesti tuhle uchylku muj muz toleruje, neb je stejny knihomol 🙂 jinak nas Meloun byl a je slunickove ditko a hlavne si od mala rad prohlizi a cte, netrha knihy, kdyz si s n i m nekdo prohlizi, tak vydrzi opravdu dlouho 🙂

 • Naďa 6.11.2017 at 9:13

  Se synem bylo šestinedělí hooodně náročné, pro mě tvrdý dopad do reality :-)Často ho trápilo bříško, plakal, nespal… První tři čtyři měsíce se mi zdály být nekonečné Ale dcera byla miminko za odměnu (snad si to v pubertě nevybere)…

 • Kacka 6.11.2017 at 9:14

  Tak bud breci unavou,ze nemuze samo usnout nebo chce proste jen kontakt s maminkou. 🙂 nam by se libily oba balicky,tak je nam to jedno.
  k.kata@centrum.cz

 • Lucie Chmielova 6.11.2017 at 9:18

  Sdílím na FB, Lucie Chmielová

 • Eliška 6.11.2017 at 9:18

  no tak tahle knížka by se nám ted hodila 🙂 v únoru čekáme přírůstek 🙂 ale líbí se mi i druhá výhra 😀
  jinak si myslim že miminko pláče protože má nějaký ten poklad v plínce nebo je prostě jen unavený 🙂 náš malej Šíma byl hroznnej řvoun a přežila jsem to všechno díky šátku a nosítku 🙂
  sleduju Vás i na fb a budu i sdílet jako kelishka potramtaná

 • Martina Skočovská 6.11.2017 at 9:18

  No mléko ve flašce už je napůl vypité tak, že by miminko plakalo kvůli nadílce v plence? Taky jsme neměli žádnou knížku když jsme čekali na bratříčka, tak jsme o tom s dcerkou hodně mluvili a snažili jsme se ji připravit na to, že už tu nebude sama. No a taky jsem si zažila hodné miminko (dreru) a uplakánka (syna) v šestinedělí. A jelikož už teda toho bratříčka 10 měsíců máme , tak by se nám líbil balíček se slepičkou, kdyby se na nás usmálo štěstí. Na fb sleduji a sdílím jako Martina Skočovská.

 • Lucie Johaníková 6.11.2017 at 9:18

  Knížka je parádní, škoda, že jsem o ní nevěděla před půl rokem. To bylo u nás aktuální téma. Naštěstí velký brácha zvládl příchod malé sestřičky velice dobře. Chvíli byl naštvaný na mě a dával mi to hezky sežrat, ale sestřičku by od prvního dne pořád hladil a pusinkoval. Jinak Adámek je usměvavý čertík a naštěstí veliký spáč, zato Nelinka by spát nepotřebovala skoro vůbec. Jsou jí 4 měsíce a spánek jí moc nejde, tak poměrně dost bojujeme.
  Sleduji emailem, na fb i na instagramu.

 • Jana 6.11.2017 at 9:21

  Syn byl pěkný čertík, bolelo ho bříško ve dne v nici, takže jsme si užili ( hlavně já). Dcera je usměváček, ale zase trpí na zoubky. Líbila by se mi knížka i miminkách, protože ještě jedno miminko bude chtít 😊

 • Lucie 6.11.2017 at 9:23

  Mame teda obrovske stesti a oba nasi kluci byli (a jedno stale je) usmevava hodna miminka. Vetsinou se nas lide ptali, zda vubec umi plakat 🙂 No starsimu jsou 3 a vriskat umi slusne 🙂 Snad to maly neokouka 🙂

  • Lucie 6.11.2017 at 9:34

   Ještě bych ráda dodala, že by se mi líbil první balíček se slepičkou. V létě se mi narodil třetí syn a na další miminko už se nechystáme.

   • Lucie 6.11.2017 at 9:35

    Promiňte, spletla jsem si komentář, chtěla jsem okomentovat svůj, který začínal podobně.

 • Martina 6.11.2017 at 9:23

  Kedze čakáme naše prvé bábätko tento týžden v piatok 10.11.2017 tažko je mi odpovedať na súťažnú otázku ☺️Je pravda,že ked sme sa pýtali našich rodičov aké sme boli s manželom deti vraj obaja veľmi dobre spinkali sme papali, tak verím že aj naša Šarlotka bude take dieťatko ☺️Hlavne nech sme zdravé 👍🏻

 • Katka 6.11.2017 at 9:25

  Máme 3 děti a řekla bych, že byly hodné. S nejstarší jsme bojovaly s kojením, prostřední se kojil hodně, ve dne v noci co 2 hodiny, nejmladší měl reflux a celkem brzo jsme přešli na UM, protože nepřibíral. Jinak uplakaní nebyli. Jen nejmladšímu začaly růst ve třech měsících zuby, což mě hned nenapadlo, tak jsme měli několik proplakaných dní…

 • Lenka 6.11.2017 at 9:26

  U nas starsi syn proplakal prvni 3 mesice. Jedine, co proti placi zabiralo, bylo prso nebo chovani na rukach v poloze na tygrika a pochodovani po byte. Kocar nesnasel, v satku se mu nelibilo, takze jsem sedela doma a kojila, nosila, kojila, nosila, atd. Spanku taky moc nedal, cca 3x za den 10 minut, vecer usinal ve 2 hod.rano, vstaval mezi 10-11 a zacal celodenni kojici a nosici maraton. Od toho 3.mesice to ale najednou bylo zlate ditko, usmevave, pohodove, temer neplacici. To uz muselo byt, aby se rozplakal. Druhy syn je pohodar od narozeni a poradne nevime, co to plac je 🙂

  • Lenka 6.11.2017 at 9:30

   Jeste odpoved na miminko v knizce…myslim, ze se mu nelibilo v kocarku a chtelo byt u maminky. Taky muzeme mit hlad, zizen nebo se mu chce curat/kakat.

   Vice by se nam libila knizka o zivotnich cyklech, ale nepohrdneme ani druhou 🙂

 • Jitka Kubickova 6.11.2017 at 9:26

  Krasna knizka! Nas prvni byl velky uplakanek neustale hladovy a druhy byl zase v sestinedlei sipkova ruzenka a ted to aktivitou dohani

 • Hanka 6.11.2017 at 9:28

  Miminko na obrázku má je určitě plnou plínku 😁. Vyloženého uplakanka vyloženě nemáme, mladší syn je ale větší pohodář, což může souviset s tím, že jako druhorodička jsem byla víc v klidu 🙂 Dalšího sourozence neplánujeme,tak by se nám spíš hodil balíček se slepicí 🙂

 • Lucie Binarová 6.11.2017 at 9:30

  Mám tři kluky. A všichni byli hodní. Jako každé miminko potřebovali mít nablízku maminku a pak byli spokojení a usměvaví.

  • Lucie 6.11.2017 at 9:36

   Ráda bych dodala, že bych si přála první balíček se slepičkou. V létě se nám narodil třetí chlapeček a další miminko už neplánujeme. 😉

 • Barbora Jastrzembská 6.11.2017 at 9:31

  U nás dcerka plakala u prdíků, tak třeba trápí i miminko má obrázku,dnes je dcera už dvouletá usměvavá holčička, ale s miminkem jsme si s ní užili. Knížka by se mooooc hodila, je krásná i slepička. Barajastrzembska@gmail.com

 • Jeannette Tesařová 6.11.2017 at 9:31

  Mám děti 3, ale hodně daleko od sebe. Aktuálně mají 26, 18 a skoro 4 roky. Nejstarší mě už udělal i babičkou. Každé dítě bylo jiné, teď ta nejmladší je snad nejnáročnější, velice citlivá už od narození, takže plakala často jakoby bez příčiny a doteď je na mě hodně závislá. Nemám ráda věty typu – jak sis ji rozmazlila… Vždycky říkám, že by se rozmazlená už musela narodit a že asi má ke svému chování důvod, jinak by taková nebyla . Ale co vím jistě, za pár let si na ty probdělé noci a uplakané miminko skoro nevzpomeneme :).

 • Katka 6.11.2017 at 9:33

  My jsme měli díky prdikům prvních pár měsíců hoooodne náročných.Kdyz se k tomu pripoctu, ze jsme měli malého nespavce, je to na vycvaklou matka prvorodicku az az.Pomohl satek a hopsani na mici.Ale vsechno se srovnalo a když se zpětně dívám na fotky, je to ten nejsladci andílek ( což bude asi tím, ze 3 ráno se nikomu řvoucí dítě fotit nechce 😃)

 • Hani 6.11.2017 at 9:33

  Miso, dcera Aninka byla jako mala hrozne hodna… ale s vekem 5 let dnes, o tu hodnost nejak prisla😂 obzlaste vecer! Krasny den Hani

 • Verča 6.11.2017 at 9:34

  Mám dvě děti, obě předčasně narozené,. Dceru mi všichni záviděli – dlouhou dobu v podstatě pořád jen spala a doháněla to, co nestihla v bříšku. To samé jsem čekala i u syna, ale kdepak 😀 – 5 týdnů to vypadala slibně, opět spavé mimčo, ale přišel termín porodu a máme tu pěkného křiklouna 😀 Tak uvidíme co bude dál 🙂

  • Verča 6.11.2017 at 9:43

   Mám dvě děti, obě předčasně narozené,. Dceru mi všichni záviděli – dlouhou dobu v podstatě pořád jen spala a doháněla to, co nestihla v bříšku. To samé jsem čekala i u syna, ale kdepak 😀 – 5 týdnů to vypadala slibně, opět spavé mimčo, ale přišel termín porodu a máme tu pěkného křiklouna 😀 Tak uvidíme co bude dál 🙂
   Pokud by to vyšlo raději bych první balíček, knihu o dětech jsem dcerce pořídila, abych ji připravila na bráchu 😉 a je vážně super.

 • Katy 6.11.2017 at 9:35

  Miminko potřebuje odříhnout;-) Knihu máme a je super! Myslím, že dceru (23m) krásně připravila na narození malého (3týdny), dokázala si líp představit, že miminko je v bříšku a brášku přijala výborně. Rádi bysme vyhráli druhý balíček 😉

  • Katy 6.11.2017 at 9:36

   Jo jinak podle mě jsou na obrázku dva tatínci 😉

 • Helča 6.11.2017 at 9:36

  Naše holky byly od narození zlatá miminka, spinkala pěkně, moc neplakala a od tří měsíců spaly celou noc (sice v naší posteli, ale i to se počítá) 😀 Lumpačit začaly až později, ale stojí to za to. Naštěstí jsou na to dvě, v zimě jim budou 2 a 4 roky, takže už jsou ve fázi, kdy si hrají samy a provádí všechny lumpárny společně 😀 Po papání se zákonitě vždycky pokakaly, tak že by mělo miminko na obrázků v plínce schovaný poklad? 😉

  • Helča 6.11.2017 at 9:38

   P.S. knížku o přichodu miminka mám doma schovanou v krabici k Ježíšku, takže by se nám hodila spíš ta slepička 🙂

 • Markéta Waas 6.11.2017 at 9:38

  Skvělý článek a jsem ráda, že si někdo zažil to stejné, co my 🙂 u nás úplně stejně Míšo. Druhá holčička zlatíčko (teda když se narodila, teď to dohání), ale ta první – celé šestinedělí otočené spaní. A pak fungování s někým (něčím – protože to byl tak malinký uzlík), který se ale vzbudil v 18h a do 4h do rána vyžadoval pozornost, jinak spustil ukrutný řev), to bylo opravdu krušné. Teď si to holky vyměnily – ta starší je tak klidná a hodná, mladší opravdu ďábel 🙂
  Vybrala bych určitě druhý balíček, který by konečně zodpověděl často kladené dotazy o tom, jak miminka přichází na svět 🙂

 • Iva Komárková 6.11.2017 at 9:39

  První dcerka byla naprosto pohodové, vyklidněné miminko. Její o dva roky mladší bráška už nám dal trochu zabrat, ale dost to přičítám tomu, že jsem neměla tolik času a sil uspokojovat všechny jeho potřeby včas nebo aspoň nějak. 🙁 Další miminko (zatím) v plánu není, tak soutěžím o první balíček. Děkuji. A sleduji FB i IG.

 • Kateřina Kolářová 6.11.2017 at 9:39

  Naše Em byla pohodové miminko, moc neplakala. Když už ale pořádně zaplakala, tak mě to lekalo, protože jsem na to nebyla zvyklá 🙂 Protože plánujeme, že dcerce pořídíme sourozence, potěšil by mě balíček s knížkou. Sleduji i na FB. Díky za tip na krásnou knížku ;.)

 • Bohdana Pejchalová 6.11.2017 at 9:39

  Krásný podzimní den preji.dcera 18m je věčný nespavec,a když ji netrápí zoubky Tak vesely,usměvavý,upovídany človíček,který si každého ziska.nicmene za pár měsíců čekáme dvojcatka,tak jsme všichni zvedavi,jak nám to půjde dohromady.knizku o sourozencich jít máme nachystanou,proto soutěžím o slepicku;)

 • Kateřina Vítů 6.11.2017 at 9:41

  Co se miminku nelíbí, ví jen miminko samo 😀 Maminka s tatínkem můžou jen hádat- klasicky. Ale tipuju, že by chtělo napít z prsíčka místo z lahve 😀
  Sleduji insta i FB 😉
  A líbil by se mi balíček s knihou Odkud děti přicházejí, páč synáčkovi plánujeme pořídit ještě sourozence….

 • Haňulka 6.11.2017 at 9:41

  Julinka (3,5 r) i Kristianek (5 m) byli v sestinedeli zlaticka. Moc neplakali, jen byli neodlozitelni. Spali jen se mnou, syn porad spinka vedle me nebo v satku, obcas usne v kocarku nebo v hacce. Bolest briska minimalni. Bezplenkuji a vynechala jsem mlecne vyrobky. Tedy ted zrovna maleho trapi prvni zoubky, dnes trosku uplakana noc. Mela bych zajem o balicek c. 1 ☺

 • Hannah 6.11.2017 at 9:41

  Plná plina v kombinaci s hladem, to je mor 😄.. Vikca byla uplakaná dva měsíce.. teď je to náš smisek💕

 • Nina 6.11.2017 at 9:43

  A já myslím, že miminko na obrázku má hlad nebo se prostě jen chce přicucnout, protože aspoň u nás toto jediné vždycky zabralo, žádný dudlík, jedině prso a dodnes to u nás řeší všechny krize. U nás byly obě děti spíš uplakánci do těch 3 měsíců, pak se to začalo pomalinku lepšit. Teď se připravujeme na třetího sourozence, tak jsem zvědavá, jaký bude ten a jak prcka děti přijmou.
  U nás Svojtkoviny taky frčí, tak jsem hodně váhala, ale nakonec u nás vyhrál balíček č. 1 se slepičkou, ten by se líbil moc 🙂

 • Kateřina Pelikánová 6.11.2017 at 9:44

  Naše malá byla spíš uplakanek a nespavec, až teď, ve 20 měsících se to upravuje, plakát přestala dávno ale dobře spát se učí teď. Rádi bychom druhé miminko, takže balíček s knížkou by byl perfektní 🙂

 • Lucka 6.11.2017 at 9:45

  Prvni syn sedmispac, druhy toho moc nenaspi. Jsou to oba smiskove. Libila by se nam knizka odkud prichazeji deti.

 • Lenka 6.11.2017 at 9:46

  Naše Madla je stále ještě miminko, a klidná tedy rozhodně není 😀 v noci je zlatá a krásně spí, už od 6 týdnů jen s jednou pauzou na prso 🙂 ale přes den křičí, pláče, vzteká se, zkrátka se umí ozvat… Nejvíc když nemůže přes den zabrat, nebo když jí trápí roustoucí zoubky, což je právě teď… A miminko z knížky by určitě chtělo přebalit.

 • Monika Z. 6.11.2017 at 9:46

  Náš syn byl usměvavé miminko od narození. Neplakal ani když měl hlad…to se jen z postýlky ozývalo funění a mlaskání, jako když „jde prase z bukvic“ 😀 To byl signál k jídlu 😉 A pláč miminka?…chybí mu kontakt s teplou lidskou kůží, potřebuje slyšet tlukot srdce at mamky nebo taťky. Vždyť na ten zvuk bylo zvyklé celý pobyt v bříšku. I proto je vhodné šátkování,miminko stále cítí teplo a slyší srdce …uklidňuje je to 🙂

 • Miroslava Cichá 6.11.2017 at 9:46

  Ráda bych soutěžila o první balíček. A miminko pláče, protože chce maminčino prso a né tatínkovu láhev:) Jinak u nás byla dvojka uplakanější, trápily ji prdíky….

 • Petra Pivoňková 6.11.2017 at 9:46

  No jako prvni me napadlo: „Beztak tam ma h…“ 😀 😉 Jinak syn trpel prvni tri mesice na koliky, a strasne plakal a plakal, takze prvni tri mesice byly ocistec a doted pokazde, kdyz se bavime o druhem mimcu,tak si na to vzpomeneme a tak zatim druhy zadny nemame 😀 Libil by se mi vic balicek cislo 2, protoze co kdyby jsme se nahodou rozmysleli,ze jo.. :)) Petra

 • Petra Pavlickova 6.11.2017 at 9:47

  Syn byl urvanek celych 6m,do roka se trochu zklidnil,ted mu budou 4 a je to zlaticko,ikdyz vztekle 😀 Druha dcera v sestinedeli na zaskrceni,pri zmenach casu na zaskrceni,v cizim prostredi na zaskrceni 😀 takze taky spis urvanek.Ted cekame necekane treti,tak uvidime 🙂 obe knizky by byly pro nas zajimave: cekame prirustek a mame i slepicky a otazka, proc ma vajicko a proc a proc, je u nas casta.

 • Martina 6.11.2017 at 9:47

  První měsíc zvykačka, pak klid, Začalo to se zuby od půl roku :). Prostě vývoj :). Líbil by se mi balíček o miminkách :). Martina

 • eva Suchomelova 6.11.2017 at 9:47

  Zažila jsem obě varianty 🙂 Evelina řvala do půl roku pořád, teď je to parádní dítě, mladší zase jako miminko neplakal snad vůbec a teď je to trochu mamánek 🙂 Sleduju všude 🙂 IG: Evulineek FB: Ev Ka 🙂 Hezký den 🙂

 • Luci 6.11.2017 at 9:47

  Dcera do půl roku v pohodě (ale je narozená o 6 týdnů dříve). Se synem to bylo náročné hlavně v noci ze začátku. (Sdílím na FB)

 • Elizabeth Venkrbcová 6.11.2017 at 9:48

  Náš syn byl hodné miminko, plakal jen když měl důvod. V prvních třech měsících to bylo hlavně kvůli prdíkům. A úsměvy šetřil jak šafránem…dnes už se směje mnohem víc, ale taková přemýšlivost a vážnost v něm zůstala.

 • Jana 6.11.2017 at 9:48

  Náš chlapeček byl ten uplakaný čertík. Pořád se musel nosit. Přešlo to až se začal sám pohybovat. Zájem bychom měli o druhý balíček.

 • Elizabeth Venkrbcová 6.11.2017 at 9:49

  Zapomněla jsem dospat, že by se nám víc hodil slepičí balíček. Díky. 😉

 • Kaci 6.11.2017 at 9:51

  Ahoj. Rada bych soutezila o druhy balicek se slepickou. Prvni knihu uz mame doma. Pred par dny se nam narodilo druhe miminko a zatim to vypada, ze obe deti budou andilci. Tesime se na dalsi souteze 🍀🍀🍀
  Kacccenkaa@seznam.cz

 • Zuzka.175 6.11.2017 at 9:51

  Já myslím, že pláče, protože nechce láhev, ale prso 😉 Jinak náš klučík nebyl uplakánek, spíš byl hodný. Hlavně on neplakal, ale pískal! 🙂 Už v porodnici ho všechny sestry poznaly po hlase. I dnes, v roce a půl, když občas pláče v noci, tak píská. Sourozence zatím neplánujeme, tak bysme brali první balíček. Díky za soutěž, je to tu krásný. A konečně mě to aspoň „donutilo“ se registrovat. O změnách na FCB vím a jestli to fakt zavedou plošně, Facebook ztratí smysl pro spoustu lidí, kteří tam chodili pro informace a ne jen vystavovat fotky ze svého šťastného a slastného života 😉 😀

 • Martina Barnikova 6.11.2017 at 9:52

  Myslela som ze mam placlive dieta, az pokial som nezacala porovnavat s ostatnymi. Zistila som ze maly Rafael je moje zlaticko poslusne 😇😍

 • Ivet 6.11.2017 at 9:53

  Náš syn byl čertík od narození, šestinedělí bylo hodně krušné. Stále plakal kvůli kolice a hlady. Po čase se z něho stal andílek, ale jen do roka, pak už zase vystrčil růžky. Dnes mu je 2,5 roku a je to malý andílek s ďáblíkem v těle. A na jaře z něj bude velký bráška, ale ještě nevíme, zda sestřičky nebo menšího brášky 🙂 Knížky od Svojtky miluji a tahle by se aktuálně hodila. Soutěžila bych tedy o variantu č.2. Miminko na obrázku bych tipla na bolest bříška, klasika … 🙂

 • Sylvie 6.11.2017 at 9:53

  Dobrý den, řekla bych, že miminko na obrázku může mít důvodů k pláči mnoho, ale sázím na horko, plnou plínu nebo hlad :-). Alespoň u obou mých dcer, to většinou byly tyto důvody. Prosím v případě výhry o balíček č. 1. Děkuji.

 • Lenka Valová 6.11.2017 at 9:54

  Naše miminko pláče jen když je unavené nebo má hlad. Počůraná nebo pokakaná plenka ho nechává chladným 😀 Syn má půl roku a oproti jeho téměř tříleté sestřičce je to anděl. Dcera proplakala celé šestinedělí a vlastně zhruba do roku byla téměř neodložitelná. Syn je pravý opak a já si to náležitě užívám. Jak přišel na svět on i ona se malá často ptá, tudíž by se nám knížka opravdu hodila. Díky

 • Claire 6.11.2017 at 9:55

  Place, protoze je mozna nosenecek jako nase malicka Ninuska. Dokud se nosi v satku nebo nositku, je nejspokojenejsi miminko. 👩‍👧 Ani Krystufek moc neplakal, asi tim, ze se vsechno tocilo kolem nej, kdyz jeste nemel segru 😊
  Fb Claire de Lune, IG yeemanjaa

 • Kateřina Vacková 6.11.2017 at 9:56

  Dobrý den, naše první holčička byla zlatá, neplakala, ale ráda se mračila. A na jaře nám přibyl opět zlatý, usměvavý kluk.😍 Soutěžíme o první balíček. Děkujeme za super blog a krásné soutěže 👍

  • Kateřina Vacková 6.11.2017 at 10:07

   Sleduji Vás na fb i Is a miminko na obrázku pláče nejspíš protože ho tlačí bříško potřebuje si odříhnout.

 • Blanka Pavelková 6.11.2017 at 9:57

  Starší prcek byl zlaté miminko, kamarádky mně záviděly a bylo opravdu co. Mladší vykoukl na svět předčasně. Jelikož jsme museli hodně cvičit, aby splňoval tabulky, sem tam plakal. Hlavně když uviděl bíle zářící plášť.
  Děkuji za krásné vzpomínky!

 • Lenka 6.11.2017 at 9:57

  Mám dva chlapečky, mladšímu budou čtyři měsíce a druhý měsíc si raději nepamatuji:-D opravdu byl velmi hlasitý křiklounek. Starší byl klidnější. Ráda bych zkusia štěstí a zasoutěžila si balíček č.1, děkuji

 • Zuzka T. 6.11.2017 at 9:57

  Naše holčička asi do 3 měsíců občas plakala, v noci jí bolelo bříško a k večeru měla své plakací chvilky. Mi teda přišla hodně uplakaná, ale po zkušenostech ostatních maminek mi došlo, že je úplně hodná a v pohodě 🙂 Teď má 13 měsíců a nebrečí skoro nikdy, je moc usměvavá a veselá, tak snad jí to zůstane co nejdéle 🙂 Knížka o miminkách vypadá moc hezky, ještě bychom určitě nějaké chtěli, takže by se nám líbila 🙂 Sleduju na fb jako Zuzka Tesarčíková (IG – zuzztesa)

 • Martina Jurková 6.11.2017 at 9:57

  K nám přisla Amálka ,když Leontýnka mela 3roky.První tyden byl horší.kdy ji chtela Leli vratit radeji zpět panu doktorovi 🙂 Ale ted jsou partačky, i když Amálce je teprve 5mes..Obě holky byly užasný….Leontýnka tedy vetsí spáč ta snad do 6mes jen spala a spala…Amálka je vetsí drbna je víc vzhuru (ale v noci krasne chrni) , je to vyloženě pohodář a smíšek,je jedno kam ji clovek položí, tam si vyklada a smeje 🙂 líbila by se nám knížka Životní cyklus ….už máme jednu doma schovanou na Vanoce tak budeme rády za dalsi 🙂

 • D-žejn 6.11.2017 at 9:58

  U nás starší dcera plačtivá – špatný porod, já poporodní deprese, zachránil nás obě šátek a neustálý kontakt. Druhý syn to měl na salámu od narození, co je pláč jsem ani nevěděla 🙂
  Myslím, že miminko na obrázku by potřebovalo vyměnit plínku 🙂 V případě výhry bych volila slepičí balíček, třetí dítko není na pořadu dne.

 • Hana 6.11.2017 at 9:58

  Tak ja si myslim, ze miminko na obrazku place, protoze ho trapi prdiky. To jsme si totiz prozili s prvorozenym a ted i s druhorozenym. Prvorozeny se prvnim pulrokem proplakal, druhorozeny rozdava usmevy 🙂 A protoze uz druhé miminko mame doma, potesil by nas slepičí balíček :-)🐔🐓🐣

 • Romana Kašpárková 6.11.2017 at 9:58

  Náš malý byl jako miminko zlatý 😊 aspoň si to myslím, nemám zatím s čím srovnávat, máme jen jeho. Sice nespal přes den, ale vyjma nějakých dvou týdnů neplakal, jen se koukal a později i usmíval, v noci spával krásně. Za to teď mě to vynahrazuje – vztekání je na denním pořádku, jak není po jeho, tak je zle a v noci o něm taky občas víme 😊

  • Romana Kašpárková 6.11.2017 at 9:59

   Sdílím na fb a i na instagramu vás mám ve sledování 😉

 • Lucie 6.11.2017 at 9:59

  Naše dvě děti-miminka byly zlaté obě dvě. Plakaly výjimečně, bříško je netrapilo. A kdyz uz, tak i tatinek věděl, že to bude obrovský hlad, což se podařilo vždycky rychle napravit vytahnutim prsa 🙂
  Spíš ted kolem 3.roku staršího se ptáme kolikrát oba dva s tatinkem kvůli čemu ten nas synek zase řve 🙂 a mala jako spravna ženská se to rychle učí od staršího bráchy 🙂
  Rádi bychom si zahráli o knížku odkud prichazeji děti. Protože se syn ptá čím dál častěji co a jak. 😉

 • Ivona 6.11.2017 at 9:59

  U nás to bylo úplně stejné jako u vás 🙂. Starší byl usměvavé, spinkací a spokojoné miminko. Mladší trápilo bříško, takže první tři měsíce byly doslova očistec. Ale rozhodně to stálo za to 🙂. Sleduji vás i na FB a IG.

 • Nikol 6.11.2017 at 10:00

  Ve ctvrtek 9.listopadu bude nasemu Kubikovi rok.Od narozeni byl velmi uplakane miminko a velky nespavec.Casem jsme prisli na ABKM,tak uz prestal byt tak uplakany,stale kojim,takze v tomto smeru jsem ted vegan.Ale nespani nam vydrzelo do ted.Jelikoz uz pracujeme na druhem miminku,libil by se mi balicek c.1.Sleduji jak na facebooku,tak na IG (nikolik22)

 • marta 6.11.2017 at 10:00

  O našem prvním synovi jsme ani nevěděli a druhy proplakal cele šestinedělí koliky,od 3mes.atopicky ekzem,takže nespavost z pruritu a ted v roce zase separacni uzkost a noční závislost na prsu,a to nemluvim o kazdem zoubku…ale jinak je to tvrďák,který po pádu a bouchnuti nezabreci.balíčky jsou krasne oba,tak nevím,?

 • Klára 6.11.2017 at 10:00

  Měla jsem štěstí, že obě děti jsou spíše klidnější a spaní není větší problém. Pár horších nocí nebo dnů jsme také měli, většinou byl ale problém v bříšku nebo pak v zoubkách. Ale i to nesli děti statečně, dokonce i syn, u kterého jsem čekala, že bude větší „baba“. 😀
  Knihu o tom, kde se berou děti, máme doma, proto zkouším štěstí se slepicí. 🙂

 • Anna Nováková 6.11.2017 at 10:00

  ahoj, já myslím, že miminko v knížce má možná poklad v plence 😉 🙂 jinak obě moje dcerky byly od začátku poměrně spavé a hodné 🙂 první půl rok opravdu téměř celý prospaly a já měla aspoň čas se o ně v klidu naučit starat 😀 snad jim to spaní vydrží i dál 🙂 díky moc za blog a celou soutěž, těším se na další dny 🙂

 • Lucka Chlupová 6.11.2017 at 10:01

  Rada bych soutezila o zivotni cyklus slepicky.oba syny mam spáče.od narození spinkali celou noc😊

 • Michaela 6.11.2017 at 10:03

  Nase Emma byla (a je) zlata, byla to spinkaci miminko – az jsem někdy měla strach, jestli je to normální 😅🙈 protože „dobre“ rady, které vam všichni dávají v období sestinedeli… 🙄 Vsak neboj, ona ti rvát začne… jsem spis obrecela ja… 😅 Nikdy to nepřišlo a spi krasne do ted… knížku tedy zatim nemáme ani jednu 😉

 • Martina P 6.11.2017 at 10:03

  Miminka brečí, když nemají pro sebe pohodu, ať je jakýkoliv důvod. Někdy je obtížné zjistit, jaký důvod to je. Naše dvojčata byly předčasně narozené, takže když jsme se dostaly domů, už byly naučeny na režim z nemocnice, tak ani moc nebrečely, věděly kdy je čas na jídlo a jiné aktivity…. Později obě k večeru trápilo bříško, to byl záhul.

 • Simona 6.11.2017 at 10:03

  Naše Nelinka plakala hlavně, když byla hladová. S plným bříškem je to spokojené mímo. Balíčky jsou hezké oba.

 • Kateřina Bednářová 6.11.2017 at 10:04

  Já bych to tipla na bolest bříška. Ta nás totiž v prvních měsících potrápila asi víc než cokoliv jiného, i když to nikdy nebylo nijak dramatické… Máme doma zlatou holku, momentálně sice čekáme na první zub (jinak si ty prokňourané noci a šílené opruzeniny nedokážu vysvětlit), v osmi měsících pláče vlastně jen když je hodně unavená a potřebuje spát. Ťukám na dřevo, snad to tak zůstane. A pomalu začínáme přemýšlet o sourozenci, takže by se mi líbil balíček č. 2 🙂 Sleduju facebook i instagram (bednar_ka), sdílím. Přeji krásný den!

 • Lenka 6.11.2017 at 10:04

  Ta knížka vypadá báječně, moc by se mi v knihovničce líbila 🙂 Miminko pláče, protože by si dalo zbytek toho mlíčka 🙂

 • Marie 6.11.2017 at 10:04

  U nás je od narození (vlastně včetně porodu!) jeden syn náročnější a druhý „za odměnu“. Ale jsou samozřejmě miláčkové oba. Díky za možnost se zapojit i nám, kteří nemáme facebook ani instagram.

 • Bára 6.11.2017 at 10:04

  Uplakaná. A já z toho 🙂

 • Andrea D. 6.11.2017 at 10:05

  Někdy si říkám, že na ty začátky s miminem nevzpomínám úplně nejradši. První tři týdny super a pak se to zlomilo a na programu byly dlouho celodenní pláče. Kočárek nechtěl, nosítko jen občas, celé léto jsem proseděla doma v křesle, houpala a jediné co zabíralo byl zapnutý fén, který jsem měla půl dne v ruce. Úplně vyflusnutá. Snad do roka byly scény, kdykoliv jsem se vzdálila na pár metrů. Dost mě to od druhého dítěte zatím odrazuje. Protože teď si prozměnu užíváme růst zoubků, takže opět probrečené dny doma, vztek, opět odmítání kočáru i nosítka, ufuf. Proto bych raději volila balíček jedna, momentálně by byl užitečnější 😉 Jinak myslím, že miminko pláče, protože chce být u mámy (i když těžko poznat pohlaví rodičů podle toho obrázku :D) Je možné, že pláče kvůli plné plence, ale to je jediný důvod, který u našeho prcka nebodoval 🙂
  Sleduju na FB i instagramu

 • HANA 6.11.2017 at 10:06

  Miminko chce třeba chvilku klidu. Vzpomínám si, že jsem vyzkoušela vždy vše – plinku, nakojit, pochovat, povyprávět, znovu odřihnout a když jsem stále chovala, pochodovala po bytě a stále s brekem, odložila jsem do postýlky, že si jen protáhnout záda a lup, už se spalo. Užily bychom s dcerkou spíše balíček 1 s vkladackou.

 • Zuzana 6.11.2017 at 10:06

  Chtěla bych soutěžit o balíček č. 1, jelikož přírůstek už tu kolem mě zdatně leze 🙂 Děti mezi sebou mají 17 měsíců, tak jsme jen staršímu vysvětlovali, že mám v bříšku mimi. Obě děti byly čerti s pláčem a prdíky první dva měsíce a od té doby v podstatě zlatí (říkají ostatní, já s tím tedy občas nesouhlasím 🙂
  IG (zuzanacerna)

 • Petra M 6.11.2017 at 10:06

  Náš kluk plakal skoro pořád. První půl rok proplakal. Zkoušeli jsme všechno. Teď mu bude 6 let a pořád je hodně citlivý. Holka tolik neplakala, ale zase se umí hodně od malilinka vztekat 🙂

 • Martina 6.11.2017 at 10:07

  Naše malá cácorka je od malinka pohodářka, i když teď se začíná sem tam vztekat a zkouší, co si může dovolit. Ale když jsme jí dovezli z porodnice byla spokojená, neplakala a krásně spinkala. 🙂
  Jinak by se nám líbil balíček druhý, jelikož plánujeme druhý přírůstek. Miminko na obrázku může být utahané plus hladové.., to bych byla nešťastná i já v takové situaci. 😀

 • Hana Dlouhá 6.11.2017 at 10:07

  Já myslím, že by miminko chtělo ponosit 🙂 jinak bych ráda balíček č.1 protože sourozence zatím neplánujeme. Na fb sleduji jako Háňa Dlouhá. A moc děkuji za soutěž a inspiraci. 🙂 Hana Hana.dlouha125@seznam.cz

 • Drahuše Poborská 6.11.2017 at 10:08

  Máme dva kluky, starší 3 roky, mladší 2 měsíce. Oba kluci od narozeni hodní, v noci spinkaji, pláčou jen minimálně. Jsem vděčná za to,že je mám a hrozně si toho vážím. Starši syn přijal mladšího úplne skvěle, miluje ho a moc mi pomáhá. Svojtku máme velmi radi, a proto by jsme rádi o něj soutěžili. Sice brášku už máme, ale u staršího přijde období otázek a knížka se k tomu bude určitě hodit 🙂

 • Katka 6.11.2017 at 10:10

  Dobrý den Míšo, líbil by se mi balíček s knížkou Odkud přicházejí dětí? Mám 7měsíční holčičku a je to moje usměvavé štěstí od rána do večera., směje se i tehdy, když ji musím budit (např. když usne a za 2 min. ji musím přendat z kočárku do auta). Plakala mi akorát když měla navečer bolení bříška.

 • Andrea 6.11.2017 at 10:11

  Uplakany rozhodne nebyl ale strasne malo spal.doted si pamatuji jak jsem se divila proc spi max 30min vkuse…soutezime o balicek c.1

 • Veronika Camfrla 6.11.2017 at 10:11

  Mikulášek neplakal snad nikdy 🙂 Jsme nosici, kojící a spinkajici všichni dohromady, takže neměl nikdy ani proč 🙂 Milujeme kontaktní rodičovství :-*

 • Martina 6.11.2017 at 10:12

  Syna první tři měsíce vždy večer bolelo bříško, tak hodně plakal a nikdo jsme toho moc nenaspali. Miminko na obrázku by mohlo mít v pline, kolika nebo se chce nosit😊 Líbil by se nám balíček se slepickou. Sleduji Facebook I Instagram.

 • Lucka 6.11.2017 at 10:12

  Naše Eliška byla usměváček. 🙂 Víceméně se půl dne nosila a spala v šátku a zbylou domu toho moc neplakala. Bolení bříška, ani zuby jí moc netrápily. A teď už je z ní 3 leté dračice a někdy trochu holka „ukňouránek“. 🙂