Vyhraj FirstBIKE | Hotel Leyla Frymburk

lipno, frymburk, hotel layla

Vítej u třetího okýnka v našem adventním kalendáři na blogu. Vánoce jsme si tu dali o chlup dřív a mám obrovskou radost, že se vám zatím články i soutěže líbí, účast je veliká. Jen teda nevím kdo to bude všechno losovat 😀 . Dnes tu mám překrásný dárek od Proděti.cz. Vybrala jsem nejpraktičtější a u nás nejvyužívanější věc. Krom té soutěže vás ale svezeme na jih Čech, kde jsme si dali s holkama víkend po návratu z Afriky (a jo, vrátili se všichni marod 😀 ). Ale bylo to skvělé. Lipno a Hotel Leyla, tak račte nastoupit, jede se na výlet 🙂 .

Ostuda ostudovatá. Přiznám se, že Lipno bylo letos v září „mé poprvé“. Proto když jsem naplánovala termíny kurzů první pomoci do Českých Budějovic, hned jsem prolustrovala booking.cz a zablokovala pro nás volný víkend v Hotelu Leyla.

Hotel je to poměrně velký a sliboval dost zábavy pro děti, kdyby náhodou počasí nepřálo. Víc než nějaké Lipno ale holky zajímala tahle boží palanda 😀 . Je tu někdo, kdo se jim diví?

lipno, frymburk, hotel layla

Já teda ne a hned bych vlezla spát k nim. Nám s tátou ale byla přisouzena jen nudná manželská klasika 😀 . Z pokojů je na výběr možností víc. My dostali rodinný apartmán, který má svou vlastní kuchyň, spodní obýváček a spí se nahoře o patro výš. Podkroví je pak takhle senzačně vybavené.

Pár dní před odjezdem na Lipno jsme se vrátili z horoucích afrických pekel, takže byla otázka času, za jak dlouho nás to položí. Naše těla ale zvládla aklimatizaci na jedničku. Odpadli jsme v neděli 😀 . Počasí ale na místní poměry vyšlo skvěle a 17°C nám muselo stačit. Ty výhledy, ty procházky, ty barvy.

Sobota byla senzační, a i když od rána byla mlha, že nebylo vidět na špičku nosu, slitovalo se to nad náma a my s holkama vyrazili do Lipna nad Vltavou, odkud jsme si to dali lanovkou na Stezku korunami stromů. Celý článek k téhle stezce už na blogu najdete 🙂 .

Ještě v pátek ale holky otestovaly areál hotelu. V rámci ubytování jsou k dispozici dvě dětská hřiště a jedna zahradní houpajda. Trochu opatrnost vyžadoval biotop s kapříkama a zlatou rybou, kteří kousek od hřiště plavou. Nikdo ale do vody nespadl, tak to nebudu zas zbytečně démonizovat 😀 .

Hřiště bylo jedno pro děti menší, s menší klouzačkou a taky tou mimikovskou houpačkou, kam se dítě posadí. Druhé bylo trošku větší a byl tam i minitobogán, na kterých si teď Nela po africkém aquaparku hodně ujíždí 🙂

Abych ale nezapomněla to důležité. Hotel Leyla je ubytováním, které najdete na okraji města Frymburk. Nejste tedy přímo v Lipně, ale absolutně ničemu to nevadilo. Byl tam klídek, nádherný výhled a jako velký bonus považuju, že hned vedle tohoto hřiště je vlastní sjezdovka i s dětským parkem. Takže kdo hledá místo kam na lyže v zimě, tenhle hotel bude fajn.

Tak holky. Je sobota a musíme si vybrat. Je tu Stezka korunami stromů, Království lesa aneb malé Mirakulum. Máme s sebou kola a je tu hřiště. V restauraci pak velikánská herna. Rána byla navíc hodně chladná a vydechovat páru byla pro holky letos novinka 😀 .

Pochopitelně holky musely mít od všeho kus, takže dokud neopadla mlha, skončili jsme na hřišti. Následoval veverčí výstup na Stezku KS, po ní šup do Království lesa do hradů a trampolín a odpoledne vyhrála kola!

Úplně živě si pamatuju, jak už náš táta zajásal, že nemusíme nikam vozit žádný kočár. Jak je teď super skládat věci do auta 😀 . Jop, to trvalo asi půl roku než Julinka dostala svůj FirstBike 😀 . Od té doby by byl rád za naše Bugaboo. Dvě kola do kufru je možná horší, obzvlášť když se balíte na sychravý víkend.

Od hotelu jsme si dali na kolech výlet do Frymburku. Cesta je to parádní, protože podél hlavní silnice vede přímo cyklostezka, a tak nemáte nerva, že vám děti někdo porazí. První polovinu cesty jsme jeli jak z antarktidy – v rukavicích 😀 ale žabák na náměstí ve Frymburku holky donutil je odhodit.

Frymburk je malé, ale moc krásné místo. Bohužel už nejsou ani trochu krásné ceny v něm, ale s tím počítáte, když na Lipno jedete. Za pochvalu ale stojí velké množství restaurací a obchůdků, které byly celý víkend otevřeny. A protože jsme nechtěli utratit měsíční plat v restauraci hotelu, nakoupili jsme přímo tady. Zlaté bydlení s kuchyní.

Teda ale nebojte, holky jsme pochopitelně vzali i mezi lidi do restaurace a musím říct, že to byla značná pohoda. Mají v Leyle totiž koutek, který je větší než holek pokojíček doma (a to mají myslím dost místa 🙂 ) a ještě má takový šikovný plůtek, kde se děti vyzují a užijí si tam krásně po celou dobu co vy jíte. Ceny v restauraci ale mazec. Co se ale moc cení je kuchyně, která není absolutně typická. Když budete chtít, poznáte tu úplně nová jídla.

Tip: Jojo žabák bral holky kdykoli jsme jeli okolo 😀 . Za nás byl ten den na náměstí ještě Den hasičů, kdy měli nějaké své závody, a tak jsme si tam udělali cestu ještě jednou za tmy. Žabák jim nutekl ani neschoval 😀 . Mrkněte na program Frymburku a třeba narazíte na hezkou akci.

Pokud se do Frymburku dostanete, doporučuju udělat okruh a nevracet se stejnou cestou zpět. Z náměstí zabočíte mezi domy k vodě a podél ní pak jedete až k rozcestí, kde už uvidíte hotel. Cestou potkáte i malinké hřiště a několik přívozů.

Nástupiště byly u holek hodně v oblibě, asi je budu muset tahat víc na Náplavku v Praze 🙂 . My se lodí nikam nechystali, ale dost dlouho je bavilo pozorovat převážení aut přes Lipno. A pssst já vím, že se tam nemá lézt, ale znáte to – jezinky. Jen pár krůčkůůů… žbluňk!

Odpoledne jsme tak pobyli na Lipně, projížděli se okolo a v tuhle chvíli přestává táta litovat, že ta kola do auta rval. Ono bez odrážedla by byla schopná ujít delší výlet jen Nela. Julinka sice chodí dobře, ale za celý den dá třeba jen 8 km a to ho ještě dělíme spánkem někde ve škarpě 😀 . Díky FirstBike odrážedlu je mobilní a zvládneme tu delší trasu jen za odpolko.

Holky tahají na kolo většinu roku softshellové soupravy UNUO, na které nedámedopustit už dva roky.

Aby byl článek víc než jen ty kochací prohlížečky, tady je několik praktických informací, které na Lipně možná využijete 🙂 . Během adventního kalendáře se sem ještě jednou vrátíme, ale nebudu radit předem 😀 .

Praktické informace 

web: Hotel Leyla Frymburk
Ceník ubytování
pro děti v hotelu
web městys Frymburk
Tip na výlet: Stezka korunami stromů
Tip na výlet: Království lesa zábavní park

Kolikrát si říkám, jestli není škoda, že bydlíme na tak hezkém místě, když tam prakticky jen přespíme, protože jsme celé dny venku. Je ale pravdou, že už se nám stalo minulý rok u Brna, že jsme měli celý víkend strašně ošklivo, a to pak na možnostech v ubytování záleží dost. Nelinka odhodila kolo u dveří „domů“ a zas vyletěla na hřiště.

Co je ale největší výhodou těchhle výletů? Volný večer pro mámu s  tátou 😀 . Jo, tady už vidíte skelný pohled Nelinky, a to si ještě po obědě dala dvě hodinky s Julinkou na palandě 🙂 .

A zatímco Nela hodí unavený pohled, Julinka nic neřeší 😀 . Pamatujete jak jsem vám tady už zmiňovala, že Juli je spáč s velkým eS a když je podezřelé ticho, nejspíš někde spí? Tak po koupání nenašla už sílu ani na zapnutí pyžama a než jsme vylezli ze sprchy, ustlala si v obyváku 😀 . A přitom ta postel v pozadí na fotce, že? 😀

Jsou unávné, cesta na Lipno dlouhá a ta zpět ještě delší. Ale jsou boží. Milujeme víkendy, na které se podíváme s rodinou díky kurzům první pomoci, se kterými budeme úspěšně cestovat i v roce dalším 🙂 . Poznáme tak spoustu krás naší republiky, holky pozdraví zebry v každé ZOO, ale i tak je smutek vždy, když nás vidí balit.

A vzhledem k tomu, že určitě čekáte nějakou tu hezkou výhru, zkusila jsem dnes trochu nadržovat klukům a vybrala do soutěže tohle krásné odrážedlo v modré barvě. Ono totiž holka na tomhle krasavci je krásnější než kluk na růžovém 🙂 Takže vesele do něj i maminky děvčátek.

Za výhru do soutěže děkuji e-shopu Proděti.cz, ve kterém najdete dětský sortiment nejen do tří let, ale i dál. Šlapací kola, brusle, outdoorové potřeby…to nejčastěji tam procházím já 🙂 a pravidelně si vyčkávám na akci sandálků Keen CNX. 

Den 3.: Odfrč na krásném odrážedle FirstBIKE

 

Soutěž ukončena

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem „Ať ti nic neunikne“. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jezdíte s dětmi někam na hory (lyže, boby, sáňky)? Poraďte, kde se vám líbilo?

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

MUDr. Michala Knězková

All posts

847 Comments

 • Ivana 7.11.2017 at 7:08

  My s malým rádi jezdíme na hory. Loni byl ještě malý, ale moc se nám líbilo v areálu Dolní Morava. Bylo to perfektně vybavené pro malé děti. Dá se tam sánkovat, bobovat a také lyžovat na dětských sjezdovkách a malé děti mohou jezdit na kolotoči z nafukovacích gum. Je tam i dětský koutek, kde si můžete s dítětem hrát nebo vám ho pohlídají a také ve wellnesu je i pro děti brouzdaliště.Určitě je to bezva i v létě 🙂 Letos jedeme na Slovensko do Nízkých Tater.

  • Kristina Kalužíková 18.11.2017 at 23:51

   Jezdíme pravidelně do hotelu Vista, tam se nám i dětem moc líbí. Letos jsme naplánovali zimní dovolenou na Lipně, apartmany Lipno lake resort, tak snad bude sníh, ať si mužem všichni užit i zimních sportu.

 • Jana Herrmannova 7.11.2017 at 7:10

  My pojedeme na hory poprve, na chalupu v Krkonosich, mame tam domaci pohodu. Jinak to bude pres zimu jistit kopecek za domem na prvni bobovani 🙂
  IG: jana.herr

 • Bara Molkova 7.11.2017 at 7:10

  Moc se nam libi na Dolni Morave, a to jak v lete tak i v zime. Vyradime se tam my i dcera.

 • Jana 7.11.2017 at 7:12

  Děti jsou malinke, tak ještě nikam nejezdime, ale určitě již brzo začneme, proto díky za typy 😉

 • Klára Toša 7.11.2017 at 7:12

  Jsme z Jizerek, takže krásu máme “za domem” a vyrážíme do lesů a kopců často. Už jen proto, že starší dva mají “papíry na hlavu” a v lese mohou být jednoduše sami sebou. Milujeme i Krkonoše, kam jesnou ročně vyrazíme na pár dní taky na tůry. Ubytování vybíráme pokaždé jinde, ale hledáme podle toho, aby byli zvyklí a uzpůsobení na děti. Děkujeme za typ, vypadá to krásně 😉 k.tosovska@seznam.cz Klára Toša

 • Zuzana Brožová 7.11.2017 at 7:13

  Bedřichov v Jizerských horách – dětaký vlek, mírné kopce.

 • Markéta Jahodová 7.11.2017 at 7:13

  Máme rádi Deštné v Orlických horách a tamní penzion Kozí chlivek 🙂 Tím spíše, že na jeho místě stával domecek mého strejdy, i s tím opravdovým kozim chlivkem.

 • Tereza Müllerová 7.11.2017 at 7:14

  Krásné ráno, na hory nikam nejezdíme, jako na ty klasické* lyže a spol., je to mimo naše finanční schopnosti a ani jeden nejsme příznivec sjezdovek, máme raději horské svahy plné květů a ne sloupů. Co si ale užíváme je pěší výlety, jednou už i do vyšších kopců na Slovensku…Stačí to a výhledy jsou i tak krásné, netřeba svištět na něčem z kopce…Ter.

 • Karolina 7.11.2017 at 7:14

  Dobré ráno, tohle paradni odrazedlo by naší Beátě určitě udělalo radost i v modré barvě…však i první motorku máme v tyrkysové 😉 Jinak na hory jezdime na pomezí Krkonoš a Jizerek do Sklenařic. Chalupa super pro více rodin, menší sjezdovka 5min pěšky, větší 5min autem či další v okolí. Pro naši malou je ale v každém ročním období nejoblíbenější dětské hřište v lesoparku v Příchovicích, kde se i výborně najíte v restauraci U Čápa. http://www.stodoly.cz
  Karolina a Beáta

 • Petra Pavlickova 7.11.2017 at 7:17

  Jezdime na hory radi,v lete i v zime.Sumavu milujeme-Modrava,Kvilda.Lyzarske zacatky mel syn v Destne v Orl.h.,v zime jsme byli i na zamrzlem Lipne,nadhera.Dalo se tam i bobovat,po ledu jsme tahli sanky,pekne.

 • Magdaléna Zemanová 7.11.2017 at 7:18

  Tímhle článkem jsem se vrátila na Lipno 😍 já holka že Šumavy, odchovaná Špičákem a lyžováním tady. Je že na Lipně jsme byli loni na první rodinné dovolené a letos znova už v plném počtu. A určitě to ještě plánujeme znova, takže tohle ubytování si zapamatují.

 • Adéla Ž. 7.11.2017 at 7:24

  Na hory to v zimě s prckem bude poprvé, tak neporadím. Sama se nechám inspirovat v komentářích. Sleduji fb i insta.

 • Hanka 7.11.2017 at 7:26

  Na hory jeste nejezdime, loni to jistil kopec v Ruprechticich na sanky, uvidime letos 🙂 firstbike by se na pristi jaro uz hodil. Diky za soutez. Sleduju na fb i insta. Hezky den. Hanka

 • Maia Soukupová 7.11.2017 at 7:27

  Tak u nas zatim na hory nejezdime, bohuzel neporadim 🙁

 • Irena 7.11.2017 at 7:29

  Naše nejstarší 7 let s taťkou jezdí na kole po našem krásném okolí( luka, lesy, rybníky), Jistebník, Albrechtičky, Studénka. Mladší teprve odrostla z prvního odrážela a na jaře začne na koloodrážedle a mimi se vozí v kočárku. Jinak jezdíme bobovat a sáňkovat na Čeladnou, na chalupu za babí s dědou.

 • Mirka Vošická 7.11.2017 at 7:35

  Zdravím ze severu 😃zatím na hory nejezdím,Viktorce jsou tři roky a Adelce 3 měsíce, počkáme si az budou obě větší 😄moc rádi bychom vyhrály,tak uvidíme 😉s pozdravem Mirka Vošická

 • Markéta Sližová 7.11.2017 at 7:35

  My na horách vlastně bydlíme, takže nás to zatím ani moc neláká:D Já osobně radši jezdím k vodě, nebo za památkami ale kdo ví, třeba děti překvapí a zimním sportům se nevyhneme:)

 • Dana Mazankievicova 7.11.2017 at 7:35

  Úžasné bydlenícko to musím ukázat muži,pokud budem plánovat v ČR dovolenou 😊 my momentálně jsme ještě nebyli na horách s dětma, buď byli malý nebo já těhotná a k tomu na rizikovým takže jsme tři roky nikde nebyli,ale plánujeme že snad už začátkem příštího roku bysme chtěli podívat na Špindl.jinak vždy jezdíme jen na jednodenní výlet a nejvíc milujeme jak my tak děti Zoo Zlín.krasny článek sdílím na fb a insta

 • Tereza Vykydalova 7.11.2017 at 7:36

  Na lyze s dcerou zatim nejezdime (ma 2 roky), ale loni jsme si uzivali bobovani a sankovani v Krkonosich. Jednak na Miseckach a pak jeste tyden na Liberecke boude. Mala byla nadsena a my taky🙂

 • Markéta K. 7.11.2017 at 7:36

  Na hory pojedeme v unoru poprvé. Dceri byl letos rok,Tak loni by to ještě nemelo smysl 🙂 už sháním sanky a těším se,jak se bude na sníh tvářit:-)
  Pojedeme do Rakouska -Kitzbuhl. Moji rodiče tam jezdí každý rok,Tak to bude vyzkoušená klasika 🙂

 • Veronika O. 7.11.2017 at 7:37

  Dekuji za clanek, kapl do noty, zrovna vcera jsme vybirali, kam poprve na horskou dovolenou. Vypada to na Dolní Moravu. Osobne se mi nejvic zamlouval babyfriendly welness hotel, kde maji pro deti i animacni programy. Uvidime, co rodinny rozpocet na to. Lipno se nam libi moc, ale tentokrat potrebujeme, aby hory byly po ceste do moravskoslezskeho kraje. Treba tu najdu nejaky dobry tip. Hledam neco, kde maji snehovy funpark pro nelyzare. A dekujeme za soutez ☺

 • Hany 7.11.2017 at 7:38

  Letos planuju naseho 3letaka poprve postavit na lyze. Zaplatime instruktora, jen zatim nevim kam vyrazime. Z hor kde jsme lyzovali se nam asi nejvi libil Hochficht na druhe strane Lipna. Pockam si na tipy od ostatnich. Sleduji FB i Inst
  hanapotmesilova@gmail.com

 • ALENA 7.11.2017 at 7:39

  Na Lipne je krasne,nemame to vubec dakeko,takze jsme tam docela často,muzu take jen doporucit !
  Nejsme uplne zimni rodina 🙂,radeji leto.Kdyz lyze,tak bezky a s detmi sanky a boby,nejcasteji po okolnich kopcich a kdyz je vic casuvtak Kvilda,to je nase srdcovka.

 • Bara M. 7.11.2017 at 7:40

  Dobre rano, priznam se, ze jsem take u Lipna nikdy nebyla, tak to musime napravit 🙂 zimnim sportum bohuzel moc neholdujeme, takze hory vyhledavame spis v obdobi jaro-podzim. Bydlime na severu Moravy, takze nejcasteji jezdime do Beskyd a Krkonos. Ted v zari jsme poprve vyzkouseli polske tatry a take mohu doporucit 🙂 sleduji i fb a instagram 🙂 Bara

 • Kateřina Vítů 7.11.2017 at 7:41

  Máme prcka ještě malýho (7. měsíců), tak jsme toho zatím moc nestihli… Ale v jeho půl roce jsme vyrazili do Rakouska do Schladmingu a super!! Hotel s velkou zahradou a rodinnou atmosférou, pro děti ideál. (klidně napíšu název, kdyby měl někdo zájem). S miminem v manduce jsme zdolali ledovec Dachstein, všemožné soutěsky a jiné „kopce“ 😀 A trasa od nás z Jihlavy krásný 4,5 hoďky. Takže i s dětmi se to dá zvládnout celkem v pohodě 😉

  • Petra 7.11.2017 at 21:59

   Dobrý den Katko, napsala byste mi prosím ten název hotelu? Petra

 • Petra 7.11.2017 at 7:50

  Nas tata je nelyzar, ja lyze teda taky moc nemusim ale letos pujdeme urcite s nasi malou na sanky. Tady v okoli na Bozi dar nebo Plesivec. Jsem zpod Tater, takze urcite nevynechame ani zimni navstevu babicky. Tatry jsou v zime taaak krasne.

 • Hanka 7.11.2017 at 7:51

  Zajímalo by mě,jestli na kole jezdíte i vy s tatínkem 🙂My na hory nejezdíme, takže bohužel žádný tip nemám.

 • Pavla Netíková 7.11.2017 at 7:51

  Díky za článek a za oživení vzpomínek. My jezdíme 2 x ročně na Lipno – letos jsme byli i v zimě a byli jsme unešeni za zamrzlého Lipna. Mohli jsme bruslit a přitom vozit holky na saních. A nevím, kdo si to víc užíval. Taky jezdíme 2x ročně ke Králickému Sněžníku, kde na podzim a na jaře těžko potkáte turistu a vždycky tam fouká na pouštění draků.

 • Monika Plonková 7.11.2017 at 7:52

  Krásné ráno holky 🙂 velmi děkuji za další soutěž s naprosto skvělou cenou! Na dovolené ve Frymburku jsme byli s manzelem na cyklodovolene dva roky zpátky (s naší princeznou u mě v bříšku) a byla to překrásná dovolená, takže Vás článek mi hned po ránu vyloudil úsměv na rtech a kupu vzpomínek 🙂
  Co se týče typu kam v zimě na hory tak ten nemám, jsme nelyzari, nebezkari a dcerka teprve letos poprvé vyzkouší sáně nebo boby, takže nás hory v zimě čekají v prémiere. My jsme byli spokojeni v Rakousku v Zell Am See je tam spousta sjezdovek a s tou jejich kartou se dá mnoho usetrit a nebo se nám velmi líbí v Jeseníkách kam se radi vracime do hotelu Helios a sjezdovky jsou tam taktéž. Přeji krásný den. Sledují vás na IG.

 • eva Suchomelova 7.11.2017 at 7:55

  Na horách jsme byli loni se starší poprvé a hned chtěla lyžovat a bavilo ji to, my si říkali hm to vydrží tak deset minut a bude po všem a ona ani po hodině nechtěla lyže sundat 🙂 Byly ji necelé 3 roky, takže letos pro úspěch pofrčíme znovu i na stejné místo Beskydy H-resort, k dětem jsou tady velmi milí 🙂 Sleduji na IG:Evulineek FB:Eva Nějaká tam i sdílím, pro tuhle super výhru udělám maximum! 🙂
  Hezký den 🙂

 • Tereza 7.11.2017 at 7:57

  Snažíme se jezdit co nejčastěji. Moc se nám líbilo v Prasilech, což určitě doporučujeme. P.S. sledujeme vše!

 • Eliška 7.11.2017 at 7:58

  My jsme zatím na horách nebyly, ale vzhledem k tomu, že to máme asi 30 km do Orlických hor, tak už bychom letos asi mohli 😀

 • Kateřina Horáková 7.11.2017 at 8:00

  Dobrý den Míšo,
  Díky za další bezva tip na výlet. Naše malá ještě nelyžuje, ale pro děti je to fajn v zimě i v Létě ve Wellness hotelu Vista na Dolní Moravě a na lyže rádi jezdíme na Hochkar. Tak ještě jednou díky a těším se na další tipy.

 • Johana 7.11.2017 at 8:00

  Ten hotel vypadá naprosto perfektně! Na hory jezdíme k sestřenici na chalupu, do Jedlové pod Bukovou. Kromě sjezdovek je zde i továrna na hračky DETOA, kde pořádají dílničky pro děti.

 • Bloud. Well Bloud. 7.11.2017 at 8:03

  Na horách jsme ještě nebyli, ale zkoušeli jsme sáńkovat na jediném možném kopečku, co tu v Polabí máme. Má sklon asi tři stupně a je na něm celoročně cedule zákaz sáňkování 🙂

 • Katka 7.11.2017 at 8:04

  Dobre rano Miso, hory mame radi… loni jsme vsak nikde nebyli, protoze dcerka byla malicka a letos jsem nejak zaspala a tam, kam bychom chteli, je plno 🙂 Takze to jisti kopec za domem a sanky 🙂 Diky za super otazku…pripomnela mi jak moc zimu, snih miluju a tesim se na ni a na vse co s sebou prinasi… P.S. Mame radi Jeseniky, hlavne Dolni Moravu…hotel Vista doporucuji!

 • Hanka Kju 7.11.2017 at 8:05

  bohužel jsme s manželem oba nelyžaři, takže hory navštěvujeme hlavně v létě. Já mám nejraději Krkonoše a Boudu pod Studničnou, je tam naprostý klid 😉 sleduji na ICG a FB….souteže pravidelne sdilim 😉

 • Denisa Jenčovská 7.11.2017 at 8:08

  Zdravím a díky za bezva tip na výlety 🙂 My jsme spíš jarně-letně-podzimní turisti, zimu jsme si zatím moc neoblíbili, takže tip na lyžovačku nemám… V zimě jsme byli někdy na chaloupce v podhůří Orlickejch hor, ale spíš sáňkovačka 🙂 Děkuji za soutěž, sleduji na FC jako Dendy Malá.

 • Kateřina 7.11.2017 at 8:08

  Teprve před nedávnem jsem objevila tvůj blog a jsem nadšená a strašně tě obdivuju 🙂 … Zkusím tedy i štěstí a budu soutěžit…Našim nejoblíbenějším místem na výlety jsou Beskydy, jednak protože to máme blízko, ale i proto že je tam prostě krásně. Na boby a sáňky a lyže doporučuji malou sjezdovku Skalka na Čeladné !!!

 • Hana Nováková Flieger 7.11.2017 at 8:09

  Jezdíme do Slavonic na jihu ..Do hotelu Růže hned na náměstí. Kolem jsou krásné památky a příroda na procházky 🙂

 • Jana Bystroňová 7.11.2017 at 8:11

  Hezké ráno,
  hory jsme s malou ještě nestihli, chtěli jsme letos, ale narodí se nám bráška 🙂 Loni jsme chodily s dcerou bobovat na blízky pidikopeček 🙂

 • Katka Weberová 7.11.2017 at 8:15

  Mame chaticku v Cenkovicich, Orlicke hory, takze toho vyuzivame jak jen to jde a jezdime tam. I kdyz takova chata ve Spindlu nebo nekde v Rakousku by take nebyla spatna 😊

 • Monika Mikulova 7.11.2017 at 8:15

  Musim rici, ze zima u me neni az tak oblibena. A trosku me mrzi, ze nejsme lyzari. Ale jednou to treba napravime. Takze se zatim zadne dovolene na horach nekonaji, ale protoze bydlime kousek od Krusnych hor,alespon vyletime napr.Kliny.
  Sdilim na FB 🙂

 • Katka 7.11.2017 at 8:16

  My jsme s dětmi zatim nikde nebyli 🙁 letos se poprvé chystame na hory a mam vyhlidnute ubytovani v Dum Alois,který je baby friendly. Mají vnitrni hernicku a v létě krasne venkovni hriste.

 • Jana 7.11.2017 at 8:17

  Jsem z Krkonoš a tak jezdím nejvíc tam.Hotel jako takový vyzkoušeny nemam,ale slyšela jsem skvěle ohlasy na Pec pod Sněžkou a nebo hotel Pecka. My jezdíme do Svobody nad Úpou a dříve Rokytnice nad Labem.

 • Marcela Jonáková 7.11.2017 at 8:18

  Jelikož ani já, ani manžel nelyžujeme, tak na hory ani nejezdíme.

 • Katka 7.11.2017 at 8:20

  Dobré ránko, my na hory zatím nejezdíme. Mladšímu prckovi je teprve deset měsíců. Ale bydlíme na dědině, kde je spousta kopečků, takže se starší jsme už loni drandili na sáňkách kde to šlo 🙂 K.

  • Katka 7.11.2017 at 8:20

   Sledujem i fb a instagram 😉

 • Helča 7.11.2017 at 8:23

  My zatím s dětmi na horalch nebyli, ale pořád to zvažujeme 😀

  S tím usínánim, syn je taky takový a to i ve svých 4 letech. Celkem bězně ho tak nacházíme spát pod stolem v obyváku, v pokoji na zemi. Nejlepší bylo když usnul při stavění koleji, natažený přes dřevěný most 😀

 • Markéta 7.11.2017 at 8:24

  Loni jsme byli s rok a půl starou dcerou Karolinkou poprvé na horách, v lyžařském středisku Ramzová v Jeseníkách. Já jelikož jsem už čekala naší druhou holčičku jsem si to moc neužila, ale Karolinka s tatínkem na sankach moc. A už se těšíme na zimu letošní, jak si to užijeme všichni čtyři 🙂

 • Petra 7.11.2017 at 8:24

  Přiznám se, že nejvíc na blogu sledují právě sekci výletů. Minulý rok jsme prvně vzali nejstarší (tou dobou 3letou) na hory lyžovat. Moc se nám líbilo v Horních Mísečkách – lokalita fajn pro děti jak na sáně, pěší výlety, běžky.

 • Monika 7.11.2017 at 8:25

  Na horách jsme s dcerkou byly prvně loni, v roce a půl. A sníh ji fascinoval. Zatím jen otestovala boby :-). Líbilo se nám v Deštné v Orlických horách.

 • Bára Jastrzembská 7.11.2017 at 8:25

  Rádi jezdíme na jižní Moravu, i když jsme tam byli X krát stále se tam rádi vracíme. Oblast Lednice, Vyškov. Dcera má zatím dva roky tak se zatím vozila. First bike by se mooooc hodil, Ježíšek už nad podobným uvažoval tak by mu byla ulehčena práce.
  Barajastrzembska@gmail.com

 • Veronika 7.11.2017 at 8:26

  Ricky v Orlickych horach nebo Turacher Hohe v Rakousku😌

 • Dita 7.11.2017 at 8:26

  Dobre rano !
  Tak jo opet zajimave cteni, duky za super tip urcite se bude hodit, na Lipne jsem totiz asi v zivote nebyla haha ja vim ostuda! Ale z vychodnich Cech je to preci jen malunko z ruky. Rodinne vylety poradame pravidelne do hor je to kousek! Ten posledni byl rovnez v září! Resort Malevil v Podjestedi! Ubytovani ve srubech, krasne misto, vlastni male zoo, dětské hriste, golfove hriste 🙂 bazen a uzasna priroda! A taky kousek na Jested! Za me vsechna plus, urcite se vratime! A jasan, furst bike je tutovka! :-)))
  Hezky den
  Dita
  xxx

 • Lenka Jarošová 7.11.2017 at 8:27

  Zdravím, synovi budou na vánoce 2 roky, takže jsme ještě na horách nebyli. Letos se ale chystáme na naší skautskou základnu v Jizerkách – ale asi jen na víkend 🙂 Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a na IG jako moje_tvoreni_muj_relax, Přeji krásný den Lenka

 • Patockova 7.11.2017 at 8:27

  Dobry den, my zatim na hory nejezdime a ani letos se nechystame protoze mame doma dvoumesicni miminecko. Ale v lete jsme jeste stihli Hospodarsky dvur Bohuslavice. Syn mel tehdy 18 mesicu a byl nadseny.

 • Petra 7.11.2017 at 8:28

  Filípkovi byly loni v prosinci 3 měsíce, takže jsme si užívali procházky kočárkem po okolí (no jo, první dítě) 😀 o to víc se těším na letošní zimu, co na ni „řekne“.. a ráda bych mu ukázala i tu opravdovou zimu, nejen městskou, takže hotel pro děti na hory neporadím, ale určitě budu sledovat odpovědi ostatních, ať máme inspiraci 😊

 • Klára 7.11.2017 at 8:29

  Na hory ještě nejezdíme, dcerka je ještě malá, ale určitě budeme, aby se naučila lyžovat. Na sáňky zatím chodíme do parku 🙂

 • Drahuše Poborska 7.11.2017 at 8:29

  My byli loni se synem na prodlouzenem vikendu v Hotelu Peklo, kousek od Liberce, byli jsme tam v lete, hory mame radi i v lete 🙂 Hotel je pro deti. Je na konci vesnice, okolo jen priroda, ale presto je to do Liberce kousek. Jsou tam prekrasna hriste pro nejmensi deti i pro starsi. Uvnitr hotelu je jedna velka herna a dve male herny, chodby zdobene ruznymi hlavolami a skladackami. Pristi rok vyrazime i s druhym synem 🙂

 • Zdenka Hrubčíková 7.11.2017 at 8:30

  Dobrý den,odrazedlo je moc krásné..my mame za domem velky kopec kde se schází vsechny deti z okolí a i rodiče se vyblbnout,je super kdyz deti nechtějí domů❤❤❤🎁🎁🎁 Zdeniada@seznam.cz

 • Lucka 7.11.2017 at 8:31

  Nam se moc libi na Dvorackach v Krkonosich. Chata je nedavno nove postavena, pod ni maly vlek akorat pro deti a na lyzich se da dojet i do Rokytnice a vyuzit tak moznosti velkeho zimniho strediska…

 • Dana 7.11.2017 at 8:33

  Vloni jsme byli s triletou dcerkou prvne na horach na lyzich a nadchl nas Severak v Hrabeticich, jinak pravidelne Chotoun u Jiloveho 😉

 • Veronika 7.11.2017 at 8:35

  Děkuji za super článek, určitě si zapíši a vypravíme se. My jsme zatím jezdili na dovolené ve dvou, ale letos nás čeká první dovolená ve třech s ročním prckem. Pojedeme do Krkonoš na „lyže“. Už se moc těšíme a first bike bychom chtěli pořídit, takže fajn šance si zasoutěžit.

 • Klára Zindulková 7.11.2017 at 8:36

  Nikam nejezdíme – děti jsou malinké a sníh si užívají na kopečku za domem 🙂 Až budou větší, tak budeme asi dojíždět na sjezdovku nedaleko – do Hlinska 🙂 Sdílím, odebírám, sleduji 😉

 • Petra 7.11.2017 at 8:37

  My, protože jsme z Vysočiny a babičku máme v Krkonoších, jezdíme na dovolenou spíš do “civilizace” 😄 … hory a sníh pro nás nejsou nic nového, ale na dovolené v Praze jsme odrazedla využili víc než jsem čekala 🙂

 • Nikola Nekvapilová 7.11.2017 at 8:38

  Na lyzovacce jsme ještě nebyli, kluci jsou ještě moc malinci, ale až povyrostou, tak určitě vyrazíme, takže si tady ráda počtu tipy.

 • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:38

  Co se tyče jezdit někam na hory. .to nejezdíme. My na horách bydlíme. Jezdíme spíše na Slovensko.
  Jinak tady máme spousty hezkých mist. Primo Jeseník, Priessnitzovi Lázně, Karlova studánka, Šerák, Zlatý chlum, Zlatorudne mlýny atd.atd. a spousty výletu se dají absolvovat i s kolem 😉

 • Aneta 7.11.2017 at 8:38

  S detma jsme začlo jezdit na hory minuly rok. Vyrazili jsme do Krkonoš penzion Harrachov moc hezky a rodinný penzion! Firstbike si moc přál můj syn bohužel teď už mu je pět let a už jezdí na kole , ale chtěla bych soutěžit o Firstbike pro svou dceru které jsou v sobotu 2 roky a nějaké odrazedlo budeme chtít pořídit a 100% to bude Firstbike tak by bylo hezké ho vyhrát:-)!

 • Hana 7.11.2017 at 8:39

  Perfektni tip na ubytovani. Ve Frymburku jsem byla, je tam opravdu nadherne, ale tento hotel mi unikl 🙂 K otazce.. na horach jsme byli v Bilych Karpatech ve Vyskovci a bylo to fajn, na boby ale vyrazime spis v okoli domova.

 • Petra 7.11.2017 at 8:40

  Na hory s klukama hlavně chodíme. Manžel je blázen do vysokohorské turistiky. Takže s klukama zatím vyráží u nás do Palkovickych hůrek a okolí Hukvald. Starší už s ním byl 3X na Lysé hoře a mladší to tam letos zvládl jednou. Takže já doporučuji Beskydy a vše v okolí. Ubytování moc nevyuzivame, všude dojedeme. Ale letos se chystáme na delsi dovolenou někde v Čechách a Lipno je jeden z favoritů. Sleduji i na Fb a instagramu 😉

 • Monika 7.11.2017 at 8:40

  jezdime do Spindlu do takove te klasicke „lyzakove“ chaty a nemuzeme si to vynachvalit! dcera poprve stala na snowboardu ve 14 mesicích a ted uz se na nej zase tesi (3 roky).

 • Kateřina Kolářová 7.11.2017 at 8:41

  Máme chalupu v Krkonoších, takže hory jsou nejblíž jak to jde. Vloni byl Kulíšek ještě miminko, takže si to moc neužil, ale letos plánujeme strávit Vánoce na zasněžené chaloupce uprostřed lesa 😀

 • Katka 7.11.2017 at 8:41

  Zatím je syn malý, ale už jsme s ním byli na rodině chata a do budoucna určitě plánujeme vyrážet na hory rok.

 • Ingrid 7.11.2017 at 8:42

  Ach, krasne cteni hned po ranu u kaficka :). A ty fotky…no navnadila jste me dostatecne! 🙂 a my zatim jezdili v zime jen na jeden den, libi se nam Praded, tam chceme letos zkusit prespani na vysilaci, krajina je to pohadkova (i kdyz z Prahy je to docela daleko). Tak dekujeme za dalsi clanek a doufam, ze vas losovani neodradi od dalsich :D. Sleduji na instagramu i fb 😉

 • Lucie Humlová 7.11.2017 at 8:42

  Hory jsme zatím zkusili jenom jednou a to bylo dcerce 1,5 roku, takže žádná velká divočina 😀 procházka s bobama to jistila 😉 Ale teď už je jí 3,5 a pohrávám si s myšlenkou, že letos už ty lyže zkusíme. Nejvíc vhodné se mi zdá právě Lipno, tam jsou ty sjezdovky ideální a nebo nám byla doporučena Rokytnice nad Jizerou, tak uvidíme 😉

 • Pavlína 7.11.2017 at 8:42

  S naším téměř dvouletým synem jsme byli loni poprvé na sáňkách. Lanovkou jsme vyjeli na Černou horu v Krkonoších a cestou dolů to zalomil, letos si to snad užije víc 🙂 Pavlína

 • Lucie 7.11.2017 at 8:43

  Moc se nám líbí na Dolní Moravě. Jezdíme tam každý rok minimálně dvakrát.

 • Kateřina Vacková 7.11.2017 at 8:43

  My máme nejblíž na lyžování právě Lipno nad Vltavou 👍 krásné fotky 👍

 • Adéla Moravcová 7.11.2017 at 8:43

  Syn má zasebou zatím jen jednu zimu, male už jsme vyzkoušeli v Krkonoších sáně a vypadal, že se mu to líbí, ale spíše se jen nesl v šátku :)) Jezdíme do Herlíkovic <3

 • Verca 7.11.2017 at 8:43

  My zatim na hory nejezdime, staci nam na boby maly kopecek za barakem 🙂 A letos si pod stromecek nadelime miminko, takze bud dcera vyrazi na prvni lyze jen s tatou, nebo pojedeme vsichni nekam az pristi rok.

 • Alžběta Sojková 7.11.2017 at 8:44

  Dobré ráno!

  Předně děkuji za (další) článek plný inspirace 🙂 Synovi bude v prosinci teprve rok, tak nás výběr horské destinace čeká až tuto zimu. Já jsem jako dítě trávila čas v Krušných horách, tak naše první kroky povedou zřejmě právě někam v okolí Božího Daru 🙂

  Přeji hezký den a těším se na další články!

 • Andrea 7.11.2017 at 8:44

  Zatím jsme nebyli, letos se chystáme na boby a lyže do Beskyd. Pravděpodobně k Lomné nebo Ostravici.
  Sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Lucie 7.11.2017 at 8:44

  Lyzovat zatim s detmi nejezdime, takze jsme jen bobovali u sjezdovek, v Koutech ci na Sedle.

 • Daniela Mašková 7.11.2017 at 8:45

  Loni jsme ještě nikde nebyli, protože jsme měli doma úplné miminko. Letos někam na sáňky určitě vyrazíme, a protože bydlíme téměř v Jizerkách, tak zůstaneme „doma“ 🙂
  (sleduju fb)

 • Klára Hrábková 7.11.2017 at 8:45

  Tak se přiznám, že na Lipně jsem taky ještě nebyla..určitě tam musme s malým někdy vyrazit. jinak výletujeme co nejvíc to jde a to i v zimě. Malýmu jsou čertsvě tři roky, takže letos plánujeme začít i s llyžema. Lonibylo hodně sněhu, tak bob byla jasňačka a vzhledem k tomu, že jsmee z vesnice,tak jsme se vyřádili nejvíc kolem baráku,ale doporučuji výlet na Královku nad bedřichov v Jizerských horách. určitě to tam znáš,ale v zimě je to tam taky kouzelný…kor když je hodně sněhu a sluníčko k tomu…jde se projet nejen na bobu či sáňkách,ale i běžkách a nebo koni 🙂

 • phn 7.11.2017 at 8:45

  Ahoj Miso,jasne,jezdivame na lyze do Jizerek.Letos mame ale mimco,tak to vypada,ze pojede jen starsi s tatkou…a bobovani je samozrejmosti,kopec mame za barakem:-)

 • ZuzKa 7.11.2017 at 8:46

  Vzhledem k tomu, že naše Klárka měla loni v zimě teprve rok, lyžovat jsme nikde nebyli, ale na Silvestra jsme vyjeli se sáňkami na Praděd (tedy, ne úplně nahoru, jen na Kurzovní). Jinak se saňkami kolem domu. Letos už to snad bude lepší;)

 • Anetab Švábová 7.11.2017 at 8:46

  Jezdíme a rádi, nam se líbí skoro všude kam jedeme. Poslední moc podařený celodenní výlet byl do obce Jizerka. Přes rašeliniště a tak různě se toulat a pak se vrátit večer k autu a dojet domu do postýlek. Naplánovali jsme na slunečný podzimní den krásně barvy, jídlo jsme si oral venku, piknik máme moc rádi. A nemusíme se časově vázat se spánkem mladšího na to kde jsme a jak stíháme kde oběd. Jde to i s odrážedle, max na rašeliniště je třeba pomoc přenést to kolo, ale ji ak super

 • Radka H 7.11.2017 at 8:46

  V zimě jsme ještě na horách s dětmi nebyli, ale chtěla bych někdy na Dolní Moravu, kde jsme byli loni v létě.
  Sleduji i na FB a IG (radulih).

 • Lucie Humlová 7.11.2017 at 8:47

  Tak, a teď nevím, jestli se mi odpověď odeslala, tak znovu 😂😂 na horách jsme byli zatím jednou a to bylo dcerce 1,5 roku, takže žádná velká divočina, procházka s bobama to jistila 😂 letos už ale vážně uvažuji o tom, že ji na lyže postavíme, bude jí 3,5. Nejlepší se mi zdá právě Lipno a pak nám ještě byla doporučena Rokytnice nad Jizerou, tak uvidíme 😉

 • Bára 7.11.2017 at 8:47

  Bydlíme skoro na horách. Boby a sáňky před domem. Zatím dostačující 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 8:48

  Dobrý den, s dětmi zatím bohužel nejezdíme, ale snad to od příští zimy napravíme. Naše letos 4letá od loňska lyžuje, zatím jen u nás na vysočinských sjezdovkách.
  Co vím od známých s dětma, tak jednoznačně chválí Lipno.
  Když jsem byla dítě já, jezdili jsme hlavně do Krkonoš, spíš do soukromých chaloupek, kde jsme si sami vařili, jezdili jsme s obrovskou partou lidí. Měli jsme chatu pro cca 35 lidí. Spousta dětí, rodiče na večery chystali aktivity, přes den výlety, soutěže… Jo a vlek přímo u chaty. Bylo to super!

 • Kateřina Bednářová 7.11.2017 at 8:48

  Protože máme doma teprve osmiměsíční treperendu, bude letošní zima naše poprvé a už se na to moc těším! Chystáme se s partou kamarádů s dětmi do Orlických hor, do srubu (http://www.e-chalupy.cz/orlicke_hory/srub-dolni-orlice-pronajem-8569.php) – tak uvidíme, jaké to bude 🙂 Jinak ze svého dětství ráda vzpomínám na zimní dovolené na Rejvízu… Ubytování ve Frymburku vypadá skvěle, také mě mé první setkání s Lipnem teprve čeká a vaše fotky by navnadily i absolutního ignoranta 🙂 Sdílím na facebooku, sleduju i na instagramu (bednar_ka).

 • Hela 7.11.2017 at 8:50

  Ahoj, doporučuju Ostružnou v Jeseníkách. Je to pro mne srdeční záležitost….

  • Hela 7.11.2017 at 8:53

   Mám 21 měsíčního syna, zatím jsme takto nevyrazili..ale pokud ano, určitě bych zamířila do Ostružné….Hela

   • Linda 29.11.2017 at 11:57

    Milujeme Moldavu, super sjezdovky a kousek do Nemecka do Altenbergu.

 • Jana 7.11.2017 at 8:50

  My jezdíme na hory a celkově zimní radovánky na Moravu. Mám tam rodinu, tak spojíme příjemné s užitečným. Navíc sněhu je tam vždy více než dost. Takže doporučujeme Radhošť, Velké Karlovice a samozřejmě Soláň. 🙂
  Sleduji i na FB i IG.

 • Tereza Čechová 7.11.2017 at 8:50

  Pravidelně jezdíme na lyže a sáně do Jánských lázní a Mladých Buků,máme velikou výhodu,že babička bydlí v Trutnově,takže nemusíme řešit ubytování a užíváme,jak rodiny,tak i zimních radovánek 🙂

 • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:51

  Komentář se mi nějak ztratil. ..tak znovu.
  Na hory nejezdíme protoze na nich bydlíme.
  Mame tu spousty hezkých mist. Město jesenik Lázně , Šerák. Karlova studánka .zlatý chlum
  Je Toho hodně 😉

  Sledují fb i instagram 😉

 • Vladka 7.11.2017 at 8:51

  S dětmi chodíme zatím bobová na místní kopec😉 ale starší dcera již začne trénovat lyžování. Máme v plánu lyžařskou školu na Vaňkově kopci u Ostravy.

 • Lenka Valová 7.11.2017 at 8:53

  Na hory jsme s dětma ještě nejeli, letos to ještě s půlročním taky asi neklapne, tak snad příští zimu. V létě ale do hor vyrážíme pravidelně. Hlavně u nás do Beskyd, loni jsme vyrazili na Šumavu, jinak milujeme Alpy. Jako bezdětní jsme projeli na kole švýcarské a rakouské, s dětma jsme si udělali pár výletů v Julských Alpách. Doporučuji 😉

 • Irena Durdilová 7.11.2017 at 8:53

  My zatím na hory nejezdime, holky jsou ještě malé…2 roky a 6 týdnů. Ale jezdíme pravidelně v lednu (dokud nejsou zimní prázdniny) na chalupu k příbuzným na rozmezí Českého Ráje a Jizerek a tam jsme si loni užili boby i sáně dosyta. Těším se, že to zase zopakujeme.😂

 • Tereza 7.11.2017 at 8:54

  Dekuji za krasny clanek o Lipne, jak se da uzit s detmi. Z prahy je to daleko, ale jelikoz mam blizko k Morave, tak bych Vam doporucila Pustevny ci Karlovice. V Karlovicich najdete i v hotelu Horal bazen se slanou vodou. Na Pustevnach zase v zimne byva vystava ledovych soch a da se tam udelat krasna prochazka i na sanich az na Radhost. Pokud by pocasi nevyslo,tak z jedne strany je Frenstat pod Radhostem, Koprivnice a Stramberk. Z druhe strany zase Roznov pod Radhostem, skanzen ci pivni lazne. Jak v Karlovicich tak i na Pustevnach byva v zime nadherne!!!!!!

 • Michaela 7.11.2017 at 8:54

  Oba s manželem neumíme lyžovat, ale Matýska bychom to chtěli nechat naučit. Z okna koukám přímo na Ještěd, takže volba je víc než jistá. Sáňkovat chodíme za panelák a nebo na Javorník, kde uměle zasněžují, takže tam je sníh dlouho 🙂
  IG; myskyyy.l
  Mimochodem, nádherná výhra!

 • Adéla J. 7.11.2017 at 8:55

  Jezdíme jen v létě a doporučuji Špindl ☺️ až prcek trochu vyroste, chceme taky na lyže.

 • TerezaP 7.11.2017 at 8:56

  Zatím jsme nikde na horách nebyli, ale letos se chystáme, tak se těšíme na nějaké zajímavé typy 😉

 • Jana S. 7.11.2017 at 8:57

  Zatím jsme nikde nebyli, ale letos už malá bude mít skoro 2 roky, tak už by to mohlo vyjít. Taky uvítám případné tipy. Sleduji i na fb.

 • Barbora 7.11.2017 at 8:58

  Já doporučuji s dětmi hotel Vista na Dolní Morava. Za mě top hotel pro děti.

 • Naďa 7.11.2017 at 8:58

  Zatím jsme se ještě neodhodlali vyrazit, máme zásadně doma spící děti 🙂 Ale snad už letní dovolená vyjde…

 • Petra 7.11.2017 at 8:59

  Pochazim z Krkonos a vubec nelyzuji;-) Syn vloni uplna panika ze sanek, asi je po mne.. Tip na ubytovani nemam, ale Benecko, Horni a Dolni Stepanice jsou moc krasne😍

 • Bára 7.11.2017 at 8:59

  Na hory jezdíme zatím jen na chatu za mými prarodiči, ale i tam si užíváme ☺

 • Ivana P. 7.11.2017 at 8:59

  Na hory jsme se ještě s dítkem nevypravily, ale v létě naše rodina miluje Pálavu! ubytování lze snadno vyhledat, buď v soukromí nebo apartmánech či ryze v hotelovém typu. Pro nás pro příští rok opět jasná volba, navíc v Pavlově je otevřený Dinopark, jehož návštěva nám nesmí ujít. Díky za soutěž! I.

 • Happy mum 7.11.2017 at 8:59

  Ahoj, tak to je paradni a lakava soutez :). Na hory s detmi je to super do bouda Mama. Vlastni sjezdovka. Uvnitr bazen i vse potrebne pro deti. 🙂

 • ZuzKa 7.11.2017 at 9:00

  Vzhledem k tomu, že naše Klárka měla loni v zimě teprve rok, lyžovat jsme nikde nebyli, ale na Silvestra jsme vyjeli se sáňkami na Praděd (tedy, ne úplně nahoru, jen na Kurzovní). Jinak se saňkami kolem domu. Letos už to snad bude lepší;) ZuzKa

 • Lucka 7.11.2017 at 9:00

  Protože je naše Eli prťavec, tak loni na horách ve 2 letech ještě skuhrala, že jí bolí nožičky a že je jí zima. Takže se hory nepovedly 😀 Letos plánujeme zkusit už lyžičky, zřejmě Krkonoše – Malá nebo Velká Úpa, ale konkrétní tip zatím nemáme. Rádi si necháme něco doporučit. 🙂

 • Veronika 7.11.2017 at 9:01

  My jezdime v zime na Sumavu do takove male roubenky kousek od Zadova. Mala zkusi v zime poprve lyze v mimiskolicce a prcek asi boby, pokud uz bude sedet. Jinak to jisti prochazky s kocarkem nebo nositkem (podle mnozstvi snehu).
  Jo a to kolo by se nam moooc hodilo. 😉

 • kata; 7.11.2017 at 9:03

  krásné, first bike jsme soutěžili posledně, ale smůla 🙁 moc se nám libí 🙂 jinak s dětma hotel HOral ve velkých karlovicích přes zimu super, aji tunel na bobování dětem na zimu vytvoří, thermal koupel a saunový svět, lyžovačka 🙂

 • Kačka 7.11.2017 at 9:04

  Moc rádi máme Rychlebské hory a tak se tam pořád vracíme jako cestovatelé pokaždé na jiný objekt.

 • Kačka Kunčická 7.11.2017 at 9:04

  Vypadá to na Lipně moc krásně, škoda jen, že ho máme tak daleko.
  Na hory nás to táhne hodně, hlavně kvůli sněhu, ale moc příležitostí není. Loni jsme byli na Bílé aspoň bobovat :), ale na bobování nám stačí i kopec v městském parku.
  FB Kačka Ku

 • Veronika 7.11.2017 at 9:05

  V zimě pravidelně vyrážíme do Bedřichova, tam na Elinku nejspíš čeká první lyžovačka a první sněhové pády. Jsou tam sjezdovky vhodné pro začínající dětské lyžaře i po x letech na lyžích nešikovné lyžařské maminky 😉 No a letní hory? Dřív to bývaly spíše skalní města a od dob, co máme toho našeho skřítka – je naší srdcovkou Modrava na Šumavě. Už teď se těším na léto, až zase vyrazíme 🙂

 • Lucka 7.11.2017 at 9:05

  Zdravím
  jezdíme na kole i na lyžích. Když byli kluci malí jezdili jsme jen na jednodenní lyžovaní, stejně vydrželi jen pár hodin. Ubytování se nám moc líbilo na Permoníku v Malé Úpě. Máme rádi lyžování v Janských lázních a na Špičáku na Šumavě. A pak v Itálii.
  Na kole dnes už jezdíme dlouhé cesty. Jeli jsme na kole do Drážďan a plánujeme dojet po Labské stezce k moři 🙂 Ale začínali jsme také s odrážedly, pak tažné tyče, menší cesty a nakonec přejezdy na těžko.
  Pokud budeme mít štěstí a vyhrajeme, odrážedlo dostane můj vnuk, aby mohl začít s tréninkem.

 • Martina 7.11.2017 at 9:08

  Dobrý den, Frymburk máme v létě za sebou také, navíc s přejezdem přívozem přes Lipno na druhou stranu a pak okružní cestu po cyklostezce s Croozerem, kterého jsme dětem zrovna pořídili 🙂 Jinak na hory plánujeme Krkonoše a možná i hotel Peklo, má prý krásné zázemí pro děti 😉 Krásný den 🙂

 • Markéta 7.11.2017 at 9:09

  My na hory nejezdime u nas na vysočině je kopců dost. Jsou tu i sjezdovky např. Nové město na Moravě tak jsou i bězecke dráhy.
  A nebo Křemešník hotel schovaný v lese i se sjezdovkou tak je krásně vždycky (je to hodně uklidňující místo )☺

 • Hana 7.11.2017 at 9:09

  Za me nejlepsi misto – vesnicka Niederthai v Rakousku… Je tam detska skolicka lyzovani, male vleky, pro deti znacka ideal…

 • Adéla Vejvodová 7.11.2017 at 9:10

  Předloni jsme vyrazili do Alp do BadKleinkircheimu, kde bylo skvělé, ze tam mají 2 X lázně- naše holčičky zatím nelyžují, tak si to užily aspoň tam. Nicméně cesta byla docela očistec. Na FB sleduji jako Adéla Vejvodová a na IG jako vejvodova.adela

  Krásná výhra, díky moc!

 • Hanka 7.11.2017 at 9:11

  Moc pěkný článek, díky za inspiraci. Śumava a její okolí to jsou má bílá místa v mapě, čekám, že se brzo rozhodneme je navštívit. Soutěžit tentokrát nechci, odrážedlo máme už schované na půdě, takže firstbike bychom nevyužili. Na hory jezdíme, máme příbuzné v JBC, takže často 🙂 A už se těším na sezonu, doufám že zkusíme malé běžky pro toho našeho nezmara.

 • Marcela 7.11.2017 at 9:13

  Nam moc libi Jizerky, i kdyz to lyzovani pro deti jsme tam zas tak moc nevyzkouseli. Pro dospele fajn a krasna priroda, obzvlast v lete. Paradni detska sjezdovka je ve Straznem v Krkonosich, tam se loni Natalka ucila jezdit na pome 🙂

 • Karolína Hrdličková 7.11.2017 at 9:14

  Příští rok to bude poprvé, co se chystáme s dětmi na typickou lyžařskou dovolenou. Jelikož je nás jak smetí (2 dospělí a tři malé děti) tak zatím stále vybíráme, jak lokalitu, tak nějaké hodně baby friendly ubytování. Čerpám i z eboku „16 dovolených s dětmi na horách, na které bychom (znovu) jeli“ z FB Ověřeno rodiči.

  Spící Julinka mě pobavila:D A Míšo cena naprosto úžasná.

 • Petra Pivoňková 7.11.2017 at 9:14

  My jsme jeste nikde na horach nebyli,jelikoz loni nas tehdy dvouletak, si odmital sednout na bob i doma v obyvaku 😀 ale jinak by to bylo jeste v severnich cechach, jako mala jsem milovala strediska Paseky nad Jizerou nebo Vysoke nad Jizerou…ty Paseky byvaly krasne samy o sobe,i v lete 🙂 Ale tedka uz nevim…a Firstbike sice nepotrebujeme, ale vim komu bych ho darovala 🙂 Petra

 • Anna Nováková 7.11.2017 at 9:14

  Tak krásné místo! tam se snad během příštího roku taky vypravíme – díky za tip!! 🙂 na hory zatím nejezdíme lyžovat, protože jsou holky malé, ale i tak je taháme do hor pořád, aspoň v šátku nebo na procházky (roháče naprosto milujeme!) a v česku máme nejblíž Jeseníky, takže jak se objeví volný víkend, snažíme se vyrazit tam, aspoň 2x ročně. A na příští rok už máme velké lyžovací a bobovací plány, tak uvidíme, jestli s náma holky budou souhlasit 😀 jinak vás „sleduju“ odebírám všude a sdílím 😉 díky ještě jednou a hezký den přeju! 🙂

 • Eva Kalinová 7.11.2017 at 9:15

  Loni jsme byli ve Špindlu seznámit staršího syna s lyžemi. Nakonec z toho pro nepřízeň počasí sešlo a my skončili v Muzeu Lega.:) Příští rok bychom to chtěli zase zkusit. Jednou to vyjít musí.:) Sleduji na FB, Eva

 • Jeannette Tesařová 7.11.2017 at 9:15

  My moc necestujeme, dovolené trávíme u babiček a dědečků, ale i tam je pořád co objevovat. Jezdíme třeba do Prievidze a tam chodíme do krásného lesoparku a taky všude kolem tam jsou kopce. Cestou tam nebo zpátky, pokud jedeme přes Brno, tak se vždy musíme zastavit u motorestu Samota. Na protažení při dlouhé cestě je tam bezva hřiště pro děti a bezpečně se dá přejít silnice přes lávku rovnou do lesa a nechat tam proběhnout našeho čtyřnohého spolucestujícího.
  A já miluju Beskydy, kde jsem vyrostla a kde je možností od mého dětství pořád víc.

 • Jana & Dominik 7.11.2017 at 9:15

  Zima je fajn, zimu máme rádi … a Vánoce, které k ní patří, prostě milujeme. Dominik s námi bude letos čtvrtou zimu. První dvě prospal zachumlaný ve fusaku. Minulý rok jsme už pořídili povinnou zimní výbavu, a to boby s volantem … a vyrazili prozkoumat okolí Kramářovy chaty na Suchém vrchu a také doporučujeme Dolní Morava relax & sport resort, kde jsme si moc užili zimní Stezku v oblacích 🙂

 • JancaWilli 7.11.2017 at 9:15

  Nase deti jsou stale jeste male na lyzovacku, ale pristi rok to jiz bude aktualni alespon pro starsi dceru. Takze si zde sama rada prectu zajimave tipy, kam vyrazit 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 9:15

  Pekný deň prajem, s dcérou 2 roky sme bohužiaľ zatiaľ na horách neboli, naposledy keď bola este v brušku, ale moc sa na to teším, pretože toto bolo moje detsvo…hory. Chcem jej ukázať svoje obľúbené miesta, Vysoke Tatry a Nízke Tatry a najkrajšie obce ako Starý Smokovec, Tatranska Lomnica a Krpáčovo. Ďakujem za pekné pripomenutie. Stránku sledujeme na FB aj insta a taktiež zdieľame, „sme“ verné čitateľky. S pozdravom Martina

 • Iva 7.11.2017 at 9:17

  Já prostě nechápu, jak někomu může dítě usnout jen tak na podlaze 😀 😀 😀 Naše Nikča, i kdyby byla sebeunavenější, tak prostě kromě postele a případně autosedačky jinde neusne….. Jinak k otázce – často a rádi jezdíme do Deštného v Orlických horách. Máme tam oblíbený penzion Kozí chlívek http://www.kozichlivek.cz/ – super ubytování, výborné jídlo, krásný interiér, fajn obsluha. Vždy se tu stavíme na oběd, kafíčko, zákusek, dcerka si pohraje a jsme všichni spokojeni 🙂 sleduji i na FB (Iva Heringová)

 • Petra Miková 7.11.2017 at 9:19

  S dětmi jsme se na hory zatím ještě nedostali. Ale s rodiči jsme jezdívali do Harrachova. A milovali to tam. Mumlavské vodopády, jízdy lanovkou, čerstvé pečivo z maličké pekárny, kam si musel člověk (maminka) přivstat, protože v sedm už nic nebylo.

 • Nikol 7.11.2017 at 9:21

  Loni jsme hory absolvovali jen s kocarkem,ale na letosek uz mame porizeneho prvniho boba.Preci jen bude synkovi rok.Jsme z Jablonce nad Nisou,takze urcite jezdime do Jizerek,ale i Krkonose ma co by si kamenem dohodil.Na konci zimni sezony,ale planujem nejaky prodlouzeny vikend na horach.Tak se rada necham inspirovat komentari zde.Sleduji na facebooku a na IG jako nikolil 22.

 • Lucka 7.11.2017 at 9:21

  Zatim vloni saknovani u babicky a dedy na Vysocine. Vloni tam bylo snehu dost. Letos jsme zatim neplanovali, ale rada si zde prectu nejake tipy.

 • Ivona 7.11.2017 at 9:22

  . Zatím jsme se s dětmi na zimní dovolenou neodhodlali, mladší loni nebyl ani rok. Letos to ještě taky moc nevidím, max. zkusíme na víkend. Rada si tady tedy pročtu v komentářích tipy kam na hory s prckama.

 • Lucie 7.11.2017 at 9:22

  My jezdíme na běžky do Jizerek. Loni jsme jezdili na střídačku, letos si zkusíme půjčit Chariota a uvidíme:-)

 • Veronika 7.11.2017 at 9:23

  Krásný den Míši,
  děkuji za pěkný a poutavý článek, je tolik míst, kam se chceme s dětmi podívat a Lipno je určitě na seznamu a ta palanda 🙂 děti by z ní byly nadšené. Hory milujeme, starší syn už jezdí jak Tomba a ta mladší princezna zatím jen sáňky, budou jí na Ježíška teprve 2 roky.
  Příští rok se na jarní prázdniny chystáme už po druhé s kamarády na podnikovou chajdaloupku do Horních Albeřic v Krkonoších, sice z jižní Moravy dlouhá cesta, ale stojí za to, sněhové závěje, konec světa, sjezdovky jen pro nás a pak teplo u kamen v krásné roubence.
  Pokud by jsme vyhráli, tak First Bike bude dárkem pro mého synovce, který je o něco mladší než naše dcerka 🙂 mějte se krásně a těším se na další články s krásnými fotkami.

 • MisaMarka 7.11.2017 at 9:24

  Protoze bydlime kousek za Prahou v Polabske nizine, kde je kopcu malo, za sankovackou vyrazime na kopce Chribu a Bilych Karpat, kde mame prarodice. Je tam moc krasne!

 • Lenka Lukešová 7.11.2017 at 9:24

  Dobrý den, moc rádi jezdíme do Apartmánů Červený dvůr v kterémkoli ročním období. http://www.apartmany-cervenydvur.cz/cs/
  Je to opravdu kouzelné místo a moc příjemní majitelé 🙂 určitě doporučuji vyzkoušet 🙂