Vyhraj FirstBIKE | Hotel Leyla Frymburk

Vyhraj FirstBIKE | Hotel Leyla Frymburk

lipno, frymburk, hotel layla

Vítej u třetího okýnka v našem adventním kalendáři na blogu. Vánoce jsme si tu dali o chlup dřív a mám obrovskou radost, že se vám zatím články i soutěže líbí, účast je veliká. Jen teda nevím kdo to bude všechno losovat 😀 . Dnes tu mám překrásný dárek od Proděti.cz. Vybrala jsem nejpraktičtější a u nás nejvyužívanější věc. Krom té soutěže vás ale svezeme na jih Čech, kde jsme si dali s holkama víkend po návratu z Afriky (a jo, vrátili se všichni marod 😀 ). Ale bylo to skvělé. Lipno a Hotel Leyla, tak račte nastoupit, jede se na výlet 🙂 .

Ostuda ostudovatá. Přiznám se, že Lipno bylo letos v září “mé poprvé”. Proto když jsem naplánovala termíny kurzů první pomoci do Českých Budějovic, hned jsem prolustrovala booking.cz a zablokovala pro nás volný víkend v Hotelu Leyla.

Hotel je to poměrně velký a sliboval dost zábavy pro děti, kdyby náhodou počasí nepřálo. Víc než nějaké Lipno ale holky zajímala tahle boží palanda 😀 . Je tu někdo, kdo se jim diví?

lipno, frymburk, hotel layla

Já teda ne a hned bych vlezla spát k nim. Nám s tátou ale byla přisouzena jen nudná manželská klasika 😀 . Z pokojů je na výběr možností víc. My dostali rodinný apartmán, který má svou vlastní kuchyň, spodní obýváček a spí se nahoře o patro výš. Podkroví je pak takhle senzačně vybavené.

Pár dní před odjezdem na Lipno jsme se vrátili z horoucích afrických pekel, takže byla otázka času, za jak dlouho nás to položí. Naše těla ale zvládla aklimatizaci na jedničku. Odpadli jsme v neděli 😀 . Počasí ale na místní poměry vyšlo skvěle a 17°C nám muselo stačit. Ty výhledy, ty procházky, ty barvy.

Sobota byla senzační, a i když od rána byla mlha, že nebylo vidět na špičku nosu, slitovalo se to nad náma a my s holkama vyrazili do Lipna nad Vltavou, odkud jsme si to dali lanovkou na Stezku korunami stromů. Celý článek k téhle stezce už na blogu najdete 🙂 .

Ještě v pátek ale holky otestovaly areál hotelu. V rámci ubytování jsou k dispozici dvě dětská hřiště a jedna zahradní houpajda. Trochu opatrnost vyžadoval biotop s kapříkama a zlatou rybou, kteří kousek od hřiště plavou. Nikdo ale do vody nespadl, tak to nebudu zas zbytečně démonizovat 😀 .

Hřiště bylo jedno pro děti menší, s menší klouzačkou a taky tou mimikovskou houpačkou, kam se dítě posadí. Druhé bylo trošku větší a byl tam i minitobogán, na kterých si teď Nela po africkém aquaparku hodně ujíždí 🙂

Abych ale nezapomněla to důležité. Hotel Leyla je ubytováním, které najdete na okraji města Frymburk. Nejste tedy přímo v Lipně, ale absolutně ničemu to nevadilo. Byl tam klídek, nádherný výhled a jako velký bonus považuju, že hned vedle tohoto hřiště je vlastní sjezdovka i s dětským parkem. Takže kdo hledá místo kam na lyže v zimě, tenhle hotel bude fajn.

Tak holky. Je sobota a musíme si vybrat. Je tu Stezka korunami stromů, Království lesa aneb malé Mirakulum. Máme s sebou kola a je tu hřiště. V restauraci pak velikánská herna. Rána byla navíc hodně chladná a vydechovat páru byla pro holky letos novinka 😀 .

Pochopitelně holky musely mít od všeho kus, takže dokud neopadla mlha, skončili jsme na hřišti. Následoval veverčí výstup na Stezku KS, po ní šup do Království lesa do hradů a trampolín a odpoledne vyhrála kola!

Úplně živě si pamatuju, jak už náš táta zajásal, že nemusíme nikam vozit žádný kočár. Jak je teď super skládat věci do auta 😀 . Jop, to trvalo asi půl roku než Julinka dostala svůj FirstBike 😀 . Od té doby by byl rád za naše Bugaboo. Dvě kola do kufru je možná horší, obzvlášť když se balíte na sychravý víkend.

Od hotelu jsme si dali na kolech výlet do Frymburku. Cesta je to parádní, protože podél hlavní silnice vede přímo cyklostezka, a tak nemáte nerva, že vám děti někdo porazí. První polovinu cesty jsme jeli jak z antarktidy – v rukavicích 😀 ale žabák na náměstí ve Frymburku holky donutil je odhodit.

Frymburk je malé, ale moc krásné místo. Bohužel už nejsou ani trochu krásné ceny v něm, ale s tím počítáte, když na Lipno jedete. Za pochvalu ale stojí velké množství restaurací a obchůdků, které byly celý víkend otevřeny. A protože jsme nechtěli utratit měsíční plat v restauraci hotelu, nakoupili jsme přímo tady. Zlaté bydlení s kuchyní.

Teda ale nebojte, holky jsme pochopitelně vzali i mezi lidi do restaurace a musím říct, že to byla značná pohoda. Mají v Leyle totiž koutek, který je větší než holek pokojíček doma (a to mají myslím dost místa 🙂 ) a ještě má takový šikovný plůtek, kde se děti vyzují a užijí si tam krásně po celou dobu co vy jíte. Ceny v restauraci ale mazec. Co se ale moc cení je kuchyně, která není absolutně typická. Když budete chtít, poznáte tu úplně nová jídla.

Tip: Jojo žabák bral holky kdykoli jsme jeli okolo 😀 . Za nás byl ten den na náměstí ještě Den hasičů, kdy měli nějaké své závody, a tak jsme si tam udělali cestu ještě jednou za tmy. Žabák jim nutekl ani neschoval 😀 . Mrkněte na program Frymburku a třeba narazíte na hezkou akci.

Pokud se do Frymburku dostanete, doporučuju udělat okruh a nevracet se stejnou cestou zpět. Z náměstí zabočíte mezi domy k vodě a podél ní pak jedete až k rozcestí, kde už uvidíte hotel. Cestou potkáte i malinké hřiště a několik přívozů.

Nástupiště byly u holek hodně v oblibě, asi je budu muset tahat víc na Náplavku v Praze 🙂 . My se lodí nikam nechystali, ale dost dlouho je bavilo pozorovat převážení aut přes Lipno. A pssst já vím, že se tam nemá lézt, ale znáte to – jezinky. Jen pár krůčkůůů… žbluňk!

Odpoledne jsme tak pobyli na Lipně, projížděli se okolo a v tuhle chvíli přestává táta litovat, že ta kola do auta rval. Ono bez odrážedla by byla schopná ujít delší výlet jen Nela. Julinka sice chodí dobře, ale za celý den dá třeba jen 8 km a to ho ještě dělíme spánkem někde ve škarpě 😀 . Díky FirstBike odrážedlu je mobilní a zvládneme tu delší trasu jen za odpolko.

Holky tahají na kolo většinu roku softshellové soupravy UNUO, na které nedámedopustit už dva roky.

Aby byl článek víc než jen ty kochací prohlížečky, tady je několik praktických informací, které na Lipně možná využijete 🙂 . Během adventního kalendáře se sem ještě jednou vrátíme, ale nebudu radit předem 😀 .

Praktické informace 

web: Hotel Leyla Frymburk
Ceník ubytování
pro děti v hotelu
web městys Frymburk
Tip na výlet: Stezka korunami stromů
Tip na výlet: Království lesa zábavní park

Kolikrát si říkám, jestli není škoda, že bydlíme na tak hezkém místě, když tam prakticky jen přespíme, protože jsme celé dny venku. Je ale pravdou, že už se nám stalo minulý rok u Brna, že jsme měli celý víkend strašně ošklivo, a to pak na možnostech v ubytování záleží dost. Nelinka odhodila kolo u dveří “domů” a zas vyletěla na hřiště.

Co je ale největší výhodou těchhle výletů? Volný večer pro mámu s  tátou 😀 . Jo, tady už vidíte skelný pohled Nelinky, a to si ještě po obědě dala dvě hodinky s Julinkou na palandě 🙂 .

A zatímco Nela hodí unavený pohled, Julinka nic neřeší 😀 . Pamatujete jak jsem vám tady už zmiňovala, že Juli je spáč s velkým eS a když je podezřelé ticho, nejspíš někde spí? Tak po koupání nenašla už sílu ani na zapnutí pyžama a než jsme vylezli ze sprchy, ustlala si v obyváku 😀 . A přitom ta postel v pozadí na fotce, že? 😀

Jsou unávné, cesta na Lipno dlouhá a ta zpět ještě delší. Ale jsou boží. Milujeme víkendy, na které se podíváme s rodinou díky kurzům první pomoci, se kterými budeme úspěšně cestovat i v roce dalším 🙂 . Poznáme tak spoustu krás naší republiky, holky pozdraví zebry v každé ZOO, ale i tak je smutek vždy, když nás vidí balit.

A vzhledem k tomu, že určitě čekáte nějakou tu hezkou výhru, zkusila jsem dnes trochu nadržovat klukům a vybrala do soutěže tohle krásné odrážedlo v modré barvě. Ono totiž holka na tomhle krasavci je krásnější než kluk na růžovém 🙂 Takže vesele do něj i maminky děvčátek.

Za výhru do soutěže děkuji e-shopu Proděti.cz, ve kterém najdete dětský sortiment nejen do tří let, ale i dál. Šlapací kola, brusle, outdoorové potřeby…to nejčastěji tam procházím já 🙂 a pravidelně si vyčkávám na akci sandálků Keen CNX. 

Den 3.: Odfrč na krásném odrážedle FirstBIKE

 

Soutěž ukončena

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jezdíte s dětmi někam na hory (lyže, boby, sáňky)? Poraďte, kde se vám líbilo?

3. Pokud sleduješ náš Facebook: MK life / mom of 2 & our life nebo Instagram, zařadíme tvé jméno do losování 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v neděli 30.11.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

847 komentářů

 • Ivana 7.11.2017 at 7:08

  My s malým rádi jezdíme na hory. Loni byl ještě malý, ale moc se nám líbilo v areálu Dolní Morava. Bylo to perfektně vybavené pro malé děti. Dá se tam sánkovat, bobovat a také lyžovat na dětských sjezdovkách a malé děti mohou jezdit na kolotoči z nafukovacích gum. Je tam i dětský koutek, kde si můžete s dítětem hrát nebo vám ho pohlídají a také ve wellnesu je i pro děti brouzdaliště.Určitě je to bezva i v létě 🙂 Letos jedeme na Slovensko do Nízkých Tater.

  • Kristina Kalužíková 18.11.2017 at 23:51

   Jezdíme pravidelně do hotelu Vista, tam se nám i dětem moc líbí. Letos jsme naplánovali zimní dovolenou na Lipně, apartmany Lipno lake resort, tak snad bude sníh, ať si mužem všichni užit i zimních sportu.

 • Jana Herrmannova 7.11.2017 at 7:10

  My pojedeme na hory poprve, na chalupu v Krkonosich, mame tam domaci pohodu. Jinak to bude pres zimu jistit kopecek za domem na prvni bobovani 🙂
  IG: jana.herr

 • Bara Molkova 7.11.2017 at 7:10

  Moc se nam libi na Dolni Morave, a to jak v lete tak i v zime. Vyradime se tam my i dcera.

 • Jana 7.11.2017 at 7:12

  Děti jsou malinke, tak ještě nikam nejezdime, ale určitě již brzo začneme, proto díky za typy 😉

 • Klára Toša 7.11.2017 at 7:12

  Jsme z Jizerek, takže krásu máme “za domem” a vyrážíme do lesů a kopců často. Už jen proto, že starší dva mají “papíry na hlavu” a v lese mohou být jednoduše sami sebou. Milujeme i Krkonoše, kam jesnou ročně vyrazíme na pár dní taky na tůry. Ubytování vybíráme pokaždé jinde, ale hledáme podle toho, aby byli zvyklí a uzpůsobení na děti. Děkujeme za typ, vypadá to krásně 😉 k.tosovska@seznam.cz Klára Toša

 • Zuzana Brožová 7.11.2017 at 7:13

  Bedřichov v Jizerských horách – dětaký vlek, mírné kopce.

 • Markéta Jahodová 7.11.2017 at 7:13

  Máme rádi Deštné v Orlických horách a tamní penzion Kozí chlivek 🙂 Tím spíše, že na jeho místě stával domecek mého strejdy, i s tím opravdovým kozim chlivkem.

 • Tereza Müllerová 7.11.2017 at 7:14

  Krásné ráno, na hory nikam nejezdíme, jako na ty klasické* lyže a spol., je to mimo naše finanční schopnosti a ani jeden nejsme příznivec sjezdovek, máme raději horské svahy plné květů a ne sloupů. Co si ale užíváme je pěší výlety, jednou už i do vyšších kopců na Slovensku…Stačí to a výhledy jsou i tak krásné, netřeba svištět na něčem z kopce…Ter.

 • Karolina 7.11.2017 at 7:14

  Dobré ráno, tohle paradni odrazedlo by naší Beátě určitě udělalo radost i v modré barvě…však i první motorku máme v tyrkysové 😉 Jinak na hory jezdime na pomezí Krkonoš a Jizerek do Sklenařic. Chalupa super pro více rodin, menší sjezdovka 5min pěšky, větší 5min autem či další v okolí. Pro naši malou je ale v každém ročním období nejoblíbenější dětské hřište v lesoparku v Příchovicích, kde se i výborně najíte v restauraci U Čápa. http://www.stodoly.cz
  Karolina a Beáta

 • Petra Pavlickova 7.11.2017 at 7:17

  Jezdime na hory radi,v lete i v zime.Sumavu milujeme-Modrava,Kvilda.Lyzarske zacatky mel syn v Destne v Orl.h.,v zime jsme byli i na zamrzlem Lipne,nadhera.Dalo se tam i bobovat,po ledu jsme tahli sanky,pekne.

 • Magdaléna Zemanová 7.11.2017 at 7:18

  Tímhle článkem jsem se vrátila na Lipno 😍 já holka že Šumavy, odchovaná Špičákem a lyžováním tady. Je že na Lipně jsme byli loni na první rodinné dovolené a letos znova už v plném počtu. A určitě to ještě plánujeme znova, takže tohle ubytování si zapamatují.

 • Adéla Ž. 7.11.2017 at 7:24

  Na hory to v zimě s prckem bude poprvé, tak neporadím. Sama se nechám inspirovat v komentářích. Sleduji fb i insta.

 • Hanka 7.11.2017 at 7:26

  Na hory jeste nejezdime, loni to jistil kopec v Ruprechticich na sanky, uvidime letos 🙂 firstbike by se na pristi jaro uz hodil. Diky za soutez. Sleduju na fb i insta. Hezky den. Hanka

 • Maia Soukupová 7.11.2017 at 7:27

  Tak u nas zatim na hory nejezdime, bohuzel neporadim 🙁

 • Irena 7.11.2017 at 7:29

  Naše nejstarší 7 let s taťkou jezdí na kole po našem krásném okolí( luka, lesy, rybníky), Jistebník, Albrechtičky, Studénka. Mladší teprve odrostla z prvního odrážela a na jaře začne na koloodrážedle a mimi se vozí v kočárku. Jinak jezdíme bobovat a sáňkovat na Čeladnou, na chalupu za babí s dědou.

 • Mirka Vošická 7.11.2017 at 7:35

  Zdravím ze severu 😃zatím na hory nejezdím,Viktorce jsou tři roky a Adelce 3 měsíce, počkáme si az budou obě větší 😄moc rádi bychom vyhrály,tak uvidíme 😉s pozdravem Mirka Vošická

 • Markéta Sližová 7.11.2017 at 7:35

  My na horách vlastně bydlíme, takže nás to zatím ani moc neláká:D Já osobně radši jezdím k vodě, nebo za památkami ale kdo ví, třeba děti překvapí a zimním sportům se nevyhneme:)

 • Dana Mazankievicova 7.11.2017 at 7:35

  Úžasné bydlenícko to musím ukázat muži,pokud budem plánovat v ČR dovolenou 😊 my momentálně jsme ještě nebyli na horách s dětma, buď byli malý nebo já těhotná a k tomu na rizikovým takže jsme tři roky nikde nebyli,ale plánujeme že snad už začátkem příštího roku bysme chtěli podívat na Špindl.jinak vždy jezdíme jen na jednodenní výlet a nejvíc milujeme jak my tak děti Zoo Zlín.krasny článek sdílím na fb a insta

 • Tereza Vykydalova 7.11.2017 at 7:36

  Na lyze s dcerou zatim nejezdime (ma 2 roky), ale loni jsme si uzivali bobovani a sankovani v Krkonosich. Jednak na Miseckach a pak jeste tyden na Liberecke boude. Mala byla nadsena a my taky🙂

 • Markéta K. 7.11.2017 at 7:36

  Na hory pojedeme v unoru poprvé. Dceri byl letos rok,Tak loni by to ještě nemelo smysl 🙂 už sháním sanky a těším se,jak se bude na sníh tvářit:-)
  Pojedeme do Rakouska -Kitzbuhl. Moji rodiče tam jezdí každý rok,Tak to bude vyzkoušená klasika 🙂

 • Veronika O. 7.11.2017 at 7:37

  Dekuji za clanek, kapl do noty, zrovna vcera jsme vybirali, kam poprve na horskou dovolenou. Vypada to na Dolní Moravu. Osobne se mi nejvic zamlouval babyfriendly welness hotel, kde maji pro deti i animacni programy. Uvidime, co rodinny rozpocet na to. Lipno se nam libi moc, ale tentokrat potrebujeme, aby hory byly po ceste do moravskoslezskeho kraje. Treba tu najdu nejaky dobry tip. Hledam neco, kde maji snehovy funpark pro nelyzare. A dekujeme za soutez ☺

 • Hany 7.11.2017 at 7:38

  Letos planuju naseho 3letaka poprve postavit na lyze. Zaplatime instruktora, jen zatim nevim kam vyrazime. Z hor kde jsme lyzovali se nam asi nejvi libil Hochficht na druhe strane Lipna. Pockam si na tipy od ostatnich. Sleduji FB i Inst
  hanapotmesilova@gmail.com

 • ALENA 7.11.2017 at 7:39

  Na Lipne je krasne,nemame to vubec dakeko,takze jsme tam docela často,muzu take jen doporucit !
  Nejsme uplne zimni rodina 🙂,radeji leto.Kdyz lyze,tak bezky a s detmi sanky a boby,nejcasteji po okolnich kopcich a kdyz je vic casuvtak Kvilda,to je nase srdcovka.

 • Bara M. 7.11.2017 at 7:40

  Dobre rano, priznam se, ze jsem take u Lipna nikdy nebyla, tak to musime napravit 🙂 zimnim sportum bohuzel moc neholdujeme, takze hory vyhledavame spis v obdobi jaro-podzim. Bydlime na severu Moravy, takze nejcasteji jezdime do Beskyd a Krkonos. Ted v zari jsme poprve vyzkouseli polske tatry a take mohu doporucit 🙂 sleduji i fb a instagram 🙂 Bara

 • Kateřina Vítů 7.11.2017 at 7:41

  Máme prcka ještě malýho (7. měsíců), tak jsme toho zatím moc nestihli… Ale v jeho půl roce jsme vyrazili do Rakouska do Schladmingu a super!! Hotel s velkou zahradou a rodinnou atmosférou, pro děti ideál. (klidně napíšu název, kdyby měl někdo zájem). S miminem v manduce jsme zdolali ledovec Dachstein, všemožné soutěsky a jiné “kopce” 😀 A trasa od nás z Jihlavy krásný 4,5 hoďky. Takže i s dětmi se to dá zvládnout celkem v pohodě 😉

  • Petra 7.11.2017 at 21:59

   Dobrý den Katko, napsala byste mi prosím ten název hotelu? Petra

 • Petra 7.11.2017 at 7:50

  Nas tata je nelyzar, ja lyze teda taky moc nemusim ale letos pujdeme urcite s nasi malou na sanky. Tady v okoli na Bozi dar nebo Plesivec. Jsem zpod Tater, takze urcite nevynechame ani zimni navstevu babicky. Tatry jsou v zime taaak krasne.

 • Hanka 7.11.2017 at 7:51

  Zajímalo by mě,jestli na kole jezdíte i vy s tatínkem 🙂My na hory nejezdíme, takže bohužel žádný tip nemám.

 • Pavla Netíková 7.11.2017 at 7:51

  Díky za článek a za oživení vzpomínek. My jezdíme 2 x ročně na Lipno – letos jsme byli i v zimě a byli jsme unešeni za zamrzlého Lipna. Mohli jsme bruslit a přitom vozit holky na saních. A nevím, kdo si to víc užíval. Taky jezdíme 2x ročně ke Králickému Sněžníku, kde na podzim a na jaře těžko potkáte turistu a vždycky tam fouká na pouštění draků.

 • Monika Plonková 7.11.2017 at 7:52

  Krásné ráno holky 🙂 velmi děkuji za další soutěž s naprosto skvělou cenou! Na dovolené ve Frymburku jsme byli s manzelem na cyklodovolene dva roky zpátky (s naší princeznou u mě v bříšku) a byla to překrásná dovolená, takže Vás článek mi hned po ránu vyloudil úsměv na rtech a kupu vzpomínek 🙂
  Co se týče typu kam v zimě na hory tak ten nemám, jsme nelyzari, nebezkari a dcerka teprve letos poprvé vyzkouší sáně nebo boby, takže nás hory v zimě čekají v prémiere. My jsme byli spokojeni v Rakousku v Zell Am See je tam spousta sjezdovek a s tou jejich kartou se dá mnoho usetrit a nebo se nám velmi líbí v Jeseníkách kam se radi vracime do hotelu Helios a sjezdovky jsou tam taktéž. Přeji krásný den. Sledují vás na IG.

 • eva Suchomelova 7.11.2017 at 7:55

  Na horách jsme byli loni se starší poprvé a hned chtěla lyžovat a bavilo ji to, my si říkali hm to vydrží tak deset minut a bude po všem a ona ani po hodině nechtěla lyže sundat 🙂 Byly ji necelé 3 roky, takže letos pro úspěch pofrčíme znovu i na stejné místo Beskydy H-resort, k dětem jsou tady velmi milí 🙂 Sleduji na IG:Evulineek FB:Eva Nějaká tam i sdílím, pro tuhle super výhru udělám maximum! 🙂
  Hezký den 🙂

 • Tereza 7.11.2017 at 7:57

  Snažíme se jezdit co nejčastěji. Moc se nám líbilo v Prasilech, což určitě doporučujeme. P.S. sledujeme vše!

 • Eliška 7.11.2017 at 7:58

  My jsme zatím na horách nebyly, ale vzhledem k tomu, že to máme asi 30 km do Orlických hor, tak už bychom letos asi mohli 😀

 • Kateřina Horáková 7.11.2017 at 8:00

  Dobrý den Míšo,
  Díky za další bezva tip na výlet. Naše malá ještě nelyžuje, ale pro děti je to fajn v zimě i v Létě ve Wellness hotelu Vista na Dolní Moravě a na lyže rádi jezdíme na Hochkar. Tak ještě jednou díky a těším se na další tipy.

 • Johana 7.11.2017 at 8:00

  Ten hotel vypadá naprosto perfektně! Na hory jezdíme k sestřenici na chalupu, do Jedlové pod Bukovou. Kromě sjezdovek je zde i továrna na hračky DETOA, kde pořádají dílničky pro děti.

 • Bloud. Well Bloud. 7.11.2017 at 8:03

  Na horách jsme ještě nebyli, ale zkoušeli jsme sáńkovat na jediném možném kopečku, co tu v Polabí máme. Má sklon asi tři stupně a je na něm celoročně cedule zákaz sáňkování 🙂

 • Katka 7.11.2017 at 8:04

  Dobre rano Miso, hory mame radi… loni jsme vsak nikde nebyli, protoze dcerka byla malicka a letos jsem nejak zaspala a tam, kam bychom chteli, je plno 🙂 Takze to jisti kopec za domem a sanky 🙂 Diky za super otazku…pripomnela mi jak moc zimu, snih miluju a tesim se na ni a na vse co s sebou prinasi… P.S. Mame radi Jeseniky, hlavne Dolni Moravu…hotel Vista doporucuji!

 • Hanka Kju 7.11.2017 at 8:05

  bohužel jsme s manželem oba nelyžaři, takže hory navštěvujeme hlavně v létě. Já mám nejraději Krkonoše a Boudu pod Studničnou, je tam naprostý klid 😉 sleduji na ICG a FB….souteže pravidelne sdilim 😉

 • Denisa Jenčovská 7.11.2017 at 8:08

  Zdravím a díky za bezva tip na výlety 🙂 My jsme spíš jarně-letně-podzimní turisti, zimu jsme si zatím moc neoblíbili, takže tip na lyžovačku nemám… V zimě jsme byli někdy na chaloupce v podhůří Orlickejch hor, ale spíš sáňkovačka 🙂 Děkuji za soutěž, sleduji na FC jako Dendy Malá.

 • Kateřina 7.11.2017 at 8:08

  Teprve před nedávnem jsem objevila tvůj blog a jsem nadšená a strašně tě obdivuju 🙂 … Zkusím tedy i štěstí a budu soutěžit…Našim nejoblíbenějším místem na výlety jsou Beskydy, jednak protože to máme blízko, ale i proto že je tam prostě krásně. Na boby a sáňky a lyže doporučuji malou sjezdovku Skalka na Čeladné !!!

 • Hana Nováková Flieger 7.11.2017 at 8:09

  Jezdíme do Slavonic na jihu ..Do hotelu Růže hned na náměstí. Kolem jsou krásné památky a příroda na procházky 🙂

 • Jana Bystroňová 7.11.2017 at 8:11

  Hezké ráno,
  hory jsme s malou ještě nestihli, chtěli jsme letos, ale narodí se nám bráška 🙂 Loni jsme chodily s dcerou bobovat na blízky pidikopeček 🙂

 • Katka Weberová 7.11.2017 at 8:15

  Mame chaticku v Cenkovicich, Orlicke hory, takze toho vyuzivame jak jen to jde a jezdime tam. I kdyz takova chata ve Spindlu nebo nekde v Rakousku by take nebyla spatna 😊

 • Monika Mikulova 7.11.2017 at 8:15

  Musim rici, ze zima u me neni az tak oblibena. A trosku me mrzi, ze nejsme lyzari. Ale jednou to treba napravime. Takze se zatim zadne dovolene na horach nekonaji, ale protoze bydlime kousek od Krusnych hor,alespon vyletime napr.Kliny.
  Sdilim na FB 🙂

 • Katka 7.11.2017 at 8:16

  My jsme s dětmi zatim nikde nebyli 🙁 letos se poprvé chystame na hory a mam vyhlidnute ubytovani v Dum Alois,který je baby friendly. Mají vnitrni hernicku a v létě krasne venkovni hriste.

 • Jana 7.11.2017 at 8:17

  Jsem z Krkonoš a tak jezdím nejvíc tam.Hotel jako takový vyzkoušeny nemam,ale slyšela jsem skvěle ohlasy na Pec pod Sněžkou a nebo hotel Pecka. My jezdíme do Svobody nad Úpou a dříve Rokytnice nad Labem.

 • Marcela Jonáková 7.11.2017 at 8:18

  Jelikož ani já, ani manžel nelyžujeme, tak na hory ani nejezdíme.

 • Katka 7.11.2017 at 8:20

  Dobré ránko, my na hory zatím nejezdíme. Mladšímu prckovi je teprve deset měsíců. Ale bydlíme na dědině, kde je spousta kopečků, takže se starší jsme už loni drandili na sáňkách kde to šlo 🙂 K.

  • Katka 7.11.2017 at 8:20

   Sledujem i fb a instagram 😉

 • Helča 7.11.2017 at 8:23

  My zatím s dětmi na horalch nebyli, ale pořád to zvažujeme 😀

  S tím usínánim, syn je taky takový a to i ve svých 4 letech. Celkem bězně ho tak nacházíme spát pod stolem v obyváku, v pokoji na zemi. Nejlepší bylo když usnul při stavění koleji, natažený přes dřevěný most 😀

 • Markéta 7.11.2017 at 8:24

  Loni jsme byli s rok a půl starou dcerou Karolinkou poprvé na horách, v lyžařském středisku Ramzová v Jeseníkách. Já jelikož jsem už čekala naší druhou holčičku jsem si to moc neužila, ale Karolinka s tatínkem na sankach moc. A už se těšíme na zimu letošní, jak si to užijeme všichni čtyři 🙂

 • Petra 7.11.2017 at 8:24

  Přiznám se, že nejvíc na blogu sledují právě sekci výletů. Minulý rok jsme prvně vzali nejstarší (tou dobou 3letou) na hory lyžovat. Moc se nám líbilo v Horních Mísečkách – lokalita fajn pro děti jak na sáně, pěší výlety, běžky.

 • Monika 7.11.2017 at 8:25

  Na horách jsme s dcerkou byly prvně loni, v roce a půl. A sníh ji fascinoval. Zatím jen otestovala boby :-). Líbilo se nám v Deštné v Orlických horách.

 • Bára Jastrzembská 7.11.2017 at 8:25

  Rádi jezdíme na jižní Moravu, i když jsme tam byli X krát stále se tam rádi vracíme. Oblast Lednice, Vyškov. Dcera má zatím dva roky tak se zatím vozila. First bike by se mooooc hodil, Ježíšek už nad podobným uvažoval tak by mu byla ulehčena práce.
  Barajastrzembska@gmail.com

 • Veronika 7.11.2017 at 8:26

  Ricky v Orlickych horach nebo Turacher Hohe v Rakousku😌

 • Dita 7.11.2017 at 8:26

  Dobre rano !
  Tak jo opet zajimave cteni, duky za super tip urcite se bude hodit, na Lipne jsem totiz asi v zivote nebyla haha ja vim ostuda! Ale z vychodnich Cech je to preci jen malunko z ruky. Rodinne vylety poradame pravidelne do hor je to kousek! Ten posledni byl rovnez v září! Resort Malevil v Podjestedi! Ubytovani ve srubech, krasne misto, vlastni male zoo, dětské hriste, golfove hriste 🙂 bazen a uzasna priroda! A taky kousek na Jested! Za me vsechna plus, urcite se vratime! A jasan, furst bike je tutovka! :-)))
  Hezky den
  Dita
  xxx

 • Lenka Jarošová 7.11.2017 at 8:27

  Zdravím, synovi budou na vánoce 2 roky, takže jsme ještě na horách nebyli. Letos se ale chystáme na naší skautskou základnu v Jizerkách – ale asi jen na víkend 🙂 Sleduji na FB jako Lenka Jarošová a na IG jako moje_tvoreni_muj_relax, Přeji krásný den Lenka

 • Patockova 7.11.2017 at 8:27

  Dobry den, my zatim na hory nejezdime a ani letos se nechystame protoze mame doma dvoumesicni miminecko. Ale v lete jsme jeste stihli Hospodarsky dvur Bohuslavice. Syn mel tehdy 18 mesicu a byl nadseny.

 • Petra 7.11.2017 at 8:28

  Filípkovi byly loni v prosinci 3 měsíce, takže jsme si užívali procházky kočárkem po okolí (no jo, první dítě) 😀 o to víc se těším na letošní zimu, co na ni “řekne”.. a ráda bych mu ukázala i tu opravdovou zimu, nejen městskou, takže hotel pro děti na hory neporadím, ale určitě budu sledovat odpovědi ostatních, ať máme inspiraci 😊

 • Klára 7.11.2017 at 8:29

  Na hory ještě nejezdíme, dcerka je ještě malá, ale určitě budeme, aby se naučila lyžovat. Na sáňky zatím chodíme do parku 🙂

 • Drahuše Poborska 7.11.2017 at 8:29

  My byli loni se synem na prodlouzenem vikendu v Hotelu Peklo, kousek od Liberce, byli jsme tam v lete, hory mame radi i v lete 🙂 Hotel je pro deti. Je na konci vesnice, okolo jen priroda, ale presto je to do Liberce kousek. Jsou tam prekrasna hriste pro nejmensi deti i pro starsi. Uvnitr hotelu je jedna velka herna a dve male herny, chodby zdobene ruznymi hlavolami a skladackami. Pristi rok vyrazime i s druhym synem 🙂

 • Zdenka Hrubčíková 7.11.2017 at 8:30

  Dobrý den,odrazedlo je moc krásné..my mame za domem velky kopec kde se schází vsechny deti z okolí a i rodiče se vyblbnout,je super kdyz deti nechtějí domů❤❤❤🎁🎁🎁 Zdeniada@seznam.cz

 • Lucka 7.11.2017 at 8:31

  Nam se moc libi na Dvorackach v Krkonosich. Chata je nedavno nove postavena, pod ni maly vlek akorat pro deti a na lyzich se da dojet i do Rokytnice a vyuzit tak moznosti velkeho zimniho strediska…

 • Dana 7.11.2017 at 8:33

  Vloni jsme byli s triletou dcerkou prvne na horach na lyzich a nadchl nas Severak v Hrabeticich, jinak pravidelne Chotoun u Jiloveho 😉

 • Veronika 7.11.2017 at 8:35

  Děkuji za super článek, určitě si zapíši a vypravíme se. My jsme zatím jezdili na dovolené ve dvou, ale letos nás čeká první dovolená ve třech s ročním prckem. Pojedeme do Krkonoš na “lyže”. Už se moc těšíme a first bike bychom chtěli pořídit, takže fajn šance si zasoutěžit.

 • Klára Zindulková 7.11.2017 at 8:36

  Nikam nejezdíme – děti jsou malinké a sníh si užívají na kopečku za domem 🙂 Až budou větší, tak budeme asi dojíždět na sjezdovku nedaleko – do Hlinska 🙂 Sdílím, odebírám, sleduji 😉

 • Petra 7.11.2017 at 8:37

  My, protože jsme z Vysočiny a babičku máme v Krkonoších, jezdíme na dovolenou spíš do “civilizace” 😄 … hory a sníh pro nás nejsou nic nového, ale na dovolené v Praze jsme odrazedla využili víc než jsem čekala 🙂

 • Nikola Nekvapilová 7.11.2017 at 8:38

  Na lyzovacce jsme ještě nebyli, kluci jsou ještě moc malinci, ale až povyrostou, tak určitě vyrazíme, takže si tady ráda počtu tipy.

 • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:38

  Co se tyče jezdit někam na hory. .to nejezdíme. My na horách bydlíme. Jezdíme spíše na Slovensko.
  Jinak tady máme spousty hezkých mist. Primo Jeseník, Priessnitzovi Lázně, Karlova studánka, Šerák, Zlatý chlum, Zlatorudne mlýny atd.atd. a spousty výletu se dají absolvovat i s kolem 😉

 • Aneta 7.11.2017 at 8:38

  S detma jsme začlo jezdit na hory minuly rok. Vyrazili jsme do Krkonoš penzion Harrachov moc hezky a rodinný penzion! Firstbike si moc přál můj syn bohužel teď už mu je pět let a už jezdí na kole , ale chtěla bych soutěžit o Firstbike pro svou dceru které jsou v sobotu 2 roky a nějaké odrazedlo budeme chtít pořídit a 100% to bude Firstbike tak by bylo hezké ho vyhrát:-)!

 • Hana 7.11.2017 at 8:39

  Perfektni tip na ubytovani. Ve Frymburku jsem byla, je tam opravdu nadherne, ale tento hotel mi unikl 🙂 K otazce.. na horach jsme byli v Bilych Karpatech ve Vyskovci a bylo to fajn, na boby ale vyrazime spis v okoli domova.

 • Petra 7.11.2017 at 8:40

  Na hory s klukama hlavně chodíme. Manžel je blázen do vysokohorské turistiky. Takže s klukama zatím vyráží u nás do Palkovickych hůrek a okolí Hukvald. Starší už s ním byl 3X na Lysé hoře a mladší to tam letos zvládl jednou. Takže já doporučuji Beskydy a vše v okolí. Ubytování moc nevyuzivame, všude dojedeme. Ale letos se chystáme na delsi dovolenou někde v Čechách a Lipno je jeden z favoritů. Sleduji i na Fb a instagramu 😉

 • Monika 7.11.2017 at 8:40

  jezdime do Spindlu do takove te klasicke “lyzakove” chaty a nemuzeme si to vynachvalit! dcera poprve stala na snowboardu ve 14 mesicích a ted uz se na nej zase tesi (3 roky).

 • Kateřina Kolářová 7.11.2017 at 8:41

  Máme chalupu v Krkonoších, takže hory jsou nejblíž jak to jde. Vloni byl Kulíšek ještě miminko, takže si to moc neužil, ale letos plánujeme strávit Vánoce na zasněžené chaloupce uprostřed lesa 😀

 • Katka 7.11.2017 at 8:41

  Zatím je syn malý, ale už jsme s ním byli na rodině chata a do budoucna určitě plánujeme vyrážet na hory rok.

 • Ingrid 7.11.2017 at 8:42

  Ach, krasne cteni hned po ranu u kaficka :). A ty fotky…no navnadila jste me dostatecne! 🙂 a my zatim jezdili v zime jen na jeden den, libi se nam Praded, tam chceme letos zkusit prespani na vysilaci, krajina je to pohadkova (i kdyz z Prahy je to docela daleko). Tak dekujeme za dalsi clanek a doufam, ze vas losovani neodradi od dalsich :D. Sleduji na instagramu i fb 😉

 • Lucie Humlová 7.11.2017 at 8:42

  Hory jsme zatím zkusili jenom jednou a to bylo dcerce 1,5 roku, takže žádná velká divočina 😀 procházka s bobama to jistila 😉 Ale teď už je jí 3,5 a pohrávám si s myšlenkou, že letos už ty lyže zkusíme. Nejvíc vhodné se mi zdá právě Lipno, tam jsou ty sjezdovky ideální a nebo nám byla doporučena Rokytnice nad Jizerou, tak uvidíme 😉

 • Pavlína 7.11.2017 at 8:42

  S naším téměř dvouletým synem jsme byli loni poprvé na sáňkách. Lanovkou jsme vyjeli na Černou horu v Krkonoších a cestou dolů to zalomil, letos si to snad užije víc 🙂 Pavlína

 • Lucie 7.11.2017 at 8:43

  Moc se nám líbí na Dolní Moravě. Jezdíme tam každý rok minimálně dvakrát.

 • Kateřina Vacková 7.11.2017 at 8:43

  My máme nejblíž na lyžování právě Lipno nad Vltavou 👍 krásné fotky 👍

 • Adéla Moravcová 7.11.2017 at 8:43

  Syn má zasebou zatím jen jednu zimu, male už jsme vyzkoušeli v Krkonoších sáně a vypadal, že se mu to líbí, ale spíše se jen nesl v šátku :)) Jezdíme do Herlíkovic <3

 • Verca 7.11.2017 at 8:43

  My zatim na hory nejezdime, staci nam na boby maly kopecek za barakem 🙂 A letos si pod stromecek nadelime miminko, takze bud dcera vyrazi na prvni lyze jen s tatou, nebo pojedeme vsichni nekam az pristi rok.

 • Alžběta Sojková 7.11.2017 at 8:44

  Dobré ráno!

  Předně děkuji za (další) článek plný inspirace 🙂 Synovi bude v prosinci teprve rok, tak nás výběr horské destinace čeká až tuto zimu. Já jsem jako dítě trávila čas v Krušných horách, tak naše první kroky povedou zřejmě právě někam v okolí Božího Daru 🙂

  Přeji hezký den a těším se na další články!

 • Andrea 7.11.2017 at 8:44

  Zatím jsme nebyli, letos se chystáme na boby a lyže do Beskyd. Pravděpodobně k Lomné nebo Ostravici.
  Sleduji i fb (Rhea Silvia Askania)

 • Lucie 7.11.2017 at 8:44

  Lyzovat zatim s detmi nejezdime, takze jsme jen bobovali u sjezdovek, v Koutech ci na Sedle.

 • Daniela Mašková 7.11.2017 at 8:45

  Loni jsme ještě nikde nebyli, protože jsme měli doma úplné miminko. Letos někam na sáňky určitě vyrazíme, a protože bydlíme téměř v Jizerkách, tak zůstaneme “doma” 🙂
  (sleduju fb)

 • Klára Hrábková 7.11.2017 at 8:45

  Tak se přiznám, že na Lipně jsem taky ještě nebyla..určitě tam musme s malým někdy vyrazit. jinak výletujeme co nejvíc to jde a to i v zimě. Malýmu jsou čertsvě tři roky, takže letos plánujeme začít i s llyžema. Lonibylo hodně sněhu, tak bob byla jasňačka a vzhledem k tomu, že jsmee z vesnice,tak jsme se vyřádili nejvíc kolem baráku,ale doporučuji výlet na Královku nad bedřichov v Jizerských horách. určitě to tam znáš,ale v zimě je to tam taky kouzelný…kor když je hodně sněhu a sluníčko k tomu…jde se projet nejen na bobu či sáňkách,ale i běžkách a nebo koni 🙂

 • phn 7.11.2017 at 8:45

  Ahoj Miso,jasne,jezdivame na lyze do Jizerek.Letos mame ale mimco,tak to vypada,ze pojede jen starsi s tatkou…a bobovani je samozrejmosti,kopec mame za barakem:-)

 • ZuzKa 7.11.2017 at 8:46

  Vzhledem k tomu, že naše Klárka měla loni v zimě teprve rok, lyžovat jsme nikde nebyli, ale na Silvestra jsme vyjeli se sáňkami na Praděd (tedy, ne úplně nahoru, jen na Kurzovní). Jinak se saňkami kolem domu. Letos už to snad bude lepší;)

 • Anetab Švábová 7.11.2017 at 8:46

  Jezdíme a rádi, nam se líbí skoro všude kam jedeme. Poslední moc podařený celodenní výlet byl do obce Jizerka. Přes rašeliniště a tak různě se toulat a pak se vrátit večer k autu a dojet domu do postýlek. Naplánovali jsme na slunečný podzimní den krásně barvy, jídlo jsme si oral venku, piknik máme moc rádi. A nemusíme se časově vázat se spánkem mladšího na to kde jsme a jak stíháme kde oběd. Jde to i s odrážedle, max na rašeliniště je třeba pomoc přenést to kolo, ale ji ak super

 • Radka H 7.11.2017 at 8:46

  V zimě jsme ještě na horách s dětmi nebyli, ale chtěla bych někdy na Dolní Moravu, kde jsme byli loni v létě.
  Sleduji i na FB a IG (radulih).

 • Lucie Humlová 7.11.2017 at 8:47

  Tak, a teď nevím, jestli se mi odpověď odeslala, tak znovu 😂😂 na horách jsme byli zatím jednou a to bylo dcerce 1,5 roku, takže žádná velká divočina, procházka s bobama to jistila 😂 letos už ale vážně uvažuji o tom, že ji na lyže postavíme, bude jí 3,5. Nejlepší se mi zdá právě Lipno a pak nám ještě byla doporučena Rokytnice nad Jizerou, tak uvidíme 😉

 • Bára 7.11.2017 at 8:47

  Bydlíme skoro na horách. Boby a sáňky před domem. Zatím dostačující 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 8:48

  Dobrý den, s dětmi zatím bohužel nejezdíme, ale snad to od příští zimy napravíme. Naše letos 4letá od loňska lyžuje, zatím jen u nás na vysočinských sjezdovkách.
  Co vím od známých s dětma, tak jednoznačně chválí Lipno.
  Když jsem byla dítě já, jezdili jsme hlavně do Krkonoš, spíš do soukromých chaloupek, kde jsme si sami vařili, jezdili jsme s obrovskou partou lidí. Měli jsme chatu pro cca 35 lidí. Spousta dětí, rodiče na večery chystali aktivity, přes den výlety, soutěže… Jo a vlek přímo u chaty. Bylo to super!

 • Kateřina Bednářová 7.11.2017 at 8:48

  Protože máme doma teprve osmiměsíční treperendu, bude letošní zima naše poprvé a už se na to moc těším! Chystáme se s partou kamarádů s dětmi do Orlických hor, do srubu (http://www.e-chalupy.cz/orlicke_hory/srub-dolni-orlice-pronajem-8569.php) – tak uvidíme, jaké to bude 🙂 Jinak ze svého dětství ráda vzpomínám na zimní dovolené na Rejvízu… Ubytování ve Frymburku vypadá skvěle, také mě mé první setkání s Lipnem teprve čeká a vaše fotky by navnadily i absolutního ignoranta 🙂 Sdílím na facebooku, sleduju i na instagramu (bednar_ka).

 • Hela 7.11.2017 at 8:50

  Ahoj, doporučuju Ostružnou v Jeseníkách. Je to pro mne srdeční záležitost….

  • Hela 7.11.2017 at 8:53

   Mám 21 měsíčního syna, zatím jsme takto nevyrazili..ale pokud ano, určitě bych zamířila do Ostružné….Hela

   • Linda 29.11.2017 at 11:57

    Milujeme Moldavu, super sjezdovky a kousek do Nemecka do Altenbergu.

 • Jana 7.11.2017 at 8:50

  My jezdíme na hory a celkově zimní radovánky na Moravu. Mám tam rodinu, tak spojíme příjemné s užitečným. Navíc sněhu je tam vždy více než dost. Takže doporučujeme Radhošť, Velké Karlovice a samozřejmě Soláň. 🙂
  Sleduji i na FB i IG.

 • Tereza Čechová 7.11.2017 at 8:50

  Pravidelně jezdíme na lyže a sáně do Jánských lázní a Mladých Buků,máme velikou výhodu,že babička bydlí v Trutnově,takže nemusíme řešit ubytování a užíváme,jak rodiny,tak i zimních radovánek 🙂

 • Tereza Hanulikova 7.11.2017 at 8:51

  Komentář se mi nějak ztratil. ..tak znovu.
  Na hory nejezdíme protoze na nich bydlíme.
  Mame tu spousty hezkých mist. Město jesenik Lázně , Šerák. Karlova studánka .zlatý chlum
  Je Toho hodně 😉

  Sledují fb i instagram 😉

 • Vladka 7.11.2017 at 8:51

  S dětmi chodíme zatím bobová na místní kopec😉 ale starší dcera již začne trénovat lyžování. Máme v plánu lyžařskou školu na Vaňkově kopci u Ostravy.

 • Lenka Valová 7.11.2017 at 8:53

  Na hory jsme s dětma ještě nejeli, letos to ještě s půlročním taky asi neklapne, tak snad příští zimu. V létě ale do hor vyrážíme pravidelně. Hlavně u nás do Beskyd, loni jsme vyrazili na Šumavu, jinak milujeme Alpy. Jako bezdětní jsme projeli na kole švýcarské a rakouské, s dětma jsme si udělali pár výletů v Julských Alpách. Doporučuji 😉

 • Irena Durdilová 7.11.2017 at 8:53

  My zatím na hory nejezdime, holky jsou ještě malé…2 roky a 6 týdnů. Ale jezdíme pravidelně v lednu (dokud nejsou zimní prázdniny) na chalupu k příbuzným na rozmezí Českého Ráje a Jizerek a tam jsme si loni užili boby i sáně dosyta. Těším se, že to zase zopakujeme.😂

 • Tereza 7.11.2017 at 8:54

  Dekuji za krasny clanek o Lipne, jak se da uzit s detmi. Z prahy je to daleko, ale jelikoz mam blizko k Morave, tak bych Vam doporucila Pustevny ci Karlovice. V Karlovicich najdete i v hotelu Horal bazen se slanou vodou. Na Pustevnach zase v zimne byva vystava ledovych soch a da se tam udelat krasna prochazka i na sanich az na Radhost. Pokud by pocasi nevyslo,tak z jedne strany je Frenstat pod Radhostem, Koprivnice a Stramberk. Z druhe strany zase Roznov pod Radhostem, skanzen ci pivni lazne. Jak v Karlovicich tak i na Pustevnach byva v zime nadherne!!!!!!

 • Michaela 7.11.2017 at 8:54

  Oba s manželem neumíme lyžovat, ale Matýska bychom to chtěli nechat naučit. Z okna koukám přímo na Ještěd, takže volba je víc než jistá. Sáňkovat chodíme za panelák a nebo na Javorník, kde uměle zasněžují, takže tam je sníh dlouho 🙂
  IG; myskyyy.l
  Mimochodem, nádherná výhra!

 • Adéla J. 7.11.2017 at 8:55

  Jezdíme jen v létě a doporučuji Špindl ☺️ až prcek trochu vyroste, chceme taky na lyže.

 • TerezaP 7.11.2017 at 8:56

  Zatím jsme nikde na horách nebyli, ale letos se chystáme, tak se těšíme na nějaké zajímavé typy 😉

 • Jana S. 7.11.2017 at 8:57

  Zatím jsme nikde nebyli, ale letos už malá bude mít skoro 2 roky, tak už by to mohlo vyjít. Taky uvítám případné tipy. Sleduji i na fb.

 • Barbora 7.11.2017 at 8:58

  Já doporučuji s dětmi hotel Vista na Dolní Morava. Za mě top hotel pro děti.

 • Naďa 7.11.2017 at 8:58

  Zatím jsme se ještě neodhodlali vyrazit, máme zásadně doma spící děti 🙂 Ale snad už letní dovolená vyjde…

 • Petra 7.11.2017 at 8:59

  Pochazim z Krkonos a vubec nelyzuji;-) Syn vloni uplna panika ze sanek, asi je po mne.. Tip na ubytovani nemam, ale Benecko, Horni a Dolni Stepanice jsou moc krasne😍

 • Bára 7.11.2017 at 8:59

  Na hory jezdíme zatím jen na chatu za mými prarodiči, ale i tam si užíváme ☺

 • Ivana P. 7.11.2017 at 8:59

  Na hory jsme se ještě s dítkem nevypravily, ale v létě naše rodina miluje Pálavu! ubytování lze snadno vyhledat, buď v soukromí nebo apartmánech či ryze v hotelovém typu. Pro nás pro příští rok opět jasná volba, navíc v Pavlově je otevřený Dinopark, jehož návštěva nám nesmí ujít. Díky za soutěž! I.

 • Happy mum 7.11.2017 at 8:59

  Ahoj, tak to je paradni a lakava soutez :). Na hory s detmi je to super do bouda Mama. Vlastni sjezdovka. Uvnitr bazen i vse potrebne pro deti. 🙂

 • ZuzKa 7.11.2017 at 9:00

  Vzhledem k tomu, že naše Klárka měla loni v zimě teprve rok, lyžovat jsme nikde nebyli, ale na Silvestra jsme vyjeli se sáňkami na Praděd (tedy, ne úplně nahoru, jen na Kurzovní). Jinak se saňkami kolem domu. Letos už to snad bude lepší;) ZuzKa

 • Lucka 7.11.2017 at 9:00

  Protože je naše Eli prťavec, tak loni na horách ve 2 letech ještě skuhrala, že jí bolí nožičky a že je jí zima. Takže se hory nepovedly 😀 Letos plánujeme zkusit už lyžičky, zřejmě Krkonoše – Malá nebo Velká Úpa, ale konkrétní tip zatím nemáme. Rádi si necháme něco doporučit. 🙂

 • Veronika 7.11.2017 at 9:01

  My jezdime v zime na Sumavu do takove male roubenky kousek od Zadova. Mala zkusi v zime poprve lyze v mimiskolicce a prcek asi boby, pokud uz bude sedet. Jinak to jisti prochazky s kocarkem nebo nositkem (podle mnozstvi snehu).
  Jo a to kolo by se nam moooc hodilo. 😉

 • kata; 7.11.2017 at 9:03

  krásné, first bike jsme soutěžili posledně, ale smůla 🙁 moc se nám libí 🙂 jinak s dětma hotel HOral ve velkých karlovicích přes zimu super, aji tunel na bobování dětem na zimu vytvoří, thermal koupel a saunový svět, lyžovačka 🙂

 • Kačka 7.11.2017 at 9:04

  Moc rádi máme Rychlebské hory a tak se tam pořád vracíme jako cestovatelé pokaždé na jiný objekt.

 • Kačka Kunčická 7.11.2017 at 9:04

  Vypadá to na Lipně moc krásně, škoda jen, že ho máme tak daleko.
  Na hory nás to táhne hodně, hlavně kvůli sněhu, ale moc příležitostí není. Loni jsme byli na Bílé aspoň bobovat :), ale na bobování nám stačí i kopec v městském parku.
  FB Kačka Ku

 • Veronika 7.11.2017 at 9:05

  V zimě pravidelně vyrážíme do Bedřichova, tam na Elinku nejspíš čeká první lyžovačka a první sněhové pády. Jsou tam sjezdovky vhodné pro začínající dětské lyžaře i po x letech na lyžích nešikovné lyžařské maminky 😉 No a letní hory? Dřív to bývaly spíše skalní města a od dob, co máme toho našeho skřítka – je naší srdcovkou Modrava na Šumavě. Už teď se těším na léto, až zase vyrazíme 🙂

 • Lucka 7.11.2017 at 9:05

  Zdravím
  jezdíme na kole i na lyžích. Když byli kluci malí jezdili jsme jen na jednodenní lyžovaní, stejně vydrželi jen pár hodin. Ubytování se nám moc líbilo na Permoníku v Malé Úpě. Máme rádi lyžování v Janských lázních a na Špičáku na Šumavě. A pak v Itálii.
  Na kole dnes už jezdíme dlouhé cesty. Jeli jsme na kole do Drážďan a plánujeme dojet po Labské stezce k moři 🙂 Ale začínali jsme také s odrážedly, pak tažné tyče, menší cesty a nakonec přejezdy na těžko.
  Pokud budeme mít štěstí a vyhrajeme, odrážedlo dostane můj vnuk, aby mohl začít s tréninkem.

 • Martina 7.11.2017 at 9:08

  Dobrý den, Frymburk máme v létě za sebou také, navíc s přejezdem přívozem přes Lipno na druhou stranu a pak okružní cestu po cyklostezce s Croozerem, kterého jsme dětem zrovna pořídili 🙂 Jinak na hory plánujeme Krkonoše a možná i hotel Peklo, má prý krásné zázemí pro děti 😉 Krásný den 🙂

 • Markéta 7.11.2017 at 9:09

  My na hory nejezdime u nas na vysočině je kopců dost. Jsou tu i sjezdovky např. Nové město na Moravě tak jsou i bězecke dráhy.
  A nebo Křemešník hotel schovaný v lese i se sjezdovkou tak je krásně vždycky (je to hodně uklidňující místo )☺

 • Hana 7.11.2017 at 9:09

  Za me nejlepsi misto – vesnicka Niederthai v Rakousku… Je tam detska skolicka lyzovani, male vleky, pro deti znacka ideal…

 • Adéla Vejvodová 7.11.2017 at 9:10

  Předloni jsme vyrazili do Alp do BadKleinkircheimu, kde bylo skvělé, ze tam mají 2 X lázně- naše holčičky zatím nelyžují, tak si to užily aspoň tam. Nicméně cesta byla docela očistec. Na FB sleduji jako Adéla Vejvodová a na IG jako vejvodova.adela

  Krásná výhra, díky moc!

 • Hanka 7.11.2017 at 9:11

  Moc pěkný článek, díky za inspiraci. Śumava a její okolí to jsou má bílá místa v mapě, čekám, že se brzo rozhodneme je navštívit. Soutěžit tentokrát nechci, odrážedlo máme už schované na půdě, takže firstbike bychom nevyužili. Na hory jezdíme, máme příbuzné v JBC, takže často 🙂 A už se těším na sezonu, doufám že zkusíme malé běžky pro toho našeho nezmara.

 • Marcela 7.11.2017 at 9:13

  Nam moc libi Jizerky, i kdyz to lyzovani pro deti jsme tam zas tak moc nevyzkouseli. Pro dospele fajn a krasna priroda, obzvlast v lete. Paradni detska sjezdovka je ve Straznem v Krkonosich, tam se loni Natalka ucila jezdit na pome 🙂

 • Karolína Hrdličková 7.11.2017 at 9:14

  Příští rok to bude poprvé, co se chystáme s dětmi na typickou lyžařskou dovolenou. Jelikož je nás jak smetí (2 dospělí a tři malé děti) tak zatím stále vybíráme, jak lokalitu, tak nějaké hodně baby friendly ubytování. Čerpám i z eboku “16 dovolených s dětmi na horách, na které bychom (znovu) jeli” z FB Ověřeno rodiči.

  Spící Julinka mě pobavila:D A Míšo cena naprosto úžasná.

 • Petra Pivoňková 7.11.2017 at 9:14

  My jsme jeste nikde na horach nebyli,jelikoz loni nas tehdy dvouletak, si odmital sednout na bob i doma v obyvaku 😀 ale jinak by to bylo jeste v severnich cechach, jako mala jsem milovala strediska Paseky nad Jizerou nebo Vysoke nad Jizerou…ty Paseky byvaly krasne samy o sobe,i v lete 🙂 Ale tedka uz nevim…a Firstbike sice nepotrebujeme, ale vim komu bych ho darovala 🙂 Petra

 • Anna Nováková 7.11.2017 at 9:14

  Tak krásné místo! tam se snad během příštího roku taky vypravíme – díky za tip!! 🙂 na hory zatím nejezdíme lyžovat, protože jsou holky malé, ale i tak je taháme do hor pořád, aspoň v šátku nebo na procházky (roháče naprosto milujeme!) a v česku máme nejblíž Jeseníky, takže jak se objeví volný víkend, snažíme se vyrazit tam, aspoň 2x ročně. A na příští rok už máme velké lyžovací a bobovací plány, tak uvidíme, jestli s náma holky budou souhlasit 😀 jinak vás “sleduju” odebírám všude a sdílím 😉 díky ještě jednou a hezký den přeju! 🙂

 • Eva Kalinová 7.11.2017 at 9:15

  Loni jsme byli ve Špindlu seznámit staršího syna s lyžemi. Nakonec z toho pro nepřízeň počasí sešlo a my skončili v Muzeu Lega.:) Příští rok bychom to chtěli zase zkusit. Jednou to vyjít musí.:) Sleduji na FB, Eva

 • Jeannette Tesařová 7.11.2017 at 9:15

  My moc necestujeme, dovolené trávíme u babiček a dědečků, ale i tam je pořád co objevovat. Jezdíme třeba do Prievidze a tam chodíme do krásného lesoparku a taky všude kolem tam jsou kopce. Cestou tam nebo zpátky, pokud jedeme přes Brno, tak se vždy musíme zastavit u motorestu Samota. Na protažení při dlouhé cestě je tam bezva hřiště pro děti a bezpečně se dá přejít silnice přes lávku rovnou do lesa a nechat tam proběhnout našeho čtyřnohého spolucestujícího.
  A já miluju Beskydy, kde jsem vyrostla a kde je možností od mého dětství pořád víc.

 • Jana & Dominik 7.11.2017 at 9:15

  Zima je fajn, zimu máme rádi … a Vánoce, které k ní patří, prostě milujeme. Dominik s námi bude letos čtvrtou zimu. První dvě prospal zachumlaný ve fusaku. Minulý rok jsme už pořídili povinnou zimní výbavu, a to boby s volantem … a vyrazili prozkoumat okolí Kramářovy chaty na Suchém vrchu a také doporučujeme Dolní Morava relax & sport resort, kde jsme si moc užili zimní Stezku v oblacích 🙂

 • JancaWilli 7.11.2017 at 9:15

  Nase deti jsou stale jeste male na lyzovacku, ale pristi rok to jiz bude aktualni alespon pro starsi dceru. Takze si zde sama rada prectu zajimave tipy, kam vyrazit 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 9:15

  Pekný deň prajem, s dcérou 2 roky sme bohužiaľ zatiaľ na horách neboli, naposledy keď bola este v brušku, ale moc sa na to teším, pretože toto bolo moje detsvo…hory. Chcem jej ukázať svoje obľúbené miesta, Vysoke Tatry a Nízke Tatry a najkrajšie obce ako Starý Smokovec, Tatranska Lomnica a Krpáčovo. Ďakujem za pekné pripomenutie. Stránku sledujeme na FB aj insta a taktiež zdieľame, “sme” verné čitateľky. S pozdravom Martina

 • Iva 7.11.2017 at 9:17

  Já prostě nechápu, jak někomu může dítě usnout jen tak na podlaze 😀 😀 😀 Naše Nikča, i kdyby byla sebeunavenější, tak prostě kromě postele a případně autosedačky jinde neusne….. Jinak k otázce – často a rádi jezdíme do Deštného v Orlických horách. Máme tam oblíbený penzion Kozí chlívek http://www.kozichlivek.cz/ – super ubytování, výborné jídlo, krásný interiér, fajn obsluha. Vždy se tu stavíme na oběd, kafíčko, zákusek, dcerka si pohraje a jsme všichni spokojeni 🙂 sleduji i na FB (Iva Heringová)

 • Petra Miková 7.11.2017 at 9:19

  S dětmi jsme se na hory zatím ještě nedostali. Ale s rodiči jsme jezdívali do Harrachova. A milovali to tam. Mumlavské vodopády, jízdy lanovkou, čerstvé pečivo z maličké pekárny, kam si musel člověk (maminka) přivstat, protože v sedm už nic nebylo.

 • Nikol 7.11.2017 at 9:21

  Loni jsme hory absolvovali jen s kocarkem,ale na letosek uz mame porizeneho prvniho boba.Preci jen bude synkovi rok.Jsme z Jablonce nad Nisou,takze urcite jezdime do Jizerek,ale i Krkonose ma co by si kamenem dohodil.Na konci zimni sezony,ale planujem nejaky prodlouzeny vikend na horach.Tak se rada necham inspirovat komentari zde.Sleduji na facebooku a na IG jako nikolil 22.

 • Lucka 7.11.2017 at 9:21

  Zatim vloni saknovani u babicky a dedy na Vysocine. Vloni tam bylo snehu dost. Letos jsme zatim neplanovali, ale rada si zde prectu nejake tipy.

 • Ivona 7.11.2017 at 9:22

  . Zatím jsme se s dětmi na zimní dovolenou neodhodlali, mladší loni nebyl ani rok. Letos to ještě taky moc nevidím, max. zkusíme na víkend. Rada si tady tedy pročtu v komentářích tipy kam na hory s prckama.

 • Lucie 7.11.2017 at 9:22

  My jezdíme na běžky do Jizerek. Loni jsme jezdili na střídačku, letos si zkusíme půjčit Chariota a uvidíme:-)

 • Veronika 7.11.2017 at 9:23

  Krásný den Míši,
  děkuji za pěkný a poutavý článek, je tolik míst, kam se chceme s dětmi podívat a Lipno je určitě na seznamu a ta palanda 🙂 děti by z ní byly nadšené. Hory milujeme, starší syn už jezdí jak Tomba a ta mladší princezna zatím jen sáňky, budou jí na Ježíška teprve 2 roky.
  Příští rok se na jarní prázdniny chystáme už po druhé s kamarády na podnikovou chajdaloupku do Horních Albeřic v Krkonoších, sice z jižní Moravy dlouhá cesta, ale stojí za to, sněhové závěje, konec světa, sjezdovky jen pro nás a pak teplo u kamen v krásné roubence.
  Pokud by jsme vyhráli, tak First Bike bude dárkem pro mého synovce, který je o něco mladší než naše dcerka 🙂 mějte se krásně a těším se na další články s krásnými fotkami.

 • MisaMarka 7.11.2017 at 9:24

  Protoze bydlime kousek za Prahou v Polabske nizine, kde je kopcu malo, za sankovackou vyrazime na kopce Chribu a Bilych Karpat, kde mame prarodice. Je tam moc krasne!

 • Lenka Lukešová 7.11.2017 at 9:24

  Dobrý den, moc rádi jezdíme do Apartmánů Červený dvůr v kterémkoli ročním období. http://www.apartmany-cervenydvur.cz/cs/
  Je to opravdu kouzelné místo a moc příjemní majitelé 🙂 určitě doporučuji vyzkoušet 🙂

 • Kacka 7.11.2017 at 9:27

  My pochazime z Sumavy, takze hory mame za humny 🙂 krasne je v Kasperskych Horach a taky na Rokyte, tam jsem jezdivala cele detstvi na chalupu
  k.kata@centrum.cz

 • Lp 7.11.2017 at 9:30

  Moc rádi jezdíme na chalupu do Říček v Orlických horách. Je tam krásně a u sjezdovek nechybí krásná lyžařská skolicka.

 • Zuzka 7.11.2017 at 9:34

  Na boby a sáňky nám zatím stačí jakýkoliv kopeček v okolí. A na opravdové, větší lyžování snad už letos taky dojde, počítám že někde v Jeseníkách.

 • Klára Drdová 7.11.2017 at 9:35

  Na hory jezdime, ale zatim kvuli nam;-) jezdime ke znamym do hotelu Lesni Zatisi na Benecko. Maji maly detsky koutek a velmi dobre jidlo. Tesim se az pristi rok pujdeme vyzkouset do centra detskou sjezdovku s minivlekem a zabavnymi atrakcemi na snehu;-) Letos uvidime, jestli se tam vubec dostaneme, ale bobovat se da vsude;-)
  Sleduji vas na fb i ig;-)

 • DENISA 7.11.2017 at 9:35

  Ahoj, zatím nikam nejezdíme, protože se nám letos narodila malá, Ale až bude větší mám v plánu toho mnoho. A článek je super.

 • Martina Skočovská 7.11.2017 at 9:35

  Zatím jsme se s dětmi nikam nevydali, ale snad se nám to už letos podaří. Máme tu v okolí menší vleky, tak by jsme možná už zkusili se starší dcerkou nějakou tu lyžařskou školku. Sleduji a sdílím na FB jako Martina Skočovská.

 • Michala Kartuskova 7.11.2017 at 9:35

  Dobry den, na lyze s malym zatim nejezdime, ale tesim se, az doroste. Urcite bychom s nim radi vyzkouseli jak Sumavu, tak Rakouske Alpy.

 • Ivana 7.11.2017 at 9:36

  Synovi je 2,5roku a miluje sáňkování. Jelikož mám rodiče na Šumavě, tak jsme nikam moc daleko jezdit nemuseli a spojili jsme zimní radovánky s návštěvou babičky a dědy.

 • Soňa Mašková 7.11.2017 at 9:36

  jezdíme s dětma zatím k babičkám, které máme různě po republice :-), takže si cestování také užíváme. Ale už se těším, až povyrostou, že budeme poznávat krásy naší republiky víc.

 • Rosňa 7.11.2017 at 9:37

  Dobrý den, zatím jsme byli dvakrát na Benecku, dvakrát v Bedřichově a jednou na Božím Daru. Všechny tyhle lokality jsou děti friendly, trampolíny na zahradách, židličky v každé restauraci. Všude super. Pěkný den!

 • Veronika 7.11.2017 at 9:37

  Jezdíme na sanky, možná že letos poprvé zkusí í lyže když má 2.5 roku možná by to už zvládl. Nejvíce milujeme Beskyd, Velké Karlovice, protože odtud pocházím, jezdíme tam každou zimu.

 • Zuzka 7.11.2017 at 9:40

  Kluci jsou ještě malí, takže zatím jen sáňky. U mně vede Šumava ve všech ročních obdobích.
  Pěkný den

  • Zuzka 7.11.2017 at 9:43

   *mě:)

 • Danca (na fb) Morningstar 7.11.2017 at 9:40

  Dobrý den,
  Bezva článek, princezna spící na podlaze mě dost pobavila 😀 A žába, je mi jasné, že náš malý by se od ní skoro nehnul.
  Na horách jsme zatím nebyli, možná příští rok, pokud nezvítězí moře 🙂

 • Radka 7.11.2017 at 9:40

  My jsme s mužem nadšení lyžaři a náš syn už od léta křičí, že v zimě bude lyžovat (je mu 2,5 roku). Loni s námi jezdil na skialpech v krosně na zádech po Krkonoších. Nejčastěji však jezdíme do Deštného v Orl. Horách (vždy spojíme s návštěvou Kozího chlívku), máme to nejblíže nebo směr Krkonoše – Malá Úpa. Fajn středisko pro ne moc náročné lyžaře jsou i Mladé Buky u Trutnova.

 • Aneta 7.11.2017 at 9:41

  Moc se nam s manzelem libilo v Karlove studance,ale to jsme byli jeste bezdetni…letos si to chceme zopakovat s detmi ;). Sleduji fb i ig.

 • Buroška 7.11.2017 at 9:43

  Ahoj Míšo 🙂 zatím jsme s prckem nikde nebyli sáňkovat či lyžovat, letos budeme slavit první Vánoce, ale nedávno jsme byli v Krkonoších v nádherném Hotelu Lesana, kde jsou parádní dva dětské koutky, wellness svět s vířivkou, saunou a bazénem. Nedaleko nová stezka korunami stromů, prostě paráda 😉

 • TEREZA HOZÁKOVÁ 7.11.2017 at 9:45

  Jelikož máme hory co by kamenem dohodil z Liberce, vyráželi jsme loni pravidelně 😇 Nejsme lyžaři (pouze běžkaři), ale od té doby, co jsme rodiče, se rádi necháváme přemluvit k radovánkám na sněhu a vracíme se do dětských let 😇😂😂😂❤ Pokud mohu doporučit, seberte boby, sáňky, ježdíky a vyražte se podívat do Příchovic ❤ Penzionu U ČÁPA ❤ Lyžaři tam najdou i vlek, ostatní vyjma všemožných aktivit na sněhu Muzeum Járy Cimrmana s rozhlednou, krásné ubytování a vynikající kuchyni. Objevili jsme toto místo při hledání vhodného místa pro naší svatbu, kvůli termínu to tenkrát bohužel neklaplo…Z Čápa se však stalo přesto NAŠE MÍSTO, kam utíkáme společně velmi rádi…❤❤❤

 • Zuzka T. 7.11.2017 at 9:46

  Loni jsme nebyli nikde, ale letos chceme s naší 13m holčičkou poprvé v zimě do Tater. Jezdívali jsme tam často do Villy Krejzy, což je suprovní ubytování poblíž Tatranské Lomnice, kam jsme chodili na snowboard. Letos asi otestujeme boby v okolí tamějších sjezdovek. Jsem zvědavá 🙂
  ig – zuzztesa

 • Zuzana 7.11.2017 at 9:49

  Díky za krásný tip na Lipno! Co se týká zimní dovolené, zatím jsme byli jen jednou v Harrachově – hotel Resident, kde byli i na malé děti velmi dobře zařízení. Apartmán s kuchyňkou jsme využili hlavně pro příkrmové miminko, my jsme si užili jejich restauraci. A pro malé lyžaře byla hned vedle loučka s vlekem. Určitě se tam vrátíme.
  IG (zuzanacerna)

 • Petra K. 7.11.2017 at 9:52

  S dcerou vyrazíme letos poprvé, je jí 19 měsíců a chtěla bych ji zkusit postavit na lyže, které sama zbožňuji, tak uvidíme, zda mé nadšení bude sdílet 🙂 V každém případě krásný areál je na Plešivci.

 • Eliška 7.11.2017 at 9:54

  no tak ten hotel je parádní tam se musíme kouknout 🙂 a ta palanda 🙂
  my na hory nejezdíme máme je tady kousek (jsme z Jablonce 🙂 ) takže moc neporadím….jedině že by jste zase zavítali tady na Bedřichov 🙂

 • Katerina Kmecova 7.11.2017 at 9:56

  V lednu se synem (v tu dobu rok a pul) chystame poprve do Rokytnice.Maminka tak necha sve milovane lyze doma a nazhavi svaly,aby byla dustojnym tahacem bobu. Tedy pokud nam je Jezisek prinese, v dopise byly na prvnim miste.

 • Katka 7.11.2017 at 10:00

  Zatím jsme se na dovolenou nedostali – ani na hory ani nikam jinam. Ale vzhledem k tomu, že na horách bydlíme, ani nám to zas tak moc nechybí. Valašsko je krásné a myslím, že je to i krásný tip na dovolenou nejen pro “Čecháčky”.

 • Kristyna Vojkovska 7.11.2017 at 10:01

  Zatim mame prcka maleho, ale i tak vyrazime na vikendove vylety. Doporucuji Hotel Cartak v Beskydech a Januv dvur na Jizni Morave.

 • Květa Sedláčková 7.11.2017 at 10:01

  Dobrý den, mám rodiče v Krkonoších a bratr si občas přivydělavá přes zimu jako lyžařský instruktor, takže mu můžeme naše holky svěřit, když má čas. My jsme se starší dcerou vyzkoušeli zatím jen Olešnici v Orlických horách. Zamluvili jsme lyže, na instruktora si hrál tatínek a po hodině, kdy dcera byla z lyžování nadšená a tatínek skučel, že ho bolí záda (z jízdy na vleku, kde se musel celou dobu jízdy držet lana a zároveň jistit dceru) prohlásil, že příště předem objednáme i instruktora. Sousedi si chválí i areál Mladé Buky, tam je taky školička a mírný svah na učení pro děti.
  FB profil Květa Sedláčková sdílím

 • Renata Ševčíková 7.11.2017 at 10:03

  Hezký den, určitě jezdíme, ale tedy my spíše Beskydy, protože to delší cestování s klukama není nic moc, hlavně mladšího to moc nebere. A máme tady všude krásně 😉 Sleduji a sdílím jako Renata Ševčíková, PavlikovaRenata@seznam.cz

 • Zuzana Zárecká Kašparová 7.11.2017 at 10:03

  Ahoj, na hory v zimě nějak moc nejezdíme, ale přes léto tam rádi chodíme na naučné stezky 🙂 líbila se nám třeba stezka Beskydské nebe, nebo Stezka Pašeráků 🙂 rádi taky jezdíme lanovkou, syn je z ní vždy nadšený 😊 sleduji tě na fb i ig 👍 děkuji za tvůj úžasný adventní kalendář a za celý tvůj skvělý blog ❤

 • Alexandra Pavlíková 7.11.2017 at 10:04

  U nás vedou jen boby, za domem na kopci 😉 Sleduji a sdílím jako Alexandra Pavlíková, Michel.ova@seznam.cz

 • Veronika Camfrla 7.11.2017 at 10:04

  Jezdíme hlavně tady k nám do Jeseníku – Malá Morávka, Světlá Hora, Vaňkuv kopec 🙂 Prcek je zatím malý, tak někam dál až později :-*
  Já lyžuji, manžel zkouší bufety v okolí 😀 Prcek hlavně užívá sněhu 🙂

 • Renáta Hovorikova 7.11.2017 at 10:05

  Na hory jsme se dostali s prvním synkem zatím jen v lete,ale moc se nám líbilo v Harrachově.Na zimní sporty nikdo moc nejsme,navíc bydlíme uprostřed republiky,tak je všude do hor daleko,ale jestli letos zas nebude sníh,možná to bude fajn změna vyrazit za sněhem do vyšších poloh ☺

 • Elizabeth Venkrbcová 7.11.2017 at 10:06

  My jsme s Vysočiny, takže víc běžkujeme a vyrážíme buď v okolí našeho domova nebo přímo do Žďárských vrchů, kde je plno upravených tras. Na sjezdovky je to dobrý např. ve Snowparku na Harusově kopci i pro malé děti.

 • Martina P 7.11.2017 at 10:06

  Jezdíme do Janských lázní na Live park Formánky…….pro děti ideál

 • Peta 7.11.2017 at 10:08

  Nadherne fotečky, krasne napsany clanek, paradni inspirace, Miso 🙂 moc dekujeme !!!! U nas take frci odrazedlo, to je opravdu vecna HRACKA 🙂 na hory radi jezdime, ale my sjizdime ty francouzske, v nasem nejblizsim okoli, kde zijeme. O to vic se budu tesit na ty CR tipy 🙂 mavame z dalavy !!! a neprestavame sledovat na FB a instagramu :)))

 • Markéta Šmídová 7.11.2017 at 10:10

  Jelikož je naší dceři rok tak jsme ještě nikde nebyli. Ale letos určitě pořídíme boby a půjdem s ní za vesnici na kopec bobovat. A až bude vetší tak bych jí ráda naučila na lyžích. bydlíme kousek u Orlických hor takže to na sjezdovky nemáme daleko.

 • Katy 7.11.2017 at 10:11

  Máme babičku v Lužických horách, takže my máme jasno kam na hory 😉

 • Martina 7.11.2017 at 10:14

  My bráváme malého nejčastěji poblíž rodičů – Karlov pod Pradědem. Ubytovat se dá kousek od sjezdovky a pod sjezdovkou je dětská herna, kde se děti můžou ohřát a hrát si, případně je tam mohou hlídat chůvy. (Na IG sleduju jako mamabloguje)

 • Veronika N. 7.11.2017 at 10:18

  Na hory zatím z dcerkou nejezdíme, bobujeme u nás před domem a i tak si to užíváme. Tento rok to bude taková ta první “pořádná zima”, dcerce jsou 2,5 roku, začíná se těšit na Ježíška, strachuje se z čertů a hlavně každý den kouká z okna a přeje si, aby začalo sněžit a my šly stavět sněhuláka. Já už z té zimy takovou radost nemám, nejradši bych zalezla do peřin, zapálila voňavou svíčku a relaxovala..snad se za pár let této idylky dočkám 🙂

 • Martina Barnikova 7.11.2017 at 10:20

  Rafael je este malicky (8.mes.), ale pamatam si z detstva ako nasi s nami stale chodili von, ci prsalo alebo smezilo, vzdy sa nasla vonku aktivita, mam spustu spomienok a preto urcite v tom chcem pokracovat aj s mojou novou rodinou. Zijem v cechach ale na Tatry nedam dopustit, aj spojenie je jednoduche, sadnut na vlak a sup do Popradu 🏔😉

 • Iva Sedláčková 7.11.2017 at 10:22

  Jéééé. to je dneska ale dar, máme 3 děti a zatím 2 firstbiky…takže třetí by byla u nás trefa do černého 🙂 a nejraději teď jezdíme na firstbiku ( a holky ještě s kočárku) na hřiště 🙂

 • Míša Drozdová 7.11.2017 at 10:22

  S dětmi pravidelně na podzim vyrážíme do kopců (Beskydy, Jizerky, Krkonoše,…) letos poprvé jsme byli na lyžích a dokonce v Rakousku a bylo to úžasné. Věřím, že letošní zimu na lyže vyrazíme zase 🙂

 • Eva Gerner 7.11.2017 at 10:24

  My vetsinou jezdime po okoli Brna na lyze i sanky. Taky moc radi bruslime. Zijeme v zahranici taksi zimu, led a hlavne vanoce v cechach moc uzivame.

 • Dana 7.11.2017 at 10:27

  Maximálně boby někde na kopci za městem, na chatě. Na lyžování moc nejsme.

  Sleduji i na FB.

 • Eva Gerner 7.11.2017 at 10:28

  Mame radi ctyrlistek, a tesime se naPuntika

 • Claire 7.11.2017 at 10:29

  Frymburk mame kousek a mozna prave diky tomuto clanku se tam v zime zase vydame 🙂 Zatim jsme zimnich dovolenych moc nemeli, ale letos nas konecne ceka, tak napravime i to bobovani 🙂
  Fb Claire de Lune, Ig Yeemanjaa

 • Helena Kotrchová 7.11.2017 at 10:30

  Zatim jsme nebyly na horach,ale sankovat chodime na kopec za barakem a je to vzdy desna sranda Rada si necham poradit na horske tipy ;-).

 • Miroslava Cichá 7.11.2017 at 10:37

  Zimní sporty neprovozujeme, takže nikam na hory nejezdíme:( Ale ráda jsi přečtu tipy ostatních…

 • Renata P-ova 7.11.2017 at 10:45

  Na hory jezdime vetsinou do jeseniku k rodicum, takze ubytovani mame doma 🙂 odtud to mame kousek treba do Filipovic nebo na Miroslav, pro deti idealni.

 • Karolína Dvořáčková 7.11.2017 at 10:46

  S dětmi zatím nikam “na lyže” nejezdíme. Dosud jsme si vystačili s bobem kolem domu 🙂 Loni byla opravdu pořádná zima… Tak uvidíme, jak to dopadne letos…:-)

 • Iva 7.11.2017 at 10:47

  Na hory se prave chystame. Nase pulrocni Julie je drak, tak jsem nas odvazne prihlasila na skautske rodinne hory. Ubytovani dva kilometry od auta. V Krkonosich. Chci nas videt 😀

 • lucie 7.11.2017 at 10:52

  Dobrý den holčičky.Na hory jezdíme pravidelně do Jeseníků na lyže s hočičkou a chapeček Sebastienek ještě minulý rok na bobech tento rok porvé zkusí lyže.Moc ráda tam jezdím,protože odtud pocházím a tyhle hory miluju je tam nádherně.Krásný den .

 • Lenka 7.11.2017 at 10:54

  Díky za krásný tip! Rádi cestujeme, ale s dcerkou (2 roky) jsmenahorách ještě nebyli. Ráda se též nechám inspirovat 🙂

 • Laduš 7.11.2017 at 10:54

  Haha, to je soutěžní otázka přímo pro nás. Bydlíme totiž kousek od Frymburku, takže to do “hor” nemáme daleko. V zimě je tu sněhu na rozdávání, takže si zimu užíváme plnými doušky a nejraději navštěvujeme dětský Fox park 🙂

 • Simona L. 7.11.2017 at 10:55

  No přiznám se, že výletů jsme moc neměli, především z finančního hlediska, takže spíš trajdáme po okolí. Máme v plánu ale Dolní Moravu, kam se podívat opravdu chceme, Jinak za nás byla příjemná procházka v Bílé v Beskydech.

 • MAR MAR 7.11.2017 at 11:03

  Nejsme moc zimní rodina na výlety do hor, ale za domem je taky krásně, mám tu obrovský sáňkovací kopec a hned vedle je rybník. Dal by se tu pořádat dětský triatlon: běžky-brusle-boby 😊 (jeden konec Brna)

 • Jaroslava 7.11.2017 at 11:04

  Krásný článek🙂 My bohužel na hory s naší malou nejezdíme,absolvovali jsme spíše menší výlety po okolí na Vysočině,nebo navštívili Zoo v Praze a Farmapark u Prahy,to bylo super🙂

 • Lenka B 7.11.2017 at 11:07

  Ráda bych s dětmi jezdila, ale více faktorů nám to nedovoluje. Zato mám ráda Vaše typy na výlet. Jednou se nám to určitě povede.

 • Dagmar 7.11.2017 at 11:08

  Jezdime do bezkarske oblasti na Sumavu, oblast Modravy, Srni. Sumavska krajina je nadherna.

 • Barbína 7.11.2017 at 11:19

  Hezké úterní dopoledne, teda spíš už skoro poledne 🙂 Synovi je 8m a zatím jezdíme hlavně na chalupu, kterou máme v Orclických horách a na výlety vyrážíme spíše po okolí s nosíítkem nebo šátkem. Ale moc ráda se tu nechám inspirovat kam v budoucnu a díky za hezký článek a typ na nějaký prodloužený víkend. 🙂
  Kolo je super a mám na něj spadeno, takže vyhrát ho by bylo taky naprosto super 🙂 Sleduji na fb (Pravá OdMattela) , ig a sdílím 🙂
  Hezký den a těším se na další článek 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 11:23

  Zatím jsme na horách nebyli (synovi byl nedávno rok), ale letos se určitě vypravime, tak budeme rádi za tipy 😊

 • Kateřina 7.11.2017 at 11:26

  Jezdíme na Silvestr do hotelu Semerink u Jablonce nad Nisou a musím říct, že je to rozhodně “kids friendly” prostředí. Navíc, pokud se nevyvede počasí, díky blízkému Liberci je vždy o zábavu postaráno, a to pro malé i velké 😊

 • Veronika 7.11.2017 at 11:28

  Nejezdime 🙁 ale každý rok si to přeji. Zatím nejlepší lyzovcka byla na Novém Zélandu. Ale to je asi moc daleko že? 🙂

 • Martina Teislerová 7.11.2017 at 11:29

  My jezdíme do Rokytnice v Orlických horách -máme to nejblíž a je to tam fajn 😉

 • MP 7.11.2017 at 11:33

  Žijeme v horách, takže hory, boby a sáňky máme doma a nikam nemáme potřebu jezdit. Vyrážíme na výlety do měst na takovou tu městskou zábavu. V nejbližších dnech se chystáme do Zlína na hrad, kde je interaktivní výstava o životě na hradě. Sledujeme vás na FB

 • Katka 7.11.2017 at 11:34

  Pěkný den Míšo,

  dceři jsou dva a čtvrt, takže do této doby jsme zimy trávili hlavně na bobech, ale letos se chystáme poprvé vyzkoušet lyže. Jsem hrozně zvědavá a těším se, co na ně dcera řekně 🙂 Máme chalupu v Beskydech a v lyžařském centu Bílá mají i hezký dětský svah se školičkou, tak tam bude asi probíhat dcery seznámení s lyžema.
  Sleduji a pro tipy si chodím jak na FB, tak na IG.

  Díky za krásnou advetní soutěž 🙂

  Katka

 • Michaela 7.11.2017 at 11:36

  Ahoj Míšo, děkuju za dobrý tip na hotel 🙂 a ta Julinka na tý zemi 😀 My byli s dětma loni poprvé v Jeseníkách, ale starší byl na lyžích poprvé a vůbec ho nezaujaly a kromě sjezdovky kousek za domem tam nebylo nic 🙁 takže letos necháme ostatní účastníky zájezdu jet samotný a my se trhneme. Přemýslíme o penzionu Uko, byli jsme tam v létě a pak tvůj loňský článek ze zimní dovči, no naprosto ideál 🙂 a snad už i našeho Davíse ty lyže začnou trochu bavit 🙂
  Jinak děkuju za super cenu v soutěží, FirstBike mám vyhlídnutý už dlouho, tak třeba se na nás usměje štěstí 🙂
  FB i INS sleduji.
  Míša

 • Eliška 7.11.2017 at 11:38

  Hezký den Míšo, Nelinko, Julinko. Opět super článek. Děkuji za tip. Jestli můžu doporučit, tak v Jeseníkách hotel Vista. Je tam pro děti úplný ráj, jak vevnitř, tak i venku. A pro lyžaře je hned před hotelem sjezdovka. Prakticky z oken se koukáš přímo na ní.
  Sleduji fb i instagram.

 • Blanka 7.11.2017 at 11:43

  Ahojky,

  na hory zatím nejezdíme, ještě na to nebyl věk. Ale budeme muset začít.
  Byli jsme ale letos na Pradědu, ubytovaní přímo na vysílači – a to se nám všem líbilo moc! Takže to můžu určitě doporučit.
  B.

 • Barbora 7.11.2017 at 11:44

  Hezký den,
  pocházím z horské vesnice Loučná nad Desnou v Jeseníkách – takže bych jako místo k zimním radovánkám doporučila právě ji. Je zde spousta možností pro lyžaře malé i velké, sáňkaře, běžkaře i stavitele sněhuláků. A pokud je nepříznivé počasí nebo je potřeba odpočinku, blízko jsou termály Velké Losiny nebo města Šumperk či Jeseník.
  Sleduji Facebook i Insta jako Barbora Nétková

 • Tereza Suková 7.11.2017 at 11:46

  Loni si dcera moc neoblíbila zimu. Bála se bobovat, sáňkovat a celkově sníh nemusela. Nechtěli jsme jí zbytečně trápit a tak jsme na hory vůbec nejeli. Bohužel to odnesl starši syn, který zimu miluje. Já doufám, že letošní zimu mu vynahradíme a začne se ve svých 4 letech učit lyžovat.

 • Petra Bartošová 7.11.2017 at 11:50

  Letos jsme byli na nasi prvni spolecne dovolene taky na lipne! Mala Viktorka mela v te dobe 10 mesicu, takze na kolo to jeste neni ale pujcili jsme si kolobezky a meli jsme malou v nositku na zadech a jak se ji to libilo!

 • Katka 7.11.2017 at 12:00

  My hsme byli minuly rok v Jasne na Slovensku, Sofinka uplne bez emoci a nadseni, bala se snehu, sanek, snehulaka. Tento rok si snad uz zimu oblibi. Ale bylo tam krasne.

 • Kateřina Kolářová 7.11.2017 at 12:00

  Díky za tip na ubytování, vypadá to úžasně. Na horách jsme zatím nebyli, naší Emče budou tři a minulou zimu jí bobování ani sáňkování moc nenadchlo….tak uvidíme, jak to bude letos .-) sleduji i na FB.

 • lucie 7.11.2017 at 12:01

  staré chaty, hájenky, velká parta lidí, děti všude, kadibudka venku 😉
  zažili jsme i luxusnější hory – vista na dolní moravě, horal v karlovicích, ale my máme raději ty punkovější místa.
  sleduji fb i inst a budu sdílet. díky

 • Soňa R. 7.11.2017 at 12:02

  Zime s manželem moc neholdujeme, ale radi by jsme to změnili kvůli malému. V 9 měsícich jsme byli velká parta s podobně starými dětmi v Makove na slovensko- českém pomezí na super chate. Volala sa Makovica. Každá rodina mala svůj pokoj so sociálným, společenská místnost, velká kuchyňa, vonku oplocený výběh pro mrňata, pískoviště. Doporučuji.

 • Ingrid Fikerlová 7.11.2017 at 12:02

  Na hory jezdit nemusíme, my na horách bydlíme. Dcera loni ve třech letech poprvé zkoušela i dětský vlek u nás v Beskydech, ve Valašské Bystřici. Přijeli sem na zimní dovolenou známí z Jižních Čech a dcera jezdila s jejich synem. Syn byl loni ještě na lyže malý, tak jsme jezdili na saních. Je tady u nás i v blízkém okolí krásně – Radhošť, Bílá atd. Přijeďte se sem v zimě přesvědčit.

 • Jana Faixová 7.11.2017 at 12:03

  Se synem si užíjeme sníh poprvé letos. Loni jsme sice byli na horách ve Špindlerově mlýně, ale v září a bez s něhu. To, ale Špindlu na kráse neubralo 🙂 a my s tenkrát 6měsíčním mimčem mohli v klidu výletit. Letos si užijeme hory doma 🙂 což na Liberecku snda nebude problém a sv. Martin nám nějaký nadělí.

 • Nikol Horáková 7.11.2017 at 12:06

  Na horách jsme zatím lyžovat nebyli, malý si vlastně ani nezaťapal pořádně ve sněhu, protože se minulé Vánoce teprve učil ťapat kolem nábytku, ale teď už běhá jako drak, tak se na zimu těšíme, sneseme alespoň sáňky z půdy a bude 🙂

 • Eva Padrtova 7.11.2017 at 12:12

  My si oblíbili Paseky nad Jizerou, je to tam skvěle v lete i v zimě. Loni jsme měli mladšího trimesicniho, tak jsme dali par dni na sjezdovce s kočárkem a starsi trochu lyžování ochutnala, doufám ze si to letos víc uzijeme…starsi bude na lyzickach a mladší na bobech a je to kluk, takže za nas modry firstbike ideál. Dekuju Eva

 • Jana 7.11.2017 at 12:12

  Zatim jen po okoli, ve velkych horach jsme jeste nebyli, tak snad letos.

 • Petra 7.11.2017 at 12:13

  Loni jsme byli na lyžích a sáňkách na Zadově (Šumava) – prima sjezdovky málo lidí. Letos se nějak nemůžeme rozhoupat,
  FB i IG jako Petra Bulínová)

 • Magdaléna Vlachová 7.11.2017 at 12:14

  Na hory nikam nejezdíme, já ani manžel nelyžujeme a holkám zatím stačí sníh, co tu napadne.. 🙂 ale uvidíme, až povyrostou, zda budou mít chuť se lyžování naučit..
  Jinak když jsem byla malá jezdili jsme na dovolenou do Orlických hor, ale pouze v létě, takže znám sjezdovky jen z koloběžky.. 🙂

 • Eva Kmochová 7.11.2017 at 12:17

  S manželem nelyžujeme, my jsme na tu relaxaci s výhledem na hory :), ale chtěla bych příští rok vzít kluka na lyžovačku s instruktorem to mu budou tři a půl a snad na to bude připravený 🙂

 • Lenka 7.11.2017 at 12:18

  Hezký den,
  Moc děkuji za další skvělý tip. Lipno už dlouho plánuji. Malému jsou 3 roky a vloni jsme byli na Šumavě v penzionu Baurů dvůr, je to tam pro děti ideální, doporučuji 🙂 Letos už chci zkusit lyže, tak uvidíme 🙂

 • veronika horáčková 7.11.2017 at 12:18

  letos budem poprvé jezdit na sáňkách, už se moc těším 🙂

 • Irena 7.11.2017 at 12:19

  Jezdíme pravidelně k přátelům do Harrachova, využití pro deti je tam v každém roční období spousta…

 • Monika Sahebová 7.11.2017 at 12:19

  Jezdime do Beskyd, v lete jsme stravili dovolenou na Bile, uzasne misto..

 • Lenka 7.11.2017 at 12:22

  Bydlíme pod jesenickyma horama-takze za nas treba Dolni Morava:-) a uz se moc tesime, ze letos uz zacnem zkouset i lyzovat, tak to vubec nebude mit chybu😊 A v zahranici je uzasne kidsfriendly Livigno!!!!

 • Tereza 7.11.2017 at 12:22

  Loni v zimě jsme byli se synem na Lipně. Zatím jen sáňkovat, ale za rok už by mohl vyzkoušet i lyže 🙂
  Tereza

 • Helena 7.11.2017 at 12:25

  Jezdíme do Jeseníků, jo…a takovej Praděd sjet na kolobrndě, to je něco:))

 • Maja 7.11.2017 at 12:26

  Dobry den 🙂 My byli v Tatrach na Strbskem plesu, je tam bozsky! To kvuli tomu, ze zijeme na Slovensku… kazdopadne nas vsak ceka stehovani do Cech a tam se tesim moc do Krkonos!!! ☺

 • Denisa 7.11.2017 at 12:27

  My jezdíme do Beskyd, je tam nádherně! Letos bude první bobovačko lyžovačka 🙂

 • Blanka Nedvědová 7.11.2017 at 12:28

  Letos pojedeme s naší 2-letou dcerkou prvně na hory, tak jsem zvědavá. Chystáme se do Bedřichova, penzion Horský Dvůr – má ocenění baby friendly a k tomu svoje koně, tak uvidíme 🙂 Děkuji za možnost výhry

 • Lucka 7.11.2017 at 12:29

  pravidelne jezdime do Jizerek, protoze jsme z Liberce.. a ve Frymburku jsme byli ve treti tride na skole v prirode 🙂 studovala jsem v Budejkach, takze jizni Cechy miluju… jen mam jednu technickou – vas zarazi, ze vase 2,5 lety dite pesky za cely den ujde JEN 8km??? Ja mam deti dost utapany, navic starsi, ale 8km je strop, pak si z vyletu vubec nic neuzijeme, protoze se proste jen jde… Lucka

 • Silvie 7.11.2017 at 12:32

  Dobry den, jelikoz bydlime v malebnem Podhostynskem regionu, kopecku mame na okolo dost (sice mensich, ale krasnych) … Pro naseho, vekem maleho, prdolu zatim postaci sanky a sesup s tatkou z kopecka, ale rozhodne ho se k lasce k zimnim radovankam snazime vest … takze doporuceni na zaver … Hostynske vrchy 😉

 • Radka Csémi 7.11.2017 at 12:39

  na hory zatím nejezdíme, možná v budoucnu, na bobovačku a já na běžky jezdím k rodičům do rodné Telče

 • Katka R. 7.11.2017 at 12:50

  Nás letos čekají zimní hory poprvé – bude to ale jen chlapská jízda, manžel se synem jedou sami a já doma budu odpočívat a oprašovat výbavičku pro miminko, které se narodí na začátku jara..možná ale zvládneme zkraje roku i jedny společné hory a pro ty bych vybrala penzion Baurů dvůr na Šumavě, který jsme vyzkoušeli na podzim a bylo tam neuvěřitelně příjemné zázemí, hlavně s ohledem na děti 😉
  Díky za další inspirativní článek! Sleduji blog skrz FB i Instagram…

 • Adéla 7.11.2017 at 12:54

  Bydlíme v Jeseníkách, takže za nás máme jasno 🙂

 • Efcza 7.11.2017 at 12:55

  My jezdíme do Jizerek. Lyžujeme/snowboardujeme v Hraběticích na Severàku nebo rychlovka na Javorníku za Libercem. Dá se to spojit s procházkou a pořádným nášupem na Královce, Prezidentské chatě a teď nově na Bramberku. Běžkařská stopa a stráň na sáňkování nad chatou. Když se v krystalkaách sněhu odráží slunce a hřeje krb, je to taky úžasné.

 • Tana S. 7.11.2017 at 13:03

  Maly je na lyze jeste primaly, ale tento podzim sme hodne travili v Beskydech, milujem to kolem Starych Hamru. Dekuji za tip na Lipno 🙂

 • tereza kohoutkova 7.11.2017 at 13:04

  Tak my se letos chystame na hory s detmi poprve, takze zatim hledame. Ale kdysi jsme byli v orlickych horach a byla tam krasna detska sjezdovka na lyze i boby…:-)

 • Markéta 7.11.2017 at 13:04

  Vzhledem k tomu,že bydlíme “téměř na horách”, tak stačí vyjít za dům a můžeme sáňkovat 🙂 Mladšímu synovi je teprve 18měsíců, letošní zima bude první,kterou si užije, už se na sníh moc těšíme.

 • Lucie 7.11.2017 at 13:06

  Díky za tipy a za soutěž. My jsme s dětmi na horách v zimě ještě nebyli. Vloni měly deti 2 roky a rok a letos jsem pro změnu zase těhotná 🙂 takže by to byla asi pro nás z jižní Moravy víc makačka než zážitek, vzhledem k tomu, že v zimě budu v třetím trimestru… ale v létě se nám moc líbily Jeseníky a v zimě to tam musí být s dětmi super (o lyžování ani nemluvím, nemůžu se dočkat, až si zase zajezdím). Máme to relativně kousek do Alp, takže až děti povyrostou, možná pojedeme rovnou tam, přeci jen tam bude sníh v zimě vždy 🙂 jinak first bike by se nám hodil, syn svoje odráželo má, ale dceři bude její Pukylino na jaře malé 😉

 • Jana 7.11.2017 at 13:07

  Letos jsme byli na Dolní Moravě – bylo to úžasné, vydrželi bychom i 3 dny. Příště určitě v červnu nebo září, přes prázdniny je to masovka… V okolí každoročně navštěvujeme Modrou a Kovozoo v UH – tam je o poznání větší klid 🙂

 • Sylvie 7.11.2017 at 13:08

  Krásný den, rodiče mají chatu na Vysočině, takže my máme, co se týče celoročních radovánek jasno. Poblíž je i několik sjezdovek, takže doufám, že letos se starší dcerou už zkusíme lyže. Jinak zatím drandíme na First Bike a mladší v kočárku, ale druhé kolo by se nám hodilo, tak třeba se štěstí zastaví u nás :-). Sleduji i na FB. Sylvie

 • JANA Chichi 7.11.2017 at 13:08

  Krásný článek! super! Moc za něj děkuji. My moc rádi vyjíždíme s chlapečky do nádherného města, kde je super cyklo využití, krásná příroda, i centrum města, a milí lidé – Kroměříž. Máme štěstí, že zde máme babičku, takže domácí ubytování a stravu zajištěna. 🙂

 • Veronika 7.11.2017 at 13:09

  Na hory zatim nejezdime. Me deti jsou opak vasich – absolutni nespaci a necestovatele. Pouhe dva pokusy o vylety nedopadly vubec dobre 😀 Ale kolo trilety miluje a mala sestricka uz po nem taky pokukuje, tak by se hodilo 🙂 A s tou modrou mate naprostou pravdu 😉

 • Kaca 7.11.2017 at 13:09

  V zime jsme jeste s detmi na horach nebyli, ale rada bych. Z leta mame vyzkousene primo Lipno, ale jak pisete, cenove vyssi divci a cesta z Prahy/strednich cech neni v zime uplne nejprijemnejsi. Opet z leta jeste vyzkouseny Liberec, kt. je temer “za rohem” 🙂 a moznost vyziti na horach je taky vyborna.

 • Zuzana Pataky 7.11.2017 at 13:10

  Prozatím jsme na horách nebyli, dceři budou teprve dva. To ale neznamená, že si neužíváme sněhu, když dorazí do Prahy. Boby, sněhuláci a andělíčci musí být 🙂

 • Rienka 7.11.2017 at 13:15

  Ski areál Severák – Jizerky

 • Haňulka 7.11.2017 at 13:15

  Snad se nam brzy nekam postesti zajet na dovolenou. Libily by se mi hory. Uz si ani nepamatuji, kdy jsem byla naposled. V lete jsme byli na chate u Vranova nad Dyji. Malemu jsou teprve pet mesicu, ale dcera by si urcite uzila vse, kde je nejaka aktivita a hlavne to detske 😀 uz se tesim, az i syn doroste aspon na odrazedlo a budeme vyrazet na nejake super vylety 😊

 • Sarka 7.11.2017 at 13:17

  Jeste jsme se nedostli,ale porad se chystame,letos pribude miminko,tak snad prosti zimu,nejspis nekam na spicak :-)saui.dj@seznam.cz

 • Pavlína 7.11.2017 at 13:20

  Letní dovolenou jsme si užili na Šumavě s kočárkem, který asi ještě dlouho budeme na výlety potřebovat. Adelce je zatím 14 měsíců. Už teď se těšim až společně budeme drandit na kole. A v zimě se chystáme na první lyžování v Rakousku, kam s námi pojede i babička s dědou.

 • Hana 7.11.2017 at 13:21

  Letos se nam narodilo miminko, a tak jsme si moc výletů zatím neužili. Pristi rok si to jistě vynahradíme. Syn začíná koketovat s prvnim kolem, ale jeste na nej nemá trpělivost… Zatim je nejraději u babičky, která ma za barákem vlek a pozoruje u dolní stanice, jak se otáčejí na vleku kotvy. Prý by chtěl lyže, aby na tom vleku mohl v zimě jezdit, tak uvidíme co mu Ježíšek pod stromeček donese. Sleduji FB. Hana

 • Iveta 7.11.2017 at 13:21

  Jezdíme do Rakouska ke švagrovi na soukromou chatu. Je kousek od Stuhlecku, v jehož okolí je spousta malých sjezdovek, kam chodí především místní. Máme dvouletou holku a velké sjezdovky s mraky lidí zatím pro nás moc nejsou. Nehledě na to, že jsem sama lyžař-věčný začátečník 🙂 A na Stuhleck je to navíc z JM, kde bydlíme, kousek 🙂

 • Leni 7.11.2017 at 13:22

  panejo, vyhrat odrazedlo! miso, rikam ti – ja MUSIM neco vyhrat – protoze jestli jeste objednam jedinej darek k vanocum, tak uz me manzel necim majzne po hlave 😀 spoleham tedy na vyhry tady na tvem blogu 😀
  my na hory jezdily pred detma a s detmi jsme se neodvazily. prvni zimu jsem nemohla dcerku ani posadit na snih, jaky byl rev, ted uz se ji snih libi, ale nesedne ani na sanky, ani na boby a kdyz chce stavet snehulaka, tak to znamena, ze me instruuje a ja stavim a potim se a pak padam doma unavou :). trosku prehanim, ale je to fakt – o horach premyslime kazdy rok, ale pak si vzdy rekneme, ze utracet tolik penez za ubytovani se nam nechce, kdyz tam dcera bude postavat stejne jako postava v praze. mame ruzne pratele s chalupami, tak pojedeme radeji k nim…
  jako vzdy dekuji z moznost vyhry i tip na krasne palandove ubytovani!

  • Leni 7.11.2017 at 13:23

   jo a na instagramu: lenka.scholleova 🙂

 • Tereza 7.11.2017 at 13:24

  Dobrý den,
  dcera ma 2,5 roku a zatím jezdíme jen za rodinou, která je na druhé straně republiky. Občas si uděláme výlet na nějaký zámek nebo někde do lesa. Letos ještě uvidíme,ale Lipno máme v plánu už dlouho 🙂
  Tereza

 • Martina 7.11.2017 at 13:24

  Krásně je v Jizerských horách, my tam byli s holkama zatím jen na jaře. Doporučujeme hotel Peklo, kde mají i animační programy v rámci ubytování pro malé děti a jejich rodiče, hlavně super zařízení hotelu (včetně bazénu, několika heren, hřiště apod.). Takže pokud Vám zrovna nevyjde počasí, nudit se zde rozhodně nebudete 🙂
  Odrážedlo krásné, naše holky zatím drandí na motorkách a moc je to baví…

 • Zuzana Vacková 7.11.2017 at 13:26

  Když bylo dcerce 15 měsíců, byli jsme v Bedřichově. Moc se nám tam líbilo, ale dcerka byla z prvního “vnímaného” sněhu trochu rozpačitá. Od té doby jsme nikde nebyli. Letos plánujeme Jeseníky a poprvé ve čtyřech. Dceři jsou čtyři roky a vyzkouší lyže a synovi rok a půl, takže první oťukávačka. Už se nemůžu dočkat!

 • Tess 7.11.2017 at 13:27

  Jezdime se synkem na pesi tury do Krkonos, syn zdedil velkou lasku po nas ke kolu a z toho mame velkou radost:-) a na lyze se chystame letos poprve, Krusnohorky to jisti:-) Bozi Dar, Jachymov, Jeziskova cesta…hura!

 • Hana Hospodková 7.11.2017 at 13:33

  Ahojky…:)
  My teda zatím objížděli rodinné hotely bez dětí…respektive s mimčem v bříšku a hodně nás zaujalo Slovensko – konkrétně Zuberec, kde se nachází opravdu hodně sjezdovek pro úplné začátečníky. Bydleli jsme v hotelu s bazénem a v dojezdovévzdálenosti byl akvapark, Skanzen,…
  Děkuji za soutěž: odráželo še nám moc líbí.

  Hanka H.

 • Majka 7.11.2017 at 13:33

  Na hory s malym zatim nejezdime, jsou mu ted 2 roky, ale tesime se na letosni prvni sankovani. Bud z kopecka na nasi zahrade nebo nekde v okoli vsi. Do budoucna bych vsak rada vyzkousela Dolni Moravu.

 • Zuzka B. 7.11.2017 at 13:34

  Babičku s dědou máme v Beskydech, takže naše volba je jasná. Naposledy jsme zvládli podzimní výšlap na Kozubovou. V očích jsem už měla kynuté knedlíky s borůvkami. Jaké nás však čekalo překvapení? Chata zavřena z důvodu rekonstrukce. Naštěstí jsme měli svačiny a sluníčko ještě krásně hřálo, tak nás to nerozhodilo 🙂

 • Věra 7.11.2017 at 13:38

  S naší 20 měsíční holčičkou jsme ještě nikde nebyli, nyní jsem opět těhotná, tak to hory letos zase nebudou. Snad Ježíšek donese sáňky, ať můžeme vyrazit do přirody v místě bydliště 🙂

 • Guna Halama Leite 7.11.2017 at 13:39

  Loni jsem se těšila, jak ukážeme synovi sníh, babička pořídila boby. Ale on byl na to ještě malý, odmítal se na boby sednout. Byli jsme s kamarády v Krušných horách, ale loni to bylo tak nějak jedno, kde jsme. Pro Kristiánka největší zábava bylo stavět iglu, maximálně párkrát sáňky. Manžel udělal pár výletů na běžkách a naši dcerce bylo 4 měsíce, tak já jsem se dostala na běžky jen na chvíli. Ale bylo to krásně. Tak doufám, že letos ze zimních radovánek si užijeme víc!

 • Monika 7.11.2017 at 13:39

  Jezdíme na starou podnikovou chatu v Jizerkách, je to takové retro 🙂 Jinak máme rádi i v Príchovicích Penzion u Čápa. A super diskuze s tipy na ubytování!

 • Lucie Chmielova 7.11.2017 at 13:41

  Do Beskyd nebo Jeseníků.

 • Mirka Š 7.11.2017 at 13:43

  Sleduji emailem i na FB.
  S horami je to u nás horší, zimu moc nemusíme. Takže spíš sáňkování či bobování někde za vsí na kopci, výjimečně výjezd na hory – na Šumavu, někam na Špičák či tak. Šumava je přece krásná i v zimě 🙂

 • Lucie Chmielova 7.11.2017 at 13:44

  Sdílím na FB Lucie Chmielová, sledují i na instagramu

 • Ivana U. 7.11.2017 at 13:45

  Na hory zatim nejezdime, ale letos se chystame prihlasit naseho trileteho syna do lyzarske skolicky v Nemcickach na Brevclavsku. Snad se mu to bude libit a pak vyrazime na hory. Sleduji fcb i insta.

 • Eliška Dadáková 7.11.2017 at 13:46

  My jsme byli ve Wellness hotel Frymburk. Z pokoje mate výhled přímo Lipno.V hotelu dětský koutek, hotelový aquapark, což ocenite při nepřízni počasí. Na sjezdovku taky docela kousek. A to prostředí okolo Lipna- nádhera. Urcite se někdy vrátíme a nebo radi vyzkousime vas typ na ubytování.

 • Veronika Mildnerová 7.11.2017 at 13:47

  Já jsem ráda za každou příležitost, kdy můžeme vyjet mimo Prahu – ikdyž jich za ten rok moc nemáme. Moc se nám líbí v Krkonoších.

 • Míša M. 7.11.2017 at 13:48

  Dobré odpoledne, děkuji za další nádherný tip na cestování a soutěž o odrážedlo 🙂 Co se týče hor, ještě jsme nikde nebyli, loni ještě dcera nechodila, ale letos už to bude jiná jízda. Ale určitě doporučuji Dolní Moravu a nejen v zimě :). Krásný zbytek dne. M.

 • Jana Patočková 7.11.2017 at 13:49

  Ahoj Míšo, jezdíme na Monínec. Je to kousek od Prahy a moc se nám tam líbí. Tuhle zimu sebou budeme brát i hlídání (babi a dědu 😉 ), tak se těším, že si po letech taky pořádně zalyžuju 🙂

 • Michaela 7.11.2017 at 13:49

  Na Lipně jsme byli minuly rok a také se nam tam moc líbilo 😊 Poblíž nas vede Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě …

 • Zuzana 7.11.2017 at 13:52

  Moc se nam libilo v hotelu Peklo a take ve Špindlu.

 • Blanka 7.11.2017 at 13:56

  Hory milujeme, jezdíme většinou do Jizerek, tam jsou pro nás skvělé běžkařské trasy a pro děti 3-7let doporučuji víkendovou lyžařskou školu od tj Bižuterie na Severáku, je to 6 sobot nebo nedělí a i náš nesportovni syn se naučil lyžovat. Rok předtím to bylo o nervy. Druhátko je ještě mrňavé, tak se minulý rok vozilo ve vozíku po trasách na Polevsku, letos už budeme objevovat i sáňkařské možnosti.

 • Veronika Mlejnkova 7.11.2017 at 13:57

  V tomto hotelu ve Frymburku jsme byli před par lety (ještě sami dva), to se ještě jmenoval Hotel Kupec, také se nám tam moc líbilo 🙂 Letos jsme byli na Lipne i s malým, ale byli jsme primo v Lipne nad Vltavou v apartmanu 🙂 Na horách jsme s malym 20m ještě nebyli, takže se rádi necháme inspirovat 🙂

 • Pepe Peťula 7.11.2017 at 13:59

  Se starsim byl nas vrchol vysplhat se na Lysou horu.S mladsim hsme ted venku temer porad,zatim klasika vylety ale na jaro se chystame uz hory,lesy.Takze cerpam inspiraci kde muzu 🙂

 • Le 7.11.2017 at 14:03

  Pekáčujeme za barákem a líbí se nám všude..hlavně když je na čem lyžovat:)

 • Iva 7.11.2017 at 14:04

  Zatím jsme s dětmi na horách nebyli, ale nejstarší dcerka začíná po horách toužit ( u nás si moc sněhu neužijeme), tak budu ráda, za každý pěkný nápad, kam vyrazit.

 • Vanilka Bourbon 7.11.2017 at 14:05

  Zatím jezdíme bobovat jen na kopec za domem, ale už se těším, až zase vyrazíme do Itálie 🙂
  Fandím Vám a sdílím!

 • Romana Kašpárková 7.11.2017 at 14:06

  Zdravím!

  Já sama lyžuji od mala, co se nám narodil syn, tak jsme vynechali jednou, protože měl dva měsíce a to jsme byli všichni na obláčku lásky, štěstí a všech těch neskutečně krásných pocitů moc vysoko, než aby jsme pomýšleli na nějaké hory. Ale pak už jsme nevynechali. Takže jsme byli dva roky po sobě už všichni a příští rok nás čeká ten třetí, společný a zlomový, protože syna chceme poprvé postavit na lyže. Moc si od toho neslibujeme, ale zkusit se má všechno. A všechny ty tři roky jezdíme do Orlických hor, konkrétně jsou to Říčky v Orlických horách. Jsme tam spokojeni – přijatelné ceny, davy lidí se zde konají velice zřídka, v restauraci dětský koutek, lyžařská škola. Možná nepatří k nejlepší v Čechách, ale pro nás je a rádi se sem vracíme. Už od mých osmi let, kdy jsem zde na lyžích stála poprvé i já.
  Sdíleno na fb, na instagramu vás sleduji také @romiqeu 🙂

 • Jana Radová 7.11.2017 at 14:13

  Na lyže nejezdíme a na boby a sáňky jsme u nás doma na kopci, který máme hned před domem a pak max. mezi naši a vedlejší vesnici, tak na kopec u lesa. Holky to milují a už loni, je to spolu moc bavilo, tak uvidíme jak to bude letos 🙂

 • Dáša Kovalová 7.11.2017 at 14:16

  Malému jsou 2 roky, talže zatím bobujeme a sankujeme, a to vsude, kde je kopec 🙂

 • Pavla Zizalova 7.11.2017 at 14:20

  JIzerské hory, protože jsou blízko a jsou příjemnější jak Krkonoše.

 • Květa Hanáková 7.11.2017 at 14:25

  My na hory bohužel nejezdíme. Já bohužel lyžovat neumím, takže mě to neláká. Jezdíme jen na saních nebo bobech u nás u baráku :).

 • Martina Sokolíková 7.11.2017 at 14:28

  Dobrý den – Ahoj 🙂
  S manželem nelyžujeme, ale letos se chystáme i s dcerkou vytáhnout saně/ boby aspoň na Dubičák (kousek od Č.Budějovic).
  Ale, do hor jezdíme v létě. Letos jsme byli s Karolínkou (18. mesicu) v Nízkých Tatrách a za nás velmi doporučuji hotel Srdiečko. Úžasný přístup personálu, wellness přístupné i pro děti, spousta možností kam na výlet (Kontaktní zoo v Lipt.Mikuláši, zábavný park Tatralandia a atd.). Lásku k horám budujeme tedy od malička- i když jen jako turisté, ne jako lyžaři.
  P.S. Nosím malou v nosítku a manžel věci s sebou v krosně.
  S pozdravem Martina 🙂

 • Lenka 7.11.2017 at 14:29

  Zatím jsme byli párkrát na bobech v Jeseníkách a Beskydech, když jsme na návštěvě rodiny na Moravě. Na zimní dovolenou jsme si zatím netroufli. S partnerem ani jeden nelyžujeme, já jezdívala na běžkách. Ještě nemáme promyšleno jak to budou mít naše děti. Zato od jara do podzimu jsme někde pod stanem nebo aspoň na jednodenním výletě.

 • Michaela Antonová 7.11.2017 at 14:30

  Na lyže sice ne, ale na turistiku nedáme dopustit na Novohradské hory a Šumavu. (Odebírám novinky a sleduji FB)

 • Lenka Ludinova 7.11.2017 at 14:34

  My milujeme Orlicke hory, v lete i v zime.
  Takovy trosku opomenuty kout.

 • Hana 7.11.2017 at 14:35

  Tak jelikož máme holky ještě malý (2 roky a 2×4 měsíce), tak zatím moc ne. Ale loni, když byl dceři rok a půl a já byla těhotná jsme vyrazili do Rakouska, kousek od Německých hranic a bylo to moc fajn, manžel chodil se švagrovic lyžovat a já s dcerou na procházky kolem krásnýho alpskýho jezera. Určitě tam vezmeme holky znova!

 • Eva Přibylová 7.11.2017 at 14:36

  Ahoj Miso, bydlime v Jizerskych horach, proto za snehem nikam jezdit nemusime :-). Na lyze pak vyrazime na Bedrichov, doporucuji ubytovani Penzion UKO. Sleduji na Fb i IG.
  Eva Pribylova

 • Karolína 7.11.2017 at 14:41

  Zatím jsme s mládětem nikde na horách nebyli, jednak je mu teprve 17 měsíců a navíc ani já, ani manžel nejsme úplně na zimní radovánky. Ale tuto zimu bychom rádi s malým na chalupu u pastvinské přehrady. Nejsou to sice hory, ale sněhu by tam pro nějaké ty sáňky nebo boby mohlo být víc, než u nás v Hradci (který je navíc úplná placka:))

 • Barbora 7.11.2017 at 14:44

  Se synem Krystufkem pojedeme tento rok na hory poprve a vyrazime na Friesovy boudy a moc se tesime.Bereme sebou sanky,dobrou naladu a pratele s detmi 🙂

 • Katka sramkova 7.11.2017 at 14:48

  Jezdíme kazdy rok na Silvestr kousek od dolní Moravy, zima tam je nádherná….zatim jen sane, letos lyže
  Diky, Katka /sleduji i Fb a instagram/

 • Anna 7.11.2017 at 14:50

  Děti jsou na lyže ještě malé, ale v létě jsme byli v Beskydech na výborné dovolené, v okolí Zašové. Vřele doporučuji ubytování na Valašských pasekách u manželů Dvořákových, pro děti ideál 🙂

 • Leňu EčeKuče 7.11.2017 at 14:50

  Syn je ještě malý pívo, ale chatu máme kousek od areálu Čihadlo v Horní Radouni a tam se bude učit jezdit..a já znovu s ním 😉

 • Radka 7.11.2017 at 14:54

  Bohužel, ani jeden nelyžujeme a o zimni hory je naše dítko ochuzeno. Vynahrazujeme si to v létěa chodíme si kopečky pěšky i na kole.

 • Vendy 7.11.2017 at 14:58

  My si zatím se synem vystačíme s bobováním a sáňkováním u nás na kopci:)

 • Kateřina 7.11.2017 at 15:07

  Jezdíme s mrňaty pravidelně. Naše oblíbené destinace: Lipno, Dolní Morava – Penzion Jiřinka, Beskydy – Bílá (např. Hotel Bauer) a pak samozřejmě Rakousko

 • Míša Štr. 7.11.2017 at 15:08

  My jsme zatím sáňkovali na kopci u nás ve vsi. Lyžovačka proběhla jen u starší pětileté, manžel běhal po poli a tahal na laně nekolik kilometrů 🙂 Letos se chystáme zaplatit instruktora a vyrazit nejspíš někam na Šumavu (Zadov). Uvidíme, zda bude chtít klouznout i mladší dcera (2,5 let), A nejmladší dvoutýdenní synek se povozí na saních.

  • Míša Štr. 7.11.2017 at 15:09

   Sledujeme i FB 🙂

 • Monika 7.11.2017 at 15:13

  Kluci mají 2 roky a nějaký ten měsíc, takže jsme s nimi byli jen v okoli na kopcích…ale my jsem rádi jezdili do Alp, jak už do Italských, tak Rakouských. Naposledy jsme byli v Bad Kleinkirchheim a tam nas to zaujalo i pro děti. Kousek sjezdovka a ne moc prudká a frekventovaná. Takže i na boby a sáňky. Jinak v městečku termály, takže se dá i zablbnout ve vodě. V březnu tam máme s klukama namířeno a uvidíme, jak se to osvědčí (hlavně cesta:)) Hezký den Monika:)

 • Nikola 7.11.2017 at 15:14

  My Lipno milujeme, jezdíme tam každý rok, někdy i dvakrát. Letos poprvé stylem stanování a bylo to pro děti super 🙂 Poprvé se s dětmi chystáme tuto zimu i na hory, ale vůbec netušíme, kam jet (a než se rozhoupem bude všechno rozebrané).

 • Vladka 7.11.2017 at 15:17

  So starším synom sme pred rokom skúšali svazik pre deti pod libereckom jestedem.. je tam skolicka pre deti 😀 bobujeme v Boleslavi pred panelákom 😉

 • Alena K. 7.11.2017 at 15:20

  Pojedeme poprvé a chtěli bychom vyzkoušet Jizerky 😊.

 • Kristyna 7.11.2017 at 15:27

  My jezdíme na hory do Beskyd do Trojanovic a sme tam moc spokojeni a letos se chystáme poprvé do Krušných hor, ale zatím nevíme přesně kam.

 • Jana 7.11.2017 at 15:28

  Dcerce jsou 2 roky, první zimu byla 2 měsíční, druhou zimu jsme užili na sáňkách s ohrádkou u nás na kopci a myslím že i letošní zima nám bude zatím stačit u nás před domem nebo v okolí.

 • Barbora Veselá 7.11.2017 at 15:36

  U nás to jistí babiččina chalupa v Krkonoších 🙂 Ale ohromné kouzlo má Zikmundov. Byli jsme tam za $bezdětna” a byla to paráda…

 • Jana Fraisova 7.11.2017 at 15:36

  Doporucuji Loucnou nad Desnou, jsou tam pekne apartmany pod Sokolkou, kopec pred domem a vlek nedaleko. Vloni se mi narodil v listopadu druhy syn, takze jsem sankovali jen doma na dvorku a v podkomorskych lesich. Nastesti snehu bylo habadej a starsi syn nebyl ochuzen o zimni dovadeni.

 • Ivet 7.11.2017 at 15:46

  Jezdíme s kamarády (4-6 rodin s dětmi) do Orlických hor, střídáme chalupy, Deštná je super. Nedaleko máme i Šumavu, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava to jsou má milovaná místa :).

 • Hanka 7.11.2017 at 15:48

  Jsme z Brna a na lyžování nám stačí hřiště za barákem a na boby kdejaký kopeček 😉 H.

 • Eva Uldrichová 7.11.2017 at 15:54

  Letos v lednu se nám moc líbilo v Černém Dole v Pensionu Fulda. Čistý, vkusně zařízený pension s herničkou. Dcera stála poprvé na lyžích a od penzionu ke sjezdovce jezdil shutťe bus, ale dalo se dojít i pěšky. Doufám, že v únoru nebo březnu se dostanem na hory do Rakouska.
  Sleduji na IG jako uldrie.
  Děkuji!

 • Zdenka 7.11.2017 at 15:56

  Dcerka je zatím malá, takže první hory ještě nebyly, ale protože jsme z Moravy, vidím to na Vysočinu nebo Jeseníky. Loňskou zimu jsme si vystačili s bobováním u nás na zahradě. 🙂 Sleduji i přes FB.

 • Petra 7.11.2017 at 15:57

  Zatím nám hory nevyšly, ale snad letošní zimu někam vyrazíme. Mám babičku v horách, tak bych moc ráda vzala rodinu a vyrazila za ní 💟 navíc děti sníh milují, tak bychom si užili celá rodina ❄⛄🎿🏂❤ odběr petra.sebestova1@gmail.com
  Sdílím
  Instagram Sebinka1316

 • Hana Dlouhá 7.11.2017 at 16:00

  Minulý rok stačilo Magdalence procházka v sáňkách. Letos, kdy jí budou skoro 2 roky, zkusíme nějaký místní kopec na bobech a asi až další rok budeme uvažovat o sjezdovce. Myslím, že pro děti stačí nějaká místní nemusí se jezdit nikam daleko. 🙂
  Hana a sleduji fb jako Háňa Dlouhá

 • Dyba 7.11.2017 at 16:03

  Orlické hory, nádherně zasněžené, děti, boby a krásné odpoledně 🙂

 • Veronika Cejnarová 7.11.2017 at 16:06

  Jezdíme s dětmi každý rok do Olešnice v Orlických horách. Mají tam perfektní školičku lyžování, kde chodí maskoti – dráčci a rozdávají dětem drobné dárečky. Bobování naše děti milují, Lyžovat se teprve učí.

 • Bára 7.11.2017 at 16:16

  Máme kousek Krkonoše, ale loni bylo tolik sněhu, že jsme si zimu parádně užili na zahradě. A já si užila tahání sáněk do školky a domů:) V létě se nám moc líbilo v Deštném v Orlických horách, penzion Kozí chlívek.

 • Eva Hruba 7.11.2017 at 16:18

  Tvorsovice, stredocesky kraj, idealni na zacatek.

 • Andrea 7.11.2017 at 16:20

  V zimě jsme s dětmi na horách ještě nebyli, ale v létě se nám moc líbilo v Bedřichově v Jizerských horách 🙂

 • Eva Lejsková 7.11.2017 at 16:31

  Před 2 lety jsme byli v Bělé pod Pradědem, ale ubytování v Penzionu Eduard bych fakt nedoporučila a stravovat se tam už vůbec ne. Naštěstí je kolem aspoň spousta zimního vyžití. Letos asi zkusíme Dolní Moravu nebo Nizké Tatry Chopok.

 • Michaela Pušová 7.11.2017 at 16:33

  Dceři jsou teprve 2 roky, takže se s ní chystáme poprvé na hory až příští rok.

 • Lenka Palmová 7.11.2017 at 16:38

  Na hory zatím nejezdíme, malé budou teprve dva roky, počkáme až bude starší. Na první bobování stačí kopec za barákem. Ráda se nechám inspirovat…

 • Karolína Mužíková 7.11.2017 at 16:46

  Super překvapení, Firts bike by se nám moooc hodil, už pokukuju po nějakém odrážedle na jaro pro toho našeho prcka 🙂 . Zatím nikam na hory nejezdíme, ale až děti povyrostou, tak určitě začneme. Děkuji za všechny typy na výlety, rekreace, vše sleduji a ukládám.

 • Pavla Havlíčková 7.11.2017 at 16:48

  Zimni dovolené travime doma jakožto nelyzari, občas jezdíme na jednodenní výlety na místní hory – Pustevny, Bílá, Lysá, Visalaje. Na Lipně jsme také byli na dovolené a byli jsme moc spokojeni 🙂 Sledují vás i na FB.

 • Janka 7.11.2017 at 16:53

  Jezdíme na Šumavu, přestože jsme z Jižní Moravy 🙂 Manžel tady má ale rodinu, takže kde bydlet (levně) 🙂 máme a výlety jsou o to krásnější a můžeme si je víc užít. Letos v létě jsme byli např. na Vlčí stezce , v Jelení oboře a loni zase na sovách a u Lipna. Naše Danielka je ještě malá, takže zatím jela s námi na kole v sedačce, ale tohle kolo by bylo to pravé pro příští rok ! Moc děkuji i za tipy na Lipně, úplně jsem se ponořila do vzpomínek léta 🙂
  Jinak v zimě jsme loni byli v Krkonoších a zatím nám stačili sáně 🙂

 • Pavlína 7.11.2017 at 16:57

  Moc se mi líbí Vaše články ke každé soutěži a obdivuji, jak to všechno zvládáte…:-)
  My se na první hory teprve chystáme (kluci 2,5 roku a 8 měsíců). Lyže pro staršího už má Ježíšek připravené, ale ještě uvidíme, jestli to zvládneme už letos.

 • Jarcca 7.11.2017 at 17:29

  Syn je na lyže zatím malý, ale my si i sním rádi užíváme wellness! 🙂 a můžu jen doporučit hotel Pohoda v Luhačovicích! S dětmi tam počítají a ta jejich výřivka do které vatup zdarma v ceně pobytu syna lákala mnohem víc než nějaké hřiště! 🙂 jinak na Fb sleduji a sdílím jako Jarcca Jarunka 🙂

 • Karol 7.11.2017 at 17:40

  Na hory nikam nejezdíme, spíš jezdíme jednorázově bobovat někam na kopce. Hory bych si moc přála ale nevycházejí finance.

 • Radka 7.11.2017 at 17:43

  Na hory s dětma chodíváme pravidelně – a to do Beskyd na chatu s rodinou. Minulý rok se starší dcerka naučila lyžovat a tento rok se nemůže dočkat až napadne sníh:) Ta mladší si na to ještě bude muset nějakou dobu počkat – tento rok bude v zimě poprvé na horách – v kočárku hezky v teploučku 🙂

 • Proprepiaf 7.11.2017 at 17:48

  My jezdíme do Krušných hor, za Chomutovem, u Přísečnice (přehrada) pod Jelení horou Kryštofovy Hamry to jsou! Je to malá ves, pěkné procházky, Německo coby kamenem dohodil (doslova a do písmene) a na lyže je kousek Klínovec (a občas spustí svůj místní pidi vlek). A v létě taky príma na kolo či na tůry
  Jinak my na lepno v srpnu, Horní Planná obytným autem a pod stanem 🙂

 • Lada 7.11.2017 at 17:52

  V lonskem roce jsme jezdili do lyžařské školičky na Monínci a letos planujeme zrovna tak. A bobovacka je nejlepsi u baracku 🙂 Děkuji za tip na ubytování, vyzkoušíme na jaře. Lada

 • Naděžda 7.11.2017 at 17:59

  Loni jsme vyrazili bobovat jen před dům.. po třetí jízdě pod synkem boby ruply (opravdu přesně napůl).. jsou mu tři roky a děsně rád na to vzpomíná a těší se na příští bobovačku,kterou si snad užijem na horách :o)

 • Barča 7.11.2017 at 18:20

  Zatím nejezdíme cíleně do hor, loňskou zimu jsme teprve začínali zkoušet boby, navíc jezdíme za prarodiči do Krušných hor, takže jinam netřeba 🙂
  A dneska jsme zrovna vedly s dcerou debatu o “kole”, takže k narozeninám je to u nás jasná volba.
  sleduji a sdílím i na FB

 • Zuzka 7.11.2017 at 18:22

  My jezdíme s dětmi na chatu na Vysočinu, kde trávíme celé léto.

 • Martina 7.11.2017 at 18:26

  Jezdime s detmi na vylety co to jde. Jezdime radi na spolecne chaty k nam do Beskyd s kamarady a jejich detmi,. Jsou to vzdy velke vypravy. Vetsinou v zimnim obdobi. Deti je plna chalupa :-). Poradame s nimi souteze a prochazky. Na lyzovacky nam teprve deti dorustaji. Na sankach to zvladame zatim i u nas ve meste :-), pokud je snich.

 • Katka 7.11.2017 at 18:33

  Dobrý den, na horách jsme s dětmi byli zatím jen na turach, a to tak, ze děti byly v nosítku. Kam se ale rádi vracíme je Český ráj -Turnov, Jičín… pro krásnou přírodu, ale také kvůli úžasného přírodního parku pro děti Šťastná země .
  Sleduji vás na FB i IG (vovo.ka)

 • Misa 7.11.2017 at 18:34

  Bydlíme kousek od Orliček, takže bez dětí to byly Říčky v Orl.horách, teď spíš Olešnice – mírnější kopce, menší fronty .. INST a FCB sleduju… na FCB sdilim. Díky.

 • Andrea S 7.11.2017 at 18:51

  My na hory jezdime kazdy rok do Rakouska. Jezdime uz od te doby, co synovy bylo pul roku vzdy na 5 dni. Loni uz si snih uzival a letos doufam zkusi i lyzovat. Kazdy rok jezdime na jine misto a ubytovani hledame na bookingu. Vetsinpu vsak nas jede parta a ubytovani mame v apartmanu a varime si sami. Sice tam nejsou moc vyziti pro deti, ale vzdy si nejak poradime 🙂 na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Blanka Pavelková 7.11.2017 at 18:57

  Jelikož nejsme příliš lyžovací rodina, dáváme přednost výletům. A jeden tip určitě mám. Narodila jsem se v krásném kraji na okraji Slovácka v obci Kuželov. Máme nádherný památeční starodávný mlýn, kde se natáčely i pohádky a jako děti jsme měli hrůzu z pohřebního vozu, který projížděl několikrát denně po naší vesnici, když se natáčela pohádka Nebojsa. A kultovní pohádku O statečném kováři snad ani netřeba představovat. V naší vesnici si nedávno postavil jeden pán nádherný penzion a vaří tam luxusní naše domácí jídla. Takže šup sem!

 • Petra Brázdová 7.11.2017 at 19:00

  S dcerou jsme na horách zatím nebyli, má 3 roky, ale příští rok chceme vyrazit poprvé. Dříve jsme s manželem jezdili na Kohútku a moc se nám tam líbilo.
  Sleduji i na FB.

 • Tereza 7.11.2017 at 19:09

  Zatím nejezdime,děti jsou příliš malé 😉 Ale máme ti blízko do Krkonoš,tak to bude asi něco tím směrem..

 • Verca 7.11.2017 at 19:13

  Minuly rok jsme byli s malým poprvé na horách to měl necelý rok a moc jsme si to užili , byli jsme v Krkonoších, tam jsme si pronajali moc krásnou chatu Peklo Vlcice 😊

 • Silvia 7.11.2017 at 19:15

  Krásně napsaný článek, po přečtení jsem si připadala že jsem tam byla taky. My zatím jezdíme na Slovensko k Babičce, myslím že Velká a Malá fatra stojí za zhlédnutí, Tatry už zná asi většina 😀

  • Silvia 7.11.2017 at 19:36

   To Slovenské pohádkové mestečko Habakuky asi moc lidi v Čr nezná 🙂

 • Zuzana Kudrnová 7.11.2017 at 19:16

  Jezdíme asi od půl roku do Virgenu do Rakouska na lyže, ale bez hlídací babičky by to nešlo. V létě jsme zatím byli jednou v Krkonoších (Ehrlebachovy boudy) a byli jsme moc spokojení.

 • Any Vodrazkova 7.11.2017 at 19:25

  Letos jedem poprvé, kam nevime. Bude to jízda 😀

 • Soňa Zemanová 7.11.2017 at 19:27

  Aoj Míšo a holčičky.
  Moc krásný článek..
  S dětmi moc rádi jezdíme na výlety,\\ jak mi řikáme na dobrodružné výlety. Naše oblíbené místo je v Adršpachu kam se letos opět vracíme. Jinak jezdíme na Šumavu, kde mám rodinu. Šumava je pro mě čarovné místo.
  Mimo ČR je naše oblíbené místo v Pomorie v Bulharsko.
  Za sněhem jsme jezdili do Krkonoš do Ťapky. Letos ještě uvidíme kam nás sníh zavane 🙂
  Na příští rok plánujeme Bálkánskou cestu a přes Jaderské pobřeží domů. Spaní převážně ve stanu.
  Sleduji na FB a sdílím.

 • karolina N. 7.11.2017 at 19:45

  Na hory jezdíme do Jeseníků, kousek za Krnov. Má velmi dobrá kamarádka tam má chatu. Vždy v zimě berem lyže, boby, sanky, všechno co jezdí a jedeme 🙂

  instagram: wiiewiorka
  a na facebooku jsem také pod stejnym emailem

 • Hanka 7.11.2017 at 19:45

  Na hory se letos chystáme jenom na jednodenní akce.Starší dcerku (3 a 9měs.)chceme učit lyžovat a mladší (1 rok) sáňky.Chystáme se jezdit do Velkých Karlovic-Kyčerka.A až budou holky starší,tak určitě pojedeme do Vysokých Tater-hotel Slovan nebo na Dolní Moravu-hotel Vista,případně nějaký penzion.Oba hotely jsou určeny hlavně pro rodiny s dětmi-od animačních programů,přes jídlo,hernu,koutek,až po bazén.

 • Romča 7.11.2017 at 20:02

  Na horách jsme zatím ještě nebyli, stačí nám kopeček před barákem 🙂 Ale máme rádi Beskydy, tak se tam příští rok možná někam vypravíme.

 • Kaci 7.11.2017 at 20:03

  My jsme s detmi jeste na horach nebyli. Jsou zatim male, ale letos se tesim, ze vytahneme alespon boby na kopec za barakem.❄❄❄

 • Viki 7.11.2017 at 20:03

  Zatím jsme byli s dětmi na horách v létě, a to na Šumavě, v Jizerských horách a Krkonoších (moje srdcovka). Letos v lednu a únoru bylo dost sněhu i u nás a tak jsme vyzkoušeli boby hned za domem. Příští rok bych ráda kluky svezla z nějakého kopečka, ale asi nám budou stačit naše nejbližší Železné hory. Jinak dnešní dárek je super, firstbike máme v předvýběru pro staršího syna. Sleduji na fb.

 • Vendula 7.11.2017 at 20:10

  S dcerkou jsme zatím nikde na horách nebyli je ještě malá 🙂 Jinak jsme dříve jezdili do Velkých Karlovic je tam moc hezky 🙂
  Sleduji i na FB

 • Tereza 7.11.2017 at 20:11

  Apartmany Šnek Benecko,s obrovskou herno a vlekem hned u sjezdovky 😉

 • Klára Nečasová 7.11.2017 at 20:16

  Z jižních Čech to máte blížko do Mitterdorfu, ideální pro začínající lyžaře.

 • Iva Bidmonová 7.11.2017 at 20:30

  Na letošní zimu se moc těším, vloni jsme s miminkem vytáhli jen běžky, letos hurá na sjezovku 🙂 A pro malého zrenovujeme sáňky po mně…

 • Jana S. 7.11.2017 at 20:34

  Super inspirativní článek, jako snad pokaždé😉My se letos chystame na hory poprvé ve třech (zatím jsme tedy ve fázi neurčitého plánování),Malvince bude za par dní rok a tak se těšíme na první jízdy na sáňkách první stopy ve sněhu.👨‍👩‍👧 Dokud jsme byli bez dětí tak jednoznačně vyhrávaly Alpy a pokud letosni zima nebude bohata na snih, jako ta minulá, tak tam zamirime také

 • Zuzana Bystřičanová 7.11.2017 at 20:40

  My rádi jezdíme přímo do města Jeseník. Je tam krásně, čistý vzduch a na lyže kousek.

 • HANA 7.11.2017 at 20:40

  Zrovna plánujeme kam letos na lyže, bude to poprvé ve 3,loni jsme podnikli jen jednodenní výjezdy za sněhem. Ale v létě jsme byli v Krkonoších v penzionu exnar a naprosto boží. Na výběr 2 vleky na svazích v okolí.

 • Simona 7.11.2017 at 20:42

  My se letos chystáme s dcerkou poprvé. Na doporučení mých rodičů vyrazíme do Janských Lázní.

 • Kateřina 7.11.2017 at 20:45

  Jezdíme všude možně, ale za poslední dobu nás velice mile překvpil Harrachov (ano, tady jsem zase já ostuda a byla to moje premiéra) 🙂 bezva atmosféra a usmívající se lidi-personál v restauracích (!) to jsem na českých horách dlouho nezažila 😀
  A vloni na jaře jsme byli v rakouském Oberau, kde to bylo fantastické jak pro lyžující část skupiny, tak pro kočárkovo-šátkující část (já a syn). Takový panoramata! A ty štrůdly! 😀
  Bylo tam krásně 😉

 • Zuzana Bláhová 7.11.2017 at 20:49

  Zatím jsme s malým na horách nebyli, ale chystáme se, ráda tu najdu nějakou ispiraci. Pěkný večer. Z.

 • Katka Röslerová 7.11.2017 at 20:54

  Na hory jezdíme jen na pěší procházky nebo bobovat a nejblíže to máme do Jeseníků a Beskyd. Letos je v plánu tam pár víkendů strávit, ať utečeme smogu 🙂
  (sleduji i na fb)

 • Veronika M 7.11.2017 at 20:55

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Miso diky za supr clanek a tipy. Ale hlavne vidim, jak se pomalu zlepsujes v tom foceni 👏 Takze hlavne chvalim fotecky! Nadherne zdokumentovane!!
  Jinak my jezdime kazde leto do Hotelu Duo v Beskydech a jsme moc spokojeni. Maji celodenni program pro deti, takze se deti krasne zabavi a rodice odpocinou! No a tresnickou na dortu je krasna beskydska priroda kolem!!
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  3) Sleduji facebook i instagram ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • Lucie L. 7.11.2017 at 20:55

  My moc zkušeností s horami a dětmi ještě nemáme, ale zatím můžeme doporučit Příchovice a Bedřichov (kde to ale už s holkama znáte). .

 • Jana 7.11.2017 at 20:59

  Na lyže zatím nejezdíme, chodíme jen bobovat a to někde v našem okolí bydliště.

 • Radka 7.11.2017 at 21:05

  Jezdíme po celé ČR (hlavně blíž Praze) a také do Tater. Teď, co máme syna (12 měsíců) už to není jako dřív, ale i tak jsme toho letos hodně procestovali. Na ubytování jsme hodně nenároční a nejraději máme spaní pod stanem. Zvykali jsme proto syna už od cca 7 měsíců a přijde mi, že ve spánku nepozná rozdíl. Velmi se nám líbilo jak v Tatrách, tak u nás v Jizerských horách, ale dovolená v Norsku, to byl jedinečný zážitek 🙂

 • Hanka S. 7.11.2017 at 21:06

  My hory milujeme! Krkonoše, Jeseníky, Orlické hory..Letos poprvé pojedeme bobovat v zimě s naší dcerkou (13m), jinak je navštěvujeme spíš na jaře a v létě 🙂
  Děkuju za krásné soutěže, sleduju vás na facebooku i instagramu 🙂

 • Marketa Juřicová 7.11.2017 at 21:15

  Super je dolni morava, hotel vista, sleduji vas na fb ☺

 • Zdenka 7.11.2017 at 21:19

  My máme prcka ještě ne ani ročního. V létě jsme navštívili Baurů dvůr na Šumavě a můžeme doporučit pro malé i větší děti. Kuchyně výborná domácí a prostředí také.

 • Lenka 7.11.2017 at 21:21

  Tohle bude naše první zima ve třech, takže zatím osvědčený tip nemám – ovšem vzhledem k tomu, že bydlíme pod Ještědem a já nejsem milovník zimy, vidím to i několik následujících sezon jen na výlet na sáňky na nejbližší kopec 🙂 Mnohem radši mám hory v létě, hlavně Šumavu, mohu doporučit třeba penzion Modrava, nebo penzion U Heřmánků – oboje s dětmi bez problémů. A kdybych měla na hory v zimě, tak určitě za kamarádkou do Špindlu na Krausovy boudy.

 • Lenka T. 7.11.2017 at 21:23

  Na hory zatím nejezdíme, děti jsou ještě malé na lyžování, takže chodíme za dům sáňkovat a hory sněhu odhazujeme před domem….
  l.tailorka@gmail.com

 • Verča S 7.11.2017 at 21:23

  Na hory se chystáme letos po čtvrté. Vždy jsme byli v Jizerkach, pokaždé na jiném místě, ale vždy spokojeni protože jsme si užívali sněhu a byli jsme spolu my tri

 • Klara 7.11.2017 at 21:24

  Dobry den, my zustavame v zime vetsinou u nas na vesnici, kde mame dve sjezdovky – Polevsko a Prachen, kde se maly loni naucil lyzovat.

 • Petra M 7.11.2017 at 21:25

  Jezdíme na hory. Minulou zimu jsme byli v hotelu Horizont na Špičáku a jedeme znova. Hotel je sice staršího data, ale mají tam skvělý jídlo (velký výběr z večerního i snídaňového bufetu), bazén, sauna, programy pro děti… 🙂 kousek od hotelu je sedačková lanovka i kopec na ježdění na lyžích nebo snowboardu, dole na Špičáku pak škola lyžování pro děti. A ty krásný obří rampouchy co tam visí ze střechy! 🙂

 • Míša 7.11.2017 at 21:30

  My už taky konečně jezdíme:)) Dcera dostala krtečkové kolo k druhým narozeninám a až teď se konečně prohání:) Akorát je trochu zima už….Jelikož jsme z Beskyd, tak to máme tady vše za humny, takže nepotřebujeme jezdit nikde na víkendy. Jen sedneme do auta a do 20 minut jsme v horách.

 • Lenka Pejšová 7.11.2017 at 21:31

  Máme moc rádi Šumavu a loni jsme byli v Rokytnici nad Jizerou. Bylo to moc fajn, dcera byla teda na lyžování ještě malá, ale sáňky jsme si užili.

 • Monika 7.11.2017 at 21:33

  Ano jezdíme skoro každý víkend do Branné v Jeseníkách, malá lyžuje od 2,5let, je to tam na naučení super. Letos chci zkusit i Chopok v Nízkých Tatrách, nikam dál si zatím s dětma netroufnu 🙂

 • Michaela Teuchnerová 7.11.2017 at 21:35

  Dceři je teď rok a půl, takže nás čeká první zima, kdy si už užijeme sáňkování a stavění sněhuláků. Chystáme se s partou přátel a děti do Krkonoš, pronajali jsme si tam roubenku mimo civilizaci, tak doufáme, že bude sníh a budeme řádit hned před chatou 🙂

 • Milka 7.11.2017 at 21:37

  Na hory se s dětmi chystáme letos poprvé a podle referencí známých volíme hotel Vista na Dolní Moravě. Pro letní, ale i jarní či podzimní dovolenou můžeme doporučit hotel Panorama u Blanska v Moravském krasu

 • Sarka 7.11.2017 at 21:38

  Tak my byli letos poprve s klukama a libilo se nam ve Šnekinu ( nebylo treba resit, ze ten nas raubir zase krici, protoze tam kricely vsechny deti:D:D) a pak taky se nam moc libila kozi farma u Nydrlu ve Stare Cervene vode.. maji tam uzasneho pejska, ktery by se cely den jen mazlil a male kocicky k zulibami;)) a vubec, krasne prostredi, bezva lidi, plno zvirat a provoz temer nula, takze na kolo idealni:)

 • Táňa S. 7.11.2017 at 21:47

  Loni byl náš syn ještě malý a vozil se v kočárku, ale letos se těším, že už vyzkoušíme alespoň sáňky. Jestli teda bude sníh 🙂 Na hory se zatím nechystáme, ale s partnerem se nám moc líbilo v Beskydech a taky bych se ráda znovu podívala na Šumavu na Kvildu, kde jsem byla jako malá.

 • Misa 7.11.2017 at 21:47

  Pekny vecer, nam se libilo v Destne v Orlickych horach. Bydleli jsme v resortu zamerenem na deti. Maly mel v te dobe 10 mesicu,ale i tak jsme si to tam moc uzili. Misa

 • Alice Gažarová 7.11.2017 at 21:50

  Letos se chystáme na hory s dětmi poprvé. Dceři donese Ježíšek lyžařskou výbavu a syn bude zachumlaný v bobech nebo na saních. Kam pojedem ještě nevíme, nejspíše nám nejbližší Jeseníky nebo Orlické hory.
  Sleduji na FB a IG. Sdílím článek na FB.

 • Mishifufu 7.11.2017 at 21:50

  Jezdime do Krkonoš na Janovu horu. Ideální svah pro rodiny s dětma. Nahoře na kopci je navíc kouzelná Huculova farma, kde mají huculské koně a nabízejí vyjíždky. Kromě toho tam mají úžasnou restauraci, kde vaří naprosto fantasticky z lokálních surovin. Pečou si tam i vlastní chleba. Jinak vás sleduju na insta i fb jako Mishi Fufu 🙂

 • Alžběta 7.11.2017 at 21:51

  Zatím nejezdíme, tohle bude synova první zima. Ale na základy lyžovánï si známí chválí Monínec – dobrá dojezdová vzdálenost z Prahy i na jednodenní akci.

 • Iva F. 7.11.2017 at 21:53

  Jako neautomobilni jezdime tam, kam se da dostat vlakem 🙂 Mladymu zatim staci kopce Vysociny, srdcovka jsou potom Hanusovice a okoli.

 • Pavlina 7.11.2017 at 21:55

  Dolní Morava je s dětmi úžasná 🙂

 • Maskova 7.11.2017 at 22:03

  Kazdy rok jezdime s detmi na Benecko na lyzovacku 🙂 Sleduji fb i inst.

 • Lenka Dundáčková 7.11.2017 at 22:04

  Syn je ještě malý, tak jsme na horách v zimě zatím nebyli, jen v létě. S manželem máme rádi Dolní Moravu. Tam ho určitě vezmeme až bude větší. Ale už teď se těším až půjdeme za barák bobovat 🙂 Sleduji i na IG 🙂

 • Helena K. 7.11.2017 at 22:06

  Máme strašně rádi hory, lyžování a tak, od té doby, co se nám narodily holky, tak už vybíráme střediska hlavně přizpůsobená dětem 🙂 Loni jsme byli v hotelu Churáňov a i když ubytování bylo skromnější, ostatní nám to vynahradilo (vlek a školička přímo nad hotelem, příznivá cena ubytování za 2 oddělené pokoje spojené dveřmi). Letos má bohužel nový majitel a ceny jsou úplně někde jinde, takže letos ještě nevíme 🙁

 • Viki Cervena 7.11.2017 at 22:13

  Uff. Tolko typov. My chodime k babicke na Moravu. Sledujem aj na FB. Diky za dalsi super typ. Viki

 • Veronika 7.11.2017 at 22:13

  A my jezdíme lyžovat do Alp 🙂 V areálu jsme měli 400 km sjezdovek a to člověka zmlsá… S holkama jsme ale ještě nebyli, to jsem si zatím netroufla. Takže za Jihlavou doprava na místní kopec 😉

 • Kateřina 7.11.2017 at 22:13

  Loni jsme byli v Tatrách, ale dcera teprve zčerstva chodila a na lyžičkách to byl velkých odvaz 🙂 Jen tak popošlapovala. Princip šoupání nohou si moc vysvětlit nenechala 🙂 Letos si myslím, že už to bude lepší. Jsme z Lužických hor. Máme kopec “za humny”. Tam jsem se i já učila lyžovat a jezdit na snowboardu. Sice se musí šlapat, ale aspoň přes zimu moc nenakyneme :). Myslím, že ho letos pokřtíme s lyžemi. Loni jsme spíš sáňkovali. Ale až dcera ještě drobet povyroste a bude mít smysl dát jí do školičky, určitě bych se ráda vrátila do Penzionu u Čápa, kde jsme byli s přítelem kdysi na prodlouženém víkendu. Určitě doporučuji. Malebné prostředí, vlastní sjezdovka a moc milý personál. Vedle maják s muzeem Járy Cimrmana. Jen se případně ubytujte v nové části 🙂 My spaly ve staré přímo nad sálem hospody a to s dětmi jistě nic moc.

 • Iveta Ptáčková 7.11.2017 at 22:14

  Jelikož s manželem nelyžujeme, tak jsme ani nejezdili v zimě na hory. S dcerkou ale v zimě chodíme sáňkovat a letos se chystáme zkusit první lyže 🙂 Sleduji na FB (a sdílím) i na IG.

 • Lenka Hermanová 7.11.2017 at 22:27

  S mužem oba moc rádi lyžujeme. Dvě zimy za sebou jsem byla těhotná, takže letos doufám konečně vyrazíme někam i s dětmi. Místo zatím budeme hledat

 • Tereza Spirhanzlova 7.11.2017 at 22:29

  Jezdíme k rodičům do Krkonoš – Rokytnice nad Jizerou. A je to paráda 🙂 Mladší syn se narodil letos v únoru, tak budeme mít první sáňkování 🙂 🙂 🙂

 • Zuzka 7.11.2017 at 22:29

  S naším prckem pojedeme letos poprvé, tak moc děkujeme za tipy 😉

 • Lucie Eva Šťastná 7.11.2017 at 22:29

  Zdravim Miso, my radi jezdime do Jeseniku, do casti Ostruzna.Je tam krasne a spousta mist na vylety.Nejlepsi vylet byl pro nas Rejviz.Vsude kolem boruvky,ve vzduchu poletuji vazky, po zemi se prohani jesterky,nadherna nedotcena priroda.Jako v pohadce…

 • Lucka 7.11.2017 at 22:57

  My nejraději jezdíme do Špindlerova mlýna nebo Harrachova. V Harrachově jsme byli jak v létě, tak v zimě. A mohu jen a jen doporučit Orea resort Sklář. Pro děti spoustu zábavy, animační program, dětský koutek, bazén, venku hezké hřiště pro děti. Kousek od hotelu sjezdovky a bobová dráha. A v neposlední řadě výborné jídlo. Malá mi kolikrát opakuje, jestli tam zase někdy pojedeme a já doufám, že ano:-)

 • Lenka 7.11.2017 at 22:58

  Na horach jsme s detmi jeste nebyli. Radi bychom, aby si lyzovani alespon vyzkouseli, ale uvidime, jestli vubec budou chtit. Starsi syn se do snehu prilis nehrne, loni nechtel vubec na boby ani sanky, tak uvidime co letos. Mladsi byl loni male miminko, tak ten bude mit premieru 🙂

 • Martina 7.11.2017 at 23:03

  Ja moc nemam rada zimu😑Loni byla holka mala tak jsme delali pouze prochazky na sanich a bobovani v Jizerkach-Prichovice,letos snad uz nekam vyrazime i na delsi dobu a poradnou lyzovacku😉

 • Andrea Šustrová 7.11.2017 at 23:06

  S holkama jsme ještě na horách nebyli, ale letos bych už chtěla starší dcerku (4 roky) začít učit lyžovat. Budeme jezdit do Hluboček. A sáňkovat jezdíme k babičce na Drahanskou vrchovinu.

 • EL 7.11.2017 at 23:08

  U nás zatím top dovolená byla v Jeseníkách. Škoda, že je to tak daleko. Jinak o víkendech jezdíme spíš po okolí Brna. Krásné fotky. Sleduju na fb. EL

 • Lucia 7.11.2017 at 23:35

  My chodime do tatier, a s detickamu takisto na donovaly, super fun park pre deti na ucenie lyzovania, ale aj pre pokrocilych a vsetko pekne na jednom mieste. Sledujwm aj na instagrame

 • Petra 7.11.2017 at 23:40

  My se letos chystame na Sumavu na Spicak do penzionu Aura, jsem zvedava, jak se nasi dcerce bude na lyzich libit. Loni ji to docela bavilo.

 • Klára 7.11.2017 at 23:56

  Milujeme hory v každém ročním období, takže ano, i s dětmi jezdíme, a to i v zimě. Naší srdeční záležitostí jsou Paseky nad Jizerou, takže většinou jezdíme tam. Také se nám ale moc líbí na Šumavě, ta je naprosto ideální na běžky nebo na pěší turistiku, a to i v zimě s kočárkem nebo se sáňkami, na které přivážeme dětskou sedačku z auta. Starší dcera (3,5 roku) už tak asi 2 měsíce skoro každý mluví o sněhu a tom, jak se těší na lyže. Tak snad jí to vydrží!! 🙂

 • Stepanka 8.11.2017 at 0:16

  Jsme z Liberce, jezdime do Bedrichova v Jizerskych horach za sankovanim, lyzovanim, pro mimoliberwcke doporucim ubytovani v penzionu http://www.uko.cz, penzion roku a pro.deti vybaven vsim, co je deti a rodice hledaji:-) pro liberecke, dobre jidlo, venkovni hriste, slany bazen, joga a kopce vsude dokola.na.sankovani, lyze!

 • Michaela 8.11.2017 at 0:48

  Chystam First bike synovi k narozeninam, tak jako na zavolanou 🙂 hory zatim nemame vyzkousene, loni jeste netusil, co se deje, tak letos si uzije poprve

 • Petra 8.11.2017 at 1:09

  Zatím jsme na zimní dovolené nebyli, hodně nás láká Dolní Morava, tak třeba už příští rok

 • Lucie Bočková 8.11.2017 at 3:04

  Dobrý den všem, na horách skoro bydlíme, kousek za domem máme nově zrekonstruovanou sjezdovku Nýrsko. Na své si zde přijdou zdatní lyžaři i začátečníci , pro děti je dětský vlek a pro ty nejmenší je zde prostor i na sáňkování, bobování… Když je dostatek sněhu, je hned vedle zprovozněná běžkařská dráha, která během roku slouží jako in-line dráha. WC, šatna a servis s půjčovnou lyží je hned u vleku. K ubytování mohu doporučit rodinný penzion U Sebastiana v Hodousicích, který je obklopen úžasnou přírodou s koňmi. Pension je čistý, vkusně zařízený a jako bonus je i dětský koutek. Ubytování je i jako skvělý výcohozí bod pro návštěvu míst Železné Rudy, Špičáku. Za návštěvu v jakémkoliv ročním období stojí Černé jezero – pro milovníky sněhu zde bývá i běžkařská trasa.

 • Tereza 8.11.2017 at 3:11

  Bydlíme v Alpách, takže kopce na lyžování v podstatě na dohled. Jen čekám, až holky na lyže trochu povyrostou (2 a 4,5) 🙂 České tipy na lyžování s dětmi zatím nemám.

 • Veronika 8.11.2017 at 7:33

  Zatím vybíráme kam vyrazit v zimě, třeba se necháme inspirovat tady:) Loni jsme navštívili na podzim Krkonoše a v létě Šumavu. Líbilo se nám na Kvildě, možná tam vyrazíme i v zimě.

 • Andrea 8.11.2017 at 7:38

  Dakujem za skvely tip na vylet. S detmi sme zatial niekde na horach neboli, kedze mladsia dcera bola malicka. Len so starsou po okoli na Kysuciach – Makov, Velka Raca… Ale snad sa uz coskoro niekam vyberieme 🙂

 • Olga 8.11.2017 at 8:04

  Děti jsou ještě malé, takže zatím jsme na horách nebyli. Ale letos už by to se starším šlo, takže vyrazíme někam na Šumavu. Z dětství mám hezké vzpomínky na Železnou Rudu a manžel tam taky vždy prožil část prázdnin.

 • Jitka 8.11.2017 at 8:12

  No hory jsme zatím nikam nejeli a zatím nepojedeme, syn 2 roky a dcera 3 měsíce. Takže bohužel žádný tip nemám. FB-Jitka Ševčíková

 • Marie 8.11.2017 at 8:12

  Dobrý den, jsme z Vysočiny, tak si sněhu užijeme dost i doma. Na hory občas vyjedeme, my s mužem máme rádi běžky, šestiletý syn miluje sjezdovky, tříleťák zatím zkouší lyže opatrně. Letos se chystáme do Krušných hor, je to sice od nás dálka, ale prý je tam krásně. Tak uvidíme…

 • Lucie Šitrová 8.11.2017 at 8:18

  My máme Lipno za rohem, tak jezdíme především tam. Když je zamrzlé, tak s bruslemi a boby z Lipna do Frymburku. Někdy jen tak na procházku a loni byl starší prvně na lyžích, a to právě ve Frymburku :-).

 • Katka 8.11.2017 at 8:32

  Terce byl loni v zime rok, tak jsme nikde nebyli. Letos v zari se nam narodil chlapecek, tak hory take pujdou stranou, ale pristi rok se jiz chystame, ze vyrazime a prvne postavime dceru na lyze :-). Vzhledek k tomu, ze mame Sumavu za rohem, tak je u nas volba jasna. Pojedeme na Zeleznou Rudu, nebo Spicak. Je to tu krasne i v lete. Moc doporucuji…

 • Jana 8.11.2017 at 8:33

  Jezdíme v zimě i během babího léta fo rakouského Seefeldu nedaleko Insbrucku. Nádherná příroda, hory,jezera. V zimě nespočet upravených běžeckých stop a v létě tůry s výhledy po okoli. U nás máme rádi Blatiny na Vysočině a Beskydy.

 • Slovanská máma 8.11.2017 at 8:36

  Hotel vypadá velice útulně 🙂 My na hory jezdíme jen od jara do podzimu, takže na zimu asi tip nemám, v zimě praktikujeme jen běžky a na to je syn ještě moc malý ;).

 • Martina 8.11.2017 at 8:39

  Pěkný den, s malou téměř dvouleťačkou jsme zimní hory ještě netestovali, vystačil nám kopec a zasněžené cesty za “humny”. V létě se nám líbilo na Dolní Moravě, musí to tam být super i v zimě . A taky máme rádi Beskydy, kde má hotel i několik parádně vybavených srubových domečků. *M*

 • Veronika Halâková 8.11.2017 at 8:50

  V zime pojedeme na hory poprve,detem bude tri a pul a necelý rok. Pres rok ale jezdime od malicka,ja hory miluju 😉

 • Karla Zupková 8.11.2017 at 8:52

  Ahoj, hotel vypadá parádně. My zatím jezdíme jenom na naší chalupu v Beskydech. Neumíme s manželem moc lyžovat, tak čekáme, až nejmladší syn povyroste a přihlásíme se společně do nějakého kurzu. Kaja.zupkova@seznam.cz.

 • Venduli 8.11.2017 at 8:57

  Bydlíme na jižní morave, ale pocházím z Jeseníků, tak jezdíme k našim a tam si uzivame sněhu, hub, borůvek, hor, ale i mirneho letního počasí 😉

 • Lenka A. 8.11.2017 at 9:03

  Já jsem teda vyloženě letní typ a v zimě bych nejradši zalezla za kamna a vylezla až na jaře 🙂 Nicméně s dětmi se ven musí, takže se tomu nevyhnu 🙂 První zimu toho sněhu moc nebylo a tak jsme žádné “náčiní” nepořizovali, loni už sníh byl, ale já jsem byla těhotná a syna jsem zvládala akorát vozit kolem sídliště, často se mi motala hlava, tak jsem si s ním sama dál netroufla 🙂 letos už snad něco napadne a to se budeme těšit k mým rodičům na Valašsko, kde o kopce není nouze 🙂 Třeba to už letos vyjde 🙂

 • Pavla Kašparová 8.11.2017 at 9:10

  My nejraději jezdíme k babičce na Valašsko. Hezký den

 • Jana 8.11.2017 at 9:26

  Zatím jsme na horách v zimně ještě nebyli. V září jsme byli ale v Beskydech a bylo tam krásně. 🙂

 • Radka Šebelová 8.11.2017 at 9:38

  My prozatím využili kopečky “za domem”. Na stavění sněhuláků a bezva bobování to bylo super. Ale těšíme se na učení na lyžích. 🙂 Zřejmě využijeme nejdřív nějaké české, moravské středisko a pak hurá na velké kopce do Alp celá rodina :-).

 • Šarka 8.11.2017 at 9:41

  Líbilo se nám v Jizerkách – ideální hory pro děti.

 • Martina Wágnerová 8.11.2017 at 9:47

  Zatim jsme s dvouletou dcerkou nikde na horach nebyli, letos bych chtela ale nekam vyrazit… Ski-arealy nas zatim moc nelakaji, takze by jsme chteli radeji nejakou chatu na samote u ktere bude kopec, kde se bude moct sankovat a bobovat 😀

 • Misa 8.11.2017 at 10:14

  Jezdime kazdy rok. Pro male deti je to skvele v Pekle. Klasicky hotel zamereny na male deti s hernami . Casem jsme zjistili, ze nam ale vic vyhovuje sstarsi chata ( kde toho deti nemohou moc znicit), kde jsme sami nebo s pratelenou rodinou. A kdyz je kolem hromada snehu, je uplne jedno, kde jsme. Ted uz vzhledem k nejstarsi lyzarce a nejmladsimu batoleti hledame bydleni u slusne sjezdovky s moznosti odpoledniho spanku.

 • Vendula 8.11.2017 at 10:14

  Dobrý den, Lipno je naše srdcovka, letos pojedeme uz potřetí 🙂 Nejprve jsme byli prave ve Frymburku v hotelu Maxant, kde je v restauraci malý dětský koutek a v hotelu mají bazén, což je třeba pro moje děti – žáby úplný ráj 🙂 Letos pojedeme přímo do Lipna nad Vltavou – apartmany Landal, abychom to měli blízko do lyžařské školy 🙂 Snad by v apartmanech měli byt připraveni na deti, tak uvidíme 😉 A ještě jeden tip mám – na First Bike se daji koupit lyžiny a pak se da využít v zimě jako ski bob. Naše starší dcerka na něm loni jezdila na svahu jako drak 😉 Tak by se letos třeba mohla přidat i ta mladší 😉

 • Hanka 8.11.2017 at 10:18

  Moc ráda se zapojím. Na hory bychom jezdili strašně rádi, nicméně manžel je nelyžař a já už asi také. Naposledy jsem na lyžích stála před… no páni, bude to fůra let, tak jeden a půl dekády. 🙁 Ale řešíme stále problém, že bychom chtěli jezdit, už jen kvůli tomu, aby děti uměly lyžovat. Pokud je k tomu nedovedeme v dětství/mládí, tak asi skončí jako my, a to bych nerada. Jenže kde začít? Naučit se nejdříve my? Učit se zároveň? Nebo nás z toho vynechat a nechat naučit jen děti? Fakt nevím, je to začarovaný kruh… A navíc finančně náročný – museli bychom pořídit výbavu pro všechny najednou. Jinak dalo by se říct, že na hory jezdíme. A to k babičce s dědou, kteří jsou z podhůří Jeseníků. Tam si užíváme tu pravou zimu. Sníh (v posledních letech tedy spíš už jen občas) a koulovačky, stavění sněhuláků a bobování. U nás v polabské nížině je to v zimě spíše jen o mokru a ranním pocukrování střech, občas o rozsolené a špinavé břečce. Letos se k babičce těšíme dvojnásob – loni byl v zimě malý syn v bezpečí mého bříška, ale letos už se bude moci vozit na bobech a opatrně dovádět se starší sestřičkou! Bude to bezva! Sleduji na FB a sdílím jako Hana Svobodová

 • Petra Němcová 8.11.2017 at 10:18

  My jsme s muzem nelyzari, na hory se chystame pristi rok, chceme dat maleho do skolicky, takze se tu radi inspirujeme..My uz firstbike mame, ale rada bych ho vyhrala pro neter.

 • Jana Nováčková Přeučilová 8.11.2017 at 10:21

  Na horách bydlíme, takže v zimě taháme prcky na skialpech ve vozíku. Je to rychta, ale prostě nás to baví. A na lyže s dětmi v budoucnu budeme jezdit do Mladých Buků. Je tam sedačka a je to malý kopec. Jinak jsme parkrát byli ve Špindlu na vojenské zotavovně. Ale je pravda, že nevyhledáváme vyloženě dětské hotely a penziony. Máme to vždycky jen na přespání.

 • Lucie 8.11.2017 at 10:21

  Jeste bez deti jsme kazdou zimu v Rakousku, ty sjezdovky se preci jen nedaji s ceskymi srovnat. S dvouletou dcerou jsme loni byli v Krkonosich v Upe, ale tam jsme jeste tahali boby a s přítelem se na svahu střídali. No a letos jsou male tri a cekame druhé, vyrazime do Krkonos do Mladych Buku a zkusíme, jestli bude chtit vyzkouset lyže, je tam primo pro deti malinka sjezdovka s eskalatorem nahoru. 😀

 • Jana K. 8.11.2017 at 10:30

  Snekin.cz
  Hotelpeklo.cz
  😍

 • Marie Zikmundová 8.11.2017 at 10:51

  Kam s dětma to bohužel neporadím, protože to letos s prckem bude poprvé.. Snad jen Pardubické boudy v Krkonoších, kde jsme potkali spoustu dětí a vypadali spokojeně:-) oba s manželem hory milujeme tak se těším až začnem chodit s prckem na výlety třeba na sněžnicích:-) Všechny české hory jsou krásné… Sleduji i fb..

 • Petra Kopecká 8.11.2017 at 10:54

  My jsme hlavní letní dovolené trávili v Krkonoších. Vloni ještě s kočárkem, letos už s krosničkou a největší zážitek byly jízdy lanovkou. Ale pár nocí jsme strávili i v kempu pod stanem v Lednici, tam byla super zvířata a kemp v Bítově má svoje koupaliště a hlavně vyřazený parník předělaný na dětskou hernu na kterou navazuje malé venkovní hřiště. Zimní Jeseníky ještě o lyžích nebyly, ale i na bobech to první velké seznámení se sněhem bylo super.
  Co je ale u nás asi nejpřínosnější jsou letní tábory. Jezdím jako vedoucí na klasické stanové. Poprvé byla dcera v 9 měsících (vlastně v 8. měsíci těhotenství) a to si pozornost všech užívala. Letos v 21 měsících už mě odháněla a prostě byla s dětmi. Takže za nás je NEJ louka, les stany a pustina v Pusté Rybné. Díky za tip na Kukiho les. O tom jsem nevěděla a určitě tam příští rok povede celodenní výlet 🙂

 • Barbara 8.11.2017 at 10:54

  Máme 19m holcicku a na horach v zime jsme zatim nebyli, chystame se na to ted. V lete jsme objeli Lipno, Snezku, Harrachov a Destne, kde se nam vsude moc libilo. Stezka v korunach stromu je nadhera a pritel me tam pozadal o ruku:) Kolo by se nam moc hodilo na pristi rok. Vsude vas sleduji a sdilim, moc dekuji:)

 • Zuzajda 8.11.2017 at 10:57

  Na hory se letos jeste nechystame a budem bobovat za barakem. Super je to ale v Čenkovicich v Orlických horách. 😉

 • Jarmila N. 8.11.2017 at 11:00

  Syn měl v srpnu tři roky, dvě zimy jsme se byli podívat v Krušných horách za naším pradědečkem a synek si zařádil v pořádném sněhu a boboval. Lyžovat ani jeden neumíme a zimu nijak zvlášť rádi nemáme,, takže to vlastně do budoucna ani neplánujeme. Budeme asi jezdit jen se vyřádit do sněhu občas. Takže tipy žádné nemám 🙂 Znám jenom zimní Loučnou pod Klínovcem, jinde jsem v zimě ani nebyla 🙂
  sleduji vás na fcb i na insta 😉 Mějte se krásně, Jarmila Nováčková

 • Radka 8.11.2017 at 11:06

  Jelikož máme babičky v Podkrkonoší, nejezdíme nikam na hory, ale vegetíme a u nich.. Letos plánujeme naší tříleťandu učit na lyžích, takže kopeček u babi na zahradě bude stačít bohatě 🙂 Mimochodem krásné fotky a fotka spící Jůlinky na zemi mě hodně pobavila 🙂 🙂 Radka (na FB jako Radka Fejksová)

 • lucie 8.11.2017 at 11:18

  Super tip na ubytko, ty se vzdy hodi :)) my zatim na horach nebyli s malou, ale muzu doporucit Moninec, jen tam nevim pension…
  Krom mailu sleduji pres fb jako lucie lesprix
  Lucie

 • Petra Francová 8.11.2017 at 11:24

  Děkuji za soutěž. Letos se s holkami chystáme poprvé do podhůří Jeseníků na boby 🙂 tak uvidíme, jak se to vydaří.
  Sleduji FB

 • Lenka debbie 8.11.2017 at 11:25

  Jezdime na hory a radi:-) kazdy rok a jsme velmi velmi spokojeni v pasekach nad Jizerou. Sice pro nas je to 5 hodin cesty, ale lyzaky nazujeme rovnou v chate a dojedeme na sjezdovku, super:-) first bike se bude hodit v lete:-) fb debbie debbiova

 • Lucie 8.11.2017 at 11:26

  Naše 28 měsíční dcera ráda jezdí na chatu a zahradu, kterou máme v Beskydech. Nejraději je v lese a miluje sbírání šišek 🙂
  V zimě se konečně chystáme pořádně zajet sáňky, které minulý rok přinesl Ježíšek 🙂

 • Petra Grof 8.11.2017 at 11:35

  Moc zimu nemusim, i kdyz po te co syn vyrostl a kdyz vidim jak miluje snih tak trosku menim nazor 🙂 Letos mi rika, ze mu musim koupit lyze, ale jelikoz ja lyzovat neumim tak snad se najde nekdo, kdo ho lyzovat nauci a bude k tomu prilezitost. Jezdime k rodine do podkrkonosi a tam jsou preci jen lepsi snehove podminky nez v Praze. Chtela bych se podivat do Dolni Moravy, slysela jsem na ni chvalu.

 • Andrea 8.11.2017 at 11:40

  Na poradnych horach stravenych na chalupe, penzionu aj. jsme jeste nebyli, ale snad uz pristi rok nam to vyjde. Planuju nejaky super pobyt i s kamarady a detmi na chalupe. Dětem udelame program, uzijeme si to. Jen je tezke to nacasovat, protoze kazdy rok se v nasi parte narodi mimco, jako treba nam pred 3 tydny 😁

 • Dana Charvátová 8.11.2017 at 12:00

  My se učíme lyžovat spolu s dětmi, dvakrát po sobě jsme byli v Horní Bečvě, odtamtud jsme jezdili na sjezdovku Bílá. Ubytování ale nemůžu poradit, protože nás pozval bratranec na chatu. Ale celá ta oblast je hodně turistická, určitě tam bude hodně pěkného ubytování. Nám se tam líbilo moc, chtěli bychom si tam udělat výlet i v létě.

 • Eva Šírová 8.11.2017 at 12:04

  2x rocne do Pece pod Snezkou. Jinak spis jednodenni vylety.

 • Petra 8.11.2017 at 12:34

  Jezdime na hory pravidelne. Mame pejsky, sibirske husky, se kteryma zavodime, a to nejenom v zime na snehu 🙂 Detem se nejvic libi u hotelu Hornik ve Trech Studnich na Vysocine, nebo v Abertamech v Krusnych horach nebo na Hornich Miseckach v Krkonosich. Doufam, ze letos bude snehova nadilka hoooooooodne bohata 😀 Sleduji na FB.

 • Markéta Němčanská 8.11.2017 at 12:41

  My jezdíme na hory spíš v létě než v zimě 🙂 Letos v létě jsme byli na Dolní Moravě a to nemělo jedinou chybičku, děti byly nadšené a my s manželem taky. Nádherná příroda, spousta vyžití pro děti!

 • Petra Chmelíčková 8.11.2017 at 12:45

  Dobrý den Míšo, protože bydlíme na Vysočina a na okraji vesnice na kopci tak zatím trávíme zimu zde. Starší dcerka zkouší lyže, bobuje a sáňkuje. Mladší dcerku (je jí rok a pět měsíců) to letos čeká poprvé. Až budou trošku starší určitě vyrazíme na hory. na FB sleduji a sdílím.

 • Tereza 8.11.2017 at 13:34

  Teda, já bohužel nemám žádný tip, kam na dovču, s našimi dětmi je to trošku složitější… mají rádi stereotyp a nesnáší změny prostředí, ALE příští rok bych to ráda zkusila a někam zase vyrazila. A tento pobyt vypadá nádherně!! Takže asi vyzkoušíme toto nebo Dvůr Králové safari se zvířátky:-) Sdílím i na FB – Téra bezinka …. mějte se moc krásně, Tereza

 • Petra V. 8.11.2017 at 13:37

  Dobrý den Míšo, jelikož jezdíme vždy několik rodin dohromady, vyhledáváme pronájem celé chaty či chalupy. Osvědčilo se nám ubytování v Krušných horách v chalupách Pohoda a Větrov. Obě místa vlastní stejní příjemní majitelé a je zde skvělá domácí pohoda. V případě Větrova je kopec na sáňky a boby hned za chatou, na sjezdovky je to cca. 10min.autem. Byli jsem loni a letos pro velký úspěch a spokojenost vyrážíme znovu. V lednu nás pak čeká rodinné zimní Lipno. Návštěva zimního Lipna bude první a už se moc těším. Loni byl syn v zimě ještě “ležící” miminko v kočárku, ale letos se těším, jak si užijeme první sněhovou koulovačku a jizdy na bobech :0). A přivitat jaro s odrážedlem Fistbike by němělo chybu :0). Sleduji a sdílim na FB. Děkuji P.
  PS: právě na základě Vašeho článku jsem synka na podzim vybavila kalhotama od UNUO a nemají chybu. Díky za tip.

 • Jana Doláková 8.11.2017 at 13:39

  My se letos chystáme s dětmi poprvé,momentálně jsme ve fázi hledání nějakého babyfriendly penzionu… Firstbike chceme pořídit na jaro naši mladší, dostala by k narozkam, takze moc dekuju za soutez🙂. Sleduji fb😉,abych věděla,co se kde sustne😂…

 • Pavla Konečná 8.11.2017 at 13:43

  Čím začít 😀 Takže pěkně podle priorit:
  1) Opravdu moc si přeju odrážedlo pro dcery vyhrát :-), loni se nazadařilo, takže letos si fandím 😀
  2) Zima je to nejlepší roční období co znám. Musí být samozřejmě sníh a mrznout, ať se dá i bruslit.
  3) Jako malá jsem s rodiči a bráchou jezdila každou zimu na hory, už od malinka. Lyžovala jsem od tří let a pořád je to můj nejoblíbenější sport a doufám, že bude i našich dvou dcer (2,5 roku a 4 měsíce). Nejoblíbenější destinace byly Kasárna, to ještě když jsme bylo se ČSR a pak Velké Karlovice (pocházím ze Vsetína, tak to bylo kousek). Pak jsme začali jezdit na Chopok a pak do Flachau. Doufám, že i svým dcerám budu moci dopřát lyžování, jako rodiče mně. Je to drahý sport, ale raději si odepřu cokoliv ve vybavení bytu, ale na letní a zimní dovolené se jezdit musí 🙂 Naštěstí jsme v tom s manželem zajedno. A kdyžtak jsem přemýšlela i nad běžkama… 😀
  4) Takže na boby a sáně nám zatím stačí kopec u babičky za barákem a příští zimu už bych chtěla dát starší dceru do lyžařské školy (do Hluboček u Olomouce… je to fakt vtipné, kde všude jsou vleky :-D) Manželovi jsem říkala, letos chsi aspoň na dvě hodiny na lyže (do těch Hluboček). Tak věřím, že má touha po lyžích i odrážedle budou vyslyšeny 😀
  FB sleduju pod Pavla Konečná a IG taky papaja7828

 • Marie 8.11.2017 at 14:12

  Jezdíme na Lipno. Najdou tu vyžití nejen děti ale i dospělí. Malého postavíme na lyže poprvé. Sáňkování a bobování má moc rád. A zamrzlé Lipno je fakt bomba. Jen aby byl letos sníh 🙂 Děkuji

 • Lenka F. 8.11.2017 at 14:21

  S dcerou jsme na horách ještě nebyli, minulou zimu ji byl rok a pořídili jsme saně a vyvezli ji za město do lesů 😀 Letos se možná podíváme i někam dál…
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá), na IG jako cichulak – Lenka F.
  Novinky odebírám.

 • Jindra 8.11.2017 at 14:40

  Objevili jsme perfektní rodinnou chatu Backarka na hranicích se Slovenskem. Mají tam opravdu přátelské zázemí pro děti a ajko bonus venkovní saunu.

 • Zuzana 8.11.2017 at 14:42

  Zatím jsme s dětmi v zimě ještě nikde nebyli, ale letos se poprvé chystáme. Chata Paprsek v Jeseníkách:-)

 • Zlata Kopecká 8.11.2017 at 14:44

  Nejde mi přihlásit odběry e-mailem…Koukám z mobilu, kde to prosím najdu?Díky moc.
  Jinak k otázce, na bobech jezdíme u domu a u rodičů v Krušných horách. Až přijde čas učit dcerku na lyžích, tak asi zvítězí Krkonoše!
  zlatakopecka@yahoo.com

 • Andrea 8.11.2017 at 15:23

  Na Lipne som este nikdy nebola, vyzera to tam krásne . V tomto velmi neporadím kdeže máme vlastnu ( respektive iba ich čast )chatu a chalupu, takže nikam inak velmi nejazdíme my jazdíme na hory v zime na lyže do Krkonoš – ALdrov, Rokytnice, Vysoké nad Jizerou ale konkretne ubytovanie neporadím, býváme v nase chalupce. A v lete zase jazdíme k Sázave, tam už tento rok dcera zacala jazdit na kole i na kratsie výlety.

 • Veronika Kohoutová 8.11.2017 at 15:28

  Nám se líbilo na Dolní Moravě a v Říčkách v Orlických horách

 • Alena Trechová 8.11.2017 at 15:42

  Zatím jezdíme na kopci před domem – pokud je sníh 🙂 Ale až děti trochu povyrostou, pojedeme i na hory.

 • Martina 8.11.2017 at 17:10

  zatim jezdime jen k dedeckovi na zahradu k Jesenikum, ale urcite casem vyjedeme i na vetsi kopce!!!

 • Beata 8.11.2017 at 17:47

  chodime na slovensko do stiavnickych vrchov

 • Lenka 8.11.2017 at 19:08

  Na hory v zimě nejezdíme, nejsme lyžaři a zasněžené kopce “nasucho” nejsou podle mě to pravé ořechové. V létě jsme kdysi byli na Pálavě, v lednicko-valtickém areálu a v Jeseníkách v okolí Karlovy Studánky, to bylo moc fajn. Láká nás České Švýcarsko a Šumava.

 • Martina 8.11.2017 at 19:59

  Na lyžích jsme ještě nebyli – synkovi letos budou teprve 3 roky, ale chystáme se už pomalu zkoušet. Tak i já ráda uvítám nějaké rady a typy..Ale jsme ze Šumavy, tak bych rozhodně doporučila Kvildu, Špičák, kam chodíme v létě na pěší, věřím, že i v zimě bude super.

 • Katka 8.11.2017 at 20:13

  My zatím budeme jen sáňkovat v Jeseníkách na Ramzové a možná vyrazíme i s vozíkem na bežky. Jinak se těším až se vrátíme do Alp.

 • Bohdana Pejchalová 8.11.2017 at 20:16

  na hory jezdíme pravidelně, do itálie kopec kronplatz. plose, ratchings, ktere vypada pro deti opravdu skvele..s dcerkou planujeme vyrazit pristi rok, kdy ji budou skoro 3roky, minimálně za “barákem” máme harusův kopec na vysočině..

 • Lenka 8.11.2017 at 20:25

  Zatím jsem přes zimu byli na horách jenom na skok, na jeden den a to v Bedřichově 🙂 Snad to brzy napravíme delším pobytem 🙂

 • Lenka Č. 8.11.2017 at 20:37

  Na horách jsme zatím nebyli, ale u nás na Vysočině kolikrát ani hor není potřeba, sněhu míváme dost 🙂 kluci zatím bobují, hlavně ten starší, mladšího to čeká letos. Už se těším, co bude říkat na sníh.

 • Marzb 8.11.2017 at 20:46

  Dcera dostala k 1. vánocům klasické dřevěné saně, takže letošní zima bude v jejich duchu na našich jesenických kopcích. Jinak hory zdoláváme celoročně v podobě různých túr. Na nosítko už začíná být těžká, ale jinak je to nedocenitelný pomocník, aby člověk neseděl doma na řitce, popřípadě nebyl omezen kočárkem.

 • Martina F 8.11.2017 at 20:50

  Jelikož jsme s manželem oba nelyžující, tak jsme v zimě na hory společně nevyrazili. Dcerce jsou čtyři, tak uvažujeme, že bychom letos přeci jen jeli. Bohužel žádný tip proto nemám, ale zase o to raději pročtu komentáře a nechám se inspirovat.

 • Renáta Rídlová 8.11.2017 at 21:08

  S dcerkou jsme toho zase tolik neprocestovali, má 16 měsíců. Ale pravdou je, že se nám moc líbilo na jaře v Tatrách a v létě v Orlických horách. Příští rok už si to, věřím, užijeme zase jinak 😊 Sleduju na IG.

 • Martina 8.11.2017 at 21:09

  S manzelem jsme oba lyzari, takze jsme na hory jezdili vzdy, dokonce jsme byli i loni s malou, kdy ji byl rok. Mame radi jizni Tyrolsko. Letos se chystame urcite zase, kam to bude jeste netusim.

 • Hana Ferynova 8.11.2017 at 21:42

  My zatím jenom na bobách a to kde se dá 🙂 za rok, až mu bude 3,5 tak už vyrazíme určitě, v okolí máme pár sjezdovek, tak bude na výběr 🙂
  jinak pilně sledujeme s malým na IG i FCB 🙂

 • Eva Riesnerova 8.11.2017 at 21:55

  Máme dve deti, starší syn má tri roky a tuto zimu planujeme našu prvú “lyžovačku” s ním. Manžel je velky lyziar, a tak ho plánuje za pomoci lyziarskej skolky ucit, uvidime, ci toneskonci len sankovačkou 🙂 Každopádne, tešíme sa 🙂
  Eva

 • Pavla 8.11.2017 at 22:05

  Vloni jsme byli v Krkonoších v Peci pod Sněžkou na chatě Smetánka a rozhodně to tam můžu doporučit 🙂
  fb i ig sleduju

 • Alice Nováková 8.11.2017 at 22:36

  Letos pojedeme na hory s Kubou poprvé (bude mu 2,5 roku) do Jeseníků (Kouty nad Desnou), kde jsme trávili i letní dovolenou, vloni jsme bobovaliu nás na sídlišti v našem parku, počasí přálo tak i sníh chvíli vydržel, ale doteď si pamatuje jak ho máma vyklopila z bobů 😀

 • Kačas 8.11.2017 at 22:47

  Jeste jsme “nechodici”, ale chaloupka na Sumave kousek od Vimperka to jisti!😉 a to nemluvim o dedeckach – vasnivych bezkarich..chudaci vnoucata!😂😂😂

 • Anička B. 8.11.2017 at 23:03

  Ahoj Míši upřímně tě obdivuju:-) jste úžasní jak cestujete s dětmi a snažíte se o outdoorové aktivity. V dnešní době je to fakt potřeba:-) Co se týče hor, tak milujeme rakouské Alpy, na které vezmeme děti letos poprvé (Honzík 4,5 a Zuzanka 2,5). určitě ubytko přímo na sjezdovce a kids friendly. HOnzík už lyže no a Zuzka bude bobovat ostošest. Třeba se i my s manželem dostaneme na svah,hihi.

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 8.11.2017 at 23:35

  Rádi jezdíme kamkoliv, kde se dá bobovat, lyžovat, co se dětem hodně líbilo byla Pohádková vesnička Podlesí na Vysočině- ubytování v pohádkovýh chaloupkách 🙂

 • Markéta Rudolfová 9.11.2017 at 0:47

  Dcera si zatím užíva bobování na kopečku za vesnici. Na lyžích umí jen taťka tak to bude učit nás obě.

 • Tereza Meravá 9.11.2017 at 1:08

  Můj tip na hory je Benecko- Hotel Kubát. Skvělé ubytování i bezvadná lyžařská školička přímo u hotelu. Sleduji na FB i Instagramu. Tereza Meravá

 • Ivana R 9.11.2017 at 5:53

  Bydlíme kousek od Deštného v Oh, ale zatím jezdíme s dětmi na menší vlek v Olešnici.

 • Veronika 9.11.2017 at 8:09

  Minulou zimu jsme naši tehdy pětiletou poprvé postavili na lyže a dali do lyžařské školky a to konkrétně na Dolní Moravě, protože jsme byli ubytovaní v Písařově v Roubence pod Strání. Moc se nám tam líbilo, malá se na lyžích nebála, takže letos budeme pokračovat a silvestr si užijeme zase tam a nejspíš vyzkoušíme i menší sjezdovky v bližším okolí. Už se moc těšíme 🙂

 • Mája 9.11.2017 at 8:29

  Super je kontaktní Zoo v Liptovském Mikuláši 🙂

 • Veronika 9.11.2017 at 8:29

  My jezdime každoročně už spoustu let do Karlova v Jeseníkách a moooc se nám tam líbí. V chatě je hernička pro děti a za okny pokoje pod terasou posloucháme šuméní potůčku…mmm už se zase těším☺

 • Kateřina Kvapilová 9.11.2017 at 8:33

  Na horách jsme letos byli v zimě prvně, manžel vybral hotel Orion https://hotelorion.eu byla to skvělá volba, pro děti herna v duchu pražské Brumbambule, bazén a wellness pro všechny, úžasna restaurace a nádherné stylové ubytování. Moc doporučujeme. Sleduji FB i IG. Děkujeme za soutěže!

 • Pavlína Suchánková 9.11.2017 at 8:41

  Letos se poprvé s dcerkou chystáme do Jeseníků v zimě, pronajali jsme si chaloupku a jedeme celá rodinka, oslavíme tam její 3. narozeniny a tetička (instruktorka lyžování) postaví naší cácorku na lyže, moc se těšíme….hezký den Pavlína

 • Katka L. 9.11.2017 at 8:46

  V zime jsme na horach s detmi zatim nebyli, tak bohuzel tip nepridam.

 • Barbora 9.11.2017 at 8:47

  Zimní radovánky u nás = 30 minut oblíkání a 15 minut venku. Teď trošku přeháním, ale doufám, že letos, když už jsou děti větší, se dostaneme s bobama i dál, než jen za humna. Třeba i na hory už letos dojde 🙂

  Při kochání se vašimi růžovými princeznami jsem se při soutěži o first bike zaradovala, že by konečně naše malá princezna nedědila něco modrého po bráchovi. A pak přišla zrada! Ale chápu, že modrá je prostě dobrá a univerzální. Navíc vámi vychvalovaný first bike by si malá určitě zamilovala i přesto, že je modrý. Konečně by na něm totiž měla šanci stíhat bráchovi a bratránkovi na kolech.

 • jana 9.11.2017 at 8:50

  Naše malá/ v zimě jí bude 3,5 roku/ miluje sníh, chystáme se někam do Jizerek nebo Krkonoš.

 • Lenka H. 9.11.2017 at 8:55

  Je to už hódně let, co jsme jezdili společně s dětmi na hory, sjezdili jsme toho hodně, hlavně Krkonoše a Orlické hory, nejvíc se nám líbilo v Orlickém Záhoří, pronajali jsme si celou chalupu, abychom měli soukromí a hlavně děti se mohly pořádně vyřádit.

 • Jana Šrumová 9.11.2017 at 9:00

  Já nejsem moc dobrý lyžař, takže v zimě nám stačí kopečky kolem na sáňky, nejradši zapřahám pejsky před sáňky a ti pak tahají děti po lese 😀 jinak na turistiku mám ráda Špindl 😉

 • Kateřina Jaklová 9.11.2017 at 9:03

  Chalupu láme v Lužických horách, takže si občas jedeme zalyžovat tam. Jsem stále začátečník, tak mi menší sjezdovka vyhovuje. Letos se poprvé bude učit na lyžích i čtyřletý syn, tak se těšíme 😊 sleduji Vás na FB i na Instagramu.

 • Ivana Bartošová 9.11.2017 at 9:06

  Syna samozřejmě bereme na všechny výlety. Zatím buď v kočárku nebo v nositku. Teď začal teprve chodit, takže první bodování proběhne letošní zimu u babičky a dědy, kde jsou alespoň nějaké malé kopečky. V Brně se také nějaké najdou, ale kdo ví, jestli tu bude nějaký sníh. Bezkovat jsme byli naposledy, když jsem byla v 5. měsíci, ale určitě to pak s odrostlejsim capartem budeme praktikovat znovu. A nejlepší je to na Sumave. Je to prostě ráj

 • Mirka 9.11.2017 at 9:30

  Na podzim jsme byli s kamaradama na Slovensku v jednom krasnem hotelu, pro deti jak delanem. Penzion Sidorovo. Doporucuju, je tam krasne.
  IG miroslavamirec

 • Anna Michlová 9.11.2017 at 9:34

  Děkuji za další krásný tip na ubytování. 😉 Se synem jezdíme na hory od jeho 7 měsíců. Zatím jsme byli ve Strážném a pak 2x v Harachově. Do Harachova se budeme muset podívat někdy mimo lyžařskou sezónu, protože hřebeny jsou tam nádherné, ale v lyžařské sezóně vás nikdo lanovkou jako pěší se sáňkama nesveze nahoru. :-/

 • Radka 9.11.2017 at 10:19

  Bydlíme v Jablonci, takže na hory – do Bedrichova v Jizerkách to máme 20 minut MHD 🙂 Navíc spousta sněhu a kopce jsou i u nás ve městě, takže bobujeme a sankujeme skoro denně. Lyžovat začal syn loni, ve čtyřech letech, a letos už se nemůže dočkat, až se na prkýnka zase postaví.
  PS: do newsletteru jsem zaregistrovaná, ale žádné maily mi nechodí..

 • Jitka Křížková 9.11.2017 at 10:20

  Zase krásný článek a tip na výlet, ale ty fotky, jsou taaak krásné.
  My jezdíme zatím jen s holkama kousek od nás na svah do Hrubé vody, teprve se na lyžích učí a tam je to ideální. Na celý víkend jsme ještě spolu nikde na lyžích nebyli, ale těším se, až malý bude větší a pojedeme všichni za sněhem 🙂 někam dál. Dřív jsme jezdili hodně do beskyd nebo jeseníků, mám tam pár oblíbených sjezdovek. Sáňkujeme vždy když je sníh na každém kopečku, stejně tak když zamrzne voda, bruslíme. Holky tyto sporty milují a popravdě já taky.

 • Mária Kružliaková 9.11.2017 at 10:31

  Na výlety vo všeobecnosti – myslím pobytové – chodíme, bohužiaľ, veľmi málo. Jeden z našich troch synov je autista, ťažko znášajúci zmenu – lyže? môžeme… ale to znamená, že jeden z nás bude s ním stáť celý čas pri vleku a pozorovať, ako sa otáča kotva, alebo lanovka… Radi však chodíme na turistiku a do prírody… Z takýchto pobytov čerpáme všetci.

 • Andrea 9.11.2017 at 10:42

  V loňském roce jsme byli v Dolní Moravě. Pro děti super-jen je tam dosta “přelidněno”…Díky Andrea

 • Verča 9.11.2017 at 10:55

  My na zimní sporty moc nejsme, takže vyrazíme maximálně někam poblíž na kopec se sáňkama, ale babička s dědou slibují, že budou dceru časem brát na běžky, tak jsem zvědavá. (sleduji i FB).

 • Kateřina Burešová 9.11.2017 at 11:36

  S dětmi nejraději bobujeme a sáňkujeme u nás ve městě na velikém kopci a v parku, případně pak na chalupě. Ale chystáme se letos v zimě do Hotelu Vista v Jeseníkách, kamarádka mi ho vychválila jako velmi baby-friendly a super wellness, jídlo, blízko na Stezku v oblacích, tak se těšíme:)

 • Katka Křechová 9.11.2017 at 12:10

  Malému je teprve 10 měsíců, takže jsme toho moc nestihli prozkoumat, ale rádi jezdíme na hory. Orlické hory jsou naše oblíbené, jen nám teď při poslední návštěve nepřálo počasí 🙁 Na nadcházející zimu se těší hlavně můj velký chlap. Těší se jak malý bude dovádět na sáňkách, jak se mu to bude líbit. Neustále mu opakuju, že je ještě malý. Ale syn už skoro sám chodí a každý den mě přesvědčuje, že než přijde ta zima, že opravdu bude moc vyrazit s tátou na ty sáňky. 🙂

 • Terka 9.11.2017 at 12:31

  Děti jsou na lyže ještě malé, takže zatím bobujeme na kopci za domem. A jelikož bydlíme na Vysočině, tak tu o možnost lyžování není nouze. Sleduji i FB 😉

 • Pavlína 9.11.2017 at 12:53

  Toto bude dceřina první chodící zima, tak se těším, co řekne na sníh a snad vyjdou i nějaké hory. Zatím tedy na boby.

 • Honza Kropáč 9.11.2017 at 13:00

  Nám se moc líbí na Pasekách, je tam fajn lyžařská školka s milým perzonálem a pro větší děti sedačková lanovka. Vzdálenost od Prahy je také docela snesitelná i pro naše děti, které jinak auto moc nemusí…

 • Lucie 9.11.2017 at 13:03

  Krásný den, dceři je 2,5 roku, takže ještě nic moc s ní nesportujeme, samozřejmě v zimě boby a ted frčí velká motorka jako odrážedlo. Na odrážecím kole to jednou zkoušela, ale ještě neuměla držet balanc, tak uvidíme časem 🙂 Co se Lipna týká, byly jsme tam letos v září na výletě na Stezce v oblacích a byla to bomba.:-)

 • Martina Novackova 9.11.2017 at 13:09

  Ahoj, lonska zima byla nase prvni ve 3, takze jsme ji travili na nasi chaloupce v Beskydech a letos to vidime podobne., jen uz teda pribalime i ty boby 🙂

 • Pavla 9.11.2017 at 13:09

  My zatím v zimě nejezdíme nikam, bydlíme v beskydech a spoustu krásné přírody i kopců mame kolem sebe 🙂 a děti jsou ještě malé tak jim nejvíc vyhovuje kopeček za domem 🙂

 • Míša 9.11.2017 at 13:15

  Jezdíme na chalupu do Jizerek, ale zatím jen na boby a sáně.

 • Michaela 9.11.2017 at 13:41

  Minulý rok byla dcera ještě moc malá, ale letos hory plánuju nebo aspoň ňáký kopec za humny 😀 Hlavně se těším, jak budeme sáňkovat, bobovat, stavět sněhuláka 🙂

 • Zuzana Till 9.11.2017 at 13:43

  Letos to bude první zima, kterou bude dcerka trochu víc vnímat a na sáňkování určitě dojde – zatím ale kvůli očekávání druhého potomka asi jen u nás na dědině. Vyzkoušíme určitě i náš kopec na zahradě 🙂 A kdo ví, třeba někam na hory ještě v lednu vyrazíme, i když mám termín porodu v druhé půlce února :)) Loni už dcerka sáňky taky vyzkoušela, jestli si to ale pamatuje, to těžko říct, nebyl jí ani rok 🙂 Sleduji i sdílím 😉

 • Lucie Skřejpková 9.11.2017 at 13:48

  Děkujeme za soutěž! 🙂 V zimě jsme se synem na dovolené ještě nebyli, ale jezdíme do Beskyd, lyžujeme málo, spíš chodíme na procházky a bereme s sebou sáně.

 • Lenka 9.11.2017 at 14:12

  Dobrý den, minulý rok jsme byli v Bedřichově a měli jsme štěstí na spoustu sněhu, takže jsme si to užili. Blízko je Liberec, takže v případě horšího počasí není problém se někde zabavit.

 • Kami 9.11.2017 at 14:13

  S malým jsme ještě nikde nebyli, tak zatím spíš sbírám tipy na baby friendly místa 🙂
  Sleduju na FB i sdílím 🙂

 • Michaela Mazálková 9.11.2017 at 14:27

  Zatím nikam nejezdíme, dcera je ještě malinká, ale určitě mám v plánu Jeseníky, ty miluju už od mala, a pak ještě Bílé Karpaty (tam žila moje babička a mám krásné vzpomínky na dětství tam strávené) 🙂 na FB sleduju jako Michaela Mazálková

 • Anna Hrabinová 9.11.2017 at 14:39

  Letos nás čeká první zima, kterou si bude dcera už užívat, takže zatím jsme nikde nebyli a pro začátek nám myslím postačí malé kopečky na sáňky v blízkosti domova. Na příští roky ráda načerpám inspiraci 🙂

 • Yvette 9.11.2017 at 14:41

  Na hory nejezdíme. Já jsem sice lyžař, ale muž nikoliv a jsme již dlouhodbě bez auta, takže naše přesuny kamkoliv s dvěma dětmi nejsou jednoduché. Máme ale rádi třeba výlety v okolí, Křivoklátsko, Karlštejnsko, na hotely také nejsou finance, takže u nás to byl třeba 3 denní čundr s dětmi jen tak pod širák, to ještě syn šel nosit v nosítku vepředu. Tento rok jsme zas byli na táboře ve stanech.

 • Míša 9.11.2017 at 14:57

  Na hory zatím nejezdíme, ale tady na blogu aspoň zatím sbírám inspiraci na mimozimni výlety

 • Veronika 9.11.2017 at 15:01

  Na horách jsme už pár let nebyli, mladší dcerka byla příliš malá. Využíváme spíše kopečky u nás v okolí, kousek máme Hostýnské vrchy, takže když přeje počasí a je sníh chodíme sáňkovat a bojovat, starší zkoušela už i lyže.
  Zdraví Veronika

 • Daniela 9.11.2017 at 15:48

  Mám to veľké šťastie, že pochádzam s malej lyžiareskej dedinky na severe Slovenska (Oščadnica) takže zatiaľ lyžujeme hlavne tam, Miška nám postráži moja mama a večer si unavený pokecáme pri poháriku vareného vína s mojimi súrodencami :). Veľmi by sme chceli niekedy zájsť na zimnú dovolenku do hotela Bania v poľsku, hotel spojený s aquaparkom, hneď pod obrovským lyžiarským strediskom a nekonečné množstvo atrakcii pre deti, majú dokonca školku pre deti pod svahom, kde sa deti možu pekne pod dozorom hrať v teple a rodičia možu ísť lyžovať. Ale ceny sú teda závratné 🙁

 • Jana kalinova 9.11.2017 at 16:19

  Mala miluje snih,hlavne v puse😃Nejradsi by snedla vsechen snih sveta😃Loni jsme byli ve spindlu,jen co jsme prijeli,jsme meli teploty a zvraceni,takze jsme z roho nic nemeli,letos budem travit zimu u nas na kopci,jelikoz maminka bude v lednu rodit,ale pristi rok uz urcite nekam vyrazime:-)

 • Eva 9.11.2017 at 17:11

  Naše srdcovka jsou Tatry, ale nemáme žádné oblíbené místo. Letos bychom chtěli už na lyže v pěti 🙂 I když uvidíme, jak se nejmladšímu na svahu bude líbit.
  ev.ru@seznam.cz
  Sleduji FB i IG.

 • Sabina 9.11.2017 at 17:22

  Zdravim Vas a dekuji za super tip. Krome clanku o knizkach jsou ty tipy na vylet pro me nejzajimavejsi. Urcite se chystam navstivit na Vysocine Breziny. Na Morave doporucuji jeste treba Zikmundov. Mame pres kopec chalupu a.z rozpadlého statku tam vybudovali krasny stylovy penzion se skvělou gastronomii. Deti se muzou vybehat na kopcich,kde jsem se sestrou stravila mnoho casu- valenim sudu,poustenim draku,pozorovanim krav a sbiranimn ejruznejsich plodin. Kdo vi,zda tohle zaziji nase deti:(. Dnes ani 10lete deti nechodi ven samy:(. Mame syna 2.5 roku a dceru 6 mesicu. Minulou zimu jsme byli v Harachove. Syn je zivel a i v zime si vydrzi hrat hodne dlouho venku. Takze jsme bibovali a staveli snehulaky a manzel lyzoval. Jeli jsme pak jeste do Svycarskych alp, za kamarady, ale tam byla cesta opravdu i na nas dlouha. Letos se chystame do Rakouska do Ski Amade a mozna nekam do Krkonos. Sumavu mam trosku radsi v lete. Stezku Korunami stromu jsme uz se synem absolvovali. Byl ale jeste maly v kocarku. Budete uz zkouset lyze u starsi dcery? Ja vaham. Nedovedu si na jeho nozce predstavit tu tuhou lyzaku. A myslim,ze neni kam spechat. Hezky den.

 • Eva 9.11.2017 at 18:05

  Zatím se nikam moc nevydáváme, maximálně do nejbližšího okolí, protože náš V. moc nezvládá delší cesty autem. Dáváme přednost delším procházkám v nosítku nebo kočárku v nejbližším okolí. Až trošku povyroste, chystáme se do našich milovaných Tater.

 • Tereza 9.11.2017 at 18:14

  zatím jsme nikde nebyly,loni byly cacorce 4m na vanoce,tak si myslim, že letos budou stacit boby a sanky a mozna pristi rok nejaka vetsi aktivita :)..ale ja teda zimu nemam rada tak treba se to s ditetem zmeni 🙂

 • marta 9.11.2017 at 18:46

  Bydlíme v Beskydech,takže daleko nejezdíme;-), ideální kopec na sankovani mame před domem a lyžování muzu doporučit třeba na Sachove studánce, kam jezdí se učit lyzovat skolkove deti

 • Hana 9.11.2017 at 20:17

  Zdravím! My chodím sáňkovat v naší vesniččce na kopec… Takže na hory moc tipů nedám. Ale pokaždé, když ten kopec po sjetí šlapeme zase nahoru, co bych dala za vlek!
  Pěkný večer.

 • Michaela Novotna 9.11.2017 at 20:35

  Nam se moc libilo na Dolni Morave, spousta vyziti a akci pro male deti 😉 jinak pres detmi urcite Rakousko..uz se tesime az prcek bude umet lyzovat a vyrazime vsichni 🙂
  Sledujeme i na FB a InS.

 • Kateřina Spurná 9.11.2017 at 21:07

  Na hory jezdime pravidelne, deti je miluji! Naposledy jsme byli v lete na Sumave – Modrava, Penzion Lyer a velka spokojenost!
  Fb sleduji jako Kateřina Spurná, IG jako katerinaspurna
  na Fb sdilim:-)

  • Kateřina Spurná 27.11.2017 at 10:57

   A v zimě Bedřichov Penzion UKO:-)

 • Jana H. 9.11.2017 at 21:08

  S dětmi (5+2,5) jezdíme na hory v létě, líbilo se nám v Jizerkách v Bedřichově, v Krkonoších v Černém dole, vřele doporučuji penzion Jiřinka v Orlických horách. Sleduji na fb, novinky e-mailem chodí. Děkuji za soutěž.

 • Míša 9.11.2017 at 21:08

  Jezdíme do Jizerek na Severák, nejsou to žádné obr kopce, ale pro děti a jejich učení naprosto ideální.

 • Natalie Karasova 9.11.2017 at 21:24

  Nam se moc libi Rakousko – Ellmau -> jak na lyze, tak i pres leto. Maji skvele detske parky na kopci u kazde lanovky, deti do 5 let zdarma, nadherne vyhledy, skvelou infrastrukturu… cesta kolem 5 hodin.

 • Tereza Frieserova 9.11.2017 at 21:41

  Priznavam, ze nejsem moc na zimni dovolene, radeji si uziji volnych dnu na jare nebo v lete. Nas maly mel teprve rok, takze zatim jeste nebyla ani prilezitost. Nerada bych jej ale do budoucna ochudila o zazitky spojene s horami v zime a tak se napresrok uz hecnu a nekam vyrazime 🙂

 • Zuzana Vařincová 9.11.2017 at 21:45

  Jezdíme u nás na vesnici, sníh tu je a kopečky taky 🙂 Ale moc fajn je třeba takový Skiland v Ostružné.

 • Jana 10.11.2017 at 2:57

  Na hory zatím cíleně nejezdíme, učit lyžovat plánujeme děti až letos. Ale když už se někam vypravíme, líbí se nám ve Zdobnici v Orlických horách u kamaráda na chalupě :-).
  Sleduju i facebook :-).

 • Ivush 10.11.2017 at 8:27

  Zatím ještě na hory nejezdíme, ale rádi bychom začali letošní nebo příští zimu 🙂 A my nejradši Šumavu 🙂

 • Denisa 10.11.2017 at 8:31

  Loni jsme vyrazili poprve a to do CR, k prarodicum a jen na male kopecky v okoli. Videt snih a moci si na nej sahnout a na vesnickem kopci zasankovat nam v roce stacilo a ja vzpominala na detstvi. Letos uvazujeme navstivit rodinu v Alsacku.

 • Veronika 10.11.2017 at 9:02

  Na horach jsme byli na Špičaku, ale bohuzel bez snehu a stejne cas nejradeji travime u babicky a dedecka. A jelikoz ma dedecek nove koleno tak si spolecne uzivaji zimni radovanky a prohaneji s dedeckem sanky.

 • Kristýna Hury Hurychová 10.11.2017 at 9:41

  Na horach jsme jeste spolecne nebyli, ale planujeme Krkonose, hlavne Snezku. Na tu se tesim. Asi se tam ale podivame v lete.

 • Klára Hošáková 10.11.2017 at 9:48

  Na “lyžovacích” horách jsme zatím nebyly. Tatínek se letos chystá s dcerkou poprvé,tak jsme zvědavi na její nadšení 😁 Jinak hory máme skoro za rohem,tak na sáňky a užívání si pořádného sněhu obrážíme okolí .. Hrubá voda a Hlubočky a a druhou stranu Skřítek,Ramzová.. sledujeme na FB i IG

 • Barbora 10.11.2017 at 11:05

  Keďže sme pôvodne z Vysokých Tatier, je to top pre celoročné dovolenky, pre deti je každopádne super Tatralandia a blízka kontaktná zoo

 • Lenka 10.11.2017 at 11:23

  V zimě na hory nejezdíme, s manželem jsme nějak nikdy nejezdili ani jako děti ve svých rodinách, ale máme hory rádi v létě. Krásné je okolí Jeseníka, nebo Jeseníky obecně, ráda mám i Beskydy.

 • Susie Arp 10.11.2017 at 11:50

  Ahoj, letos to máme poprvé v plánu a tak nadšeně studujeme kam. Díky za článek!

 • Zuzana 10.11.2017 at 12:26

  Minulou zimu byl syn malý tak jsem jezdili jen tady na kopec za domem.. ale letos doufám někde vyrazíme dále 🙂

 • Kristýna Sidorjáková 10.11.2017 at 12:50

  Dcera je jeste malinka,ale letos chceme vyzkouset sanky a boby … a jelikoz mame za kopcem Dolni Moravu kopce mame taky blizko a nemusime ani jezdit daleko az zacneme ucit na lyze…

 • Eva Kovaříková 10.11.2017 at 13:29

  Jezdíme do Jeseníků, nejčastěji Rejvíz nebo Karlova Studánka a okolí, taky do Beskyd, kde teda máme Tetu 🙂 ale pěší turistika, zatím nelyžujeme.
  Fb Eva Kovaříková

 • Alena Srpová 10.11.2017 at 13:57

  S miminkem jsme ještě na horách nebyli, ale určitě bych s ním chtěla zas někdy vyrazit na Šumavu do Kašperských hor, kde jsme byli na svatební cestě.

 • Zuzka Hájková 10.11.2017 at 14:38

  Jelikož bydlíme skoro v horách (Jablonec nad Nisou), plánujeme výlety hlavně do okolí 🙂 Bedřichov, Jizerky, Krkonoše. Sledujeme Vás na FB (Zuzana Hájková).

 • Gabriela L. 10.11.2017 at 14:41

  Loni jsme byly s dětma poprové a doporučuji Ski areál OAZA loučná nad Desnou.

 • Vasia 10.11.2017 at 15:16

  Nam se moc libilo na Dolni Morave – jak v lete, tak v zime.
  insta: vasianikolaeva

 • Lenka Kovařčíková 10.11.2017 at 20:49

  Se starším prckem jsme byli dvakrát na chatě v Jizerských horách. Je tam nádherná příroda a spousta borůvek a hub. S tím mladším se chystáme vyrazit až tak za dva roky.

 • Petra 10.11.2017 at 20:52

  Junior je ještě malý a tak jsme zatím nikde nebyli. Ale chystáme se do Jeseníků a do Tater. Ovšem v létě 🙂

 • Anežka 10.11.2017 at 21:12

  Chodíme aj na hory (lyže, sánky), mne sa veľmi páči Benecko… Ale najradšej máme výlety našim kempovacím autom, najradšej niekde pri lese, či vode – objavujeme takto stále nové a nové miesta nielen v Čechách.. Trochu romantiky za hranicami všedných dní 🙂

 • Marie 10.11.2017 at 21:21

  Na horách jsme ještě v zimě nebyli … ale příští rok bychom už rádi vyrazili … fajn je Lipno nebo Herlíkovice

 • Ilona 10.11.2017 at 21:53

  V loni jsme byli poprvé na lyžích v Javorníkách, kde jsem se narodila, takže holky poprvé lyžovaly na stejném kopci kde mě to kdysi učil i můj táta…Letos v zimě se zase chystáme

  • Ilona 28.11.2017 at 22:58

   (ig: ilke2015)

 • Bara K. 10.11.2017 at 22:03

  Zimní prázdniny trávíme vždycky na chalupě na Jizerkách, stavíme sněhuláky a bobujeme na kopci hned za námi. Pro malé děti doporučuji sjezdovku v Hraběticích a pak taky Horní Mísečky v Krkonoších.

 • Katka 10.11.2017 at 22:18

  Na hory v zimě nejezdíme, nejsme příznivci zimních sportů. Ale bydlíme na Vysočině, takže naší starší dcerce postačil kopec u baráku. Loni to zatím vypadalo, že bude “milovat” zimu stejně jako my – dvakrát sjela kopeček, a že už to stačí. Tak uvidíme letos 🙂

 • Martina 10.11.2017 at 23:58

  My jsme na horách pečený, vařený, máme chalupu v Deštném v Orlických horách. Na sjezdovky to mame asi pet minut pesky a na bezkach se dalo loni v pohode dojet ke dverim:) Navic je tam skvela pekarna a dobre restaurace s “normalnimi” cenami. Mám takovou myšlenku, na rok se tam na zkoušku přestěhovat, ale zatím mi to doma neprošlo:-) Než se z nás stali chalupáři, byli jsme třeba na Kvilde nebo v Příchovicich v areálu U Čápa. Poprvé stála dcera na lyžích na Benecku a krásně se naučila jezdit ještě tu zimu v malinkém areálu v Jizerkach Černá Říčka.

 • Zuzana 11.11.2017 at 1:36

  Zatim nejezdime, mala je moc mala. Tak letos snad budem mit premieru 🙂

 • Simona P. 11.11.2017 at 10:07

  Přiznám se, že v zimě jsme drandili na sáňkách po městě. Z kopce se syn bál jet, vadilo mu, že stříká sníh. Možná letos…

 • Monika 11.11.2017 at 10:59

  Tak my do hor jezdíme prozatím jen na podzim, ještě bez sněhu. Top samosebou Šumava. Na boby nám stačí naše městské kopce. Ach frsit bike nutně potřebujeme, křížím si palečky.

 • Zuzka 11.11.2017 at 12:17

  U nás převládá Tesák a okolí, nebo kopeček za domem. Na větší zimní dovču teprve pojedeme, tak jsem zvědavá jak to dopadne.

 • Gabriela Seďová 11.11.2017 at 13:39

  Sáňky, boby a hlavně procházky a válení se ve sběhu…

 • Katka 11.11.2017 at 13:44

  Já nelyžuji a ani mě to moc neláká 🙂 Nicméně manžel by chtěl začít a syna chceme učit na lyžích od malička 🙂 Dostala jsem tip na lyžařskou školu ve Hlinsku, takže to nejspíše zkusíme tam 🙂

 • Lenka 11.11.2017 at 16:00

  my máme nejraděj kopečky na boby a sáňky. Na horách jsme nebyli ale prý Krkonoše a ‘Sumava je v zimě nádhera

 • Alena 11.11.2017 at 19:01

  Vyrostle jsem na Fajtově kopci, po přestěhování to mám trošku dál ale i tak u nosu, takže my zimu trávíme tam, hory mám slíbené delší dobu, ale jako těhotná bych je měla za trest, pak byly holky malé, teď starší lyžuje, ale asi bude chtít i to tříleté třeštidlo, tak uvidím jestli svou zimní dovolenou ještě neodložím až budou moci lyžovat obě s námi 🙂 a letos ještě nezůstaneme na místním kopci.

 • Jana 11.11.2017 at 19:12

  Jezdime moc radi na Vysocinu, jinak jsme toho zatim moc nezkusili, na lyze ale take dojde :-)!

 • Markéta 11.11.2017 at 20:06

  Nikdy jsem na hory nejezdila, ale už se těším, až holky budou větší a pojedeme s nima. Zatím jsem se neodvážila, ale už jim budou 2 roky, tak bychom něco mohly podniknout. Ráda si tu přečtu tipy….

 • Iva 11.11.2017 at 21:44

  My byli loni a letos se chystáme zase v Hotelu Grádl u Železné Rudy, máme to kousek a hlavně nás tam jede bezvadná parta 🙂 pro děti tam mají takový obyč dětský koutek, ale kousek od hotelu možnost bobovačky, v Rudě a na Špičáku pak super i pro malé lyžaře 🙂 loni si to náš syn (tehdy 1 rok) ještě tolik neužíval, tak už se těšíme, že letos už bude řádit s ostatními dětmi 😀

 • Adax 11.11.2017 at 21:45

  Hotel Vista v Jeseníkách – dcera se naučila lyžovat, skvělé animační programy a teda musím uznat baby friendly na jedničku. Jinak za prarodiči na chalupu také do Jeseníků:)

 • Lucka Procházková 11.11.2017 at 21:49

  hezký večer,teda hotel Leyla vypadá krásně 🙂 a výhra v téhle soutěži jakbysmet 🙂 my se letos chystáme se synem na hory poprvé…tak se nám tipy budou také hodit…

 • Katka 11.11.2017 at 22:15

  Za nás Karlova studánka a okolí, je to kousek na Praděd, tam se dá v zimě vyjet autobusem a v létě stezkou přes údolí s potůčky. My jsme většinou ubytovaní ve Vrbně, to je zase kousek od Karlovy studánky. Sleduju FB i IG. Hezký den.

 • Dagmar T. 11.11.2017 at 22:35

  Malému je teprve 19 měsíců, takže v zimě jsem na horách zatím nebyli, ale v září jsme byli ve Zdobnici v Orlických horách v chalupě Za pecí a moc se tam líbilo nejen nám, ale i našemu mrňousovi. Krásně si to tam užil. Třeba někdy zkusíme stejné místo i v zimě. Ale jsme z Podkrkonoší, tak o sníh nemáme úplně nouzi a doufám, že letos ho bude stejně jako loni, když jsem měla vožení kočárku místo posilovny:-) Jen letos bych ráda vyměnila kočárek za sáňky, aby si to užil i mrňous 🙂 Jinak tip na Lipno parádní. Už se tam pár let chystáme a podle fotek je to tam fakt nádherný!

 • Veru 11.11.2017 at 22:46

  Máme 2 malé deticky brzo po sobě, tak jsme se zatím nikam moc nepodívali, max. jednodenní výlety, v létě částo právě na Lipno vlakem 🙂 já ale lyžuji a plánuju to učit i deti, mám hodně sjeté Rakousko, ale s destičkami, než budou větší začnu právě na Kramolíně, je tam skvělá lyžařská škola, tam začneme 🙂 Sleduji na Fb a Insta :))

 • Zdeňka 11.11.2017 at 22:52

  Bohužel nikam s dětmi nejezdíme. Většinou celou zimu promarodí. A každý rok se znovu a znovu těšíme, že to letos konečně vyjde. Když jsou chvilku zdraví, vyřádí se i u babičky na zahradě.

 • Richard Bojnican 12.11.2017 at 8:46

  Zatial velmi nie, drobec je este maly a na zakladne sankovanie postacuju kopce v okoli bydliska. 🙂

 • Monika Rajňáková 12.11.2017 at 11:08

  Zatím jsme nikde s dětmi nebyli, jen u nás na vesnickém kopečku :). Letos se chystáme, aby se starší dcerka naučila lyžovat, ale zatím ještě přesně nevíme kam.

 • Adéla Bělunková 12.11.2017 at 11:39

  Na hory jezdíme více v létě – Šumava, Krkonoše, Jizerky….s naší 2,5letou dcerou jsme zatím stihli jen sáňkovačku na Benecku a na Klínovci 😊A taky na kopci za barákem 😁

 • Marcela Němcová 12.11.2017 at 13:48

  Zdravím, KONEČNĚ se dostávám ke čtení článků za celý týden….mému rošťákovy rostly zuby, ale teď konečně chrní s tatínkem po obídku. Moc díky za bezva recenzi na hotel, už jsme využili recenzi na sport hotel u Plzně, když jsme letos jeli na svatbu švagrovy a byl naprosto parádní! Na Lipně jsme byli ještě nesezdaní a bezdětní a byla to paráda na podzim na bruslích kolem Lipna i stezka korunami stromů, a pak ještě v létě přímo cáchačka v Lipně taky fajn, takže určitě někdy brzo vyrazíme i jako rodina…malý už běhá, tak to půjde 😉 Hotýlek vypadá skvěle, takže ho rozhodně nevynecháme z výběru. Jinak na hory jsme ještě nevyráželi…loni byl malé miminko, ale letos určitě nevynecháme alespoň zimní chalupu.

 • Adriana 12.11.2017 at 15:03

  My se letos tesime na prvni lyzovani. Male jsou 2 roky a mini lyze zdedene po neteri cekaji v garazi 🙂 Letos to budou Orlicke hory a Krkonose u znamych. Tip na Lipno se nam moc libi 🙂

 • Gabriela Juriga 12.11.2017 at 16:06

  Jezdíme na chalupu do Beskyd, lyžařská střediska jsou tam babyfriendly a všechno kousek.

 • Zuzana Hlavičková 12.11.2017 at 21:03

  Syn je ještě malý, sotva chodí, takže jsme zatím nikde nebyli…Snad příští rok…Místo žádné vyhlédnuté nemáme, sami nelyžujeme, takže se budeme muset nechat inspirovat od kamarádů nebo třeba zde na blogu 🙂

 • Markéta Chovancová 12.11.2017 at 21:21

  Jsme tady z Vizovických vrchů, takže pro sáňkování a bobování stačí zajít na louku za barák, když si chceme zalyžovat, jedeme kousek do Velkých Karlovic, do Karolínky, na Trnavu a pdoobně. Určo se tu někdy přijeďte podívat, je tu krásně, v zimě jako v pohádce a přitom to nejsou velehory. 🙂

  Sleduji profil i na FB, děkuji za všechny tipy co přidáváte 🙂

 • Petra 12.11.2017 at 21:30

  My jezdíme na hory, ale spíše v létě. Zimní hory máme za humny (jsme z Beskyd) a malá je ještě moc malá, tak si užíváme tepla domácího krbu 🙂

 • Katka 12.11.2017 at 21:36

  Loni byly malé 3 a byli jsme prvně lyžovat v Lipně nad Vltavou. V lyžařské škole si to moc užila, mají tam skvělého maskota lišáčka Foxe – pomohl jí překonat první pády 🙂 Letos se tam chystáme zase a některý víkend zkusíme i Monínec.

 • IIveetaa 12.11.2017 at 22:19

  Za humny máme Klínovec, protože bydlíme kousek od Chomutova. Už jste ho zkusili navštívit? S manželem sice nelyžujeme, avšak bych si přála, aby to dcera uměla. Já jsem to párkrát zkoušela a bylo to super. Manžel na lyžích nikdy nestál. Ale sáňkujeme a bobujeme každý rok. Většinou jen u babičky na samotě, kde mají super kopce, ale letos chceme vyrazit výš 🙂

 • julka 12.11.2017 at 22:24

  cez zimu su to skor vikendovky, staci ze je blizko nejaky kopec a vetrame sane a lyze

 • Petra Sosnovcova 12.11.2017 at 23:22

  Nejezdime 🙁

 • Michaela Wagnerová 13.11.2017 at 0:29

  Syn je ještě malý tak zatím jezdíme jen po okolních rozhlednách a kopcích. Doporučuji na Moravě Pustevny tam je moc krásně a stojí to za to si tam zajet 🙂

 • Sarka 13.11.2017 at 2:25

  První hory nás možná čekají letos a Ramzová by mohla být super!

 • Lucie 13.11.2017 at 8:42

  My jsme zatím nikde nebyli. Ale článek je skvělý a super tip na dovolenou

 • Pavlína Mézlová 13.11.2017 at 10:20

  My na hory nejezdíme, raději cestujeme v létě.
  Sleduji FB

 • Kamila 13.11.2017 at 11:10

  Zatím jsme nebyli, taky radši jezdíme v létě. Krásně bylo třeba v Rokytnici nad Jiz., ubytování Švadlenka.

 • Jitka Papoušková 13.11.2017 at 12:26

  Dobrý den Míšo , zatím jsme s malým nikde nebyli , malý se narodil v létě , takže nás naše společné poprvé čeká , ale nedávno jsme byli na Lipně , Hotel Swing , kde jsme strávili Vánoční svátky a Nový rok . Za nás můžu říct, že se tam určitě s malým chystáme , je tam spoustu míst, které jsme ještě nestihli navštívit a třeba i s tímto krásným odrážedlem :)) s pozdravem Jitka

 • Jana Panáčková 13.11.2017 at 14:41

  My jsme ještě na horách nebyli. Zatím nám stačí kopečky na sáňkování u babičky.

 • Ludmila 13.11.2017 at 14:51

  My mame bratra s rodinou prave nedaleko Frymburku, tak hodne nasich dovolenych konci prave tam, a to i proto, ze syn si s neteremi vyhraje a my mame klid 🙂 Takze doufam, ze letos to vyjde, ze kdyz tam budeme, bude tam i snih…

 • Soňa 13.11.2017 at 14:52

  My jsme s malým ještě nikde na horách nebyli. Ale jak píše výše Lucie, ráda se zde inspiruji na dovolenou :-).

 • Andrea 13.11.2017 at 16:05

  My jezdíme na hory do Pece ale letos pojedeme na hory do tepla zkrátit si zimu.

 • Martina 13.11.2017 at 17:04

  Líbí se nám moc v Chalupě u Horníků v Krkonoších.

 • Petra 13.11.2017 at 17:46

  Dobrý večer,
  já zrovna psala na svém nově založeném blogu o ubytování v Peci pod Sněžkou, které je pro rodinný výlet na hory jak dělané: https://paanavylete.wixsite.com/paanavylete/single-post/ctyrivpeci.
  Hezký večer
  Petra
  Speduji Vás na IG: cllowie

 • Michaela 13.11.2017 at 20:22

  Jsme z Vysočiny, takže máme kopečky hned za domem a sáňkujeme a bobujeme neustále a totéž platí i pro kolo. Obecně bych řekla, že Vysočina je v tomhle nedoceněná, takže doporučujeme..:)

 • Alice 13.11.2017 at 20:53

  Letos pojedeme s ročním synkem na hory poprvé, vybrali jsme Orlické hory a už se moc těšíme na první sáňkování 🙂

 • Zuzana 13.11.2017 at 21:22

  Ve Frymburku jsme byli na letni dovce a bylo tam moc krasne:)my na hory jezdime vyjimecne a byli jsme na Dolni Morave,ale ted uz tam byva docela rusno,drive tam nebylo tolik lidi a byl tam klid.

 • Verča 13.11.2017 at 21:29

  Jsme zatím prťaví, takže náš top výlet – Hřensko a okolí, soutěsky jsou super! Další je asi Hamr na jezeře a Hukvaldy 🙂

 • Iva Cyrany 13.11.2017 at 22:02

  Bohužel tip na lyžařský ráj pro děti nepridam.. nejsme totiz příznivci zimních sportů, ale až děti dorostou, věřím že některý z vašich tipů využijeme 😉
  FB sleduji.

 • Renata 13.11.2017 at 22:37

  S dcerou jsme na horách zatím nebyli, loni byla maličká. Uvidíme, jestli to letos vyjde a třeba tady najdeme inspiraci.

 • Kateřina 13.11.2017 at 22:39

  Bohužel já nelyžuji a zimu nemám ráda, ale v létě jezdíme na Boží Dar. Pro děti jedinečné, už se těším na léto, až tam vyrazíme i s mladší.

 • Radka 13.11.2017 at 23:42

  Letošní zimu se vypravíme do Beskyd, jinak milujme lyžování v Itálii.hezký večer.Radka

 • Markéta 14.11.2017 at 1:11

  Zdravím z Liberce, máme to, co by kamenem dohodil do Jizerek, tak trávíme sněhovou nadílku tam nebo na Obřím sudu na Javorníku. Tak nás to na delší dovolenou táhne do nižších poloh. Za nás úžasný ubytovací zážitek byl Bořetínský statek (pomezí Vysočiny a jižních Čech) – má krásnou duši. Citlivá rekonstrukce myslela i na ty nejmenší – krásná herna, jídelní židličky, dětské nádobí ve společné kuchyni, která je skvěle vybavená. Snídaně a večeře se dají přiobjednat a oběd uvařit na statku nebo se stavit na výletě po krásách okolí.

 • Jana M. 14.11.2017 at 10:23

  Jezdíme na hory, většinou si s partou kamarádů pronajmem nějakou chalupu. Co se týče dětí moc se nám líbí areál U Čápa a Severák 🙂 Sleduji i fb. Mladší kluk by měl z odrážedla radost 🙂

 • Katka 14.11.2017 at 12:01

  Jezdíme pravidelně na Kvildu, na jaře a na podzim, zima na lyžích nás teprve čeká, hádám až tak za rok. Okolo Kvildy je toho spoustu k vidění – jeleni, vlci, rysi, rašeliniště, Boubín, plavební kanál… je toho prostě tolik, že si ani nožičky nevzpomenou, že by měly bolet 😀

 • Andrea Mertová 14.11.2017 at 12:58

  Mame dva kluky 1,5 a 2,5 roku a cekame dalsi mimco. Letos tedy jedeme poprve na hory do Zelezne Rudy,kde jsme byli i v lete. Je tam krasne,krasne prochazky. Letos tedy jen boby,sanky,lopaty 🙂

 • Lucie Mikulasova 14.11.2017 at 13:03

  My se urcite vypravime na Lipno,az bude dcera vetsi,tak jiste vyrazime dal. Pro nechodici dite je i vylet za barak vyzva 😀

 • Hana Dorociak 14.11.2017 at 13:23

  Loni jsme poridili synovi boby a babicka pujcila sanky a sli jsme testovat do Nemcicek (na Breclavsku). Syn si postavil hlavu a za zadnou cenu sankovat nechtel.Museli jsme to zabalit a jet domu. Druhy pokus dopadl stejne. Asi holt nebude na zimni sporty. Ale my to nevzdame a letos to zkusime znovu – co kdyz zmenil nazor 😉

 • Tereza 14.11.2017 at 14:45

  Moc nejezdím. Synovci jsou ještě malí a zatím nesnesou rukavice, což je na sněhu trochu potíž 😀
  Ale určitě budeme dávat přednost soukromým chalupám nebo ubytování mimo civilizaci. Hotelové komplexy a velké penziony nejsou nic pro nás.
  Jinak mám ráda Rychlebské hory a Jeseníky.

 • Jolana 14.11.2017 at 14:48

  My letos poprvé vyjíždíme do Krkonoš – sv. Petr. už se těšíme 🙂

  • Dominika Krnacova 14.11.2017 at 16:10

   Jezdime take radi na Lipno, v tomto hotelu jsme byli.jeste za svobodna v romantickem apartma, to se hotel jeste jmenoval jinak. Na Lipne muzeme doporucit i resort Lipno lake:) krnacova.dominika@seznam.cz

 • Lucie Krátká 14.11.2017 at 15:58

  Jezdime casto na Slovensko do Nizkych Tater, ale letos to bude asi poprve i lyzovacka s detmi 🙂

 • Alena 14.11.2017 at 16:02

  Máme doma ještě prťavce, takže loni proběhly jízdy na vycpaném pytli na sněhu na zahradě a pak na sáňkách na kopci u babičky v Jeseníku. Mmch Jeseníky by mohly být dobrým cílem v zimě…i v létě, i na jaře, ostatně i na podzim. Ramzová nebo Rejvíz, všude je tam nádherně 🙂 FB sleduji

 • Žanet H. 14.11.2017 at 21:02

  Na hory nejezdíme, ne kvůli malé, ale spíš kvůli tomu, že my s manželem na zimní sporty moc nejsme. My jsme typy, co by si na horách zalezly ke krbu se svařákem a hotovo 🙂 Takže malou sice taháme všude jako kočka koťata už od narození, protože rádi cestujeme a jezdíme na kratší či delší výlety, rádi máme Šumavu (tam jsem trávila já dětství), byli jsme s malou na Moravě (i ve sklípku), omrkli jsme Slovensko, obrazili všechny příbuzné po ČR, ale vyloženě hory se sněhem to nebyly. Hodně se mi líbil třeba Penzion UKO v zasněženém Bedřichově (tam jsme byli ještě jako bezdětní,mohu doporučit, skvělý ochotný personál, parádní penzion s wellness), ale umím si tam představit jet i s malou a klidně někdy na jaře bez sněhu 🙂 (my ten sníh fakt nemusíme :-D)
  Novinky odebírám, sleduji na FB i IG.

 • Karolina 14.11.2017 at 22:22

  Nejraději na lyže máme Rakousko, je blízko, sjezdovky upravené, dlouho jsme jezdívali do střediska Bad Kleinkirchheim 🙂

 • Ivana Křížová 14.11.2017 at 23:33

  Až naše Nelinka trochu povypravet (momentálně 1 rok), máme v plánu učit na sjezdovky a potom vyrazit na prázdniny na hory 🙂

 • Hanka 15.11.2017 at 7:43

  Dekuji za pekny tip na vylet. Na lipno bych se chtela podivat, ale manzela odrazuji mraky turistu. Zatim jsme s malym na horach nebyli a vzhledem k tomu,ze loni se jeste bal snehu budem letos zkouset sankovat zase jen na kopci za domem prarodicu.

 • Marie 15.11.2017 at 11:04

  Loni jsme byli na horách poprvé – Benecko, děti spíš na sáňky, boby, snowtubing. Až trochu povyrostou, tak snad dojde i na lyže:-)

 • Zuzana 15.11.2017 at 11:54

  Kamkoliv v Beskydech.

 • Petra Kománková 15.11.2017 at 13:37

  Pekny clanek, Lipno je nase srdcovka. Bohuzel., se synem jsme pobyt museli uz 2x kvuli nemoci zrusit. Snad ho tam ale brzy vezmeme a treba se nechame inspirovat krasnym typem na ubytovani ve Frymburku. Co se tyce lyzovani, typ na zimni dovolenou s detmi nemohu dat, zatim jsme se nikam nevydali. Jsme preci jen teplomilove a zima na Vysocine nam bohate staci 😉 ale doufam,ze nas i pres tento handicap zaradite do hry o krasne kolecko ;)) zdravim, PK

 • Pavlína F. 15.11.2017 at 13:44

  My máme rádi Krkonoše, kde máme chalupu, ale jak znám děti stačí sníh za chalupou a hlavně společnost rodičů, kteří se jim věnují a užijí si každou chvíli!

 • Eva 15.11.2017 at 19:09

  Na horách jsme s malou ještě nebyli, zatím podnikáme sáňkování a bobování v místě bydliště
  a to se nám všem moc líbí 🙂 Až to půjde, vyrazili bychom s ní třeba na Lipno nebo do Herlíkovic.

 • Nikola 15.11.2017 at 20:50

  bobovat a sáňkovat můžeme u baráku a tak jezdíme spíš v létě stanovat, když to vyjde k moři. Všeobecně já nejsem moc zimní tvor, takže mi to tak vyhovuje …

 • Zuza Vesela 15.11.2017 at 23:11

  Nejezdíme. Já jsem na sporty levá jak šavle. Syn jde na kurz lyžování se školkou, tak uvidím jak mu to půjde. Když ano, tak se možná přemůžu.

 • Helena 15.11.2017 at 23:58

  Na horách jsme nikde nebyli, frčíme na sáňkách z kopca za domem 🙂

 • Kristýna 16.11.2017 at 9:30

  na Šumavu…..

 • Dana Farska 16.11.2017 at 12:58

  Zdravim! Okoli liberce nabizi spoustu moznosti k vyradeni, takze nemusime nikam jezdit. Priznam se, ze jsem spis teplomil, ale na prvni jizdu na bobu, staveni snehulaka a delani andela se tesim moc. Mejte se Dana

 • Dita 16.11.2017 at 18:57

  Bobujeme na zahradě, lyžujeme na vleku kousek za chalupou (a ti starší a odvážnější si tam berou i boby 🙂 ) V Beskydech je prostě nejkrásněji, tak ani nemusíme nikam jezdit.

 • Eva 16.11.2017 at 20:39

  Mame radi zimni prochazky Krkonose a milujeme Beskydy ale mame to tam na chatu 5hod, tak pojedeme pristi rok az decka trochu snesou to cestovani autem. A jeste doporucuji Fenix Design Hotel, primo pod Jestedem a s mnoha indoor i outdoor vyzitim v Liberci.
  Sleduji i na FB a IG (eva.cili)

 • Klara 16.11.2017 at 21:56

  Deti byly zatim male, takze jsme byli na horach v lete. S partnerem jsme milovnici hor po cely rok, takze od pristi zimy vyrazime i s detmi na zasnezene hory. Sumava, Krkonose, Tatry a Livigno v Italii -to jsou nase oblibena mista.

 • Alžběta Žižková 16.11.2017 at 23:04

  Bydlime v beskydech a protoze je dcerka mala, zatim v zime vyrazime pouze na jednodenni vylety. Loni jsme ani nesankovali, nepocitam-li klouzani s kocarkem po zledovatele ceste. Takze letos se tesim poprve 🙂

 • Magda 17.11.2017 at 0:54

  Ahoj, dokud jsme byli jen dva, tak jsme vyráželi každý víkend za zábavou nebo dobrodružstvím. Jak se však narodili kluci, tak jsme museli víkendování mimo domov hodně omezit. Pokud není nikdo nemocný, tak jezdíme spíše po babičkách. Ale dávám tomu tak rok, maximálně dva 🙂 a zase budeme výletovat jako dříve. Už tady sbírám inspiraci, kam se podíváme 🙂 Díky.

 • Iva Pelikánová 17.11.2017 at 1:29

  S manželem lyžujeme a naše srdeční záležitost jsou Jeseniky, kde si, doufám, užijeme skvšle sněhové radovánky i s naší Terezkou 🙂

 • Mili 17.11.2017 at 7:28

  Na horách jsme s dětmi ještě nebyli, ale letos už mají věk, že by se jim to mohlo líbit. 🙂 Tak snad tady v komentářích najdu inspiraci.

 • Kristyna Weberova 17.11.2017 at 8:04

  My milujeme hory v zime i v lete. Zatim se synem (1,5 roku) obrazime jen ty casove nejdostupnejsi – u nas Beskydy, Jeseniky. Clovek tam najde v kazdem rocnim obdobi to, co potrebuje (syn radeni na cerstvem vzduchu, tatinek vypne od narocne prace a maminka miluje vyhledy na stity hor a horka udoli).

 • Irena 17.11.2017 at 8:23

  Jezdíme za babičkou do Jeseníků, je tam krásná příroda a letos jsme objevili v Jiříkově supr Pradědovu galerii, malý se tam hezky vyřádil. 🙂

 • Vendula Sliwka 17.11.2017 at 8:27

  Na horách jsme jako doma a.posledni dobou jsme si oblíbili krušné hory. Jak v létě tak v zimě protože je to kousek od Prahy a není tam moc lidí:-)

 • Petra Bartoskova 17.11.2017 at 8:30

  Ja urcite doporucim hotel Bauer na Bile v Beskydech. Je hned u komplexu sjezdovek, vcetne snowparku pro deti, hotel ma bazen, detsky koutek, ktery je samostatna budova, vcetne hlidani, mensi detsky koutek je i v restauraci. Hotel je moc pekne zrenovovany, moznost vyberu z pokoju nebo apartmanu, Jedine, co trochu vazlo, byla obsluha v restauraci, ale treba se uz zlepsili, tezko rict.
  Petra

 • Lucie 17.11.2017 at 8:31

  Letos poprvé jedeme vyzkoušet Jeseníky, jsou tam i krásné dětské sjezdovky. Jinak na Vysočině máme na boby a sáňky sněhu dost 🙂

 • Martina Eignerová 17.11.2017 at 8:45

  My zatím nejezdíme, loni starší dcera teprve stála a vlastně moc nechodila. Letos teprve budeme kupovat dřevěné sáňky. My tedy s mužem ani jeden nelyžujeme.Já nejezdím ani na kole. Můj jediný sport je tanec, ale zase jsem celý loňský rok protančila se starší v šátku nebo nosítku a mladší v břiše a bylo to nádhera 🙂
  Letos asi pokoříme nějaký ten kopec na Suchdole. Doufejme zatím naši Maki neberou ani skluzavky. Firstbike by se nám jako výhra hodil, protože nevíme jestli u Maki zaboduje, pokukuje po sousedčině, ale na vlastní odrážecí motorku ani tříkolku nesedne.

 • Mirka Matuskova 17.11.2017 at 8:48

  Moc se nam libilo na Lipne a pak take sazka na jistotu je Bouda Mama.

 • Lenka Hajnová 17.11.2017 at 9:05
 • Vendula Sliwka 17.11.2017 at 9:12

  Kamkoliv na hory 🙂 poslední dobou nejraději do Krušných hor – je to kousek od Prahy a skoro zadní lide 🙂

 • Veru Kolocova 17.11.2017 at 9:26

  Moc rádi jezdíme na Benecko, je krásně tam v létě i v zimě. ☺️

 • Ivana 17.11.2017 at 9:36

  Okolní Jizerky pro nás budou letos zřejmě dostačující – pokud teda napadne ;)! Závěr minulé zimy jsme klouzali s kočárkem, letos snad přesedláme na sáňky…

 • Eva 17.11.2017 at 10:13

  Minuly rok byl syn jeste miminko, letos v roce a pul uz bude podle me unesen ze snehu, pojedeme na hory (bobovat) s partou pratel do Jizerek.
  Sleduji na FB 😉

 • Adela 17.11.2017 at 10:26

  My máme nejradši Beskydy, zatim jsme sjíždění kopce jen na bodech a sankach. Letos poprvé vyzkouší syn lyže;) moc se tesime:)

 • Helena Pandulova 17.11.2017 at 10:57

  My jsme ještě na horách s dětmi nebyli.
  Jinak se nám s manželem moc líbilo na Dolní Moravě a v Jeseníkách 😍
  A odrážedlo by se nám moc líbilo pro naši malinkou Simonku ⭐

 • Jana Seidlová 17.11.2017 at 11:06

  My máme rádi Harrachov a pak Boží dar. Zatím teda nelyžujeme, ale na sáňky a boby super :-). Dík za tip na ubytování, místo pro hraní si dětí uvnitř jsme zjistili už taky párkrát, že je nutné.
  Sleduji i na fb

 • Nina 17.11.2017 at 11:30

  Na hory ideme uz druhykrat. Boli sme v lete, tam sa syn naucil poriadne chodit v 11 m a kedze sa nam tam velmi pacilo, ideme tam o tyzden znova, to uz ma syn 15 m 🙂 Miesto: Valcianska dolina, SR.
  Je tam klud, svah hned vedla hotela, dole sauny, bazen, virivky a to ticho, jako mastercard – k nezaplaceni 😀 no proste relax jak ma byt 🙂

 • Veronika Lamplotova 17.11.2017 at 11:33

  Dobry den, dekuji za tip na vylet. Letos nas s dcerou ceka 2 zima, kdy jiz bude vse lepe vnimat. Tak se tesim na jeji vyraz az uvidi a poprre se dotkne snehu. Minuly rok byla jeste malicka, ae udeali jsme si vylet do Ramsaou v Rakousku, kam radi jezdime na bezky. S nositkem jsme se podivali na spoustu krasnych mist. Letos tam mozna opet zavitame. Hezkyden

 • Katka 17.11.2017 at 12:02

  Na hory jezdíme v každém ročním období. V zimě často na Bílou v Beskydech. Syn tam zkoušel lyžovat v lyžařské školičce a pak jsme si užívali na saních.

 • Kamila Tvrdá 17.11.2017 at 12:06

  Zatím jsme ještě nikde za sportem nebyli, malá má teprve rok a zrovínka se snaží sama ťapkat, možná až vyhrajeme :), tak se vypravíme trochu někam dál a dáme si pořádně do těla.

 • Martina Krhutová 17.11.2017 at 12:14

  Máme štěstí a bydlíme pod Radhoštěm.
  Letos zatím jen sáňky

 • Michaela 17.11.2017 at 13:44

  My chceme letos prvne zkusit Lipno,protože to mame kousek 😉

 • Nikola 17.11.2017 at 14:01

  Na hory zatím nejezdíme vyrazíme až bude syn větší, u nás je sněhu naštěstí docela dost, takže chodíme bobovat a koulovat se 🙂

 • Lucie Kurdiovská 17.11.2017 at 14:12

  Lyže- Jeseníky- středisko Kopřivná! Boží jak pro dospělé,tak pro děti!!!

 • Zuzana 17.11.2017 at 14:14

  Zatial sme skusali len Dolni Moravu, ale rada sa inspirujem clankom a komentarmi, snad vyskusame ine prima miesto.

 • Kateřina Drongová 17.11.2017 at 14:53

  Děti jsou ještě malé. Na lyže nejezdíme. Sáňkujeme u nás v Beskydech 😊

 • Jana (Málková) Morávková 17.11.2017 at 15:16

  mám rodiče na českomoravské Vrchovině, je tam krásně a pro děti je tam ideální pohodlí, kopce nejsou tak velké, takže je to paráda – a prakticky kdekoliv, my jezdíme do okolí Havlíčkova Brodu a Chotěboře

 • Vladimír 17.11.2017 at 15:31

  Syn je zatím malý, na horách jsme ještě nebyli, ale tipy se nám zídou 😉

 • Magda 17.11.2017 at 15:50

  Trapná manželská klasika? Ďalej už ani nemusím čítať. Niektorí ľudia už nevedia, čo od dobroty..

  • Míša 17.11.2017 at 15:55

   Milá Magdi, věřím, že pokud jste četla na blogu článků víc, víte, že humor z něj poznáte. Očima dítěte je dvoulůžko opravdu nudná dvoupostel. Tak to bylo myšleno. nemyslím si, že bychom si nevážili toho, co v životě máme. Mějte se krásně. Míša

 • Káťa 17.11.2017 at 16:00

  Letos nikam ještě určitě nepojem, ale příští rok bych to viděla na Tatry 🙂

 • Barbora 17.11.2017 at 18:27

  Díky za tip na krásné ubytování. Na hory jezdíme každoročně několikrát do roka, nejen v zimě, střídáme Šumavu a Krkonoše, v létě jsem byli se synem i v Alpách.

 • Zuzana Landová 17.11.2017 at 19:13

  My od malicka jezdime na hory do Vitkovic v Krkonosich a ta jsme tam pred 2 roky vzali poprve i naseho 7-mesicniho syna a delali jsme s nim krásné prochazky. Pri jedne z nich jsme se dostali i na protilehly kopec do krásné hospudky U Huculu, kde je originalni detske hriste s tematem kravicek 😉.

 • Alena M. 17.11.2017 at 20:56

  My jezdíme s partou kamarádů na pronajatou chalupu do Rokytnice nad Jizerou. V březnu pojedeme sami na Špičák, kde jsme již byli v létě. Letos chceme náší tříleté poprvé nasadit lyže. Zatím se těší, tak uvidíme, jak dlouho jí nadšení vydrží. Sáně a boby to případně jistí 😉

 • Marie 17.11.2017 at 21:19

  Zatím nikam na “velké hory” nejezdíme, ale hned za domkem (Chotěbuz) máme super kopec na sáňkování a podobné zimní radovánky 😉

 • Martina Svobodová 17.11.2017 at 21:25

  Jezdíme s dcerou do necelých dvou let. Poprvé na lyžích stála na Klínovci, další rok na Šumavě na Samotách a v Mariánkách a od té doby sjede kdejaký kopec. Nejvíc jezdíme do Železné rudy. Na sáňky a boby nám pak stačí i kopec doma na zahradě. tam se stejně vyblbne nejvíc 😉

 • Monika Štancelová 17.11.2017 at 21:46

  S dětmi jezdíme lyžovat do Špindlerova Mlýna, tam to máme nejraději. A bobování a sáňkování si užijeme i u nás za barákem. Je tam velký kopec, říkáme mu kameňák, tam nám to pěkně sviští 😊

 • Katka K. 17.11.2017 at 22:50

  My jsme si zamilovali italské Dolomity, dokonce jsme tam počali syna. Je tam spousta vyžití pro malé i velké. Na lyže je náš syn ještě malinký, ale nějaký prodloužený víkend na saních na českých horách plánujeme. Ráda se tu inspiruji 🙂

 • Aneta 17.11.2017 at 23:15

  Nám se moc líbilo v apartmánech ŠNEK v Benecku. Lyžování s malými dětmi ideální 😉 malá sjezdovka s lyžařskou školou hned před apartmány a delší sjezdovky v dochozí vzdálenosti. Klid, krásná příroda, děti nadšené…

 • Dita 18.11.2017 at 1:02

  S radostí doporučím chatu, kam jezdíme pravidelně celá parta rodiče s dětmi. Paní majitelka neskutečně dobře vaří a sjezdovka je hned vedle. Boží místo: http://www.pensionluisa.cz/cs/. Sleduji fb i insta.

 • Zuz 18.11.2017 at 1:26

  Radi a nejcasteji jezdime na Javornik u Liberce a obcas tez do Tater, pro deti idealni Tatranska Lomnica:-) .

 • Veronika 18.11.2017 at 2:32

  Na hory jezdíme už 3.rokem do Jeseníků k Rýmařovu do pěkné chatičky s moc fajn kamarády s rodinami, zabavujeme se tam vším možným od bobování, lyžování až po čachtání v polozamrzlém potoce 🙂

 • Hanka 18.11.2017 at 6:16

  Zatím jen bobování, lyže až za rok. Na tyto aktivity je skvělá chata Kačerov. Je to na samotě, mají dětský koutek a moc příjemného majitele.

 • Eva Tomšovicová a 18.11.2017 at 8:15

  Tak bohužel vám neobohatíme cestovatelský seznam o nějaký tip na výlet. Stavíme 🏠 takže všechen volný čas tráví přítel tam. Já se snažím s dcerou chodit na výlety alespoň po okolí našeho bydliště. Ale už se moc těšíme, až budeme v novém a celá rodina vyrazíme na nějaký pěkný výlet.

 • Lenka 18.11.2017 at 9:40

  Letos se se starší dcerou (3,5) budu učit lyžovat 😂. Máme však raději léto a pravidelně jezdíme pod stan na Jižní Moravu a na kolech objiždíme okolí. Doufám, že příští rok vyjde i zahraničí 🙂

 • Aneta 18.11.2017 at 13:36

  Lyžovat jezdíme do Čenkovic, máme kousek babičku. Letos bych chtěla vyrazit na zimní dovolenou do Jeseníku, tak uvidíme zda se zadaří.

 • Karla 18.11.2017 at 14:44

  Nejraději jsme jezdili a jezdíme do Deštné, všechny tři děti i já (s holkami úplně na začátku) jsme tam lyžovali v lyžařské školce, všichni tři se tam naučili lyžovat i snowboardit.

 • Eva 18.11.2017 at 15:11

  My máme rodinu rozesetou po cele republice, takže na cestování využíváme hlavně tyto rodinné návštěvy, ale v zimě je nám nejlépe v Podkrkonoší. Loni jsme třeba byli v Malé Úpě, kde je spoustu horských hotelů i malých chaloupek s možností ubytování v soukromí.

 • Táňa R 18.11.2017 at 15:52

  Manžel nemá zimní hory rád, takže my do hor zásadně v létě za turistikou. Naštěstí i ten čtyřletý už bez keců ušlápne 15km a túru. Máme raději hory, kde je méně lidí, pravidelně se vracíme do Jeseníků a Beskyd. A na příští rok je v plánu Slovinsko, to nám učarovalo

 • Marie Vágnerová 18.11.2017 at 16:08

  Bohužel nejezdíme, nejsme moc zimní nadšenci.
  Sdílím na facebuku

 • Hana Šurkovská 18.11.2017 at 18:58

  My nejraději na sanky či první učení na lyžích jezdíme nedaleko chalupy do Železné Rudy 🙂

 • Tereza S. 18.11.2017 at 20:21

  Jezdime na hory skoro jenom pres den, protoze to mame blizko:) (a sleduju fb i instagram)

 • Lucie Johaníková 18.11.2017 at 20:30

  My milujeme Rakousko a Alpy, v každém ročním období.
  Sleduji na fb i na instagramu.
  Lucka

 • Helena 18.11.2017 at 21:00

  Ahoj,.
  sáňkujeme u baráku, lyže zatím hledáme kam (a všude už mají skoro plno.. 🙁
  hezký den,
  Helena

 • Zdenka B. 18.11.2017 at 22:18

  Děkuji za pěkný tip kam vyrazit. V zimě na hory moc nejezdíme, raději máme kopce a přírodu od jara do podzimu. Mohu doporučit na Vysočině Farmu pod kopcem – http://farmapodkopcem.cz/

 • Nela 19.11.2017 at 0:10

  Ty jo, tak to by byla super dovca.. My jezdime k babicce do Krkonos.. Krasa.. Loni byl starsi Miki poprve na sankach:) na lyze apod. mame jeste cas;)

 • Daya 19.11.2017 at 0:30

  Na hory se moc těším, až budou děti větší. Snad se s nimi konečně naučím pořádně lyžovat 🙂

 • Lucie Vytisková 19.11.2017 at 7:19

  Dcerka je ještě malá,takže na hory s ní lyžovat bohužel za rok,ale moc se těšíme. Když byla mimi byly jsme v Krkonoších a taky v Repechach. Vřele doporučuji i na cyklistiku. A co nás čeká brzy? Snad Šumava ,Dolní Morava,uvidíme. A asi nejraději jezdím do Mikulova, kde jsem trávila každé léto.

 • Eliška 19.11.2017 at 8:22

  Na horách jsem byla zatím jen s “cizími” dětmi při školkovém lyžařském výcviku. Byli jsme na Moravské boudě a byla to nádhera. Náš syn teď oslavil 1.rok a tuto zimu se chystáme do Špindlerova Mlýna. Tam sníh předpokládám bude, protože boby už máme nachystané 🙂

 • Lenka 19.11.2017 at 9:42

  Zatial sme boli v Tatrach a Jasnej na Slovensku. Velmi sa nam paci v Karloviciach, kam jazdime k znamym. Krasne prostredie ako stvorene na oddych.

 • Pavlína H. 19.11.2017 at 9:58

  Krásně je na Dolní Moravě – využití v létě i v zimě. Jinak sami jsme v kopcích, na Valašsku, takže využíváme místních krás.

 • Káča 19.11.2017 at 11:04

  Na sáňkování doporučuji jižní Bavorsko, na webových stránkách alpenvereinaktiv.de jsou k dohledání spousty sáňkovacích tras. A na většině kopců mají chatu s výborným svařákem!

 • Lenka 19.11.2017 at 11:11

  Už dlouho sme nikdy nebyli! je načase to napravit. , instagram len_ka_

 • Michaela 19.11.2017 at 12:50

  My nejezdím máme dvě dcery 27 měsíců a 4. Rádi máme Vysoké Tatry tam jseme byli již několikrát i loni s malou. Spíš tak na túry. Bydlíme ne vesnici tak saňkujeme u domu 😉 Jak budou holky větší tak snad vyrazíme i na lyže i když táta není velký lyžař.

 • Tereza 19.11.2017 at 13:42

  Ano jezdíme jsme z podhůří Orlických hor tak to máme kousek na kopce kde v zimě bobujeme, letos to bude zase o něco lepší dcerce už je 2,3 roku

 • Katka Lichtenbergová 19.11.2017 at 18:23

  To jsem byla jeste bez deti, kdyz jsem nasedla na sáňky a prosvištěla 7km dráhu někde na horách…ale už nevím, kde to bylo. tak se prokoušu tipy ostatních tady, to se hodí 😀

 • Lucie 19.11.2017 at 20:22

  Na hory nejezdíme. Sáňkování a bobování si užíváme na kopci za domem.

 • Marie Jahodová 19.11.2017 at 20:27

  Líbí se mi Dolní Morava a celkově Jeseníky 🙂

 • Verča 19.11.2017 at 20:41

  Loni byla naše holčička ještě malá, ale tuto zimu chceme zkusit Dolní Moravu nebo Červenou vodu na sáňkování.

  • Verča 19.11.2017 at 20:45

   Jinak jsem pár let zpátky byla v Bystřici pod Hostýnem a vyjela autobusem na Hostýn a až dolů se dá krásně sjet sáňkama úplně dolů lesní cestou.

 • Anna Kočovská 19.11.2017 at 21:28

  Jezdíme a moc rádi. Zatím jsou favoritní Krkonoše…
  A sleduji vás na fb. 😉 (jako Anna Ko)

 • Veronika Kovalova 19.11.2017 at 21:59

  Nasi kluci jsou jeste mali na nejake delsi vylety v zime, takze letos jeste nevyrazime, ale pristi rok uz bychom radi vyrazili na Dolni Moravu ☺

 • Martina Krehelova 19.11.2017 at 23:23

  Zatial sme si vystacili v zime s valanim v snehu a sankovanim na Jahodnej v Kavecanoch pri Kosiciach, tento rok by sme chceli skusit vacsie kopceky v Tatrach a na Drienici 🙂

  • Martina Krehelova 19.11.2017 at 23:24

   zdielam i na FB

 • Lucie 19.11.2017 at 23:42

  Na horach jsme byli s nasi tehdy 10 mesicni emilkou, zatim to bylo na sanich. Letos nas cekaji poprve i lyze.

 • Adéla Šimková 20.11.2017 at 0:33

  Moc rádi jezdíme na Pustevny. Ať už v zimě nebo v létě. Je to tam moc krásné, člověk si vyčistí hlavu, unaví tělo a i se něco dozví. Starší syn je vždy z výletu nadšený. Hlavně z lanovky a lanoveho centra. Taky se mu líbí domečky z kamení, které jsou podél celé stezky na Radegasta. V lednu se poprvé chystáme na chatu do Jeseníku. Tak už se moc těšíme.

 • Lenka Králová 20.11.2017 at 8:48

  Letos jsme chtěli prvně na hory, ale vzhledem k tomu, že v zimě budu rodit, tak to nejspíš ani letos nevyjde. Zatím jezdíme jednodenní výlety po všech možných zoo, zooparcích, farmách… prostě všude, kde jsou zvířátka. Ale Moc se těším na chatu v Krásné Lípě. Byli jsme tam ještě jako bezdětní a okolí je úžasné na výlety jak s dětmi, tak se čtyřnohými miláčky

 • Kateřina 20.11.2017 at 10:37

  Ahoj! Kolem domečku máme samé kopečky, proto v zimě na dovolenou nikam nejezdíme a upřednostňujeme letní dovolenou.

 • Pavla B. 20.11.2017 at 10:49

  Vloni jsme zkusili Frymburk, ale malej dostal horečku a bylo po výletu. Jinak Šumavu máme kousek a tam je krásně všude.

 • Lucka 20.11.2017 at 14:50

  My máme za sebou zatím jednu lyžovačku na Dachsteinu v Rakousku, ale to si prcek užil jen koulovačku ve sněhu 😉 Ale až budou děti větší, určitě bychom chtěli na hory vyrážet pravidelně. Sleduji i na fb…

 • Aneta H. 20.11.2017 at 15:17

  Loni poprve byla dcera na horach a veskere snahy o sankovani prorvala 🙂 letos snad uz bude jezdit na bobech s radosti. Zatim jsme byli jen v Horni Male Upe.

 • Lucka Strunová 20.11.2017 at 15:37

  Cíleně na hory nejezdíme, ale letos máme v plánu strávit u babičky a dědy v Orlických horách pár dní. Čeká nás první sáňkování s dvojčaty tak doufám, že si první společnou zimu pořádně užijeme 🙂

 • Pavla S. 20.11.2017 at 16:07

  Na Šumavu na Špičák 😊 a vůbec všude kde je nějaký ten kopeček 😉

 • Ivana paseková 20.11.2017 at 21:45

  Pro mě jsou srdcovka Beskydy a letos poprvé se tam chystáme na boby a saně.

 • Lenka K. 20.11.2017 at 23:08

  Dolní Morava jednoznačně

 • Eva 21.11.2017 at 9:59

  My jsme vloni byli na šumavské Kvildě a bylo to super, letos jedeme zase. Je tam i lyžařská školka, hned vedle je dráha určená přímo na bobování, pro děti paráda. Sleduji i na IG: kamie_6