české a opravdové | Puzzle, které pomáhají

24.6.2020 in Hračky, Hraní - No Comments

Prázdniny jsou před námi a já jsem tu dnes s tipem na dvě krásné hry, které se perfektně hodí jako poklad do dětských bojovek 🙂 . Chystáte dětem hry, ve kterých plní úkoly a pomalu ale jistě se blíží k pokladu?

Pokud ne, určitě nějakou vymyslete. Ty naše je totiž milují. A o to víc, když za každý splněný úkol najdou malé překvapení, které se v závěru hry spojí v samotný poklad! Poslední takovou hru měly holky nedávno na chaloupce. Poprvé si zkusily luštit šifru a na každém úkolu objevily jeden lesní puzzlík.

České, lesní, skutečné – z našich lesů

Tyhle krásné lesní puzzle vznikly pod rukama Lucky a jejich dětí v Chytré opičce. Od každého dílku až po samotnou krabici jsou krásné a kvalitní. Nejvíc na nich ale oceňuji, že jsou hrou, která vyobrazuje naše lesní zvířátka skutečně taková, jaká v reálu jsou 🙂 .

Velikostí se dají přirovnat k podlahovým puzzlím. Každý dílek je velký a dostatečně pevný i pro tu nejmenší a nejméně opatrnou dětskou tlapku 🙂 . V posledních týdnech vznikly rovnou dvě sady.

Sada Dětské puzzle – Zvířátka z českého lesa obsahuje 5 známých zvířat 🙂 . Já jsem holkám namíchala dílky tak, aby šla zvířata složit až po splnění všech úkolů. Už podle dílků se snažily hádat, co za zvířátka bude krabice ukrývat.

Pokud tedy hledáte dárek, kterým potěšit děti v létě, jsou lesní puzzle krásným doplňkem všemožných bojové a her a jejich cena je víc než příznivá 🙂 . Nemožnost vyjíždět do široké ciziny nás bude víc držet mezi našimi hranicemi, a tak se nám možná poštěstí a pár zvířátek téhle sady uvidíme i ve skutečnosti.

Pokud ano, určitě je poznáme, protože prase Pepina je sice fajn, ale za posedem v našich lesích nečeká 😀 .

Sada Dětské puzzle – Zvířátka z českého lesa v prodeji zde

Poklady do prázdninových bojovek

Ještě než se dalo vyjet z města na chalupy, chodívali jsme u nás do barákového dvora. Za tenhle kus džungle jsem byla moc ráda a holky se tam od té doby naučily spoustu nového. O lanových hrátkách vám ještě napíšu víc příště 🙂

Tyhle prolézačky jsme si tam několikrát v týdnu vyrobili a holky za splněné úkoly měly puzzlík k dobru. Teď už máme puzzle na chalupě, kterou máme v Národním parku a zvířátka se tam hodí ze všech nejvíc 🙂 .

Mlaďátka z karantény – pomůžeme ZOO

Druhá sada je možná o chlup kouzelnější. Ani ne tak samotné puzzle, protože jsou stejně kvalitní, stejně velké a krabice stejně vymazlená, ale protože jde o samá mláďátka. Tuhle sadu můžete zakoupit i v ZOO v Praze. Vyobrazuje totiž mláďátka, která se narodila v ZOO „v době kovidové“. Nikdo jiný než chovatelé je tedy dlouho neviděl a jsou neskutečně roztomilá.

Zakoupením téhle modré sady navíc poputuje 50 Kč do pražské ZOO, která svým uzavřením v době karantény přišla o tisíce návštěvníků vstupné, které zvířátka krmí a dává jim potřebnou péči.

Super tip na Derek pro děti kamarádky – a ta krabice? Miluju balit dárky v krabicích 😀 😀 😀 .

Sada Dětské puzzle – Mláďátka z pražské ZOO narozená v době karantény v prodeji zde

V sadě je pět mláďat, mezi které patří například malý tapír, který se neskutečně líbí mým holkám. Už si vydyndaly, že se na něj musíme dojet podívat, takže mi přibude na seznamu „musím to vše projet a navštívit“ ještě pražská ZOO 😀 .

Tolik páteční tip na milý a užitečný dárek a já doufám, že z dílny Chytré opičky zase nějaká novina přibude, protože čím více opravdových her, tím lépe. Tak co říkáte, které mláďátko by chtělo pomuchlovat jako první? 😀

Mějte krásný víkend a máváme vám dnes jen s Violkou. Holky velké utekly na poslední hodinu malování 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×