s dětmi do Rakouska #1 | Cesta z Lipna do Wagrainu

8.8.2020 in Výlety - 2 Comments

Po odmlce, kterou jsem potřebovala na plánování, živé kurzy první pomoci dětem a balení, se konečně ozývám, a to rovnou z cest. Ještě před Vánocemi jsem horlivě sepisovala plán jak procestujeme Itálii, ale jarní situace v horách Itálie nás donutila to celé přehodnotit a my se rozhodli pro putování Rakouskem 🙂 .

Cesta z Lipna do Wagrainu

A s tím jsem dnes tady, protože za sebou máme DEN 1. Pokud to dobře půjde, ráda bych sem každý den vložila kus cesty s fotkami. Vy tu tak budete mít konečně zase oblíbené články a já se po návratu domů nezhroutím z milionu fotek 😀 . Snad to vyjde.

A abych měla šanci stíhat, čekejte spíš fotoreporty, než úplně texty a povídání. Uvidíme, kolik po večerech bude času 🙂 .

Dnešní den jsme trávili v autě a jsem ráda, že jsme ty třicítky dali všichni poměrně statečně.

Zastavovali jsme jen v nejnutnějších případech a z Lipna se do Wagrainu dostali za tři hodiny.

Tropická zastavení a zlaté merino

Když už jsme ale zastavili, nešlo si nevšimnout, jak důstojné je každé odpočívadlo, a tak jsme si každou pauzu užili.

Šílené vedro si holky užily u hydrantu, vyvětrali jsme se a já byla vděčná, že jsme prvně zkusili nakoupit Violce bodýčka z merina. Ta cena je lehce mazec, ale teď už rozhodně chápu proč.

Za celé tři hodiny z Prahy do Lipna ani následující 3 hodiny z Lipna do Wagrainu neměla v autosedačce mokrá záda, a to bylo na teploměru úplně celou cestu 30 stupňů a s klimou jsme opatrní.

Čtyřlístek od Zoubkové víly

Nelince noc před přejezdem do Rakouska vypadl horní zub a Zoubková víla jí donesla oblíbené komiksy, takže ta využila každou přestávku čtení 🙂 .

V autě potřebuje Kinedryl, takže tam žádné čtení nehrozí!

raViolka cestovatelkou

Z Violky se stala zdatná cestovatelka. Docela se nám daří jezdit na její spánky a krom kojení nemusíme nijak zvlášť stavět ani jí rozptylovat. A když už ano, má to na starost Julinka, která sedí vzadu vedle raViolky 🙂 .

Tak zabalit knihy, dočepovat vodu a poslední hodina je před námi.

Vítejte ve Wagrainu

Cesta utekla, ale stejně vám řeknu, že jsem teď ráda, že nás čekají 4 noci ve Wagrainu. Bez auta, bez počítání Kindrylu, na místě a s výlety do blízkého okolí 🙂 .

Wagrain je krásné město, ve kterém není nic daleko. Hned po příjezdu jsme si ho prošli, navštívili infocentrum, zjistili si jak jezdí lanovky a už si plánujeme zítřejší výlet 🙂 .

Jsme tu a kujem pikle na zítřek

Vyházet kufry ani nebyl čas. Z naší cesty je tohle jediné místo, kde máme pobyt i s jídlem, protože jsem ho po cestě nechtěla řešit a povím vám, že si na ten „nevěřím“ luxus dost rychle zvyká 😀 . Ostatní ubytování máme vždy klasiku s vařením.

V místě pobytu jsme na recepci dostali karty Salzburger Sportwelt, které jsou vázané na ubytování a přináší řadu slev a výhod, tak už tady sedíme na brožurkou a vymýšlíme kde ji všude využít 🙂 .

A tak jsem nás zabydlela, holky se rozvalily na koberci a jak jinak než že listovaly komiksem a doufaly, že se k němu nedostane raViolka, která by ho zařadila do svých příkrmů :-D.

Ahoj zase zítra 🙂 !

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Ahooj 9.8.2020 at 19:57

  Krásný Míšo 😍 Užívejte 🌄🌄 Těším se na pokračování 😉

  • ... 9.8.2020 at 20:00

   pokračování😉.. tobudou super tipy jednou pro nás s dětmi.. Rakousko je moje srdcovka💚 Zdravím i Toma.. Iveta V.

  Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×