cyklovýletnice u Labe | z Děčína do Bad Schandau

Máme za sebou už pěkných pár soutěží a myslím, že přišel čas „vyrazit si na víkend“. Pojedeme tedy i na blogu a ráda bych se dala tip na další krásný výlet, který my jeli na kolech (ony, my si dali rychlochůzi 😀 ), ale dáte ho i pěšky, s kočárkem, na motorkách nebo odrážedlech.

Už jste si toho asi všimli, ale já to stejně zopáknu zase. Holky začaly jezdit na šlapacích kolech obě v květnu letošního roku a celý rok se snažíme kola hojně tahat ven. Aby se nám nesekly, dávala jsem hodně pozor na výběr výletů. Osvědčily se nám všechny trasy podél velkých řek nebo vodních nádrží. Máte tam jistotu krásného terénu a výškové převýšení je úsměvné, tedy žádné 😀 . Dnes to bude stejné.

Přívozem přes Labe a frrr do Německa

Přes Labe se můžete dostat na několika místech a spousta průvodců vás bude trochu tlačit do Hřenska, ale já doporučím si zastavit o kus dív, v Dolním Žlebu. V Hřensku se vám totiž bude pěkně draze parkovat a přívoz by vyšel na skoro dvě stovky na osobu – nemalá sranda.

Když ale popojedete od Hřenska, můžete se nechat převézt i s kolama za 40 Kč celá rodina 🙂 . Výlet jsme proto začali na parkovišti u Penzionu Přívoz. Odsud jsme přejeli přes Labe přívozem a podél řeky se vypravili ku Německu 🙂

samotný přívoz byl zážitek, takže jsme vyjeli s dobrou náladou a hoky věděly, že když všechno dobře půjde, naše konečná bude zase tady a cestu přívozem si střihnem znovu 🙂 .

K výletu nám skvěle posloužila cyklostezka Děčín – Bad Schandau, která byla velice dobře značená a hlavně v naší sezóně taky parádně jedlá 😀 .

Terén a výhled, o kterých se vám nesnilo

Terén vám slíbím po celou dobu přesně takový, jaký vidíte a okolí cyklostezky je taky parádní kochačka až do cílové stanice Krippen, kde si nasednete i s kolama (bruslema, motorkama, kočárkem…) na vlak a za pár kaček se necháte přivézt zase až k přívozu do Dolního Žlebu 🙂 .

První zastavení jsme si udělali na hranici s Německem. Pochopitelně vám tady nikdo pasy kontrolovat nebude, ale nezapomeňte, že opoustíte naši půdu a za čárou už je fajn mít doklady dětí 🙂 .

S holkama jsme si tady prvně posvačily, protože jinak absolutně nevnímají 😀 , a pak jsme se mohly snažit jim vysvětlit něco o tom, co že to ta hranice je a co to v praxi znamená.

Němčina už tady byla hezky slyšet a ač se toho změnilo dost, tak objektivně pro nás vlastně nic 🙂 . Jiný kraj velice podobný mrav.

Chcete mrknout na recenzi ultralehkého kola WOOM? Na blog jsem sepsala celý článek a v posledních týdnech je jedním z nejčtenějších.

RecenzI na kolo značky WOOM, které máme z e-shopu Cyklospeciality.cz, najdete na blogu zde – tady klik

Na německé části stezky

Kousek kochačky z okolí, kde už jsme míjeli Hřensko a viděli na něj hezky z druhého břehu 🙂 .

Pokud s dětmi dodržujete režim i na výletech, tady mít problém nebudete. Naobědvali jsme se z vlastní zásob a vyvalili se na louce kousek od břehu, kde jsme si hezkou hodinku prozevlovali 🙂 .

Z fotky je dobře patrné, kdo ten režim nejvíc potřebuje 😀 .

Po hodině se nám tátu podařilo probudit (Juli se úspěšně žahla o kopřivu – ty něměcký jsou větší agresivky než naše 😀 ), tak to už probralo i tátu a mohli jsme se vypravit dál 🙂 .

KOLO ZNAČKY Early Rider, KTERÉ MÁ NELINKA, NAJDETE V ESHOPU CYKLOSPECIALITY.CZ

Místo hřiští na zkoumačku

Hřiště vám tady slíbím jen jedno, a to až na konci u nádraží, ale zase je to hezká motivačka. Když vyjde dobré počasí, budete si výhledy užívat. My volali na vodáky a jen hádali, zda volat Ahój nebo Hallooo 😀 .

Místo hřišť jsme si ale cestou dělali takové „zkoumačky“, že si holky šly samy zjistit „kam to vede, co tam je“. A když se nám tam líbilo, zůstali jsme zase o kus dýl. Na cestu zpět nás nic netlačilo, bylo teplo a večeři jsem měla na chalupě připravenou 🙂 . Ideálka.

Zajímají vás holek helmy ABUS? Kuk na recenzi – tady klik.

Na tuhle „zkoumašku“ bacha, vede ke kolejím 🙂 .

Kde holek „zkoumačky“ dopadly hodně dobře, to byla různá zákoutí u břehu řeky. No řekněte, nešly byste sem? No mé amatérské fotografické oko rozhodě táhlo sem, takže kola do příkopu, jdeme na břeh 😀 .

Plno krás na břehu Labe

Holky ho pojaly jako hřiště, postavily pár staveb, sesbíraly krásné mušličky, které tam fakt jsou a já, já už čekala v křáčí 😀 .

No ale divíte se mi? Letos už se chystám udělat z celoročních výletů fotoknihu, protože do Project Life alb to nemůžu nikdy stihnout, tak jsem zase potřebovala nějakou tu barevnou krásu. Břeh Labe mě naprosto dostal 🙂 .

Máte čas a chcete dětem vyrobit krásnou vzpomínku? Kuk na Project Life!

Cíl už máme před nosem

Už to není daleko. Německé ukazatele nám hlásí nádraží v Krippen kam míříme. To okolí se mi strašně líbí a i když bylo asi 30 stupňů, u vody bylo vždycky líp. Takový výlet se dá i na kolech zvládnout a nemáte pocit, že se táhnete pouští 🙂 .

Po 11 kilometrech jsme tady. Krippen a jeho hřiště přímo u cyklostezky z Děčína. Co ale nebyla moc dobrá zpráva, hřiště je celokovové 😀 . Jop, nešlo v tom vedru na nic sáhnout aniž bych netahala holky chladit do Labe. A tak jsme si prohlídli hřiště a slíbili si, že příště 🙂 .

Ne všechno se nám povede

V krásném čase jsme „díky hřišti“ dojeli na nádraží, které je moc krásné. Malé, stylové a s pořádně hloupým automatem na lístky 😀 . A protože my to přeci známe a víme, že lístky ve vlaku jsou vždycky dražší, pustili jsme se do nákupu v němčině 😀 .

Já z němčiny maturovala, takže zas taková bída to nebyla, ale i tak mi přišlo, že skoro 17 Eur je těch pár stanic krutě dost. No nic, lístek mít musíš a ve vlaku to napařené prostě nechceš 😀 .

Závěrečka ku přívozu

Rychlá čurpauza, sváča a vyhlížíme 🙂 . Vlak nejezdil úplně často, takže jsme byli rádi, že jsme neměli téměř žádnou čekačku a byl tu. A jaké bylo naše zjištění, když nám paní průvodčí ve vlaku řekla, že ten automat vůbec nemáme používat, že neumí ten lístek prodat jaký má 😀 .

Takže prosím vás. Pokud sem pojedete, lístek kupujte ve vlaku, protože pak vás jako rodinu vyjde něco kolem 3 Eur 😀 . My jeli těch pár stanic za cenu bussiness class 😀 .

V Dolním Žlebu hurá ven, nasedat a posledních pár šlápnutí do pedálů, protože na nás čeká občerstvení v místím kiosku, a pak ještě ten slavný přívoz.

Co jsme ušetřili za „hřenský přívoz“, to jsme narvali do vlaku z Německa 😀 , ale co už. Na zmrzlinu nám zbylo, a to nám všem asi tak stačilo 🙂 . Už jsme zase chytřejší.

To se to skočí do hajan, ale určo ne na špiňócha

Jaký jsme měli v chaloupce večer vám asi vyprávět nemusím. Holky po obědě sice odpočívaly, ale v nohách měly asi 13 kilometrů, celý den bez spánku a večer? Ten bude NÁŠ. Myslela jsem do doby, než jsem koukla na tátu, kterého značně zmohla už je večeře 😀 .

Holky chvilku zkoušely, že dneska půjdou spát „na špiňócha“, ale jeden pohled do zrcadla jim řekl víc než jsem stihla já 😀 . Kočka nás po celodenní absenci přivítala s nadšením, slupla pár lučních koníků a zbytek večera se mazlila.

U pohádky pak usínali všichni tři a já měla strašně velkou radost, že holky dokázaly za tu jednu sezónu tolik.

A protože článek píšu až teď na podzim, kdy jsme na kolech byli znovu po 2 měsícíchzapomíná se to. První den jsme chtěli jet na výlet a zjistili jsme, že pro holky bude lepší dát si den šlapání na rozjezd, protože obě byly na šlapkách jak zmatené lesní včely. Takže trénujte i přes cyklo-nesezónu 🙂 .

Ale jsme v adventním kalendáři, takže to mé plkání i dnes zaslouží nějaký ten dáreček 🙂 . Kolo WOOM to tedy nebude, třebas příští rok 🙂 , ale jsem ráda, že tolik z vás je s ním spokojeno a že přes 40 z vás využilo slevy přes blog a do kola šlo. Jsem si jistá, že budete s dětmi spokojení.

6.adventní okýnko: Šlapej bezpečně 😀

Pro dnešní den mám pro vás dva balíčky. Dvěma z vás můžu rozdat set cyklistické helmy ABUS a láhve PURA. Obojí máme vyzkoušené, na blogu vidíte často a dala bych za ně ruce do ohně.

ABUS cyklistickou helmu mi pro vás hned 2x věnoval e-shop Feedo, který jste viděli už ve včerejším adventním článku, kde soutěžíme o bambusové nádobí :- ) . Dnes si můžete vybrat helmu, která dokonale sedí na hlavě

(holky mají obě M a je mezi nimi 2 roky rozdíl = helma má velký rozptyl) a má ledkové světlo na temeni hlavy 🙂 .

PURA lahve jsou pro mě bezkonkurenční, a to zejména tehdy, kdy chci udržet pití při teplotě, při jaké ho do termolahve naliju. Nám teď slouží, když je zima, ale skvěle se hodí i do horka,kdy udrží pití v příjemné teplotě, i když je venku přes 30 🙂 .

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Jakou helmu chcete zaslat pod Jedličku? (vybírejte tady – klik) a kterou PURA lahev (vybírejte tady – klik). Máte tip na výet, kde se vám MOC líbilo?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu 21.11.2018,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

455 Comments

 • Hanka 17.11.2018 at 6:59

  Dalsi super vyhry, jedny cacore by se hodila fialova helma emko a druhy lahev 325 s kojeneckym vrskem, pac ta starsi lahev ma a jsme spokojene 🙂

  • Iveta 20.11.2018 at 15:21

   Rožnov pod Radhoštěm a okolí. Krásná příroda, skanzen plný zajímavostí, pro děti možnost navštívit Pohádkové lázně, pro dospělé relaxace v pivních lázních. Nádherné hory na dosah, možnost turistiky – Pustevny, Javorník, Lysá Hora..
   Líbila by se nám helma sparkling – purple M. Pokud by byla možnost volby růžové bylo by to super. Uvítali bychom láhev Purase sportovním uzávěrem 650 ml růžovo/bílou.

 • Eva 17.11.2018 at 7:39

  Láhev by se mi líbila růžovo-bílá a helma nějaká šedá. Markét má šedo-khaki First bike. Bohužel ta ve výběru není. Tak bych nechala výběr na vás a nechala se tak překvapit 🎁 jinak typ na výlet je za nás Šumava. Krásné lesy a spousta tras k prozkoumání.

 • Barbora Vaňková 17.11.2018 at 9:01

  Libi se mi nerezova lahev se slamkou a k tomu treba modro oranžová helma abus. Moc se nam libilo na Pustevnach, hory mame radi v lete i v zime.

 • Hana Dlouhá 17.11.2018 at 9:02

  Zdravím hodně se nám líbilo na Modravě.
  přilba se mi líbí tato FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M
  a láhev Nerezová láhev se slámkou 325 ml Pura barva zelená/aqua
  Krásnou sobotu a děkujeme za další prima soutěž 🙂

 • RadkaH 17.11.2018 at 9:09

  Vybrala bych FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M, ale hodila by se spíš růžová a lahev se sportovním uzávěrem 550 ml růžovou. Nám se hodně líbilo na Dolní Moravě a v Telči. Rádi bychom taky na výlet na Třeboňsko.

 • Jana 17.11.2018 at 9:10

  Helma by se nám hodila „M“ a láhev s brčkem 😊.

 • Romana 17.11.2018 at 9:10

  Česká Kanada. Krásná příroda, zajímavé památky, plno věcí k vidění a zážitků i pro dětské turisty. Pěšky, na kole, vláčkem (úzkokolejka je naprosto top!), autobusem či autem.
  Líbila by se nám helma v modrém provedení, konkrétně ta žraločí 😊 a aby jsme ladili, tak bysme do party přibrali termo láhev v modrém provedení 😊

 • Andrea Mertová 17.11.2018 at 9:11

  Helmu by syn potreboval modrou S a termolahev by se nam libila modrozelena s naustkem 🙂 Vloni jsme byli na Sumave a prosli za jeden den Certovo a Cerne jezero,a Spicak a bylo to skvely 🙂

 • Hani 17.11.2018 at 9:11

  Krasne, nej je fialova helma M. Lahvicka se sportovnim uzaverem cervena, 650 ml

 • Petra Vychodilová 17.11.2018 at 9:12

  Helmu bych brala modrou a láhev bych brala a láhev by se mi líbila se slámkou v barvě modré nebo zelené/aqua

 • Zdenka 17.11.2018 at 9:14

  Helma by se nám hodila fialová a lahev s brčkem aqua. A výlety doporučím v údolí řek Oslava a Jihlava, tam to milujeme od dětství i my. 😊

 • Kateřina Bednarova 17.11.2018 at 9:17

  Díky za super tip! Za nás asi https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-smooty-white-m a Termolahev se slamkou 260 ml, asi tyrkysovou 🙂

 • Simona Švihálková 17.11.2018 at 9:19

  Tak u nás by vedla červená helma k červenému kolu 🙂 u láhve bychom moc vybíraví nebyli,- máme doma holčičku a o Vánocích dorazí kluk, takže u nás vedou univerzální barvy..
  Na výlety se teď s malou kvůli pokročilému stádiu těhotenství moc nedostaneme, ale naposledy se nám moc líbilo v Prachovských skalách, ačkoliv to nebyl přímo výlet vhodný na kola 🙂

 • Marika V. 17.11.2018 at 9:22

  Jednu pura fľašu termo so športovým uzáverom ružovú už máme, a akútne potrebujeme aj druhú :-D…takisto aj helmu a chrániče, tie máme ružové a druhá by mohla mať fialové aby si ich poznali… zatiaľ zvládame len krátke úseky, takže nijaký veľký cyklovýlet zatiaľ nebol…ale tiež oblubujeme trasy blízko vody 😉 v okolí Bratislavy popri Dunaji je ich hneď niekoľko…

 • Petra 17.11.2018 at 9:22

  Starší dcera zrovna bude potřebovat novou helmu, takže fialová M by byla super, fialovou miluje. A láhev je super v holcicich barvách s brčkem.

 • Jana 17.11.2018 at 9:23

  Fialova helma M a modra lahev 325 ml.:)

 • Katka 17.11.2018 at 9:23

  Hezký den, helma je pro nás teď aktuální téma,podědili jsme blimbak, který byl dobrý na zvykačku,s nabranou jistotou a rychlostí už to chce něco fakt kvalitního…vybrala bychvFIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – blue, S . A termo láhev na hory…jako když najdeš…tu bych vybrala Termo láhev s náustkem 260 ml Pura aqua/zelená. A na výletech se nám líbí všude,kde není moc lidí, je tam příroda a jako bonus mašiny v jakékoliv podobě a množství 🙂 vlakem do Lužné do muzea je super 👌 taky hřiště v Křivoklátě… A házení kamenů do Berounky je taky moc fajn 😊

 • Petra 17.11.2018 at 9:25

  Jé, to jsou zase prima a praktické věci. Zrovna přilbu budeme muset na jaro koupit, jelikož mladý pán už řádí na malém odrážedle a tak ho zkusíme přesunout na kolo. Helma by se hodila modrá nebo oranžová. A lahev se slámkou, barvy klučičí, nebo oranžové. Tip na výlet – my stále ještě čerpáme z dovolené v Tatrách, to jsme si užili všichni tři.

 • Martina 17.11.2018 at 9:26

  Absolvovali sme jazdu parnikom do Drazdan, prekrasne vyhlady, uzasne. Obdivujem.vasu chut a elan absolvovat vylety aj v zime, mne tak chyba leto…aj ked buduci tyzden nas znovu caka hotel Peklo. Akakolvek helma by sa zisla, holka nam.narastla a pure lahev mame termo a za mna tiez super.diky

 • Jirina Leva 17.11.2018 at 9:36

  Tonymu by slusela seda Helma ABUS SCRAPER KID a zizen by po sportovani uhasil modrou lahvickou se sportovnim uzaverem :o)

 • Alena Trechová 17.11.2018 at 9:51

  modrá láhev by se nám hodně hodila, máme už asi 4. a ani s jednou nejsem spokojená 🙁
  A helmu bychom taky užili, dvojčata jsou malá a ještě žádnou nemají. A barva jakákoli.

 • Michaela 17.11.2018 at 9:54

  Nerezova lahev s naustkem ruzova a fialova helma ABUS…Poslední výlet kde jsme byli,byl na Dolní Moravě stezka v oblacích. V zázemí pod lanovkou je i spousta atrakci pro deti a stezska lesem,kde je sposta dřevěných prolezacek.

 • Katka 17.11.2018 at 9:55

  O prázdninách jsme byli kousek od Třeboně a bylo to tam na kolech super. Příští rok, jedem zas 👍 Helmu bych brala růžovou a termoska láhev žíhanou modro-zelenou

 • Tereza Vykydalova 17.11.2018 at 10:03

  Lahvička by se nám líbila růžovobíla se sportovním uzávěrem. Helma pak M Purple. 😉 Díky moc! Jinak super inspirace na výlet, nádherny kraj😍

 • Jitka 17.11.2018 at 10:05

  Helmu bychom využily ABUS SMILEY 2, Princess M a na Pura lahve jsem nedávno koukala, líbí se mi tyrkysová, jen bych musela popřemýšlet nad uzávěrem pro tu naši malou bryndu 😀 Nejvděčnější jsou u nás výlety za zvířátky: obora s prasátky, lamacentrum, zoo 🙂

 • Andrea 17.11.2018 at 10:07

  Přilbu bych brala tuto: https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-youn-i-sparkling-blue-s/ a láhev se sportovním uzavěrem v zelené barvě. Na kola se nám moc líbí Šumava :).

 • Denisa Hájková 17.11.2018 at 10:09

  Helma se nam libi fialova a nebo ta ruzova s obrazkama .. a lahvicka s naustkem ta krasne duhova 🙂

 • Jana 17.11.2018 at 10:15

  Pod stromeček by byla super helma Buterfly Mám. A lahev asi tyrkysova s brčkem.
  Radi jezdíme do Českého ráje. Až povyrostou děti, určitě s nimi zase zajdeme na Drábské světničky. Jinak každoroční výlet do Krkonoš je i s procházkou na Žalý. Nebo i Mumlavské vodopády.

 • Lenka 17.11.2018 at 10:16

  Ja můžu k výletu doporučit NP Podyjí, krásná krajina 🙂
  Nejvice se mi libi fialova helma M a lahev 650 ml se sportovním uzávěrem.

 • Michaela Giercuszkiewiczová 17.11.2018 at 10:16

  Parádní výlet. Pro nás sice z ruky, ale nekdy vyzkoušíme. Nám by se líbila zelená láhev 325ml se slámkou. Dcerka vyrostla z první přilby, syn do ní dorostl, tak se malé bude hodit nová..Abus youn purple, m. Letos jsme toho moc nenajezdil, protože syn byl nesedici miminko, příští rok to ale napravime a na kole zase budem řadit. Líbil se nám výlet podél Ostravice… Havířov-Vratimov-Baška-Vojkovice-Žermanice-Havířov.

 • Jana Herr 17.11.2018 at 10:18

  Asi bych vybrala Termo lahev se sportovnim uzaverem a nejakou klucici barvu helmy 🙂

 • Vendula 17.11.2018 at 10:19

  Helma by se nám líbila tato https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-smiley-2-butterfly-s-45-50cm/ a láhev bílo růžová.Naposled jsme byli na výletě v Rožnově pod Radhoštěm ve skanzenovém městečku a moc se nám tam líbilo 🙂

 • Monika Moravcová 17.11.2018 at 10:19

  Nám by se líbila Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M. A lahev by byla super termo se sportovním uzávěrem, barva modrá nebo růžová. A na výlety milujeme Šumavu, ale krásná místa jsou u nás všude a nejdůležitější je stejně to s kým tam jsme 😉

 • Barbora Liskayová 17.11.2018 at 10:25

  U nás by sa využila helma fialová M a fľaša so športovým uzáverom 650ml, jednu už máme a sme nesmierne spokojní.

 • Šárka 17.11.2018 at 10:26

  Helma určitě fialová a láhev termo s brčkem růžová 😊 Krásně je u nás všude, hlavně na horách. Jeseniky, Krkonoše a Šumava vedou 😍

 • Renata 17.11.2018 at 10:31

  Tip na výlet máme ve Východních Čechách, Ratiboricke údolí či stezka kolem Kuksu. Moc by se mi líbilo pro me kluky modrá helma a lahvička se slamkou také do modra. Starší už z první helmicky vyrostl, tak děkujeme za tip na novou. Hezky výlet na zámku!

 • Vendy 17.11.2018 at 10:32

  Pro výletění doporučujeme Lipno, ale v předsezóním období, letos v červnu jsme ho zvládli i s 5ti měsíční dcerkou a všichni jsme si to užili. Helma by se nám líbila First Bike Abuse Smiley 2 Butterfly, vel. S., a k tomu bychom využili Nerezovou láhev s náustkem 325 ml Pura růžovo-bílá. Díky za typ na výlet, byli jsme tam loni v létě ještě s mrňousem v bříšku a určitě se tam zase vrátíme.

 • Katka 17.11.2018 at 10:32

  Modrá je dobrá, takže modrá termoláhev se slámkou a modrá helma :-). Jinak naše nejoblíbenější výlety jsou na Šumavě, i když letos jsme si dali Český ráj a taky to byla bomba. Výhled z Mariánské vyhlídky nemá chybu, dojeli jsme tam i s kočárkem 😀

 • Lenka 17.11.2018 at 10:33

  Holcickam se hodi vsecko:-) Helma nejvice fialova First Bike vel. M a lahev nerezova se sportovnim uzaverem o objemu 550 ml. Vypadaji moc dobre;-)

 • Petra 17.11.2018 at 10:35

  Cyklotrasa vypadá opravdu parádně. Láhev by se hodila sportovní a helma velikost M.

 • Jitka 17.11.2018 at 10:36

  Mate nadherne fotky z vyletu.! Helma se mi libi ze je hodne dirovana a tak vzdusna. Kluci se hrozne poti na hlave. Jasnackou je modra M helma a termoska modra se sportovnim uzaverem. Oboji by se nam moc moc hodilo. O termosky napisi jeziskovi.

 • Alča 17.11.2018 at 10:43

  Na novou sezónu už asi M v modré variantě, a láhev vypadá taky parádně, nejvíc mě oslovila tyrkys se sportovním uzávěrem 3dcl 👌 super tip, tu asi koupím tak jako tak

 • Ivona 17.11.2018 at 10:44

  Pro holčičku by se nám hodila helm FIRST BIKE Helma ABUS SMILEY 2, Butterfly M (50-55cm) – příští rok bude stávající helma nejspíš malá. Pro chlapečka pak novorozenecká lahev 325 ml (modrá nebo fialová) 🙂 Naposledy se velmi líbil výlet do Koněpruských jeskyní. 🙂

 • Šárka 17.11.2018 at 10:46

  Nám se velice líbilo v penzionu Bavlnka (Dvory nad Lužnicí, Jižní Čechy). Nádherná příroda, spousta možností pro výlety v okolí a ubytování a pan majitel úžasní. 🙂 Vřele doporučuji!
  A z výher bychom využili helmu FIRST BIKE Helma ABUS SMOOTY-white, M a lahev by se hodila 550 ml se sportovním uzávěrem a třeba modrá nebo zelená. 😉

 • Marketa 17.11.2018 at 10:46

  Presne takovou lahev hledam. Libila by se mi pro malyho “nerezova lahev se slamkou 325 ml Pura” zelena/aqua a helma First bike Abus Youn I sparkling blue – velikost M 😊

 • Alena Hájková 17.11.2018 at 10:48

  Vybrala bych si pro holky FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a Nerezová láhev se slámkou 325 ml Pura. Výlety máme oblíbené třeba výšlap na Praděd, na Pustevny (hlavně na Silvestra, kdy je tam sraz Berňáčků) a třeba Hukvaldy.

 • Daniela Fišerová 17.11.2018 at 10:56

  Moc by se nám líbila modrá helma a lahvička s brčkem. Jelikož jsme z Českého ráje a prckovi je teprve rok a půl, výletujeme nejvíc tady, ale vždycky je co nového objevovat 😉

 • Veronika 17.11.2018 at 11:06

  Helma by se nam libila fialova ABUS vel. M a lahev se sportovnin uzaverem 850 ml aqua.
  Na cyklovylety zatim nejezdime, ale mame radi Sumavu – okoli Petrovic a Hartmanic a treba hrad Velhartice.
  A take jizni Moravu – Pavlov, Mikulov a celou Palavu. 😍

 • Katka 17.11.2018 at 11:09

  Tato soutez je pro nas jak delana 🙂 , zrovna vybirame vetsi prilbu pro dcerku- velikostne by nam nejlepe sedela FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – blue, S. A jelikoz uz mame jednu Pura lahev doma a jsme moc spokojeni, na zimu by se hodila i termo, tak bychom si prali ruzovobilou termolahev se slamkou. Nam se moc libi na Dolni Morave 🙂

 • Tereza 17.11.2018 at 11:17

  Helma určitě modrá a termoláhev se sportovním uzávěrem taky v modré barvě. A tip na výlet: přírodní areál Velká Dohoda, který je v Moravském Krasu. Jsou zde lanové aktivity pro děti i dospělé, hřiště, jeskyně, adrenalinová lanovka a moc milý personál. Samozřejmostí je domácí moučník a polévka také domácí. My tam byli zatím 3x a v příštím roce tam určitě zase vyrazíme.

 • Klára Tošovská 17.11.2018 at 11:28

  Líbí se mi nerezová modrá lahev se sportovním uzávěrem a helma bílá Smile ve velikosti M, ale i modrá S je super, u nás se využije vše se třemi kluky 😀

 • Helča 17.11.2018 at 11:36

  Skvělé věci 🙂
  Lahev by se šikla Pura se slámkou zelená a helma Abus smiley 2 S (pro dceru)

 • Maru Formánková 17.11.2018 at 11:36

  Termo láhev bych si vybrala se sportovním uzávěrem zelenou a helmu šedou ABUS SCRAPER KID vel S. Nám se letos moc líbilo v okolí Zlína a Uherského Hradiště. Byli jsme v Archeoparku, Živé vodě, v zlínské ZOO…

 • Bara 17.11.2018 at 11:39

  Super článek! Vybrala bych modrou helmu, vel. S a modrou láhev. 😉 Moc se nám líbilo na farmě Blaník, ale to určitě znáte. 🙂

 • Lenka 17.11.2018 at 11:46

  Helmu bych vybrala FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – blue, S, a o termolahvi uz chvilku přemýšlím a teď na zimu by se moc hodila – termolahev 250 ml s náustkem,zelenomodre zihani.

 • Marcela 17.11.2018 at 12:08

  Helma FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M + láhev se slamkou v barvě zelená /aqua. A opravdu se nám líbilo na Rejvízu u Mechoveho jezirka🙂

 • Verča S 17.11.2018 at 12:11

  My jsme letos bohužel moc nevyletovali. Malá se nám začala klubat na svět ve 24 tt. Ale ještě predtim jsme stihli minu dovolenou v České Kanadě, s výletem ba Jakubovu vyhlídku. Lesní rozhledna s hřištěm, takže jako motivační cíl jasný a nebo zoo Hrádeček. Jestli jste nebyli moc doporučujeme, krasne vedena Zoo a když se stihne ještě komentovaná prohlídka, je to bonus navíc. Každopádně slečnu díky peci v Podoli jsme zabrzdili do termínu a už se těšíme na výlety ve čtyřech.
  Helma by se líbila first bike abus smiley 2 butterfly 2 a láhev nerezova se sportovním uzávěrem 325 ml pura modra

 • IvaPelikánová 17.11.2018 at 12:15

  Helma se nám líbí růžová s motýlky a láhev ta žíhaná odstíny růžové, ať to hezky ladí. Za nás tip z letošních prázdnin a to Dolní Morava – stezka Korunami stromů, Mamutík, lesy, příroda.

 • Dana Schmittová 17.11.2018 at 12:18

  Helmu bych vybrala FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a lahev nerezova se sportovnim uzaverem.
  Pekny cyklovylet s detmi je z Litovle do Olomouce, rovina a pekna priroda.

 • Jitka 17.11.2018 at 12:26

  FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – blue M a lahev se sportovnim uzaverem modra ci zelena.

 • zuzana vacková 17.11.2018 at 12:31

  Helma by se nám hodila modrá a pura lahev oranžová. V létě se nám moc líbilo v Sedmihorkách.

 • Soňa  Zemanová 17.11.2018 at 12:32

  Amálka by na novou sezonu potřebovala helmu, tak se nám zrovna tohle adventní okénko hodí 🙂
  FIRST BIKE Helma ABUS SMILEY 2, Butterfly M (50-55cm)
  Termo láhev se sportovním uzávěrem – zelená

  Hezký den

 • Paja 17.11.2018 at 12:59

  Skvely napad vylet:) hodila by se termo lahev ruzova se sportovnim uzaverem a helma motylkova:) krasne cyklostezky (a taky privoz!;) ) jsou na Lipne a pro me je top vylet po svych na Snezku:)

 • Martina 17.11.2018 at 13:06

  Nám by se líbili: helma ABUS YOUN – I – sparkling blue a tyrkysová láhev se sportovním uzávěrem:-)
  A nám se líbilo třeba na Farmě EDEN u v Bystřici nad Pernštejnem:-)

 • Martina 17.11.2018 at 13:10

  Využití by u nás určitě našla helma FIRST BIKE ABUS YOUN-I sparkling – blue, S . Zrovna tak i termo láhev s náustkem 260 ml Pura. S cyklistikou se chystáme začít vzhledem k věku dětí až příští jaro (ježíšek přinese Woom kolo), tak zatím mám pro vás tip pouze „ťapací výlet“ a to herní krajina PECKA u horní stanice lanovky Portášky, Velká Úpa, http://www.pec-ka.cz/ ….to se musí zažít, je to prostě pecka 🙂

 • Veronika Mlejnková 17.11.2018 at 13:12

  Helma by se nam libila FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – blue, S a Termo flaška se slamkou modrá 🙂 My máme rádi Chuchli minizoo 🙂

 • Lucie Kuchařová 17.11.2018 at 13:15

  Helma by se mi líbila modrá nebo červená a láhev červená se sportovním uzávěrem. 🙂

 • Katerina Valdmanova 17.11.2018 at 13:15

  Opět krásný článek se super tipy 🙂 za nás byc také doporučila Šumavu kolem Srni a Modravý, kde jsou krásné tematické stezky se zvěři, v Hradci třeba divadlo Drak a vedle úžasný Labyrint s interaktivní výstavou loutek 🙂 jinak bychom z možných volily fialovou helmu Abus Youn a láhev růžovou se sportovním uzávěrem 🙂 sdílím na blogu!

 • Jana 17.11.2018 at 13:18
 • Zuzana Neumannová 17.11.2018 at 13:22

  Helma by se mi líbila fialová M a láhev pura jakákoliv nechám se ráda překvapit. Výlet Český Krumlov tam je vždy pěkně.

 • Jitka 17.11.2018 at 13:22

  Už se těším až Anička povyroste a budeme podnikat všichni spolu výlety na kole 🙂 Kubik už pilně trénuje a Anička mu zatím helmu bere 😃 takže bych vybrala helmu pro ni 😊 FIRST BIKE Helma ABUS SMILEY 2, Butterfly M (50-55cm) 😍 a lahvičky růžovobílou 😍 je to moje růžovka růžová ❤️ no jo, užívám si to růžovění 😉😇😍

 • Romana 17.11.2018 at 13:23

  Nam by se hodila klucici helma ve vel.M – momentalne je to jen Smooty white. A lahvicka se sport.uzaverem modra nebo zelena 🙂

 • Katka 17.11.2018 at 13:24

  Syn by potřeboval velikost M, takže jediná volba je: FIRST BIKE Helma ABUS SMOOTY-white, M
  I když se mi teda nejvíce líbí ta první, jen Mko je hold jen v purple 🙂 Láhev modrá nerezové s naustkem
  Taky rádi vyletujeme, hlavně ať je to v přírodě 😀 ale dost mam rada vysočinu, okolí devíti skal

 • Lucie 17.11.2018 at 13:29

  Fialova a fialova. 🙂 Kdyz jedzite radi podel rek, doporucuju vlakem z Prahy do Libice nad Cidlinou, tam.okouknout hradiste, podel Cidliny na soutok Labe s Cudlinou,nakrmit kaceny a. dal do Podebrad, kde maj na namesti vybornou zmrzku a na nadvori zámku vzdy nejaka vystava. Nase kazdorocni klasika, do Libice jezdime na chalupu a je to super. 🙂 Ze soutoku do Podebrad ( anebo opacne) jezdi i vyletni vlacek, ale to je jen pro lenochy, jinak trasa ma 5km. a z Podebrad vlakem zase smer Praha. 🙂

 • Marcela Jonáková 17.11.2018 at 13:32

  Helma by se nám hodila fialová M a láhev se slánkou růžová

 • Tereza 17.11.2018 at 13:38

  To je parádní tip na výlet, byť to do Hřenska máme trošku z ruky. Ale třeba tam jednou vyrazíme na dovolenou a pak se tam určitě podíváme. Helmu bych vybírala pro syna a nejvíc se mi líbí FIRST BIKE ABUS YOUN-I sparkling – blue, asi ve velikosti S. A k tomu stylově modrou lahvičku se sportovním uzávěrem, asi raději v termo provedení, ať ji můžeme používat po celý rok.

 • Barča 17.11.2018 at 13:43

  Helmu na tu naší malou kebulku máme, ale větší se určitě bude hodit, takže https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-youn-i-sparkling-purple-m/#show a menší termosku do lesní školky https://www.babyplace.cz/termo-lahev-se-slamkou-260-ml-pura/?defaultVariant=14743 růžová/bílá

 • Jana Seidlová 17.11.2018 at 13:46

  Helma by se nám hodila FIRST BIKE Helma ABUS SMOOTY-beetle sun, M a láhev libovolná klučičí s brčkem.

 • Katerina 17.11.2018 at 14:11

  Helmu bychom uvítali first bike abus youn-l sparkling purple,Magdalenku zaujala lahev se sportovním uzávěrem. A doporučení na výlet-Jeseniky,Karlova Studanka.

 • Haňulka Salátová 17.11.2018 at 14:14

  Helmu ve velikosti M dívčí barvu, láhev v klučičí barvě se sportovním pitkem. Ale brala bych to i naopak 😁 je těžké vybrat, jestli to pro dcerku a to pro syna, takže co bude v případě výhry, tak bude 😉 letos jsme moc necestovali, Julínka měla úraz hlavy, to byl výlet i s noclehem na par dni v nemocnici, Kristianek byl samozřejmě s námi, bez kojení by to nedal. A pak nesměla na sluníčko, později jen s pokrývkou. Ale i na Znojemsku se dá krásně výletnit 😊

 • Zuzana Till 17.11.2018 at 14:23

  Po této helmě už pokukuju dlouho, super by byla ABUS YOUN-I sparkling – purple, M (https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-youn-i-sparkling-purple-m/#show) a lahev asi oranžovou (https://www.babyplace.cz/nerezova-lahev-se-sportovnim-uzaverem-550-ml-pura/). My zatím výletujem hlavně po hřištích a zoo, nebo za koníkama při mé práci (fotím koně). Ze zoo můžu doporučit Lešnou (u Zlína), z větších hřišť family park Bruno 🙂 Starší (2 a půl) se zatím učí s odrážedlem, doufám, že příští rok už těch výletů bude víc 🙂

 • Veronika Vilímová 17.11.2018 at 14:25

  Tak helma by se nám hodila tato – FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a láhev bychom brali 550ml růžovo bílou nebo modro zelenou.
  Váš výlet vypadá super, škoda, že z Moravy to máme tak strašně daleko…
  Náš poslední výlet byl na Dolní Moravu, ale vzhledem k malému prckovi se nám teď vyletuje obtížněji 🙂

 • Markéta P. 17.11.2018 at 14:27

  Helmu bychom chtěli: FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a lahvičku se slámkou růžovou. Nejvíce se nám zatím líbilo v okolí Blaníku – byli jsme tam ubytováni na farmě, objeli si vláčkem Konopiště atd. Holky byly nadšené.

 • Michaela Kratochvílová 17.11.2018 at 14:31

  Kolo Woom už čeká schované ve sklepě a musím říct že přítel měl prvně dost připomínky k ceně kola, ale ukecala jsem ho 🙂 jel kolo vyzvednout do prodejny a nadšeně mi volal že kolo je úplně boží a že kdyby byl malý kluk tak ho chce taky 😀
  Helmu Abus doma máme ale k novému kolu by se nám hodila Scraper Kid-red Matt a Pura láhev syn má a jsme s ní spokojeni, tak druhou bych brala pro dceru Termo kojeneckou lahev růžovou.
  My máme projetou Šumavu a Jeseníky a moc hezky je i na Pálavě.
  Váš tip na výlet je super, doma hned nadhodim, že bysme tam mohli jet vyzkoušet to nové kolo :))

 • Dana Müller-Mazan 17.11.2018 at 14:39

  FIRST BIKE Helma ABUS SMOOTY-white, M by se hodila pro syna dcera uz ma a termolahev se slamkou Zelená/Aqua 2018. Jinak vylety my milujeme zoo zlin to je krasny vylet na cely den a nebo parnikemna brnenske prehrade, nebo skoro jak more piskovny a to ve Vesely nad Luznici 🙂 sdilim a sleduji na fb

 • Radka 17.11.2018 at 14:40

  Diky za tip na cyklovylet! Na vylety je krasne Trebonsko a Jeseniky. Helma Abus Youn (ruzova nebo fialova) a Pura 650ml termo, treba v cervene.

 • SImona 17.11.2018 at 14:42

  My bychom brali helmu velikosti S a termoláhev se slámkou v růžové barvě. Hezký víkend 🙂

 • Andrea Trubirohová 17.11.2018 at 14:54

  líbilo by se mi tohle-https://www.feedo.cz/first-bike-helma-abus-youn-i-sparkling-purple-m/

  https://www.babyplace.cz/termo-lahev-se-slamkou-260-ml-pura/

  super výlet k nám do Kadaně na stezku Maxipsa Fika

 • Bohdana Pejchalová 17.11.2018 at 14:55

  Helmu nutne dcerka uz potrebuje.abus youn-i sparkling m purple bo ruzovku:) a lahev nejlepe termo s brckem a sportovnim uzaverem:) zatim js vyletovali spise peso.na kolehc naposledy kolem lipna.

 • Jana F. 17.11.2018 at 14:59

  Tak prilba by se nam hodila abus young M idealne chlapecke barvy(co se hodi ke zlutobilemu kolu), ale sla by i fialova. Lahev pura termoizolacni se sportovnim uzaverem. Na výletě se nam libilo na rozhledne Babi lom, ale teren sileny, pro kola nevhodny. S odrazedlem Marianskym udolim v Brne.

 • Ella Nová 17.11.2018 at 15:01

  Jee, tak toto je pro nas nej trefa, obe veci aktualne resim. Chodime ven na 2-3 hodky a jak se ochladilo, chci prckovi dat teple piti, tak dekuji za tip. Uz jsem lahev na blogu videla, ale uplne zapomnela, protoze to predtim nebylo pro nas aktualni. Libi se mi termo lahev se slamkou 260 ml, zelena nebo aqua nebo mix. A helmu budeme urcite porizovat a tento tip mam zapsany a libi se mi sedivka scraper kid vel. S (nebo M) nebo Youn I modra. Jsou fakt paradni. A na „mini“ rychly vylet miluji pruhonicky park, ale ten uz taky znate 🙂

 • Denisa 17.11.2018 at 15:04

  Nam by se hodila helma modra, at nejezdi syn stale v ruzove 😀 Lahev se mi libi uzaviratelna s vickem, modra! Dekuji za tip!

 • Renata Vytlačilová 17.11.2018 at 15:06

  Jasný volba:
  FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M

  a

  Nerezová láhev se sportovním uzávěrem 550 ml Pura

  Děkuji 🙂

 • Jana 17.11.2018 at 15:13

  Nám by se hodila fialová helma a lahev by jsme braly nerezovou termolahev 650ml se sportovním uzávěrem, barva je jedno, všechny jsou krásné 🙂

 • Ingrid 17.11.2018 at 15:27

  Je, zrovna dnes jsem řešila, že dcera nechce pít čaj z termosky, tak jsem to chtela vyřešit vlastním plechackem, ale TAHLE lahev se mi líbí ještě víc. Dekuji za (už asi tisíci skvělý) tip 🙂 . Z lahví by se nám libila ta 325 ml s náustkem v barvě ruzove. A helma fialová M. … Na výlet, když budete v Brně, nevynechejte lama centrum Hady. Moc krásné prostředí a milá zvířata (i lidé 😀 ) 🙂

 • diona.ea 17.11.2018 at 15:38

  Helma – Abus Smiley 2, Purple S a láhev – termo láhev se slámkou 260 ml barva růžová. Doporučuji Pustevny, buď se dá jet lanovkou, nebo z druhé strany vyjet nahoru autem na parkoviště. Pak pěkná procházka až ke kapličce Cyrila a Metoděje, cestou je i bosý chodník. A dá se to zvládnout i s kočárkem.

 • Lenka K. 17.11.2018 at 15:42

  Nám by se nejvíc hodila fialová ABUS YOUN-I sparkling – purple, M, a lahvicka Pura 650 ml aqua.
  A výlet posledni dobou do ZOO Chleby blízko Nymburka. Je maličká, ale jsou tam supr hřiště, zvířátka v množství tak akorát, kozičky a daňci na pohlazení a hlavně děti se vám na malém prostoru nezaběhnou a neztratí. Jen v zimě to asi není moc ideál, nejsou vnitřní pavilony na zahřátí, ale nějaké občerstvení s posezením uvnitř by se asi našlo.

 • Veronika 17.11.2018 at 15:47

  Červenou sportovní termo lahev 850 ml a helmu na kluka sedmiletehos velkou hlavou

 • Kristyna 17.11.2018 at 16:02

  Na Šumavu se chystáme už dlouho, ale vždycky nám do toho něco vleze, jsou to zatím asi jediné hory u nás, které jsme nenavštívili, sme rádi za všechny tipy ☺️ A helma se mi líbí FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a lahve jsou taky super všechny, takže bychom se nechali překvapit.

 • Zdeňka 17.11.2018 at 16:06

  Vnučce by se určitě líbila FIRST BIKE Helma ABUS SMILEY 2, Butterfly M (50-55cm) a vnuk by užil tyrkysovou lahev se sportovním.

 • Alice 17.11.2018 at 16:10

  helma abus smooty-white, vel. M, zelená 550 ml se sportovním uzávěrem 🙂

 • Darina 17.11.2018 at 16:23

  Vybrala bych FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M a termoláhev Termo láhev se sportovním uzávěrem 650 ml Pura, barva zelená/aqua. Jako tip na výlet bych doporučila Tatry. Nedávno jsme je navštívili s manželem a ještě bych je ráda procestovala i s dětmi.

 • Iveta 17.11.2018 at 16:24

  Ježíšek donese modré woom tak modrou láhev i helmu.
  Moc se nám líbilo v kempu zrcadlova koza půjčili jsme si tam na pul dne i Lod. ☺

 • Jana Provazníková 17.11.2018 at 16:34

  Líbila by se nám fialová helma M (youn-i sparkling) a erezová růžová lahev s brčkem. Na výlet doporučuji německou Schmilku, je tam krásně 🙂

 • Lenka Valová 17.11.2018 at 16:55

  Nám už kolo woom taky trůní ve sklepě a čeká na dceřiny narozeniny, které má před Vánoci. Sleva se moc hodila, děkuji za ni. Přilba by se nám líbila fialová a láhev pura modrá, ta největší 🙂

 • Petra Koláčková 17.11.2018 at 17:12

  Helmička modrá M pro syna, láhev též modrozelená. Hezký víkend!

 • Lucie 17.11.2018 at 17:15

  Tak nám by se hodila helma velikosti M ve fialové nebo modré barvě. A láhev bych si vybrala modrou 325ml se sportovním uzávěrem. Z letošních výletů se mi líbilo například v Zooparku Zájezd, Františkových Lázních nebo v JIzerských horách Jedlové vodopády a rašeliniště Jizerky.

 • Jana 17.11.2018 at 18:19

  Nám by se líbila Sparkling purple M a láhev celorůžová s brčkem 😉 Cyklo je super Lednicko-Valtický areál, Třeboňsko. U nás okolo Vranovské přehrady je to z kopce do kopce a děsný fláky.

 • Katerina 17.11.2018 at 19:00

  Jeseniky a okoli Karlovy studanky je krasne. Ted jsme treba v Mariankach a okoli je moc krasne na prochazky.
  Helma by se hodila smooty white vel. M. A termolahev s naustkem 260ml modra nebo zelena. (Termolahev se zrovna chystam koupit,tak dekuji za recenci).

 • Eva Šamonilová 17.11.2018 at 19:09

  Děkuji za velmi inspirativní článek. Snad se Vám bude líbit naše inspirace: na kole Kroměříž – Uherské Hradiště podél Moravy (nebo i jen libovolnou část trasy). Doporučujeme zastavit se ve vinných sklepích Mařatice (Uherské Hradiště). A další den sjet meandry Moravy z Vnorov na Rohatec (a zpět vlakem). Ty osvědčené výlety sepisujeme do skupiny na FB Kam na výlet s kočárkem. Název je tedy už trochu opsolentní, jen o kočárkových výletech to už dávno není 🙂
  Nám by se nejvíc líbilo:
  FIRST BIKE Helma ABUS YOUN-I sparkling – purple, M
  Nerezová láhev se sportovním uzávěrem 850 ml Pura

 • Barbora Novotná 17.11.2018 at 19:15

  Jeee další super výhra…. Helmu fialovou velikost M a u lahve s brčkem a barva je úplně jedno a tip na výlet celkové Jeseníky a Beskydy ty nikdy nezklamou ale už sme prošli hodně i vašich tipů za což sem vám nesmírně vděčná. Přejeme krásný večer a snad už ste zdravi

 • Kacka 17.11.2018 at 19:18

  Helmu fialovou M, lahev se sportovnim uzaverem modrou tyrkys.
  Hezky clanek