Holčičí dny? Jsou tady!

8.12.2016 in Pozvánky, Tipy - 10 Comments
Holčičí dny? No dřív bych asi řekla, že ne, ty si neděláme. Teda ne nijak extra, protože vlastně každý náš den je holčičí. Každý den jsme my tři spolu, každý den a celý den. Teď Nelinka kvůli nemocem do školky nechodí, a my se domluvily, že do Vánoc už nepůjde. Kdo tu s námi byl už před rokem, ten asi ví, že jsme na Štědrý den loni byli víc jak dvě hodiny na píchání uší a Ježíšek se u nás konal s odkladem. Tak nějak tuším, že kdyby teď Nela chodila do školky, zase si na Vánoce lehneme. Máme tedy čas pro sebe. Ale i přesto, že každý den je holčičí, tenhle byl prostě víc. Proč? 🙂

Celý den byl zase náš, ale my ho pojaly vážně žensky :-D. Jídlo, nákupy a kultura! V jeden den a tak spokojené jsme nebyly dlouho. Nikdo nekašlal, nikomu netekla nudle a já měla i oddechový čas v podobě dvou hodin po obědě, kdy holky spaly. To bylo naše úterý.
Ráno jsme odstartovaly snídaní, na kterou nás pozvalo Feedo. Čas od času je dělá a přihlásit se na ně můžete kdokoli. Jsou zdarma, jsou příjemné a ještě často spojené právě i s nějakým seminářem. Tahle snídaně byla spešl předvánoční a vzít holky na snídani…hmmm já vám říkám, že tyhle dvě se jednou do té telky prožerou :-D. Přítomní se uculovaly, když viděly ty dvě malé futrující se saně :-D.

 

Nelinka sice ochutnala prvně v životě pořádné lívance s jahodama a tvarohem, ale stejně ten nej zážitek bude z malování na obličej. V kavárně byla přítomna slečna, která tohle zvládla dětem na přání malovat za míň jak dvě minuty. Nelinka byla skvělá. Už nemám strach, že mi u kadeřnice jednou neposedí. Ani nehla brvou a držela jak plátno :-).

 

Výsledek jsem vám už ukazovala, ale já ji sem prostě dát musím, protože kdoví, třeba tyhle články budou jednou takovým naším milým deníčkem. Nelinka a la Elsa z Ledového království, pro mě malá modrá kouzelná Avatarka 🙂 Cestou metrem z nás lidi nespouštěli zrak a na holky se usmívali víc než je běžné :-).

 

Sdnídaně se nám maličko protáhla, takže jsme před polednem musely z Hradčanské vyrazit směr domovina, protože obě holky musí do pelechů. Kdybych měla jen Julču, tak to by byla pohoda, protože by hnípla na místě v kočárku a já bych si mohla vykládat na dopolko snídani dál. Nela ale postel neměla, takže se jelo domů. Už tak byl nadlidský výkon udržet Juli živou až dom.
Malůvky jsme smyly z obličejů, protože nikdo moc netušil co udělají s naším povlečením, takže jsme zamávaly kytkám, Elsám a hvězdičkám a chvilku se společně rozmazlovaly v koupelně jako pravé dámy. Holkám se to pochopitelně moc líbilo, protože běžně vidí se odličovat jen mě a za „dnešek“ zvládly snídani v luxusní kavárničce a teď tu stojí v koupelně a smí se taky odlíčit :-D. A to ještě netušily, že až se probudí, bude tady další dospělácký program v podobě nákupů :-).

 

Rovnou ale říkám, že od listopadu už do nákupních center nechodíme, protože nám stačily nudle dotáhlé ze školek a taky předvánoční šílenství v centrech úplně nemusíme. Vsadily jsme na jistotu a Nelinka měla obrovskou radost. Na výstavním festivalu Mini jsme krom fůry krás navštívily i stánek obchůdku Nila store a Nila Kids. Až tam jsme se ale dověděly, že konečně hezký e-shop má kamennou prodejnu a dokonce je takový kousek od nás, že tam Julinka klidně dojde i bez kočárku :-).

 

Takže do našeho dne velkých dospěláckých akcí jsem nám naplánovala návštěvu Nila Kids obchůdku, protože (a další náš luxus) je jen jednu zastávku od knihovny, do které chodíme a chceme si tam zajít půjčit nějakou hezkou knížku s vánoční tématikou. Ale popořadě.
Tramvajová zastávka Perunova a od ní jen pár kroků směrem na Náměstí Míru, tam najdete stylový obchůdek NILA Kids. Pokud NILA znáte, tak stačí přeběhnout přes koleje a naproti je je pak jejich NILA store, takže jedním vrzem oba obchody. Kdo je nezná, po zeptání slečny prodavačky jsem dostala povolení a mohla vám obchůdek vyfotit. Standardní a okoukané věci, hračky ani knihy tady nehledejte. 

 

 

Hodně se holkám líbily zvířátkové škrabošky a masky, které jsou určeny především na dětské oslavy a karnevaly. U těchhle zvířátek jsme se tak zasekly, že chtě nechtě budu muset zvážit holek narozeninové oslavy v dubnu a asi bude tématem oslavy nějaká ta divá zvěř. A to mi to vždy přišlo tak moc klučičí.

 

Ke škraboškám je toho v poličkách z narozeninového sortimentu víc a moc hezká jsou i páníčka. Nelinka pořád volala „mami pohledy, pošleme pohledy?“ :-D. Věkově tu najdete věcičky od úplných miminek až po oblečení pro děti školní.

 

Zatímco se holky přehrabovaly ve škraboškách, já jsem se zasekla u černobílých poliček. Jak už jsem tady zmiňovala, holkám v lednu budeme předělávat pokojíčky, a protože už vím jaké budou mít postýlky (ty jim budu závidět, už jsou ve výrobě 🙂 ), můžu už si pomalu vybírat doplňky a krášlítka do pokojíčků.

 

 

V okolí se nám rodí hodně miminek a v ordinaci jsme maminkám jeden čas rozdávali hodně podobné černobílé samolepky, které jsou pro rozvoj nejmenších miminek naprosto ideálním dárkem, takže tady jsem se kochala a sbírala inspiraci pro příchozí miminka v našem okolí :-).

 

Holkám do pokojíčku plánuju (pokud se vše vejde a zbude kus místa) a stoleček ke kuchyňce a tam by se mi líbilo jejich vlastní prostírání a koutek se stolováním. Jednak si tam můžou sníst svou svačinu, za druhé tam ale můžou se všema těma svýma panenkama pořádat třeba čaje o páté :-).
Kdo má rád „krabičky“ a al babušky, tak tyhle rozhodně vypadají líp něž ty, které si pamatuju z dětství já :-D. Taky jste si jako malé hrály s bábuškama? Asi kdo ne, že? Holky tedy zatím nic podobného nemají, a protože tady byly až ve vyšších patrech polic, ani je nepostřehly.
Čeho si ale Nelinka všimla, to byl tenhle foťák od Plan Toys :-D. Nooo tak ještě aby ne, když já mám foťák krom návštěv toalety snad pořád u sebe :-D. Ono asi dítě každého blogera nebo osob tvořících si doma Project Life album, musí jednou ten svůj foťáček chtít :-D. Tak prý „maminko no ten je, viď“ :-D.

 

Krom fůry hraček, najdete v NILA Kids především moc hezkou dětskou módu. Tu si samozřejmě můžete kompletbě prohlídnout na webu obchodu, ale zdaleka se to nerovná tomu, vidět a hlavně sáhnout si v reálu.
Vyrazit s holkama na nákupy byl záměr a hlavně v plánu bylo, vybrat Nelince šaty. Nějaké na zimu. Jednak Nela všeobecně má šaty moc ráda, za druhé je potřebuje. Aktuálně má totiž v šatníku několikery, ale všechny ze slabého materiálu nebo s krátkým rukávem. A protože ve školce se už musí strojit sama, není úplně praktický má taktika, že si po šaty s krátkým rukávem jednoduše oblíkne triko s dlouhým.

 

Očíhla jsem i botky stylem známé atipasky, ale ony to nejsou. Tyhle botičky vypadají taky moc hezky. Jde o francouzské capáčky pro děti i pro dospělé z kolekce Collégien, vidět jste je mohli právě na Festivali Mini.

 

 

Šatičky jsme nakonec vybraly :-). Nejen že si jsme vybraly nakonec maličko jiné, ale Nela jako správná divoženka je na sebe oblékla a pokračovala dál v novém :-). Kdo je zvědavý do jaké se vyfikla? Křiklavé a pestrobarevné oblečení tu nenajdete, trika ani šaty s dětskými obrázky také ne, ale jak víte, to je přesně to co hledám já. Však Nelinka by na sebe tu Kittynu hned hodila :-D.

 

A zatímco maminky se přehrabují v oblečení, děti můžou zaplout do dětského koutečku, kde je stoleček s pastelkami, nějaká ta originální knížka, kterou doma určitě nemáte a taky houpajda, o kterou se holky začnou rvát, jestli okamžitě nevypadneme :-D.

 

Snídaně v kavárně, kosmetická půlhodinka v koupelně, návštěva obchůdku spojena s nákupy a pak nám chybí už jen ta kultura. Pro někoho je to spíš opruz, my máme návštěvy knihoven rády a děláme si z nich zábavu dost pravidelně.

 

Obě holky knížky milují a v knihovně, která je od obchůdku vážně kousíček, je celé jedno patro věnované dětem. Mají tam i houpacího koně, dřevěný hrad, do kterého si vlezou a spoustu knížek. Navíc tam téměř nikdy není ani noha, takže je to fajn dětský koutek 🙂
My tam chodíme už od doby, co byla Julinka úplně miminko a nikdy nebyl problém. Nelezoucí děti si tam jde odložit na hrací deku/podložku, která tam je, je tam krabice s kostkama a pár jezdících autíček, tak koho by nezaujaly hned jen knihy, taky tam s mimčem chvíli vydrží počkat, než si třeba starší z dětí vybere knížku :-).

 

Nelinka
šaty Brush / NILA Kids
legíny Sketch / NILA Kids
boty Tag Black / Littleshoes.cz

 

My tu naši vánoční bohužel nepořídily, ale to byl za celý den jen jeden jediný neúspěch a katastrofa to není. Prohlídneme obrázky od Lady, zkusíme už Nelinku naučit klasické koledy a s jejím nadšením pro přednesy a zpěvy, už letos možná budeme mít pod Jedličkou dětský doprovod k vánočním písním :-).

 

 

Nelinku vidíte na fotkách právě v šatičkách a legínkách, které jsme si odnesly z NILA Kids obchůdku a i když mi přišlo trochu líto, že ruka nepadla na nějaké víc barevné, Nele ohromně sluší. Asi prvně je oblečená celá jen v neutrálních barvách, ale ráda to zkusím i jindy. Vypadá už tak moc dospěle, že? Užívám si toho, že mě tam chtějí, za pár let mi třískne dveřma před nosem nebo mi naznačí, že se v knihovně neznáme 😀 To bude puberta, ne? 😀

 

A že nevidíte Julinku? Hmmm já taky ne 😀 Ona vždy tak dokonale prosviští regálama, že jen občas nějaká spadlá kniha na zemi mi naznačí, že tudy skřítek šel. A když už ji konečně dostihnu, odděluje nás obrovský regál knih. A ten než oběhnu, je skřítek zase pryč :-D. Budu muset nosit píšťalku, jako na ní slyší psi, třeba se na ni naučí i Julča :-).
Mějte se krásně a až si k nám na Vinohrady budete dělat výlet, tak krom dětského hřiště u Vinohradské vodárny a knihovny, skočte schválně mrknout do NILA Kids, kde na rozdíl od nákupních center nebude frmol a není tu tuctových kousků. A cenově? Myslím, že vše je v rámci možností za dostupné ceny a u oblečení… tam stačí sáhnout a pochopíte. Ani jedny šaty z Lindexu nebo H&M, kterých máme mraky, se zdaleka materiálem nepřibližují těm, které na sobě odnesla Nelinka.
MUDr. Michala Knězková

All posts

10 Comments

 • Michal V. 8.12.2016 at 14:07

  Bomba, Míšo, já vážně nechápu, jak to všechno zvládáš i s dvěma princeznama… Já mám kluka 2 a čtvrt roku a holčičku 4 měsíce a mám pocit, že tohle je u nás nemožné ! Opravdu klobouk dolů a s ním i tupé 😀
  Neskutečně ti fandím, Naďa Výmolová

 • Hana Vanclová 8.12.2016 at 14:31

  Já si tady tak ráda čtu 🙂 V každém článku nějaký nový nápad, nebo tip, paráda.
  Knihovnu musím taky někdy vyzkoušet i u nás v Kolíně, knížky nás baví, tak třeba to bude taky to pravé místo na odpolední chvilku. Musím si ještě pořádně prostudovat články o tom "fotoalbu". Mám totiž spoustu fotek, ale na disku, což se mi nelíbí a pořád přemýšlím, jak je dostat ven. Fotoknížky mi připadají málo tvůrčí.. Jsem tak ráda, že jsem tenhle blog objevila 😉

 • Jana K 8.12.2016 at 17:03

  Ony jsou nádherné obě!
  Fotky to samé.. 🙂

 • Jana Sadloňová 8.12.2016 at 18:10

  Míšo, 2 články denně? Jsi bohyně! O programu ani nemluvím. Knihovnu máme taky rádi, jen ta naše je trochu dál a nejlepší program mají v době, kdy chodí Ríša na Capoeiru … Za tip na obchůdek děkuji, taky nemusím klasickou přeslazenou holčičí konfekci a NILA kids zatím neznám. Přijde mi, že holkám to v modré sluší a ne, že ne. Nelinka vybrala skvěle a obě princezny jsou nádherné!

 • Jitka Křížková 8.12.2016 at 18:13

  Zase další bezva počtení s další inspirací 🙂 Krásné, holky, fotky, článek i šatičky

 • Ziii 8.12.2016 at 20:24

  Víš co mi tu chybí? Článek o time managementu. Tom tvým… ňák si to nedovedu představit. I když já s těma mýma dvěma rošťákama vlastně taky furt někde lítám…akorát když to člověk asi nesepíše, tak mu to ani nedochází…ale každopádně máš můj obdiv 🙂

 • Anna Blažková 8.12.2016 at 20:36

  Míšo, prostě bomba:-) knihovnu už mám taky dlouho naplánovanou, jsem zvědavá jak se dětem bude líbit

 • asmeena 9.12.2016 at 16:32

  Tam to musí být krásné (Verča S.)

 • Anonymní 10.12.2016 at 10:01

  AHoj Míšo, opět příjemný článek s inspirací a k tomu ty fotky…

 • Karolina bílková 10.12.2016 at 23:12

  Ahoj Míšo,
  moc pěkný článek i inspirace 🙂
  Taky máme s klukama rádi knihovnu (Janička nám to zatím trpní 😀 ). Akorát jsme už museli začít jezdit autem, protože kluci si vždycky naberou tolik knih, že kočárkem to už neodvezu 😀
  šatičky jsou moc pěkné, zaujaly mě i capáčky, ty budou u Janičky za pár chvil aktuální 🙂
  Mějte se fajn a těším se na další článek resp. jdu hned na něj – byla jsem nemocná a tak mám čtecí skluz 😀
  Kája

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×