Kůrovci z Vinohrad

Já do lesa nepojedu, já do lesa nepůjdu… ba ne! Naopak. My do lesa šli hned jak vylezlo slunko a dalo se venku být. S holkama jsme byli na dovolené, vyrazili jsme na deset dní do přírody a tyhle hrátky jsme vzali s sebou na Rysí stezku – naučný zážitkový areál v turistickém Hřensku, o kterém se zatím moc neví. Teda, my vlastně vzali jen pixly s akrylkama…
 

Už si možná někteří pamatujete, vždy zapomenu na papíry. Spíš nikdy nepředpokládám, že zrovna budeme něco dělat. Tyhle aktivity jsou spontánní, když „je vhodná doba“. Barvy vozím s sebou vždy. Buď mám v kočáru hozené spreje nebo alespoň křídy či akrylky. Na Rysí stezce jsme měli akrylové barvy a papír vlastně nebyl vůbec potřeba. Chcete to zkusit s námi? Malování je hodně o hmatovém zážitku, děti baví malé i větší a vy si v klídku vypijete to své kafíčko.

Co k tomu:

 • akrylové nebo jiné vhodné barvy – doporučuji hustší konzistenci (spreje by nám byly k ničemu)
 • podklad, na který budete malovat najdete v lese – my našli parádní velké kusy kůry
 • vlhčené ubrousky nebo cokoli, čím dítko umyjete před cestou domů 🙂

 

Jak na to:

 

 • Julinka tentokrát nebyla jen správcová pixliček, ale smočila špičku prstu a patlung matlung se jí tuze zalíbil – trochu jsem čekala, kdy tu výbornou „pistáciovou a obláčkovou“ ochutná 😀
 • Holky jsem usadila k většímu pařezu, kde jsem věděla, že bude místo, zároveň se ale nepoperou 🙂 (ano to se už občas stává)
 • Vykydnete bobánky barev a už se jede – ani jsem nemusela Julince sama ukazovat a svou kůru začala úspěšně prznit.
 • krom kůry můžete použít i jiný přírodní materiál  nebo je vystřídat všechny
 • hmatem děti cítí krásně rozdíl jednotlivých povrchů a Nelu třeba zaujalo, že na kůře nedokáže pomalovat celou plochu, i když se o to vážně snaží. Záhyby kůry jí to nedovolily a jsem ráda, že v boji Nela vs. kůra nechala vyhrát kůru 😀
 • Když malují Vaše děti, taky k tomu používají jen jeden prstík? 😀 Často se mě ptáte, jak je možné, že je nechám matlat se v barvách, když nemají zástěrku nebo pracovní hadry 😀 Tady máte důvod.
 • To já byla trochu jinčí kafe 😀 Tady máte jedinečnou možnost vidět malou Michalku (tedy mě!) ve věku Julinky. Ty čertíky v očích mámě obě společné 🙂
 • Upozorňuju, že nešlo o masku vodníka na bále místního kulturáku, ale o snědenou temperu, kterou mi podal můj o rok starší bratr do postýlky… a ještě měl tu drzost rodičům říct, že jsem si ji z toho šuplíku, který byl dvakrát výš než jsem byla velká, vyndala sama 😀 Sourozenecká láska, vidím to dnes a denně :-D.
 • Cokoli barevného je přeci špína a tu ony nerady. Znám spoustu fotek, kdy je dítě zapatlané barvou od hlavy až k patě 😀 holky tohle zatím nesvedou – Juli možná v budoucnu ano, zatím se taky drží.

 

 • A jestli děti vemete v Hřensku na Rysí stezku, doporučuju se pak zastavit u parkoviště na tom vééélikém hřišti, protože každá dobře odvedená práce přeci končí legrací 🙂
 • Tady už jsme museli obout každou botu, Nelinka dokonce dvakrát, protože si je zase obula opačně 😀 a vyrazili jsme směr domovina – vlastně spíš chalupovina.

 

Taky už jste zkusili nějaké netradiční malování v přírodě? Klidně mi hoďte pár tipů do komentářů, my je využijeme a já budu mít v zásobě pár dalších možností jak holky zabavit až si to situace vyžádá.
Věřím, že velké děti už vytvoří takový obrázek, kterým bych si klidně i vyzdobila stěnu chaloupky. My zatím takové výtvory nearchivujeme, protože je mi jasné, že v září nám toho bude Nela valit ze školky tolik, že budu ráda za pár cenťáku místa na své věci :-D. Výtvory jsme tedy co nejšetrněji zlikvidovali, pařízek po sobě uklidili a zvířátka ani nepoznají, že jsme tam byli. 

 

Mějte se krásně, užívejte léta a brzy zase „na přečtenou“

 

(function(i,s,o,g,r,a,m){i[‚GoogleAnalyticsObject‘]=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,’script‘,’https://www.google-analytics.com/analytics.js‘,’ga‘);

ga(‚create‘, ‚UA-82433952-1‘, ‚auto‘);
ga(‚send‘, ‚pageview‘);

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×