Letní puťák den 2.| Rozálka s koňmi a vinicí

Vítejte v druhém dni naší „toure de sousedi“ 😀 . Včera jsme odcestovali z Prahy do Bratislavy a cestou se zastavili ve VIDA! science centru, což jste si mohli přečíst na blogu včera 🙂 . Odpoledne jsme pak dojeli na místo naší romantické části dovči, do Hotelu Rozálka, který má kolem sebe nádherné vinice, vlastní stáje s koňmi, které vidíte po celý den. Doslova filmová romantika 🙂 .

A protože ubytování se nám moc líbilo, zaslouží si vlastní článek. Díky tomu tu dnes budou nejen tyhle řádky k ubytování, ale přidá se i článek o tom, co jsme na tomhle místě všechno prošli, kde se nám líbilo 🙂 .

Tour de sousedi – harmonogram

Pondělí: Vyrážíme z Prahy do Bratislavy, cestou děláme zastávku ve VIDA centru v Brně
Úterý: Užíváme den v rodinném penzionu s rančem a vinicemi na Slovensku
Středa: Přesouváme se na sever do Beskyd a stavíme na hradě
Čtvrtek: Beskydy s dětmi a výlet za nejkrásnějším výhledem
Pátek:
 přesouváme se do polského Hotelu Lyson a vegetíme v zábavním parku
Sobota: Zábavní rodinný park Inwald na od rána až do večera
Neděle: Směr Praha – Stavíme v rodinném parku Ochaby

Hotel Rozálka a slovenský Pezinok

Pozor, že pokud si čtete recenze na internetu (jako já 😀 ), tak konkrétně u tohoto hotelu mě maličko děsily. Krom čekačky v restauraci se nám ale nepotvrdilo vůbec nic (hluk, špína, neochota…u nás naopak). Všude čisto, ticho úplné i přesto, že o našem víkendu tu byla svatba s večerní party. A pokojíček? Vesele šoupejte následující fotkou.

IMG_1087
IMG_0964
Hotel_Rozalka-3
Hotel_Rozalka-4
IMG_1577
Hotel_Rozalka-19
previous arrow
next arrow
 

Ráno jsme začínali snídaní, která byla už od 7,30, takže jásal každý rodič 🙂 . Holky nás pravidelně tahají z postele před sedmou ranní, ale abych si jen nestěžovala. Obě chodí spát po obědě a večer zalezou do postele mezi 19 a 19.30 🙂 . Takže je jasné, že ráno je budíček brzký.

 Nutno říci, že počasí se tady hodně kabonilo, ale ve výsledku sprchlo opravdu jen párkrát, takže nebylo třeba být v pokoji téměř vůbec. Užili jsme si příjemnou a tichou noc a ráno hurá ven.

Konečně snídaně, která je ráno

Na snídani nám tu chybělo ovoce a bílý obyčejný jogurt jinak bylo dostatek všeho. Kdo má rád sladké snídaně, ten byl odkázán jen na kupované sladké pečivo a lepší varianta moc nebyla. Vyřešili jsme alespoň marmeládou a máslem.

Případně to u mě jistila míchaná vajíčka a děti rohlík se zeleninou a sýry, případně záchranná marmoška, a pak už hurá ven, omrknout nedaleké městečko Pezinok.

Krása tohohle hotelu je, že bydlíte uprostřed jízdáren. Do stájí přístup není, takže tam se na koníky nepodíváte, ale jezdí vám přímo před okny pokoje. My se na ně chodili dívat i na tribuny a holky se pořád dokola ptaly, kdy už budou jezdit ony dvě 😀 .

Jediný neduh tohohle místa

Hotel leží od městečka poměrně malý kousek, ale i tak jsme využívali na večeře místní restauraci. Tady je bohužel vážně čekání na jídlo hodně dlouhé a oba dny to bylo cca 50 minut.

Dětské hřiště na dohled z pokoje

Když už s tím ale počítáte (věděla jsem to z recenzí), objednáte si jídlo ještě v době, kdy děti lítají na hřišti a k jídlu zasednete včas. Tak jsme to udělali druhou večeři my.

IMG_0999
Hotel_Rozalka-14
Hotel_Rozalka-21
Hotel_Rozalka-22
previous arrow
next arrow
 

 Dětské hřiště je starší, ale to napadne nás jako rodiče. Holky by nad tím nikdy neohrnuly nos a bavily je jak prolézky, tak houpajdy a trampolína. I hřiště bylo v recenzích často zdrbnuté, nám úplně stačilo.

Pezinok a skvělé jídlo v Matyšákovi

A pokud by vám čekačka v restauraci vadila, doporučím super tip na restauraci přímo ve městečku. Je moc krásná, vůbec ne drahá, obsluha neuvěřitelně milá, dětský koutek přítomen a jídlo bylo vynikající, sen 😀 . Mrkněte v šoupátkové fotce!

Restaurace Vinum Galéria Bozen Matyšák – tady klik

IMG_1479
IMG_1477
IMG_1513
IMG_1510
IMG_1527
IMG_1549
IMG_1564
previous arrow
next arrow
 

Včas rezervovaný Kuky

A když přišlo zklamání, že holky nemůžou do ohrádky ke zvířátkům, přišla na nás řada s koníky. Ty si doporučuji zamluvte hned při rezervaci ubytování, protože na místě už bude pozdě 🙂 .

Krásný koník Kuky holky povozil před hotýlkem a ony byly nadšené, že zase nevyfasovaly poníka, jako je tomu vždycky všude 😀 . „Mami ten je velkýýý“ 😀 .

Praktické info k Rozálce

webová stránka – http://www.rozalka.sk/
Facebook fun page – tady klik
adresa hotelu – Rozálka 9, 902 01 Pezinok
cena – voucher na Slevomatu (v červnu 2018): 1490 Kč 2os./2 noci i se snídaní, děti nad 3r za přistýlku doplatek

Jak jsem jela připravená na všechno, moc příjemně nás tohle místo překvapilo. Okolí je na jedné straně městské, takže dohlédnete v dálce na paneláky, tak na stranu druhou pak vidíte překrásné vinice na kopcích, kam doporučuju si udělat výlet (bude na blogu ještě dnes 🙂 ). Najdete tam totiž i moc hezkou vinařskou stezku s cedulemi a dokonalou krajinou 🙂 .

Tip: Za ubytování se dá ušetřit, protože se dají hezky sehnat vouchery přímo do tohoto hotelu.

Ubytování, která na blogu najdete

A že se vám zrovna Slovensko nehodí? Tak přidávám mapu s přehledem všech ubytování, kde jsme byli, a která mají na blogu vlastní článek. Stačí se jen skrz vlaječku prokliknout do příslušného článku. Mějte se krásně a dnes večer ještě jednou přijďte, budou tady výlety okolo Rozálky 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

No Comments

Leave a Reply

Vítejte u nás na blogu!

Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

Kam za námi

Nejnovější příspěvky

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

×