pro prstíky | prošívací karty v Africe

Venku je právě teď 34 stupňů a já marně vzpomínám, jak jsem doma byla přesvědčená, že Afrika už je v září mírumilovná 😀 . Je tu ale božsky. Tak moc, že jeden celý článek vám napíšu o hotelu, který jsme si vybrali už v lednu, a kde teď trávíme skvělých 16 dní. Žádné povinnosti, vstávání do školky a ani nemoci se nekonají. Ten článek dnešní ale bude o zábavě, kterou s sebou vezeme.

Po roce v Africe

Holky si tu naplno užívají vody, moře, klouzaček a já si užívám knížky a kafe, když po obědě i s tátou všichni zalehnou. Vybrali jsme si hotel v Africe, kde máme jistotu dobrého počasí, holky fůru klouzaček a po prvních 4 dnech už si je užívá i Julinka, které se to všechno rychlé a mokré extra nepozdávalo 🙂 .

Na plavání chodíme u nás jen s pěnovým pásečkem, takže je tady pro Juli dost relax, že si může vlézt do nafukovacího kruhu, ale i o tom ta válecí dovča je. Nevím zda pěnové pásky do vody znáte, ale jsou super. Děti musí makata snažit se a jednotlivé dílky pásku se pak sundavají. Kruh je prostě válečka. Julie se do něj nasouká a ve vodě si lebedí jak bojka. Pak už jen klobouk a dost tekutin a má havaj 😀 .

Nemáme moc rádi ty extra veliké hotely, kde je hlava na hlavě a na jídlo si nemáte kam sednout, takže jsme vybírali dlouho a trefili jsme skvěle. V rámci hotelu tu máme své malé ubytování s pár sousedy a k tomu svůj bazén, kde si holky plavou a utopit se tam není až tak snadné.

Když nejde být na slunci

Co ale ve chvílích toho nej vedra? Vezla jsem s sebou několik knížek a jednu parádní krabici, která slaví úspěchy i u našich sousedů 🙂 . Moc se mi zalíbila tvorba od eeBoo, která u nás není vůbec dlouho a jejím výhradním distributorem je Mamiee.

Už z blogu znáte hlavně Vilac a Djeco nebo Avenue Mandarine. Tohle je ale něco tak strašně krásně koukatelného.

Jednak samotné ilustrace nemají chybu. Připomínají mi romantičnost a la Malý princ a navíc všechna tvorba eeBoo mi dává smysl. Na blogu jste mohli zahlédnout už jejich příběhové karty. Ty se vám líbily a vím, že nejeden z vás je na léto pořídil a pak mi psal, že je nadšený.

Děkuju za tyhle ohlasy 🙂 . U karet se rozvíjí slovní zásoba, fantazie a jsou praktické na cesty. Tahle naše mořská záležitost je zase něco pro prstíky předškoláčků.

Vzhledem k tomu, že od narození Nelinky se s námi táhne její hypotonie, je už maminkám dětí se stejnou diagnózou jasné, že je to takový pomalý běh na dlouhou trať, který se ale vyplatí běžet a doběhnout.

Snažíme se Nele zábvnou formou podstrkovat vše, co bude rozvíjet motorickou stránku. Nelinka už dohání své vrstevníky a je šikovná, takže i ta radost, že jí to jde je veliká.

Vyšívací karty – Lacing cards 

Vyšívací karty od eeBoo, které jsem s sebou vzala jsou stimulem moc fajnovým. Pevné karty, krásně ilustrované, mají v sobě dírky, které, když děti propojí barevnou tkaničkou, dostanou krásně obšitý obrázek.

Pro Julinku (2 roky) je težké ještě držet v hlavě fakt, že je třeba přišití otáčet kartou a vlastně vždy se začíná na jiné straně. Často tedy šije jen z jedné strany a tkanička se jí tak namotává přes hranu obrázku. Nele (4 roky) už to jde moc hezky a ta si vydrží vyšívat úctyhodnou chvíli.

V sadě je 5 podobně ilustrovaých obrázků a k tomu 5 různě barevných tkaniček. Hra získala i ocenění a je to další z řady eeBoo, které jsem si pro holky vybrala. Brzy bude na blogu ještě další z jejich „her“, která je pro mě ale mnohem víc než jen obyčejná hra.

To se mi vážně líbí a děkuju Mamiee, že k nám tuhle značku dováží. Věřím, že se brzy mezi rodiče dostane a bude se z nich těšit mnoho dětí. Cenově je totiž proti podobně kvalitním značkám moc přívětivá.

A tak si šiju šiju, Julinka se rozčiluje, máma si čte a relaxuje na lehadle a táta, ten chudák lituje, že se musel dát zrovna „za beduínku“, která mu zakázala ohulit v ubykačce klimatizaci 😀 . Chudák, to jsou ty největší důkazy lásky 😀 . Co ale s nemocnýma dětma, no ne?

A tak se tu teď celé dny povalujeme. Jednou za rok je tohle nicnedělání docela fajn a kdo si myslí, že pro něj válení není pač je to nuda, doporučuju vzít děti 😀 . Povalečská doba se totiž scvrkne jen na tu chvíli dne, kdy děti usnou a to si ještě ráda dáchnu s nima 😀 .

Tak se zatím mějte krásně a já jdu zkusit najít na obloze mrak 😀 a lakovat holkám nehty, což jim slibuju celé léto. Vaše tři zapletenky…

MUDr. Michala Knězková

All posts

2 Comments

 • Pravdova Lenka 7.9.2017 at 18:32

  Jee, supr fotky, uzivejte holky…. A karty su paradne

 • Eva Veverkova 7.9.2017 at 23:21

  Dobry vecer, dekuji za clanek. Mame tyto hracky moc radi. Rada bych se vas ale zeptala na jinou vec. Stejne jako v lonskem roce jste pro dovolenou s detmi zvolili Afriku, nemate strach ze strevnich problemu? Nemuze to byt hlavne pro male deti riskantni? Take me laka dovolena v Egypte, ale toto riziko me trochu odrazuje…Predem dekuji za odpoved.

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×