Nočníkofky 3 | Interaktivní bobkařina

Krásnou středu všem, kteří se odvážili rozkliknout další z řady hovínkových knížek pro děti. Ono teda „psát o hovně“, není až tak snadný, jak by se mohlo zdát. Dnešní Svojtkovina je zas trochu jiná a autoři v „těchhle vodách“ mají poměrně bujnou fantazii. Už jsme si na blogu ukázali jednu encyklopedickou (Co je to hovínko?), druhou vtipnou „na nočníku udržovací“ (Vombat Jirka) a do třetice je tady interaktivní leporelo Malý nočník, malá hovínka.

Možná jste si všimli, že jsem začala všechny články třídit podle věku. Můžete si tak snadno vyfiltrovat ty, které se hodí pro vás. Štítky vždy najdete dole pod článkem, a jakmile kliknete na svůj věk, otevřou se články přímo pasované na vaše děti. Takhle kniha je ze všech nočníkovek určitě pro ty nejmladší děti.

Ne, že by Nelu nezaujala, ale je to silné leporelo, které má různá posouvací a vysouvací okýnka. Dětem toho až tolik nesdělí, ale zase je to kniha, která udrží dítko posedět na nočníku. Děti se „dočtou“ hlavně o místě, kde které to zvíře kaká a na obrázku si prohlédnou, jak bobky zvířátek vypadají.

Není tedy rozdělená do žádných kategorií (kdo, co, jak, proč,…) jak jsme u Svojtky často zvyklí. Tady de jen o jedno 😀 . A zatímco první Svojtkovina (Co je to hovínko?) nám ukázala králíčka, který své bobky sám pojídá, tahle pro prťata se do detailů nepouští :-).

Králíček jednoduše hopká po slámě, kde ty své hromádky udělá a děti si je za pohyblivým okýnkem objeví. Rozhodně teď budou holky důkladně zkoumat každý kotec 😀 .

Co není na první přečtení úplně patrné je i fakt, že děti se doví poměrně bohaté názvosloví 😀 . Hovínka, bobky nebo kobližky nebo třeba pojem jako“dojít si na velkou“, který zaujal Nelu a dost dlouho upozorňovala. „Na velkou co, mami?“ 😀 .

Ke koníkům teď chodíme často a vlastně na každé dovolené kde se dá, nasedáme a necháme se vozit. Takže o koblihách už holky vědí, paradoxně tady neznají ono druhé synonimum, protože koblihu žádná z nich nikdy neochutnala 🙂 .

Občas jsem se trochu bála, co si Julinka v posuvném okýnku objeví a jedním z takových případů byla tahle strana 😀 Autoři ale byli rozumní a jak říkám, kniha je pro malá batolata, takže je téma zpracované jen okrajově a skousnou to i maminky, které se „v tom“ prostě rýpat nechtějí 😀 .

Tuhle knížku doporučuju jako vtipný dárek nejmenším, kteří se chystají na odplenkování 🙂 . 

Takže netřeba se bát. Nic extra tady vidět nebude. Pokud chcete ale zaujmout dítě starší, zcela jistě sáhněte po okýnkovce od Svojtky, kterou jsem vám nafotila tady: Co je to hovínko?

Závěr knihy je vzkaz malým čtenářům „Zasedni a ulev si tam, kam máš 🙂 „.

Pro nás knížka už není, ale my ji máme právě nachystanou pro dcerku kamarádky, kterou brzy čeká vzdávání se plenek a navíc má v říjnu svátek. Takže věřím, že zaujmeme jak mamku, tak malou princeznu 😀 .

A protože je to fakt populární, končí i tahle Svojtkovina pochvalou. Mně osobně nevadí, že maminka chválí synka (i když my máme dcery), ale protože vím, že dost z vás to vadilo u knihy Mám Tě ráda, tak to tu zmiňuju rovnou 🙂 .

Knížku najdete na e-shopu Nakladatelství Svojtka a pokud by vám přecijen tahle literatura úplně nevoněla 😀 , můžete sáhnout po klasice jako třeba Dášeňka nebo Malý princ. Ty už máme z kolekce knížek, které najdete zase v supermarketech Albert. Jen neprokaučujte uzávěrku, protože akce končí 26.9. Nám se to s mimoněma posledně podařilo o jeden den prospat :-/ .

O klasice, kterou najdete v Albertu a taky o všech pravidlech se dočtete tady. Po nasbírání bodíků jsou zase knihy bez doplatku, tak povolejte babičky a tety. My si brousíme zub na celou kolekci, kterou chceme k babičce, protože je to klasika 🙂 .

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Andrea D. 21.9.2017 at 9:55

  Fajn série 🙂 Ale ještě bych uvítala i nějaké praktické osobní tipy 🙂 Jak se odplenkovávalo u vás 😉

 • Leave a Reply

  Vítejte u nás na blogu!

  Mé jméno je Míša a jsem dětská lékařka. Především jsem ale mámou 4 dětí. Blog je o všem co mě naplňuje, co máme rádi, co nám dává smysl. Tedy o prevenci, zdraví, cestování a o našem životě. Doufám, že se Vám tu s námi bude líbit.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×