dnes s pobytovou výhrou | Šumava s dětmi

dnes s pobytovou výhrou | Šumava s dětmi

Mám dospáno. Festival mini byl skvělý a já tolik z vás potkala (v suchu a teple 😀 ), že jsem v neděli na oslavě narozenin holek přišla o zbytek hlasu. Mám teď aspoň čas projít starší fotky a vložit sem náš jarní výlet ze Šumavy. Navíc vám na konci výletu můžu udělat i radost, protože pan majitel z ubytování Apartmány Hartmanice & Cafe 27 mi věnoval rodinný pobyt, který můžu poslat k vám 🙂 a vy si o něj můžete na konci článku zasoutěžit.

Pidistezkou: Hrátky se zvířátky

Když jsme odjížděli na Šumavu, bylo to naše úplné poprvé. Už jsme projeli velkou část republiky, ale Šumavu neznáme vůbec, takže jsme se těšili jak malí. To jsme ale nevěděli, že nám téměř celý víkend bude pršet a že místo slunce najdeme sníh 😀 . Co se ale povedlo moc, to byla nedělní procházka po stezce, která se jmenuje Hrátky se zvířátky.

Víte, kolika let se dožívá veverka, kolik váží liška nebo jaké rozpětí křídel má výr velký? Tohle vše se dozvíte, když vyrazíte na procházku do lesoparku Luh. Je tu naučná stezka pro nejmenší, zaměřená na zvířata našich lesů.  Čeká vás pět zastavení s informačními tabulemi s veselými obrázky doplněné velkými dřevěnými sochami zvířátek :-).

Pro zpestření putování po naučné stezce jsou pro děti připravené i hezké pracovní listy s úkoly a omalovánkami. Pracovní listy i s mapkou naučné stezky jsou k dispozici v Městském informačním centru na náměstí, nebo si je můžete stáhnout tady u nás 🙂 .

PRACOVNÍ LISTY STÁHNI ZDE

Nelinka: medvídková mikina – tady klik, reflexní sukýnka Didriksons – tady klik, bambusové punčochy – tady klik, nejteplekší podkolenky – tady klik, zimní botky pro široké nožky – tady klik, batůžek – tady klik

Procházka je fakt i pro děti úplně malé, protože naučný okruh má asi jen 1 km. Najdete na něm krom tabulí a dřevěných soch i nějakou houpačku, projdete se okolo řeky, ze které měly holky obrovský respekt a zase se vrátíte zpět na místo, odkud jste vycházeli.

Akorátní procházka pro holky, které jsme se snažili po předchozím dni na dešti hodně šetřit. Stezka je pojatá opravdu dětsky, takže holky zajímala každá cedule. Jen je škoda, že spousta soch už má své nejlepší období vážně za sebou.

I tak to bylo fajn dopoledne před návratem do Prahy, který jsme ještě protáhli návštěvou hradu.

Kdybyste viděli, kolik ulit a kamínků jsem pak vyprala v pračce 😀 .

Trasu doporučuju vzít pšky, i když se dá projet s kočárkem i odrážedlem. Máte ji pak ale velice rychle za sebou, protože ten kilometr fakt není moc 🙂 . Pokud máte děti starší a bude to pohoda prochajda, tak my si tenhle dnešní výlet propojili s návštěvou nedalekého hradu Rabí 🙂 .

Jestli ted někdo koukate na hokej jako já (holky mám na malování) tak ano, právě proběhla poslední infarktová minuta zápasu se Švýcarskem 😀 ) No štěstí, že ještě máme mladá srdce 😀 .

Julinka: medvídková mikina – tady klik, reflexní sukýnka Didriksons – tady klik, bambusové punčochy – tady klik, nejteplekší podkolenky – tady klik, zimní botky pro široké nožky – tady klik, batůžek – tady klik

Hřiště velká nečekejte, potkali jsme jen nějakou tu houpajdu, ale i tak se k ní holky vrhly jak do pole při samosběru 😀 . Když ale budu upřímná, stejně jim byly nejvíc místa jako nádrž nebo řeka, kde facinovaně ryly klacky do bláta 😀 .

Mini zácházka k rozbouřené řece

K řece vás stezka úplně nedovede, ale budete křížovat ještě jedny naučné cedule, a to Sušickou pavučinu 🙂 . Pavučina vede po čtyřech vrcholech (Svatobor, Stráž, Kalovy, Žižkův vrch) i údolím řeky Otavy (Na Pátečku). Ke každému z těchto bodů vede jedna stezka, která má jedinečnou tématiku.

Dva okruhy se klikatí přímo městským centrem a jeden „velký” pak spojuje všechna vrcholová místa. Pokud by Vás putování okolím Sušice líbilo, můžete se ještě vydat na vrchol Hrádek k soše sv. Jana Nepomuckého. Kopec na sever od Sušice je téměř bez stromů, a díky tomu je odtamtud vidět do všech světových stran 🙂 .

V tomhle momentě si k řece odskočte, protože je u ní i hezká lavička s výhledem, nikdo tu nebyl a těch šišek co do řeky nalétalo 🙂 . Vylezlo nám prvně sluníčko a konečně to byla ta Šumava, na kterou jsme se moc těšili.

Díky těmhle místům “kolem” jsme šli jeden kilometr vlastně úplně celé dopoledne 😀 . Běžně za tu dobu holky stihnpou i šestkrát tolik, ale bylo to milé, pohodové. My velcí se většinu času kochali tím, co zajímá je malé a občas jen hlídali, aby nám někde neuplavaly nebo se nezapíchly do bláta až moc hluboko 😀 .

K řece je to zacházka fakt jen pár desítek metrů, takže jsme se zase rychle vrátili na původní okruh a tady už vidíte, že podél řeky je terén vskutnu cyklostezkový. Maminky tady procházely s kočárky, sem tam projel někdo na bruslích a my si zase zstavili u další – tentokrát soví – zastávky se sochami.

Jojo, píšou tam, evidentně, něco děsně překvapivýho 😀 😀 . Celou stezku jsme zakončili návratem na místo, odkud jsme vycházeli. Pokud půjdete do centra Sušice, máte to o cca 1 km delší. My jsme už ale směr centrum nešli, protože jsme směřovali dom ku Praze, takže nacpané auto už čekalo jen kousek od stezky.

Mám z víkendu na Šumavě ale strašně fajn zážitky. Těší mě, že jsme si ho nenechali zkazit počasím, které nás fakt nešetřilo a povedlo se i v holkách vzbudit pocit, že “sem se musíme vrátit”. A taky vracíme, jen kousek odsud zamíříme už za 14 dní 🙂 . Náš první víkend i se sobotním výletem můžete na blogu najít. Uvidíte tam totiž i Apartmány Hartmanice & Cafe 27, kde jsme byli ubytovaní a přesně se podíváte, o co vlastně dneska soutěžíme.

Praktické info k dětské stezce Hrátky se zvířátky

oficiální název stezky: Hrátky se zvířátky
délka trasy 1 km
občerstvení po trase – není, vlastní zásoby nutné 🙂 včetně vody
mapa trasy – fotos stačí rozkliknout a můžete přibližovat a plánovat 🙂
možnost parkování – za potokem Volšovka je sídliště, takže kdekoli
pracovní listy ke stezce – ke stažení výše v článku

Rozdáváme: Rodinný pobyt na 2 noci na Šumavě

A teď už jen díky za vaší dnešní návštěvu a panu majiteli za pobyt, který mohu darovat jedné rodině 🙂 . Ubytovaní budete v apartmánu, ve dvoře se děti vyblázní na hřišti a na dosah máte spoustu krás Šumavy.

Kuk na článek Prvně spíme na Šumavě – Apartmány Hartmanice & Cafe 27

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Znáte Šumavu? Klidně dej tip kam tam vyrazit.

2. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

3. Pokud budeš soutěž sdílet veřejně na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Něco navíc: Moc děkujeme, že tu s námi jste a pokud se vám tu s námi líbí, jsme naposledy nominováni v soutěži MAMAblog roku a váš hlas nám moc potěší. Dá se odeslat až do 1.6.2019 a to až 1 denně. Pojďte s námi zabojovat 🙂 .

Najdete nás v kategorii Lifestyle jako blog MK Life:

349 komentářů

 • Klára 21.5.2019 at 17:58

  Šumavu neznám, ale ráda bych se tam s rodinou podívala a poznala 🙂

 • Zdeňka Vašková 21.5.2019 at 17:59

  Šumava? Hmm tak tam jsme nikdy nebyli a už tak dlouho o ní mluvíme… Krásné prostředí, stezka a fotky holek jsou boží… Jo a ulityv pračce? Znám víc než dobře 😀

  • Hanka 21.5.2019 at 20:50

   Šumavu znám jen jako vodak, sjizdeli jsme Vltavu z Lenory, nebo lyžař, přičemž jsme víc využívali rakouskou stranu. A jako dítě jsem jezdila na Lipno. Ale už několik let tam plánujeme jet na dovolenou. Tipy na krátké okruhy, navíc se zajímavostmi pro děti, jsou k nezaplacení.

 • Zuzana Dordová 21.5.2019 at 17:59

  Šumavu znám jen z dětství a to jsme jezdili za rodinou, je to už fakt dávno a ráda bych se tam podívala znova 🙂

  • Věra 21.5.2019 at 20:01

   Na Šumavě jsem byla 2x a ještě bez dětí. Byli jsme na hodně známých místech, jako třeba Boubín, Tříjezerní slať, Chalupská slať, Plešné jezero a Plechý, Schwarzenberský kanál, Lipno a pak v Německu na stezce korunami stromů a ještě jsme si vyšli na horu Lužný. Šumava je krásná, ráda bych se tam zase někdy podívala.

 • Kristýna Hurychová 21.5.2019 at 18:03

  Jezdíme jen na Lipno a je to tam moc krásný.
  Ale ráda bych poznala víc že Šumavy.
  Na Lipne se nám nejvíc líbil králíci ostrov, kde jsou přes sezónu volne pusteny králíci. Elisce se to moc libilo

 • Hana Achsová 21.5.2019 at 18:03

  Na Šumavě jsme byli na svatební cestě, navštívili jsme Český Krumlov, Třeboň, Vyšší Brod, Plešné jezero. Ale tou dobou jsme byli bezdětní a už je to nějaký ten pátek 😁 Na Šumavě mě láká Stezka korunami stromů ☺️

  • Klára 23.5.2019 at 7:03

   Třeba Soumarské rašeliniště, Vlčí výběh u Srní. Šumava je krásná… ❤

 • Šárka 21.5.2019 at 18:07

  Nám se moc líbil výlet k Černému jezeru. To jsme ještě byli dva, takže teď bychom se rádi vrátili ukázat Šumavu také naší malé.

 • Jana Morávková 21.5.2019 at 18:09

  Šumavu znám jen z dokumentů, nikdy jsem tam ale nebyla, a měla bych to napravit 🙂

 • Michaela G. 21.5.2019 at 18:09

  Na Šumavu jsme se zatím bohužel nedostali, podivat se tam plánujeme už dlouho, tak třeba letos to vyjde !

 • Tereza 21.5.2019 at 18:10

  Krásné odpoledne Miso, mám ráda Vaše tipy na dovolené, díky tomu jsme našli nám ideální dovolenou v domě Jonáš, pro našeho autika kouzelné!! Jinak Šumavu tak trochu zname, ještě za svobodna jsme byli s manželem v Železné Rudě a na to ráda vzpominam, vlackem kousek do Německa, před pár lety tam bylo kouzelne😍 sdílím na FB Tera Bezinka. Zdravím a snad se povede Vás po dlouhé době opět vidět osobně. TEREZA

 • Adéla 21.5.2019 at 18:13

  Dobry den, na Šumavu jsem jezdivala lyzovat v zime s rodici, kdyz jsem byla mala, ale od te doby jsem tam nebyla. Moc rada bych tam vyrazila s celou rodinou a udelala si tak krasny společný čas.

 • Hana Misery Charvátová 21.5.2019 at 18:15

  Na Šumavě jsem byla asi tak před 12 lety v obci Srní. Bylo to tam moc pěkné, jezdili jsme na kole, chodili na procházky, ale už je to dost dávno, takže přímo tip na ubytování nebo kam jít, to si netroufám. Blízko je Horská Kvilda, kde je pořád strašná zima 😀

 • Radka 21.5.2019 at 18:17

  Osobně Šumavu moc neznáme. Zrovna přemýšlíme kam v létě vyrazíme, tak se třeba podíváme i tam 🙂

 • Petra Šmídková 21.5.2019 at 18:18

  Miluji Šumavu, prožila jsem zde nejkrásnější okamžiky svého života a několik let za sebou jsme jezdili na Železnou Rudu – naučila jsem se zde lyžovat a zamilovala jsem se do tohoto sportu. Podruhé jsem se zamilovala, když jsme přijeli v létě a já poznala letní krásu hor – Černé a čertovo jezero, vodopád Černá strž. Neskutečná krása jsou šumavské čisté potůčky a říčky s tou nejlepší vodou. Moc ráda bych Šumavu ukázala svým dětem a děkuji za inspiraci.

 • Veronika Šulcová 21.5.2019 at 18:19

  Parkrat jsme byli na Lipne a je tam nadherne! Casto jezdime do Spindlu, je to bliz, ale vyhra by se nam libila moc 🙂

 • Zuzana Grieslerová 21.5.2019 at 18:25

  Na Sumave jsem byla naposled jako bezdetna, tak to clovek uplne nevidi tema stejnyma ocima a vsechny babyfriendly krasy mu zustanou skryty 🙈

 • Petule 21.5.2019 at 18:26

  Na Sumave je krasne vsude 😉 ale moc se nam libilo treba ve Stozci, kde je uzasna naucna Sovi stezka 😉

  • Andrea 21.5.2019 at 18:42

   Na Šumavě jsem naposledy byla ještě bez děti 😀. Věřím,že s klukama by to bylo bezva 😀. Díky za soutěž.

 • Eva 21.5.2019 at 18:26

  Na Šumavě jsme byli před deseti lety tehdy ještě 2+1. Bohužel skoro celý týden nám propršelo a tak jsme toho tehdy stihli velmi málo. Rádi bychom se tam ještě vrátili, teď už 2+3 🙂

 • Monika 21.5.2019 at 18:27

  Byla jsem tam před mnoha lety a ráda bych se tam nyní s dětmi vrátila.

 • Květa 21.5.2019 at 18:27

  Na Šumavě jsem ještě nebyla, ale chystáme se tam s rodinou. Zatím žádný tip nemám, ale ráda se nechám inspirovat.

 • Lenka Bůžková 21.5.2019 at 18:29

  Šumavu neznám. V mládí jsem zde byla párkrát s rodinou na chalupě. Od té doby nic. Zatím poznávám druhou stranu republiky.

 • Lenka 21.5.2019 at 18:32

  Na Sumavu se chystame, je dalsi v poradi nasich rodinnych dovolenych. Jsem rada za vase tipy s malymi detmi, ktere muzeme vyuzit. Vyhra by nas velice potesila 🙂

 • Petra Hadac 21.5.2019 at 18:32

  Na Sumavu jsem jezdila s rodici jako dite, ale netroufam si rict, ze ji znam. Rada bych se tam podivala s nasimi detmi 😊 a treba vzala tatinka s nami. Ten by nas provedl 😊

 • Zuzana Zárecká Kašparová 21.5.2019 at 18:33

  Šumavu bohužel ještě neznáme, maximálně tak z fotek, ale věříme že je úžasná, protože milujeme přírodu a ta je tam vážně nádherná 😊

 • Katka 21.5.2019 at 18:34

  Šumavu neznám vůbec, ale moc ráda bych se tam podívala ☺️

 • Simona 21.5.2019 at 18:34

  Krome stezky kolem Lipna na inlinech doporucuji i prochazku k jezeru Laka, kde je turistu o mnoho mene a priroda bozska 🙂

 • Lucie 21.5.2019 at 18:35

  Šumavu moc neznám,byla jsem tam jednou asi před 15 lety se svými rodiči. Je to jedno z míst,na které se s dětmi v budoucnu chystáme.

 • Lucie Cumrikova 21.5.2019 at 18:36

  Tak na Sumave jsme nikdy nebyli, ale uz davno víme, ze je to chyba! 😀 Porad je v te nasi krasne zemi, co objevovat a na co se těšit, to je paráda!

 • Zdenka 21.5.2019 at 18:36

  Na Šumavě jsem byla několikrát, ale nikdy zatím s dětmi a už jsem zvažovala, že by to za to stálo. 🙂

 • Helena Plzeň 21.5.2019 at 18:36

  Sumava je nadherna z ceske i nemecke strany. Na ceske strane jsou paradni ledovcova jezera Černé a Čertovo, v sezóně tu jezdí i moto-vlacek. Nebo lanovka na Pancir. Na německé strane je to stezka v korunach stromů v Neuschönau spoustou naucnych prvku a parkem s lesni zveri. Nebo sklarska mestecka.

 • Petra 21.5.2019 at 18:37

  Šumavu vůbec neznám, ale stezka vypadá skvěle a určitě by se tam klukům libilo 🙂

 • Hana Procházková 21.5.2019 at 18:38

  Mišo, Šumavu znám jako bezdětná studentka. Jezdili jsme sem s partou na víkendy. Určitě stojí za to Zadov a okolí. Ale pořád tam prší nebo je zima.
  Jako ” mamina” jsme ji zatím nenavštívili- kromě tedy profláknutého Lipna – a to nás dost zklamalo. Máme to z jižní Moravy daleko.

 • Martina 21.5.2019 at 18:39

  Na vylety jezdime hodne, ale Sumavu jsme zatim neprozkoumali… snad to brzy napravime

 • Barbora Folková 21.5.2019 at 18:40

  Na Šumavu jezdíme alespoň jednou ročně, nejčastěji do Nových Hutí. Chodíme hodně pěšky, v zimě na běžky. Krásné je to v okolí Kvildy, dá se jít k pramenu Vltavy a na Kvildě je pivovar a skvělá cukrárna s dětským koutkem. Krásný výlet je na Černou horu, nahoře je několik okruhů, které ujdou i děti.

 • Erika Hanzalová 21.5.2019 at 18:40

  my jsme vloni byli s dětmi jen na Lipně a na stezka v oblacích, v Českém Krumlově, na Hluboké a chceme se vrátit a více prozkoumat 😉

 • Jana D. 21.5.2019 at 18:40

  Šumava je nádherná. Máme to z domova kousek, bydlíme cca 20 km od Sušice, a tak je poměrně často cílem našich jednodenních výletů. Super je naučná stezka a výběh s vlky na Srní – okruh cca 2km, dá se i s kočárkem, ale je to poměrně do kopce, takže na odrážedlo ani ne. Zrovna nedávno jsme to praktikovali jako výlet tak na půl dne s caparty ve věku 0-5 let.
  Dál je krásná i procházka při řece Vydře, z Antýglu na Turnerovu chatu a případně zpět, nebo se dá pokračovat až na Čeňkovu pilu.
  A ještě musím zmínit moji oblíbenou chatu Rovina (my stavíme pouze na jídlo, s ubytováním nemám zkušenosti), kousek nad Hartmanicemi. Pravda, ceny nejsou zrovna lidové, ale posezení nádherné, jak venkovní (pískoviště, domeček, houpačka pro děti), tak vevnitř. A tak by se dalo pokračovat do nekonečna:-)

 • Marcela Rybová 21.5.2019 at 18:41

  Byla jsem tam před pár lety, ještě bez dětí …… Stezka korunami stromů byla tenkrát nově otevřená a něco takového jsem viděla poprvé:-) Věřím, že dětem by se tam líbilo, i když to máme trochu z ruky:-(

 • Kateřina Kopecká 21.5.2019 at 18:42

  Ano Šumava je krásná…známe Lipno, Frymburk je tam nádherně i dětem se tam líbilo.

 • Marie 21.5.2019 at 18:43

  Šumavu jsem navštívila jednou a krátce, byli jsme na Lipně. Ale určitě bych tam v budoucnu chtěla jet i s dětmi, příroda je tam nádherná!

 • Veronika Navrátilová 21.5.2019 at 18:43

  Šumava je pro nás zatím jen vysněné místo, kde bysme chtěli s dětmi strávit dovolenou. Každý by si přišel na svý..kouzelná příroda, zelené hory a hlavně bunkry, které s manželem milujeme 🙂

 • Jitka Tykalova 21.5.2019 at 18:44

  Určitě doporučuji Srní 😁

 • Ingrid 21.5.2019 at 18:45

  Je, Šumava je právě zatím netknuté místo na našem seznamu “to go”, strašně ráda bych se tam podivala, a tak zkusím a soutěžím :)…a když to nevyjde, tak alespoň děkuji za hezky k výletům pobízející článek 🙂

 • Lucie 21.5.2019 at 18:46

  Šumavu neznam což je škoda určite tam chceme do budoucna zajet i dcerou.Zatim jezdime po nasich milovanych beskydech kde bydlime a 1x ročne vyjiždíme do krkonoš.

 • Lenka 21.5.2019 at 18:48

  Šumavu neznáme. Ještě jsme tam nebyli, ikdyž jsme o tom mluvili. Tak třeba to letos vyjde.

 • Zdenina 21.5.2019 at 18:49

  Šumava je celá krásná,určitě hrad Kašperk,rozhledna Svatobor u Sušice,řeka Vydra a ledovcová jezera Černé a Čertovo…

 • Markéta Kubánková 21.5.2019 at 18:51

  Na Šumavu jsme zavítali pouze jednou, v době, kdy staršímu synovi nebyl ještě ani rok. Tomu odpovídal i náš program 🙂 Prohlédli jsme si hrad Kašperk a dále se toulali jen poblíž našemu ubytování kolem Lipna.

 • Zdenka 21.5.2019 at 18:52

  Šumava je pro nás velmi lákavá, především Stezka v korunách stromů, lesy, rybníky.. Moc rádi bychom, tam vyrazili…

  • Vendula 22.5.2019 at 15:58

   Na Šumavě jsme strávili část svatební cesty, s dětmi nás to ale teprve čeká, takže žadné dětské tipy zatím nemám.

 • Jiřina 21.5.2019 at 18:52

  Na Šumavě jsem byla kdysi dávno na školním výletě v Prášilech. Pamatuju si, že jsme šli na rozhlednu na Poledníku a Prášilské jezero a určitě doporučuju 🙂

 • Kateřina Bednářová 21.5.2019 at 18:52

  Šumavu jsem jako mládě.. no, spíš jako teenager.. proťapkala a proklouzala na týdenních zimních putováních na běžkách. Ale pamatuju si z toho akorát strašnou zimu a pár konkrétních zážitků, místa skoro žádná. Byla fakt zima 😀 A pak jsem se tam podívala ještě jednou v rámci závodu Horská výzva, z toho si taky pamatuju kulový, protože trasa byla sakra dlouhá 😀 Takže je to i v našem rodinném plánováčku, doufám, že letos to bez ohledu na (ne)výhru klapne. 🙂 Stezka vypadá prima!

 • Linda 21.5.2019 at 18:53

  Loni jsem byla poprvé na Šumavě v Srni….opravdu úžasný klid a příroda. Navštívili jsme Vlčí stezku právě u Srni. Pak bohužel dcerka dostala laryngytidu a tak jsme předčasně odjeli domu….takze bych se tam ráda opet vrátila. 😉

 • Žaneta 21.5.2019 at 18:53

  Na Sumavu jezdime na Lipno a take na hory – do Zadova na Kobylu. Tam letos Bells poprve vyzkousela uz i lanovku, jako velka slecna a jela dolu po cervene…. Ale ona je nebojsa…
  No a ja z meho detstvi si vybavuji hotel Churanov a svahy plne boruvek. Mnaaaam.

 • Proprepiaf 21.5.2019 at 18:55

  Na Šumavu nás se ségrou brali naši, abychom z těch zamořených severních Čech alespoň týden v roce dýchaly čerstvý vzduch.
  Teď jezdíme s dětmi každé léto na Lipno a zde se nejen koupeme, ale projíždíme krásné šumavské lesy na kole 😉

 • Lenka Štembírková 21.5.2019 at 18:56

  Sumavu udajne znam z dětství, ja si to bohuzel nepamatuju 🙂asi bylo hodne rané. Takze bych se s holkama rada vydala i timto smerem, my byly ted o vikendu na Dolni Morave a bylo to super, tak bysme si to radi zopakovaly 🙂

 • Lenka 21.5.2019 at 18:59

  Sumavu este nepozname, ale radi by sme. Chcela by som sa urcite pozriet na Lipno a okolie.
  PS: hladujem kazdy den!

 • Jana 21.5.2019 at 19:01

  Šumava, tak tam jsme zatím nebyli a rádi by jsme se tam podívali 🙂

 • Renata Spáčilová 21.5.2019 at 19:01

  Na Šumavě jsme ještě nikdy nebyli, takže by to byla velká, rodinná premiéra. 😍 Moc rádi bychom vše s dětmi prozkoumali. 😉

 • Simona Šenkýřová 21.5.2019 at 19:01

  Šumava je pro nás zatím malou velkou neznámou ☺️. Jsem ráda 🍀 za tip na výlet. Jezdíme po naší republice s dětmi moc, moc rádi ❤️.. Je tu tolik krásné přírody 🤗👨‍👩‍👧‍👦😌. Děkuji za další inspiraci, stezky s aktivitami naše děti milují. Naposledy jsme byli na Panenské 👫

 • Aneta 21.5.2019 at 19:03

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale máme to v plánu. I kdyby to nevyšlo děkuji za inspiraci :l

 • Renata Kasíková 21.5.2019 at 19:05

  Na Šumavě jsme naposledy byli ještě svobodní a bezdětní, to je fakt ostuda 🙂 ale vzpomínky na ni mám celkem živé, půjčili jsme si totiž kola a já tam někde v kopcích tenkrát nechala plíce :-))

 • Iva 21.5.2019 at 19:05

  Pro nás je Šumava zatím též velkou neznámou,ale letošní léto bychom to chtěli změnit,tak děkujeme za tip👌

 • Kateřina Porubova 21.5.2019 at 19:08

  Na Šumavě jsem ještě nebyla. Ale třeba se to brzy změní 😁 Moc mě Šumava láká,ale zatím jsme se tam nedostali.

 • Ludmila Syrůčková 21.5.2019 at 19:10

  Nejkrásněji je na Kvildě:-)

 • Veronika Pumprlová 21.5.2019 at 19:10

  Šumavu neznáme, ale rádi bychom poznali 🙂

 • Šárka 21.5.2019 at 19:11

  Šumavu vůbec neznám, zatim:).

 • Veronika 21.5.2019 at 19:11

  Na Šumavu do ZOO Ohrada (Hluboká nad Vltavou) je malé, ale krásné, spousta zvířat, ideální pro děti 😊
  Jinak do hor… ☺️

 • Iva Šmatláková 21.5.2019 at 19:13

  Šumavu známe ze všech hor nejlépe a nedáme na ní dopustit, vždycky je co poznávat a děti baví😊 já jezdila s rodiči pravidelně rok co rok 20 let a nyní jsme otevřeli tuto tradici i s našimi dětmi a přáteli👍 Doporučuji rodinný penzion Baurů Dvůr😊 nebo na zimní lyžovačku a pobyt na chalupě s přáteli Farmu Michlovku – Michlova Huť👍 Každopádne Hartmanice a okolí prochozené nemáme, tak soutěžím a doufám😍

 • Jana Považská 21.5.2019 at 19:17

  Na Šumavě jsme nebyli, ale rádi bychom se tam podívali.

 • Aneta 21.5.2019 at 19:18

  Jenom Špičák 😁
  Chystáme se také prozkoumat pro nás zatím tajemné končiny.

 • Katka 21.5.2019 at 19:18

  Pro nás Ostravaky je to hodně z ruky a tak je Šumava zatím námi nepoznaná, ale máme na ni už dost dlouho zálusk 😉

 • Pavlina 21.5.2019 at 19:18

  Na Šumavu se moc radi vracime a oblíbené místo? Hotel Rankl Horská Kvilda.
  Kouzelná příroda a kolem je toho tolik, co podnikat…
  Určitě si rozšíříme obzory i doporučením od Vás 😉

 • Soňa 21.5.2019 at 19:19

  Sumavu znam trochu, kousek Novohradek, ale rada bych ji poznala vic a lepe 🙂

 • Sylva 21.5.2019 at 19:23

  Šumavu jsem projela s VŠ na kole a za ty roky už se toho změnilo. Rada bych ukázala dětem.

 • Lucie Košťálková 21.5.2019 at 19:27

  Na Šumavě jsme byli loni na podzim a musím říct, že pro děti super – byli jsme v Srní, tam doporučuji vlčí výběh a pro děti je tam prý úžasné infocentrum, ale to jsme se bohužel dozvěděli až po návratu 😏 a chystali jsme se do Borové Lady do soví voliéry, ale bohužel první víkend v říjnu už bylo zavřeno, takže to máme v plánu při příští návštěvě 😉

 • Misa 21.5.2019 at 19:28

  LOni jsme byly na Sumave jen na den cestou na dovolenou do Rakouska. Vyjeli jsme lanovkou na Kramolí a šli na profláklou Stezku v korunách, ale bylo to moc pěkné…

 • Paja K. 21.5.2019 at 19:30

  Na Sumavu jsem jezdila rada bezdetna a ted i detna:) zrovna v cervnu jedem na dovcu do hotelu Ceske Zleby:) doporucuju Boubinsky prales,veskera jezera,Velhartice, Kasperk, v Susici Svatobor, rozhlednu Javornik, Modravu a prochazku na trijezerni slat,Medvedi stezka,Rysi vybeh,Vlci stezka:) a pak samozrejme Lipno a okoli,to je taky super:)

 • Markéta P. 21.5.2019 at 19:31

  Na Šumavu bychom se podívali rádi, také pro nás je to zatím kraj naší země, který probádaný nemáme.

 • Lea 21.5.2019 at 19:35

  Šumava je mým snem, zatím jsme se k ní ještě nedostali. Ale jednou určitě 😉

 • Marketa M 21.5.2019 at 19:36

  Šumava je pro nás zatím také neprozkoumanym krajem, ale zhruba za měsíc se ji chystáme důkladně prozkoumat. Ubytování máme v penzionu u Sebastiana. Recenze ma hodně pozitivní, tak snad se dovolená vydaří na jedničku s hvězdičkou.

 • Barbína 21.5.2019 at 19:36

  Zdravím 🙂 Díky za další super typ na výlet. Na Šumavě jsem byla jako dítě, jezdili jsem s tátou a známými na kolech po celé ČR a spávali různě po kempech. Bylo to super, ale všchyny ty kempy a projeté terény mi dost splývají, takže vlastně vůbec nevím, co byla Šumava a co už bylo jinde 😀 Takže svůj typ bohužel nemám, ale je tam karásně určitě všude 🙂

 • Julie 21.5.2019 at 19:37

  Šumavu máme jako místo, které jsme ještě prakticky neobjevili. Jako dospívající jsem tam byla s přáteli na hradě Kašperk, který mi připadal tajemný… ale jinak Šumava je pro nás španělská vesnice 🙂 Takže kdybychom vyhráli, vzali bychom naše tři děti a zejména našeho autistického chlapečka, který miluje přírodu a udělali bychom si příjemný relax v přírodě, načerpali síly a užili si to 🙂

 • Barbora Vaňková 21.5.2019 at 19:37

  Ještě jsme na Šumavě nebyli a moc rádi bychom ji poznali treba na tomhle krásném výletě.

 • Eva Mezerová 21.5.2019 at 19:38

  Sumavu znam, ale jen z par vyletu. Vetsi odbornik by byl asi muj manzel, ktery tam ma zakazniky-zemedelce 🙂 Navstivili jsme spolu Kvildu a v ramci vyletu jsme zavitali i pres hranice do blizkeho Neuschonau s parkem Lusen, pak Cesky Krumlov a samozrejme Lipno s jeho Stezkou korunami stromu a cyklostezkou.

 • Kuba Kubikula 21.5.2019 at 19:39

  Na Šumavu už jsme párkrát zavítali. Jako dítě jsme hodně jezdili do Kašperských hor za dědou a také jsme tam vyrazili na svatební cestu. Pak jsme byli v Kubově Huti, Kvilda, lyžování na Zadově, Tříjezerní slať aj. Letos nebo příští rok bych ráda vyrazila s holkama na putovní dovolenou právě na Šumavu (vzít si pěkně batůžky, spacáky, stan, jídlo a vyrazit).

 • Hanka 21.5.2019 at 19:40

  Sumavu znam z dětství a z mladsich let, s dětmi jsme tam jeste nebyli, ale jednou bychom tam i pres tu dalku radi jeli i s nimi. Jako ditku se mi libilo skakat pres kameny na řece Vydre, prales Boubin, Kašperk, Javorník, Churáňov, slatě. Sumava je krasna cela ❤️

 • Radka Šmitalová 21.5.2019 at 19:40

  Na Sumave jsme zatim byli jenom jednou a to v okoli Srni a na Vlci stezce. Moc radi bychom se tam znovu podivali. Sumava ma opravdu nadherne lesy.

 • Sylva 21.5.2019 at 19:41

  Moc pěkné infocentrum kvilda, Návštěvnické centrum Kvilda a Srní a trijezerni slat a jezerní slat. Modrava okolí celkově

 • Alice 21.5.2019 at 19:42

  Jezdíme za kamarády do Železné Rudy…Šumava je 🔝

 • Andrea 21.5.2019 at 19:44

  Na Šumavě jsme byli zatím jen jednou ale hodně se nám líbila a plánujeme se tam vrátit. NEjvíc se nám asi líbila chalupská slat a Černé jezero , no a mě osobně Hartmanická synagoga 🙂

 • Lenka Filipová 21.5.2019 at 19:44

  Přidáváme se tímto do klubu ´Šumavuneznajících leč toužících´ a budeme si snít o tom, že nás třeba výhra nakopne to změnit 😉 a nebo někoho jiného, budeme vám to přát a jednou ( nebo vícekrát) se tam určitě taky podíváme ;). Díky za soutěž!

 • eva hrubá 21.5.2019 at 19:47

  my byli asi před měsícem a šli turu Černé a Čertovo jezero skoro 20km a dal to 4 leťák na First biku. Pak jsme sjeli do Německa do muzea vláčku na takovou mino zoo. paráda

 • Jana Herrmannova 21.5.2019 at 19:49

  Sumavu nezname, tam jsem nebyla snad nikdy 🙂

 • Monika Bokišová 21.5.2019 at 19:50

  Na Sumave jsem byla jen jako mala s rodici, rada bych se tam podivala se svoji rodinou Vyhra by nas presvedcila tu dalku za zazitky podniknout.

 • Petra 21.5.2019 at 19:50

  Šumava na kolech byla naše první dovolená s mým mužem:-) Ale to už je pár let zpátky. Rádi bychom krásy Šumavy ukázali i našim 2 synům. Věřím, že by se jim líbilo prozkoumávat Soumarské rašeliniště, zříceninu hradu Rabí, vyřádili by se na Soví stezce, na kolech bychom projeli stezku kolem Vydry, kde by se podívali i na zvířátka a dovolenou bychom zakončili v ZOO v Hluboké nad Vltavou.

 • Veronika Mlejnková 21.5.2019 at 19:51

  Pamatuji si, že jsme na Šumavu hodně jezdili na skolky a školy v přírodě, když jsem byla malá 🙂 Teď jezdíme pravidelně každý rok na Lipno, kde se nám moc líbí, je to tam prostě jak dělané pro děti :))

 • Kristýna M. 21.5.2019 at 19:52

  Šumavu zatím bohužel neznám, přece jen je to od nás přes celou republiku, ale je pro mě velkým lakadlem a plánem, kam s dětmi vyrazit. Navíc odsud pocházel můj děda, a tak bych ji ráda prozkoumala😉

 • Pavla 21.5.2019 at 19:54

  Na Šumavě jsem byla naposledy ve třetí třídě na škole v přírodě, tak si z toho moc nepamatuji. Ale byli jsme s holkami několikrát na Lipně a mně osobně se tam moc líbilo v zimě, kdy bylo zamrzlé a já je na bruslích tahala po Lipně na saních. Holkám se víc líbilo na podzim v Království lesa. Pavla

 • Hana 21.5.2019 at 19:59

  Nase prvni dovolena s ted jiz manzelem. Chata KCT Prasily. Ze Susice pesky s batohem v desti.

 • Markéta Musilová 21.5.2019 at 20:00

  Krásný den Míšo, na Šumavě jsme byli asi před 9 lety – ubytováni jsme byli v Horní Plané, ale tam se nám ubytování moc nelíbilo. Týden předtím jsme ale byli v Hájence pod strání, kousek od Kaplic a Českého Krumlova – zde ke odkaz http://ubytovani-cesky-krumlov-kaplice.hajenkapodstrani.cz/ . Ubytování tam bylo naprosto perfektní a majitelé, kteří bydlí nahoře úžasní. 😊

  Zdraví Markéta (teď už zase Musilová, dříve Kuzebauchová)

 • Klára H. 21.5.2019 at 20:02

  Na Šumavu jsem jezdila s rodiči jako dítě, ale svoje dvě malé děti jsme za krásou Šumavy ještě nevzala. Budu muset napravit 🙂 Děkuji za tip.

 • Iveta Jilkova 21.5.2019 at 20:04

  Byli jsme v zimě na Kvilde a kdysi v létě někde ani nevím. Šumavu zatím moc neznám 🙂

 • Lucie 21.5.2019 at 20:11

  Šumavu moc neznámé a s dětmi jsme tam ještě nebyli.

 • Lucie 21.5.2019 at 20:14

  Na Lipno jezdíme téměř každý rok, to ale za Šumavu nepovažuji. 🙂 Jinak jsou moc krásná jezera, rašeliniště, soví zoo na Kvildě,túry všemožně po kopcích.. Krásné místo..

 • Magda 21.5.2019 at 20:15

  Ahoj Míšo, my na Šumavu jezdili ješte bez dětí, takže se spíše nechám inspirovat, než abych inspirovala 🙂
  Díky za tipy.

 • Simona B. 21.5.2019 at 20:17

  Neznám, ráda poznám.

 • Daniela 21.5.2019 at 20:19

  Právě že neznáme 🙂 a to by bylo fajn napravit… 🙂

 • Eva Vokounová 21.5.2019 at 20:19

  S manželem oba pocházíme ze Šumavy a rádi tam za rodinou jezdíme. Doporučuji např. řeku Vydru a Vlčí výběh na Srní, obojí je vhodné i pro kočárky 😉

 • hana macháčková 21.5.2019 at 20:21

  neznáme šumavu, ale rádi ji poznáme 🙂

 • Bára 21.5.2019 at 20:21

  Šumavu neznám, ale moc ráda bych se tam s rodinou podívala 🤗

 • Dagmar Sedláková 21.5.2019 at 20:24

  My jsme byli na Šumavě loni s půlroční dcerou a dvouletým synem. Byli jsme v Srní, u Vydry, na vlčí stezce… Bylo tam krásně, určitě se vrátíme.

 • Michaela Pobudová 21.5.2019 at 20:25

  Na Šumavě jsme byli na první dovolené s naší tehdy pětiměsíční dcerou.Libila se nám restaurace Sluneční Louka nedaleko Stezky v oblacích,a také menší aquapark v hotelu ve Frymburku.

 • Tereza Elsnicová 21.5.2019 at 20:26

  Na Šumavu jsme zatím nezavítali, ale máme ji na seznamu, tak se to snad někdy podaří. Víme, že je tam krásně

 • Lucie Vrbová 21.5.2019 at 20:26

  Šumavu moc neznám…Byla jsem tam jen dvakrát na škole v přírodě…

 • Iva Sedláčková 21.5.2019 at 20:27

  Zatim jsme si troufli jen na Lipno ale bylo by fajn poznat nový kout 🙂

 • Zuzana Brožová 21.5.2019 at 20:27

  Lipno v létě i v zimě

 • Jaroslava Rychtecká 21.5.2019 at 20:28

  Šumavu znám jen trochu a tak by výlet byl super😊 Naposledy jsem tam byla asi pred 9 lety, kdy jsem byla na několika raselinistich, kde rostou masozrave rostliny, které byly cílem výletu.

 • Marcela 21.5.2019 at 20:28

  Sumava je pro nas z vychodnich cech trochu z ruky, ale doufam, ze se tam jednou podivame 🙂

 • Jitka Kamenická 21.5.2019 at 20:32

  Na Šumavu jsme jezdili často jako děti, už si ale z ní moc nepamatuji. Bylo by fajn si to zase zopakovat.

 • Veronika 21.5.2019 at 20:32

  Na Šumavě jsme byli na svatební cestě ve Vyšším Brodě a okolí. I řeku jsme sjeli 🙂 Podívat se tam po letech s holkami by bylo fajn 😉

 • Michaela Kratochvílová 21.5.2019 at 20:34

  Na Šumavu jezdíme docela často, ubytovani jsme byli několikrát v autokempu Antýgl a naposledy v kempu Yukon Radešov. S kočárkem jsem byli na Černém a Čertovo jezeře, Vlčí výběh Srní, Turnerova chata, Chalupská slať, Hrad Kašperk, Velhartice, Kvilda atd. Přítel mají s kamarády v Anníně Muzeum lehkého opevnění 🙂

 • Maru Formánková 21.5.2019 at 20:35

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale jednou se tam určitě vydáme. 🙂

 • Martina 21.5.2019 at 20:35

  My jsme byli na Šumavě na Kvildě a bylo to tam taky moc fajn. Je tam i beza místní pekárna;) A výletovali jsme třeba k výběhům s vlky ve Srní, s jeleny ve Kvildě, k řece Vydře, k ledovcovým jezerům, kde jsme si v parnu namáčeli nožky…

 • Petra Kulhanová 21.5.2019 at 20:39

  Na Šumavu jezdíme rádi, je to mnoho – Černé jezero, Plešné jezero, jezero Laka, Třístoličník…Pro děti jsou v národním parku v návštěvnických centrech opravdu pěkně udělané venkovní expozice zvířat, které by běžně v přírodě jen tak neviděli. Moc se nám třeba líbilo Návštěvnické centrum Srní s vlky, Kvilda s jeleny, Soví expozice v Borové Ladě…

 • Karolina Bruzkova 21.5.2019 at 20:39

  Ano, na šumavě jsme byli několikrát a vždy se nám moc líbilo. A rádi by jsme se zase vrátili ❤️

 • Hana jonakova 21.5.2019 at 20:40

  Na Šumavu jsem jezdila jako dítě, živě si vzpomínám na Boubín a kemp soumarsky most…
  s detmi jsme ale ještě nebyly pořad nás nějak táhnou Krkonoše, ale jednou urcite vyrazime!

 • Iva 21.5.2019 at 20:40

  Na Šumavě jsem byla jako dítě na škole v přírodě a vzpomínám si hlavně na Boubinsky prales.

 • Veru 21.5.2019 at 20:42

  Tak po Šumavě jsem prý lítala už ve dvou letech 🙂 pěkně pěšky par kilometrů do kopce po Kamenném moři až na vrchol k Plešnému jezeru. Šumava a Lipensko jsou mé srdeční záležitosti. Naši neměli moc peněz a tak jsme nejezdili k moři, ale na firemní chatu na Lipno…každý rok 🙂 dnes o 20let později, mám na ty časy úžasné vzpomínky 🙂

  • Štěpánka 21.5.2019 at 20:54

   Na Šumavě jsme s rodinou byli pouze jednou v zimě na horách. Konkrétně v Kašperských horách. Velmi se nám líbilo náměstí, respektive pěkné podniky s dobrou kávou a lokální malý pivovar 👍

 • Martina 21.5.2019 at 20:44

  Na Sumavě jsem byla jen jednou na Plesnem jezeře a trojmezi před narozením dětí a teď čekáme,až trochu dorostou,aby zvládly společně i delší tůry 🙂

 • Michaela Moravcová 21.5.2019 at 20:44

  Ahoj Míšo, určitě doporučuju vlčí stezku v Srni. Vlci úžasní a ta cesta tam, nádhera 😍 nikdy jsem snad neviděla kouzelnejsi les! A celkově je Šumava prostě nádherná! 😊

 • Jitka Š.J. 21.5.2019 at 20:51

  Šumavu znám jen z povídání, dokumentů a ze školy 😉
  Jednou ji určitě i s dětmi poznám osobně 😍

 • Lucie 21.5.2019 at 20:51

  Zname jen vlete zatim 🙂 Za sebe doporucuji vlci vybech, krasna podivana jak pro dospele, tak deti!

 • Nikola624 21.5.2019 at 20:51

  Na Šumavě jsem ještě nikdy nebyla ani já ani naše děti. Takže bychom jí určitě rádi prozkoumali 🙂

 • Lucie Serbousková 21.5.2019 at 20:54

  Na Šumavě jsme byli v létě asi před 5 lety, tenkrát jsme využili ubytování přes slevomat, hotel Zdíkov Bohemia. A navštívili jsme hospůdku U Štěpána, hrad Kašperk, muzeum hraček, historických motocyklů v Kašperských horách, Hoštice u Volyně a ještě jsme chtěli navštívit lesní zoo, ale tu už jsme nestihli. Určitě bychom se tam zase rádi vrátili 🙂

 • Jana P. 21.5.2019 at 20:54

  Na Šumavu jsme se ještě nedostali, ale v plánu ji určitě máme, proto by nás výhra potěšila. Cesty za krásamy ČR nás totiž moc baví 🙂

 • Květa 21.5.2019 at 20:56

  Šumava je srdcová záležitost. Kousek od Prachatic, jak jsou lázně sv.Markety je v lese krásné lesni hřiště stezka. Děti to tam miluji. Pokud bude pršet urcite navštivte Dřevák na Modravě. A na stránkách Np najdete i spousty krasnych pracovních listů psala jsem o nich na http://www.aktivityahry.cz

 • Eva Halíková 21.5.2019 at 20:57

  Šumavu moc neznám, pár výletů hlavně na Otavu a její okolí jsem podnikla za bezdětna. S dětmi to musí být super.

 • Monika Moravcová 21.5.2019 at 21:03

  Šumavu miluju, jezdíme tam každý rok a stále je co navštěvovat 🙂 Krásná jsou jezera Černé a Čertovo, moc se nám líbil i Vlčí výběh na Srní.

 • Sabina 21.5.2019 at 21:05

  Šumavu neznáme, ale máme zálusk na Království lesa.

 • Zuzana Křížová 21.5.2019 at 21:05

  Na Šumavě prožil dětství muj přítel, a proto jsem tam s nim parkrat byla. Je tam spoustu krásných míst, jezera, Povydří, kde je krasna cesta i pro kočárky, zároveň příroda je tam ale hodne drsná a mam z ni respekt. Radi bysme se tam zajeli podívat i s detmi a poznali i nejake baby friendly místo

 • Eliška Dadáková 21.5.2019 at 21:10

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale určitě bychom se tam radi podivali.

 • Hana Holcova 21.5.2019 at 21:11

  Jsme z druhého konce republiky, ale už jsme Šumavu navštívili několikrát. Je tam nádherně.

 • Nikol Turekova 21.5.2019 at 21:19

  Sumavu neznam, rada bych se tam ale podivala.

 • Lucie 21.5.2019 at 21:20

  Byli jsme na Modravě, určitě doporučuju! ♥️

 • Anna 21.5.2019 at 21:23

  Míšo, opět jsem ráda,že sleduji Vás blog. Vzpomínala jsem na Šumavu,kde jsme jezdili to tzv.koziho chlivku randit s přítelem. Já si vzala na první pobyt pyzamko na romantické chvíle a on to byl fakt chlívek bez koupelny,WC, kuchyně. Jen petrolejka ,dvě postele a okno 😂 poprvé trochu šok, ale pak jsme nechtěli jinam 😂 ticho,vaření na ohni a koupání v řece. Hezky večer… A díky 😍

 • Jana 21.5.2019 at 21:23

  O Šumavě s manželem sníme už dlouho, pořád si říkáme, že až nám naše prťata povyrostou, tak se tam zajedeme podívat, ale vy tu máte takové pěkné tipy i na výlety a ubytování s malými dětmi, že výhra by nás velmi potěšila.

 • Alexandra Svobodova 21.5.2019 at 21:25

  Na Sumave je krasne vsude:-)

 • Maia Soukupova 21.5.2019 at 21:26

  Bohuzel nejsme z tech, co muzou rozdavat tipy na vylet, tak snad si rozsirime obzory 🙂

 • Lucka 21.5.2019 at 21:27

  Nám se moc na Šumavě líbila Soumarská rašeliniště, zejména chlapci si tam přijdou na své, neboť cestou k nim jsou staré válečné bunkry, přístupné a opečovávané. Jinak i tříleťák to ušel bez problému, cca 3 km, a to není moc velký chodec 🙂

 • Jolana Hrubá 21.5.2019 at 21:31

  Šumavu znám ,,bez dětí,,.
  Ráda bych ji prochodila i s dětmi.

 • Lenka Hermanová 21.5.2019 at 21:35

  Byla jsem tam několikrát v dětství v ozdravovně, to si pamatuji jen krásné lesy. Před pár lety jsem se tam vrátila a byli jsme na krásných výletech u Černého, Čertova jezera a jezera Laka, u řeky Vydry… Moc ráda bych se tam jednou podívala i s dětmi 😉

 • Iva Patková 21.5.2019 at 21:35

  Já byla na Šumavě 2x tak moc expert nejsem, ale bylo tam nádherně. Lipno a kousek od Kvildy. Nejvíc nás zapálené houbaře fostalo množství hub. Tady u nás na severu jsme jich v životě tolik nenašli.

 • Pavla 21.5.2019 at 21:39

  Na Šumavě jsem jsme ještě bohužel nebyli a moc rádi bychom to napravili 😀

 • Lenka K. 21.5.2019 at 21:44

  Na Šumavě jsem byla před lety ještě za svobodna na dámské jízdě na kolech. A pak ještě s manželem na tůře pod širákem, dobrodružný byl třeba noční výstup na Poledník za svitu měsíce…

 • Lenka K. 21.5.2019 at 21:48

  Na Šumavě jsem byla před lety ještě za svobodna na dámské cyklojízdě, a to jsme snad projely všechno. A pak ještě s manželem bezdětní na pěší túře se stanem. Nezapomenutelný byl třeba noční výšlap na Poledník za svitu měsíce…

 • Hanka 21.5.2019 at 22:01

  Na Šumavě jsem byla jednou jako malá s rodiči, ale moc si z toho nepamatuju, tak bych si to ráda připomněla. S rodinou jsme zatím poznávali jen Lipno a počasí nám stejně jako vám moc nepřálo.

 • Lenka Machová 21.5.2019 at 22:02

  Na Šumavě jsem nikdy nebyla, ale to bude taky tím, že jsem původem Slovenka a zatím jsem nejdál byla v Praze. Ráda bych se tam s rodinou podívala a obešla vámi zmiňované tipy na procházky a výlety.

 • Magda 21.5.2019 at 22:04

  Milujeme Šumavu! Jezdíme tam každý rok, do maličké vesničky Dobrá. Je to ráj na zemi.

 • Petra 21.5.2019 at 22:05

  My jsme na Šumavě zatím nikdy nebyli, ale slyšela jsem, že je moc fajn, hlavně pro rodiny s dětmi. A článek to tvrzení jen potvrdil 🙂 Tak si tam třeba někdy naplánujeme dovču 🙂

 • Ivča 21.5.2019 at 22:05

  Šumava je kraj mého srdce a dětství. Jsem ze severních Čech, ale každé léto jsem trávila u babičky na Strakonicku, hrad Rábí je úžasný, také mlýn v Poříčí, strakonický hrad a Dudácké slavnosti a úplně nejlepší je na podzim ve Strakonicích Svatomartinská pouť – kilometry stánků, obrovský plac plný kolotočů, úžasný ohňostroj – je jednou z největších poutí v ČR a fakt stojí za to ji navštívit. Jižní Čechy mají nádhernou přírodu a snad všude jsou kouzelná místa, která stojí za to navštívit. Já třeba miluju, když můžu jen tak posedět na jezu u Otavy, vyhřívat se na sluníčku, poslouchat zvuky přírody a šumění jezu…

  • Lucka 22.5.2019 at 5:39

   Dobrý den.
   Šumavu známe docela dobře. Tipy na výlet Srni výběh s vlky. Kvilda Ohrada s jeleny. Cukrárna. Cestou z Kvildy na Horskou trijezerni slať. Na horské se pasou krávy s dlouhou srstí. Prameny Vltavy. Z Antyglu podél Vydry na Cenkovu pilu. Hrad Kašperk. Lucka

 • Karolina 21.5.2019 at 22:09

  Šumavu moc neznáme, já tam byla jen jednou v zimě lyžovat a moc bych se tam chtěla s rodinou podívat, tak si držím pěsti 🙂

 • Zuzana Till 21.5.2019 at 22:11

  Na Šumavě už hrooozně dávno 🙂 Zamířit tam znovu i s dětma by bylo moc fajn 🙂

 • Květa 21.5.2019 at 22:12

  Pro rodiny s malými dětmi je na Šumavě ideální Soví stezka ve Stožci se 14-ti zastaveními, je dlouhá asi jen 1,5 km. Zaměřuje se na život v lese, jeho obnovu a význam tlejícího dřeva. Našim dětem se tam moc líbilo.

 • Magdaléna 21.5.2019 at 22:13

  Na Šumavě jsem nikdy nebyla, asi že to nemáme tak úplně blízko, ale jednou to snad výjde.. 🙂

 • Laďka 21.5.2019 at 22:18

  Na Šumavě jsme byli loni a mohla bych tam jezdit každý rok. 🙂 Černé a Čertovo jezero jsou fajn…

 • Katka Kolářová 21.5.2019 at 22:21

  Šumavu máme moc rádi Kašperské Hory, hrad Kašperk, hospůdka u Štěpána, slatě, jezera, Borová lada…minulý rok jsme měli pronajatou chalupu v Kváskovicích…Śumava je naše srdcovka:-) hlavně v létě…

 • Iveta 21.5.2019 at 22:22

  Na Šumavě jsme byli před 8 lety, zamilovali jsme si Černé jezero.
  Ubytování nebylo baby friendly, byli jsme s miminkem tak nebylo potřeba.
  Návrat plánujeme už několik let. 😃

 • Jana Tůmová 21.5.2019 at 22:23

  My tam byli s manželem a dcerou 22 měsíců konec dubna a za pět dni jsme toho stihli hodně. Krásné prochazky Horskou Kvildou, Modrava, lanovka Zadov a rozhledna, Knížecí pláně, Prameny Vltavy, hrad Kašperk, hrad Rabí, hrad Velhartice, Prášilské jezero, procházka podél řeky Vydry, apd. Nádherná priroda, všude pláně se zvířaty, pro děti top na každém kroku.

 • Katka Pokorná 21.5.2019 at 22:30

  Šumavu známe, ale ješte jsme jí neotestovali s dítětem. Budeme muset hledat nové cíle

 • Milada Machová 21.5.2019 at 22:36

  Šumavu máme moc rádi a rádi tam s dětmi jezdíme.Moc se nám líbila Vlčí stezka v Srní a je to častý dotaz dětí kdy zase pojedeme na vlky 🙂 Velký zážitek máme také ze Soví voliéry na Borové Ladě a vedle ní je stezka k nádhernému jezeru a ta příroda tam,pohádka…Je toho spousta co je na Šumavě krásného,cyklostezka ze Stožce do Nové Pece,krásná rovinka s nádhernou krajinou a za odměnu koupačka a zmrzlina v Nové Peci.Rozhledna Boubín,Javor,Poledník…a další a další.Šumava je prostě krásná 🙂

 • Alena Hájková 21.5.2019 at 22:39

  na Šumavě jsem byla kdysi ještě s manželem bez dětí, ale byli jsme tam jen na víkend a moc jsme toho nestihli, takže bych si to ráda zopákla.

 • Adéla Moravcová 21.5.2019 at 22:41

  Skvělé jsou Prašily

 • Lucie 21.5.2019 at 22:49

  Sumavu nezname 🙂 jizni cechy mam projete jen na lodi.. a bez deti 🙂
  sumava je zatim velka neznama,

 • Lenka P. 21.5.2019 at 22:52

  Šumavu veru ešte nepoznáme, ale pokukujeme po nej už dlhšie… len je tolko krasy vsade naokolo, ze clovek nestiha a nevie comu dat prednost…takze dakujem opat za clanocek lebo ja milujem cestovatelske… vzdy sa sem rada vraciam 🙂

 • Jana Šaurová 21.5.2019 at 22:57

  Šumavu jsme ještě nenavštívili, ale když tady čtu tipy na výlety, tak mě tedy hodně láká 🙂

 • Hana Dobrovolná 21.5.2019 at 22:58

  Šumavu znám pouze coby studentka jihočeské univerzity. Strávila jsem týden na horách a týden na turistickém kurzu 🙂 To už je panečku let! Moc ráda bych se tam někdy vrátila a zavzpomínala. A že je na co 😀 Byť to máme coby Jihomoraváci krapet z ruky, Šumava určitě stojí za trochu nepohodlí.

  • Eva Gaždová 21.5.2019 at 23:43

   Na Šumavu se chystáme poprvé v červenci, tak díky za tipy a postřehy 😉☺️

 • Pavlína Nedvědová 21.5.2019 at 22:59

  Na Šumavě jsme byli zatím jen jednou a bylo strašně škaredě, tak jsme poznali pouze pár kavárniček a několik zákusků, které tam měli! 😀

  • PAVLA 22.5.2019 at 0:30

   Neznam Sumavu ale bylo by suoer ji poznat

 • Johana 21.5.2019 at 23:04

  Tenhle víkend jedeme na Šumavu na svatbu kamarádce, nevím jestli bude prostor pro výlet, ale pohorky s sebou beru.

  • Barbora Moravcova 22.5.2019 at 6:42

   Černé a čertovo jezero určitě stojí za vidění.

 • Věra 21.5.2019 at 23:21

  Na Šumavě jsme byli naposledy před dětmi, takže to byla trochu jiná perspektiva plánování. Tipy na Šumavu s dětmi se určitě budou hodit.

 • Lenka 21.5.2019 at 23:27

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale plánujeme se tam také podívat. Jen je těch plánů nějak moc, tak kdo ví, kdy na ni dojde 🙂

 • Kateřina Žídková 21.5.2019 at 23:50

  Na Šumavě jsem zatím ještě nebyla. Moc ráda bych tuto oblast prozkoumala s dětmi a mužem.

 • Martina K. 22.5.2019 at 0:04

  Šumava je pro nás zatím jedna velká neznámá, ale rádi bychom tam jeli.

 • Jana 22.5.2019 at 0:14

  Pro mě má ze Šumavy magickou moc Srní. Při poslední návštěvě nás bavilo lovit místa ze seriálu Policie Modrava. V Apartmanech v Hartmanicích jsme bydleli a byli spokojeni 🙂

 • Hanka 22.5.2019 at 0:23

  znám ji jen ze svých bezdětných let. My jsme začala cestovat až letos do té doby nebyl čas ani energie. Tak třeba zkusíme i Šumavu 🙂

 • Markéta Michálková 22.5.2019 at 1:50

  Byla jsem tam minimálně 3x, ale pamatuji si jen Černé jezero… 🙈 takže bych to ráda napravila!

 • Veronika Budínská 22.5.2019 at 4:51

  Dobrý den Míšo, na Šumavě jsem ještě nebyla, ale určitě se tam chceme s rodinou zajet podívat. ☺️ Přeji krásný den!

 • Petra 22.5.2019 at 5:07

  Na Šumavě jsem ještě nikdy nebyla (a to jsem procestovala téměř celý svět). Moc ráda bych tam vyrazila s dětmi a manželem👨‍👩‍👧‍👦❤️.

 • Ella Nová 22.5.2019 at 5:14

  Sumavu zatim nezname, ale s prdolou mame v planu prozkoumat celou zemi

 • Marcela 22.5.2019 at 5:33

  Moc ji neznám,ale neni tam čERNÉ JEZERO?

 • Jitka 22.5.2019 at 5:42

  Na Šumavě jsem byla párkrát, hlavně kolem Sušice, brány Šumavy. Ráda bych se podívala dál, Šumava je boží! 🙂

 • Monika Plonková 22.5.2019 at 5:58

  Šumava je pro celou naší rodinu kout dosud nepoznaný

 • Petra Ludviková 22.5.2019 at 6:29

  Na Šumavě jsme byli jen hednou na Lipne, mohu jen doporučit.Bylo krasne.Určitě byjsme jeli opet😆

 • Alena 22.5.2019 at 6:40

  Šumavu nepoznám,ale toto leto sa tam chystáme na týždeň,tak aspoň malú časť spoznáme.

 • Katka 22.5.2019 at 6:45

  Strýc měl chatu na samotě v blízkosti Kašperských hor a jako malí jsme tam jezdívali každý rok na celý týden. Byla to paráda, samota, potok přímo za chatou, krásné výlety po okolí… Už se těším, až se na Šumavu podíváme s dětm, zatím jsme to nezvládli, máme to přes celou republiku.

 • Sylvie Dohnalíková 22.5.2019 at 6:52

  Na Šumavu jsem jezdila jako puberťák relativně pravidelně. Řeka Vydra a její okolí, obrovské kameny v řece, cesta na kole kolem kanálu, po kterém se plavilo dřevo… Vzpomínky jsou to krásné. Bylo by fajn si to projít znovu.

 • Barbora Liskayová 22.5.2019 at 6:53

  Šumavu vôbec nepoznáme, pôvodne sme z pod Tatier, ale aktuálne žijeme v Brne, radi spoznavame nové miesta 🙂

 • Lucie Procházková 22.5.2019 at 7:09

  Hezký den, Šumavu osobně moc neznám, ale ráda bych si tam s rodinou výlet udělala 😉

 • Jana 22.5.2019 at 7:12

  Šumava je krásná, 2x jsme tam byli, to už je ale dávno 🙂

 • LiLi 22.5.2019 at 7:12

  Šumavu zatím neznám, moc ráda bych se tam s dcerkou podívala. Děkuji za zajímavý článek. Stezka se zvířátky by dcerku určitě nadchla.

 • Jana Kemrová 22.5.2019 at 7:13

  Šumavu znám od dětství pochází tam od tud můj otec, takže tam jezdíme docela často, jen na výlety tolik času neni jelikož když tam přijedem chtějí nás vidět všichni příbuzní…ale ja ráda vzpomínám na strašidelnou lanovku na Pancíř a pak procházkou pěkně zpátky…miluji tu přírodu a na Šumavě je krásně všude

 • Irena 22.5.2019 at 7:19

  Šumavu neznám, byl tam jen manžel s fotografickým kurzem a dcerka s babičkou a dědou (ti byli na německé straně).

 • Jana 22.5.2019 at 7:24

  Na Sumavu jezdim rada,ale s manzelem se tam spolecne teprve chystame. Byla jsem nekolikrat na Kvilde (vyjet tam na kole je docela narocne🤣) a drive jsme s rodici jezdili lyzovat do Zelezne Rudy,v lete jsme sjizdeli Vltavu a jezdili po vyletech k jezerum, do pralesa apod

 • Radus 22.5.2019 at 7:36

  Šumavu neznám, proto bych se tam ráda podívala 🙂

 • Ilona Fridrichová Jelínková 22.5.2019 at 7:43

  Šumavu neznám, teda ano, jen z filmů. Moc mě to tam láká, je tam krásná příroda. Určitě se tam s rodinou vydáme. Moc děkuji za tip. Jedné dceři budou v červenci tři, tak určitě využijeme. A myslím si, že se zabaví i ta starší, které bude 17.

  • Helena Kvietkova 23.5.2019 at 7:14

   Ze Šumavy zatím známé jen Lipno a už jsme tam bylu s dětmi několikrát a moc se nám tam líbí. Je tam toho tolik, že se tam určitě jeďte podíváme. Dávám tip na hezké ubytování u lesa s krásným výhledem na Lipno – Lesní penzion. Lipno a jeho okolí určitě doporučuji a doufám, že brzy objevíme i jiné krásy Šumavy 🙂

 • Renata Ševčíková 22.5.2019 at 7:51

  Šumavu moc neznáme, ale rádi poznáme 😉

 • Martina Ipoltová 22.5.2019 at 8:03

  Šumavu bohužel neznám, ale ráda bych tam s rodinou vyrazila a poznala 😊

 • Pavla Havlíčková 22.5.2019 at 8:09

  Na Šumavu se chystáme již několik let avšak zatím jsme dovolenou v této oblasti neuskutečnili, ale jednou určitě vyrazíme

 • Tamara 22.5.2019 at 8:10

  Šumava je pro nás trochu záruky, asi proto jsme tam ještě nebyli. Ale samozřejmě bychom moc rádi poznali krásy Šumavy a připravili dětem spoustu nových zážitků.

 • Martina 22.5.2019 at 8:20

  Přestože máme naši republiku poměrně procestovanou, tak na Šumavě jsme ještě nebyli, o to více bych se tam ráda podívala.

 • Lucie Farová 22.5.2019 at 8:48

  Šumavu moc neznáme, byli jsme akorát v restauraci u Štěpána, kterou moc doporučujeme. Pro děti je tam spousty zvířátek a rodiče se skvěle nají.

 • Simona 22.5.2019 at 8:49

  Šumavu jsme zatím ještě neobjevili, ale je to místo o kterém čas od času mluvíme, proto věřím, že ho brzy navštívíme. 🙂

 • Veronika Lencová 22.5.2019 at 9:06

  Vloni jsme byli jako rodina na Lipně a jinak znám Šumavu za svobodna, bez dětí, což bylo zcela jiné 🙂 Moji rodiče si ale Šumavu moc oblíbili a jezdí každý rok se stejnou partou do Srní a ty by mohli doporučit spoustu výletů 😀 např. přímo v Srní je areál s vlky – vlčí stezka 🙂 našla jsem takovou brožuru, kde jsou tři tipy kam za zvířaty 😀 http://www.npsumava.cz/gallery/34/10241-letak_vylety_19_zvirata.pdf

 • Nikol 22.5.2019 at 9:09

  V tomhle jsem teda ostuda, ale Sumavu osobne neznam. Je to ale urcite jedno z mist, kam bych se moc rada podivala.

 • Veronika 22.5.2019 at 9:19

  My Sumavu vobec nepozname, aj ked som s manzelom par rokov zila v Cechach v Prahe…ako sme sa vratili na SR, narodili sa nam deturence a s nimi sme este v Cechach neboli, takze by to bol pre nich velkyyy zazitok ;-)))

 • Káťa 22.5.2019 at 9:22

  Velhartice krásný hrad

 • Eva 22.5.2019 at 9:23

  Moje oblíbená část Šumavy je Březník po zelené z Modravy. S dětma jsme na Šumavě byli jen v zimě v Želené Rudě a tam můžu doporučit výlety za hranice do Bayerwald-Tierpark a pak Osserbad aquapark v Lamu, ten nás příjemně překvapil, “normální” bazén, ale teplá voda a děti se tam hodně vyblbnou a hlavně je tam celodenní vstupné, s roční dcerou jsme tam stejně dlouho nevydrželi, ale já se celou dobu nestresovala, že už musíme končit…

 • Jitka L. 22.5.2019 at 9:24

  Šumava je nádherná po celé své délce od západu po jih. Naposledy jsme tam byli o zimních prázdninách. Byli jsme ubytovaní v hotelu Kristian na Kubově Huťi a mohu s klidným svědomím doporučit. Je tam krásné zázemí pro děti – nová dětská hernička, výborná restaurace, krytý bazén, stylové ubytování. Nedaleko je rozhledna Boubín.
  Kubova Huť se pyšní s jedním z nejvýše položených lidských sídel v České republice. Nádraží v Kubově Huti ve výšce 995 m n.m. je nejvýše položeným nádražím v Česku. A hlavně na výlety s dětma po okolí je to tam také úžasné.

  • Jitu Loj 22.5.2019 at 9:28

   Šumava je nádherná po celé své délce od západu po jih. Naposledy jsme tam byli o zimních prázdninách. Byli jsme ubytovaní v hotelu Kristian na Kubově Huťi a mohu s klidným svědomím doporučit. Je tam krásné zázemí pro děti – nová dětská hernička, výborná restaurace, krytý bazén, stylové ubytování. Nedaleko je rozhledna Boubín.
   Kubova Huť se pyšní s jedním z nejvýše položených lidských sídel v České republice. Nádraží v Kubově Huti ve výšce 995 m n.m. je nejvýše položeným nádražím v Česku. A hlavně na výlety s dětma po okolí je to tam také úžasné.

 • Michaela Nathanska 22.5.2019 at 9:24

  Na Sumave jsme byli s detmi jednou a bohuzel nam take hodne prselo.
  Ale i v destivem pocasi nas nadchla vresoviste a obora s jeleny 😉

 • Karolína Dvořáčková 22.5.2019 at 9:39

  Neznám, ale ráda poznám 🍀

 • Mirka 22.5.2019 at 9:43

  Klatovy a okolí, Modrava, Železná Ruda, okolí Borových Lad, Jelení Vrchy, .. krajina je tam krásná všude. Mám třítýdenního chlapečka, takže letos budeme vybírat trasy, kam se dá i s kočárkem, ale myslím, že to bude fajn i tak 🙂 Vy ale kočárek už brát nemusíte , takže máte výběr jednodušší – krásná jsou i jezera – Černé, Čertovo, Laka 😉

 • Renáta 22.5.2019 at 9:50

  Šumavu neznám a o to víc se těším na léto, protože tam míříme na rodinnou dovolenou.

 • Verča S 22.5.2019 at 10:00

  Šumavu vzhledem k vzdálenosti od nás úplně prozkoumanou také nemáme, ale byli jsme kdysi u Modravy- kde jsme hezky s kočárkem prošli k Turnerove chatě podivat se na Vydryska 🙂 a pak před 3 lety jsme byli ve Frymburku pod stanem, kde jsme v okolí dělali krasne výlety, tak vše s kočárkem.

 • Barbora Francová 22.5.2019 at 10:03

  No, já se přiznám, že na Šumavě jsem byla s manželem (tenkrát to byl ještě přítel) jen jednou, jako puberťáci a to jsme kráčeli k prameni Vltavy (a parádně jsme tenkrát zmokli :D) ale to byla doba, kdy nás vůbec nezajímalo, kam by se dalo jít s dětmi. To řeším aktuálně až teď, když mám doma malého chlapečka 😀 mimochodem, moc se mi líbí ta kavárnička, která by byla rájem pro mě jako pro mámu 😀

 • Jana Habaskova 22.5.2019 at 10:15

  Pravidelně kazdy rok jezdime s partou do Srni – ma krasne naucne infocentrum a vybeh s vlky. Take odtud neni daleko Trijezerni slat a prochazka do Modravy je tresnickou na dortu. A Modrava sama o sobe je dokonala.

 • Daniela 22.5.2019 at 10:27

  Na Šumavu jezdíme pravidelně. Lipno je moje srdcovka ♥️

 • Gabi 22.5.2019 at 10:37

  S dětmi jsme na Šumavě ještě nebyli,ale jako malé se mi tam vždycky moc líbilo a pamatuju si borůvky a houby. Moravské hory známé mnohem líp a teď se snažíme poznávat zase ty české, třeba Krušné hory jsou z Moravy daleko, takže to byla jedna z prvních dovolených po přestěhování do Čech. Teď je v plánu Českosaské Švýcarsko, České středohoří a Šumava 😀.

 • Monika Kapková 22.5.2019 at 10:59

  S manželem jsme byli v Horní Planě a pak s dcerou ve Frymburku, moc hezké. Pro děti doporučuji welness hotel Frymburk. Tam jsme byli s roční dcerou a úplně super pro děti.

 • Adéla Šimková 22.5.2019 at 11:35

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, možná i proto, že to máme přes celou republiku. 4 roky zpátky jsme byli na Lipně a dál jsme se nedostali. Takže kdyby jsme vyhráli, určitě by jsme jeli prozkoumat další kus republiky.

 • Lucie Patková 22.5.2019 at 11:46

  Šumava je super. Milujem Horskou Kvildu (penzion Rankl) v zimě i v létě, procházku k Černému, Čertovu jezeru nebo j jezeru Laka a pak samozřejmě Lipno – taky v zimě i v létě, ale tam už začíná být trochu přelidněno…

 • Lenka 22.5.2019 at 11:46

  Letos se chystáme poprvé a už se moc těšíme.

 • Andrea Čížková 22.5.2019 at 11:53

  Lipno je pro děti jako stvořené.

 • Bára V. 22.5.2019 at 12:31

  Šumavu neznám, ale pokud bych se tam vydala, určitě bych musela navštívit Slunečnou kavárnu Blanky Milfaitové… Jo a teď jsem zjistila, že ji před pár dny prodali. Tak mám smůlu :-/ Budu se muset řídit spíš vašimi tipy, než vy těmi mými 😀

 • Romana B. 22.5.2019 at 12:55

  Znám jen Cenkovu pilu a prochazku kolem Vydry.

 • Bara 22.5.2019 at 13:19

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale od lidí v okolí, kteří ji navštívili, slýcháme, že je to úžasné místo.

 • Miška 22.5.2019 at 13:23

  Několikrát jsme byli na Lipně. A na Šumavě zatím jen s manželem a s dětmi se tam chystáme. Těším se až dětem ukážeme Boubín, Tříjezerní slať, Chalupská slať, Plešné jezero a Plechý, Schwarzenberský kanál a další krásná místa. A hlavně ty nekonečné louky a kytičky, které už se na louce jen tak nevidí. To jste mě pěkně navnadili, ať už jsou prázdniny. Míša

 • Jana Hošková 22.5.2019 at 13:35

  Letos jedeme na Šumavu po čtvrté, ale určitě nemůžu říct, že ji znám. ALE moc se nám líbí procházka kolem Vydry a Černé jezero.😉

 • Lucie T. 22.5.2019 at 13:40

  Loni jsem strávila týden s 15 měsíční dcerou v Dobré pod Stožcem. Krásné místo na každodenní výlety po okolí. Zvládly jsme výšlap na Stožec, Soumarské rašeliniště s rozhlednou a plno dalších krasných výletů. Lze skvělé kombinovat tůru pěšky a zpět vlakem.

 • Lucie 22.5.2019 at 13:44

  Nikdy jsem tam nebyla jsem z druhého koutu republiky, ale mám tam kamaráda, kterého bych ráda videla:)

 • Petra 22.5.2019 at 13:48

  Šumavu vlastně moc neznám, takže bohužel nedokáži doporučit 🙁 Ale rádi se tam poprvé vydáme.

 • Monika M. 22.5.2019 at 13:49

  Šumavu neznáme, ale letos bychom se tam s rodinou rádi podívali.

 • Eva 22.5.2019 at 14:03

  Šumavu známe jen trošku. Vyzkoušeli jsme kemp na Antýglu a navzdory deštivému počasí to bylo fajn i s dětmi. Doporučujeme expozici věnovanou dřevu na Modravě a soví voliéry v Borové Ladě.

 • Monika Mikulová 22.5.2019 at 14:05

  Znám kousek Šumavy, takovu tu klasiku… Černé a Čertovo jezero, Srní, Plešivec, Tříjezerní slať, Boubín..

 • Dagmar 22.5.2019 at 14:24

  Šumavu znám pouze v zime, běžky na Kvildě, Modravě. Není to úplně pro rodiny s dětmi, oproti napr. Jizerským horám je méně husta síť restauraci a dalších odpočívadel pro děti.

 • Soňa Zemanová 22.5.2019 at 14:25

  Tak ze Šumavy si moc nepamatuji, byli jsme tam jako děti s první třídou…Bydleli jsme v Borové Ladě a do okolí chodili na procházky.

  Před dvěma roky jsem našla svoji tetu v Černé v Pošumaví…Ale chodíme na procházky jen v okolí obce…Nejdále jsme byli na Vítkově hrádku a ve Frymburku….

  Jinak Šumavu nemám zatím prochozenou.

 • Kamila Kolmanová 22.5.2019 at 14:27

  Šumavu moc neznám a proto bych se tam moc ráda podívala

 • Katka 22.5.2019 at 14:47

  Na Śumavě je krásně, býváme tam často.Nádherně je třeba na Březníku.

 • Jana 22.5.2019 at 15:49

  Na Šumavě jsem byla snad naposledy Jakl dítě a po Vašem článku je to třeba napravit 😊👍.

 • jana 22.5.2019 at 15:53

  Nikdy jsem na Šumavě nebyla.. vlastně jo (teď si protiřečím s blogem) vždyť my jsme tam byly před dávnými lety s rodiči. na státní hranici, kde táta vzpomínal na vojnu. pro puberťačku pruda. teď by to bylo lepší 🙂 se třema dětma vlakem. uf 🙂

 • Štěpa 22.5.2019 at 16:12

  Ahoj, šumavu neznáme, ale rádi se seznámíme když budeme mít štěstí =)

 • Barbora H. 22.5.2019 at 16:32

  Na Sumave jsem byla pred mnoha lety s prarodici, jeste jako mala holka, ale pamatuju si, ze se mi tam moc libilo. Nase deti tam bohuzel zatim nebyly, protoze to mame ze Severni Moravy malinko z ruky.

 • Martina H. 22.5.2019 at 17:06

  Šumavu znám zatím málo, byli jsme tam jednou, když bylo dcerce 5 měsíců, vlastně naše vůbec první dovolená. Byla malá a venku v šátku krásně spala, takže jsme toho stihli hodně! Kašperské hory a hrad Kašperk (a Nebespán, kde jsme bydleli a naprosto luxusně jedli a mlsali, pokud budete poblíž, jejich zákusky jsou blaho). Pak ledovcová jezera, vlci v Srní a stezka v oblacích na německé straně (Neuschenau), kde byla i zvířátka, naučná stezka – doporučuji, super to bylo!

 • Petra 22.5.2019 at 17:50

  Na Šumavě jsem ještě nikdy nebyla. Ale už několik let se tam chystám. Tak snad to někdy vyjde.

 • Lucie 22.5.2019 at 18:05

  Krásy Šumavy právě začínáme ukazovat dětem. Nejlepší tipy najdu vždy na FB Šumava s dětmi nebo na FB Už tam budem? Na Sušicí jsme ještě nebyli 😎😉.

 • Lucie 22.5.2019 at 18:28

  Šumavu máme moc rádi, česká zákoutí jsou prostě krásná. Doporučuji Železnou rudu nebo tamnější jezera. Teď, když o tom tak přemýšlím, s dcerou jsme tam ještě nebyli.

 • Sylva 22.5.2019 at 18:36

  Sumavu moc neznam, ale rada prozkoumam.

 • Pavla Cábová 22.5.2019 at 18:47

  Šumavu neznáme. Ale rádi poznáme! 😉

 • Jana Baselová 22.5.2019 at 18:47

  Kašperské hory stojí za shlédnutí. Hrad Kašperk i okolní vesničky jsou malebné a procházky přírodou také.

 • Eva Gaždová 22.5.2019 at 19:10

  Na Šumavu vyrážíme v létě, takže moc díky za tipy a postřehy 😉☺️

 • Romi Zvonařová 22.5.2019 at 19:11

  Na Šumavě jsem s rodinou ještě nebyla a moc rádi bychom se tam podívali.

 • Iveta 22.5.2019 at 19:17

  Byli jsme na Šumavě 2x, jednou ještě jako těhotná a podruhé už s dvouletou dcerkou. Užili jsme si týden na Modravě, odkud jsme podnikali výlety do blízkého okolí. Můžu doporučit stezku kolem Modravského potoka a výlet na Březník nebo k Tříjezerní slati. Spousta tras se dá projet i s kočárkem, což je super. Šumava nás okouzlila a určitě se tam ještě podíváme.

 • Zuzka Pataky 22.5.2019 at 19:19

  Na Šumavě jsem byla s rodiči jako dítě, ale dospělá ne. Ráda bych se tam podívala s dětmi, aby poznali i naše krásy a ne jen ty od moře.

 • Katka Š. 22.5.2019 at 19:40

  Šumavu znám zatím jen okrajově z výjezdů na kole. Na dovolenou si tam s manželem přejeme už dlouho, ale zatím to nevyšlo. Tak snad……

 • Kateřina Kostková 22.5.2019 at 19:53

  Dobrý den,
  Šumava je srdeční záležitost. Už jako malá jsem tam jezdila s rodinou pod stan. Doteď vzpomínám na ty rána pod stanem a krásné výlety, které bych ráda ukázala i své rodině. Například trasu od Čenkové pily přes Antýgl k Turnerově chatě. Stezka Borová lada, vlčí stezka Srní a jelení naučná stezka a rysí výběh u Kvildy. A města Modrava a Sušice ( výborne pekařství ) a mnoho dalšího😉

 • Helena 22.5.2019 at 20:49

  Jeje,na Sumave jsem naposledy byla jako mlady pubertak,ale radi bychom se tam v dohlednych letech vypravili 🙂

 • Markéta 22.5.2019 at 20:53

  Na Sumave jsem jeste nebyla ale rada bych se tam podivala;)

 • Jana 22.5.2019 at 20:56

  Super je infocentrum na Kvildě a taky centrum NP Šumava s výběhem pro rysy kousek za Kvildou. Tam se dá koupit i kvarteto savci nebo malé puzzle s ledňáčkem. Super je v blízkém Českém Krumlově areál kláštera, kde děti (a rodiče můžou zkusit spoustu aktivit středověku kaligrafii, parfémy, oblečení).

 • Katka Sramkova 22.5.2019 at 21:01

  Šumavu prakticky neznám, máme ji daleko- přes celou republiku… jednou jsem byla na stezce v oblacích nad lipnem – to byl takový menší výlet z dovolené v Ceském Krumlove… Ale poslední dva roky o ni dost intenzivně přemýšlím, jen jsem se ještě nedokopala k realizaci 🙂
  Děkuji, Katka

 • Irena Durdilová 22.5.2019 at 21:11

  Míšo, Šumava je krasná. Jedno z nejhezčích míst u nás.😊 Jen ta vzdálenost z Prahy.🙄 Určitě bych doporučila Černé a Čertovo jezero, Modravu, Srní, Turnerovu chatu atd. Určitě stojí za to i Lipno, stále se tam vracíme. Ale Šumava jako opravdu ta příroda a hory, to je nádhera.

 • Lenka 22.5.2019 at 21:23

  Na Šumave jsme byli s manzelem jeste pred tim, nez se nam narodily deti. Manzela tehdy nevim proc desily vsechny navstevy restauraci, kavaren, hotelu, penzionu… Ale tenkrat se prekonal a tajne nam zaridil pobyt v penzionu, vybranem ze stranek o ubytovani pro celiaky – byla jsem v te dobe nove diagnostikovana, tak mi chtel zvednout naladu a ukazat, ze nam bezlepkova dieta nezkazi zadne plany.
  No, zacalo to tim, ze v nasem pokoji uz nekdo bydlel. Nemeli jine misto a ti lide meli odjizdet druhy den rano, a tak nas ubytovali k nim. K snidani pro me nic nemeli, a kdyz manzel sondoval, kdeze je ta avizovana bezlepkova polopenze, dostala jsem neochucenou placku kuskusu (neni bezlepkovy). Vecer neco divneho a dalsi den jsem dostala tak sileny prujem, ze jsem zbytek pobytu prosedela na zachode a propadala jsem se hanbou, protoze jsem manzelovi (tehdy jsme spolu chodili asi jen rok) do te doby tvrdila, ze jsem vila a na zachod samozrejme vubec nechodim.

  No, tak takove zkusenosti mam se Šumavou. Vylet doporucit opravdu nedokazu.
  Ovsem pokud vyhraju pobyt, budu nadsena. 😀

 • Aneta B 22.5.2019 at 21:37

  Šumavu známe, hlavně okolí Modravy, naposledy se nám líbilo u vlčího výběhu na Srní.

 • Romana Horní 22.5.2019 at 21:44

  Na sumave jsem nebyla,planujeme s kamaradkami..pote s rodinou…z vasich fotek je to nadhera..dekuji

 • PetraD. 22.5.2019 at 21:55

  Doporučuji hrad Kašperk, Srní, Modravu, Černé a Čertovo jezero…mám to tam docela prochozené..vše pěšky a ještě bez dětí 🙂

 • Mária Kučerová 22.5.2019 at 22:02

  Šumavu milujeme. Líbí se nám okolí Modravy a Kvildy 😍

 • Martina 22.5.2019 at 22:09

  Kromě krátké návštěvy Lipna, když jsme byli v jiznich Čechách bohuzel ne. Mohu jen doporučit knizku Radeji zesilet v divocine o šumavských samotarich 🙂

 • Petra 22.5.2019 at 22:11

  Na Šumavě jsme byli teď dvě dovolené po sobě. Je tam super všechno, ale pěkný byl hrad Velhartice a trošku mimo centrum Šumavy hoslovicky mlýn, kde se natáčela pohádka tři bratři.

 • Petra Krejčí 22.5.2019 at 22:14

  Šumava je krásná, známe ji ale jen z části, hlavně okolí hradu Rabí, kde máme v Nalžovských Horách chalupu a s tímto místem se pojí i náš tip…najdete tu nad rybníkem les jménem Prašivice, který ukrývá nejen umělou zříceninu letního hrádku Ballymotte, který nechal roku 1840 vystavět majitel zdejších panství Ludvík Taaffe, ale i kus lesa upraveného do podoby anglického parku s romantickým jezírkem, gloriet, ale hlavně skalní útvary v podobě draka a želvy…tedy si tu své najdou jak děti, tak i dospělí.

 • Viktorie 22.5.2019 at 22:44

  Šumava byla naše první dovolená s miminkem. Moc se nám líbila Chalupská slať, procházka kolem řeky Vydry, okolí Javoří pily, Vchynicko-Tetovský kanál, hrad Kašperk.

 • Denisa Salačová 22.5.2019 at 22:44

  Navštívila jsem jen jedinkrát Český Krumlov. Úžasné a nádherné město.

 • Lucie Kostolanská 22.5.2019 at 22:49

  šumavu bohužel zatím neznám ale ráda jí poznám se svou rodinou.

 • Lucie Hyková 22.5.2019 at 23:13

  Sumavu nezname,takze by to byla nase prvni navsteva.

 • Vanda 22.5.2019 at 23:43

  Šumavu máme moc rádi. Již několik let jezdíme do Kašperských hor, kde je mnoho možností k výletům-hrad Kašperk, Zlatý potok, informační centrum NP, příjemná Pražírna a Bistro.

 • Tereza Vykydalova 23.5.2019 at 0:05

  Šumavu znám trochu z dětství – okolí Lipna, Hojsova stráž,… Loni na podzim jsme jeli se známými blízko hradu Kašperk, moc krásné! Na Rabí jsme se stavili cestou do Prahy. Je, ale ještě spousta míst, kde jsem vůbec nebyla 🙂

 • Hanka 23.5.2019 at 0:09

  Sumavu neznam, ale je na nasem rodinnem seznamu mist, kam se chceme urvite podivat.

 • Michaela Benešová 23.5.2019 at 1:31

  Na jezera na Šumavě se chystáme už nějaký ten rok, ale jednoho dne to rozhodně vyjde, vím, že jo

  Krásný článek.

 • Klara 23.5.2019 at 5:32

  Bohuzel tip nemam. Šumavu bych rada poznala.

 • Eva Auerbachová 23.5.2019 at 6:35

  Na Šumavě jsme byli ještě před dětma a moc se nám tam líbilo, mě okouzlily rašeliniště. Věřím, že s dětmi by to byl báječný zážitek 🙂

 • Veronika 23.5.2019 at 7:01

  Mám dojem, že Šumava je pro každého trošku z ruky. Všichni včetně nás se tam chystají, ale zatím na to nebyl ten správný čas. Takže i my bychom se tam velmi rádi podívali, protože tenhle kout naší republiky, je námi ještě neprozkoumaný.

 • Míša 23.5.2019 at 8:27

  Na Sumave jsem bohuzel jeste nebyla, mame to dost daleko, ale letos v lete se tam s rodinou chystame na dovolenou. Diky za tipy, urcite se budeme inspirovat 🙂

 • Karolína 23.5.2019 at 10:13

  Na šumavě jsem od detstvi nebyla, ted me to tam ale tahne, abych ji ukazala synovi. Dekuji za soutez je pro nas jak delana 😉

 • Bára Staňková 23.5.2019 at 10:42

  Šumavu neznáme vůbec a moc rádi bychom ji poznali:) je to pravda pro nás trochu daleko,ale o to větší máme chuť ji prozkoumat…

 • Lucie 23.5.2019 at 10:47

  Na Šumavě jsem byla jako malá na škole v přírodě, někde v blízkosti Lipna a moc se mi tam líbilo. Ale přesné místo už si nepamatuji.

 • Michaela K 23.5.2019 at 12:05

  Na Šumavě jsme s rodinou ještě nebyli, takže nedovedeme poradit. Nicméně bychom si určitě nenechali ujít národní park.

 • Iva K. 23.5.2019 at 12:25

  Na Šumavě jsem byla několikrát, ale už je to tak dávno, že si to skoro vůbec nepamatuju, takže žádný konkrétní typ bohužel nemám. Ale moc ráda bych se tam i s rodinkou podívala 🙂

 • Jitka Křížová 23.5.2019 at 12:43

  Prašilské jezero, Poledník, rašeliniště … je toho spousta 🙂

 • Iva Susankova 23.5.2019 at 12:58

  Sumavu skoro nezname, zatim jsme tam podnikli jen par autovyletu v nejvic turisticky proflaklych mistech – takove to jak dojedete k rysi stezce, obejdete ji a jede se dal. S miminem nam to tehdy uplne stacilo :). Utcite se na Sumavu nekdy zase vratime a pozname ji o neco vic.

 • Katka 23.5.2019 at 14:09

  My šumavu vůbec procestovanou nemáme, takže bychom rádi s poznáváním začali 🙂

 • Lucie Johaníková 23.5.2019 at 14:16

  Šumavu známe, ale zatím jen bez dětí. S dětmi jsme tam byli zatím jen jednou, když měl syn 8 měsíců, tak si toho asi moc nepamatuje 🙂 Máme rádi okolí Horské Kvildy.

 • Martina 23.5.2019 at 14:39

  Na Šumavě jsem ještě nebyla, ale s dítětem chci prošmejdit určitě celou republiku. Vaše tipy si poctivě značím.

 • Barbora 23.5.2019 at 14:43

  Na Šumavě jsme ještě nebyli, ale je to půvabná oblast a je na našem seznamu míst, které bychom si přáli navštívit. 😊

 • Klára Voráčová 23.5.2019 at 15:11

  Na Šumavě už jsem byla dost dávno, na Lipně i na jiných místech, ale už si to přesně nepamatuju, byla jsem dítě. Ráda bych se tam podívala znovu, teď už i se synem.

 • Kateřina Valdmanová 23.5.2019 at 16:23

  Šumava mi přirostla k srdci už jako malé holčičce, když jsem trávila prázdniny u babičky v Liběticích (10 km od Sušice). Babička už bohužel nežije a stavení po ní už má dnes úplně jinou podobu. Na Šumavu se ale pravidelně vracíme, protože bratranec je hajným v Srní 🙂 a tam rozhodně doporučuji zajet! Je tam toho k vidění spoustu, různé stezky např. – vlčí, rysí, soví atd. Krásná je samozřejmě i procházka podél Vydry k Čenkově pile.

 • Terez 23.5.2019 at 17:27

  Šumava je právě jednou z oblastí, kam jsme se ještě nepodívali. Takže výhra by nás potěšila, ale pravděpodobně se tam zastavíme i tak cestou z dovolené 😉

 • Veronika Štambachrová 23.5.2019 at 18:13

  Ne Šumavě jsem nikdy nebyla ale moc ráda bych se tam podívala. Letos jsme se rozhodli totiž prozkoumávat česko, i vzhledem k tomu, že máme malinké deti:))

 • Pavla 23.5.2019 at 18:45

  Šumavu moc neznám, před dětmi jsme tam párkrát byli u kamarádů na chalupě, ale to jsme vyrazili tak akorát k nejbližšímu jezírku 🙂

 • Marie Smáková 23.5.2019 at 21:10

  Na Šumavě jsme byli před 4lety,ale moc jsme toho neprošli,jela jsem hned z nemocnice po apendektomii:-D

 • Lucie 23.5.2019 at 22:09

  Sumavu znam,je tam krasne a byli jsme mockrat – ale jeste se nam nepovedlo aby nam neprselo:-)

 • Mária 23.5.2019 at 22:10

  Šumavu zatiaľ nepoznáme, možno sa práve teraz zoznámime 😉

 • dobromila 23.5.2019 at 22:12

  Na Šumavě jsme naposledy byli letos v zimě na Lipně na lyžování. Občas na Svatoboru či v Kašperkách. Ale šumavskou přírodu se vším všudy, tu už si plánujeme dlouho. Tak třeba vyrazíme díky Vám 😉

 • Vlasta Šprinclová (na fb Vlasta Eš) 23.5.2019 at 22:14

  Líbí se nám na Lipne králíci ostrov a rádi bysme se podívali na Moravu.

 • Eliška Gřešková 23.5.2019 at 22:46

  Krásný večer Míšo, Šumavu jsme zatím s dětmi neprozkoumali, ale doufám, že brzy začneme. Bohužel tedy nemohu doporučit žádný výlet, ale moc děkuji za Vaše doporučení 😘

 • Soňa 23.5.2019 at 23:06

  S prvním synem jsme navštívili Srní a moc se nám tam líbilo. Určitě se tam chceme ještě vrátit, tentokrát i s mladším synem.

 • Eva 24.5.2019 at 0:03

  Sumavu moc neznam, tak tip nemam:(. Rada si proctu tipy od ostatnich.

 • kristee 24.5.2019 at 5:42

  Na Šumavě jsem prožila kus dětství. Máma je z Horní plané, takže prázdniny u babičky mám pevně spojené s Lipnem. K jezeru jsem to měla dět minut a asi tak milión možností kam vyrazit na výlet. Takže pro mně je to srdcovka!

 • Kateřina 24.5.2019 at 6:38

  Letos o prázdninách se tam chystáme poprvé. Takže jsem ráda za každý tip na výlet s prťaty 🙂

 • Kateřina 24.5.2019 at 9:16

  Šumavu známe, ale zatím bez dětí. Je tam krásně a ráda bych se tam vrátila i s nimi.

 • Alžběta 24.5.2019 at 10:08

  Šumavu částečně známe, bez dětí nebo s většími dětmi je skvělá na kola, v zimě na běžky. Jezdili jsme rádi na Modravu, letos jsme s prckem byli v Kašperských horách a byla to skvělá volba. Malé městečko, kolem kopce na bobování, dobré restaurace, skvělá káva. A na výlety vše blízko.

 • Michaela 24.5.2019 at 13:27

  na Šumavě jsem nikdy nebyla.

 • diona.ea 24.5.2019 at 13:42

  Na Šumavě jsme ještě nikdy nebyli, ale moc rádi bychom se tam podívali.

 • Kamila 24.5.2019 at 19:54

  Šumavu moc neznám. Byla jsem tam naposledy na školním pobytu, ale to už je dávno😊

 • Valina 25.5.2019 at 0:43

  Na Šumavě jsme byli jako rodina 1x, ale rádi bychom jí poznali více.

 • Tereza 25.5.2019 at 8:16

  Na Šumavě jsem byla několikrát – jako dítě s rodiči i později s manželem (ještě bez syna). Naposledy jsme bydleli v Kubově Huti hned u cesty do Boubínského pralesa. Ten určitě za návštěvu stojí, ale pro mě mnohem lepší výlety jsou k jezerům nebo rovnou kousek za hranice do Bavorského lesa, kde chovají vlky, medvědy nebo losy. A když je dost času, tak určitě stojí za to dojet si do Pasova.

 • Bara 25.5.2019 at 13:53

  Na Sumave jsem byla lyzovat, kdyz jsem byla mala. Bohuzel si pamatuji jen hodne mlhave pocasi. A moc rada bych ji navstivila v lete se svymi detmi, tipy na vylety mam poukladane v emailu a na facebooku a hrozne moc se tesime! :-). Laka me Kvilda, Horska Bucina, atd….. Vim, ze tam je mnoho mist, ktera za to stoji videt, at uz pesky, nebo na kolech:-)

 • Pavla 25.5.2019 at 21:27

  Šumavu zatím prozkoumanou nemáme, ale moc rádi bychom doplnili další kout naší republiky do cestovatelské mapy. Tak třeba se na nás usměje štěstí a vyrazíme na prázdniny 🙂

 • Lenka 25.5.2019 at 22:03

  Dobrý večer, na Šumavě jsme s dětmi ještě nebyli, ale rádi bychom se tam podívali.

 • Gabriela Hamplova 25.5.2019 at 22:20

  Šumava byla naše první dovolená s miminkem (tehdy tříměsíčním) a byli jsme nadšeni! S kočárkem jsme došli k prameni Vltavy, prošli všechny Slate, okruh kolem Modravý a krasna byla i cesta kolem Vydry z Antyglu na Cenkovu pilu. Dneska jsme se vrátili z Lipna ( to je pro děti taky super!) a na ty Sumavske hvozdy bychom radi zase příští rok.

 • Michaela 26.5.2019 at 9:20

  Na Sumave jsme tenkrat byli jen na Stezce korunami stromu, takze mame co dohanet. Manzel se tam chce podivat, ale nevim, zda to letos vyjde.

 • Eva 26.5.2019 at 12:56

  Sumavu neznam, byla jsem tam naposledy jako dite. Ale moc rada bych tam se synem zajela na vylet, do prirody

 • Anna 26.5.2019 at 20:25

  Šumavu milujeme, zvláště MODRAVU. Skvelé ubytování je v Klostrmanově chatě nebo v Pivovaru Lyer. Nádherná příroda…my tam jezdíme vždy v zimě, v létě jsem tam nikdy nebyla 🙂 ráda bych s tam znovu podívala.

 • Lucie 27.5.2019 at 10:31

  Dobrý den, Šumavu máme moc rádi, máme tradici se každý rok zastavit v Českém Krumlově.. zatím se nám daří.

 • Jarmila N 27.5.2019 at 12:12

  Na Šumavě jsem byla jako puberťák 2x na táboře, hodně jsme se tehdy nachodili 🙂 Ráda bych takové prostředí ukázala i synovi, bylo by fajn vytáhnout ho z paneláku…

 • Eva Riesnerová 27.5.2019 at 17:45

  Šumavu nepoznám, ale rada by som to zmenila 🙂

 • Petra 28.5.2019 at 0:00

  Na Šumavu jezdíme často, do Zelené Lhoty nad nýrskou přehradou… kromě osvědčených, známých míst, jsme byli s dětmi letos prvně v environmentálním centru v Železné Rudě, sídlí přímo v info centru. Rádi se v zimě, v pěkném počasí podíváme nahoru na Velký Javor na něm. straně..

 • jitka 28.5.2019 at 21:20

  bohuzel sumavu moc nezname a doufam ze se tam brzo podivame 🙂

 • Bohdana Pejchalová 29.5.2019 at 10:05

  šumavu moc neznám, ale jezdíme tam ke kamarádce na chalupu k Prachaticím, která je na samotě, mimo hlavní tahy a opravdu tam dávají srnky dobrou noc, nádhera;)

 • Jitka 29.5.2019 at 13:26

  Pamatuji si, ze jsme byli jednou na dovolené s rodiči, někde na okraji Šumavy. Už ani nevím přesně kde, ale pamatuji si tu chatu, rybníky a lesy. Byla to krásná dovolená, mám na ni pěkné vzpomínky a určitě s detma někdy do Šumavy zavitame

 • Barbora 30.5.2019 at 18:25

  Na Šumavu jezdíme moc rádi už 11 let. Pravidelně. Alespoň co druhý rok. Děti to tam milují stejně jako my. Vzali jsme je teda i k moři, aby se mohli sami rozhodnout, kde se jim líbí víc. Dcera nerozhodně, u syna zvítězila Šumava s velkou převahou. Takže v červenci vyrážíme znovu, pošesté nebo posedmé, teď přesně ani nevím. Jediné mínus je teda cesta od nás, od Opavy, přes celou republiku, jako bonus po D1. Té se děsím už teď, k moři se teda jede podstatně lépe. A míst jsme na Šumavě projeli opravdu spoustu. V podstatě už můžeme dělat i průvodce 😀 Dříve to byly zříceniny, hrady, zámky, vlčí výběh, jelení výběh apod.. Teď, když jsou obě děti větší, vítězí krásná příroda a kola. Nejvíc se letos těšíme opět na stezku z Modravy na Březník, na druhou stranu z Modravy kolem Roklanského jezera k Tříjezerní slati, a dál kolem plavebního kanálu přes hradlový most zpět na Modravu. Z Kvildy přes Knížecí pláně a Borovou Ladu zpět na Kvildu. Dlouhé, ale krásné. A je toho velká spousta, co chceme stihnout. Ubytování už si vybíráme různě, letos je to malý penzion přímo na konci Kvildy, předloni Černá Lada a pro rodiny s dětmi se nám nejvíce a bezkonkurenčně líbil Penzion Ekosport, kde si určitě alespoň na kávu a popovídání s milými majiteli zase letos zajedeme.

 • Zuzana Němečková 31.5.2019 at 17:35

  Na Šumavu jezdime hlavne v zime, na lyze. Je tam krasne 😊

 • Barbora Jirsova 1.6.2019 at 22:57

  Šumavu známé a moc rádi se vracíme..líbí se na kolem Lipna, a srdcovka je Modrava – Antýgl, Vydra, slatě, jeleni, Kvilda, procházky kolem Roklanského potoka, výlet na Poledník, Bučinu, atd mohla bych pokračovat do aleluja.sumava je láska 😍

 • Monika Zemanová 5.6.2019 at 21:30

  Na Šumavu jezdíme každý rok, míst co stojí za vidění je mnoho, viz předchozí komentáře. Ale s dětmi (4 roky a 1,5 let) jsme objevili stezku Soumarské rašeliniště – tu mohu opravdu vřele doporučit. Není dlouhá a je opravdu hezká.

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Nejnovější příspěvky

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×