družičky na procházce | Ke králičí lanovce

Když jsou holky nemocné, jde vše stranou. Tak se omlouvám, že nejen blog, ale i náš instagram teď stáli. Věřím, že zrovna vy to pochopíte určitě 🙂 . Když byly holky malé, jejich marodění spočívalo v zalehnutí na mou hruď a spokojené horečnaté oddychování. Teď jsou nemoci ve znamení Ubonga 😀 a chování.

A protože nemůžeme ven na sníh, malujeme si v představách jaro, léto a výlety kraťasech. Možná právě proto mi přišlo příhodné, poslat vám na blog jedno naše loňské svatební cestování.

Poprvé na svatbě, poprvé za družičky

Má dlouholetá kamarádka se minulé jaro vdávala a já měla tu čest, že jsem byla oslovena k nafocení její svatby. Řeknu vám, že můj zažívací systém si o tom myslel své a dával mi to dost najevo 😀 . Vždy si fotím jen holky a co nás kde na výletech zajímá, takže odpovědnost za den někoho jiného, to přede mnou stálo poprvé.

Nejroztomilejší prstýnko-noš

Tenhle krasavec nás z celého průvodu zaujal nejvíc. Jasná věc, že nevěsta byla nejkrásnější, ale on? Měl důležitou roli a byl nervózní asi jako já 😀 . Prstýnky nesvěříte jen tak někomu. A v tu správnou chvíli se mu to podařilo úžasně.

Navíc co si budeme povídat, atrakce pro děti level tisíc 😀 .

Holky měly svou roli jasně danou a jako pyšná matka vím, že nebylo krásnějších družiček 😀 . Ne, já vím, že každá z nás ztratila veškerou objektivnost dnem prvního porodu, ale když ony byly tak strašně k sežrání.

Poprvé jsem je viděla nervózní a po dlouhé době jinak než zablácené v UNUO gatích 😀 .

Jak se všechno strašně rychle mění 🙂 . Když jsem se vdávala, byla jsem neskutečně nadšená ze svatby, z kytice, z prostředí, šatů…a ještě docela dlouho po svatbě jsem si říkala, jak to nemohlo být hezčí 😀 .

Kdybych se vdávala dnes, bylo to určitě jiné. Strašně ráda na naší svatbu vzpomínám, ale tolik se toho za ty roky posunulo, od šatů a kytic až po prostory nebo třeba dort (teda jak mně teď teče slina). Tehdejší klasiku už bych dneska nevolila.

Tak třeba se ještě poštěstí 😀 ?

Když zašpuntujete fotokoutek 😀

Pro holky byla celá svatební veselice takovým okýnkem, kterým jsme se dostali k svatbě naší a docela dlouho u nás probíhalo vyzvídání a zpovídání. My vytáhli alba, holky nevěřily, že ta princezna jsem já 😀 (jojo, bohužel) a já měla radost, že si holky zažily opravdovou svojí.

I když Julinka ještě pořád nechápe, proč jsme jí nepozvali na naší svatbu 😀 ?

Čaj jít spát, dospělí se chtějí bavit 😀

Večer jsmeholky uložili, přečetli tehdy nejoblíbenější Gerdu, kterou dnes trochu zastínily Vánoce a ještě pořád čteme vánoční Mimi a Lízu, i když už je únor 😀 . Gerda je láska a Nelince momentálně zdobí stěnu u postele v podobě kalendáře na rok 2019 🙂 .

Na Gerdu, příběh velryby můžete kouknout tady – klik nebo si projděte naší Mimi a Lízu a dobrodružství se ztraceným světlem tady – klik

A jde se vyběhat to včerejší nacpávání pupíků

Vstávat lenoši. Jsme v novém kraji, jde se vyběhat včerejší ládování 🙂 . Pomohli jsme s úklidem po veselce a před návratem do Prahy jsme si střihli moc krásnou procházku, kterou bych vám sem chtěla přidat mezi výlety. Hodí se všem, kteří tady v okolí budete projíždět, protože není lepšího místa na pauzu než jsou rybníky, kde se můžete brouzdat vodou bosí, kváká to o 106 a ještě nakrmíte králiky vlastnoručně naloženou lanovkou 🙂 .

K rýbníků, přes brod, za zvuku žabího sboru

Místo, které vám chceme ukázat se jmenuje Drhlenské rybníky. Najdete je nedaleko Kněžmostu, kde jsme slavili tu velkou romantickou událost.

Kameninový jez vás zláká ke klidnému pozorování tekoucí vody, lavičky vás pozvou k posezení a sledování prohánějících se ryb. Dřevěný vodník dohlíží na klid a čistotu svého revíru. Bosou nohou se můžete procházet po kamenitém brouzdališti mezi rybníky a kde by se zdálo, že nedohlédnete, můžete využít spojovacích lávek k ostrůvkům 🙂 .

Holky tam byly obě tak moc spokojené 🙂 . Voda byla tehdy ještě pěkná ledáreň, protože bylo teprve jaro, ale den se tak krásně vyvedl, že se dalo chodit jen v tričkách a před cestou do Prahy bylo jen dobře, když se holky trochu znaví.

Jůůůů, tady je nějaká lanovka!

Jééé to bylo radosti. O téhle lanovce moc lidí neví a není psaná ani v každém průvodci. Najdete o ní zmínku spíš výjimečně a je to škoda. Na jeden z rybníků se nedá nijak dostat. Je ale spojený s pevninou lanovkou, po které když pošlete nějaké dobré mlsání, vyzvednou si ho na druhé straně místní králíci – obyvatelé malého ostrůvku 😀 . Jo, tohle nakládat holky hodně bavilo.

Vzkaz ostrovním králíčkům odeslán

A jak je bavilo nakládání, tak ještě stokrát víc je bavilo odesílání lanovky a zase přitahování zpět. Ta pravá tělocvična na cestovní únavu, kterou potřebujeme, aby nám holky v autě hezky vytuhly a nemuseli jsme další hodinu poslouchat jen Svěráka 😀 .

Tak tahle, ta je vysloveně budovatelská 😀 😀 😀

Na přestávku cestou, ideální místo

Takže to jsou Drhlenské rybníky 🙂 . Jako vydávat se sem z Moravy jen kvůli rybníkům nebude to pravé 😀 , ale pokud máte cestu kolem nebo jen projíždíte, spojte si cestu s radostí, vybalte si tady svačinu, pozdravujte od nás králíky a vodníka a držíme palce ať se navzájem slyšíte, protože přehlušit ty žáby, to nebylo úplně snadný 🙂 .

Drhlenské rybníky – praktické info

adresa – Suhrovice 294 02, Kněžmost
region – Český ráj
turistická známka rybníků – tady klik

MUDr. Michala Knězková

All posts

1 Comment

 • Olga K. 25.10.2019 at 15:04

  Je to moc krásné místo, relativně blízko našeho domova. Byli jsme tam s dětmi již několikrát. Oblíbené pro focení. Často zde potkáte rodinky, páry s profesionální fotografkou. Skvělé místo pro piknik. Občas tu bývají zajímavé kulturní retro akce. Přes nejdelší můstek se dostanete na klidné místo s houpačkou. Jsou tu dřevěná mola a soch je několik. Přesný název místa je SUHROVICKÉ RYBNÍKY. Parkoviště najdete v Suhrovicích na žluté turistické trase.

 • Leave a Reply

  Vítejte u náš na blogu!

  Tohle jsme my. Mladá lékařka a hlavně máma na rodičovské, táta, který zvládá ženskou tlupu a naše tři dcery, kterým se snažíme dopřát dětství, na které budou rády vzpomínat. Vítejte na blogu - o všem co nás naplňuje a baví.

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Kam za námi

  Nejnovější příspěvky

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  ×