Pokračování výher | Knižně-mazlící dárky

Dnes vás již vítám v tom opravdovém adventu. Čase, který mám spolu s létem úplně nejraději. A možná ještě o chlup víc mám právě ty Vánoce. Svátky a celý prosinec má s dětmi úplně jiný rozměr. Už od prvního v měsíci si rozbalujeme adventní pytlíčky, čekala nás i trojice v čele s Mikulášem a, i když to určitě zakřiknu, držíme se všichni fit. Já si tady po nocích losuju a dost se divím co po jedné ranní běží v telce 😀 . To je taková má noční kulisa, abych si nepřipadala jako úplný exot. Včera ale zbyly síly a dala jsem dohromady další kousek dárečků, který by dnes mohl potěšit nejedno dětské oko.

Posledních pár měsíců mi chodí neskutečných emailů od vás, kteří něco tvoříte, malujete nebo píšete, zda bych nemohla na blogu napsat nějaký článek a zmínit vás. Přiznám se, že kdyby napsalo lidí pár, tak bych toho byla schopná a ráda bych pomohla. Bohužel je vás ale moc 🙁 . I tak jsem se ale rozhodla, že čas od  času vás budu vkládat do článků a dnes tu najdete rovnou tři šikovné maminky z našich čtenářek. Začínáme knižně, pak maminkovsky 🙂 .

Originální knížka v podobě slabikáře

Originální knížky znáte vy, kteří jste četli blog už minulý rok. V rámci adventního kalendáře mě totiž oslovili Originální knížky, zda bych nechtěla pro holky perzonifikované knížky. Přiznám se, že z nabídky jsem minulý rok nic nevybrala, ale knihy se moc líbily vám, takže jsme je rozdali v soutěži. Letos přišla nabídka znovu a já jásám 🙂 . Ona tam byla. Tedy spíš on – Slabikář povolání 🙂 .

Téma přesně pro nás. Mezi příběhovými knížkami úplně svítil a asi víte, že já mám moc ráda všechny knihy, které dětem zábavně něco víc předají. Tahle knížka je dokonalá.

Perzonifikovaná a s věnováním

Jako všechny knihy z Originálních knížek, i tuhle si ušijete dětem přímo na míru. Začínáme věnováním s fotkou hlavního aktéra knihy. Neměla jsem moc času, protože jsme s holkama letěly do divadla, tak jsem čapla první fotku, která byla v PC po ruce. K tomu pár slov a na světě je knížka, kterou si v neděli Julinka rozbalí ke svému svátku 🙂 .

Co by mě jednou bavilo?

Nakladatelství si do každé knihy vyžádá několik informací. Začneme třeba tím, jak vaše dítko vypadá. Jaké má vlasy, jaké má oči, jaká je jeho oblíbená barva (do té vám dítko v knize oblečou 🙂 ) a myslí se i na jméno oblíbeného kamaráda. Vše pošlete a obratem vám dorazí kniha, kde bude “všechno sedět”.

Julince jsem tedy vybrala Slabikář povolání pro Jůlinku. Knížka je od začátku až do konce s celostránkovými barevnými ilustracemi. Na každé stránce je zobrazeno jedno povolání. A proč se knížka jmenuje Slabikář? Povolání jdou totiž za sebou podle abecedy. Vaše dítko se tak seznámí s prostředím tradičních i méně známých profesí. Na každé stránce je ke každému povolání srozumitelný poučný text a milá básnička.

Co se Julince bude líbit nejvíc? To netuším, ale určitě se toho z knihy hodně doví. Najdeme i méně tradiční povolání a čtení takové knížky nebude jen klasické “O červené karkulce”. Holky si u knížek rády povídají, takže tohle je ten tip čtení, kde není vypravěč a posluchač 🙂 . Bude zábava.

A jestli se nám Julinka pomamí? Ono je mi to upřímně jedno. Sama jsem moc zvědavá, co Julince půjde a jakým směrem se nám jednou dá. A pokud to nebude kariéra ilegální 😀 , tuze rádi ji s tátou podpoříme. Už teď totiž na její povaze vidíme, že ta se ve světě nikdy neztratí 🙂 .

Chachaaa a teď pozor 🙂 . Protože je pořád kam jít, kam směřovat a co zlepšovat, našla jsem prima vychytávku. Vím, že máte moc rádi, když si můžete prolistovat více stránek z různých knih. Spolu s tím ale souvisí, že já toho musím čím dál víc napsat a  články jsou nekonečné 😀 . Takže skvělým pomocníkem bude tohle šoupátko. Fotka, kterou si budete pošupovat a zájemci tak uvidí víc obrázků 🙂 . Co říkáte?

Pokud se vám originální knížky líbí, můžete si je do 10.12. objednat s dopravou zdarma nebo zkusit štěstí u nás, protože jednu libovolnou vám dnes rozdáme 🙂 .

Nelinčin svět plný fantazie

Kniha o Jůlince tu už byla, ale jak by k tomu přišla Nelinka? Je jen shoda náhod, že mi v emailu přistála prosba o zviditelnění těchhle knih od Kristíny Hummelové. Méně známé, ale zaslouží si být vidět, tak doufám, že uděláme radost nejen Kristíně, ale i vám.

Vítejte ve světě zázraků. Všechny děti mají své sny a tajná přání! Každý jsme jedinečný a jako děti to víme. Máme sny, které chceme naplnit! Velké, nádherné, barevné. Možná jste je již naplnili a nyní se spokojeně usmíváte. Ale možná, že jste na ně už dávno zapomněli.

Nelinka je odvážná, trochu zbrklá a hodně zvědavá šestiletá holka, která má v plánu procestovat svět a jediné co ji zajímá, je naučit se létat! Společně se svým plyšovým Zajdou, který ožívá, když se dospělí nedívají, se ocitne v zemi, o níž se zdá dětem i dospělým.

Knížky máme doma víc jak měsíc, ale chtěli jsme je doma nejdřív obě přečíst než vám tu o nich budu psát. Četli jsme je každý večer před spaním a trochu nesvůj z nich byl náš táta 🙂 . Holky se vždy těšily na “o Nelince”, jemu se ale hůř četly než knihy, které doma normálně máme.

Krásné ilustrace v říši fantazie

Moc se mi líbí ilustrace, které přesně k sedí k popisu knih. Hodí se a knihu příjemně doplní 🙂 .

Chceš si přečíst první pohádku? Listuj.

Zase jsem vám udělala šoupátkovou fotku 😀 (ajťáci nade mnou jásaj 😀 ). Vyfotila jsem z knihy Nelinka a strom zázraků první povídku, tak si můžete na dětem zkusit, jak se jim čtení bude líbit.

Ukázka z knihy
Nelinka a strom zázraků
previous arrow
next arrow
Slider

Na světě jsou vydání hned dvě. Prvním dílem je červená kniha Nelinka a strom zázraků. Dobrodružství pak pokračuje v oranžové knize Nelinka a Jezero nádherných ploutví. A komu se budou knihy líbit, je na cestě už třetí díl s názvem Nelinka a Země věčného ledu, na kterou můžete mrknout na webu O Nelince.

Pohádkové poslouchání

Velkou změnou s příchodem těchto knih bylo holek první audio. Každý večer si s holkama čteme před usnutím pohádku. Čteme ale vždy jednu nebo dvě, když jsou kratší. Nesedíme u knihy do doby než holky usnou, takže vždy chodí holky samy spát.

Poslední dobou si zvykly, že si před spaním chvíli povídají a pak jim pustíme dětské písničky. Samy si o ně řeknou, když mají dopovídáno a jakmile hrají, je v pokoji ticho. Jsme z toho v šoku, ale fungují tak a většinou už pak rychle odpadnou.

Možnost pohádky na CD je tak příjemná výzva, kterou zvládá Nelinka. Na Julinku je ještě jakékoli mluvené slovo těžké. Na chvíli se člověk zamyslí nebo nedává pozor a “uteče mu nit”. Časem se k pohádkám ale určitě chci dostat. A není to proto, že jsem líná matka, která dětem nečte 🙂 . Výhoda v autě je jednoznačná.

Knihy podepsané autorkou vám dnes přibalíme do soutěžních balíčků, tak se můžete začít těšit 🙂 . Výher totiž bude víc.

Ilustrátorka Vendula Hegerová dětem

Máme tady druhou maminku, která je čtenářka našeho blogu a je neskutečně šikovná. Moc mile mě překvapila práce ilustrátorky Venduly Hegerové. Co mě ale překvapilo moc, že jste ji v průběhu adventního kalendáře zmínili i vy 🙂 . Takže milá Vendul, maminky o vás ví 🙂 .

Vendula Hegerová vystudovala Grafickou školu v Jihlavě, podílela se na výzdobě dětského oddělení v tamní nemocnici a reakce dětí ji nasměrovaly směrem, kterým dnes jde a který ji baví. Z její práce je to ostatně vidět 🙂 .

Její ilustrace můžete znát z časopisů jako je Sluníčko, ale její práci obdivují i děti holandské 🙂 . A že máte rádi Čtyřlístek, jako jsem mívala já? Tak to možná znáte Případy detektiva Preclíka, který pochází ze stejné dílničky 🙂 .

Zábavní lepíci pro šikovné prstíky

Jako moc milý dárek, za který Vám Vendul moc děkujeme, je sada Lepíků, které jsou šikovným zabavením pro malé prstíky. Z blogu znáte všichni různé sešity s lepením (převážně z Nakladatelství Svojtka), ale tohle je tak moc vychytané a tak super rozměru, že už je doma raději nelepíme a budeme je balit do batůžků. Známe všichni České dráhy, takže rozhodně se vylepí na prvním výletě 😀 .

Chachááá, vidíte toho krále? Tak zpětná vazba paní Hegerové :-). Julinka (2,5 roku) : Mamííí, ten má ave obvoské nudleeee 😀 ” 

V každé knížečce jsou vloženy nálepky, které se mají rozdat jednotlivým postavičkám. Tenhle díl je na téma pohádek, ale jak sami uvidíte, Julince je nějaké “nálepkové předurčení” úplně šumák 😀 .

Trénuj a cvič prstíky

Největším tréninkem pro prsty není nikdy tolik samotné lepení jako moment, kdy mají děti nálepky sundat z archu 😀 . Dřív to Julinku rozčilovalo a já jí nálepky podávala, ale dnes už si jede svoje “já sama” (ano občas se na sebe vzteká, ale pomoct si stejně nenechá 😀 ).

Jak si s knihou hrála Julinka? Listuj.

A kdo by se rád podíval na více lepítkových fotek, máte tady třetí dnešní šoupátko 😀 . Ano, pochopili jste, že jsem z toho vydřená 😀 . Snad to bude pohodlné i při prohlížení mobilem, to si musím teprve ozkoušet. Tak prosím o trpělivost, já to čase vychytám 🙂 .

Hraní se zábavnými lepíky
previous arrow
next arrow
Slider

Dinohrátky – zábavné doplňování s předškoláčkem

A že krásné ilustrace mohou pomoci s fantazií, jemnou motorikou nebo soustředěním, to si ukážeme na Dinohrátkách, které mám doma nejen pro holky. Přidáme je dnes do každého výherního balíčku, protože vím, že vaše děti jsou přesně v téhle věkové kategorii, pro které je paní Vendula vytvořila.

Zábavné úkoly, komiksy a hry pro předškoláky. Dinohrátky provedou děti jarem, létem, podzimem i zimou, kde hlavní hrdinové Dinka a Sofík zažijí spoustu dobrodružství. Budou hasit požár, navštíví pana doktora Plombíka, vypraví se i do divadla a pomohou dostat Drndila do vězení.

Naučí vás kreslit dinosaury nebo jak ozdobit vánoční perníčky. Zábavné úkoly, omalovánky, komiksy i hry nadlouho zabaví malé předškoláky i všechny fanoušky veselých dinosaurů.

Sešit je pěkně naditý, takže my ho máme doma na stole dost často. Julinka si svůj vybarvuje hlavně dopoledne, kdy máme Nelinku ve školce. Nelča si ho víc šetří a vyplňuje s ním chvíle, kdy zrovna nelumpačí se ségrou.

Je mi ale jasné, že jak padne první školková nudle zase na jednu z nich, bude se u nás dinohrátkovat 🙂 .

NatyNaty maminky Renáty

Kdo je pozornější a má čas u blogu vysedávat 😀 , ten už je tady viděl. Krásní voňaví mazlíci NatyNaty, které ručně vyrábí čtenářka našeho blogu Renáta Chalupová. Narazila jsem na ně poprvé na Proprcky.cz, kde se můžete na výtvory podívat nebo skočte rovnou na Fler paní Renáty 🙂 .

Čím jsou tak výjimeční? Jsou do detailu propracovaní, jsou heboučcí do postýlek, originální svým designem a hlavně oni tak vonííí 😀 . Já jsem na vůně hodně exot, miluju vše co voní a ty 4 roky, kdy používáme vše neparfemované a dětské, mi voňavoučcí Naty-nci udělaly nesmírnou radost.

A víte vy co? Tuhle svatou trojici vám taky rozdáme 🙂 . Paní Renáty jsem se na spoustu věcí zeptala, takže kdyby vás tenhle rozhovor zajímal, je tu i dnes, i když hezky schovaný 🙂 .

Stačí objevit další šoupátko a pod každou fotkou si přečíst zajímavosti o Renátě, inspiraci, výrobě a vůbec celkově NatyNaty tvorbě 🙂 . Kdo by na rozhovor chuť neměl, můžete skočit dál, rovnou na soutěž o tři velké balíčky výher.

Ukázky a zákulisí NatyNaty
previous arrow
next arrow
Slider

Doufám, že se vám dnešní článek líbil. Dal zase dalším maminkám možnost ukázat co umí a já věřím, že se k jejich tvorbě dostane víc maminek, které třeba tahle tvorba chytí za srdce.

Vyhraj jeden ze tří knižně mazlivých balíčků

1.balíček – Voňavý poník NatyNaty, Originální kniha na přání – vytvořte svým dětem libovolnou knihu z nabídky 🙂 . Balíček doplní CD audio-pohádka od paní Hummelové. Balíček jak dělaný na večerní čtení a mazlení 🙂 . A až načerpáte dost sil odpočinkem, jsou tu pro vás ještě zábavné Dinohrátky od ilustrátorky Venduly.

2. balíčekSada pohádek o Nelince, od paní Hummelové. I tento balíček doplní maminka Renata svým NatyNaty voňavým lišáčkem. A stejně jako u balíčku prvního, i tady posíláme jeden sešit zábavných Dinohrátek 🙂 .

3.balíček je stejně zábavný a mazlivý jako dva předešlé. Sada pohádek o Nelince, od paní Hummelové. Další voňavý NatyNaty černobílý muchláček a stejně jako u balíčků předešlých, i tady posíláme jeden sešit zábavných Dinohrátek 🙂 .

Podmínky soutěže:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na úvodní straně blogu, kde vyplníte email do políčka s názvem “Ať ti nic neunikne”. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku. Když už jsme začali tím slabikáře, zajímalo by mě, kdo nás to tu vlastně čte 🙂
Jaké je vaše povolání? (Před MD nebo kam míříte)

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek “soutěžím na blogu”, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou. Pokud sleduješ Instagram, napiš pod jakým jménem a zařadíme tvé jméno do losování zase 1x navíc.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí v pátek 8.12.2017,  výherce vyhlásíme na blogu.

Stále probíhající soutěže na blogu

DEN 23 z adventu: Z domu! Penzion u hastrmana do 8.12.2017
DEN 24 z adventu: Recyklované retro: Lodě, promítání, no kdo jsem? do 8.12.2017
Facebooková soutěž: Tipovačka o Lego Duplo Disney Junior do 8.12.2017

501 komentářů

 • phn 6.12.2017 at 17:45

  Pracuji ve firme,ktera obchoduje s optikou(mikroskopy).

 • Míša Drozdová 6.12.2017 at 17:47

  Míšo, to jsou krásné knížky. Zrovna čerstvě se u nás řeší povolání a ten slabikář je úžasný! Mám tyto typy knížek v marku a jelikož má dcerka měsíc po vánocích narozeniny, tak jsou dobrým tipem 🙂 A Jinak před MD jsem pracovala (doufám, že i dále budu :-D) jako administrativní pracovník ve Svazu výrobců betonu 🙂

 • Katka 6.12.2017 at 17:48

  Zahradní architekt

 • Nikola heyerova 6.12.2017 at 17:51

  Před md účetní, v průběhu md dostudovana speciální andragogika, po md se uvidí

 • Kateřina 6.12.2017 at 17:52

  Pedagog

 • Kamila 6.12.2017 at 17:52

  Jsem knihovnice, ale vystudované mám učitelství 🙂

  • Hanka 6.12.2017 at 19:57

   Tak to mame stejne 😊

 • Hani 6.12.2017 at 17:52

  Pracuji v marketingu😀

 • Maia Soukupová 6.12.2017 at 17:52

  Informaticka 😀 a tedy nejvic by se me libila prvni sada 🙂

 • misa 6.12.2017 at 17:53

  Procesní inženýr

 • Jana K. 6.12.2017 at 17:54

  V dětské herně s interiérovým hřištěm “Mykabo” 🙂
  .. na insta jsem taky, jako kauculacek

 • Nikola 6.12.2017 at 17:54

  Ahoj 🙂 Moje povolání bylo dělnice ve výrobní hale.Vrátit se tam nechci…Práce je málo placená a psychicky náročná.Chci jít za lepším už kvůli synovi a muži.

 • Petra 6.12.2017 at 17:54

  Učím na I. stupni na základce. 😀

 • Kristyna 6.12.2017 at 17:54

  Bývala jsem porodní asistentka, ale k tomuto povolání se po MD už vrátit nechci. Co bude je zatím ve hvězdách.
  Ig: krissponer

 • Radka H 6.12.2017 at 17:55

  Já se pohybuji v IT sféře – byla jsem už na pozici konzultanta IS, testera a než jsem šla na druhou rodičovskou tak to byl IT konzultant 🙂
  Sleduji na FB i na IG (radulih).

 • Tereza Šebestová 6.12.2017 at 17:56

  Jooo, to se teprve uvidí, kam mě vítr zavane ( 😀 ). Právě jsem ukončila MD a něco už se rýsuje, tak zatím nechci nic zakřiknout 😉

 • Hanka 6.12.2017 at 17:57

  Administrativní pracovnice 😉 Vendulu Hegerovou známe a její obrázky milujeme 😍

 • hanca 6.12.2017 at 17:57

  Vystudovano VŠCHT, hned po škole jsem šla na MD a jsem zvědavá, kde za 9 měsíců skončím 🙂

 • Veronika Mikuskova 6.12.2017 at 17:58

  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
  Ahojky Miso, nyni s velkym pupikem na MD ale jinak se zivim jako fotografka 😉 A balicky jsou to vsechny pohadkove ❤️ Ale nejvic nas zaujal ten s konikem 🤗
  1) Sleduji blog pres email ✔️
  3) Sleduji facebook i instagram (mikuskovav) ✔️
  4) Sdilim na fb ✔️
  🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

 • lucie 6.12.2017 at 17:59

  Krásný podvečer pracuji jako anesteziologická sestra na transplantačním ARU 😀

 • Oli 6.12.2017 at 18:00

  Tak ja jsem administrativni krysa :), smrncnuta ucetnictvim ;), pristi rok se budu vracet zpet ;). Nejvice se mi zamlouva balicek c. 3 a Vendulku Hegerovou a jeji obrazky milujeme – hlavne Zeryka 🙂

 • Adéla 6.12.2017 at 18:01

  Moc by se mi libil pro dceru balicek c.1. Jinak jsem delala pred materskou dovolenou manazerskou pozici, na kterou se uz asi tezko vratim s detmi. Jelikoz se mi zmenili priority, tak se poohlizim po jine praci, každopádně na zkraceny uvazek. Chci si uzit materstvi a deti, dokus o me stoji 🙂

 • Gabriela Hamplová 6.12.2017 at 18:04

  Učitelka na 1. St. ZŠ 😉 sledují i IG (gabrliiik).

 • Lucie Kurdiovska 6.12.2017 at 18:05

  Jsem maminkou dvou holcicek, pred MD jsem pracovala v administrative,ke konci MD jsem musela dat vypoved. Nova prace se mi kupodivu podarila najit brzy,za coz jsem velmi stastna. V administrative pokracuji a jeste jsem si i polepsila, proste parada!

 • Johana 6.12.2017 at 18:06

  Tak soupatko z fotkama funguje i na mobilu moc dobre a je to fajn.
  S trimesicni elou jsem slozila statnice a od te doby pracuju jako personalistka. Mela jsem velke stesti a muzu pracovat po vecerech, kdy el uz spi.

  Vybrala bych si prvni balicek. Dekuji

 • Kateřina Burešová 6.12.2017 at 18:08

  Ahoj, já vzdělávám dospělé a koordinuji různé projekty, zaměřené na zaměstnanost, lidské zdroje a teď při druhé MD pracuji jako koordinátorka dobrovolníků a moc mě ta pracovní seberealizace baví.

 • Markéta Sližová 6.12.2017 at 18:08

  Já jsem knihovnice, do původní práce se asi po mateřské nebudu moct vrátit, ale v oboru bych ráda zůstala:) instagram: marketa.slizova

 • Ingrid 6.12.2017 at 18:08

  Super vychytavka s temi soupatky! Ja teda stejne vzdy projedu cely clanek se vsemi fotkami, je to takovy muj relax u telefonu :)…ale ted to vypada zase o neco vic profi (uz ted mi prisel blog dokonaly a vy ho stale posouvate dal, dekuji 🙂 )… Moje povolani je ucetni, ale ted pri MD jsem se dala jeste na skolu, tak se vic citim jako studentka nez ucetni :)… Na instagramu sleduji jako inka.mala

 • Zuzana Landová 6.12.2017 at 18:08

  Mám na starosti realizaci poznávacích zájezdů v CK.
  Prosím soutezit o balicek c. 1.

 • Katerina Kmecova 6.12.2017 at 18:10

  Jsem novinarka,ale kam namirim po materske,to se jeste uvidi. Pevne doufam,ze na soucasnou navazu dalsimi druhym potomkem,takze casu na rozmyslenou je dost. A z balicku by se mi nejvice libil c.1 🙂

 • Eliška Francová 6.12.2017 at 18:11

  Balíčky jsou skvělé 🙂 Váš blog jsem začala číst jako studentka, teď už ho čtu jako výpomoc v advokátní kanceláři a za pár měsíců po skončení MD budu pokračovat ve čtení jako advokátní koncipientka.

 • Lenka 6.12.2017 at 18:13

  Ja jsem socialni pracovnice v dennim stacionari pro mentalne postizene a autisty 😊
  Vyhry jsou jako vzdy perfektní!

 • Lucie vytiskova 6.12.2017 at 18:13

  Moje povolání je vedoucí domova pro osoby se zdravotním postižením, i kdyz jsem teď na mateřské dovolené.

 • Květa Hanáková 6.12.2017 at 18:15

  Chtěla bych vyhrát pro dceru balíček číslo 1. Já pracuji jako asistentka pedagoga ve školce. Práce mě moc baví, je to moc pěkná práce, i když hůře placená. Na iG jsem kvetoslavahanakova

 • Veronika Mlejnkova 6.12.2017 at 18:15

  Ty soupatka na fotky jsou skvělý, i na mobilu, super nápad 🙂 Jinak já jsem povoláním farmaceutický laborant 🙂

  • Veronika Mlejnkova 6.12.2017 at 18:16

   Sleduji a sdílím na fb 🙂

 • Klára Zindulková 6.12.2017 at 18:16

  Před mateřskou jsem pracovala jako učitelka na 1. stupni ZŠ 🙂 A mám v plánu se ke svému povolání/poslání vrátit 🙂
  IG klarkakrejcova
  Sdílím 🙂

 • Marie Zikmundová 6.12.2017 at 18:16

  Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala jako stavební projektant. Musím se přiznat, že už to bylo dost vyčerpávající a syn pro mě byl v mnoha věcech velkým vysvobozením. Navíc se během rodičovské budem stěhovat do uplně jiného města, takže kdo ví co ze mě bude až nastane čas vrátit se do práce. Na druhou stranu je to povolání, díky kterému můžu mít volnější ruce, pracovat i z domova a udělat si to podle sebe, takže mě čeká velké rozhodování jak to všechno pojmout:-)

  • Marie Zikmundová 6.12.2017 at 18:17

   Jsem na fb i na IG (unholly.polly)

 • Beata 6.12.2017 at 18:17

  Credit analyst v medzinarodnej firme

 • Jana Šrumová 6.12.2017 at 18:19

  Před MD jsem nedělala nic moc zajímavého, na MD (už 5.rok) cvičím pejsky a teď jsem začala pracovat v krásné práci v dotacích a moc mě to baví 🙂

 • Naděžda 6.12.2017 at 18:20

  Jeee, nám by udělal radost balíček každý.. ale pokud bysme si museli vybrat, tak ten druhý – s lištičkou, zrovna dneska před poledním spaním jsme si o jedné chytré lišce četli. Nu a co dělám a kam směřuji? Pracuji v oblasti digitálního marketingu pro firmu, která se věnuje těm nejmenším a nejdůležitějším.. Na instagramu Vás sleduji jako bobule_obla Krásný den, N.

 • Eva Kmochová 6.12.2017 at 18:21

  Před MD vedoucí směny v obchodě, a po MD je ještě daleko 🙂

 • Tři Mušketýrky 6.12.2017 at 18:24

  Slabikář povolání je úžasný! Musí to být pro děti něco neuvěřitelného, vidět svojí fotku a jméno v knížce. Určitě ho pořídíme naší cácorce k narozeninám (pod stromek už jsme zásobováni a nechceme to moc přehánět). K soutěžní otázce: Před MD jsem pracovala ve dne v noci jako účetní a ekonom. A kam mířím? V PO, UT na kurzy plavání, ve ST kurz Ostrov objevů, ve ČT na angličtinu a v PÁ doma tvoříme 😀 😀 😀 a co bude dál, to uvidíme. Ale v oboru asi zůstanu. Posíláme pozdravy z Chomutova 🙂

  • Eva Tomšovicová 6.12.2017 at 19:22

   Také navštěvujeme ostrov objevů 😊

 • Hanka 6.12.2017 at 18:26

  učitelka na prvním stupni 🙂

 • Tereza Müllerová 6.12.2017 at 18:26

  Míšo, teď už jsem bez práce,ale ze střední jsem veterinární sestra a z vysoké zemědělská inženýrka se specializací na krajinnou ekologii:)
  Terka

 • Michaela Pušová 6.12.2017 at 18:30

  urednice momentalne na md 🙂

 • Martina 6.12.2017 at 18:30

  Som psychologicka,momentalne na materskej😉

 • Kateřina Valdmanová 6.12.2017 at 18:31

  Opět vše moc krásné a musím zas prostudovat veškeré nabídky těchto dám….kéž by peněženka byla bezedná 🙂 Jsem OSVČ lektorka angličtiny, učím převážně dospělé. Také překládám a občas tlumočím. 🙂

 • Eva Padrtova 6.12.2017 at 18:33

  Dobry vecer. Jsem lekarka;-) po MD se chystám na atesaci- takové moje třetí dite;-) kdybych si mohla vybrat, nejradeji bych soutezila o balicek c.1. Dekuju

 • Katka 6.12.2017 at 18:39

  Jsem učitelka angličtiny.
  Díky za krásné tipy!

 • Lenka Palmová 6.12.2017 at 18:40

  Děkuji za další krásný článek. Před MD jsem pracovala jako prodejkyně nábytku na míru.

 • Pavlína Rytířová 6.12.2017 at 18:43

  Šoupátka jsou dokonalá. Moc se mi to líbí a je to praktické. A mám vystudovanou geodézii a kartografii, ale dělám znalecké posudky. Líbil by se mi balíček č.3.

 • Hana 6.12.2017 at 18:45

  Jsem vědkyně, děkuji za soutěž.

 • Zuzana Zárecká Kašparová 6.12.2017 at 18:46

  Ahoj, před MD jsem dělala vdouci směny v Ugu (takový malý juice bar stánek 😁 ). Na ig tě sleduji jako @zuza_nka 😊

 • Kateřina 6.12.2017 at 18:47

  Před MD matematička, nyní dula 🙂

 • Zuzana 6.12.2017 at 18:48

  Delam ucetnictvi. Po MD nemam v planu zmenu, protoze muj zamestnavatel nabizi castecne uvazky, home office.. takze spokojenost.

 • Kateřina Horáková 6.12.2017 at 18:49

  Dobrý večer Míšo,
  díky za další hezký článek. Pro naši malou dvouletou holčičku mě zaujal hlavně slabikář povolání a zvířátka od NatyNaty jsou taky moc krásná a určitě je omrknu jako mazlíčka pro ni i naše miminko na cestě. Moje povolání před mateřskou je vedoucí projektové kanceláře.
  Na instagramu sleduji jako katerinahorak.
  Hezký večer

  Kateřina

 • Klára 6.12.2017 at 18:50

  Jsem státní zástupkyně u okresního státního zastupitelství 😎 v současnosti na rodičovské, ale příští rok uz se vracím na poloviční úvazek.
  A na IG sleduji jako k.kubatova

 • Hanka 6.12.2017 at 18:52

  Jsem speciální pedagog, učím v mateřské škole pro děti s autismem. PS. moc se mi líbí první balíček 😉 Díky, Hanka (sleduji FB)

 • Martina P 6.12.2017 at 18:53

  Ekonomka stavby 😉

 • Petra Hečová 6.12.2017 at 18:56

  Před i po mateřské účetní. Instagram Petra.hecova

 • Hanka Šafářová Chmelinová 6.12.2017 at 19:01

  Inspirace od vás jsou opravdu originální a jste pro nás nevyčerpatelným zdrojem nápadů.Mé povolání je magistra v lékárně.

 • Marzb 6.12.2017 at 19:02

  Před MD sociální pracovník v kombinaci s volnočasovým pedagogem. Ovšem po MD… to je ve hvězdách :o)

 • Jitka Kubickova 6.12.2017 at 19:04

  Krasne knizky.dekuji za inspiraci.Pred materskou jsem pracovala na controlingu jako Kalkulant ;)ted po dvou detech bez kalkulacky nespocitam ani jedna plus jedna :)))

  • Jitka Kubickova 6.12.2017 at 19:05

   A soupatko je bozi vychytavka.bravo !!!!

 • Monika Sahebová 6.12.2017 at 19:07

  Pracovala jsem deset let v socialne preventivnich sluzbach – azylovy dum pro matky s detmi a sluzba socialni rehabilitace.

 • Kacka 6.12.2017 at 19:10

  Referent logistiky 🙂

 • Jana Seidlová 6.12.2017 at 19:10

  Programátor a vedoucí týmu programátorů v bance. Po MD uvidíme co bude 😉

 • Hanka 6.12.2017 at 19:10

  Fyzioterapeutka 🙂

 • Markéta K. 6.12.2017 at 19:11

  Momentálně jsem na MD, ale před tím jsem pracovala jako Key internal manager v energetické firmě 🙂
  Na IG sleduji jako: marketakopackova

 • Bara 6.12.2017 at 19:12

  Ty knižky jsou uzasne!!!moc dekuji za inspiraci!!!
  Jsem ucitelka na 1.stupni zš,ted v zari jsem se vratila po md do prace( po 6 letech doma)…

 • Ivana 6.12.2017 at 19:13

  Moc hezké balíčky 😊 Jinak moje povolání je veterinární lékařka.

 • Sylvie 6.12.2017 at 19:15

  Dobrý den, jsem chemik,teda byla sem a snad zase budu :-). A šoupátka sou v mobilu pohodlná.

 • Michaela Wagnerová 6.12.2017 at 19:15

  Před mateřskou skladnice ve firmě pro automobilový průmysl.

 • Lenka Quintero 6.12.2017 at 19:15

  Učitelka na střední škole.

 • Marie 6.12.2017 at 19:17

  Ručne vyraběné hračky je moje slabost (snažím se háčkvat hračky) – natynaty jsou úúúzasné!!! Moc fandím lidské tvořivosti. Většina komerčních hraček je tragédie. Pracovala jsem jako online marketing specialist a webovy grafik, na jeden den jako učitelka v hudebni škole. Vim, že to jsou hodně rozdílná povolání😂, ale obě jsem studovala a nedokázala jsem se rozhodnout😂. Obě práce mě baví.

 • Lucie 6.12.2017 at 19:17

  Pred MD Delivery manager pro nadnarodni IT firmu, po MD se tam vratim, ale budu se uchazet o mene narocnou pozici, abych mohla z prace odchazet s cistou hlavou a moct se venovat detem 🙂 Knizecka s moznosti doplnit jemno ditete je super napad, uz jsem obdarovala neter, pro svoje kluky jeste stale vybiram 😉

 • Markéta 6.12.2017 at 19:18

  Nový článek už jsem vyhlížela, tak mi nový mail udělal radost 🙂
  Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v Domě pro nevidomé. Měla jsem pod sebou pět nevidomých nebo jinak zrakově postižených lidí a pomáhala jim nebo je učila, pro nás, běžné činnosti, jako je třeba vaření, uklízení, nakupování atd. Je to velmi naplňující a někdy hodně náročná práce.
  Teď jsem na mateřské se dvěmi holčičkami ( 8m a 2 roky) což je někdy taky hodně náročné 😀 A potom se k nevidomým plánují zase vrátit 🙂
  Líbil by se nám balíček c.1
  Instagram: marketasmejova

 • Luci 6.12.2017 at 19:20

  Ted na rodičovské, předtím v marketingu. FB sleduji a sdilim

 • Eva Tomšovicová 6.12.2017 at 19:21

  Před MD jsem pracovala v oblasti marketingu v automobilovém odvětví.

 • Katka 6.12.2017 at 19:21

  Jsem specialni pedagog. Moc se mi libi balicek c.1, dcerka koniky miluje 🙂

 • veronika horáčková 6.12.2017 at 19:22

  před MD jsem učila na stavebce, ale ráda bych se vrátila k projektování domů

 • Kateřina Jandíková 6.12.2017 at 19:23

  Administrátor pošty☺

 • Andrea S 6.12.2017 at 19:26

  Super otazka, urcite je zajimave, jake maminky ctou tenhle blog 🙂 ja pracovala v cestovni agenture, kde nabizime zajezdy od nemeckych cestonich kancelari. Budu se tam vracet a porad po vecerech pro ne pracuji i pri rodivovske. Asi se mi nejvic libi balicek cislo 1. Uvazovala jsem o koupi personalni knizky od modryslon.cz sleduji na ig ajasalvetova na fb Andrea Ajca Salvetova

 • Aneta 6.12.2017 at 19:26

  literární vědec a historik 🙂 před mateřskou i na ní, snažím se dopatlat si doktorát 🙂 Ale taky jsem učila pár let na gymplu 🙂 P.S. díky za krásný článek a šoupátka jsou super vynález! Moc jsem ocenila a chápu Vaši radost! P.S. Kdybych si mohla vybrat, prosila bych balíček č. 2, jako člověk z oboru oceňuju paní Hegerovou, ta už je pro mě zavedená ilustrátorka, vždyť dělá i v Puntíku a není neznámá ani v Albatrosu.

 • Olga Horáková 6.12.2017 at 19:27

  Dobrý večer, děkuji Vám za další inspirativní článek. Pracuji na úřadě.

 • Kača M. 6.12.2017 at 19:28

  Prave jsem na MD. Jinak jsem fyzioterapeut. Sleduji IG jako kachnunka87. Libil by se mi pro dcery balicek 1. horakol_volny.cz

 • Pavlína Martinů 6.12.2017 at 19:34

  Opět úžasné, ten lišák je skvělý, zrovna čteme Malého prince a milujeme všechno s liškama. Jsem lektorka němčiny a češtiny pro cizince, původně jsem měla učit děti na ZŠ, ale učím spíš dospělé, často si hrajou radši než děti.

 • Aneta 6.12.2017 at 19:34

  P.S. sdílím i na FB 🙂

 • Nikol Horáková 6.12.2017 at 19:35

  Před MD jsem studovala, později bych se ráda uplatnila jako překladatelka. sleduji odebiram sdilim

 • Ingrid Fikerlová 6.12.2017 at 19:36

  Vyšetřovatelka na kriminálce.

 • Klára Toša 6.12.2017 at 19:41

  No po maturitě na obchodce jsem sla hned do cesko nemecke firmy jako disponentka materialu a dodelavala si pri tom VS.. Zamestnavatel mi to neulehcoval, tak jsem nastoupila jako zastupce vedouciho v Lidlu a skolu dodelala. 14 dni po absolvovani zkousek porodila prvniho kluka a ted pri tretim nasem zlobivci si dodelavam kurz asistenta pedagoga, protoze starsi dva jsou mentalne trochu postizeni a bavi me pomahat. Rada bych pracovala i s jinymi postizenymi detmi. Ukazalo mi to nove obzory a dosavadni skoly mi vlastne k nicemu nejsou 🙂

 • Lucie 6.12.2017 at 19:42

  Děkuji jak za soutěž, tak i tipy. Jsem vystudovaný speciální pedagog. Momentálně od září zpět po RD na půl jako speckař a jako asistent pedagoga. Kam směřuji sama uvidím. Práce mě baví, ale je náročná na trpělivost a taky na vymýšlení cest pro pochopení učiva. Potom mi někdy chybí doma ta trpělivost a kreativita pro děti.

 • EL 6.12.2017 at 19:43

  Učitelka. Krásné věci, opět. EL

 • Jana Bystroňová 6.12.2017 at 19:43

  To je hezká soutěžní otázka. Je zajímavé pročítat si ten nespočet zaměstnání 🙂 Před nástupem na MD jsem pracovala jako chemický laborant v rámci doktorského studia na UCHP AV ČR .)

 • Katka 6.12.2017 at 19:44

  Marketingový specialista 😊 Sleduji Vás na FB a na Instagramu jako katerina.jakl

 • Adéla 6.12.2017 at 19:45

  Úplně jsem se třepala na další soutěž 😉
  Mým povoláním je dispečer. Ale ne žádné kamionové dopravy, pracuji na komunikačním centru – dá se říct, že operátorům na telefonech říkám, kdo má kterou linku obsluhovat, kdo má být v práci, kdo může na oběd apod. 🙂 Není to zrovna oblíbená pozice 😀

 • Markéta 6.12.2017 at 19:45

  Byla jsme učitelka v mateřský školce teď jsme doma na mateřský.
  Líbí se mě první balíček

 • Petra 6.12.2017 at 19:46

  Tak i ja to rozdelim na pred a po MD… Pred detmi me zivilo vysetrovani podvodu a ruznych lumpisaren ve firmach, ted s malymi detmi jsem spokojena ucetni v jedne obci.

 • Petra Němcová 6.12.2017 at 19:46

  Molekularni biolog. Jinak opet krasne knizky a krasne vyhry 😉 Jinak soupatko funguje i na mobilu skvele👍

  • Petra Němcová 6.12.2017 at 19:47

   Na instagramu jako petullan.

 • Michaela Kratochvílová 6.12.2017 at 19:46

  Pred MD jsem byla pracovník back Office v bankovnictví. Originální knihy i knížky od Venduly Hegerové znám a jsou krásné.
  IG mk_michaela30

 • Petra Miková 6.12.2017 at 19:49

  Další účetní. Míšo, dobrý fígl jak snadno vyjmout samolepku – vždy nejprve odstraním to bílé “okolí” a pak už jdou sundávat i malým prstíkům jedna radost.

 • Irena Durdilová 6.12.2017 at 19:49

  Míšo před MD jsem pracovala jako bankovní asistentka . Soutěžím ó balíček č.1, soutěžím i na Facebooku a Instagramu.🤣

 • Petra F. 6.12.2017 at 19:49

  Stale na MD, controllerka ucetnictvi a dani, jsem zvedava kam me osud zavane 😉
  IG plakatky4radost

 • Esther Březinová 6.12.2017 at 19:50

  Pred MD recepcni v hotelu, po MD, pri ktere dostudovavam VS, bych rada pracovala v oboru. :))

 • Kateřina 6.12.2017 at 19:52

  lékárnice

 • Martina Holičková 6.12.2017 at 19:53

  Já jsem momentálně na RD s půlroční dcerkou, předtím jsem 2,5 roku pracovala jako lékařka na DEO a v těhotenství na fyzio novorozencich. Uvidíme, jak dlouhá bude pauza (ráda bych ještě jedno mimi), ale už teď vidím, že návrat bude sakra těžký… 😮 takže blog mi je blízký z mnoha důvodů, dalším je třeba i scrapbook 😎 moc vám všem třema fandím! Na IG jsem jako Mufinkovo a kdybych si mohla vybrat balíček, tak s lišákem.

 • Jana 6.12.2017 at 19:53

  Učitelka

 • lucie 6.12.2017 at 19:54

  architekt
  sleduji fb, kometuji, sleduji og (lucie.eiben.cz)

 • Adela 6.12.2017 at 19:54

  Knížky jsou krásné a Naty Naty výrobky nádherné. Jako vzdy, krásný vyber. Jsem lékařka z neo..jsem na MD rok a pul a práce uz mi tak chybi. Je mi to blby říkat- deti si samozrejme užívám, ale az to půjde trochu více skloubit i s praci, budu rada.

  • Adela 6.12.2017 at 19:54

   Insta schovanka

 • Jana K. 6.12.2017 at 19:54

  Dobrý večer Míšo, nejvíce mě zaujal balíček č.2
  Povolání – bioanalytik

 • Barbora 6.12.2017 at 19:54

  Míšo, šoupátka jsou super :-). Vzděláním jsem sice vystudovaný zemědělský inženýr zootechnik, ale po různých etapách ve státní správě jsem zakotvila v marketingu v telekomunikacích.

 • Aneta 6.12.2017 at 19:55

  Pracovala jsem jako projektovy asistent, ted si dodelavam pedagogicke vzdelani a po MD bych chtela pracovat s detmi. Ig.:ancia_bajcia

 • Klára D. 6.12.2017 at 19:55

  Byla jsem event managerka a co budu delat je ve hvezdach;-) zajem o me maji, ale dojizdet a pracovat naplno, jako driv a zvladat rodinu se mo zda dost nerealne.. sleduji vas na ig klarkaad

 • Anna Kočovská 6.12.2017 at 19:56

  ´Taky lékařka. 😉

 • Hanka 6.12.2017 at 19:56

  Krasne balicky. Ja vas ctu jako knihovnice a velmi brzy i jako teta v male montessori skolce ig:hankajerabkova

 • Miru 6.12.2017 at 19:56

  Kontrolní referent 😋v soukromé firmě.. 😋

 • Andrea Mertová 6.12.2017 at 19:57

  Veterinářka, nyní na rodičovské, brzy zas na mateřské 🙂 insta mertovaandrea

 • Dana Farska 6.12.2017 at 19:57

  Pred md jsem byla lektorka anglictiny a doufam ze se k tomu opet vratim 🙂 radost by udelal kazdy balicek.

 • Jana Petříková 6.12.2017 at 19:58

  Krasny clanek! Krasne knizky 🙂
  Pred MD jsem delala administrativni podporu ve svetlarske firme 🙂

  Dekuji za tipy 😉

 • Lenka 6.12.2017 at 19:59

  Učitelka v MŠ 🙂

 • Efcza 6.12.2017 at 19:59

  Jsem specialistka kvality na MD :)))

 • Veronika 6.12.2017 at 19:59

  Ja pred materskou pracovala v bance, kam zamirim po ni vubec netusim.

 • zuzana fidlerová 6.12.2017 at 20:00

  Pracovala jsem na pozici Floristka v zahradnictví…a nic jiného nechci dělat neumím si představit dělat něco jiného..Od ledna mě to čeká už se moc těším..ikdyž mě chytlo vcelku šití…A ocenily bysme baíček č. 2 syn je ujetý na lišky…

 • Helena 6.12.2017 at 20:00

  Ja som advokatka na materskej..

 • marie lilie 6.12.2017 at 20:00

  Otěhotněla jsem při studiu na VŠ, naštěstí jsem stihla dostudovat, tedy alespoň bakaláře. Můj obor je personální a interkulturní management. Při studiu jsem měla jasno, ale teď, když jsem s dcerou doma jsem nějak změnila pohled celkově na svět. Abych pravdu řekla zatím jsem se nenašla a nemám ponětí kam chci po rodičovské dovolené. Chci dělat práci, která mě bude naplňovat a budu se z ní těšit. Snad na to přijdu včas 🙂

 • Aneta 6.12.2017 at 20:01

  Já jsem 5 rokem na mateřské adres tím jsem odcestovala do Velké Británie kde jsem žila osm let a chodila na jazykové kurzy, vydělávala si hlidanim děti, vencenim psu a úklidem …
  po mateřské bych rada nastoupila někam do cestovního ruchu 🙂
  Sledujeme na fb a inatagramu

 • Radka 6.12.2017 at 20:01

  Před mateřskou dovolenou, jsem pracovala jako pečovatelka na pečovatelské službě. Teď čekáme další přírůstek, takže se mi to trocha prodlouží. Poté snad nastoupím zpatky .

 • ivča 6.12.2017 at 20:03

  Jsem zdravotní sestra a před MD vedoucí úseku ošetřovatelské peče v Centru Paraple a první balíček je super! 🙂

 • Lubica 6.12.2017 at 20:04

  Pred MD informaticka a co bude po MD fakt netusim:)

 • Bára Jastrzembská 6.12.2017 at 20:05

  Nejvíce se nám líbí 1.balíček. Před rodičovskou zdravotní sestra. Barajastrzembska@gmail.com

 • Guna 6.12.2017 at 20:05

  Hlásím, že na mobilu soupatko funguje skvěle a myslím, že právě na mobilu má největší smysl. Já jsem fotografka a potěšilo mě, že jsem svoje povolání zahlédla i v slabikari.

 • Michaela Novotna 6.12.2017 at 20:05

  Ja jsem trener/kouc a rada se k tomuhle poslani, vice nez povolani zase vratim 😉 sledujeme na Fb i INS (michelle.novot)

 • Eva 6.12.2017 at 20:05

  Děkuji za soutěž. Po 6 letech na MD jsem od září opět učitelka 🙂

 • Katka Šormová 6.12.2017 at 20:07

  Účetní 🙂

 • Petra 6.12.2017 at 20:07

  Klíčová sociální pracovnice 😊 měla jsem (a i během MD jsem si pár nechala) své pěstounské rodinky, o které se starám, navštěvuji je, zajišťuju služby a taky “trochu” dohlížím, aby se v nich děti měly dobře. PS: šoupátko je perfektní 😂

 • Iva Pelikánová 6.12.2017 at 20:07

  Za tip na NatyNaty děkuji,je to laska na první pohled!!!!uffff….ja pracovala, a už za týden do toho po půl roce skocim zase,jako sportovní redaktorka v cetecku,snad se to nezapomíná:-)na instagramu sledujeme jako graffivick

 • Renata Ševčíková 6.12.2017 at 20:08

  Ahoj, já pracovala jako metalograf a snad na mě ještě čekají ve firmě 😉 Jinak na fb sdílím i komentuji jako Renata Ševčíková a na instagramu jako sevcikova.renata

 • Lenka 6.12.2017 at 20:09

  Před dětmi jsem pracovala jako zdravotní sestra na JIP, vrátit bych se určitě chtěla 🙂 Jinak moc se mi líbí balíček č.1-hlavně originální kniha na přání, ta vypadá krásně 🙂

 • Kateřina Bednářová 6.12.2017 at 20:09

  Máte můj obdiv, že kromě losování zvládáte i fotit, psát, představovat a navíc užívat advent, smekám všechny svoje čepice (a že jich mám ;-)). Před MD jsem pracovala (a stále částečně vypomáhám) jako sociální pracovník v integračním centru pro cizince (pozdravujte manžela! :-)) a po MD… to je (snad) ještě daleko, uvidíme, co život přinese 🙂 Sleduji na fb i ig (bednar_ka). Mějte krásný, pohodový večer! K.

 • Alexandra Pavlíková 6.12.2017 at 20:09

  Já pracuji na finančním úřadě 😀 Na facebooku komenutji i sdílím pod svým jménem Alexandra Pavlíková

 • Petra 6.12.2017 at 20:09

  Před mateřskou jsem pracovala jako úředník ve státní správě.
  Líbil by se nám první balíček.

 • Dita 6.12.2017 at 20:10

  Hezky podvečer 🙂
  Odpověď jednoducha! Ucitelstvi pro I. stupeň, ale domovinou je mi logistika/dispecink.
  Moc by se mi libil balicek c.1
  Na fb a insta sleduji
  Dita
  xxx

 • Michaela Mazálková 6.12.2017 at 20:13

  Vystudovala jsem molekulární biologii a genetiku, ale pracovala jsem v nemocnici jako koderka DRG 😉 teď jsem na MD a uvidim, kam me vitr zavane potom 🙂 jestli nekam do oboru, nebo treba nekam uolne jinam 🙂 IG: maxi.mys

 • Markéta Němčanská 6.12.2017 at 20:13

  Před MD jsem dělala specialistu pohledávek v jedné stavební firmě. Po rodičovské si ale budu hledat jinou práci, protože jsme se přestěhovali do jiného kraje…. Ráda bych soutěžila o balíček č.1

 • Lucie 6.12.2017 at 20:13

  Farmaceutický laborant. Mám doma Nelinku,knihy by se nám hodily.😊

 • Zuzka 6.12.2017 at 20:15

  Začínala jsem jako zubní technik, končila jako vedoucí obchodu v hotelu. Po rodičovské kdo ví co bude. 🙂

 • Martina Krhutová 6.12.2017 at 20:15

  Pracovala jsem jako obchodní manažerka.
  NatyNaty má nádherné věcičky

 • Hana Dlouhá 6.12.2017 at 20:16

  Pracovník v sociálních službách,, kam mě to zavane po mateřské nevím

 • Jana 6.12.2017 at 20:16

  Vystudovana matika, ale po rodicovske bych chtěla jít vlastní cestou a to osvc a kreativní tvorba.
  Sleduji FB i IG.

 • Martina Eignerová 6.12.2017 at 20:17

  Já bych si tak přála balíček č. 1 😀
  Než jsem odešla na mateřskou dělala jsem ledasco, už od učňáku. Nejzajímavější práce byla asi v tiskárně knih.
  Poslední zaměstnání jsem měla jako pracovník ostrahy v jedné televizi. Teď na rodičovské navazující s druhou dcerou stavím na nohy vlastní firmu, šiji látkové dětské knihy quiet booky.
  Jistě dobře znáte 🙂 doufám, že než půjde druhá dcerka do školky stihnu se zařídit tak, abych už si nemusela práci hledat a pracovala doma.

 • Lucia 6.12.2017 at 20:17

  Psychiatr

 • Linda 6.12.2017 at 20:17

  Pred MDjsem byla ucetni. A protoze mame s dcerkou radi krasne knizky tak si ted privydelavam prodejem uzasnych anglickych knizek pro deti.

 • Zuzana Till 6.12.2017 at 20:18

  Fotografka, šéfredaktorka časopisu o koních a tak různě i další věci 🙂 Snažím se i při MD, jsem zvědavá, jak to půjde, až budou caparti dva 🙂

 • Hana Hospodková 6.12.2017 at 20:18

  Ahojk…:)
  Tak já jsem učitelka německého jazyka. Mimojiné jsem vystudovala na VŠ i finanční managament, ale v tomto oboru jjsem se zatím bohužel neměla příležitost realizovat. Získané znalosti jsem uplatnila pouze výukou finanční gramotnosti.
  Děkuji za nádherné balíčky.
  Hanka H.

 • Petra Konečná 6.12.2017 at 20:20

  Zase uzasne vyhry, vsechny balicky jsou skvele, nejvic by se nasi princezne asi libil balicek c.1 ale potesily by i ty dalsi dva:) a jako vzdy skvele inspirace na darecky:) jinak pred materskou jsem pracovala jako socialni pracovnice:) sdilim i na FB

 • Bohdana Pejchalová 6.12.2017 at 20:21

  krásný večer přeji,brzy přibydou k naší 19m raubířce dvojčátka holky, takže se do té práce prácovaté ještě chvíli nepodívám, ale jsem property manager obchodního centra, zní to vznosně, prostě aby to tam šlapalo:) komentuji na fcb, na insta jako tttrable. balíčky jsou nadupané;)

 • Soňa R. 6.12.2017 at 20:21

  Pracuje jako lekarka. Momentalne na MD. K sve profesii se nejspis nazpet vratim. 😀

 • Martina Jurkova 6.12.2017 at 20:22

  Pracovala jsem jako sestřička na dětské chirurgii.Ted jsem už 3,5let maminka na plný úvazek dcerky Leontýnky a presne před 6mes.i druhe dcerky Amálky. Rada bych pracovala opet v nemocnici,ale přiznám se ze zezacatku na 12h na plný úvazek to urcite nebude 🙂

 • Eva 6.12.2017 at 20:23

  Speciální pedagog – logoped

 • Veronika 6.12.2017 at 20:23

  Slabikář je úžasný, opět si přidávám další knihu do seznamu. Před MD, během ní a asi i po ní pracuji jako lékárnice 🙂
  Na IG sleduji jako Vervila.
  Přeji vám krásný adventní čas a děkuji za super články a soutěže.

 • Jolana Hrubá 6.12.2017 at 20:24

  Před mateřskou jsem byla učitelkou na ZS praktické. Po mateřské se pravděpodobně nebudu mít kam vrátit.

 • Michaela Teuchnerova 6.12.2017 at 20:25

  Personalistika a určitě se chci naplno vrátit. Ne hned, až uzraje čas pro naše obě 🙂

 • Tereza Hanulikova 6.12.2017 at 20:25

  Jsem ted na Rd.jinak jsem pracovala v autoservise. Co budu dělat pak se ještě neví. ..

 • Jana & Dominik 6.12.2017 at 20:25

  Před mateřskou jsem se živila 7 let jako realitní makléřka. Tři roky utekly jako voda a já se momentálně poohlížím po práci v administrativě 🙂

 • Ludmila 6.12.2017 at 20:26

  S muzem jsme oba vedci (on chemik a ja molekularni biolog), ale po materske se dve vedecke kariery s peci o deti skoubit moc nedaji, takze hledam neco s praci od-do, kterou necham v praci a nebudu si ji nosit v hlave domu a po nocich sedet za PC a psat clanky a granty. Zatim se mi moc nedari nic najit, vetsinou mam navic ten ocasek PhD za jmenem, tak uviidme, co bude….

 • Kateřina Mejtská 6.12.2017 at 20:26

  Dobrý večer, před mateřskou dovolenou jako vychovatelka v dětském domově a teď čerstvé učitelka v mateřské škole.
  Katka

 • Věra 6.12.2017 at 20:26

  jsem knihovnice 🙂

 • Lucky Zháčkovánky 6.12.2017 at 20:27

  U jako učitelka.

 • Veronika Skalská 6.12.2017 at 20:27

  Před mateřskou jsem pracovala jako učitelka ve školce a logopedka, teď při mateřské jsem si nechala alespoň tu logopedii ;-)…Na Instagramu sleduji jako Verca91

 • Karla Zupková 6.12.2017 at 20:27

  Jsem taky dětská lékařka, t.č. 4. rok na MD 🙂

 • Michaela Hofericová 6.12.2017 at 20:28

  Před MD bankéř (už je to 6 let), poslední rok MD asistent v MŠ a až mi v březnu skončí smlouva asistenta, snad vyjde plný úvazek v MŠ. 🙂 Sleduji na instagramu

 • JANA Chichi 6.12.2017 at 20:28

  juuuu, to je krááása! Brala bych balíček č. 1 🙂 no, a povoláním jsem paní učitelka 🙂

 • Jana 6.12.2017 at 20:30

  Původně učitelka, pak manažerka jazykové školy a těsně před MD procesní expert pro mezinárodní firmu a musím říct, že tu poslední pozici jsem si fakt naplno užívala a bylo mi až líto, že jí musím opustit a to i přesto, že jsme se o miminko snažili více jak 7 let 🙂

 • Barbora Veselá 6.12.2017 at 20:31

  Jsem učitelka – speciální pedagog. Měla jsem třídy se žáky středně těžce a těžce mentálně retardovanými a autisty v rámci skupinové integrace na běžné základce… Ale vyvíjí se to tak, že moji žáci pomalu vycházejí a nových je poskromnu. Tak kdo ví, kam budu směřovat po mateřské…
  Instagram – barca.ves

 • Danamazan@gmail.com 6.12.2017 at 20:31

  Ja jsem vyucena kadernice a i jsem rada tuto praci delala,nez jsem se stali maminkou na plny uvazek 🙂 sdilim na fb a sleduji instagram mullermazan

 • eva Suchomelova 6.12.2017 at 20:32

  Učitelka 🙂 FB:Eva Nějaká IG:Evulineek

 • Jana 6.12.2017 at 20:32

  Učitelka. Nejdřív na ZUŠ, pak ZŠ, ted na RD. Voňaví mazlíčci, super nápad! Dekuji za další inspirativní tipy.

 • Verca 6.12.2017 at 20:32

  Ucetni a zrovna jsem nastoupila v kuse na druhou materskou, takze nevim nevim, jak zvladnu navrat po sesti letech doma 😂

 • Lucie Skřejpková 6.12.2017 at 20:34

  Já jsem takový věčný nedostudent, rok a půl jsem prodávala v obchodě. Po mateřské bych chtěla pracovat sama na sebe. 🙂

 • Katka 6.12.2017 at 20:35

  Krásný večer, já před MD pracovala jako analytik v jedné farmaceutické firmě. Jinak vystudovaný chemik-potravinář 🙂
  Instagram: katkubal

 • Kateřina Mejtská 6.12.2017 at 20:36

  Dobrý večer, už jsem asi psala předchozí komentář :))))))
  Katka

 • Petra Bartosova 6.12.2017 at 20:36

  Pracuji jako ucetni

 • Monika 6.12.2017 at 20:36

  Pred MD manazerka call centra, pri RD lektorka:-)

 • Veronika 6.12.2017 at 20:37

  Ucetni/asistent danoveho poradce pred MD, ted v prubehu obou RD uctuju po nocich z domova a mam v planu se po RD vratit.

 • Marcela 6.12.2017 at 20:38

  Pred materskou i pri ni jsem externe pusobici ucetni 🙂 mam ale zaletne myslenky k necemu kreativnejsimu, tak treba se mi to pri materske podari rozjet 🙂

 • Lenka Hermanová 6.12.2017 at 20:38

  Před mateřskou jsem byla vychovatelka v dětském domově, práce mě moc bavila 🙂 Instagram: herminaeleonora

 • Petra 6.12.2017 at 20:38

  Pediatr

 • Tereza Frieserova 6.12.2017 at 20:39

  Pracuji ve financnim oddeleni jedne IT firmy, toho casu na MD 🙂

 • Aneta Němečková 6.12.2017 at 20:39

  nyní na MD, před MD – učitelka na 1. stupni ZŠ. mám tuto práci moc ráda – mám ráda děti 🙂 a tak nějak je to naše rodinné “řemeslo” (děda – ředitel, máma – ředitelka, teta – učitelka, bratranec – učitel) 😀 a i nyní na MD nezahálím – mám taneční kroužek na místní ZŠ 😉

  inst:anet.nemik

 • Tereza 6.12.2017 at 20:39

  Pred MD jsem pracovala v laboratoři na imunologii,mam vystusovanou na PrfUK klinickou a toxikologickou analyzu :). Na IG jako terezaka

 • Katka 6.12.2017 at 20:40

  Před mateřskou marketing, po mateřšké marketing 🙂

  Sleduji na IG jako kacahorova.

 • Andrea 6.12.2017 at 20:40

  Ahoj, pred 1. i 2. mateřskou jsem pracovala v call centru pro e-shopy. Po rodičovské nevim, co budu delat, vracet se na stejne misto uz nechci.

 • Helča 6.12.2017 at 20:40

  Na mateřskou jsem šla z VŠ a nikdy se tomu co jsem studovala nevěnovala 😀 Díky mateřské si plním sny. Napsala (a sama si vydala 2 knížky), a teď mám eshop s vlastními výrobky. Aktuálně stále na rodičáku s mladším dítkem 🙂

 • Jitka Elicerová 6.12.2017 at 20:40

  Před MD učitelka na prvním stupni.

 • Lucie 6.12.2017 at 20:41

  Dobrý večer,tet jsem zrovna nastoupila na mateřskou dovolenou.V lednu čekáme druhé miminko.Jsem doma už 4 rokem a před tím jsem pracovala v české firmě Mora Moravia kde se dělají kuchyňské spotřebiče-sporaky

 • Pavla 6.12.2017 at 20:42

  Já pracuji jako asistentka pro starostu, místostarostu a tajemníka. Opět krásné ceny a inspirace na další knížky 🙂 Děkuji

 • Haňulka Salátová 6.12.2017 at 20:43

  Vystudovala jsem porodni asistentku, statnicovala jsem mesic a kousek, nez se narodila Julinka 😊 ted jsem na MD s Kristiankem. A kam mirim? Skutecne nevim. Od te doby, co mam dite/deti, nechci byt v nemocnici zavrena na dvanact hodin. Jen nevim, co jineho delat. Vlastne bych vedela a mohla bych hned zacit, akorat nemam penize na prvotni investici 🙁 treba se to ale casem zmeni. Jsem optimisticka 😉 rada bych zrealizovala muj sen…fb, ig – Haneloore

 • Janka 6.12.2017 at 20:45

  Děkuji za další nádherné kousky. Ty mazlíčci jsou opravdu skvost. Moje povolání (před MD) je speciální pedagog předškolního věku se zaměřením na autismus 🙂

 • Lucie Humlová 6.12.2017 at 20:45

  Asistentka ředitelky a referent zahraničního obchodu ve firmě, která se zabývá výrobou pořadačů 😉 po mateřská bohužel nevím, časově to s 2 dětmi neskloubím a vstříc zkráceným úvazkem mi nejspíš nevyjdou 🙁
  Výhry jsou tentokrát opět boží, ilustrace paní Hegerové milujeme, díky jejím obrázkům kupujeme časopis Puntík 😉
  IG : LUCIE.HUMLOVA

 • Helena Kotrchová 6.12.2017 at 20:46

  Informator sluzeb letiste

 • Petra Chmelíčková 6.12.2017 at 20:46

  Dobrý večer Míšo, krásná inspirace! Knížka o povolání vypadá fantasticky! No a samolepky ty frčí snad u všech😀 já jsem vedoucí projektů pri implementacích IS v energetice. Sdílím a komentují na fb. Dekuji, P.

 • Zuzka Hájková 6.12.2017 at 20:46

  Stále pracuji jako pojišťovací makléř i teď z domova při mateřské dovolené, balíčky jsou všechny moc krásné 🙂

 • Jana Holubcová 6.12.2017 at 20:47

  Před MD jsem pracovala jako referentka na Ministerstvu životního prostředí.

 • Shalva Tess 6.12.2017 at 20:47

  Zajima me balicek c.1. Pred MD jsem pracovala jako vedouci infocentra a bavilo mne to…pri MD studuji, abych dosla k zaveru, ze na tu praci mmn nemam ” koule”…ale urcite mi studium rozsirilo obzory, to se ceni..a nyni jsem z nove prace v soc.sluzbach a dalsich zivotnich neresenych temat unavena, ze pracovat nemohu…ale mam nadeji a vim, ze bude dobre, ze svuj problem resim a prijde mi do zivota zpet radost z prace! Soutezim i na fcb

 • Markéta 6.12.2017 at 20:49

  Teď RD, jinak marketing 🙂

 • Dana Schmittová 6.12.2017 at 20:50

  Pracuji jako projektantka pozemníchstaveb.

 • Martina 6.12.2017 at 20:51

  Pred MD jsem pracovala jako “bankovni urednice”, a po MD 😀 bud zpatky do banky, a nebo kdo vi 🙂

 • Soňa Novotná 6.12.2017 at 20:52

  učitelka na ZŠ

 • Eva Kreuzová 6.12.2017 at 20:52

  analytik 🙂

 • Iveta Chovancová 6.12.2017 at 20:52

  Jsem optometrista 🙂

 • Mirjanka 6.12.2017 at 20:52

  Krasne tipy. Ja to tu snad radsi ani nebudu cist, pak zase neco objednavam 😂 Momentalne jsem na MD, ale jinak ucim na ZŠ. 😊

 • Lenka Hajnová 6.12.2017 at 20:53

  Účetní. ☺

 • Andrea 6.12.2017 at 20:55

  Abecedař je super. Děkuji za tip. Učitelka v Mš 😀. Andrea

 • Hanka Jonáková 6.12.2017 at 20:56

  Před MD jsem pracovala jako ekonomka u DP v Praze, sice mi tam místo drží, ale co bude za 3 roky se teprv uvidí:)

 • Markéta Š. 6.12.2017 at 20:56

  Byla jsem doktorandka botaniky, se zaměřením na paleoekologii holocénu a vědecká pracovnice. Teď mám studium přerušené, a nejsem si jistá, jestli se chci po RD k němu vracet, čekalo by mě učení na státnice. S dcerou jsem ještě mohla po večerech sedět nad mikroskopem, ale co se narodil syn, to nejde, to je jiný level. Ale ve vědě bych chtěla zůstat, třeba na jiné pozici.
  IG: marketagabriela

 • Dáša Kovalová 6.12.2017 at 20:57

  Nyni na akcni MD, pred MD zahranicni obchod ve firme, vyrabejici obleky pro hasice, policii, armadu.
  Tesim se, na navrat do prace v roce 2018 🙂

 • Veronika 6.12.2017 at 20:58

  Pred rodicovskou jsem pracovala ve firme jako obch referent. Ale uvidime, co bude dal…:-) balicky jsou nadherne, za nas number one top:-) zrovna dnes jsem se divala na orig knihy a uvazovala zrovna nad tou s povolanimi, tak si o ni zkusim zasoutezit:-)
  Sleduji IG @veronika.stojaspalova

 • Veronika 6.12.2017 at 20:59

  Dobrý večer, lékarka. IG Veronika Veškrnová

 • Zuzana Vacková 6.12.2017 at 20:59

  Jsem učitelka. Už když jsem v šesti letech opouštěla školku, věděla jsem, že chci být paní učitelkou. Nejprve ve školce, ale postupně se můj zájem přesunul na první stupeň a u toho také zůstalo. První balíček by nás potěšil.

 • Marketa Juřicová 6.12.2017 at 21:00

  😍opet vse krasne, vsechny balicky! Pra co vala jsem jako bankovni poradce a ted se snazim vymyslet co po md, abych se nemusela vratit 😕

 • Petra K. S. 6.12.2017 at 21:02

  Líbil by se mi balíček č.1. Co jsem dělala před MD – studovala VŠ -obor regionální rozvoj a na konci šestinedělí státnicovala. a pak jsem se věnovala jen synovi a nyní dceři. Kam mířím …. ráda bych našla uplatnění v oboru..

 • Jana Herrmannova 6.12.2017 at 21:04

  Jsem specialistka zakaznickych procesu :)) co budu po MD, to se asi jeste uvidi 🙂
  Na instagramu: jana.herr
  P.S.: soupatka jsou super a funguji i na mobilu (android)

 • Romča 6.12.2017 at 21:04

  Jak tu už někdo psal, jsem také zemědělská inženýrka. Před MD jsem pracovala jako referentka pozemkových úprav. Po MD bych se ráda vrátila :). Moc se mi líbí balíček č.2.

 • Tereza Vykydalová 6.12.2017 at 21:05

  Asistentka TV produkce.

  Soutěžím o 1. balíček, moc se mi líbí knížka s povoláními.

 • Iva 6.12.2017 at 21:05

  Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako zdravotně sociální pracovnice v nemocnici.
  Instagram sleduji jako sallome13

 • Radmila Vraštiak (Ramakeli) 6.12.2017 at 21:08

  Učitelka. Sdílím a sleduji jako Radka ramík

 • Kateřina Blažková 6.12.2017 at 21:09

  Krásné ceny, teď na MD, před dispečer mezinárodní dopravy, kam se vrátím netuším, s dětmi to do večera nepůjde, nejraději bych učila na ŽS, ale to mi chybí vzdělání, kacka.22@seznam.cz

 • Zuzana Bláhová 6.12.2017 at 21:10

  Ahoj Míšo, to je krásný článek a šoupátka taky super! Jsem ekonom a pracuju ve státní správě jako vedoucí odd. vnitřní správy na OSSZ Jihlava 🙂 pěkný večer

 • Stepanka 6.12.2017 at 21:10

  Pred RD komunikace se zakazniky a interni rizeni projektu ve firme osazujici plosne spoje, jinak studium FF UK
  Balicek c.1
  Nove usporadani fotek je uzasne

 • Jana Braunová 6.12.2017 at 21:12

  Jsem učitelka. Před MD i teď, v průběhu, si občas odskočím. Kníha je krásná a muchlánci vypadají taky báječně. Díky!

 • Adéla Moravcová 6.12.2017 at 21:15

  JSem veterinářka, ale po MD to dělat nechci, tak uvidím, kam se budu směřovat… zatím je to velká neznámá… sleduji na instagram jako adellines

 • Anna 6.12.2017 at 21:16

  Hlásí se zástupkyně notářky 🙂 Knížky od Venduly Hegerové mám moc ráda já i 16m dcera, momentálně u ní nejvíc frčí Kos je bos – i když je určená pro začínající čtenáře 🙂

 • Alena K. 6.12.2017 at 21:19

  Farmaceut, Ig: alenak1024

 • Eliška Gřešková😉 6.12.2017 at 21:22

  Krásný večer Míšo, před 3 lety jsem dělala vedoucí u Yves Rocher. Teď jsem na MD a ještě 3 roky budu. 😉😉

 • Zuzka Kovářová 6.12.2017 at 21:22

  Pracovala jsem v oddeleni Spravy klientskych uctu jedne zelene banky 😃

 • Martina T. 6.12.2017 at 21:24

  Díky za super tipy na dárky 😉 jinak jsem učitelka Aj, teď při mateřské jen symbolicky dvě hodiny týdně, abych úplně nevyšla ze cviku 😉

 • Adéla Šimková 6.12.2017 at 21:25

  Knížka na přání je super. Určitě pořídíme, třeba ke svátku 😉 povolání před MD byla administrativa a zpracování cenových nabídek ve světě dveří.

 • Alena 6.12.2017 at 21:26

  Krásné tipy na dárky 👍.Jsem učitelka na 2.stupni čj a vv. V současné době na rodičovské dovolené. 😊

 • Aneta Šajtarová 6.12.2017 at 21:29

  Před mateřskou jsem pracovala jako sociální pracovnice na oddělení sociálně-právní ochrany dětí. Před týdnem jsem nastoupila na druhou navazující mateřskou a tak mám ještě čas rozmyslet se, zda se do původní profese vrátím. Práce to byla zajímavá a bavila mne, i když byla psychicky značně náročná.

 • Lucie Chmielova 6.12.2017 at 21:29

  Teď jsem na nemocenské ( čekáme třetí dítě), pracuji ve školce a práce mě vždy neskutečně bavila. Sleduji na FB, sdílím Lucie Chmielová

 • Veronika Patockova 6.12.2017 at 21:30

  Dobry den, mam vystudovanou politologii, ale, jak jsem zjistila, sehnat praci s timto oborem je orisek. Tak jsem delala pred MD asistentku, takze holku pro vsechno. Co bude pak to nevim. Instagram: veronikapatockova

 • Katka 6.12.2017 at 21:31

  Před MD jsem pracovala v marketingu ve společnosti vyrábějící nábytek 🙂

 • Lenka Pravdova 6.12.2017 at 21:33

  Momentalne bez prace,takze nezamestnana,premyslajuc co dalej zo zivotom…nechcem robotu ktora ma nebude naplnat,chcem nieco kreativne,kde sa budem moct posuvat….predtym predavac v specializovanej predajni so spotrebnym materialom,tonery,cartridge,pred MD

 • Pavla 6.12.2017 at 21:34

  Balíček 1 a 3 vypada nádherně 💚
  Ja jsem pred materskou pracovala jako dělnice ve fabrice.

 • Andrea Fantová 6.12.2017 at 21:34

  Před MD jsem pracovala jako vedoucí rozpočtář v mezinárodní firmě. Po MD se uvidí, kam mě vítr zavane…..

 • Verča 6.12.2017 at 21:36

  Momentalne jsem jeste na RD, jinak pracuju jako zdravotni sestra. Jsem zvedava jake povolani jednou ceka nasi holcicku, ale na to si jeste pockam😄. A pkud bych si mohla vybrat, tak balicek prvni. Ale krasne jsou vsechny. Dekuji.

 • Vanda 6.12.2017 at 21:37

  Misi, nám by se líbil první balíček ☺️ Ať se nám pak ty holky nehadaji, kdo čím bude 😄
  Mám vystudovanou oděvní školu, tak jsem to pak po ukončení zakotvila v obchodě s oblecenim(to byl ráj 😄) teď jsem si při Julince udělala kurz a manžel mi udělal salon kde se mužu věnovat pedikure, manikure ☺️ A ještě jsem teď začala na pul úvazků zase v obchodě 🤦‍♀️😄

 • Zuzana 6.12.2017 at 21:38

  Tak to je pecka, ani jednu z kniziek som doteraz nepoznala, dakujem za nadherne tipy. A inak ekonom 🙂

 • Jana 6.12.2017 at 21:38

  Kancelářská krysa. 🙂 Sleduji na FB (sdíleno a okomentováno) a na IG (malicek.vypravuje).

 • Eva 6.12.2017 at 21:38

  Já jsem pracovala jako laborantka fyziologie a psychologie práce na Zdravotním ústavu 🙂

 • Eva Kalinová 6.12.2017 at 21:40

  Před MD jsem pracovala jako učitelka na gymnáziu. Nejvíce mne zaujal balíček č. 1. Vendulu Hegerovou a jejího Žeryka máme doma. Sleduji na FB.

 • Petra 6.12.2017 at 21:41

  Nyní na MD a jinak zaměstnaná jako referentka na OSSZ, oddělení osob samostatně výdělečně činných 🙂

  FB Petra Vojtěch
  Insta Sebinka1316

 • Adéla Vejvodová 6.12.2017 at 21:42

  Rehabilitační lékař 😉
  Sleduji na IG jako vejvodova.adela a balíčky jsou nadherné všechny.- nedokážu si vybrat :-/

 • Veronika 6.12.2017 at 21:42

  Veterinarni sestra,pak specializovana prodavacka prirodni kosmetiky,a maluju…smeruju smerem zrejme kolem deti a prirody,necham zivot kam me zavane a nasmeruje.Ted si uzivam treti miminko <3

 • Bara Molkova 6.12.2017 at 21:43

  Pred narozenim dcerky jsem pracovala jako kuryr (ale ne tak ledajaky 😉 , pri RD obcas vozila krev a ted se do auta zase vracim. Porad me to za volant tahne. Knizky jsou uzasne!

 • Petra 6.12.2017 at 21:43

  Nyní jsem na MD, předtím jsem pracovala jako speciální pedagog.

 • Jarmila N. 6.12.2017 at 21:44

  Uprimne nevim co odpovedet…. po skole jsem nenasla praci co jsem si prala tak jsem byla na dotace holka pro vsechno – oficialne pracovnik na verejne prospesnych pracech. Pak jsem na stejnem miste zustala jako vypomoc pri dlohoudobe nemoci – oficialne spisovy zamestnanec…. ted po MD praci nemohu najit :/ Obecne se da rict ze jsem delala ruznorodou administrativni praci, uchazim se o mista asistentek a referentu. Aktualne si moc moc preju uspech ve vyberovem rizeni na pozici ‘vrchni referent’ 🙂

  Na insta sleduji jako jarmilanovackova, odebiral novinky, na fcb budu sdilet i komentovat :)))

  A dekuji za tipy na knizky, miluju pracovni sesity kde je zkombinovano vice cinnosti. Lepiky miluje syn ale cely sesit vylepi na jeden zatah. A ten slabikar povolani je absolutne bozi! Pisu si jako tip na dalsi Vanoce!

 • Petra Pavlickova 6.12.2017 at 21:44

  Dinohratky vypadaji skvele.
  Lekarnice 🙂

 • Libka Smyčková 6.12.2017 at 21:45

  GIS Specialista, neboli hodne zjednodusene geograf.

 • Taťána 6.12.2017 at 21:46

  Krásné tipy, díky! Nám by se líbil balíče č. 1, ale ostatní jsou také krásné! já pracovala jako pedolog.. 🙂

 • Jana Patočková 6.12.2017 at 21:47

  Krásné knížky a parádní mazlíčci. Já jsem před MD projektovala rodinné domy a počítala energetické průkazy budov.

 • Sarka 6.12.2017 at 21:48

  tak ja jsem pravnik ve statni sprave:) a moc se mi libi prvni balicek:) hrozne rada se tady inspiruju originalnimi darky, takze moc vitam, ze prezentujete i mene zname vyrobce:) jen tak dal:) a drzim palce s losovanim a pripravou vyhlasovani vitezu..ja si jen predstavim to neuveritelne mnozstvi soutezicim a variant soutezeni a je mi zle:D:D

 • Lenka K. 6.12.2017 at 21:49

  Vystudovala jsem knihovnictví (VOŠ i VŠ), stala jsem se knihovnicí, a po MD zase, doufám, budu pracovat jako knihovnice. Ilustrátorku V. Hegerovou známe z knížek nakladatelství Portál, např. “Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky” jsou moc pěkné…

 • Nikola Šimková 6.12.2017 at 21:50

  Jsem lektorka angličtiny a překladatelka. A nejvíc by s emi líbil balíček číslo jedna s knížkou namíru. Přeji pěkný večer.

  P.S. Sleduji Vás na FB a IG.

 • Zuza Vesela 6.12.2017 at 21:50

  Pracovala jsem jako vedoucí na střední úrovni ve velké firmě. Na rodičáku jsem nějakou dobu koketovala s call centrem, po rodičáku spojila call centrum s pojišťovnou. A nakonec se vrátila do původního zaměstnání

 • Monika Plonková 6.12.2017 at 21:51

  Další úžasné a báječné inspirace, za které moc děkuji. Před MD jsem pracovala (nastoupila jsem hned po škole a po MD se budu vracet) jako referent pro sociální dávky – odvolací řízení, dotazy občanů a jejich stížnosti, připomínkování zákonů a novel atd. Je to zajímavá prace, jen to jednání s lidmi je mnohdy víc než náročné, jelikož pro ně jsem obyčejná úřednice, která jim nechce přiznat to, na co mají nárok 🙁

  • Monika Plonková 6.12.2017 at 21:52

   A ještě sledují také vás IG monika_plonkova

 • Pavlina Hejhalova 6.12.2017 at 21:51

  Zdravím Vás, krasne typy na dárky 🙂
  Pracuji ve firmě,která zpracovává plast.

 • Pavlína Mézlová 6.12.2017 at 21:52

  Pracovala jsem jako sociální pracovnice.

 • termaty 6.12.2017 at 21:53

  Tentokrát jsem upozornění na mail nedostala, i když jsem se k odběru Vašich zajímavých článků hlásila.
  Před RD jsem pracovala provizorně(bohužel 8let) jako ochranka na šachtě. Na RD pomáhám při cvičení, tvoření a plavání dětí a opravdu mě to baví a chtěla bych se podobné práci věnovat. Tak uvidíme, zda se povede aspoň chůva ve školce nebo budu prodavačka nebo se vrátím k tomu co mám vystudováno a to optice. Prostě mě baví práce s lidmi.
  Pokud bych si mohla vybrat balíček tak určitě 1. ORIGINÁLNÍ KNIHA NA PŘÁNÍ a DINOHRÁTKY, syn má příběhy Dina a Saury moc rád.

 • Eliška 6.12.2017 at 21:53

  před md jsem dělala kontrolorku kvality ve fabrice ale ráda bych si splnila sen a byla lektorkou jogy pro děti ale i pro dospěláky…bohužel je to finančně náročný tak zatím se učím sama a šetřím kačky 🙂

 • Marika V. 6.12.2017 at 21:54

  Ja som este nestihla dostudovat…ale o rok sa planujem vratit do skoly a dokoncit si stavbarinu – konkretne statik pozemnych stavieb ;-)…zatial som bakalar architekt…tak uvidime ci to vyjde…kedze som sa uz raz vratila ale opat prerusila kvoli tehotenstvu…drzte palce…ps: opat mi nedosiel mail :(…

 • Monika Mikulova 6.12.2017 at 21:55

  Soupatko je paradni zalezitost. Na osobni knihy se moc tesim – uz sleduji nekolik vyrobcu rok az dva a brzy neco vyberu pro starsi dceru. A Vendulka je nase oblibenkyne.
  Jsem dentalni hygienistka 🙂
  FB a sdilim

 • Jana Radová 6.12.2017 at 21:55

  Miši, tohle je opět bomba. Fakt nádherné knížky, jedna lepší než druhá. A ty lepící knížky u nás teď jedou o sto šest, takže díky opět za inspiraci. No a před MD jsem pracovala jako asistentka jednatele strojírenské společnosti, takže po MD budu opět kancelářská krysa, teda doufám 😀

 • Hana 6.12.2017 at 21:58

  Auditorka 🙂

 • Petra Pivoňková 6.12.2017 at 21:59

  Ja jsem laborantka v galvanovne 🙂 A zdravim vsechny ostatni chemiky :))

 • Peta 6.12.2017 at 21:59

  Fyzioterapeutka a aktuálně i vědecká a výzkumná pracovnice v zahraničí :)))

 • Kateřina 6.12.2017 at 22:02

  Ahoj. Jsem recepční. Soutěžim ó balíček c. 1.

 • Daniela Beckova 6.12.2017 at 22:04

  Míšo, šoupatko se povedlo, funguje dobre i v mobilu 👍 jsem na MD, pracuju v marketingu, ale moje mysl cerpa ze studii humanitních oboru. Ta liška! 😍

 • Maria KUČEROVÁ 6.12.2017 at 22:04

  Pracuji jako projektant pozemkových úprav.

 • Míša 6.12.2017 at 22:06

  Vystudovaná učitelka pracující v administrativě, po MD se uvidí..

 • Alžběta 6.12.2017 at 22:06

  Laboratorní pracovník s VŠ, trochu vědec, trochu holka pro všechno 😀
  Insta dabetule

 • Klára Hrábková 6.12.2017 at 22:10

  já jsem vystudovaná veterinářka,ale pracuju jako hygienička a baví mě to …a moc…i když si někdy spíš přijdu jako právnička,ale to k tomu prostě patří 🙂

 • Jana Povazska 6.12.2017 at 22:12

  Ekonom 🙂

 • Lenka 6.12.2017 at 22:15

  Před MD jsem pracovala jako softwarový specialista a zároveň dobrovolnická práce – účetní pro neziskovku. V té dobrovolnické činnosti pokračuji i na MD.

 • Markéta Šmídová 6.12.2017 at 22:16

  Jsem vystudovana stavařka. Před mateřskou jsem pracovala v oblasti dotaci..ale kam me to zavede potom to nevím. Knížky i hračky jsou krásný. Strašně rada tvorim (háčkované hračky, z filcu) a chystam se i na šicí stroj.
  A jinak ty šoupátka jsou supr , a to i na mobilu;)

 • Míša 6.12.2017 at 22:16

  Ještě trávím většinu času na brzy končící RD, jinak už občas doktorka…

 • Simona 6.12.2017 at 22:17

  lékařka

 • Michaela Moravcová 6.12.2017 at 22:18

  Ahojky, pred MD jsem pracovala v bance, co bude po mem návratu za rok je otázka 😊
  Ins sleduji jako michaela_moravcovaa
  Diky za dalsi možnost soutěžit 😉

 • Ter 6.12.2017 at 22:20

  Originální knížky, parádní:))) jsme porodní asistentka:) i když nyní neívm, kam mě to potáhne:)

 • Vendula Sliwka 6.12.2017 at 22:20

  Jako projektova manažerka :-). Soutěžní o balíček c. 1

 • Karolina 6.12.2017 at 22:25

  Ja pracovala na ekonomickem oddeleni, uvidime co po MD bude. Nejvic se mi libi balicek c. 1 a super tipy na knizky 🙂 diky.

 • Aneta 6.12.2017 at 22:27

  Porodni asistentka.Vyhry opet krasne!Sikovnym a krestivnym maminkam drzim moc pesti✊😉

 • Kačas 6.12.2017 at 22:27

  Pred MD stomatolog, behem MD stomatolog/zamestnavatel a po MD doufam profesni zkouska + rozsireni praxe o dalsi kolegy!😇 moc se mi libi balicek s lisakem – ze by to melo neco spolecneho s moji zrz hlavou???😉

 • Vasia 6.12.2017 at 22:28

  Pred MD jsem pracovala v personalistice – delala jsem nabor kandidatu, po (nebo i behem) MD bych rada nasla inspiraci a neco zmnenila…
  IG: vasianikolaeva

 • Andrea Šustrová 6.12.2017 at 22:30

  Před MD jsem pracovala jako dispečerka v autodopravě.

 • Milena 6.12.2017 at 22:30

  Majitelka menšího hotelu.

 • Venduli 6.12.2017 at 22:31

  Před mateřskou jsem pracovala ve školce a škole jako ucitelka s dětmi s autismem, doufám, že se k tomu vrátím 😉 Všechny balíčky jsou parádní, ale lišák je top!

 • Radka Eliasova 6.12.2017 at 22:31

  Tak uz si zase rozsiruji seznam co pripadne koupit…me ten vas blog jednou privede na mizinu 😂😂
  Jsem zdravotni sestra. Pred rodicovskou jsem pracovala na kozni ambulanci.

 • Lenka Štembírkova 6.12.2017 at 22:34

  Před MD jsem pracovala v bance na Back Office v oblasti hypoték. A jestli se jednou vrátím, to netuším…. 🙂

 • LadyBird 6.12.2017 at 22:34

  Pěkný den, Míšo, jsou to nádherné ceny, těžko mezi nimi vybrat, líbily by se nám všechny 3. Knihy máme moc rádi a ti mazlíčci jsou skvělí. Mám vystudovanou pedagogiku-sociální práci, psychologii a s tří měsíčním Čmeláčkem jsem dokončila studium angličtiny. Všechno jsem to skloubila jako učitelka angličtiny a výchovná poradkyně na jedné brněnské střední škole. Vždycky jsem chránila a pomáhala jsem slabším a bezbranným, ráda bych v tom pokračovala i nadále. Mějte pěkné adventní dny, Peťka

  • LadyBird 6.12.2017 at 22:35

   Instagram sleduji jako booksofladybird.

 • Marie 6.12.2017 at 22:36

  Měla bych zájem o 1. balíček a pracovala jsem jako učitelka v MŠ. Teď po rodičovské bych ráda pokračovala u dětí, ale v Montessori vzdlávání 🙂

 • Lenka Benesova 6.12.2017 at 22:37

  Pred MD jsem pracovala jako team leader v oblasti IT project management. Po navratu z MD, ktery se nezadrzitelne blizi, budu ve stejne firme, ale na jine, jeste nezname pozici :), jelikoz bych chtela nastoupit na polovicni uvazek….

 • Janka Teplanova 6.12.2017 at 22:38

  MnA najviac zaujal balicek 1, krasne veci. Uzasne,napadite. Super. Pred nastupom na MD som vystudovala vysoku skolu v odbore farmacia…po 3 rokoch na MD si zacnem hladat zamestnanie, no uz sa do prace tesim aj ked viem ze ani pre jednu z nas to nebude lahke…nastup do skolky , ranne lucenie…radsej na aro nechcem mysliet…dufam ze to zvladneme .. No a cely november sutazime aj na FB aj na instagrame…sledujeme kazdy jeden prispevok 🙏🙏🙏💙💙💙🎁🎁🎁🎄🎄🎄

 • Romana Krejci 6.12.2017 at 22:38

  Pred MD jsem.pracovala v tiskarne v obchodnim odd. Prace hezka a zajimava, pracovni doba se dvema detmi uz tak ne 🙂 Tak uvidime, kam me zivot zavane za dva roky 😉
  Libil by se mi balicek c.1

 • Karol 6.12.2017 at 22:39

  Já mám vystudovanou střední zdravotnickou školu a pak sociálně právní.
  Před těhotenstvím jsem nepracovala, tudíž se nemám kam vrátit ale táhne mě to jít svou vlastní cestou, být svým pánem .. 5 měsíců píšu blog, který je docela úspěšný. Zítra mám svojí první besedu na téma zdravé cukrové a bůh ví, kam mě to všechno zavede 🙂

 • kata 6.12.2017 at 22:39

  Ahoj Míšo, tož já jsem máma, kuchařka, jednatelka, účetní a farmářka :). Právě jsem dodělala faktury, takže můžu hopsnout za malým synkem do postele.. pěkný článek. Dinosauři mě zaujali. Knihy na jméno mám pro starší děti taky,ale nikdy se jim to moc nelíbilo. spíš jim trošku vadilo.Ale co je krásná knížka na tento čas – ted ji čteme je od pana Kratochvíla https://www.kosmas.cz/knihy/158011/mikulas-jezisek-pan-vrana-a-my/ děti to hodně baví a nasmějeme se 😀 kata

 • Ivana Křížová 6.12.2017 at 22:41

  Mám vystudovanou fyzioterapii, které jsem se věnovala po škole pouze dva roky a pak hurá na mateřskou… Ale určitě se k tomu vrátím 🙂

 • Jana K. 6.12.2017 at 22:42

  Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala jako učitelka na základní škole. Do budoucna bych se ráda dál věnovala vzdělávání dětí.

 • Karolína Dvořáčková 6.12.2017 at 22:44

  Momentálně jsem na mateřské dovolené. Předtím jsem pracovala jako administrativní pracovnice (účetnictví apod.), předtím jako servírka v jedné třetí cenové, předtím jsem pracovala v kuchyni ve vegatriánské jídelně, předtím jsem pracovala v čajovně. Kam mě osud zavane po mateřské dovolené zatím nevím 🙂
  Největší radost by nám udělal Balíček číslo 2.
  Sleduji na instagramu (karolinadvorackova) i na facebooku a sdílím 😉

 • Michaela 6.12.2017 at 22:44

  Před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako perioperační sestra. Práce mě moc bavilabavila,přemýšlím že si při MD dodělám doplňující studium.

 • Zuzka 6.12.2017 at 22:45

  VŠ Výchova ke zdraví…MD….budujeme penzionek s mužem 🙂

 • Martina 6.12.2017 at 22:45

  nyní na RD, předtím v personalistice, ve které bych ráda zůstala i poté

 • Veronika Kohoutová 6.12.2017 at 22:46

  Ekonomka a účetní i během rodičovské 😉

 • D-žejn 6.12.2017 at 22:47

  Před MD jsem pracovala jako logistik, ač jsem vystudovaná ing. zootechnička 🙂 Po mateřské se vrhám do hledání nové práce a nových výzev.
  Sleduji na insta jako d_zejn

 • Lenka 6.12.2017 at 22:47

  Ja jsem vystudovana specialni pedagozka, ale zatim bez praxe. Otehotnela jsem neplanovane behem studia. Co budu delat po materske zatim netusim, uvazujeme o male rodinne firme 🙂

 • Katka Weberová 6.12.2017 at 22:47

  Před mateřskou jsem.pracovala jako fakturantka a už ani ne za rok se uvidí co budu dělat dál… zda mě čeká stejné místo ve firmě nebo úplně nový začátek někde jinde a toho se dost obávám… ale ještě je čas…
  Líbil by se mi balíček číslo 1 😊
  Instagram @katkaweberova

 • Katka Röslerová 6.12.2017 at 22:48

  Pracovala jsem jako finanční poradce, za pár měsíců budu hledat v jiných vodách.

 • Jana 6.12.2017 at 22:54

  Před MD jsem pracovala v obchodním oddělení divadla, měla jsem na starosti předplatné. A co budu dělat po MD, je zatím ve hvězdách (smlouva mi skončila) :-).

 • iveta vojáčková 6.12.2017 at 22:55

  jsem uz babicka 4 vnuku ve veku od 2do 7let ale protoze bydlime vsechny 3rodiny spolecne a nejmladsiho vnuka hlidam cely den a zbyvajici kluky odpoledne tak me zajimaji novinky v oblasti deti-vychova,hracky apod vychovali jsme s manzelem syna a dceru

 • Jana 6.12.2017 at 22:57

  Líbí se mi balíček č.1. Pracuji jako gynekolog, z pediatrie jsem nakonec utekla k operačnímu oboru. Ale všechny obory medicíny jsou krásné a potřeba!

 • Martina Skočovská 6.12.2017 at 22:58

  Krásné balíčky. Před MD sem pracovala jako produkční v reklamní agentuře a co bude po MD je ve hvězdách. Na fb soutěžím i sdílím. Na instagramu sleduji jako makaface.

 • Kateřina Pelikánová 6.12.2017 at 23:00

  Krásná inspirace na dárky, děkuji! A šoupátka jsou super 😀 před MD jsem pracovala jako notářská kandidátka. Na Instagramu Vás sleduji jako kvakik.

  Pěkný den

 • Simona L 6.12.2017 at 23:00

  Jakozto vystudovana ekonomka jsem se pohybovala v obchode, primarne jsem se zamerovala na call centrum, kde jsem mela na starosti administrstivu, plynuly provoz a komunikaci s pobockami. Jenze jsem za mesic odpracovala minimalne 210 hodin, takze kvuli male se urcite nevratim. Dodelavam si pri MD jeste Ing. Tak snad se objevi neco jineho

 • Majka 6.12.2017 at 23:00

  Pred RD jsem pracovala jako ucitelka. Kam me osud zavane po RD se uvidi. Nejvic se mi libi prvni balicek.
  IG maruunzeitigova

 • Adéla Bělunková 6.12.2017 at 23:01

  Člověk by se měl umět pochválit… šoupátko se vám povedlo a na mobilu funguje bezchybně 😉👍 Určitě se zaslouženě poplácejte po ramenou ☺
  Mé povolání je učitelka na 1.st.ZŠ 😀 a velmi mě zaujal balíček č.1😉

 • Marta 6.12.2017 at 23:01

  Šoupátka jsou senzační vychytávkou a článek mě opět obohatil 🙂 jsem veterinární lékařka stale i před i při MD, instagram sleduji jako yansanm

 • Kateřina Kolářová 6.12.2017 at 23:03

  Architekt a už pomalu začínám zase makat jako projektant.

 • Hany 6.12.2017 at 23:07

  Zaujal me balicek c 2
  V dubnu mi konci rodicovska a vratim se do laborky, jsem zubni technik
  Na inst hanyjacko

 • Magdaléna Vlachová 6.12.2017 at 23:09

  Slabikar povolání vypadá nadherne. Jinak jsem učitelka ve školce, v současné době na mateřské dovolené.. 🙂

 • Vjerca 6.12.2017 at 23:11

  Věci skvěle, moc by nás potěšil balíček.č.1 🙂 a před MD jsem studovala a zároveň pracovala v bance, pak na KÚ a zároveň i v rodinné firmě kde “pracuju” pořád 🙂 vaříme povidla…
  PS: Knížka pod stromečkem musí být a na audio se chystám..tak by to výhra sfoukla vše najednou 😊

 • Tereza 6.12.2017 at 23:12

  Pred rodičovskou dovolenou jsem studovala. Ráda bych,pokud studium s dítětem dokončím,pak pracovala v muzeu jako restaurátorka 🙂

 • Alžběta Žižková 6.12.2017 at 23:14

  Zatim stale studentka. Brzy snad specialni pedagog 🙂

 • Soňa Mašková 6.12.2017 at 23:18

  Krásné dárky! Mně zaujala hlavně ta osobní kniha, takže balíček č. 1 bychom určitě brali všema deseti! 🙂
  Vystudovala jsem biologii, ale pracovala jsem jako asistentka klinických studií (a v podstatě stále trochu pracuji).

 • Ivona 6.12.2017 at 23:18

  Já jsem copywriterka / editorka 🙂. Psát jsem chtěla vždycky, ale po škole jsem skončila jako účetní. Pak jsem si psaním začala přivydělávat a během MD se mi podařilo vybudovat solidní škálu klientů. Jsem za to nesmírně vděčná, protože dělám to, co mě baví (i když kvůli tomu občas skoro nespím – pracuji, když děti spí 😴) a budu to moci i po mateřské dělat dál. Z domova, takže si nadále budu organizovat čas podle sebe a hlavně dětí, což je pro mě k nezaplacení 🖤.
  ✔️ IG ivon_hr

 • Martina Wágnerová 6.12.2017 at 23:22

  Dobry vecer, pred md jsem pracovala v hotelove restauraci, kde jsem usazovala hosty ke stolu.

 • Dyba 6.12.2017 at 23:23

  Historik, moc hezké stránky a zajímavé odkazy.

 • Bara 6.12.2017 at 23:26

  Opet paradni ceny. Nam by se libil balicek cislo 1. Pred MD jsem pracovala v administrative, uvidime kam me to zavane za par let☺ sleduji na IG jako Bara_Happy.

 • Dita 6.12.2017 at 23:34

  Chvíli jsem učila, ale jestli se k tomu vrátím … to se uvidí 🙂

 • Katerina Pipalova 6.12.2017 at 23:35

  Architektka 🏘

 • Michaela Dostálová 6.12.2017 at 23:42

  Já jsem pedagog na 2. stupni:)

 • Petra Kopecká 6.12.2017 at 23:44

  Před mateřskou jsem byla učitelka na I. stupni. Práce mě bavila, tak se těším, že se učit vrátím.

 • Petra 6.12.2017 at 23:45

  Pred MD jsem pracovala v bance v Praze, ale jelikoz jsem denne dojizdela cca 100km, coz s dvema detmi uz nepujde, budu se muset poohlidnout jinde… Snad bude kde 🙂

 • Hana Svobodová 6.12.2017 at 23:53

  Před RD jsem pracovala jako bankéřka, moc mě to bavilo, ale časově to bylo velmi náročné a zaměstnavatel u této pozice nenabízel částečný úvazek. Po RD tedy uvidím, co bude dál…

 • Sabina 7.12.2017 at 0:21

  Dekuji za tip. Natynaty vyrabi krasne hracky! Porad minchybi darek pro dceru – 6mes. k Vanocum. Tak jdu skouknout fler a objednat neco. Nejvic se mi lubi balicek 1.prave kvuli konickovi a take slabikari povolani- hodne podarena kniha dle obrazku. Na svete je tolik sikovnych lidi. Je skoda,ze je takova masova vyroba vseho a obchody jsou vsude stejne. Diky bohu za Fler. Jsem na MD,ale pred MD jsem pracovala jako ortodontistka. Neni to tak potrebne lekarske povolani jako treba pediatricka,ale je krasne a me bavi. Clovek musi byt trochu lekar,trochu fyzik a mit smysl pro detail. Tesim se do prace aspon na castecny úvazek. Manzel se mi vzdy smeje,protoze na materske blbnu a vymyslim ruzne jine veci,kterymi bych se mohla zivit. Treba pecenim. :). Zrovna pecu makronky ( 0:20 a.m). Ne,nejste Miso jediny exot:). Drzim Vam palce a dekuji za tip. Sleduji i fcb- Sabina Driakova.

  • Míša 7.12.2017 at 0:29

   Jeeee 🖒🖒🖒 tak ať to dobře pece 😂😂😂 Já opět a zase zcela nudná, LOSUJU 💜

 • Tereza 7.12.2017 at 0:33

  Zajímavá sonda 🙂 Líbí se mi balíček č.1 kvůli knížce s povoláními, případně č. 2, protože Lišák je nádherný. Já jsem advokátka a daňová poradkyně, teď na druhé RD v řadě. Klidně bych si dala i třetí, ale se obávám, že to už by mi profesní vlak ujel úplně 🙁 Teď překládám právní texty, i proto, že žijeme v zahraničí, jinak bych asi aspoň trochu pracovala v oboru.

 • Katka L. 7.12.2017 at 0:37

  Vychovatelka – etopedka

 • Pavlina 7.12.2017 at 0:42

  Znalec.

 • Andrea 7.12.2017 at 0:42

  To su krasne knizky, A ceny opat paradne 😀 Ja som pravnicka. Pred MD som pracovala na sude a tam by som sa aj o par mesiacov mala vratit…

 • Marťa 7.12.2017 at 0:50

  Momentálně jsem třetí rok na rodičovské “dovolené” a ještě dva roky budu, než odroste druhý mrňous. Před mateřskou jsem pracovala jako porodní asistentka.
  Balíček č.1 by se určitě líbil 😉
  Sdílím na FB

 • Iveta Holá 7.12.2017 at 1:26

  Nedalo mi to a musela jsem si pročíst,kdo všechno čte tenhle blog a je úžasné jaká skupina lidí vás sleduje. A popravdě jsem moc štastná, že sem patřím 🙂 byť jsem měla povolání obyčejné, pracovala jsem jako prodavačka a po mateřské bych se mohla vrátit. Jestli to udělám je otázka. Už dlouho toužím vydat se jiným směrem, jen zatím nemám koule na to udělat první krok. Přála bych si pracovat s dětmi, jestli se to zadaří budu nesmírně šťastná! 🙂 jinak mi učarovala liška. Krásný večer od perníčků přeji 🙂

 • Radka Žižková 7.12.2017 at 3:38

  Diky za super tipy 🙂 pracovala jsem jako referent v nákupní oddělení. FB Radka Fejksová, instagram Radka.fe.

 • Lenka Veselská 7.12.2017 at 3:56

  Jsem ekonom, ale nebaví mě to. Radši bych po MD svůj bio obchůdek, v plánu jsou i různé kurzy.
  Všechny balíčky jsou skvělé. Knížky o Nelince určitě pořídíme, mazlíček, navíc voňavý, je taky bezva a Vendulčinu tvorbu doma velmi oceňujeme. Knihy o povoláních bych ale potřebovala tři, aby se ty moje děťátka nemusely hádat… 🙂 Ještě že už je prosinec a já mám trošku obavy z té dopravy do Vánoc, jinak bych už vsechno musela zase objednávat… 😀

 • Irena 7.12.2017 at 4:08

  Před 1 Md jsem pracovala jako technolog povrchových úprav a pak před 2 Md jako kalibrační technik.

 • Kateřina Vítů 7.12.2017 at 5:48

  Čte Vás nutriční terapeutka, momentálně na RD. Částečně ale pracující i při rodičáku, aby úplně nezblbla 😉
  na Insta:katuskavitu

 • Blanka Pavelková 7.12.2017 at 6:57

  Momentálně jsem žena v domácnosti. Věnuji se tedy alespoň ruční práci, no moc času mně na to nezbývá.

 • Pavla Havlíčková 7.12.2017 at 7:02

  Děti už mám odrostlé a povolání jsem za svůj život vystřídala několikero – prodavačka v drogerii, logistik v jedné kosmetické firmě, obchodní referent a nyní mzdová a personální účetní.

 • Buroška 7.12.2017 at 7:05

  Zase nádherná inspirace Míšo 😉 také jsem lékařka, před MD chviličku na interně, ale mým celoživotním snem je pediatrie 🙂 PS: moc by mě zajímal Váš profesní příběh, krásný den přeji 🙂

 • Lenka debbie 7.12.2017 at 7:29

  Miso, soupatko je super!!! Dlouho jsem se nemohla rozhodnout mezi vystudovanou pajdou a pravama, a tak ucim pravo:-) mimoto se zabyvam vzdelavanim urciteho uzkeho okruhu povolani celorepublikova:-) uvidime kam me vitr zavane po RD, zmena je zivot:-) jinak sdilim:-) fb debbie debbiova, p.s. a rozhodne vim, ze nechci, aby holky sly na prava…:-)

 • Míša 7.12.2017 at 7:40

  Před MD porodní asistentka přímo na porodním sále. Během mateřské jsem dokončila i studium farmaceutického asistenta na VOŠ, tak se uvidí, kam po té mateřské zamířím.

 • PetraM 7.12.2017 at 7:45

  Po skole jsem delala lokacni u filmu. Pak administrativni asistentku ve velke firme a nastesti mi po materske vysli vstric se zkracenym uvazkem. Pri materske jsem zacala delat Avon a brigadu jako prepisovatelka pro neslysici pro Tichou linku. Sleduji fb

 • Daya 7.12.2017 at 7:51

  Já jsem úča 🙂

 • Martina Machková 7.12.2017 at 7:55

  Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v personalistice, částečně se v této oblasti pohybuju i dnes, ale nejvíc mě vytěžuje práce pro nadační fond. A moc by se nám líbil třetí balíček 🙂

 • Dana Charvátová 7.12.2017 at 8:10

  Pracovala jsem jako team-leader zásobování, takže komunikace s dodavateli a hooodně cestování. Dost mě zajímá, co budu dělat po mateřské, protože to cestování, jak se mi dřív líbilo, bych teď fakt nezvládla, od dětí se mi na delší dobu pryč vůbec nechce… Díky za soutěž. A pokud máme volit balíček, tak asi ten první, ale pěkné jsou zase všechny 🙂

 • Lucie 7.12.2017 at 8:14

  Zase spousta inspirace, moc děkuji, knížka o povoláních je boží, ta by se mi moc líbila. Ja jsem před mateřskou a budu i po ní pracovala jako zdravotní laborantka v biologické laboratoři.

 • Miška Roušarová 7.12.2017 at 8:18

  Dobré ráno, moc a moc ráda čtu Váš blog a inspiruji se, ale leze to do rozpočtu hiii. Ale jelikož pracuji jako účetní tak si to umím spočítat, koupím dárek navíc a musím ušetřit na mlskách pro děti. Míša, sleduji Vás na facebooku

 • Misa 7.12.2017 at 8:20

  Hrajeme o sadu č.2….

  A na fcb sdilim a sleduju, ig tez /Misha Tosha/

  Jsem pruvodce v lesni školce..

 • Pavla 7.12.2017 at 8:29

  Konzultant…

 • Mužiková Karolína 7.12.2017 at 8:32

  Pred MD jsem ucila v MŠ, vystodovanou mam specialni pedagogiku, tak se uvidi, co budu delat dal 🙂

 • Andrea 7.12.2017 at 8:35

  Momentálně jsem na rodičovské dovolené, před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako vedoucí hotelu 🙂

 • Honza Kropáč 7.12.2017 at 8:45

  IT konzultant

 • Martina 7.12.2017 at 8:52

  Psycholog, momentálně MD;-) Ta knížka s povoláním je skvělá, chápu, že se líbí i u vas…;-)

 • Míša 7.12.2017 at 8:55

  Děkuji za hezké knižní tipy. Než jsem se stala mámou, pracovala jsem jako zubní techik. Vyráběla jsem zubní náhrady, korunky, můstky …hezká, kreativní práce, ale časově dost náročná. Po RD se opět vracím, snad to půjde skoubit s rodinou.

 • Karolína 7.12.2017 at 8:56

  Jsem učitelka na ZUŠ 🙂 Teď jsem tam na poloviční uvazek.
  Sleduji a sdílím na FB. Na IG : karca.drnovska

 • Jitka Křížková 7.12.2017 at 9:03

  před MD učitelka v MŠ, fotografka. Po MD zatím nevím, mám vystudovaný 2. stupeň učitelství..

 • Petra S 7.12.2017 at 9:03

  Asistentka (reditele / ucetni)

 • Pavlína 7.12.2017 at 9:06

  Přer MD jsem pracovala jako učitelka na SŠ.
  Sleduji i na IG jako pav_slez

 • Zuz 7.12.2017 at 9:07

  Historička.

 • Hela K. 7.12.2017 at 9:17

  Účetní specialista v jedné bance, momentálně ještě posledních pár dní na MD, od ledna mi to zase začne 🙂 Díky za krásné tipy, nějakou personalizovanou knížku plánuji už delší dobu, ale tyhle mě nadchly asi nejvíce

 • Bara 7.12.2017 at 9:31

  Po VS v Praze jsem stihnula dva roky ucit na VS v Olomouci a od te doby jsem doma s detmi. Co bude dal, kdo vi… 🙂

 • Iva 7.12.2017 at 9:39

  Šoupátko se povedlo 🙂 Aspoň bude víc místa na text, když ušetříte místo šoupátkem 😀 Jinak já pracuji u jedné společnosti, které se zabývá nakládáním s odpady – ráda tedy říkám, že jsem popelářka 😀 😀 😀 Dělám poradenství v oblasti životního prostředí pro naše zákazníky – tedy v podstatě taková ekoložka 🙂 Práce mě baví, je to tak půl na půl kancelář a ježdění po firmách. Hlavně se člověk dostane do různých firem, fabrik, do různých odvětví….

  • Iva 7.12.2017 at 14:49

   sleduji i na FB 🙂 – Iva Heringová

 • Denisa Jenčovská 7.12.2017 at 9:43

  Tak to je zas paráda inspirace, díky 🙂 Úplně mě uchvátil ten jezevec a i ten slabikář 🙂 Tak nevím – balíček č. 3, popř. č. 1. A k tomu mám doma holčičku Nelču 🙂 Já pracuji v oblasti ochrany životního prostředí. Na FC sleduji jako Dendy Malá. P.S. šoupátka jsou dobrá vychytávka 🙂

 • Julie 7.12.2017 at 9:49

  Obchodní konzultant.

 • Soňa Zemanová 7.12.2017 at 9:51

  Ahoj,

  před dětmi ošetřovatelka v domově důchodců. Co budu dělat za dva roky netuším. Chtěla bych si dodělat pedagogický kurz a dělat asistentku ve školce nebo ve škole. Nebo by se mi líbilo pracovat na lesní správě páč kousek lesárny mám vystudovanou. Ale to není hlavní důvod 🙂 Přírodu miluji od dětství..

  Sdílím, komentuji, sleduji 🙂
  Instagram maminkarebelka

  Hezký den

 • Lucka L. 7.12.2017 at 10:09

  Dobrý den, děkuji za pěknou soutěž :). Já jsem před MD pracovala jako sociální pracovnice a za necelý měsíc se zase vracím do služby :). Lucka L.

 • Martina 7.12.2017 at 10:09

  Projektant – stavební inženýr.

 • Lenka Červeňová 7.12.2017 at 10:13

  V současnosti jsem na RD, předtím jsem pracovala jako učitelka na 2. stupni ZŠ. Mám vystudovanou češtinu-hudební výchovu. Práce s dětmi mě baví, ale spíš s těmi menšími, tak jsem se rozhodla dodělat si učitelství pro 1. stupeň, tak uvidíme, jak to půjde.
  Baíčky jsou všechny krásné, nejvíce se mi líbí č. 1. Slabikář povolání je super 🙂
  Sleduji a sdílím na FB

 • Šárka 7.12.2017 at 10:17

  Mám vystudovanou sociální práci, ale momentálně na mateřské:-)Šárka

 • Katka 7.12.2017 at 10:22

  Před RD jsem pracovala v oddělení nákupu (chacha, snová práce, někdo mě platil za nakupování :-D), ale asi se tam vracet nebudu. Musela bych dojíždět a se školkou to skloubit asi nepůjde.

 • Misa 7.12.2017 at 10:23

  Vystudovany pravnik, pred md jsem ale pracovat moc nestihla a uprimne ani nevim, zda se k tomu chci vratit…

 • Andrea Dosoudilová 7.12.2017 at 10:45

  Potvrzuji, že šoupátka fungují i přes mobil 🙂 Mimochodem nebude nějaký článek o výhercích soutěží? Vždy čekám, jestli už bylo losování a jestli se na mě náhodou neusmálo štěstí 🙂
  Před mateřskou jsem pracovala jako referentka patentového oddělení v advokátní kanceláři. Jak to bude s návratem nevím. Pracovní doba od 8 do 17 a skoro hodina dojíždění nicmoc.
  Na instagramu sleduju jako uzivat_si

 • Katka K 7.12.2017 at 10:54

  Pred MD jsem byla osobni banker, potom bych se ale radsi ubirala smerem do IT 🙂 Soupatkove fotky jsou bomba! A slabikar naprosto uzasny! Loni dostal syn Dobrodruzstvi pirata Kubika a Prsi s obrazky pani Hegerove doma mastime pravidelne 🙂

 • Dana 7.12.2017 at 11:20

  Studentka / Bezpečnostní manažer 🙂 Knižní tipy jsou báječné, ale nejvíc se mi líbí pracovní sešity!

  D.

 • Sylva Sejpková 7.12.2017 at 11:22

  před MD jsem byla právník města (záskok za MD), po mateřské se mám teoreticky vracet jako právník na OSPOD, ale kdo ví, co bude a kam mě to za 1,5 roku zavane… 🙂 nejdůležitější jsou holky a ráda bych si je užila na max, dokud o to budou stát 🙂

 • Marie Vágnerová 7.12.2017 at 11:31

  pánská kadeřnice (sdílí na facebooku)

 • Lucie 7.12.2017 at 11:51

  Před MD jsem pracovala jako administrativní pracovnice a příští rok v létě se do práce opět vracím. Ráda bych soutěžila o balíček číslo 2
  🙂

 • Nikol 7.12.2017 at 11:55

  Pred materskou dovolenou jsem od maturity pracovala jako asistentka hlavniho stavbyvedouciho u jedne velke stavebni firmy.Mozna i proto jsem radeji,ze mam syna.Preci jen deset let mezi chlapama v prostredi stavby zenskou poznamena :-D.Dnes by se mi libil balicek c.1.

  • Nikol 7.12.2017 at 11:55

   A sleduji na fcb i na IG(nikolik22)

 • Daniela 7.12.2017 at 12:23

  Speciální pedagožka ;-), ale jestli budu učit i po mateřské, to ještě nevím .

 • Lucie Johaníková 7.12.2017 at 12:32

  Já jsem auditorka, teď jsem na MD a dělám aspoň trochu účetnictví z domu.
  Sleduji i na instagramu jako Lucccik.

 • Kristýna 7.12.2017 at 12:41

  Aktuálně na MD, před tím referentka na úřadě a mám v plánu se tam vrátit 🙂

 • Natálie Schejbalová 7.12.2017 at 12:46

  Operátorka v call centru.

 • Blanka 7.12.2017 at 12:51

  Míšo, ten první balíček je nádherný!
  Já jsem pracovala v oboru integrace a migrace, nejdříve ve státní správě, později v NNO.
  A na IG sleduji jako @blanchettka…
  B.

 • Tereza 7.12.2017 at 13:07

  Jsem geodetka, ale jestli se po RD vrátím ještě nejsem pevně rozhodutná. Děkuji za soutěž. 🙂

 • Zuzana Kudrnová 7.12.2017 at 13:18

  Zase skvělé nápady, díky moc. Jsem lékařka (hematologie – poruchy srážená krve), nyní po návratu pokračuji a doufám, že se mi podaří dodělat atestaci. Zatím úvazek 0,5.

 • Lenka F. 7.12.2017 at 13:20

  Pracovala jsem v jedné IT společnosti na servisní lince – vyřizování telefonátů, mailů, zadávání případů do PC do našich systémů, přidělování technikům a tak:)…taková administrativa…no, snad tam se mnou stále počítají, i když se to tam teda hodně obměnilo…
  Komentuji i na FB
  Na IG sleduji jako cichulak – Lenka F.
  Všechny balíčky vypadají báááječně:)

 • Jana 7.12.2017 at 13:27

  Jsem dětská sestra. Rodičovskou už pomalu končím, ale zůstávám doma s mladším synem, který má od únoru cukrovku.

 • Helena K. 7.12.2017 at 13:31

  Jednu perzonalizovanou knihu jsem dceři kupovala loni k Mikuláši a byla moc pěkně zpracovana s tématem zlobive čertice, ktera se usídlila v pokoji mojí dcery. Hodně me proto zaujaly originální knížky a Slabikář povolání vypadá opravdu dobře. Jinak před dětmi jsem pracovala jako asistentka auditora. Sleduji vás i na FB Helena Kvietkova

  • Helena K. 7.12.2017 at 13:32

   A moc by nás potěšil první balíček.

 • Renata P-ova 7.12.2017 at 13:47

  pracuji v IT – testuji bankovni software. A ten druhy balicek je nej! 🙂
  na IG sleduji jako xreni

 • Blanka Nedvědová 7.12.2017 at 13:53

  Dobrý den, pracovala jsem a částečně při RD pracuji jako daňový specialista. Jinak chválím šoupátko, to je fakt super a kdyby to vyšlo, balíček č. 1 by se nám líbil nejvíce. Díky moc

 • Jolana 7.12.2017 at 14:01

  Před i po pedagog 😀

 • Zdenka Zavadilíková 7.12.2017 at 14:16

  Controller – finance, performance a akutálně RD 🙂 IG sleduji pod stejným jménem.

 • Laduš Sojková 7.12.2017 at 14:19

  Jsem povoláním zootechnička. Líbil by se nám balíček číslo 1. Hlavně ta kniha s povoláním, ta je krásná 🙂 Sleduji na FB i insta.

 • Kami 7.12.2017 at 14:23

  Před MD jsem byla SW tester a jestli se tam budu vracet, to se ještě uvidí. Zatím je to daleko 🙂

 • Marie Gregorová 7.12.2017 at 14:24

  Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v norském hlavním městě jako průvodkyně, ale co budu dělat tady v Česku je mi zatím záhadou 😂

 • Marie 7.12.2017 at 14:31

  Ahoj Míšo, jsem také dětskou lékařkou na MD a hledám u vas inspiraci pro děti i pro sebe, aneb na co se vrhnout,aby se člověk doma nezblàznil…:-)

  • Míša 7.12.2017 at 14:42

   Jéé 🙂 To jsem ráda, že tu jste. Já jsem tedy ještě v předatestační přípravě, takže si “ještě užiju”, ale už se na to začínám těšit 🙂 .

   • Marie 7.12.2017 at 22:56

    Taky jsem v přípravě 🙂 sbírám praktické zkušenosti jako vy;-) Už jsem objednala lepíky pro syna i synovce, snad si je užijí.

    • Míša 7.12.2017 at 23:34

     No tak to nám držím palce oběma 😀 Přiznám se, že doma je mi s holkama tuze dobře, tak uvidíme jak si Julinka zvykne na plnou školku a já možná zkusím nejprve zkrácený úvazek, když k tomu budou naklonění 🙂 . Lepíky jsou moc fajn, budou se určitě líbit. Dobrou noc

 • Míša 7.12.2017 at 14:47

  Dětský psychiatr, zatím v připravě 🙂

  • Míša 7.12.2017 at 15:22

   Jeee mam tu i milou Gis, která je již po pripravce 😊 vítejte a držím palce

 • Martina Novackova 7.12.2017 at 14:48

  Moje cesta je trosku klikata, mam doktorat z oboru zivotniho prostredi, v zahranici me to zavalo k administrative, organizaci skoleni, personalistice, po navratu do CR IT sales support, no a ted na RD fusuju do produkce a organizace eventu a asi je to TO 😁
  Diky za dalsi super knizni tipy 🙂
  Sleduji a sdilim, IG beelzebub103

 • Elizabeth Venkrbcová 7.12.2017 at 15:07

  Já jsem učitelka na základní škole, druhý stupeň. Moje předměty jsou přírodopis a zeměpis. Nyní teda na mateřské se skoro ročním synem. Do budoucna zvažuji i vlastní volnočasové centrum pro děti a rodiče…uvidíme. Líbí se mi balíček č. 1. Instagram – elizabethvenkrbcová

 • Pavlína 7.12.2017 at 15:21

  Před MD jsem pracovala v justici.
  Odebírám, sleduji FB a komentuji, sleduji Instagram (pauline_h1) a sdílím

 • Martina 7.12.2017 at 15:50

  Před MD jsem pracovala jako dispečer kamionové dopravy a asi se kvůli časové náročnosti na tuto pozici nevrátím. Uvidím co se za půl roky naskytne.

 • Nika Avokabre 7.12.2017 at 17:20

  fotografka. hledala jsem dlouho, ale tohle je to ono, snad nas to i jednou uživí:-))

 • Petra 7.12.2017 at 17:55

  Aktualne na materske, jinak interierovy designer. Diky me prdole, uz nejsem tou Petrou, kterou jsem byvala a nevim, jestli se k tomuto povolani vratim…asi si budu muset slabikar poridit i pro sebe 😉

 • Lenka Kotroušová 7.12.2017 at 17:57

  Jako právník na vymáhání pohledávek.

  Šoupátka mi fungují na PC a jsou super, na mobilu bohužel ne:-(

 • Iva 7.12.2017 at 18:47

  Jsem lékárnice, momentálně spis mlekarnice :). Na ig iva.sus

 • Martina 7.12.2017 at 19:53

  Před MD jsem pracovala jako referentka zahraničního obchodu, ale po MD chci jít někam jinam, ale kam, to ještě netuším. 🙂

 • Katy Maky 7.12.2017 at 20:01

  Prodejce aut 🙂 jinak soupatko super 👍
  Balicek 1
  Cacorka83 (IG) Katy Maky (FB)

 • Alena N. 7.12.2017 at 21:02

  Před MD jsem byla manažerkou na CC

 • Romi Zvonarova 7.12.2017 at 21:11

  Hezky vecer a dekuji za tak krasne napady na knihy atd. Pred MD jsem pracovala jako projektova asistentka v neziskovce, a take s manzelem uz nekolik let tocime svatebni i jina propagacni videa. Jinak sleduji na fb (romi zvon) i na ig (momentumvideo).

 • Yvette 7.12.2017 at 21:13

  Opet dekuji za uzasne tipy, knizecky na miru jsou uplne uzasny napad. tudiz samozrejme chci vyhrat balicek cislo 1 🙂
  A nesmirne me potesilo, ze Vas sleduje Vendulka Hegerova. To je tak…spisovatele ci jini umelci jsou pro nas tak neskutecni a predstavujeme si je, ze vlastne jakoby nebyli, jsou nedosazitelni a nedochazi nam, ze jsou to skutecni lide a maminky a pani, ktere taky chod na nakup nebo do divadla. Vendulku Hegerovou mam moc rada nejen prot, ze ilustruje i casopis PUNTIK, ktery ten odebirame, ale taky mame od ni nasi prvni obrazkovou citanku o skritkovi Judrovi a na te dcerka ulitavala hodne dlouho
  Dekuji za podnety i za mile setkani takto na dalku

  • Yvette 7.12.2017 at 21:40

   a v záchvatu nadšení jsem zapomněla napsat povolání – byla jsem před MD asistentkou pro 3 ředitele, taková holka pro všechno

  • Vendula Hegerová 8.12.2017 at 12:24

   Dobrý den:-))) To jste napsala krásně:-) Děkuji a hlásím, že jsem obyčejný člověk, který místo do divadla, chodí spíš na ty nákupy:-))) Moc pozdravuji Vaši dcerku i za celý Puntík:-)) Tyto soutěže jsou pro nás autory i takovým pěkným spojením s Vámi čtenáři…:-)

 • Lenka 7.12.2017 at 21:22

  prodavačka, jinak před tím cukrářka, po mateřské ještě nevím, ještě je čas.
  Líbil by se mi balíček č. 1., sleduji FB.

 • Rienka 7.12.2017 at 21:30

  Dlhsi cas som bola projektant, pred MD na 1,5 r. risk manager + na starosti grantove projekty tykajuce sa vyvoja …
  Cez MD technicko-administrativna vypomoc.

 • Zuzana 7.12.2017 at 21:48

  Opet krasne tipy,za ktere moc dekuji,rada se u vas necham inspirovat 🙂 momentalne jsem jeste rok na materske a predtim jsem pracovala v logistice 🙂

 • Petra Kadlecová 7.12.2017 at 22:08

  Jsem psycholožka, čerstvě po MD.

 • Veronika 7.12.2017 at 22:12

  Momentálně na MD, předtím psycholog.

 • Katka 7.12.2017 at 22:55

  Jsem zubní lékařka, před i po mateřské.

 • Martina 7.12.2017 at 23:13

  Líbil by se nám balíček č. 1. Má profese je sociální pracovnice v domově seniorů, v současnosti na rodičovské s dvojčátky 🙂 a ještě si jí chci prodloužit 🙂

 • Dagmar T. 7.12.2017 at 23:19

  Opět děkuji za krásné tipy. Jsou to úžasné věci. Takové neotřelé, neokoukané a opravdu originální! Je fajn vědět, kam chodit pro inspiraci na dárky:-) Ten slabikář je luxusní! Jinak před MD jsem pracovala jako personalistka, mzdová účetní a mzdová rozpočtářka. Prostě všechno kolem toho. Jako zpestření vedu jedno odpoledne v týdnu 2 kroužky v Domě dětí a mládeže. Jeden pro děti a druhý pro dospělé. Toto jsem si nechala i při rodičáku. Je to příjemné zpestření…

 • Radka 7.12.2017 at 23:20

  Dobrý večer, jsem vystudovaný právník a podnikatelka v oblasti realit.Váš blog sleduji se zájmem a moc Vám fandím! Balíček č. 1 by se nám líbil,ale ostatní dva jsou také k světu:-) Hezký večer. radka@bravoreality.cz

 • Petra Benešovská 7.12.2017 at 23:48

  Pracuji v obchodní kanceláři jedné velké sklárny, momentálně jsem ale na své 2.MD.. Líbil by se balíček č.1.. Paní Vendulce také fandíme, pár knížek doma máme ještě po starší ségře, už se ale nad obrázky rozplývá i 14měs. dcera;)

  • Vendula Hegerová 8.12.2017 at 12:25

   To je krása, že už se knížky takto dědí…:-) Doufám, že mi třeba někdy napíše nějaká starší paní nebo pán, že si pamatují z dětství ,,moji knížku”:-))

 • Iva Bidmonova 8.12.2017 at 0:05

  Zubarka na rodicovske☺

 • Šárka 8.12.2017 at 0:26

  dentální hygienistka tělem i duší:-) balíček č. 1 je skvostný!

 • Barbína 8.12.2017 at 2:10

  Učitelka v MŠ 😉

 • Katka 8.12.2017 at 6:21

  Mám vystudovanou všeobecnou sestru. Před MD jsem pracovala na dětském oddělení.
  Sleduji vás také na IG (Vovo.ka)

 • Bloud. Well Bloud. 8.12.2017 at 7:52

  Pracovala jsem jako asistentka v denním stacionáři pro lidi s mentálním postižením 🙂

 • Lucie 8.12.2017 at 8:24

  Pri studiu chuva,po studiu administrativa, ale i ta chuva porad, prace s dětmi (anebo ted cas s dcerou) me naplnuje o moc vic nez úřady. 🙂 Vsechny balicky jsou boží! inst luciecumrik

 • Lenka 8.12.2017 at 8:42

  Než jsem se dostala k nejkrásnějšímu a nejnáročnějšímu povolání, co znám, maminkou, pracovala jsem jako právnička 🙂

 • MP 8.12.2017 at 11:07

  Pracovala jsem jako asistentka ve firmě zpracovávající plast.

 • Veronika Mildnerová 8.12.2017 at 11:54

  Krásné knížky, malou by určitě zaujala ta s lepením 🙂 Já jsem zatím na rodičovské dovolené, ale zároveň pracuji jako Specialista prodeje licenčních služeb (nic neříkající pozice :-D). Vždycky se těším domů na malou a ikdyž to není sem tam jednoduché, tak si stejně člověk pomatuje jen to krásné 🙂

 • Pepe Peťule 8.12.2017 at 12:06

  Osud to tak zaridil,ze od skoly delam delam prodavacku.Ta jedina mi umoznila rychly nastup do prace pred materskou,behem rodicaku,po nem…a zase mi nejspis zustane po dalsim rodicaku.I kdyz me nenaplnuje,presto jsem rada,ze prace byla a zas doufam bude. 🙂

 • Petra V. 8.12.2017 at 12:22

  Dobrý den, Míšo, děkuji za velmi povedený a inspirativní článek. Knižky jsou skvělé, konkrétně s možností personifikace jsem se setkala poprvé a je to užasný nápad :0). No a mazlíka z NatyNaty toho prostě musíme mít :0). Před MD jsem měla nastarosti vedení ekonomického a personálního oddělení v autobusové společenosti. Práce mě moc bavila, ale byla velice časově náročná, tak uvidím, kam zamiřím po skončení MD. Užijte si celá rodinka krásný adventní víkend. Sleduji a sdílim na FB. Petra.

 • lucie 8.12.2017 at 13:18

  Pred materskou jsem pracovala jako analytik ve farmacii
  Na fb sleduji pod lucie lesprix

 • Veronika 8.12.2017 at 13:51

  Studovala jsem Ekonomku, ted si vegetim doma s malou, a pak budu hledat praci. ;-).

  Fb: Veronica Orphan
  Novinky sleduji: sierotova@gmail.com i manson-ka@centrum.cz
  Ins: sivegama

 • Marie 8.12.2017 at 13:58

  Před MD jsem pracovala jako referentka v investiční společnosti.

 • Lenka Svobodová 8.12.2017 at 14:20

  Jsem vystudovaná učitelka, matematiky a angličtiny. Před nástupem rodičovských povinností jsem lektrovala převážně dospělé jak v jazykovce, tak přímo ve firmách – pochopitelně jsem tam učila angličtinu. Teď si nejspíš vyzkouším učení předškoláčků. A mám nejvyšší čas rozmýšlet, kam se pracovně vrtnout, neb rodičovská se pomalu chýlí ke konci.
  Sleduju i na FB

 • Lenka 8.12.2017 at 14:34

  Dobrý den, pracuji jako office manager ve společnosti vyrábějící papír a i když jsem momentálně na MD, do práce chodím 2x týdně vypomáhat. Líbil by se mi balíček č.1.

 • Míša M. 8.12.2017 at 14:46

  Dobré odpoledne, děkuji za další super tipy :), ale kde na to brát a nekrást, že 🙂 Před MD jsem pracovala v laboratoři farmaceutické firmy jako kontrolor kvality… pěkný víkend.

 • Tereza Válková 8.12.2017 at 14:47

  Dobrý den, jsem odborný biolog, co ale bude po rodičovské, těžko říct…

 • Ivana 8.12.2017 at 15:49

  Fyzioterapeutka, nyní MD 🙂

 • Dagmar Kocourková 8.12.2017 at 15:50

  Dobré odpoledne,
  pracovala jsem jako personalistka a mzdová účetní v ústavu pro mentálně postižené.
  Líbil by se nám balíček č. 2.
  Mějte se hezky a díky za prima tipy.
  Dáša

 • Jana F. 8.12.2017 at 16:49

  Jsem na RD s dvěma synky. Starší má 4 a mladší rok. Předtím jsem pracovala jako programátor a analytik.

 • Zuzana T. 8.12.2017 at 16:50

  Pracuji jako účetní. Sleduji i na instagramu jako zuzana.tu11

 • Zdenka Hrubčíková 8.12.2017 at 17:57

  Já dělám dělnici,dělám zavity do matek 🙂 a baví mě to Zdeniada@seznam.cz

 • Markéta Rudolfová 8.12.2017 at 18:18

  Pracovala jsem v McDonaldu jako manzer.

 • Verča S 8.12.2017 at 19:42

  Doufám, ze se ještě stihneme soutěž. Kolegyně dětská lékařka 🙂 jinak balíček je nám asi jedno. Nejvíce se nám asi líbí jednička, ale jak říkám všechny jsou zajímavé 😉

 • Hana Simonekova 8.12.2017 at 19:47

  Dobrý večer,
  Než jsme se s manželem rozhodli vrátit z Londýna do Čech a založit tu rodinu, pracovala jsem tam v plánování jako Demand Planner. v Praze jsem pracovala pouhých 5 měsíců jako nákupčí, pak jsem nastoupila na MD. Jestli se k tomu vrátím, nevím, moc mě to neláká. Moc se mi líbí balíček č.1

 • Mishifufu 8.12.2017 at 21:01

  Guest service v hotelu. Vlastne super prace 🙂

 • Veronika Foto vp 8.12.2017 at 21:38

  Ja si pri Rd zacala diky dcerce plnit sve davne sny. Pracuji jako ucitelka ve skolce a zaroven jsem instruktorkou tanecku, plavani pro deti. Ma prace me bavi a naplnuje. Deti jsou nase budoucnost. Maji uprimnou radost ze zivota a radi se uci novym vecem. A ja dekuji sve dcerce za to, ze me “vratila” k mym snum. Kniha Slabikar povolani vypada uzasne. Jsem zvedava, co jednou dcerka bude delat. Pokud bude chodit do prace se stejnym nadsenim jako ja, bude to dalsi splneny sen. Sdilim i na fb 🙂 Dekujeme za soutez Miso Facebook Foto Vp

 • Pavla 8.12.2017 at 22:17

  Pracuju jako projektovy manazer v oblasti dotaci, predevsim v oblasti zivotniho prostredi. Pracuju i pri rD. Sleduju ig pod papaja7828

 • LenkaK 8.12.2017 at 22:26

  Momentalne jsem lekarnice na materske dovolene. Moc nas zaujal balicek c.1

 • Adela B. 8.12.2017 at 23:37

  Já byla procesní ananlytik, pomalu mi končí rodičovská dovolená, tak řeším co dál 🙂

 • Tereza 9.12.2017 at 9:30

  Admin. pracovnice. Na IG jsem jako terezaba1

 • Lenka 9.12.2017 at 14:44

  Povoláním úřednice, srdcem maminka a tkadlenka 🙂

 • Ilona 9.12.2017 at 21:04

  Marketing manager…ale co bude po MD je v oblacích…

 • Eva 10.12.2017 at 19:35

  Před mateřskou dovolenou jsem dělala koordinátora v České televizi 🙂

 • Zdenka B. 10.12.2017 at 23:20

  Jsem speciální pedagog. Před MD jsem pracovala jako vedoucí sociální pracovník v jedné neziskovce a zajišťovala vše od provozních věcí přes přímou práci s klienty až po koordinování projektů. Trochu pracuji i při MD, udržuji stále kontakt 🙂

 • Michaela Benešová 11.12.2017 at 10:24

  Úřednice

 • L.Najedlová 11.12.2017 at 23:09

  Já šla po škole rovnou na rodičák, takže ještě nic. Ale vystudovala jsem jazyky, tak půjdi tím směrem. Lucka Najedlová

 • Napsat komentář

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  MAMAblog roku 2017/18/19 jsme díky vám!

  Děkujeme, že jste se zatoulali až k nám. Narazili jste na blog mladé lékařky a především mámy, který je o lásce k dětem, zdraví, hraní, cestování, Project Life, vzpomínkách a všem smysluplném co nás baví a naplňuje. Doufáme, že se vám bude líbit.

  Kam za námi

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  TOP 20 NAŠEHO JARA

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Darujte poukaz na kurz nastávajícím rodičům

  Internet je plný informací, které ale mají skutečnou váhu? Co mám dělat? Povíme si vše od porodnice, prvních horeček a průjmů, přes otázky o očkování až po syndrom náhlého úmrtí a nácvik resuscitace kojence. Doma už vás nic nezaskočí! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Darujte poukaz na kurz dětské první pomoci

  Úspěšný projekt První pomoc dítěti už běží třetím rokem! Často si říkáte Co mám dělat? Přijďte a tenhle myšlenkový kolotoč dostane řád a vy pocit jistoty, že v případě nutnosti skutečně pomůžete! Nově i ON-LINE!

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Darujte poukaz na kurz první pomoci pro tatínky

  Nechce se tátům mezi houf žen? Už mám řešení. I tátové tráví s dětmi aktivní čas. Dokáží v případě potřeby pomoci? Pošlete mi partnery a táty vašich dětí na kurzy speciálně pro táty. Vždy odchází spokojení a mají odpovědi na všechny své Co mám dělat? otázky. Nově i ON-LINE!

  Už potřetí MAMAblogem roku! Děkujeme!

  Nejnovější příspěvky

  Na FB nechybíme, přihlaš se a nic Ti neunikne

  ×