dětské království #10 | Tady si hrajeme už celý rok

Je tady další kousek z pokojíčku našich holek. Je to v pořadí 10.díl, takže kdo nějaký v rámci rekonstrukce zmeškal, určitě doporučuju se k nim vrátit. Celý pokojíčkový seriál je totiž vůbec nejčtenější z celého blogu, což je i pro mě velkým překvapením 🙂 . Dnes je na programu hrací kout Nely a Julie. Konečně jsme dokázali v pokoji jasně vytyčit místo, které bude ke hraní. V druhé části pokoje pak mají spaní a to už jste na blogu viděli v článku Tak tady spinkáme. Dnes jsem musela k nafocení využít chvíle, kdy byl pokoj uklizený, protože takových chvil jinak moc není 😀 .

Celý hrací prostor jsme oddělili od té části spací pomocí IKEA knihovny Kallax. Hezky se tak uzavřel a oddělil hrací kout a rozdělil pokojíček na dvě části. Dnes tedy k té hrací. Co v ní máme a kam co ukládáme?

Do lavice dřív než ve škole

Sezení v pokojíku jsem řešila poměrně dlouho. Holky mají pod oknem mezi postelema 2 m dlouhý psací stůl, u kterého budou sedět až do dostudování všeho co si vymyslí 🙂 . Je tedy potřeba ještě další stolek? Já si dlouho říkala, že ne, ale nakonec mě pohled na holky posedávající na zemi přesvědčil. Velký stůl je praktický a sedíme u něj často, ale takový ten kam si vemou svačinu, lego nebo puzzle, ten tady chyběl.

Vybrali jsme nakonec ne úplně typický, ale praktický. Vejdou se k němu obě dvě a místa mají obě dostatek. Do obýváku se tak přestěhoval malý IKEA stoleček, který už jim velikostně ani prostorově nestačil.

Roztomilou, bytelnou a vzhledově krásně zapadající lavici i stolek (kuk tady) jsme našli v sortimentu Atelier Girafa. O mamince Monice, které tento e-shop patří už jsem vám tu psala a rozhovor s touhle designérkou si můžete přečíst tady: Na kávě s designérem.

Tip: značně se nám u lavice a stolku rozšířil počet míst k sezení. Když maj na sebe holky občas alergii (ano taky to umí 😀 ), sedí každá na jiné straně a s úspěchem pak využíváme houpací Utukutu prkno.

Dilema zda do dětských pokojů koberce, plovoučku, vinyl nebo parkety, tak o tom najdete psáno asi všude. Jeden čas jsem uvažovala, že podlahu překryjeme kobercem na „dětská léta“ našich dětí, aby se nepoškodily parkety. Ustoupili jsme od toho a byla to dobrá volba.

Kobereček jsem objednala pouze pod stolek, kde si holky nejčastěji vysedávají a v chladných dnech jako je tento (vrátili jsme se v noci z afrických 38°C do našich 12° 😀 ) si ho berou třeba na čtení a válí se po něm na zemi.

Zas tu byl jeden otazník – faktor kočka 😀 . My totiž doma koberce vůbec nikde nemáme a mintový koberec, který jsem si vybrala, je strašně krásný, ale „není chlupatý“. Tkaná oka lákaj každý drápek naší kočky, ale po 3 měsících soužití koberce s Kesinou a naopak, můžu prohlásit: „Mají se rády a respektují se.“ 🙂 . Kočka i koberec žijí a vypadá to, že naše kočka je vůči koberci imunní, i když na něm hodně často spí.

Velmi často se ptáte na velikost pokoje. Celkem mají holky na spaní a hraní 22 metrů čtverečních. V místě, ze kterého fotím následující fotku, stojí veliká dvoukřídlá skříň, kde mají celou svou garderóbu, takže na tomhle prostoru mají úplně vše, co za 4 roky u nás nasbíraly.

Nejoblíbenější kout knihomolek

Holky jsou prohlížecí a to ne málo. Po dvoutýdenním detoxu se vrátily z Afriky do své nory a první kam letěly byly police s knihami a LEGO Duplo. A protože recenze na knihy tu píšu často a ráda, nemálo dotazů od vás míří právě na knihovnu.

Jak můžete v pokojíku vidět, kombinuju levnější kousky s těmi designovými, na které si ráda počkám a sháním kousek po kousku. Na knihy jsme zvolili moc šikovné police, které prodává IKEA a jsou určeny dle jejich popisu na obrázky.

Koupili jsme holkám dvě tyhle police většího rozměru (mají dvě varianty) a na nich si střídají ty aktuálně nejčtenější kousky. Snadno se navrtají do zdi, mají hloubku jen 12 cm, ale knih se tam vejde fůra. Jen pozor, že je děti nesmí používat jako shody nebo žebřiny 🙂 .

Druhá úložna pro knihy je veliká bílá police. Vyhovuje mi, že má patra, kde děti dosáhnou snadno, ale zároveň ta, kam nedosáhnou. Vím, že to není klasické „připravené prostředí“, kde by dítě mělo na vše dosáhnout a vše si moct půjčit a zase vrátit, ale vyhovuje mi to.

Nedosáhneme si pro všechno

Od spodního patra uklízíme věci tak, aby tam byly hlavně hračky menší Julie. Ona si tak dosáhne až po první knihy, dřevěná pexesa a oblíbeného Gruffala se zvuky. Nelinka si dosáhne snadno ještě o patro výš, kde má své puzzle, které jsou na Julii ještě moc těžké a leda by je ztrácela. Do předposledního patra pak Nelinka ještě dosáhne, klasicky si bere jako schůdek houpací prkno.

Tip: V předposledním patře vedle Albi kouzelných tužek, mají holky své první rádio. Je to reprák, který funguje na bluetooth a cokoli se dá do repráku poslat. My si doma pouštíme každý den Rádio Junior, které máme rády. Stačí vedle položit nějaký telefon nebo si třeba přes USB tam pouštět písničky, které máte rádi. Slouží zároveň jako power banka, takže si můžete na cestě z repráku i nabít telefon.

V nejvyšším patře už jsou takové knihy, které si holky samy neberou. Jednak jsou tam takové, které si čteme před spaním jako pohádky. Jsou tam knihy poděděné po nás, které chceme předávat do další generace a ruce Julie by to asi nedovolily, pokud by k nim měla vlastní přístup.

A v neposlední řadě tam jsou knihy, které se na běžné čtení úplně nehodí. Několik takových, které jste viděli v seriálu o emocích. Smrt, smutek, strach, ale momentálně tam mám i nasbírané Albert knihy, které jsou teď aktuálně v kampani výměnou za samolepky. Tyhle kousky ještě holky neznají a neviděly, budu jim je dávkovat postupně.

Obrázky a poličky

Tak sezení a knihy jsou za námi. Před námi jsou ale ještě stěny a taky hraní samotné 🙂 . Hrací koutek vybavuji holkám postupně. Průběžně se plní od ledna a až na začátku léta jsme jej prohlásili za dokončený 🙂 . Vím, že vybírám věci dražší, ale věřím, že jsou to ty, co se budou předávat dál.

Jednak jsem se děsně moc zamilovala do zvířátek  celé kolekce Bloomingville. Je to dětské, ale zároveň ne infantilní. Pokojíček tak bude nejen pro děti malé, ale vydrží jim tak i do prvního stupně školy, kde si už začnou prznit samy 😀 . Vybrala jsem dva: medvěd na kopečku a medvěd pod deštníkem.

Krom obrázků jsem chtěla na stěny i nějaké poličky, ale už ne ty klasické „policové“. Vybrala jsem si domečky, do kterých se toho dost vejde a holky je s radostí používají. Julinka si dosáhne do toho nejnižšího, Nela i do druhého a do nejvyššího zatím jen já. Tam jsem jim nechala svítící Lightbox 🙂 .

V policích se to mění podle nálady. Zprvu tam holky rvaly i Lego, ale to už přešlo a ví, že nejvíc to tam sluší všemu, co má krabici nebo plyšáčkům a panenkám. Myslím si, že tyhle domečkové police budou oblíbené pořád, jen tam asi časem budou věci víc holčičí než hravé 😀 .

Tip: momentálně se v Nelinčině domečku zabydlely hračky eeBoo (u nás k sehnání na Mamiee.cz). Prošívací karty jste na blogu viděli minulý týden. Druhá hra na blogu teprve bude 🙂 .

Před tabuli i bez školní docházky

Když jsme u těch stěn a pověsili jsme obrázky a přibili domečkové police, nesmím zapomenout na tabuli. Jestli magnetickou nebo na křídy jsem přemýšlela dlouho. Nakonec vyhrála ta na křídy a dobře jsme udělali. Jen je k nim nezbytnost v podobě kříd, které nepráší – doporučuju 🙂 .

Tabule se stala doma hodně oblíbenou záležitostí. Víc než na kreslení ji ale využíváme na stínové divadlo a promítáme se na ni obrázky nebo třeba obyčejně svítíme přes různé hračky.

Prostor pro promítání dává tabule i nové hře Malý hvězdář, kterou jsem vám tady na blogu představila. Byl to můj soutěžní nápad do soutěže s CUTblogem a měl takový úspěch, že je už hotová na trhu a vy ji můžete mít na www.pikle.cz se slevou 10%. Stačí do poznámky napsat heslo MKLIFE 🙂 .

I my máme dost bordelu

Je tam, jen ho umíme schovat. Aby bylo dost prostoru opravdu pro všechno, máme na takové ty hračky bez pevného místa dva (puntíkatý a mintový) velké pytle. A když říkám velké, jsou fakt velké 😀 .

Vejde se do nich i Julinka, takže když doma hrajeme na schovku, najdeme Julii hlavně podle toho, že je vedle jednoho z pytlů až nápadně moc vysypaného borčusu 😀 .

Pytle jsme si objednali dva  a přiznám, že ještě je nemáme plné. Časem se ale určitě najde něco, co do nich půjde strčit. Teď tam mají holky hlavně balóny, nějakého plyšáka, peněženky, hrací sluneční brýle, foťáček a jiné nafukovačky.

Velké pokojíčkové hraní

Jednotlivé hračky představovat nebudu, těch najdete dost, když si v menu pod logem blogu kliknete na sekci Hraní 🙂 . Tady jen k těm pokojíčkovým. Jako správné ženy, pobíhají Nela s Julií kolem své plotny. Je to dřevěná kuchyňka ukořistěná přímo z výprodeje showroomu Atelieru Girafa, když jsme si tam s holkama udělali výlet. Celý showroom si můžete na blogu prohlédnou tady: Žirafí showroom.

Když jsme doma holkám zrušili kočárek na vožení miminek, to bylo nadělení. Asi půl roku se miminka a panenky jen tak povalovaly v krabicích kallaxu, až se nám jich i holek zželelo a dostaly všechny svůj domeček. Kočárek už byl hodně malý a když se Nela rozhodla, že bude vozit Julii, hrozil konec třicet let starého kočárku. Tak jsme ho uschovali pro další generaci a holek panenky a mazlíčci teď mají nový domeček z výprodeje showroomu v podobě téhle bílé postýlky.

Tip: Krom zaječích panenek mají holky v postýlce i NatyNaty míšánky, se kterými chodí večer spát a jsou to nejvoňavější hračky, které doma máme. Paní Renáta, která hračky pro děti šije ještě nemá svůj e-shop, ale její práci najdete na Facebooku nebo v milém e-shopu Proprcky.cz

Oddělujeme hraní a spaní

V zadní části pokoje mají holky postele mezi kterými mají pod oknem velký psací stůl. Za postelí Julinky je pak přiložený policový díl Kalax z IKEA. V něm mají holky veškeré své krabice s puzzlema a další hračky. Zrecyklovali jsme kufříky z Albi Kouzelného čtení, ve kterých byla tužka s knihou a v nich mají holky teď letáky a časopisy, které je denně fascinují 😀 .

Do polic pak hezky pasují boxy, které už tentokrát nemáme z ikey, protože ty přežily docela málo. Jeden box máme garážový a v něm jsou všechna auta a dopravní prostředky, které doma máme. Vůbec nejvíc jich tam je z Lega. Tenhle box je dřevěný, poměrně těžký a jsou k němu i kolečka, která když přimontujete, může box stát mimo polici na zemi. Vzhledem k tomu, že by se holky vozily po bytě, raději jej máme v knihovně zašoupnutý 😀 .

Druhý, mintový box je kartonový, a jak jsem se bála jeho životnosti, vidíte ho tady vyfocený dnes, po cca 5 měsících provozu. V něm jsou zase další drobnosti (momentálně tam jsou Emušákovi mouchy, které znáte ze seriálu o dětech a jejich emocích).

Vím, je to zase delší čtení, ale i tak doufám, že se vám líbilo a že jsem uspokojila všechny dotazy, které mi došly. Snažila jsem se to vypsat úplně všechno. Pokud ne, klidně se ptejte v komentářích, kde už budu zase pravidelně odpovídat.

Noo a za odměnu pro všechny, kteří dočetli až se, mám tu ještě adventní okýnko.

adventní okýnko: Nakupte v Atelieru Girafa v hodnotě 3000 Kč

Poukaz na nákup v hodnotě 3000 Kč mi pro vás věnovala paní Monika z e-shopu www.girafa.cz. Výherce si tak bude moct vybrat cokoli najde na e-shopu skladem 🙂 a že tam toho vůbec není málo!

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1. Pro účast v soutěžích je nutné odebírat novinky na blogu emailem. Odběr si snadno přihlásíte na blogu dole v zápatí, kde vyplníte email do políčka tabulky o zasílání novinek. Blog vám pak pošle zprávu, kdykoli se tady objeví nový článek 🙂 Odběr zkontroluji dle vyplněného emailu.

2. Odpověz na otázku zde na blogu nebo na facebooku: Co z e-shopu byste pořídili v případě výhry (tady vybírejte – klik)?

3. Pokud sleduješ náš Facebook MK life / mom of 2 & our life a okomentuješ nám tam tento článek „soutěžím na blogu“, zařadíme tvé jméno do losování ještě jednou.

4. Pokud budeš soutěž sdílet na Facebooku, zařadíme Tě do slosování opět ještě jednou. Šance vyhrát je tak vyšší.

Soutěž končí ve středu 28.11.2018,  výherce vyhlásíme na blogu v tomto článku.

MUDr. Michala Knězková

All posts

443 Comments

 • Kata 23.11.2018 at 22:15

  Jelikoz stále dětem zarizujeme pokojicky, tak by se mi libil svitici mifty zajic nebo koberce:-)

 • RadkaH 23.11.2018 at 22:18

  Tak zrovna v Ateliér Girafa bych si věděla vybrat mraky věcí 🙂 Už jen návrh pokojíčku pro naše holky by bylo něco parádního 😉

 • Kateřina Kovandová 23.11.2018 at 22:20

  Krása ❤️👍 doufám, že ze se mi dcerce podaří také zařídit takovéhle království ve kterém se.ude cítit dobře. Ateliér Girafa sleduji už delší dobu a obdivuji jejich výrobky, které jsou čisté, nepřeplacané, nápadité.. Vybrala bych například stoleček se židličku ve tvaru zajíčka a lampičku na zeď ve tvaru mráčku, nejradši bych ale od nich vybavila celý pokojíček😍

 • Jana 23.11.2018 at 22:23

  Vše vypadá bezvadně, ale asi bych vybrala lampičku
  http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/miffy-first/

 • Andrea 23.11.2018 at 22:24

  Vybrala bych pro kluky doplňky do dětské pokoje. Tohle by byla super výhra, budu si držet pěsti 😀..Díky,díky za soutěž..

 • Lenka 23.11.2018 at 22:26

  Nejvíce mě asi zaujala lampička miffy first. Byl by to krásný doplněk do našeho pokojíčku. Navíc se hodí jak pro holčičku tak pro chlapečka.

 • Míša Drozdová 23.11.2018 at 22:27

  Doplňky do dětských pokojíčků. Je to skvělá výhra 😉 děkuju za bezvadnou soutěž 🙂 Hezký večer. M.

 • Dana Müller-Mazan 23.11.2018 at 22:28

  Moc dlouho mam zalusk z atelieru girafa tady tuhle lampicku,prvne se me libil zajic ale tento mede nema chybu http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/lampa-nocni-brown-s-original/ sdilim na fb 🙂

 • Míša Drozdová 23.11.2018 at 22:29

  Brala bych doplňky do dětských pokojů. Je to bezvadná výhra, děkuju za ní. Hezký večer 🙂

 • Petra Konečná 23.11.2018 at 22:29

  lampicka Miffy first!:) je nadherna

 • Adéla Šimková 23.11.2018 at 22:29

  Právě zařizujeme klukům pokoje, takže by se nám výhra náramně hodila. Mladšímu bych vzala tabuli medvěda a staršímu háčky ve tvaru hvězdiček.

 • Verča S 23.11.2018 at 22:29

  Pro staršího syna tabuli nástěnku medvěda a pro to naše pide chrasticiho Králíčka Nin nin

 • Marie 23.11.2018 at 22:31

  Pokojik jsem obdivovala jiz loni, kdyz jsem cetla prvne clanek. Holky maji opravdu krasne kralovstvi! Na eshopu jsem nasla presne to, co si mala preje…baldachyr nad postel… takze jednoduche vybirani: baldachyr royal rose… mozna bych prihodila i ruzovy mini stan, at ji to v pokojiku ladi😉. To by byly vanoce😍. Jinak na eshopu jsem se opravdu kochala… hned bych chtela byt zpatky ditetem.😂

 • Katka 23.11.2018 at 22:31

  Já bych vybrala kufřík badatelsky, myslím, ze by to teď dost užil, porad něco zkoumá a vymysli 🙂 děkuji

 • Kamila M. 23.11.2018 at 22:32

  Taky by se mi líbila zaječí lampa nebo nějaká hračka, třeba garáž na auta 🙂

 • Marie 23.11.2018 at 22:33

  Mam sem psat, ze soutezim na fb a sdilim? Jsem trosku zmatena. Dekuji a hezky vecer.

 • efcza lexa 23.11.2018 at 22:33

  Je toho strašně moc, co se nám líbí, ale vyhrála to sada zmrzlin, kytara (ať si to užijí i sousedi) a velká sada nářadí 6+

 • Hana 23.11.2018 at 22:33

  Je těžké vybrat / vypichnout jednu věc . A je tezke nevybírat jen podle sebe, ale podle potřeb a vkusu děti . U mě dcery by to momentálně vyhrál dřevěný kočárek ! A syn by zase potřeboval plysoveho medvěda , do kterého by schoval pyzamo 🙂

 • Nikol Turekova 23.11.2018 at 22:34

  Dreveny kocarek

 • Hana Dlouhá 23.11.2018 at 22:34

  http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/doktorska-sada/
  Vybrala bych doktorskou sadu. Moc děkuji za článek projdu všechny díly, za měsíc se stěhujeme a jsem úplně ztracená co se týče pokojíčku.

 • Hana Dlouhá 23.11.2018 at 22:35

  Vybrala bych doktorskou sadu. Moc děkuji za článek projdu všechny díly, za měsíc se stěhujeme a jsem úplně ztracená co se týče pokojíčku.

 • Maru Formánková 23.11.2018 at 22:36

  V pokojíčku nám chybí poličky a ty hvězdičkové od Girafy jsou parádní.

 • Maria 23.11.2018 at 22:36

  Je opravdu těžké vybrat, je tam toooolik krásných věcí. Pořídila bych kuchyňku přírodní 2445.

 • Daniela Fišerová 23.11.2018 at 22:38

  Wow, tak to je velká paráda. Asi bych pořídila lampičku Miffy First a hrací stahovací pytel 😊

 • Veronika 23.11.2018 at 22:38

  Tohle by byla pro nas uzasna vyhra. 🙂

 • Jana 23.11.2018 at 22:38

  Nejaky ten ulozny box by se hodil 🙂

 • Eva 23.11.2018 at 22:39

  Pořídila bych nejspíš odrazedlo nebo svítícího medvídka 🙂

 • Iva Sedláčková 23.11.2018 at 22:39

  Dobrý večer. Velmi me zaujala lednice 🙂 ta by se k naší kuchyňce velmi hodila 🙂

 • Barbora Vaňková 23.11.2018 at 22:39

  Medvedi tabuli 🙂

 • JanaK 23.11.2018 at 22:40

  Pořídila bych asi koberec se silnicí nebo kolejema, nebo něco bezva do kuchyňky 💛.

 • Marta 23.11.2018 at 22:41

  Tak to je krasna vyhra! A vzhledem k tomu, ze se snad budeme pristi rok stehovat a tim padem zarizovat detsky pokojicek, tak by se uplne hodila :)). Je tam dosti praktickych veci, ale tentokrat bych vsadila na roztomilost a zvolila bych zrejme lampu miffyho..

 • Alena 23.11.2018 at 22:41

  No, bylo by to těžké rozhodování… Moc se mi líbí dřevěné doplňky do kuchyňky, ale i obrázky, koberečky a úložné boxy a pytle 🙂

 • Adela Moravcová 23.11.2018 at 22:41

  Medvědí koberec a nástěnku!

 • Katka B 23.11.2018 at 22:41

  Nějaké vesele polštářky by naše prcky určitě potěšili 🙂

 • Klára Tošovská 23.11.2018 at 22:42

  Moc se mi líbí kufřík d aluminiovým nádobím a nebo křesílko 🙂

 • Lenka Sedláčková 23.11.2018 at 22:42

  U nás by byla rozhodně ta nej výhra mifty zajíček 🙂

 • Jiřina 23.11.2018 at 22:45

  Líbí se mi plno věcí, začala bych asi pd podlahy – koberce a pak doplňky… Díky za soutěž. 🙂

 • Lenka 23.11.2018 at 22:45

  Obávám se, že bych si tam vybrala téměř vše 😉 ale zaujal mě ten badatelský kufřík.

 • Jana 23.11.2018 at 22:46

  To by se vybíralo. Hodila by se lampička nebo i polička, koberec. Ale z lampičky by děti byly asi paf nejvíce

 • Martina V 23.11.2018 at 22:47

  Maji nadherne veci, kdybych vyhrala, budu vybirat nejaky designovy kousek nabytku – lampu, policku… diky za dalsi krasnou GA 🙂

 • Eva Vokounová 23.11.2018 at 22:47

  Mně se líbí stojánek na stůl a to úžasné dřevěné nádobí do kuchyňky 🙂

 • Lenka 23.11.2018 at 22:48

  Dcera dostane k narozeninám dům pro panenky, tak aby to bylo fér, vybrala bych garáž pro syna: http://www.girafa.cz/kidsconcept/garaz-2/ 🙂

 • Alča 23.11.2018 at 22:48

  Už dlouho pokukuju po stínovém divadle a ten kufřík nářadí je taky úžasný 😊

 • Michaela 23.11.2018 at 22:50

  ja bych brala urcite neco z doplnku a asi Miffy first, je tam toho na vyber mooc 🙂

 • Tereza 23.11.2018 at 22:51

  Uz z fotek obdivuji Vas pokojicek 💓 hlavne se mi libi kombinace parket. Mame je doma a musim rict, ze koberec pouzivame taky jen na hrani, kde mame jeden mensi a pak jednu detskou podlozku. 🦒 ma spoustu krasnych veci a hracek, ktere jsou originalni a nadherne!!!!! 💓💓💓 ale uhranulo me retro 🚴‍♀️

 • Jana 23.11.2018 at 22:52

  Stolecek se zidlickou, at ma na cem tvorit ty jeho umelecka dila

 • Martina Rozsívalová 23.11.2018 at 22:54

  Vybrala bych doplnky – koberec ‚ skakaci panak‘, stahovací hraci podložku a možná nějaké odznacky 🙂

 • Hanka 23.11.2018 at 22:57

  taky se chystame na upravu pokojicku, dame holky 7l a 1rok dohromady. Stranku atelier girafa znam, chodim se tam divat skoro kazdy den. Maji tam spoustu krasnych veci, ale nektere teda „silene“ drahe. Moc se mi libila jedna detska postel se skluzavkou a splhaci naklonenou rovinou. Díky za soutez, budu doufat, že se na nas stesti usmeje.

 • Jana Herr 23.11.2018 at 22:58

  Ty kufriky jsou super 🙂 nebo kavovar do kuchynky, to by se mi libilo 🙂

 • Míša N. 23.11.2018 at 22:58

  Pekne designove kousky. Libi se mi koberce, ulozne boxy nebo tabule. Vybiralo by se moooooc dlouho 😊.

 • Zuzana 23.11.2018 at 22:59

  Krásné věci. Chystáme se zařizovat pokojík a pěkný kobereček by se určite hodil😊

 • Katka 23.11.2018 at 23:00

  Hezký večer, hodily by se nám poličky na knížky,které zrovna čteme 🙂 Prima dny

 • Zuzana Šimičáková 23.11.2018 at 23:00

  Vybrali by sme svetlo do pokojicku, to sa snazime doladit uz dlho 🙂

 • Vanda 23.11.2018 at 23:01

  Zrovna jsme ve fázi, kdy holky dostaly poschodovou postel, kterou jsme prvně natreli na bílo,to se holkam líbilo nejvíc. Tatínek pak Dokoupil další kallax a maminka všechny hračky uložila ☺️ Stůl už máme , a od Ježíška dostanou židle, ale ještě chceme holkam udělat menší kosmetický koutek, tak by jsme v případě výhry vybírali něco co by nám v tom pomohlo ☺️

 • Veronika Kokešová 23.11.2018 at 23:03

  Hezký večer, opět kouzelný článek a nádherný pokojíček 🙂 my se za týden stěhujeme do domku, kde obě děti budou mít svůj pokojíček, jeden růžový a druhý v podobě džungle, určitě by jsme z tak krásné ceny vybrali, po malou zmrzlinky do kuchyňky (v létě je miluje) a pro staršího stan 🙂

 • Jana Panáčková 23.11.2018 at 23:04

  Určitě bych vybrala nějaké doplňky do pokojíčku holek. Králičí a medvědí polštáře jsou úžasné!

 • Martina 23.11.2018 at 23:04

  Atelier Girafa má spoustu krasnych produktu, az clovek nevi co by vybral. Od nabytku pres hracky i doplnky do pokojiku. Moc hezke a jednoduche. Verim, ze spolu s mymi syny by jsme vybrali to nejlepsi do jejich pokojicku.

 • Hana 23.11.2018 at 23:05

  Asi knihovnu…

 • Iva 23.11.2018 at 23:05

  Vaše holčičky mají opravdu krásný, vkusný a nadčasový pokojíček, co se neokouká 🙂 až budeme zařizovat pokojíček pro naše holky, určitě se nechám inspirovat. Do Atelieru bych zašla s dcerkou a jsem si jistá, že kočárky a postýlka pro panenky by jí uchvátily 🙂

 • Vanda 23.11.2018 at 23:05

  Zrovna jsme holkam pořídili patrovou postel, kterou si musely prvně pretrit na bílo, a to je bavilo nejvíc. Tatínek Dokoupil další kallax, a maminka všechny hračky uložila. Stůl už máme, ale židle dostanou od Ježíška, zatím mají naše z jídelny. Chceme ale holkam udělát malý kosmetický koutek, tak by jsme v případě výhry vybírali něco co by nám k tomu pomohlo ☺️🤩

  • Vanda 23.11.2018 at 23:06

   Jejda 😂 podařilo se mi to dvakrát vložit ☺️

 • Martina Kulíšková 23.11.2018 at 23:05

  Určitě bych vybrala nějaké hračky, např. badatelský kufřík, ten by se holkám líbil moc.

 • Darina 23.11.2018 at 23:06

  Moc krásný pokojíček. Vybrala bych doplňky do pokojíčku.

 • Marie Smáková 23.11.2018 at 23:06

  Nedávno jsme se přestěhovali, takže bychom uvítali nějaké poličky a obrázky pro doladění:-)

 • Eva Suchomelová 23.11.2018 at 23:09
 • Zuzana Kudrnová 23.11.2018 at 23:10

  Vybrala bych asi sviticiho zajicka.

 • Martina 23.11.2018 at 23:11

  Tak to je krásná výhra! Potřebovali bychom stoleček s židličkami;)

 • Lucie Košťálková 23.11.2018 at 23:14

  Určitě něco ze sekce doplňků, jako tabuli, nádobí atd 😉

 • Radus 23.11.2018 at 23:16

  je toho tam spoustu, co by se mi líbilo, třeba koberec silnice, koberec panák, komoda s otočným stolem, extra bezpečnostní zábradlí,domeček se silnicemi, dřevěné zmrzliny, ty jsou boží a spoustu dalších 🙂

 • Monika MIKULOVÁ 23.11.2018 at 23:18

  Líbí se mi kufrik botanický, a kupa dalsich vecicek krásných

 • Martina 23.11.2018 at 23:18

  S manzelom uz dlho pokukujeme po posteliach.A atelier giraffa ich ma krasne, uzasne ale tiez drahe😒Tak snad nekdy nasetrime👍

 • Tereza 23.11.2018 at 23:21

  Nádhera to je, těžké rozhodování… určitě by se hodila lampička, nástěnka, badatelský kufřík… A chrastítko pro malého bráchu 🙂

 • Petra 23.11.2018 at 23:21

  Synovi teprve budeme zařizovat pokojíček a tak by se určitě něco na výběr našlo.

 • Iva Bidmonova 23.11.2018 at 23:23

  Krasny vecer. Dalsi krasna soutez. Ja bych nasemu synkovi vybrala asi tabuli nebo lampičku 😁

 • Mirka Matuskova 23.11.2018 at 23:23

  Krasny pokojik. Mne by se libily dekorCe do pokojicku anebo pak xylofon nebo nejaka jina hudebni hracka.

 • Veronika 23.11.2018 at 23:23

  Kouzelný kaleidoskop. Pro sebe! 😀

 • Markéta P. 23.11.2018 at 23:25

  To je opravdu hodně těžké zvolit pouze jednu věc, také jsem ve fázi dozařizování pokojíčku pro holky, takže těch nápadů a inspirací by bylo fakt hodně. Tohle by byl dárek, který by mě asi potěšil hodně. Udělat těm dvěma svým princeznám radost něčím, co bych jim za normálních okolností rozhodně nemohla dopřát, by bylo super. Schovávám na později a určitě se na stránky někdy v budoucnu vrátím, nabízí moc hezké věci.

 • Lucie 23.11.2018 at 23:26

  Asi ten lepenkovy domeček se silnicemi, nebo velký stahovací pytel na zem, to by mohlo být užitečné 🙂

 • Lucie Vasilová 23.11.2018 at 23:26

  Určitě bychom rádi dovybavili pokojíček nějakým pěkným doplňkem.

 • Pavla 23.11.2018 at 23:28

  Koukala jsem po zrcadle..(myš), pak narazila na luxusní sadu na hraní – zmrzliny…ach! Ale pořídila bych nové židličky ke stolku

 • Karolína 23.11.2018 at 23:28

  My sice už pokoj zařízený máme, ale moc by se mi líbil pro děti stahovací hráči pytel a kuchyňka. Ale samozřejmě mě nadchlo spoustu jiných věcí. Jsou moc krásné, děkuji za tip na vánoční dárky. Přeji hezký večer

 • Jolana 23.11.2018 at 23:29

  Dobrý večer, vybrala bych malé záležitosti – stínidlo, sady nádobí pro děti. Vše je krásné, vkusné.

 • Anna 23.11.2018 at 23:30

  Zrcadlo myš, nástěnka 🤗

 • Libka 23.11.2018 at 23:31

  Badatelský kufřík vypadá skvěle. A koberec!

 • Veronika Budínská 23.11.2018 at 23:34

  Krásný věci! 🤗 Tam bych toho vybrala více, ale pro mé kluky mě tam zaujala pirátská loď a dřevěný auta.

 • Renata Ševčíková 23.11.2018 at 23:34

  http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/krabice-nejen-na-boty-2/ aještě určitě nějaký doplněk 😉

 • Dagmar Bezstarostová 23.11.2018 at 23:34

  Pokojíček budeme zařizovat už začátkem roku a Ateliér Girafa už mám dávno v merku 😀 stůl s lavici je super a králíček Miffy original xl 🔝

 • Eliška 23.11.2018 at 23:35

  téééda to je těžké! Strašně se mi líbí polička se šnekem a malý miffy first

 • Iva 23.11.2018 at 23:35

  Vybrala bych holkám do pokojíčku koberec.

 • Amellia 23.11.2018 at 23:40

  Hezký večer, určitě bych si vybrala nějaké kuchyňkové prvky, protože v tom teď naše Ema jede ve velkém a moc jí baví hrát si na vaření 🙂

 • Tereza 23.11.2018 at 23:40

  Hodily by se nám nějaké doplňky do budoucího pokojíčku,třeba stolecek a zidlicka 🙂

 • Markéta K. 23.11.2018 at 23:41

  Tak toho by bylo…. 🙂 líbí se mi třeba světlo zajicek Miffy:)

 • diona.ea 23.11.2018 at 23:48

  No, je tam toho hodně…uff…pobavila mě růžová retro aktovka…..taky mě dost uzemnily ty ceny…a vrátily pěkně zpět na zem:-) Nicméně bych vybrala kuchyňku přírodní. Překvapilo mě, že máte tak „málo“ hraček. Vlastně to obdivuji, ale když já si nemůžu pomoct….no minimalista ze mě asi nebude 🙂

 • Gisela 23.11.2018 at 23:49

  Nechala bych vyber na detech 🙂

 • Magdalena 23.11.2018 at 23:51

  Líbí se mi moc ty kufříky, botanický nebo badatelský…

 • Tereza Vykydalova 23.11.2018 at 23:52

  Lampičku Miffy zajíčka. 😉 Díky za inspirativní článek.

 • Karolina 23.11.2018 at 23:58

  Tolika krásných věci co mají na webu ze bych ani nevěděla co si tanto vybrat, protože me láká všechno. Vybrala bych si třeba nějaké polštářky, světlo/stínidla nebo třeba retro odrazedlo.
  Jinak musím rict ze mate opravdu krasne zařízený pokojíček, myslela jste úplně na vše. doufam ze i me se povede zařídit ho podobne

 • Helena Kotrchová 23.11.2018 at 23:58

  Ja bych potrebovala byt milionar 😂 nejsois by vyhrala nektera z kuchynek,asi tato http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/kuchynka-prirodni/

 • Iva Pelikánová 24.11.2018 at 0:01

  Postel domeček❤️Jen nevím,zda by mne to doma proslo🙉

 • Bohdana Pejchalová 24.11.2018 at 0:02

  Poradila bych se s dcerou,kazdopadne vybavou do kuchynky zmrzlinami a kavovarem bych se mohla trefit;)

 • Hana Procházková 24.11.2018 at 0:04

  Míšo, vybrala bych teepee. Děti začínají mít schovavaci a bunkrovaci období. Takže tohle by jim určitě přišlo vhod.

 • Jitka 24.11.2018 at 0:06

  Nás zařizování pokojíčku teprve čeká. Líbí se mi židlička s hvězdičkami, úložný box s mráčkem, medvědí nástěnka… A partner by byl unešený z Miffy noční lampy 😀

 • Monika Sahebová 24.11.2018 at 0:07

  http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/koberecek-srnecek/ a urcite bych jeste neco vybrala 🙂

 • Katka Sormova 24.11.2018 at 0:08

  Ten kobereček srneček.. ach 🙂 nebo tabule na zeď!

 • Michaela 24.11.2018 at 0:08

  Kdyby jsme vyhráli jednoznačně by jsme pořídili dekorační noční lampu Miffy , protože náš syn už od narození má lampičce podobného usínáčka od Happy horse. A tak si ho oblíbil, že bez něj neusne, pořád ho má u sebe a je to jeho největší kamarád i nyní v jeho třech letech. Teď oslavil narozeniny tak by byl z lampičky nadšený. Jen by jsme výhru museli doplatit 🙂

 • Marika V 24.11.2018 at 0:11

  Jeeeej, k tomuto článku som sa dlho vracala, ale už som naňho zabudla, a preto som rada, lebo som načerpala opäť nejaké inšpirácie, a veľmi ma na stránke zaujala lampa zajaca ( úplne by sa nám hodila – máme zajacove tapety 😀 ), a nemáme stropné svietidlo, takže super nápad…a ešte sa mi páči sťahovaci pytel na hračky, a ten plyšák kde sa dá schovať pyžamo, myslím že to by sa páčilo našim babám 🙂

 • Bara Mikolasikova 24.11.2018 at 0:12

  😊 nakoupila bych drevene hracky. Vlacek se zviratky je kouzelnej 😍😍😍

 • Kristýna 24.11.2018 at 0:32

  Nevím, co vybrat, mají tolik krásných věcí! Ale poličky na knihy nebo židličky s hvězdičkami by se nám hodily moc 😉

 • Lenka 24.11.2018 at 0:40

  Na jare se chystame prohodit loznici s pokojem, at maji kluci vetsi pokoj, takze tato vyhra by byla paradni. Jeste nevim, do jakeho stylu budeme pokoj ladit, zatim se divam na inspiraci na internet, tak nemuzu rict, co presne bych vybrala. U Girafy je hromada krasnych veci 🙂

 • Jindřiška 24.11.2018 at 0:41

  Dreveny vlacek se zviratky,nadobi do kuchynky.

 • Jaroslava Rychtecká 24.11.2018 at 0:46

  Mají tam tolik krasnych věcí😊, že asi nevyberu favorita…Ale buď bych pořídila neco v „oddělení“ hraček, nebo mozna lampičku zajice😊

 • Soňa 24.11.2018 at 0:51

  Jelikož budeme zařizovat klukům pokojíček, výhra by se hodila! Mají tam krásné věcičky! Např. poličky, věšáčky a světla

 • Denisa 24.11.2018 at 1:03

  Vsechnoooooo

 • Tereza Bártková 24.11.2018 at 1:08

  Vybrali bychom doplnky, jsme cerstve ( par mesicu) prestehovani v novostavbe , tak uz by to chtelo cely pokojik doladit , lampicku, obrazky, koberec uz tam mam vyhlidnute
  Zdravi Tereza
  bartkovatereza@centrum.cz

 • Pavlina 24.11.2018 at 1:08

  Tady je tolik krasnych veci,nejspis asi nejakou dekoraci holcickam do pokojicku😊

 • Lada M. 24.11.2018 at 1:10

  Díky za tenhle článek. Byl asi úplně první, který jsem na Vašem blogu viděla. Takže je to taková nostalgie 😊 V ateliéru bych vybrala světýlko Miffy a koberec panák, pro trochu “organizovaného” domácího pohybu 😅

 • Zuzana Křížová 24.11.2018 at 1:36

  Hračky nebo doplňky do pokojícku, výběr bude těžký

 • Adéla 24.11.2018 at 2:04

  Z Gitafy bych vybrala svetlo Miffy, ktere je krasne a hodi se do každého interieru i mensich rozmeru 🙂

 • Jana Stecová 24.11.2018 at 2:57

  Koupila bych hrací stahovací pytel a nějaké světlo. A radost by doma byla i z lednice, kuchyň pro dceru jsme sice vy robili sami, ale lednici tam nemá a ta by se tam i stylově hodila. Jen kde na ní vzít místo 😀

 • Romana Navrátilová 24.11.2018 at 4:57

  U nás by vyhrála nástěnka a tabule na stěnu a nesmělo by chybět zrcadlo.

 • Veronika 24.11.2018 at 5:23

  Určitě lampičku Miffy first light ❤️🐇

 • Hana Lorencová 24.11.2018 at 5:58

  Moc krásné. A jak je nádherně uklizeno, závidím. Z nabídky e-shopu bych vybrala koberec Skákací panák.

 • Hanka 24.11.2018 at 6:28

  Koberec skákací panák

 • Iveta 24.11.2018 at 6:32

  Nádherně uklizeno!
  Doplatila bych si postel Space Dream.

 • Lucie 24.11.2018 at 6:37

  Vybrala bych nějaké doplňky do vznkajícího čtenářského koutku pro našeho nejmenšího, koberec, poličky apod.

 • Buroška 24.11.2018 at 6:52

  Pokojíček holek je naprosto dokonalý! Cipískovi jsme zařídili jeho první pokojíček v létě, myslím, že se mu líbí. Ale co mu určitě chybí je tento stahovací pytel s cestou (http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/hraci-stahovaci-pytel/) 😊

 • Monika Plonková 24.11.2018 at 6:54

  Krásný den Míšo, já ten váš holčičí pokojíček viděla snad 100x a pokaždé ho znovu a znovu obdivuji a doufám, že jednou těm našim dvěma holčičkam taky vytvoříme tak vkusnou a přesto dětskou oázu klidu pro spánek a hraní.
  Nejspíš bych zvolila dřevěný úložný box růžový s hvězdičkami, zrcadlo ve tvaru myšky, a stínidlo ve tvaru balónu 🙂
  Děkuji za soutěž a mějte se krásně, Monika.

 • Lenka 24.11.2018 at 7:01

  Tak na tuto otazku nedokazu odpovedet hned. Výhra by se mi moc libila, chodim se tak casto kochat. Libi se mi tam tolik veci 😉 kdyz vim, ze potrebuji darek, co neprodavaji v kazdem hrackarstvi, jdu na jostotu sem.

 • Jana Považská 24.11.2018 at 7:07

  Maji spoustu krasnych veci. Hodil by se koberecek do pokojicku. Take mam zalusk na drevene vahy.

 • Martina Hanulikova 24.11.2018 at 7:10

  Určitě bych za výhru pořídila medvědí tabuli a koberec. ❤❤❤

 • Lenka Valová 24.11.2018 at 7:19

  Obchod je nádherný, nevěděla bych co vybrat dřív. Asi nějaké doplňky do pokojíčku.

 • Bára Veselá 24.11.2018 at 7:22

  Děkuji za inspiraci. Stále ladím synův pokoj a stále zjišťuju, že jsou potřeba další a další změny… Vybrala bych mu lampu mifty, nebo šnečí polici.

 • Veronika Przybylová 24.11.2018 at 7:27

  Jednoznačně by vyhrál svítící Miffy! 💜💚💜

 • Kateřina Spejchalová 24.11.2018 at 7:43

  Krása střídá nádheru! 😍 Líbí se mi spoustu věcí. Vybrala bych medvědí nástěnku a kobereček a také mě zaujala tabule a zrcadlo. A moje malé baristy by rozhodně potěšil dřevěný kávovar 🤗 děkuji za soutěž! ❤️

 • Katka 24.11.2018 at 7:44

  Líbilo by se mi tam spoustu věcí, výběr je těžký – mají tam promakanou sadu na pečení (dřevéné těsto se dá vykrajovat), krásnou zastrkávačku dort a moc pěkné tvarem nářadí pro malé kutily.

 • Michaela 24.11.2018 at 7:46

  Vybrala bych si lampičku Miffy.

 • Katka 24.11.2018 at 7:49

  Pěkné ráno, mě se moc líbí ty hračky, třeba dřevěné vybavení do kuchyňky je moc krásné.

 • Dita 24.11.2018 at 7:57

  Vzhledem k tomu, ze nyni chystame kompletní renovaci pokoje kdy do ryze holciciho musime zahrnout taky klucici část a našeho téměř ročního kloučka ubytovat s 5ti letou slečnou:-) vyzva bude nelehka a poukaz na nakup by se tuze hodil. Kde začít, toybox, knihovna,doplňky atd…

 • Vendula Sliwka 24.11.2018 at 7:59

  Mě se líbí koberec se skakacim pánakem a pak nejakoubhracky moulin roty

 • Martina 24.11.2018 at 8:03

  No to nevím, co vybrat dřív.. Dřevěné zmrzliny, pokladnu, nářadí pro kutily, čajový set.. nebo kostky s písmenkama…nebo stahovací hrací podlořku.. Asi bych musela losovat:-) A až někdy vyhraju ve sportce, tak bych vybrala velkou patrovou rodinou postel:-))

 • Ivona 24.11.2018 at 8:07

  Tak u nas jasná volba. Hrací stahovací pytel a látkový koš na cokoliv. 🙂

 • Bára 24.11.2018 at 8:09

  Mám 2 holčičky a největší radost by jim udělala lampička Miffy First
  😉

 • Tereza 24.11.2018 at 8:10

  V příštím roce nás čeka zařizování pokojíčku a moc by se mi do něj líbil úložný box a koberec se skákacím panákem.

 • Nikol Horáková 24.11.2018 at 8:11

  Určitě by se nám výbava hodila, bydlíme v novém teprve rok, takže to ještě není vyladěné. Koupila bych mu nějakou poličku na knihy nebo pěkné úložné boxy na hračky a třeba i nějaké hračky. Nebo tuhle rozkošnou lampičku ! http://www.girafa.cz/podle-vyrobce/lampa-nocni-brown-s-original/

 • Karolína 24.11.2018 at 8:13

  Tolik krásných věcí… Snad se jednou dcera dočká vlastního pokojíčku. Takhle by asi nejvíc ocenila skládací domek, stále si staví nějaké skrýše. A určitě by se jí líbil kufřík s baletkou. Mně se moc líbí kapsář. Díky za další skvělou soutěž.

 • Kač Káldy 24.11.2018 at 8:21

  Hustý, krásný, začínám šetřit a konkrétně na retro odrážedlo, doplňky do pokojíčku, myší rodinku a dalších 100 věcí co by se nám do nového pokojíčku, který připravujeme hodili.

 • Andrea Mertová 24.11.2018 at 8:33

  Libi se mi koberec medved a drevene hracky 🙂

 • Katka 24.11.2018 at 8:36

  Tabuli, lampičky, dekorace 😉😊

 • Veca 24.11.2018 at 8:39

  Libi se mi garaz nebo nejake doplnky do pokojicku 🙂

 • Hana Pribylova 24.11.2018 at 8:40

  Nastenky a drevene hracky 😍

 • Adéla Urbancová 24.11.2018 at 8:42

  Nějak mi dříve unikla inspirace na tento e-shop a teď nestačím koukat ! :-O
  Pořídila bych vybavení do kuchyňky a obchůdku pro dceru. Koukám, že mají parádní kávovar, toastovac apod 😍

 • Štěpánka 24.11.2018 at 8:43

  Na jaře plánujeme zařizovat dětem pokojíček, tak toho bude potřeba hodně. Určitě se v něčem necháme inspirovat vaším výběrem. Teď se mi líbí u žirafy týpí nebo ten stahovaci vak na hračky se silnicí …. vlastně líbí se mi úplně všechno 😀

 • Petra 24.11.2018 at 8:56

  Vybrala bych nejake doplnky a hracky. Pokojicek jsme predelavali loni, letos budeme finisovat psacim stolem a policema na skolni veci 🙂

 • Adéla Bělunková 24.11.2018 at 8:57

  Mně se nejvíc líbí Miffy first🐰 a koberec medvěd 🐻

 • Janča 24.11.2018 at 9:04

  Teeeeda, to je výběr, vůbec bych honem nevěděla co vybrat. Určitě bych se v případě výhry poradila se synem, co by si vybral. Tak snad budeme mít štěstí 😉🙏

 • Haňulka Salátová 24.11.2018 at 9:09

  Já bych vybrala sviticiho zajíčka (nevím proč, ale nechce se mi vložit odkaz), když ho dcera uviděla u holek v pokojíčku, tak by ho moc moc chtěla 😀😀

 • Kateřina Horáková 24.11.2018 at 9:10

  Dobrý den Míšo,
  vybrala bych dětem do sbírky nějakou krásnou novou dřevěnou hračku a doplňky do kuchyňky.
  Přeju hezký den

  Kateřina

 • Terka 24.11.2018 at 9:14

  Už delší dobu pokukuju po nějakých dřevěných domečcich, tak asi ty nebo badatelský kufřík.

 • Aneta 24.11.2018 at 9:1